OFF topik

30 feliratkozó

több mint 12 éve
triangle 1 283
De nem a mostani világról beszélünk, mivel abban egyetért mindenki, hogy az nem jó így ahogy van.
Arról beszélünk, hogy milyen lenne egy jobb világ.
És amikor felmerül (mondjuk JJ által, aki szeretné "felemelni" az embereket), hogy jobb lenne egy olyan, amelyben mindenki képzett, olvasott, művelt, a kérdésem arra vonatkozik, és egy olyan világban élő ember motivációit firtatja. Nem egy olyanét, aki ebben a "szar világban" próbál boldogulni.Sobri Jóska
a tárgyalt kérdés szempontjából én nem érzek különbséget "szar" és "jobb" világ között. ezek a cselekedetek és döntések belső indíttatásból történnek, nem befolyásolja a környezet. vagy mondhatnám úgy is, hogy egy jobb világban is ugyanígy lennének, akik így döntenének.
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
tomi-tomi: Én különbséget tennék JJ két véleménye között. Pontosabban a megítélésében. Mert érthetően aggasztja, hogy ekkora a népszerűsége a VV-nek és hasonlóknak, ebben teljesen egyetértünk. Abban viszont nem, amikor -barokkos túlzás- üldözik szinte azokat akik nézik, illetve hogy a reality topic nézettségének a fórumra gyakorolt negatív hatásában sem. Mert az lehet, hogy a nép ha megveszi a blikket, akkor nem veszi meg a népszabadságot, vagy a magyar nemzetet, de itt a fórumon az volt a jellemző, hogy megvettük mi a NSZt is, csak a Blikket is. Majd ezt követően a néhány Blikk vásárló nagyobb mértékben, mennyiségben és gyakorisággal tárgyalta meg az abban szereplő dolgokat -majd azokból kiindulva jóval mélyebb dolgokat is-, mint az "elitebb" újságéit. Mert egyébként egy VV-nek van olyan pozitív oldala is, hogy nem arról beszélünk, hogy haha Jerzy fingott, hanem az egyes történésekből elég gyakran alakultak ki olyan beszélgetések, amikkel szerintem témától függetlenül az ég világon semmi baj nincs, sőt nagyon jók és hasznosak. Ezt nem csak itt gyakoroltam én, hanem családi ismerősi körben is, majdhogynem naponta folytattam hosszú, tartalmas beszélgetéseket, amik kapcsán aztán döbbentem csak rá az egy-egy dologhoz kapcsolódó teljes véleményemre.

Mindegy, a lényeg, hogy összességében teljesen érthető az álláspontja, de nem a fórummal kapcsolatban és mint mondtam a megoldás sem ezek "üldözése".fetomy
Olyan nagyon sok újat nem tudok erre írni. Talán csak annyit, hogy a két szint közötti különbséget lehet, hogy nem tudtátok korábban ennyire élesen és plasztikusan szétválasztani.
JJ-hez és ezek szerint Hozzád hasonlóan én is rettentően nagy veszélynek látom az ilyen típusú műsorok népszerűségi szintjét. A nagy tömegek igényességét és később a reagáló képességét az igénytelenségre mérhetetlenül rombolják.
Abban is egyetértünk, hogy ezeket a veszélyeket egy-egy mikroközösség el tudja kerülni. Sőt, kellő elmélyültség esetén az ilyen megbeszélés az egyik hatékony eszköz a műsorkészítők eredeti szándékának megtorpedózásara. Megértem JJ megrökönyödését, de a topic "üldözését" kifejezetten rossz megoldásnak gondolom.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Nem értelek Sobri. Most akkor amiről beszélsz, abban a világban nincs szükség kukásra? Ha meg igen, miért ne vállalnák el? Most is elvállalják, és feltehetően ha mindenki művelt és intelligens lenne, a munkalehetőségek sem lennének mások. Mellesleg sok munka van, amik sokkal kevésbé lennének "taszítóak" egy intelligensebb világban, mert valószínű, hogy pl. a wc-s néninek sem kéne a plafonról is a szart kaparnia. Magyarország különösen híres arról, hogy mindenki szarik a másikra, de legtöbbször még a saját jövőbeli érdekére is.

JJ: A világ közel sem szar 😊 Egyébként ez a hozzáállásod nyilvánvalóan becsülendő is 😊
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 863 — No es importante
Ha meg valami fáraszt, azt javallom pihenj le, gondolom módodban áll.Sobri Jóska
hihetetlenek vagytok 😀

És amikor felmerül (mondjuk JJ által, aki szeretné "felemelni" az embereket), hogy jobb lenne egy olyan, amelyben mindenki képzett, olvasott, művelt, a kérdésem arra vonatkozik, és egy olyan világban élő ember motivációit firtatja. Nem egy olyanét, aki ebben a "szar világban" próbál boldogulni.Sobri Jóska
ezen a ponton félre lettem értelmezve
mivel jópár éve jómagam is "kétkezi" munkából élek - és itt most nem a bowl.hu-ra való pötyögésre gondolok, abból még egy forintot nem láttam - ez a fajta idealizmus már kiveszett belőlem, és teljesen tisztában vagyok az emberek igényszintjével... viszont engem még tud motiválni, ha legalább közvetlen környezetemben képes vagyok némi haladást, fejlődést előidézni, aminek a kudarcával jóllehet naponta szembesülnöm kell már ezen az oldalon is, de azért még próbálok ebben a "szar világban" boldogulni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
triangle, elfogadom hogy van ilyen ember, meg is értem (én is hiszek az önmegvalósításban, ami fontosabb, mint a pénz).
Viszont nem egészen erről volt szó.
Hanem arról, hogy ha mindenki okos, művelt, iskolázott, stb. lenne, akkor miért menne el bárki is?
És fetomy is itt értette félre a felvetést, persze, hogy manapság is van diplomás aki pénzért nem azt teszi, amiről a diplomája szól, vagy nem tud megélni az eszéből lehetőségek híjján.
De nem a mostani világról beszélünk, mivel abban egyetért mindenki, hogy az nem jó így ahogy van.
Arról beszélünk, hogy milyen lenne egy jobb világ.
És amikor felmerül (mondjuk JJ által, aki szeretné "felemelni" az embereket), hogy jobb lenne egy olyan, amelyben mindenki képzett, olvasott, művelt, a kérdésem arra vonatkozik, és egy olyan világban élő ember motivációit firtatja. Nem egy olyanét, aki ebben a "szar világban" próbál boldogulni.

Sobri, Sobri...
Te egyből a következőt mondtad: "Mivel a rulett CSAK a szerencséről szól, a pókerben pedig SEMMI szerepe a szerecsének hosszútávon" (#3979), eaglesmcnabb pedig ezt: "nyilván hülyeség volt a rulettet belekeverni. Csupán annyit akartam mondani, hogy ahol az ellenfelek mellé a szerencse 3. tényezőként beszáll a versenyben, az az én ítéletem alapján nem sport." (#3974) Érdemes a hozzászólások sorszámát is nézni!tomi-tomi
A pókerben nincs szerepe a szerencsének, csak a felületes szemlélő hiszi ezt. (Legalábbis nincs benne több, mint a kosárlabdában vagy az atlétikában. Csak nem leosztást kell nézni, hanem hosszútávot. Aki pókerezik nem 1 db leosztást akar nyerni, hanem hosszútávon akar nyerő lenni.)
Annyira igaz, hogy a pókernek köze van a szerencséhez, mint hogy "az amerikai foci unalmas, mert örökké áll a játék".
Laikus véleménynek elmegy, ténynek nem.


Nem kell ahhoz, elitbe tartozni, hogy elitista faszságokat írjál. Így az "Elitista faszságokat író" csoportba léptél be, nem az elitbe. 😊 tomi-tomi
Szó se róla, ez igaz... lenne, ha elitista faszságokat írtam volna.

Az mindig is nagy kérdés marad, hogy meddig hasznos a konformista viselkedés és mikortól felesleges felülni a tömeghisztériának. Szavaidból ítélve, Te már tudod a választ (erre is).tomi-tomi
Így igaz. 37 évesen ha nem tudnám igen szarul érezném magam.
(Vagy legalábbis nem lennék tántoríthatatlanul meggyőződve róla, hogy tudom.)

Csendben kérdem, milyen az a speciális manipuláció, amely "direkt az egyszerű, nem túl okos fogyasztókat célozza"? Miben különbözik az általános manipulációtól? S milyen a sima manipuláció, aminek okos ember nem ül fel?
Elemzés, egy frászt. Legfeljebb vélemény.
Az irónia pedig, amikor ilyen mértékben önfényező (a majdnem semmire), engem fáraszt.tomi-tomi
Mivel már a kérdésedből is kiderül, hogy ezen szakma szakkifejezéseivel nem vagy tisztában, így adhatok egy rövid, de természetesen felszínes, elnagyolt, sarkított ismertetőt arról, mennyi féle manipulációs lehetőség van csak a kommunikációban, médiumokban,marketingben stb. amibe persze beleköthetsz ezen hiányosságai miatt, és egy kurva hosszút, amihez hasonlóakat ha valóban érdekel, akkor találsz a a neten is. Ha valóban érdekel, írok pár példát ami direkte a nem túl okos fogyasztókat célozza, manipulálja, és, hogy miben különbözik, na nem az "általános manipulációtól", ami alatt fingom nincs mit értesz, hanem mondjuk attól, miként módosulna ez műveltebb, iskolázottabb célcsoport esetén.
A vélemény és a tényálíltás (mégha nem is igaz, hibás, tévedésen alapul, stb.) között nagy különbség van.
Sajnálom, hogy összekevered a véleményt a megítélésed szerint hibás tényállítással.
Ha meg valami fáraszt, azt javallom pihenj le, gondolom módodban áll.

több mint 12 éve
triangle 1 283
Lehet bárki olvasott, művelt, intelligens, stb., ez evidens, de ha mindenki az lenne, akkor ki és miért menne el a szippantóskocsit kezelni, vagy utat aszfaltozni. Ha elmondod, és kifejted, el fogom hinni. Addig lövésem sincs.Sobri Jóska
nekem van ilyen ismerősöm. olvasott, művelt, intelligens, van diplomája (nem lényeges melyik egyetemről), mehetne dolgozni sok pénzért "nekivaló" melót. de ő inkább a BKV-hez ment (a munkakör szintén lényegtelen, a fenti kategóriába belefér), mindig bírta a buszokat, úgyhogy most azokkal foglalkozik. és mellette olvas, művelődik és gondolkodik.
miért? mert csak. mert ő így érzi jól magát, és szarik a pénzre. és az emberek 99%-a ezt sosem fogja megérteni. ő meg ezt pont leszarja. 😊
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
tomi-tomi: Én különbséget tennék JJ két véleménye között. Pontosabban a megítélésében. Mert érthetően aggasztja, hogy ekkora a népszerűsége a VV-nek és hasonlóknak, ebben teljesen egyetértünk. Abban viszont nem, amikor -barokkos túlzás- üldözik szinte azokat akik nézik, illetve hogy a reality topic nézettségének a fórumra gyakorolt negatív hatásában sem. Mert az lehet, hogy a nép ha megveszi a blikket, akkor nem veszi meg a népszabadságot, vagy a magyar nemzetet, de itt a fórumon az volt a jellemző, hogy megvettük mi a NSZt is, csak a Blikket is. Majd ezt követően a néhány Blikk vásárló nagyobb mértékben, mennyiségben és gyakorisággal tárgyalta meg az abban szereplő dolgokat -majd azokból kiindulva jóval mélyebb dolgokat is-, mint az "elitebb" újságéit. Mert egyébként egy VV-nek van olyan pozitív oldala is, hogy nem arról beszélünk, hogy haha Jerzy fingott, hanem az egyes történésekből elég gyakran alakultak ki olyan beszélgetések, amikkel szerintem témától függetlenül az ég világon semmi baj nincs, sőt nagyon jók és hasznosak. Ezt nem csak itt gyakoroltam én, hanem családi ismerősi körben is, majdhogynem naponta folytattam hosszú, tartalmas beszélgetéseket, amik kapcsán aztán döbbentem csak rá az egy-egy dologhoz kapcsolódó teljes véleményemre.

Mindegy, a lényeg, hogy összességében teljesen érthető az álláspontja, de nem a fórummal kapcsolatban és mint mondtam a megoldás sem ezek "üldözése".

Sobri: Elmondtam már. Manapság szerinted nincs diplomás, aki ilyesmi munkát végez? Nincs olyan művelt, okos ember, aki hozzá "méltatlan" munkát végez? Én is elmentem volna már pl. teszkóba hűtőfeltöltőnek, amikor jobban kellett a pénz, pedig "többre tartom magam annál". Az élet milliószor hoz olyan helyzetet, amikor baszhatod a diplomádat, meg az eszedet. De vehetjük a nagybátyámat, aki szerintem csuklóból összehozna egy legyen ön is milliomos fődíjat bármikor, mert olyan az agya, hogy szerintem még ha a Kirgiz polgárháborúról kérdezed is van véleménye róla. Iszonyú okos ember, mégis száz féle kétkezi munkát, rakodó munkát, satöbbit végez, végzett mindig is, mert egyszerűen nem volt lehetősége arra, hogy az eszéből éljen meg. Megcsinál bármit. És tudod miért? Mert az intelligens, művelt ember pontosan tudja, hogy az utcai szemétszedők, a WC-s néni és a satöbbi hasonló munkások nélkül mocsokban élnénk, éppen ezért nem érzi lealacsonyítónak ezeket a munkákat. Anyám szokta mondani időnként, hogy mikor a vendéglátásban tanult, és gyakorlaton volt, akkor látta, hogy mennyire fontos a lépcsőfokok betartása. Mert aki pl. szakács akar lenni, annak is először takarítania kell csak a mocskos edényeket, stb... hogy tudja meg mekkora kemény, és szar dolog az, hogy később, amikor szakács lesz, akkor tisztelje azokat, akik ezzel foglalkoznak, és becsülje őket. Na, például szerintem a műveltség és intelligencia takarja azt is, hogy tisztában legyek azzal, hogy ha most szemetet kell szednem az utcán, akkor azt fogom csinálni, és büszke leszek rá.

De éppen az a helyzet, hogy mivel nagyon kevesekben van ez meg, akik azt csinálják is szarnak bele, az emberek is szórnak el mindent az utcán, és akármennyit takarítanak is, mindig mindenhol mocsok van. És akkor anyám hazaérve Lengyelországból, megrökönyödve meséli, hogy el sem hitte, hogy ott olyan tiszták az utcák, hogy egy eldobott cigicsikk nincsen a földön. És nem az a lényeg, hogy ott mi van, hanem az, hogy talán ha az emberek intelligensebbek, műveltebbek lennének, akkor felismernék ezek értékét és jelentőségét, és akkor amellett, hogy nem nézné le ezeket a munkákat, még végeznék is becsülettel és nem kéne mocsokban szántva átsétálni egy utcát.
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Sobri, Sobri...
Te egyből a következőt mondtad: "Mivel a rulett CSAK a szerencséről szól, a pókerben pedig SEMMI szerepe a szerecsének hosszútávon" (#3979), eaglesmcnabb pedig ezt: "nyilván hülyeség volt a rulettet belekeverni. Csupán annyit akartam mondani, hogy ahol az ellenfelek mellé a szerencse 3. tényezőként beszáll a versenyben, az az én ítéletem alapján nem sport." (#3974) Érdemes a hozzászólások sorszámát is nézni!
Nem kell ahhoz, elitbe tartozni, hogy elitista faszságokat írjál. Így az "Elitista faszságokat író" csoportba léptél be, nem az elitbe. 😊
Azt azért nem gondoltam volna, hogy minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár szintű logikai összefüggést képtelen vagy jól alkalmazni. Most per pillanat ott tartasz, hogy nem minden culáger buta (sőt, van bőr az arcodon, azt írni, hogy ez evidens!), de aki buta, az mind culáger. 😊
Az mindig is nagy kérdés marad, hogy meddig hasznos a konformista viselkedés és mikortól felesleges felülni a tömeghisztériának. Szavaidból ítélve, Te már tudod a választ (erre is).
Csendben kérdem, milyen az a speciális manipuláció, amely "direkt az egyszerű, nem túl okos fogyasztókat célozza"? Miben különbözik az általános manipulációtól? S milyen a sima manipuláció, aminek okos ember nem ül fel?
Elemzés, egy frászt. Legfeljebb vélemény.
Az irónia pedig, amikor ilyen mértékben önfényező (a majdnem semmire), engem fáraszt.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 863 — No es importante
Lehet bárki olvasott, művelt, intelligens, stb., ez evidens, de ha mindenki az lenne, akkor ki és miért menne el a szippantóskocsit kezelni, vagy utat aszfaltozni. Ha elmondod, és kifejted, el fogom hinni. Addig lövésem sincs.Sobri Jóska
http://www.youtube.com/watch?v=FPaXlcrvJE8


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Sőt, még egy okos ember is utál szembenézni saját tudatlanságával, ez nagyon jól tettenérhető volt pl. a "szerencse alapú sport/játék e a póker, vagy tudásalapú" beszélgetésben,Sobri Jóska
Sobri, ha más nem is, de az énvédő mechanizmusod első számú a fórumban. (S akkor még jóindulatú voltam, mert a valóság (utólagos) igazítása/torzítása a saját állásponthoz más jelenségeket is takarhat.) A téma az volt, hogy a póker szerencsejáték vagy sport. Senki nem vonta kétségbe a póker tudásigényét.tomi-tomi
Dehogynem!
A sport vagy játék témában én egyből azt mondtam: találjunk egy egzakt elfogadható definíciót a 'sport' kifejezésre, és ha az lefedi a pókert akkor sport, ha nem, akkor nem.
Viszont a legelejétől jöttek az "okos, átgondolt, megalapozott" beírások, amelyek a pókert a ruletthez hasonlították, és azt tartalmazták, hogy a pókerben meghatározó szerepe van a szerencsének.
Bizony ez volt annak a disputának a sarkalatos pontja.
Nyugodtan nézd vissza, honnan indult, ha nem hiszed, kikeresem a vonatkozó hsz-számokat, de legalább próbáld meg magadtól felgöngyölíteni ezt a szálat. 😊


Hány olyan ember van aki azt a kijelentését, hogy mondjuk "minden cigány bűnöző" visszavonta, és átalakította a gondolkodását, csak mert megismert 1 db nem bűnöző cigányt. (és itt lehetne bármilyen buta általánosításról szó, melegekről, zsidókról, stb)
Én nagyon kevés ilyet ismerek sajnos.Sobri Jóska
Ez természetes dolog, az általánosítás ettől és ezért általánosítás. Nagyon jó módszer arra, hogy ne kelljen minden egyes tényen, dolgon elgondolkodni, ne kelljen minden egyes alkalommal a kialakult világnézeten módosítani. Lásd eggyel lejjebb, saját magadnál!

Ha minden ember művelt, okos, intelligens, tájékozott, és ehhez kapcsolódóan gerinces, ambíciózus, és egyéb erényekkel teli lenne, akkor ki lenne kukás, gázvezetékszerelő, napszámos, culáger, vagy eladó egy szaniterárúboltban?Sobri Jóska
Elitista faszság, egyébként általánosítás. Te felfogod, hogy miket írsz? A kukás (napszámos, culáger etc.) szerinted nem lehet sem művelt, sem okos, sem intelligens, sem tájékozott, sem ehhez kapcsolódóan gerinces, sem ambiciózus, sem egyéb erényekkel teli. WTF?!
És egy működő társadalomhoz akármilyen blődül is hangzik, de szükség van buta, kiforratlan, gerinctelen, és mindezekből fakadóan könnyen manipulálható emberekre. Sobri Jóska
A manipulálhatósághoz semmi köze nincs a butasághoz, kiforratlansághoz, gerinctelenséghez. A tömegmédián keresztül történő manipulációhoz még annyira se!


Hinted az igét ezerrel és nagyon kevés alappal.tomi-tomi
Igen, az általánosítás ezért általánosítás.
De nagy a különbség a "minden cigány..." és a "sok cigány..." között. Kurva nagy.

Mivel nem érzem magam semmiféle elitbe tartozónak -eléggé a saját utamat jártam mindig is, sosem voltam sehol se "közönségkedvenc" (vajh miért? 😊 ), semmiféle 2 főnél nagyobb csoportba nem tartoztam túl hosszú ideig, stb.-, ezért faszság azt mondani, hogy elitista faszság amit írok.
Egyszerűen ez a valóság, nem ismerek olyan embert, akinek mondjuk jogi, közgáz, vagy mérnöki diplomája van, és szívesen kubikoskodik, vagy culágerkedik.
Lehet bárki olvasott, művelt, intelligens, stb., ez evidens, de ha mindenki az lenne, akkor ki és miért menne el a szippantóskocsit kezelni, vagy utat aszfaltozni. Ha elmondod, és kifejted, el fogom hinni. Addig lövésem sincs.

És végül a manipulálhatóságnak kibaszott nagy köze van a butasághoz, gerinctelenséghez. Okos, gerinces embert is lehet persze manipulálni, de nem úgy, és nem arra, mint a buta, szervilis embereket.
Egy okos ember nem fog felülni a tömeghisztériáknak, van saját véleménye, ami mellett kiáll, stb., be lehet törni, le lehet győzni, meg lehet venni, de a sima manipulációra nem jól reagál, valamint az a manipuláció amiről én beszélek direkt az egyszerű, nem túl okos fogyasztókat célozza meg, mivel ők alkotják társadalmunk minimum 90%-át.

Nem hintek semmiféle igét, adok egyfajta elemzést, sok alappal, de persze nem kell vele egyetérteni.
(És az igaz, hogy ha egyetértek valamivel, amit pl te írsz, én se fogom odaírni, hogy: ja, szerintem is.
Viszont ha nem értek egyet, akkor szívesen osztom meg veled a helyes nézőpontot. 😊 )

több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
JJ: De nincs azzal baj, hogy a VV lett a legolvasottabb topic, ha közben emiatt nem lett kevesebb a többié. 😊 Ettől még mondjuk az általad innen ismert emberek nem lettek hülyébbek, vagy stb.. Egyébként a Blikkel és társaival az a legnagyobb gond, hogy abban a kategóriában nem azzal kellene elindulni, hogy helyesírás meg érték meg mittudomén, hanem ott, hogy mondjuk első lépésnek csak a cikkek 80%-a legyen alapvetően kitalált dolog, hazugság, ferdítés, aztán szép lassan faragni belőle, és utána jöhet a többi...fetomy
Az első mondatod rejti a nagy kérdést. Itt és most a fórumban ez lehet, hogy nem következett be, de a tömegmédia egyik jól érzékelhető hatása, hogy az egyéb (gondolkodásra serkentő, véleményeket ütköztető) lapok, műsorok olvasottsága, nézettsége erőteljesen csökken. Ha az elit (egy része) nem arra törekszik, hogy ezt a csökkenést különböző - és létező! - módszerekkel ellensúlyozza, akkor egy szintén tömeg méretben hatni akaró terület (politika) előtt beláthatatlan lehetőségek nyílnak a manipulációra. (Manipulálás= olyan befolyásolás, ahol a befolyásoló arra törekszik, hogy a befolyásolt a saját érdekeit ne ismerje fel, illetve és ezáltal a saját érdekeivel ellentétesen viselkedjen.)
Nevezetesen az addigi véleményvezérek hiteltelenítésén, létszámuk csökkentésén túlmenően a véleményvezérek egyre feleslegesebbnek érzik, hogy véleményvezérek maradjanak (manipuláció ez is!), és a véleményt megformálók és a követők közé szakadéknyi különbségeket kreálnak. Az így előállt helyzetben - véleményvezérek "elefántcsonttoronyba" zár(kóz)va, követők véleményvezérre várva, tömegekre ható véleményt megfogalmazó orgánumok száma minimálisra szorítva - már csak a saját véleményvezér(eke)t kell elhelyeznem a megfelelő helyekre. Ilyen példákat láthatunk mostanában - OV egy napja az Aktívban (Naplóban?), Rogán Tóni szereplése szappanoperában stb. A természetes egyszerűsítési igényre alapozva így lehet egyre gyorsuló ütemben az emberek gondolkodásából kiirtani az árnyalatokra, árnyalásra való elvárásokat, rávenni őket, hogy fekete és fehér, igen és nem, 0 és 1 között válasszanak.
Úgy vélem, hogy JJ teljesen jól érzékeli a veszélyt. Az ő egyes (túlzott, de alapvetőleg érthető és tolerálható) reakciói - fogadjuk el őt véleményvezérnek - azonban jól mutatják a lehetséges kimenetelt. Volt ő már a VV topicban a kultúrsznobság mintapéldánya, ld. elefántcsonttoronyba zárás.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 108 — capitaine du château de Vienne 1487
szúval, már a sorkatonai kérdésnél volt róla szó, hogy milyen szép diszdobozban élünk. Tehát micsinál a média - leméri az átlagot ( ugye az a legnagyobb szelet ), azon nem kék csodálkozni, hogy mondjuk az átlag igencsak a béka segge alatt mélyen van (mindenféle iskolai besorolástól függetlenül), mint mondottam volt az átlag szinvonala hasonlit a jé tudunk beszélni cimű műsorhoz. Tehát ezt az átlagot szépen lemérték igény szerint, mögvizsgálták őket - és azt kapták, hogy leginkább mindenkit a pletyák érdekeklnek, főleg az egészen rosszindulatúak, és főleg azon emberekről akit, a delikvensek ismernek. Ehhez csak hozzádobták, hogy jó akkor adunk nektek arcokat, karaktereket akik lesznek majd a ti "ismerőseitek", oztán csak kavarni kell a kását. Méghozzádobhatjuk a nárcizmust, mint főeffektust az "ismerősök" részéről, és megkaptuk a legolcsóbb cirkuszt.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 863 — No es importante
Lassan lehetne egy Sobri vs. tomi-tomi topic. 😀Black_Adder
ja, aztán úgyis tetszőlegesen lehet majd átírni tomi-tomi nevét az éppen aktuálisra 😀

JJ: De nincs azzal baj, hogy a VV lett a legolvasottabb topic, ha közben emiatt nem lett kevesebb a többié. 😊 Ettől még mondjuk az általad innen ismert emberek nem lettek hülyébbek, vagy stb.. Egyébként a Blikkel és társaival az a legnagyobb gond, hogy abban a kategóriában nem azzal kellene elindulni, hogy helyesírás meg érték meg mittudomén, hanem ott, hogy mondjuk első lépésnek csak a cikkek 80%-a legyen alapvetően kitalált dolog, hazugság, ferdítés, aztán szép lassan faragni belőle, és utána jöhet a többi...fetomy
átkozd Hearst nevét, vagy aki zsidózni akar egyet, annak Miklós Andort ajánlom figyelmébe


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Lassan lehetne egy Sobri vs. tomi-tomi topic. 😀Black_Adder
Az esetek majdhogynem döntő részében én egyetértek Sobrival! (De ismerjük Mr. Wolf, problémamegoldó mondását egymás f@szával kapcsolatban.)
Amikor ritkán különvéleményen vagyunk, azt - többek között Sobri karakteres vitastílusának köszönhetően - alaposan kivesézzük.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Lassan lehetne egy Sobri vs. tomi-tomi topic. 😀Black_Adder
ja, aztán úgyis tetszőlegesen lehet majd átírni tomi-tomi nevét az éppen aktuálisra 😀

JJ: De nincs azzal baj, hogy a VV lett a legolvasottabb topic, ha közben emiatt nem lett kevesebb a többié. 😊 Ettől még mondjuk az általad innen ismert emberek nem lettek hülyébbek, vagy stb.. Egyébként a Blikkel és társaival az a legnagyobb gond, hogy abban a kategóriában nem azzal kellene elindulni, hogy helyesírás meg érték meg mittudomén, hanem ott, hogy mondjuk első lépésnek csak a cikkek 80%-a legyen alapvetően kitalált dolog, hazugság, ferdítés, aztán szép lassan faragni belőle, és utána jöhet a többi...
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Lassan lehetne egy Sobri vs. tomi-tomi topic. 😀

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Sőt, még egy okos ember is utál szembenézni saját tudatlanságával, ez nagyon jól tettenérhető volt pl. a "szerencse alapú sport/játék e a póker, vagy tudásalapú" beszélgetésben,Sobri Jóska
Sobri, ha más nem is, de az énvédő mechanizmusod első számú a fórumban. (S akkor még jóindulatú voltam, mert a valóság (utólagos) igazítása/torzítása a saját állásponthoz más jelenségeket is takarhat.) A téma az volt, hogy a póker szerencsejáték vagy sport. Senki nem vonta kétségbe a póker tudásigényét.
Hány olyan ember van aki azt a kijelentését, hogy mondjuk "minden cigány bűnöző" visszavonta, és átalakította a gondolkodását, csak mert megismert 1 db nem bűnöző cigányt. (és itt lehetne bármilyen buta általánosításról szó, melegekről, zsidókról, stb)
Én nagyon kevés ilyet ismerek sajnos.Sobri Jóska
Ez természetes dolog, az általánosítás ettől és ezért általánosítás. Nagyon jó módszer arra, hogy ne kelljen minden egyes tényen, dolgon elgondolkodni, ne kelljen minden egyes alkalommal a kialakult világnézeten módosítani. Lásd eggyel lejjebb, saját magadnál!

Ha minden ember művelt, okos, intelligens, tájékozott, és ehhez kapcsolódóan gerinces, ambíciózus, és egyéb erényekkel teli lenne, akkor ki lenne kukás, gázvezetékszerelő, napszámos, culáger, vagy eladó egy szaniterárúboltban?Sobri Jóska
Elitista faszság, egyébként általánosítás. Te felfogod, hogy miket írsz? A kukás (napszámos, culáger etc.) szerinted nem lehet sem művelt, sem okos, sem intelligens, sem tájékozott, sem ehhez kapcsolódóan gerinces, sem ambiciózus, sem egyéb erényekkel teli. WTF?!
És egy működő társadalomhoz akármilyen blődül is hangzik, de szükség van buta, kiforratlan, gerinctelen, és mindezekből fakadóan könnyen manipulálható emberekre. Sobri Jóska
A manipulálhatósághoz semmi köze nincs a butasághoz, kiforratlansághoz, gerinctelenséghez. A tömegmédián keresztül történő manipulációhoz még annyira se!


Hinted az igét ezerrel és nagyon kevés alappal.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 863 — No es importante
Egyébként nem az a probléma, hogy nem mindenki művelt, hanem hogy túl alacsony a színvonal.fetomy
Látod pedig én pont ezen szoktam agonizálni... Abszolút nem érdekelne a realitis téma, ha a TV-s topic nem vált volna heteken belül a fórum legolvasottabb témájává, nem a Való világ kilencvenedik szériája lenne az alapműsor az emberek körében illetve a Blikk az ország legolvasottabb napilapja
nem magával a műfajokkal/filmmel/stb. van bajom, hanem az arányokkal, de valahol ezt már ízlésterrorizmusnak hívják 😛


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
.....erősen ellentmondok....Sobri Jóska
Vajon miért nem csodálkozom ezen?
Hány olyan ember van aki azt a kijelentését, hogy mondjuk "minden cigány bűnöző" visszavonta, és átalakította a gondolkodását, csak mert megismert 1 db nem bűnöző cigányt. (és itt lehetne bármilyen buta általánosításról szó, melegekről, zsidókról, stb)
Arányok Sobri, arányok. Addig amíg csak 1 db nem bűnöző cigányt ismerek meg 100 bűnözővel ellentétben, nem látom be miért kellene a gondolkodásomnak megváltoznia (a többi emlegetettekkel nincs különösebb bajom).
Ha minden ember művelt, okos, intelligens, tájékozott, és ehhez kapcsolódóan gerinces, ambíciózus, és egyéb erényekkel teli lenne,
Akkor minden embert Sobrinak hívnának, és vállalkozó lenne. Ez egy kicsit öngólnak tűnik, mert elég erősen általánosítasz. A gázszerelők (stb...) nevében kikérem magamnak.... 😀 Ismerek jó pár felsőfokú végzettségű emberkét, aki buta mint egy faék, és kukást is, akinek viszont a kisujjában több ész van, mint jó pár doktoréban.
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Nem is mondtam, hogy ez véletlen lenne. És egyébként nem is gondolom, hogy az összes embernek ugyanolyan okosnak műveltnek stb... kellene lennie. De egyébként akkor is lennének kukások. Mert a kukás, postás, satöbbi emberek sem feltétlenül műveletlen hülye gyökerek. Én konkrétan ismerek olyan embereket, akik iszonyú műveltek és okosak, mégis szimpla kétkezi munkát végeznek, még olyat is, aki tiszta ész nélküli robotmunkát. Meg hát lehetek én a legműveltebb ember az országban, ha nincs miből megélnem akkor nem ez alapján szerzek munkát.

Egyébként nem az a probléma, hogy nem mindenki művelt, hanem hogy túl alacsony a színvonal.


JJ: Azt kétségkívül nem szereti senki, ha szembesül ezekkel, de nagyon sokan alapból rosszul néznek arra, amit erőltetnek neki. A Valóvilág-féle műsorok sikerének pl. pont az az egyik "titka", hogy erőltetik az arcodba, de mégis úgy adják elő, úgy tálalják, hogy te ne vedd észre a lényegében kényszert, hanem hidd, hogy magad választottad, hogy azt nézed.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Sőt, még egy okos ember is utál szembenézni saját tudatlanságával, ez nagyon jól tettenérhető volt pl. a "szerencse alapú sport/játék e a póker, vagy tudásalapú" beszélgetésben, vagy amikor egy socceres közegben az egyébként okos socceres tudatlanul, rossz és hiányos infókkal fikázza az amfocit.
És itt most nem véleményekről vagy ízlésről van szó (ez a jobb film, az a jobb film, stb.) hanem tényekről.
És inkább lustaságról, begyöpösödöttségről van szó, nem mindig hülyeségről.
Hány olyan ember van aki azt a kijelentését, hogy mondjuk "minden cigány bűnöző" visszavonta, és átalakította a gondolkodását, csak mert megismert 1 db nem bűnöző cigányt. (és itt lehetne bármilyen buta általánosításról szó, melegekről, zsidókról, stb)
Én nagyon kevés ilyet ismerek sajnos.


Egyébként meg van egy pont ahol erősen ellentmondok JJ-nek, és fetomynak is, mégpedig ott, hogy ez a jelenlegi helyzet, amelyben az emberek egyrészt a tömegkultúrát favorizálják, ez nem a véletlen műve, legalábbis annyiban nem, hogy van egy ilyen közeg csak úgy magától.
Ez a kapitalista fogyasztói társadalom leginkább működőképes metódusa.
Ha minden ember művelt, okos, intelligens, tájékozott, és ehhez kapcsolódóan gerinces, ambíciózus, és egyéb erényekkel teli lenne, akkor ki lenne kukás, gázvezetékszerelő, napszámos, culáger, vagy eladó egy szaniterárúboltban?
Nem lehet egy társadalomban mindenki tanár, professzor, művész, és egyéb magasan kvalifikált elme.
Sajnos ez megkerülhetetlen tény.
És egy működő társadalomhoz akármilyen blődül is hangzik, de szükség van buta, kiforratlan, gerinctelen, és mindezekből fakadóan könnyen manipulálható emberekre.
És ahogy fetomy is érinti, a jelenlegi vezető politikai/gazdasági elitnek kurvára nem érdeke ezen változtatni, így nincs olyan erő akinek egyszerre érdeke és módja is lenne ezen változtatni, így marad minden eképp.

több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 863 — No es importante
kissé megrökönyödve olvasom fetomytól ezeket a sorokat 😀JJ
Azért mert én ezeket nem úgy értem, ahogyan te 😊 Számomra igenis fontos a népművelés és a minőség közvetítése. Csak nem azzal van a baj, hogy alapvetően léteznek olyan dolgok, amik nem közvetítenek értéket. (Más kérdés, hogy mint mondtam, sok mindenben meg lehet találni azokat, amik miatt van értéke az ember számára 😊)
Szóval nem az a problémám, hogy az emberek pl. Győzike lábszagáról beszélgetnek két héten keresztül, hanem azzal, hogy ha mellé pl. azt is beveszik, ha azt mondod, hogy Salgótarján Párizstól 200 km-re fekszik. Mert ki nem sz.rja le, ha pl. egy Nobel díjas feltaláló, egy operaénekes, egy mittudomén egyetemi tanár szabadidejében x-faktort néz? Attól még nem lesz hülye, vagy értéktelen. Nem azt gondolom, hogy az emberek ízlését változtassuk, hanem az igényét. Ez később magával hozná, hogy nem lenne minden 2. ember celeb, és azt is, hogy őket leszarja mindenki, de a lényeg, hogy pl. a valóvilág eltörlése, xfaktorok eltörlése, SP eltörlése, és az opera, a versolvasások a színház, stb... van előre tolva ezerrel, az tüneti kezelés, és mivel az, semmiképp nem old meg semmit. Max ma este nem azt nézik az emberek, hanem mást. Szerintem ott lehetne elkezdeni a folyamatot, hogy a nem konkrétan szem előtt levő dolgokban változtatunk, hanem inkább a tudat alattira kell hatni, kicsiben kell kezdeni. Az emberek manipulálhatóságát, amit a média kihasznál rendesen lehetne arra is alkalmazni, hogy az általános műveltség pl. jobb legyen. Most erre én nem tudok konkrétumot mondani, de az biztos, hogy még egy való világban is el lehetne olyan elemeket helyezni, ami felkeltheti bizonyos dolgok iránt az érdeklődést, vagy újat mond. Pl. amikor volt benne műveltségi vetélkedő, vagy IQ teszt, azok tök jók voltak ilyen szempontból.

Szimplán a kulcs az, hogy nem agresszív, nyílt "támadással" kell változtatni, nem azt kell megmondani az embernek, hogy mi neki a jó. Azt nem szereti senki, és egyébként sem ez a lényeg, mert ízlés dolgában nincs egyetemesen jó. Hanem az embert rá kell vezetni, hogy neki miért is jó az, amikor képezi magát, tanul, olvas, igényt teremt, stb... Ez pedig nehéz, és hosszadalmas folyamat, ráadásul elsősorban a népet szolgálja, nem a médiát, így várhatóan nem nagyon kerül rá sor.fetomy
még a népet se biztos, hogy szolgálja/szolgálná, mert erre jön általában Sobri reakciója, hogy a média csak a köz igényét elégíti ki 😉 az emberek nem is azt utálják amúgy, ha valaki rá akarja kényszeríteni őket valamire - ez a mai modern világban már nem is lenne lehetséges - hanem ha esetleg szembe kell(ene) nézniük saját hülyeségükkel és tudatlanságukkal


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
kissé megrökönyödve olvasom fetomytól ezeket a sorokat 😀JJ
Azért mert én ezeket nem úgy értem, ahogyan te 😊 Számomra igenis fontos a népművelés és a minőség közvetítése. Csak nem azzal van a baj, hogy alapvetően léteznek olyan dolgok, amik nem közvetítenek értéket. (Más kérdés, hogy mint mondtam, sok mindenben meg lehet találni azokat, amik miatt van értéke az ember számára 😊)
Szóval nem az a problémám, hogy az emberek pl. Győzike lábszagáról beszélgetnek két héten keresztül, hanem azzal, hogy ha mellé pl. azt is beveszik, ha azt mondod, hogy Salgótarján Párizstól 200 km-re fekszik. Mert ki nem sz.rja le, ha pl. egy Nobel díjas feltaláló, egy operaénekes, egy mittudomén egyetemi tanár szabadidejében x-faktort néz? Attól még nem lesz hülye, vagy értéktelen. Nem azt gondolom, hogy az emberek ízlését változtassuk, hanem az igényét. Ez később magával hozná, hogy nem lenne minden 2. ember celeb, és azt is, hogy őket leszarja mindenki, de a lényeg, hogy pl. a valóvilág eltörlése, xfaktorok eltörlése, SP eltörlése, és az opera, a versolvasások a színház, stb... van előre tolva ezerrel, az tüneti kezelés, és mivel az, semmiképp nem old meg semmit. Max ma este nem azt nézik az emberek, hanem mást. Szerintem ott lehetne elkezdeni a folyamatot, hogy a nem konkrétan szem előtt levő dolgokban változtatunk, hanem inkább a tudat alattira kell hatni, kicsiben kell kezdeni. Az emberek manipulálhatóságát, amit a média kihasznál rendesen lehetne arra is alkalmazni, hogy az általános műveltség pl. jobb legyen. Most erre én nem tudok konkrétumot mondani, de az biztos, hogy még egy való világban is el lehetne olyan elemeket helyezni, ami felkeltheti bizonyos dolgok iránt az érdeklődést, vagy újat mond. Pl. amikor volt benne műveltségi vetélkedő, vagy IQ teszt, azok tök jók voltak ilyen szempontból.

Szimplán a kulcs az, hogy nem agresszív, nyílt "támadással" kell változtatni, nem azt kell megmondani az embernek, hogy mi neki a jó. Azt nem szereti senki, és egyébként sem ez a lényeg, mert ízlés dolgában nincs egyetemesen jó. Hanem az embert rá kell vezetni, hogy neki miért is jó az, amikor képezi magát, tanul, olvas, igényt teremt, stb... Ez pedig nehéz, és hosszadalmas folyamat, ráadásul elsősorban a népet szolgálja, nem a médiát, így várhatóan nem nagyon kerül rá sor.
több mint 12 éve
pc_x 943 — Red Fist
na majd ha FeGa változtat ezen a helyzeten 😛kristof
tenorx
😀 😂 kéész 😀


több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 863 — No es importante
kissé megrökönyödve olvasom fetomytól ezeket a sorokat 😀


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal