Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
Szakértő bebizonyítja hogy már elkerülhetetlen ez statikai erősítés. Minden kltséget vállalnak + ha nincs a kémény bélelve azt is. Ilyenkor pl egy rokon inkább kifestette velük a lakást és kicseréltette a nyílászárókat, és így nem zavarta már annyira a dolog kiegyeztek döntetlenben, lett lift lett homlokzat, és az egész ház összes lakása többet ért hirtelen egy jelentős összeggel.
ozibozi
Köszönöm, de nem arról van szó, hogy "már elkerülhetetlen" a megerősítés, hanem arról, hogy az emeletráépítéshez van rá szükség (szerintük). Ez egy felújított lakás. Most szét akarják verni. (És nem csak a miénket.) Megtehetik???
nagylaza
Ezt elvileg előzetesen fel kellett volna sztem mérni. Ha ott nem sikerült akkor verjék le a statikuson utólag. Sztem erről újjabb társasházi szavazás kellene h legyen egyszeri v minősített többséggel attól függ mi van az alapító okiratban. Meg ha ott számodra nem megfelelő dontes lenne akkor is tudsz elvileg bírósághoz menni és kérni azonnali jog védelmet h amíg nincs dontes addig se kezdjenek bele

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 036 — beers & Packers
Szakértő bebizonyítja hogy már elkerülhetetlen ez statikai erősítés. Minden kltséget vállalnak + ha nincs a kémény bélelve azt is. Ilyenkor pl egy rokon inkább kifestette velük a lakást és kicseréltette a nyílászárókat, és így nem zavarta már annyira a dolog kiegyeztek döntetlenben, lett lift lett homlokzat, és az egész ház összes lakása többet ért hirtelen egy jelentős összeggel.
ozibozi
Köszönöm, de nem arról van szó, hogy "már elkerülhetetlen" a megerősítés, hanem arról, hogy az emeletráépítéshez van rá szükség (szerintük). Ez egy felújított lakás. Most szét akarják verni. (És nem csak a miénket.) Megtehetik???
több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 15 560
Szakértő bebizonyítja hogy már elkerülhetetlen ez statikai erősítés. Minden kltséget vállalnak + ha nincs a kémény bélelve azt is. Ilyenkor pl egy rokon inkább kifestette velük a lakást és kicseréltette a nyílászárókat, és így nem zavarta már annyira a dolog kiegyeztek döntetlenben, lett lift lett homlokzat, és az egész ház összes lakása többet ért hirtelen egy jelentős összeggel.
több mint 3 éve
- JC6 Denver Broncos 6 353
Azokat kérdezem, akik értenek a joghoz (főleg az ingatlanjoghoz), vagy átéltek már hasonlót, és van személyes tapasztalatuk…
Röviden: tetőtéri lakásokat akarnak építeni a 3 emeletes házunkban (Terézváros), cserébe lenne lift+házfelújítás. A beruházó nemrég kitalálta, hogy többek között a mi lakásunkba is acéloszlopokat akar beépíteni a főfalakba statikai megerősítésként. (Korábban erről nem volt szó.) A főfalak tudtommal osztatlan közös tulajdonba tartoznak. Másrészt a lakás a magántulajdonunk. Nem részletezem, hogy mivel járna nálunk egy ilyen művelet. A lényeg az, hogy ehhez semmiképpen sem akarunk hozzájárulni (már csak a beruházó inkorrektsége miatt sem).
A kérdésem: létezik-e olyan jogcím, ami alapján kötelezhetnek minket arra, hogy határozott akaratunk ellenére, a jóváhagyásunk nélkül a saját magántulajdonunkban ilyen munkálatot végezzenek?
Előre is kösz!
nagylaza
Szivacs.
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 036 — beers & Packers
Azokat kérdezem, akik értenek a joghoz (főleg az ingatlanjoghoz), vagy átéltek már hasonlót, és van személyes tapasztalatuk…
Röviden: tetőtéri lakásokat akarnak építeni a 3 emeletes házunkban (Terézváros), cserébe lenne lift+házfelújítás. A beruházó nemrég kitalálta, hogy többek között a mi lakásunkba is acéloszlopokat akar beépíteni a főfalakba statikai megerősítésként. (Korábban erről nem volt szó.) A főfalak tudtommal osztatlan közös tulajdonba tartoznak. Másrészt a lakás a magántulajdonunk. Nem részletezem, hogy mivel járna nálunk egy ilyen művelet. A lényeg az, hogy ehhez semmiképpen sem akarunk hozzájárulni (már csak a beruházó inkorrektsége miatt sem).
A kérdésem: létezik-e olyan jogcím, ami alapján kötelezhetnek minket arra, hogy határozott akaratunk ellenére, a jóváhagyásunk nélkül a saját magántulajdonunkban ilyen munkálatot végezzenek?
Előre is kösz!
több mint 3 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Ide is beteszem amit a kerekpar topikban kerdeztem, hatha azt nem olvassa vki, ezt med igen:

Bar nem versenysport de biciklivel kapcsolatos kerdes: tud vki rendes up to date ( akár webes, akar nyomtatott) terkepet, utleirast a magyar dunai bicikli utrol. Ez elvileg az Eurovelo 6. Se a hivatalos honlapjukon, se az ajanlott ios v. androidos appjukban nem talalok jo leirast. Donaueshingentol a magyar hatarig tobbszor megtettem, jo terkepekkel leirassal, szakaszokra vonatkozo infokkal ( szint kulonbseg, bicikliut v. forgalmas kozut stb) Dunafoldvar-Baja kozott ismerem bar jo terkep arrol sincs ( en nem talaltam) . Tud vki ilyenrol? Tisza meletti is erdekelne ( ott csak Tisza to korul tekertem, de allitolag Szegedig kiepult). Koszonom.
diverdoc
Ezt nézd meg még esetleg ha Tisza menti útvonal érdekel:
 en.eurovelo.com/ev11/points-of-interest-on-eurovelo-11
A vajdasági részről tudok, az megépült és használható is.
rokaur
Koszonom. Erdekelne a vajdasagi resz is


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 3 éve
rokaur 864
Ide is beteszem amit a kerekpar topikban kerdeztem, hatha azt nem olvassa vki, ezt med igen:

Bar nem versenysport de biciklivel kapcsolatos kerdes: tud vki rendes up to date ( akár webes, akar nyomtatott) terkepet, utleirast a magyar dunai bicikli utrol. Ez elvileg az Eurovelo 6. Se a hivatalos honlapjukon, se az ajanlott ios v. androidos appjukban nem talalok jo leirast. Donaueshingentol a magyar hatarig tobbszor megtettem, jo terkepekkel leirassal, szakaszokra vonatkozo infokkal ( szint kulonbseg, bicikliut v. forgalmas kozut stb) Dunafoldvar-Baja kozott ismerem bar jo terkep arrol sincs ( en nem talaltam) . Tud vki ilyenrol? Tisza meletti is erdekelne ( ott csak Tisza to korul tekertem, de allitolag Szegedig kiepult). Koszonom.
diverdoc
Ezt nézd meg még esetleg ha Tisza menti útvonal érdekel:
 en.eurovelo.com/ev11/points-of-interest-on-eurovelo-11
A vajdasági részről tudok, az megépült és használható is.

Szerkesztette: rokaur
több mint 3 éve
- JC6 Denver Broncos 6 353
Sziasztok,
Vezeték nélküli hangszórót keresek és a véleményetek érdekelne.
A Bose Soundtouch 20 III series nagyon tetszik, de kicsit soknak érzem a 140K-t.
Esetleg ehhez hasonló, de jóval olcsóbbat ismertek?
Köszi,
#JC6
 m.youtube.com/watch?v=TunshT7JJ6Q

Tesóm ilyet vett kb ket hete, úgy dicseri, hogy lassan már szégyellem magam. 😀
eaglesmcnabb
Nem rossz, de “60-65%-nál kezd torzítani”

Ettől tartok csak.
több mint 3 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Ide is beteszem amit a kerekpar topikban kerdeztem, hatha azt nem olvassa vki, ezt med igen:

Bar nem versenysport de biciklivel kapcsolatos kerdes: tud vki rendes up to date ( akár webes, akar nyomtatott) terkepet, utleirast a magyar dunai bicikli utrol. Ez elvileg az Eurovelo 6. Se a hivatalos honlapjukon, se az ajanlott ios v. androidos appjukban nem talalok jo leirast. Donaueshingentol a magyar hatarig tobbszor megtettem, jo terkepekkel leirassal, szakaszokra vonatkozo infokkal ( szint kulonbseg, bicikliut v. forgalmas kozut stb) Dunafoldvar-Baja kozott ismerem bar jo terkep arrol sincs ( en nem talaltam) . Tud vki ilyenrol? Tisza meletti is erdekelne ( ott csak Tisza to korul tekertem, de allitolag Szegedig kiepult). Koszonom.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 3 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 461 — TODDHERREMANS79
Sziasztok,
Vezeték nélküli hangszórót keresek és a véleményetek érdekelne.
A Bose Soundtouch 20 III series nagyon tetszik, de kicsit soknak érzem a 140K-t.
Esetleg ehhez hasonló, de jóval olcsóbbat ismertek?
Köszi,
#JC6


Tesóm ilyet vett kb ket hete, úgy dicseri, hogy lassan már szégyellem magam. 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 3 éve
- JC6 Denver Broncos 6 353
De ez drága, Jocesz.
Alig használt is jó, ha tud valaki.
#JC6
Dehogy drága. Minden forintját megéri. Az Úr áldása van rajta.
Sobri Jóska
Menj a fenébe 😀
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 417 — #NoStress
De ez drága, Jocesz.
Alig használt is jó, ha tud valaki.
#JC6
Dehogy drága. Minden forintját megéri. Az Úr áldása van rajta.

több mint 3 éve
- JC6 Denver Broncos 6 353
De ez drága, Jocesz.
Alig használt is jó, ha tud valaki.
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 428 — The Mathematician
Sziasztok,
Vezeték nélküli hangszórót keresek és a véleményetek érdekelne.
A Bose Soundtouch 20 III series nagyon tetszik, de kicsit soknak érzem a 140K-t.
Esetleg ehhez hasonló, de jóval olcsóbbat ismertek?
Köszi,
#JC6
Már írtam, Marshall Woburn II.
 www.arukereso.hu/hangfal-c3161/marshall/woburn-ii-bluetooth-p443247573/
Ennél jobbat, ha megszakadsz se találsz.
Sobri Jóska
a másik véglet a 40-50$os tronnsmart 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 417 — #NoStress
Sziasztok,
Vezeték nélküli hangszórót keresek és a véleményetek érdekelne.
A Bose Soundtouch 20 III series nagyon tetszik, de kicsit soknak érzem a 140K-t.
Esetleg ehhez hasonló, de jóval olcsóbbat ismertek?
Köszi,
#JC6
Már írtam, Marshall Woburn II.
 www.arukereso.hu/hangfal-c3161/marshall/woburn-ii-bluetooth-p443247573/
Ennél jobbat, ha megszakadsz se találsz.

több mint 3 éve
- JC6 Denver Broncos 6 353
Sziasztok,
Vezeték nélküli hangszórót keresek és a véleményetek érdekelne.
A Bose Soundtouch 20 III series nagyon tetszik, de kicsit soknak érzem a 140K-t.
Esetleg ehhez hasonló, de jóval olcsóbbat ismertek?
Köszi,
több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 980
Foleg jc6-hoz ingatlanos kerdes.
Sok hirdetest neztem es egy vmi feltunt, elindul x osszegen a hirdetes majd viszik feljebb az arat.miert van ez?kovetik a piacot?de ha olcsobban nem ment el honapokig akkor magasabban h fog?annyi jelentkezo volt h feljebb vittek hatha lehet kaszalni vele?de akkor nem hirdetnek meg honapokkal kesobb is.
Konkret pelda: volt egy haz x osszegert.a no el akarta adni mert nagy neki , hitelek a halott ferje utan stb....honapokkal kesobb ,tehat most latom h dragabban adja.
Nem ertem😔
ZoliMP
Összetett dolog, én többnyire olyanokkal találkoztam Budapesten és környékén, hogy:
- konkurens irodák úgy és akkor tudnak megbízásokat szerezni, hogy egy idő után felnyomják az árat, bizony ők eladják, magasabb áron, jön majd a jó vevő akit le lehet húzni
- a szomszédnak beesett valami kínai véletlen, aki nem volt tisztában az árakkal (vagy az iroda nem engedte hogy tisztában legyen) és brutál jó áron tudta eladni
- volt 1 hét alatt 3 magánember, erre azt hiszi a tulaj hogy túl olcsó
- vagy bizonyos médiumok hírei is tudnak nagyban befolyásolni (“3x annyi most a panel mint X éve”, “dübörögnek az építkezések”, “éledezik a piac”, “nincs vírus”
- nem is igazán akarja eladni, érzelmi kötődés miatt, de van az az ár (dupla kb), ámennyiért odaadja

Satobbi, satobbi.

Egyébként ha egy idő után még mindig megvan a ház, amit kinéztetek, simán be lehet dobni egy nagyobb alkut. Benyomsz 20%-ot, és kezdődik a pinyó-meccs.
Ha kell a pénz, úgyis el fogja adni, a vírus most pont a kp-s vevők kezére jatszik.
#JC6
ez igy vilagos.koszi.
az egyik akit lattam magankent hirdeti, igaz ingatlanos a szakmaja, de 1 eve nem megy el.

nem keresek ingatlant 😊
több mint 3 éve
- JC6 Denver Broncos 6 353
Foleg jc6-hoz ingatlanos kerdes.
Sok hirdetest neztem es egy vmi feltunt, elindul x osszegen a hirdetes majd viszik feljebb az arat.miert van ez?kovetik a piacot?de ha olcsobban nem ment el honapokig akkor magasabban h fog?annyi jelentkezo volt h feljebb vittek hatha lehet kaszalni vele?de akkor nem hirdetnek meg honapokkal kesobb is.
Konkret pelda: volt egy haz x osszegert.a no el akarta adni mert nagy neki , hitelek a halott ferje utan stb....honapokkal kesobb ,tehat most latom h dragabban adja.
Nem ertem😔
ZoliMP
Összetett dolog, én többnyire olyanokkal találkoztam Budapesten és környékén, hogy:
- konkurens irodák úgy és akkor tudnak megbízásokat szerezni, hogy egy idő után felnyomják az árat, bizony ők eladják, magasabb áron, jön majd a jó vevő akit le lehet húzni
- a szomszédnak beesett valami kínai véletlen, aki nem volt tisztában az árakkal (vagy az iroda nem engedte hogy tisztában legyen) és brutál jó áron tudta eladni
- volt 1 hét alatt 3 magánember, erre azt hiszi a tulaj hogy túl olcsó
- vagy bizonyos médiumok hírei is tudnak nagyban befolyásolni (“3x annyi most a panel mint X éve”, “dübörögnek az építkezések”, “éledezik a piac”, “nincs vírus”
- nem is igazán akarja eladni, érzelmi kötődés miatt, de van az az ár (dupla kb), ámennyiért odaadja

Satobbi, satobbi.

Egyébként ha egy idő után még mindig megvan a ház, amit kinéztetek, simán be lehet dobni egy nagyobb alkut. Benyomsz 20%-ot, és kezdődik a pinyó-meccs.
Ha kell a pénz, úgyis el fogja adni, a vírus most pont a kp-s vevők kezére jatszik.
több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 980
Foleg jc6-hoz ingatlanos kerdes.
Sok hirdetest neztem es egy vmi feltunt, elindul x osszegen a hirdetes majd viszik feljebb az arat.miert van ez?kovetik a piacot?de ha olcsobban nem ment el honapokig akkor magasabban h fog?annyi jelentkezo volt h feljebb vittek hatha lehet kaszalni vele?de akkor nem hirdetnek meg honapokkal kesobb is.
Konkret pelda: volt egy haz x osszegert.a no el akarta adni mert nagy neki , hitelek a halott ferje utan stb....honapokkal kesobb ,tehat most latom h dragabban adja.
Nem ertem😔
több mint 3 éve
yooker New York Giants 7 333 — Expect the Best !
Bicikli szakértők! Vennék az 5 éves gyereknek biciklit, a kérdés, hogy érdemes a Decathlon - Hauser - Csepel aranyháromszögből kitekinteni vagy arra a két (egy?) évre pont jó lesz az is?
Egyáltalán ezek a biciklimárkák egy 10-es skálán milyen minőséget képviselnek?

Illetve a gyerek mérete alapján 18-ast kéne venni (ami furán hiánycikk), kibaszok vele ha 20-as veszek?

Köszi!
vpi
Bőven jó, hamarabb növi ki, mintsemhogy bármi baja lenne.
warr_b
szerintem a 20as még nagy lesz neki... illetve vázméretet is kell nézni !
ha megkíméli akkor elég jó áron tovább lehet majd adni! vagy eleve használtat venni
és azt megint eladni..😊
több mint 3 éve
BigBaltazar Seattle Seahawks 1 202 — A remény az optimisták fegyvere a valóság ellen
Bicikli szakértők! Vennék az 5 éves gyereknek biciklit, a kérdés, hogy érdemes a Decathlon - Hauser - Csepel aranyháromszögből kitekinteni vagy arra a két (egy?) évre pont jó lesz az is?
Egyáltalán ezek a biciklimárkák egy 10-es skálán milyen minőséget képviselnek?

Illetve a gyerek mérete alapján 18-ast kéne venni (ami furán hiánycikk), kibaszok vele ha 20-as veszek?

Köszi!
vpi
Off:
Marketplace, jófogás?
Asszony 10-esért vett a gyereknek alig használtat, tökéletes.
#JC6
Mi két gyereket neveltünk fel így. Használtan vettünk egy jó kinézetű biciklit ismerőstől, majd amikor a gyerekek kinőtték jött a jófogás. Így csak tényleg pár ezeret buktunk rajta. Most hogy már nagyok (14 és 13 évesek) így kaptak új bicajt.

Go Hawks! Go Hawks! Go Hawks!
több mint 3 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 628 — Bla, bla, bla
Bicikli szakértők! Vennék az 5 éves gyereknek biciklit, a kérdés, hogy érdemes a Decathlon - Hauser - Csepel aranyháromszögből kitekinteni vagy arra a két (egy?) évre pont jó lesz az is?
Egyáltalán ezek a biciklimárkák egy 10-es skálán milyen minőséget képviselnek?

Illetve a gyerek mérete alapján 18-ast kéne venni (ami furán hiánycikk), kibaszok vele ha 20-as veszek?

Köszi!
vpi
Bőven jó, hamarabb növi ki, mintsemhogy bármi baja lenne.
warr_b
Teljesen egyet értek! Nekünk Dechatlonos van és nagyobbat vettünk mert a kisebb nem volt! 😉 Legalább így vagy 3évig jó le(sz)tt!



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 21 031 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Bicikli szakértők! Vennék az 5 éves gyereknek biciklit, a kérdés, hogy érdemes a Decathlon - Hauser - Csepel aranyháromszögből kitekinteni vagy arra a két (egy?) évre pont jó lesz az is?
Egyáltalán ezek a biciklimárkák egy 10-es skálán milyen minőséget képviselnek?

Illetve a gyerek mérete alapján 18-ast kéne venni (ami furán hiánycikk), kibaszok vele ha 20-as veszek?

Köszi!
vpi
Bőven jó, hamarabb növi ki, mintsemhogy bármi baja lenne.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
- JC6 Denver Broncos 6 353
Bicikli szakértők! Vennék az 5 éves gyereknek biciklit, a kérdés, hogy érdemes a Decathlon - Hauser - Csepel aranyháromszögből kitekinteni vagy arra a két (egy?) évre pont jó lesz az is?
Egyáltalán ezek a biciklimárkák egy 10-es skálán milyen minőséget képviselnek?

Illetve a gyerek mérete alapján 18-ast kéne venni (ami furán hiánycikk), kibaszok vele ha 20-as veszek?

Köszi!
vpi
Off:
Marketplace, jófogás?
Asszony 10-esért vett a gyereknek alig használtat, tökéletes.
több mint 3 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 625 — Patriot
Bicikli szakértők! Vennék az 5 éves gyereknek biciklit, a kérdés, hogy érdemes a Decathlon - Hauser - Csepel aranyháromszögből kitekinteni vagy arra a két (egy?) évre pont jó lesz az is?
Egyáltalán ezek a biciklimárkák egy 10-es skálán milyen minőséget képviselnek?

Illetve a gyerek mérete alapján 18-ast kéne venni (ami furán hiánycikk), kibaszok vele ha 20-as veszek?

Köszi!