OFF topik

29 feliratkozó

több mint 11 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Én is szeretek gondolkodni és utána járni dolgoknak. Ezért néztem anno utána miért mérik úgy a hőmérsékletet ahogy. Felfogtam, megértettem, elkönyveltem. Így ha más megkérdezi tőlem, eltudom mondani, hogy a levegő hőmérsékletét mérik ilyenkor, nem pedig a Nap közvetlenül vagy visszavert sugarai által melegített teret. Mivel előbbi mindenhol egységes értékkel szolgál, így alkalmas a léghőmérséklet megadására, míg a másik a hősugárzás következtében nem.

Továbbá van egy nagyszerű mondásunk, miszerint amilyen a mosdó olyan a törölköző. Én nem kezeltelek le, de ha te egy segítőkésznek szánt válasz után nyilvánvaló baromságokat hozol fel ne is várj többet.
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
A levegő(!) hőmérsékletét mérik. Azt pedig így kell, és nem a tűző napon, a beton felett.
Attól, mert egyesek többnek érzik a magas UV-B sugárzás miatt, a levegő még nem lesz melegebb.süti
Tehát akkor tulajdonképpen a tűző napon sétálva ugyanannyi fok van, mint egy leárnyékolt, betonkörnyezettől mentes szobában? És ha -ezek szerint- igen, akkor az utcára kihelyezett hőmérő tulajdonképpen mit mér? Vagy utóbbi esetén akkor kijelenthetjük, hogy csak a mittudomén többszázezres hiperpontos hőmérőt érdemes megvenni, mert a másik annyira se ad pontos értéket, mintha hasamra csapva saccolok?fetomy
Kezdesz Sobrisodni. Ki állította ezt?szaba
"Attól, mert egyesek többnek érzik a magas UV-B sugárzás miatt, a levegő még nem lesz melegebb." Ez nem azt jelenti? MErt nálam ez a mondat éppen azt jelenti, hogy a levegő még nem lesz melegebb, tehát ugyanolyan hőmérsékletű, csak többnek érezzük a sugárzás miatt. Persze így már nem értem, hogy akkor mérni miért kell speckó helyen, ha egyszer a levegőt csak egyesek érzik többnek, amúgy ugyanolyan meleg, de a lényeg hogy az idézett mondat értelmezéséhez nem hinném, hogy magas szövegértési képesség kellene. 😉

süti: Vannak emberek, akik nem gondolkodnak, csak mindent elfogadnak behúzott farokkal, ami csak szembe jön. Mondjuk Magyarországon ez a gyakoribb. Én sajnos nem ilyen vagyok. Szeretem megérteni a dolgokat, átlátni a működésüket, értelmüket és ha olyannal találkozom, amit nem értek akkor utánajárok, kérdezek, hogy sikerüljön megérteni. Nyilvánvalóan el tudom fogadni, de attól még megengednék magamnak annyi éretlenséget, hogy amit nem értek, azt szeretném megérteni 😊 Szóval bár kétségkívül menőbb dolog lekezelni, itt kicsit sem arról van szó, hogy hisztizek a csúnya gonosz időjárásjelentés miatt 😉
több mint 11 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Tehát akkor tulajdonképpen a tűző napon sétálva ugyanannyi fok van, mint egy leárnyékolt, betonkörnyezettől mentes szobában? És ha -ezek szerint- igen, akkor az utcára kihelyezett hőmérő tulajdonképpen mit mér? Vagy utóbbi esetén akkor kijelenthetjük, hogy csak a mittudomén többszázezres hiperpontos hőmérőt érdemes megvenni, mert a másik annyira se ad pontos értéket, mintha hasamra csapva saccolok?fetomy
Évek óta így mérik, szerintem vagy már elég érett ahhoz, hogy meg fogod tudni emészteni. Inkább örülj neki, hogy neked van egy saját hőmérőd és ott mérsz ahol akarsz, és nem fog tudni átverni a csúnya, gonosz időjárás-jelentés.
több mint 11 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
A levegő(!) hőmérsékletét mérik. Azt pedig így kell, és nem a tűző napon, a beton felett.
Attól, mert egyesek többnek érzik a magas UV-B sugárzás miatt, a levegő még nem lesz melegebb.süti
Tehát akkor tulajdonképpen a tűző napon sétálva ugyanannyi fok van, mint egy leárnyékolt, betonkörnyezettől mentes szobában? És ha -ezek szerint- igen, akkor az utcára kihelyezett hőmérő tulajdonképpen mit mér? Vagy utóbbi esetén akkor kijelenthetjük, hogy csak a mittudomén többszázezres hiperpontos hőmérőt érdemes megvenni, mert a másik annyira se ad pontos értéket, mintha hasamra csapva saccolok?fetomy
Kezdesz Sobrisodni. Ki állította ezt?
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
A levegő(!) hőmérsékletét mérik. Azt pedig így kell, és nem a tűző napon, a beton felett.
Attól, mert egyesek többnek érzik a magas UV-B sugárzás miatt, a levegő még nem lesz melegebb.süti
Tehát akkor tulajdonképpen a tűző napon sétálva ugyanannyi fok van, mint egy leárnyékolt, betonkörnyezettől mentes szobában? És ha -ezek szerint- igen, akkor az utcára kihelyezett hőmérő tulajdonképpen mit mér? Vagy utóbbi esetén akkor kijelenthetjük, hogy csak a mittudomén többszázezres hiperpontos hőmérőt érdemes megvenni, mert a másik annyira se ad pontos értéket, mintha hasamra csapva saccolok?
több mint 11 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Jah ez jogos. Én is néztem egyet amikor a koponyeg-en Szeged: 33 fok. Hm mondom ok.
Klímás könyvtárból kilépve meg majdnem behánytam olyan irgalmatlan meleg volt... 😀 Legalább 40 fok volt itt is a városban.dcsicsak
mióta ilyen dög meleg van, fél órát állok a spárban a túrórudis placc előtt, hogy addig is hűsöljek 😀

több mint 11 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
A levegő(!) hőmérsékletét mérik. Azt pedig így kell, és nem a tűző napon, a beton felett.
Attól, mert egyesek többnek érzik a magas UV-B sugárzás miatt, a levegő még nem lesz melegebb.
több mint 11 éve
dcsicsak Chicago Bears 1 553
Jah ez jogos. Én is néztem egyet amikor a koponyeg-en Szeged: 33 fok. Hm mondom ok.
Klímás könyvtárból kilépve meg majdnem behánytam olyan irgalmatlan meleg volt... 😀 Legalább 40 fok volt itt is a városban.
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Nem az volt a kérdés, hogy mennyibe kerül a hőmérő, hanem az, hogy miért olyan körülmények között mérik, ami a természetben nem fordul elő? Az nyilvánvaló, hogy így egységes, csak nem sokra mész vele, plusz a hőmérsékleti rekordnak sincs így sok értelme.

És egyébként ezek szerint a mezei hőmérőket és lázmérőket nem szabad venni, mert egy laza 10 fokos különbség is könnyedén előfordulhat? (amúgy nem -csak- 1000 forintos hőmérőről beszéltem, hanem a városban több helyen kirakott eléggé nagy óra/hőmérőről is, amit vagy nem a kisboltban vették, vagy elég durva, hogy én még nem láttam ott olyat)
több mint 11 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Valaki tudja ennek mi értelme van, ha egyszer mi egy percet nem vagyunk ilyen speciális hiperkockában hanem abban a csalóka adatot adó, árnyéktalan betondzsungelben mászkálunk?fetomy
Így egységes ? Gondolom nem egy ezer forintos hőmérővel mérik, amit bárki beszerezhet a kisboltban, és kirakhatja magának az aszfaltra.
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Hatalmas folyamatosan hallani, hogy megdőlt a melegrekord, újpesten 35 fokot mértek. Fasza, mert itt 40 fölött voltunk már tegnap is este 6kor is. Erre megtudtam, hogy ezeket a fokokat ők úgy mérik, hogy árnyékolt, kívül fehérre belül feketére festett, füves területtel körülzárt, 4 méter magasan levő szobában vannak a mérők, merthogy az aszfalt növelné a hőmérsékletet, ami csalóka.

Valaki tudja ennek mi értelme van, ha egyszer mi egy percet nem vagyunk ilyen speciális hiperkockában hanem abban a csalóka adatot adó, árnyéktalan betondzsungelben mászkálunk?
több mint 11 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 219 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
négyes szar2 vizsgával vége a vizsgaidőszaknak. \o/

Végre.

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 076 — Saturday Night Lights
Valakinek nem kell egy havi diák Budapest-bérlet a BKV használatához? Akciósan adnám, júli 11-ig érvényes.szaba
De hisz ez tilos! :cool:Atari
Már ilyen is van: http://index.hu/belfold/budapest/2012/06/04/kosson_biztositast_a_bliccelesre/#

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Valakinek nem kell egy havi diák Budapest-bérlet a BKV használatához? Akciósan adnám, júli 11-ig érvényes.szaba
De hisz ez tilos! :cool:

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Valakinek nem kell egy havi diák Budapest-bérlet a BKV használatához? Akciósan adnám, júli 11-ig érvényes.
több mint 11 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 814 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Cam Newton és RGIII után úgy tűnik 1 újabb afro-amerikai QB tehetség tűnt fel.

Ha idén nem jönne össze az újrázás, pl. a Bears rááldozhat jövőre egy hátsó körös picket. 😊iktriad
Ejnye, a sok munka miatt mostanában eléggé le vagy maradva 😊Wyatt
Ez van.
több mint 11 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Cam Newton és RGIII után úgy tűnik 1 újabb afro-amerikai QB tehetség tűnt fel.

Ha idén nem jönne össze az újrázás, pl. a Bears rááldozhat jövőre egy hátsó körös picket. 😊iktriad
Ejnye, a sok munka miatt mostanában eléggé le vagy maradva 😊

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 747 — 49ers GM
Sziasztok!

XY Fant módosítását kinél kell kérni?

KösziSzentiRebel_#18
Oldalszervíz, rangkérés, oda beírod, hogy melyik csapatnak szurkolsz, aztán az adminok átírják.

több mint 11 éve
SzentiRebel_#18 272 — Rebels fan
Sziasztok!

XY Fant módosítását kinél kell kérni?

Köszi

több mint 11 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 319 — Invisible man
Csak jelzem, hogy nekem még jobb 😉tenorx
Khm 😊
Egyébként asszem már ki lett tárgyalva, Matthew99-nek van a legjobb mutatója 😊 (az aktív fórumozók közül, vvlaci külön kategória)Rataxes
persze, mert ügyesen csinál sok szép siget.
shawnka
Lehet nyugodtan utánozni 😊 Aki meg nem érez magában ennyi erőt az jöhet nyugodtan témaadónak vagy zsűrinek a Sig Battle topikba... (A műsorszám rejtett termékbemutató tartalmazott 😀)


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Cam Newton és RGIII után úgy tűnik 1 újabb afro-amerikai QB tehetség tűnt fel.
iktriad
A NATO irányító posztján.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 814 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Cam Newton és RGIII után úgy tűnik 1 újabb afro-amerikai QB tehetség tűnt fel.

Ha idén nem jönne össze az újrázás, pl. a Bears rááldozhat jövőre egy hátsó körös picket. 😊
több mint 11 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Persze, nagy színész tud lenni, csak már kicsit sok az a fika, amit kap szerintem (mondjuk én LBJ-vel is így vagyok)Wyatt
Az irritálja az emberek nagy részét, hogy mindketten suttyók és nagyképűek, és ezt a pályán is bizonyítják meccsről-meccsre. Játszani tudnak nagyon, de a viselkedésük...gdavid
Kevés kosármeccset nézek mostanában, tény 😀
Mondjuk az is, hogy én Ibrát is bírom 😛

több mint 11 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Persze, nagy színész tud lenni, csak már kicsit sok az a fika, amit kap szerintem (mondjuk én LBJ-vel is így vagyok)Wyatt
Az irritálja az emberek nagy részét, hogy mindketten suttyók és nagyképűek, és ezt a pályán is bizonyítják meccsről-meccsre. Játszani tudnak nagyon, de a viselkedésük...

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 11 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Zorddd
Izé, most akkor mivan? 😛Wyatt
hát az első félidőben, mikor nyomatta ezt a hülye cselt, és véletlen a csávó mellett hosszan tolta meg, és feldobta magát a semmire (meg is kapta a szabadot), pont be is akartam írni a topicba, hogy megelevenedett ez a kép.. 😛

Mellesleg ez nem azt mutatja, hogy nem tud gólt lőni, hanem ha leszerelik akkor feldobja magát 😊fetomy
Persze, nagy színész tud lenni, csak már kicsit sok az a fika, amit kap szerintem (mondjuk én LBJ-vel is így vagyok)