Kerékpár

23 feliratkozó

több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Ja, elfelejtettél kitérni arra, h 1km-mel a verseny vége előtt egy 3 fős mezőnyből milyen nyulat kellett volna kiugrasztani, és hogy ez taktikailag miért volt akkora isteni húzás...Black_Adder
Mert TDF-et nyert általa.
Soha nem tudjuk meg, hogy akkor is megnyeri e, ha nem így tesz.Sobri Jóska
Szóval szerinted AZÉRT nyerte meg a tdf-et, mert a Semnozon támadt 1km-mel a vége előtt, (és visszakontrázták, és otthagyták)? C'mon man!Black_Adder
Nem.
Szerintem azért, mert elég erős volt, és jó taktikát választott.
Te fikáztad a taktikáját, hogy szar volt.
Persze bizonyítani nem tudod, csak pár olyan összefüggéstelen eseményt ragadsz ki, aminek számodra és látszólag nem volt értelme, de valahogy mégis illeszkedik a nagy egészbe, hisz csak megnyerte, nem is vékonyan a Tourt.
Én elmondtam, hogy mi volt ebben a sikeres taktika (holott neked kéne bizonytanod, hogy rossz volt a taktikája), te nem akarod megérteni, hogy semmi gond nem volt a taktikájával, csak nem az volt, aminek szerinted lenni kellett volna.Sobri Jóska
Pfff...

2nk közül én bizonyítottam, h szar volt a taktika, h nem a taktika hanem az erő miatt nyerte meg, és te tekintesz el tények mellett, jössz elő ilyen hülyeséggel, mint áltámadás.

Arra persze elegánsan nem térsz ki, h minek kellett 1kmmel a vége előtt """áltámadnia""", max annyival védekezel, h király taktika volt mert nyert. Mintha emiatt nyert volna. LOL. Sőt enélkül egészen biztosan nem nyert volna. így kell: Ha együtt felmennek 3-man az nem lett volna jó, muszáj volt kapnia fél percet mert taktikailag így volt jó...

Támad -> Leszakítja magát -> Kap fél percet -> Valóban király taktika volt.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
Ja, elfelejtettél kitérni arra, h 1km-mel a verseny vége előtt egy 3 fős mezőnyből milyen nyulat kellett volna kiugrasztani, és hogy ez taktikailag miért volt akkora isteni húzás...Black_Adder
Mert TDF-et nyert általa.
Soha nem tudjuk meg, hogy akkor is megnyeri e, ha nem így tesz.Sobri Jóska
Szóval szerinted AZÉRT nyerte meg a tdf-et, mert a Semnozon támadt 1km-mel a vége előtt, (és visszakontrázták, és otthagyták)? C'mon man!Black_Adder
nem fogod megérteni, mivel az állítás az az, hogy megnyerte a Túrt, ezt bármilyen mellékmondattal együtt igaz, az hogy bármijen logikai összefüggésben legyenek nem releváns. Tehát a Jóskabojgón a következő lánc bármelyik tagján fennakadsz olyan axiómákra bukkanhatsz, ahol minden állítás önmaga bizonyítéka. A mondat a következő, - Tibó jó irányító Isten embere ezért a melegeket megítélnetek nem kell Viktor tizennégybe újra támad Frúm verhetetlen.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
MMMS Indianapolis Colts 2 326 — 51st state
ezt amugy mar nemtudom hanyszor akartam megkerdezni barkitol:
ti mi a zsak szarnak alltok le eszervek menten vitatkozni Sobrival amikor teljesen egyertelmu h a., vagy fingfogalma sincs h mirol irogat b., direkt provokal ? (nem mondom József h mindig ekepp viselkedsz, csak azt, h tok egyertelmu a fogalmazasodbol itelve, h epp szorakoztatni akarod magad, vagy tenyleg komolyan kene venni amit irsz. csak mielott a tobbieket elkezded szopatni ennek a felmondatnak a felremagyarazasaval. bar mondjuk igy sem feltelek, neked sztem igy is menni fog 😊)
itt is most, az NBA topikban is a dontokor, a Tebow-tema 614535. felmelegitese meg az ossz hozzaszolasainak javaresze a top3 felemlegeteseeig bezarolag nem feltuno, h egy olyan dolog,
mint amikor egy kamasz unatkozik ezert egbekialto faszsagokat beszel, csak hogy "foglalkozzanak" vele ? engem amugy kurvara mulattat az, h elegge minimalis azoknak a szama, akik kepesek arra a fantasztikus dologra h figyelmen kivul hagyjak a nyilvanvalo hulyesegeit. minek kell megprobalni vitazni egy olyasvalakivel, akinek adott esetben teljesen nyilvanvaloan nem ez a szandeka ? es aztan meg elkezdtek itt huledezni, mert annyira nagyra vagytok magatokkal h kivastagitjatok, meg tudomisen mit csinaltok, h az ellentmondasaira ravilagitsatok ... uramisten (trademark by jj) 😀

the area dividing the brain and the soul/is affected in many ways by experience –/some lose all mind and become soul: insane./some lose all soul and become mind: intellectual./some lose both and become: accepted.
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 379 — #NoStress
Ja, elfelejtettél kitérni arra, h 1km-mel a verseny vége előtt egy 3 fős mezőnyből milyen nyulat kellett volna kiugrasztani, és hogy ez taktikailag miért volt akkora isteni húzás...Black_Adder
Mert TDF-et nyert általa.
Soha nem tudjuk meg, hogy akkor is megnyeri e, ha nem így tesz.Sobri Jóska
Szóval szerinted AZÉRT nyerte meg a tdf-et, mert a Semnozon támadt 1km-mel a vége előtt, (és visszakontrázták, és otthagyták)? C'mon man!Black_Adder
Nem.
Szerintem azért, mert elég erős volt, és jó taktikát választott.
Te fikáztad a taktikáját, hogy szar volt.
Persze bizonyítani nem tudod, csak pár olyan összefüggéstelen eseményt ragadsz ki, aminek számodra és látszólag nem volt értelme, de valahogy mégis illeszkedik a nagy egészbe, hisz csak megnyerte, nem is vékonyan a Tourt.
Én elmondtam, hogy mi volt ebben a sikeres taktika (holott neked kéne bizonytanod, hogy rossz volt a taktikája), te nem akarod megérteni, hogy semmi gond nem volt a taktikájával, csak nem az volt, aminek szerinted lenni kellett volna.

több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Ja, elfelejtettél kitérni arra, h 1km-mel a verseny vége előtt egy 3 fős mezőnyből milyen nyulat kellett volna kiugrasztani, és hogy ez taktikailag miért volt akkora isteni húzás...Black_Adder
Mert TDF-et nyert általa.
Soha nem tudjuk meg, hogy akkor is megnyeri e, ha nem így tesz.Sobri Jóska
Szóval szerinted AZÉRT nyerte meg a tdf-et, mert a Semnozon támadt 1km-mel a vége előtt, (és visszakontrázták, és otthagyták)? C'mon man!

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 379 — #NoStress
Ja, elfelejtettél kitérni arra, h 1km-mel a verseny vége előtt egy 3 fős mezőnyből milyen nyulat kellett volna kiugrasztani, és hogy ez taktikailag miért volt akkora isteni húzás...Black_Adder
Mert TDF-et nyert általa.
Soha nem tudjuk meg, hogy akkor is megnyeri e, ha nem így tesz.

több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
Ennél jóval egyszerűbb - csak a pöttyösér ment a hajtás, de rákoppintottak a buksijára, annyi. Egyébként világosan láccot, hogy a németek csak elveszíthetik a háborút, ezt nagyanyám is megmondta 85be 😉


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Ja, elfelejtettél kitérni arra, h 1km-mel a verseny vége előtt egy 3 fős mezőnyből milyen nyulat kellett volna kiugrasztani, és hogy ez taktikailag miért volt akkora isteni húzás...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Jó lett volna, ha elég erős.
De nem volt elég erős, így taktikai húzással kompenzálta a gyengeségét hegyenSobri Jóska
Most te ezt tényleg komolyan gondolod?

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Én nem így látom.
Azok az áltámadások csak arra szolgáltak, hogy kiugrasszák a nyulat a bokorból.
Ami sikerült is, kiderült, hogy nincs komoly ellenfele, és 5 perc fórral be is húzta a TDF-t.
Vagyis jól taktikázott.Sobri Jóska
lol. ~1km-mel a Semnoz csúcsa előtt mi szüksége volt """áltámadásra""", amikor már csak 3-man voltak ott??? Kit akart ott ""kiugrasztani"", de most komolyan...
ez akárhogy is nézem, hülyeség.Black_Adder
Lehet, de egyrészt eredményes taktika (nyert egy Tourt), másrészt ha komolyan azt a csúcsot akarta behúzni, akkor miért nem csinálta végig?
Mondhatod, hogy nem volt hozzá elég erős, de ha ez igaz, akkor pláne semmi értelme nem lett volna betámadni.
Sobri Jóska
Pont ezért volt rossz taktikai húzás. Mert fölösleges volt, és mint kiderült ereje se volt hozzá

Vagyis mivel a taktikája alapvetően sikeres volt, ebből következik, hogy ez egy áltámadás volt, ami beváltotta a hozzá fűzött reményeket, hisz megnyerte a Tourt.
Tourt nyerni pedig jó taktika. Be is bizonyosodott az alapállítás.
Az erejének köszönhetően nyerte meg a tourt, mondhatni az ereje kompenzálta taktikai éretlenségét, aminek köszönhetően több percet vesztett összetettben, de szerencséjére annyival erősebb volt mindenkinél h idén belefért. De taktikailag attól még 0000 volt...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 447 — Panthers fan
LOL Sobri még itt is sikeresen tud trollkodni? Shame on you guys

Perception is reality.
több mint 10 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 447 — Panthers fan
Froome taktikailag teljesen rendben volt (esetleg a mai támadásokat lehet felróni neki, mint felesleges erőpazarlást, de akkor már tényleg eldőlt az összetett), persze ha valaki annyira erős, mint ő, az azért jelentősen megkönnyíti a taktikát... Inkább Quintana volt az, aki elég sok időt vesztett amiatt, mert nem akkor ment, amikor kellett volna, ma mondjuk már ő is okosan csinálta.Jakehomer
Szerintem meg elég gyengén ment taktikailag. Fényévekkel volt mindenki előtt, de így is rá tudtak verni pl. az oldalszeles szakaszon. Hegyeken is szerintem korán támadott, na persze bejött, de ha itt számított volna az, hogy ki mennyire tud versenyezni, nem végzett volna szerintem túlságosan elöl.

Quintana mikor vesztett időt azért, mert rosszkor indult? Az Ax-3-n, de ott taktikai okokból küldte őt előre a Movistar, akkor nem ő volt az első ember. Ezt felróni kb olyan, mintha ma Costát szidná az ember, hogy a hegy elején diktált kemény tempó miatt plusz időt vesztett. A Ventoux-n épp korai támadása miatt tudott Froome-hoz közel beérkezni, ugyanezért tudott vele szemben időt nyerni az Alpe d'Huezen. Számomra nem is kérdéses, ki a jobb taktikai érzékű versenyző (arról nem is beszélve, hogy melyikük mennyi időt tölt el a rádión utasításokat kérve).Rajna
Na, itt a különbség a véleményünk között, mert én meg úgy látom, hogy egyáltalán nem volt fényévekkel mindenki előtt. Az első hegyen igen, de ez egy hosszú verseny és összességében nem, sőt, Quintana szerintem kb ugyanolyan jól megy a hegyekre, talán még kicsit erősebb is nála (kicsit ilyen 97-es Ullrich-Pantani feelingem volt ezzel a párossal kapcsolatban). És persze meg lehet magyarázni azzal, hogy csapatutasításra támadott, de a taktikát mindenhol a csapat csinálja, nem a versenyző egyedül (a Rui Costás hasonlat meg egy rossz vicc, ezt te is tudod, Quintana az első pillanattól GC contender volt). Az pedig egyszerűen csak egy feltételezés a részedről, hogy a Ventoux-n nem bírta volna végig, ha nem megy előre idő előtt.

Az oldalszeles szakaszon lehet kritizálni Froome-ot taktikailag, de azért nem lehet azt mondani, hogy elaludt volna, próbált ő ott menni, ahol kell, de az oldalszelezés külön műfaj, a kulcspillanatban egyszerűen nem volt elég erős, egy pár másodpercre "leszorult az útról", a Saxo meg brutális tempót ment, azt kegyetlen profin csinálták. De azért ennek a menésnek később meglett a böjtje is, több nap, mint kolbász, ahogy Sipi mondta mindig 😊

De ha már kritizáljuk Froome taktikáját bizonyos szakaszokon, akkor dicsérjük is meg, ahol ő osztotta be a legjobban az erejét, mert bizony olyan is volt, nem is egy... Én sem azt írtam, hogy ő a legnagyobb ész a mezőnyben, de az eléhezésen kívül nem volt kirívó hibája, egy olyan dupla Alpe d'Huez hegymeneten meg tényleg könnyű elszámolni a dolgot (főleg azután, ahogy a Ventoux-n ment), és ahhoz képest nem verték olyan borzalmasan meg ott se.

Perception is reality.
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 379 — #NoStress
Tehát az nem lett volna jó húzás ha 5 perces előnynél támad, de az jó húzás, hogy 5perces előnynél áltámad.Bazzani
Jó lett volna, ha elég erős.
De nem volt elég erős, így taktikai húzással kompenzálta a gyengeségét hegyen, és kiugrasztotta a nyulat a bokorból.
Felmérte, hogy összességében nem veszélyesek rá, vagyis jó taktikát alkalmazott.
Lehet vitázni, hogy ez mennyire szükséges, de az tény, hogy eredményes volt.

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 379 — #NoStress
Én nem így látom.
Azok az áltámadások csak arra szolgáltak, hogy kiugrasszák a nyulat a bokorból.
Ami sikerült is, kiderült, hogy nincs komoly ellenfele, és 5 perc fórral be is húzta a TDF-t.
Vagyis jól taktikázott.Sobri Jóska
lol. ~1km-mel a Semnoz csúcsa előtt mi szüksége volt """áltámadásra""", amikor már csak 3-man voltak ott??? Kit akart ott ""kiugrasztani"", de most komolyan...
ez akárhogy is nézem, hülyeség.Black_Adder
Lehet, de egyrészt eredményes taktika (nyert egy Tourt), másrészt ha komolyan azt a csúcsot akarta behúzni, akkor miért nem csinálta végig?
Mondhatod, hogy nem volt hozzá elég erős, de ha ez igaz, akkor pláne semmi értelme nem lett volna betámadni.
Vagyis mivel a taktikája alapvetően sikeres volt, ebből következik, hogy ez egy áltámadás volt, ami beváltotta a hozzá fűzött reményeket, hisz megnyerte a Tourt.
Tourt nyerni pedig jó taktika. Be is bizonyosodott az alapállítás.

több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Tehát az nem lett volna jó húzás ha 5 perces előnynél támad, de az jó húzás, hogy 5perces előnynél áltámad.

több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Én nem így látom.
Azok az áltámadások csak arra szolgáltak, hogy kiugrasszák a nyulat a bokorból.
Ami sikerült is, kiderült, hogy nincs komoly ellenfele, és 5 perc fórral be is húzta a TDF-t.
Vagyis jól taktikázott.Sobri Jóska
lol. ~1km-mel a Semnoz csúcsa előtt mi szüksége volt """áltámadásra""", amikor már csak 3-man voltak ott??? Kit akart ott ""kiugrasztani"", de most komolyan...
ez akárhogy is nézem, hülyeség.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 379 — #NoStress
Szerintem meg elég gyengén ment taktikailag. Rajna
Opponálnom kell.
5 perccel TDF-t nyerni taktikailag helyes húzás.
Nem megszakadni azért, hogy 15 perccel nyerjen, szintén.
Teljesen normális dolog taktikailag, ha az ember egy szétnyert szituban nem erölködik.
Ha mondjuk sakkozol, és van már 2 tiszt fórod, biztosan nem keresed a 6-8 lépéses mattkombinációkat áldozattal, egyszerűen lecserélsz mindent, és győz az anyag.
Nem kockáztatsz, nem vigéckedsz, teszed, amit eredeti célod elérése érdekében tenned kell.
Tartod a behozhatatlan előnyt.
Ez a helyes taktika, Froome ezt tette.
Ő nem szakaszokat akart nyerni, hanem TDF-t. Be is jött a számítása.
Valamint nem lett volna túl szimpatikus, ha rámegy a pöttyös trikóra, és arra, hogy nyerjen pluszba 4-5 szakaszt.
Amire semmi szüksége, csak taktikailag kivitelezhető lett volna.
Konklúzió: a mezőnyhöz képest ennyivel erősebben, 5 perccel TDF-t nyerve nem lehet taktikailag rosszul versenyezni.Sobri Jóska
Opponálnom kell.
Nem megszakadni azért h 5 helyett 15 perccel nyerd a tourt valóban jó taktikai döntés lett volna. Ellenben Froome pontosan ennek az ellenkezőjét tette. 5 perces előnye birtokában támadt az Alp d'Huezen és a Semnozon.
Megszakadt azért, h növelje előnyét
Szétnyert szituációban erőlködött
Pont azoknak az ellenkezőjét tette, amiért szerinted taktikailag érett versenyt mutatott be.
Teljesen feleslegesen
Teljesen megfontolatlanul
Taktikailag teljesen hibásan.
Ez mellesleg akkor is így lenne, ha sikerült volna neki, de minthogy nem is sikerült, így nem nagyon maradt racionális érv amellett, h helyesen tette.
Btw neked se volt racionális érved mellette, csak eltértél a valóságtól és azt állítottad, h nem próbált többet csinálni az 5-ből, bölcsen megfeledkezve több támadásáról amikor is növelni próbálta az 5 perces előnyét, pontosabban nem megfeledkeztél erről, hanem az ellenkezőjét állítottad...Black_Adder
Én nem így látom.
Azok az áltámadások csak arra szolgáltak, hogy kiugrasszák a nyulat a bokorból.
Ami sikerült is, kiderült, hogy nincs komoly ellenfele, és 5 perc fórral be is húzta a TDF-t.
Vagyis jól taktikázott.

több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Ha taktika, na nem, szerintem egy-két hibától eltekintve (amik végül nem is igazán számítottak, így utólag nézve, átgondolva), igen jól (sőt) teljesített Froome.
danyly
ezt senki nem vitatja. Az alapfelvetés továbbra is a következő:
"Froome azért még elég kiforratlan taktikailag"
Amit nem írtunk, azt nem kell cáfolni

Valószínűleg majd megtanítják őt, hogy hogyan kell versenyezni sárga trikóban, s már talán jövőre se követ el ilyen taktikai hibákat, amiket idén nem toroltak meg, ki tudja jövőre is beleférnek-e. Valakinek kevésbé lesz szimpatikus miatta, mert unalmasabb lesz a versenyzése, de nem lesz kannibál se, ami még tovább rontaná népszerűségét...Black_Adder
Szerintem még egy darabig nem fogja megtanulni, hogy kell versenyezni. Már 3. éve top versenyző és máig percenként kétszer kér tanácsot a csapatfőnöktől. Láthatóan a legkisebb veszélyt látva is pánikol. Rajna
Top versenyző, de eddig volt mellette egy Wiggins, aki előtte volt a csapatban. Talán most kezdett először úgy egy 3 heteset, hogy ő az első számú. Az azért kicsit más. Persze ez alatt a 3 év alatt bőven felkészíthették volna rá, de saját bőrén jobban tanul az ember, és amíg Wiggo volt #1 addig erre nem volt esély.
Szóval én még egyelőre ilyen szempontból sem írom le.
Pánik is lehet kevesebb lesz, ha kisebb rajta a teher. Márpedig, most h meg van az első, kisebb rajta a teher. Majd meglátjuk jövőre fejlődik-e ilyen téren, nincs kizárva, h nem...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
Ha taktika, na nem, szerintem egy-két hibától eltekintve (amik végül nem is igazán számítottak, így utólag nézve, átgondolva), igen jól (sőt) teljesített Froome.

Én úgy gondolom, hogy a verseny akkor lett volna igazán izgalmas (vagy hozott volna más forgatókönyvet), ha Purito előbb felébred és Valverdének nincs az a szörnyű oldalszeles szakasza. Főleg Valverde esete lett volna érdekes, ha a 13. szakaszon nem kap közel 10 percet. Akkor igazából az utolsó két hegyi szakasz előtt ő lett volna egyedül 5 percen belül. Persze ez sem jelenti azt, hogy a brit ellenfele tudott volna lenni, de Quintana szerepe megváltozott volna. Ugye akkor a spanyol marad a kapitány és őt kellett volna mindenhol segítenie a kolumbiainak. Ez a szerep megfordult az eset után, bár én úgy vettem észre, hogy azért Valverde szerepe továbbra is egyéni maradt. Ezt úgy értem, hogy ha úgy gondolta mehetett, akciózhatott egyedül, feltétel nélkül nem kellett segítenie Quintana-t (mivel elég erős volt ő egyedül is). Így még nagyobb csata lett volna a dobogóért. Lehet Purito csúszott volna ki a top3-ból.

Lényeg a lényeg: én is tudom, nincs "ha" a sportban, de szerintem még izgalmasabb lett volna a verseny.
Persze én nem csalódtam az idei Tour-ban.danyly
Froome éppen annyit hibázott, amennyire lehetősége volt. Az Ax-3-n ment talán taktikailag tökéletes versenyt, a többi szakaszon voltak kisebb-nagyobb hibái. Ha sokkal erősebb vagy mindenkinél, akkor hátrafelé kerekezve is nyerni fogsz.

Purito mikor kellett volna felébredjen? Okosan a 3. hétre időzítette a formáját, ezzel bukott úgy egy percet az Ax-3-n aztán ennyi. Nem lett volna sokkal jobb a verseny, ha Purito végig így megy, akkor hat perc helyett 5 perccel kapott volna ki. Valverde 9 percet vesztett azon az ominózus szakaszon, tegyünk hozzá még kettőt azért, mert Quintana neki dolgozik (ami kinyírja Quintana esélyeit a dobogóra), és akkor ő is 5 percre van Froome-tól.

A 2. helyért való verseny így is elég jó lett, Froome-ot pedig nem ezek a szerencsétlen esetek repítették sárgába.

több mint 10 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Ha taktika, na nem, szerintem egy-két hibától eltekintve (amik végül nem is igazán számítottak, így utólag nézve, átgondolva), igen jól (sőt) teljesített Froome.

Én úgy gondolom, hogy a verseny akkor lett volna igazán izgalmas (vagy hozott volna más forgatókönyvet), ha Purito előbb felébred és Valverdének nincs az a szörnyű oldalszeles szakasza. Főleg Valverde esete lett volna érdekes, ha a 13. szakaszon nem kap közel 10 percet. Akkor igazából az utolsó két hegyi szakasz előtt ő lett volna egyedül 5 percen belül. Persze ez sem jelenti azt, hogy a brit ellenfele tudott volna lenni, de Quintana szerepe megváltozott volna. Ugye akkor a spanyol marad a kapitány és őt kellett volna mindenhol segítenie a kolumbiainak. Ez a szerep megfordult az eset után, bár én úgy vettem észre, hogy azért Valverde szerepe továbbra is egyéni maradt. Ezt úgy értem, hogy ha úgy gondolta mehetett, akciózhatott egyedül, feltétel nélkül nem kellett segítenie Quintana-t (mivel elég erős volt ő egyedül is). Így még nagyobb csata lett volna a dobogóért. Lehet Purito csúszott volna ki a top3-ból.

Lényeg a lényeg: én is tudom, nincs "ha" a sportban, de szerintem még izgalmasabb lett volna a verseny.
Persze én nem csalódtam az idei Tour-ban.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 10 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
Valószínűleg majd megtanítják őt, hogy hogyan kell versenyezni sárga trikóban, s már talán jövőre se követ el ilyen taktikai hibákat, amiket idén nem toroltak meg, ki tudja jövőre is beleférnek-e. Valakinek kevésbé lesz szimpatikus miatta, mert unalmasabb lesz a versenyzése, de nem lesz kannibál se, ami még tovább rontaná népszerűségét...Black_Adder
Szerintem még egy darabig nem fogja megtanulni, hogy kell versenyezni. Már 3. éve top versenyző és máig percenként kétszer kér tanácsot a csapatfőnöktől. Láthatóan a legkisebb veszélyt látva is pánikol.

És még egyszer, ha az oldalszeles produkciója nem taktikai hiba, akkor semmi. Ott kellett volna legyen a Saxo-sor kerekén, ahogy ezt minden taktikailag érett versenyző tette. Fuglsang meg ten Dam nem azért tudott elmenni, mert annyival jobb síkon, mint tudjuk, Martint leszámítva a mezőnyben nem volt Froome-nál jobb ember síkon. Akkor pedig még volt hátra jó pár nehéz hegyi szakasz, az előnye nem volt hihetetlenül nagy, nem tudhatta, Contador mennyit tartalékolt.

több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 18 688 — Vikings fan
igazatok van, viszont szerintem nem akart ő 5-10 percet pluszba verni, úgy érezte van eléggé erős hogy elvigye a hegyeket ezáltal pöttyöst/királyszakaszt stb. csak a másik kettő erősebb volt. Megpróbálta, mert megpróbálhatta, ha lehagyják max kap 1-2 percet és így is vígan nyer. Ha mondjuk 40 sec-en belül lettek volna szerintem nem kockáztat. Egy taktikát azért elég nehéz kívülről megítélni 5 perc előnynél.Toca
aZ 5-10 perc Sobritól jön, nem tőlünk. Egyébként teljesen irreleváns, h miért tette, ha azért támadt h odaérjen kedvenc sorozata kezdetére, taktikailag, akkor is helytelen döntést hozott...

Persze belefért neki, mert annyival a mezőny fölött volt erőben, h a végén ezt is megtehette. De ettől még taktikailag kiforrotlan versenyző, mint pályafutásuk elején sokan.
/*arról nem is beszélve, h kockázat igen is volt, amikor az Alp d'Huezen szabálytalanul frissített. Nem sok, és helyes döntés, h nem egy a győzelmébe kerülő büntetést kapott miatta, de akkor is... És saját magát hozta ilyen helyzetbe, holott előnye birtokában mehetett volna saját tempóban....*/

Valószínűleg majd megtanítják őt, hogy hogyan kell versenyezni sárga trikóban, s már talán jövőre se követ el ilyen taktikai hibákat, amiket idén nem toroltak meg, ki tudja jövőre is beleférnek-e. Valakinek kevésbé lesz szimpatikus miatta, mert unalmasabb lesz a versenyzése, de nem lesz kannibál se, ami még tovább rontaná népszerűségét...Black_Adder
Persze ugyanarról beszélünk, csak ilyen taktikai hibákat én 99%ban biztos vagyok, hogy ha szoros éppen a verseny nem követ el. Egyébként neki a következő évek szempontjából rohadt jól jött ki ,hogy ezek a bakik , illetve hogy látja hog azért 3 héten keresztül nem tud mindenkit minden hegyen erőből elverni msot jött ki amikor belefért. Én a Sky vezetése helyébe most kurvára is örülnék ennek 😀
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
igazatok van, viszont szerintem nem akart ő 5-10 percet pluszba verni, úgy érezte van eléggé erős hogy elvigye a hegyeket ezáltal pöttyöst/királyszakaszt stb. csak a másik kettő erősebb volt. Megpróbálta, mert megpróbálhatta, ha lehagyják max kap 1-2 percet és így is vígan nyer. Ha mondjuk 40 sec-en belül lettek volna szerintem nem kockáztat. Egy taktikát azért elég nehéz kívülről megítélni 5 perc előnynél.Toca
aZ 5-10 perc Sobritól jön, nem tőlünk. Egyébként teljesen irreleváns, h miért tette, ha azért támadt h odaérjen kedvenc sorozata kezdetére, taktikailag, akkor is helytelen döntést hozott...

Persze belefért neki, mert annyival a mezőny fölött volt erőben, h a végén ezt is megtehette. De ettől még taktikailag kiforrotlan versenyző, mint pályafutásuk elején sokan.
/*arról nem is beszélve, h kockázat igen is volt, amikor az Alp d'Huezen szabálytalanul frissített. Nem sok, és helyes döntés, h nem egy a győzelmébe kerülő büntetést kapott miatta, de akkor is... És saját magát hozta ilyen helyzetbe, holott előnye birtokában mehetett volna saját tempóban....*/

Valószínűleg majd megtanítják őt, hogy hogyan kell versenyezni sárga trikóban, s már talán jövőre se követ el ilyen taktikai hibákat, amiket idén nem toroltak meg, ki tudja jövőre is beleférnek-e. Valakinek kevésbé lesz szimpatikus miatta, mert unalmasabb lesz a versenyzése, de nem lesz kannibál se, ami még tovább rontaná népszerűségét...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 18 688 — Vikings fan
Szerintem meg elég gyengén ment taktikailag. Rajna
Opponálnom kell.
5 perccel TDF-t nyerni taktikailag helyes húzás.
Nem megszakadni azért, hogy 15 perccel nyerjen, szintén.
Teljesen normális dolog taktikailag, ha az ember egy szétnyert szituban nem erölködik.
Ha mondjuk sakkozol, és van már 2 tiszt fórod, biztosan nem keresed a 6-8 lépéses mattkombinációkat áldozattal, egyszerűen lecserélsz mindent, és győz az anyag.
Nem kockáztatsz, nem vigéckedsz, teszed, amit eredeti célod elérése érdekében tenned kell.
Tartod a behozhatatlan előnyt.Sz
Ez a helyes taktika, Froome ezt tette.
Ő nem szakaszokat akart nyerni, hanem TDF-t. Be is jött a számítása.
Valamint nem lett volna túl szimpatikus, ha rámegy a pöttyös trikóra, és arra, hogy nyerjen pluszba 4-5 szakaszt.
Amire semmi szüksége, csak taktikailag kivitelezhető lett volna.
Konklúzió: a mezőnyhöz képest ennyivel erősebben, 5 perccel TDF-t nyerve nem lehet taktikailag rosszul versenyezni.Sobri Jóska
Opponálnom kell.
Nem megszakadni azért h 5 helyett 15 perccel nyerd a tourt valóban jó taktikai döntés lett volna. Ellenben Froome pontosan ennek az ellenkezőjét tette. 5 perces előnye birtokában támadt az Alp d'Huezen és a Semnozon.
Megszakadt azért, h növelje előnyét
Szétnyert szituációban erőlködött
Pont azoknak az ellenkezőjét tette, amiért szerinted taktikailag érett versenyt mutatott be.
Teljesen feleslegesen
Teljesen megfontolatlanul
Taktikailag teljesen hibásan.
Ez mellesleg akkor is így lenne, ha sikerült volna neki, de minthogy nem is sikerült, így nem nagyon maradt racionális érv amellett, h helyesen tette.
Btw neked se volt racionális érved mellette, csak eltértél a valóságtól és azt állítottad, h nem próbált többet csinálni az 5-ből, bölcsen megfeledkezve több támadásáról amikor is növelni próbálta az 5 perces előnyét, pontosabban nem megfeledkeztél erről, hanem az ellenkezőjét állítottad...Black_Adder
igazatok van, viszont szerintem nem akart ő 5-10 percet pluszba verni, úgy érezte van eléggé erős hogy elvigye a hegyeket ezáltal pöttyöst/királyszakaszt stb. csak a másik kettő erősebb volt. Megpróbálta, mert megpróbálhatta, ha lehagyják max kap 1-2 percet és így is vígan nyer. Ha mondjuk 40 sec-en belül lettek volna szerintem nem kockáztat. Egy taktikát azért elég nehéz kívülről megítélni 5 perc előnynél.
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Szerintem meg elég gyengén ment taktikailag. Rajna
Opponálnom kell.
5 perccel TDF-t nyerni taktikailag helyes húzás.
Nem megszakadni azért, hogy 15 perccel nyerjen, szintén.
Teljesen normális dolog taktikailag, ha az ember egy szétnyert szituban nem erölködik.
Ha mondjuk sakkozol, és van már 2 tiszt fórod, biztosan nem keresed a 6-8 lépéses mattkombinációkat áldozattal, egyszerűen lecserélsz mindent, és győz az anyag.
Nem kockáztatsz, nem vigéckedsz, teszed, amit eredeti célod elérése érdekében tenned kell.
Tartod a behozhatatlan előnyt.
Ez a helyes taktika, Froome ezt tette.
Ő nem szakaszokat akart nyerni, hanem TDF-t. Be is jött a számítása.
Valamint nem lett volna túl szimpatikus, ha rámegy a pöttyös trikóra, és arra, hogy nyerjen pluszba 4-5 szakaszt.
Amire semmi szüksége, csak taktikailag kivitelezhető lett volna.
Konklúzió: a mezőnyhöz képest ennyivel erősebben, 5 perccel TDF-t nyerve nem lehet taktikailag rosszul versenyezni.Sobri Jóska
Opponálnom kell.
Nem megszakadni azért h 5 helyett 15 perccel nyerd a tourt valóban jó taktikai döntés lett volna. Ellenben Froome pontosan ennek az ellenkezőjét tette. 5 perces előnye birtokában támadt az Alp d'Huezen és a Semnozon.
Megszakadt azért, h növelje előnyét
Szétnyert szituációban erőlködött
Pont azoknak az ellenkezőjét tette, amiért szerinted taktikailag érett versenyt mutatott be.
Teljesen feleslegesen
Teljesen megfontolatlanul
Taktikailag teljesen hibásan.
Ez mellesleg akkor is így lenne, ha sikerült volna neki, de minthogy nem is sikerült, így nem nagyon maradt racionális érv amellett, h helyesen tette.
Btw neked se volt racionális érved mellette, csak eltértél a valóságtól és azt állítottad, h nem próbált többet csinálni az 5-ből, bölcsen megfeledkezve több támadásáról amikor is növelni próbálta az 5 perces előnyét, pontosabban nem megfeledkeztél erről, hanem az ellenkezőjét állítottad...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear