OFF topik

30 feliratkozó

több mint 12 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Ki debreceni itt a fórumon?szaba
agent T, beher, drabin, huto, jughead, newman, vrijbloed és másik 40 user a saját bevallásuk szerint

több mint 12 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
Hát az enyém meg Jehova tanúi, és a felesége is, aki amerikából!!! jött.tenorx
Sehova tanuja az én osztályomba is járt, ő is kb. 1-1.5 évvel a középsuli után már férjezett volt 😀fetomy
szalagavatón akivel táncoltam, akkor már menyasszony volt, érettségi után házasodott is 😀
több mint 12 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Ki debreceni itt a fórumon?
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Van valami mód arra, hogy a upc médiabox software update-et manuálisan állítsam be, és ne magától csinálja? Kicsit fel fog baszni, mikor nézem a Dűnét, hogy kimarad a közepéből 2 perc, mert ő felvétel közben is fogja magát és updatel...
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Hát az enyém meg Jehova tanúi, és a felesége is, aki amerikából!!! jött.tenorx
Sehova tanuja az én osztályomba is járt, ő is kb. 1-1.5 évvel a középsuli után már férjezett volt 😀
több mint 12 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Hát az enyém meg Jehova tanúi, és a felesége is, aki amerikából!!! jött.
több mint 12 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Egy volt osztálytársam megházasodott.... De furcsa, hogy rohan az idő...tenorx
pont ma voltam volt oszt.társam esküvőjén. mondjuk ők hardcore keresztények, szóval erős volt a motiváció 😛

több mint 12 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 646
16 😊

több mint 12 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 163 — Eagles fan
amúgy 9.-kel végeztem idén 😀
adam8
Attól a volt osztálytársad még lehet 19 éves 😛

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 12 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 646
Egy volt osztálytársam megházasodott.... De furcsa, hogy rohan az idő...tenorx
Volt oszálytársam múlt héten szült, amúgy 9.-kel végeztem idén 😀

mármint osztállyal 😀

több mint 12 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Egy volt osztálytársam megházasodott.... De furcsa, hogy rohan az idő...tenorx
Nekem legutóbb az ütött be, hogy volt általános iskolám előtt találkoztam volt osztálytársnőmmel, aki terelgetett egy csoport gyereket. Mondom mi a pálya, hát ugyanott tanítónő, ahol még nem is olyan rég mi voltunk a diákok...Döme
Egyik ált iskolás csaj oszttárs nemrég költözött ide házba faszijával. Sebaj majd ő amíg a koszos edényeket mosogatja, addig én élvezem a fiatalságot... 😛 :cool: 😀


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 12 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 724 — Sworn to the Black
Egy volt osztálytársam megházasodott.... De furcsa, hogy rohan az idő...tenorx
Nekem legutóbb az ütött be, hogy volt általános iskolám előtt találkoztam volt osztálytársnőmmel, aki terelgetett egy csoport gyereket. Mondom mi a pálya, hát ugyanott tanítónő, ahol még nem is olyan rég mi voltunk a diákok...
több mint 12 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 482 — rabszolga
Egy volt osztálytársam megházasodott.... De furcsa, hogy rohan az idő...tenorx
a társadalmi és szociális nyomás nőttön-nő, rövidesen neked is muszáj lesz igába hajtanod fejedJJ
Tipikus duma:
- Házasság előtt állsz, nem?
- Igen-igen. Szombaton lesz.
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 928 — No es importante
Egy volt osztálytársam megházasodott.... De furcsa, hogy rohan az idő...tenorx
a társadalmi és szociális nyomás nőttön-nő, rövidesen neked is muszáj lesz igába hajtanod fejed


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Egy volt osztálytársam megházasodott.... De furcsa, hogy rohan az idő...
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Hát ez most k.vanagy segítség volt 😊 Egyelőre nagyon királynak tűnik a program, úgy látom minden van ami kell, sőőt! 😊 Ezer és millió köszönet 😊
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 928 — No es importante
Valaki nem tud olyan kiegészítőt valamihez, vagy programot, honlapot amiben tv műsorokat tudok böngészni? Mert szeretnék saját csatornákat beállítani, ne adj isten még valami "riasztást" is beállítani műsorokhoz, vagy ilyesmi, viszont a port.hun csak 20 csatornát lehet, ahol többet, ott nincs egy csomó olyan csatorna, ami kéne.fetomy
http://tvmusor.tv/


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Valaki nem tud olyan kiegészítőt valamihez, vagy programot, honlapot amiben tv műsorokat tudok böngészni? Mert szeretnék saját csatornákat beállítani, ne adj isten még valami "riasztást" is beállítani műsorokhoz, vagy ilyesmi, viszont a port.hun csak 20 csatornát lehet, ahol többet, ott nincs egy csomó olyan csatorna, ami kéne.
több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 116 — capitaine du château de Vienne 1487
"szeretem az embereket, akik az igazságot keresik, de az Isten óvjon azoktól, akik megtalálták" - Veca anyó - istennyugosztalja drágámat


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
triangle 1 283
De nem a mostani világról beszélünk, mivel abban egyetért mindenki, hogy az nem jó így ahogy van.
Arról beszélünk, hogy milyen lenne egy jobb világ.
És amikor felmerül (mondjuk JJ által, aki szeretné "felemelni" az embereket), hogy jobb lenne egy olyan, amelyben mindenki képzett, olvasott, művelt, a kérdésem arra vonatkozik, és egy olyan világban élő ember motivációit firtatja. Nem egy olyanét, aki ebben a "szar világban" próbál boldogulni.Sobri Jóska
a tárgyalt kérdés szempontjából én nem érzek különbséget "szar" és "jobb" világ között. ezek a cselekedetek és döntések belső indíttatásból történnek, nem befolyásolja a környezet. vagy mondhatnám úgy is, hogy egy jobb világban is ugyanígy lennének, akik így döntenének.
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
tomi-tomi: Én különbséget tennék JJ két véleménye között. Pontosabban a megítélésében. Mert érthetően aggasztja, hogy ekkora a népszerűsége a VV-nek és hasonlóknak, ebben teljesen egyetértünk. Abban viszont nem, amikor -barokkos túlzás- üldözik szinte azokat akik nézik, illetve hogy a reality topic nézettségének a fórumra gyakorolt negatív hatásában sem. Mert az lehet, hogy a nép ha megveszi a blikket, akkor nem veszi meg a népszabadságot, vagy a magyar nemzetet, de itt a fórumon az volt a jellemző, hogy megvettük mi a NSZt is, csak a Blikket is. Majd ezt követően a néhány Blikk vásárló nagyobb mértékben, mennyiségben és gyakorisággal tárgyalta meg az abban szereplő dolgokat -majd azokból kiindulva jóval mélyebb dolgokat is-, mint az "elitebb" újságéit. Mert egyébként egy VV-nek van olyan pozitív oldala is, hogy nem arról beszélünk, hogy haha Jerzy fingott, hanem az egyes történésekből elég gyakran alakultak ki olyan beszélgetések, amikkel szerintem témától függetlenül az ég világon semmi baj nincs, sőt nagyon jók és hasznosak. Ezt nem csak itt gyakoroltam én, hanem családi ismerősi körben is, majdhogynem naponta folytattam hosszú, tartalmas beszélgetéseket, amik kapcsán aztán döbbentem csak rá az egy-egy dologhoz kapcsolódó teljes véleményemre.

Mindegy, a lényeg, hogy összességében teljesen érthető az álláspontja, de nem a fórummal kapcsolatban és mint mondtam a megoldás sem ezek "üldözése".fetomy
Olyan nagyon sok újat nem tudok erre írni. Talán csak annyit, hogy a két szint közötti különbséget lehet, hogy nem tudtátok korábban ennyire élesen és plasztikusan szétválasztani.
JJ-hez és ezek szerint Hozzád hasonlóan én is rettentően nagy veszélynek látom az ilyen típusú műsorok népszerűségi szintjét. A nagy tömegek igényességét és később a reagáló képességét az igénytelenségre mérhetetlenül rombolják.
Abban is egyetértünk, hogy ezeket a veszélyeket egy-egy mikroközösség el tudja kerülni. Sőt, kellő elmélyültség esetén az ilyen megbeszélés az egyik hatékony eszköz a műsorkészítők eredeti szándékának megtorpedózásara. Megértem JJ megrökönyödését, de a topic "üldözését" kifejezetten rossz megoldásnak gondolom.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Nem értelek Sobri. Most akkor amiről beszélsz, abban a világban nincs szükség kukásra? Ha meg igen, miért ne vállalnák el? Most is elvállalják, és feltehetően ha mindenki művelt és intelligens lenne, a munkalehetőségek sem lennének mások. Mellesleg sok munka van, amik sokkal kevésbé lennének "taszítóak" egy intelligensebb világban, mert valószínű, hogy pl. a wc-s néninek sem kéne a plafonról is a szart kaparnia. Magyarország különösen híres arról, hogy mindenki szarik a másikra, de legtöbbször még a saját jövőbeli érdekére is.

JJ: A világ közel sem szar 😊 Egyébként ez a hozzáállásod nyilvánvalóan becsülendő is 😊
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 928 — No es importante
Ha meg valami fáraszt, azt javallom pihenj le, gondolom módodban áll.Sobri Jóska
hihetetlenek vagytok 😀

És amikor felmerül (mondjuk JJ által, aki szeretné "felemelni" az embereket), hogy jobb lenne egy olyan, amelyben mindenki képzett, olvasott, művelt, a kérdésem arra vonatkozik, és egy olyan világban élő ember motivációit firtatja. Nem egy olyanét, aki ebben a "szar világban" próbál boldogulni.Sobri Jóska
ezen a ponton félre lettem értelmezve
mivel jópár éve jómagam is "kétkezi" munkából élek - és itt most nem a bowl.hu-ra való pötyögésre gondolok, abból még egy forintot nem láttam - ez a fajta idealizmus már kiveszett belőlem, és teljesen tisztában vagyok az emberek igényszintjével... viszont engem még tud motiválni, ha legalább közvetlen környezetemben képes vagyok némi haladást, fejlődést előidézni, aminek a kudarcával jóllehet naponta szembesülnöm kell már ezen az oldalon is, de azért még próbálok ebben a "szar világban" boldogulni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 410 — #NoStress
triangle, elfogadom hogy van ilyen ember, meg is értem (én is hiszek az önmegvalósításban, ami fontosabb, mint a pénz).
Viszont nem egészen erről volt szó.
Hanem arról, hogy ha mindenki okos, művelt, iskolázott, stb. lenne, akkor miért menne el bárki is?
És fetomy is itt értette félre a felvetést, persze, hogy manapság is van diplomás aki pénzért nem azt teszi, amiről a diplomája szól, vagy nem tud megélni az eszéből lehetőségek híjján.
De nem a mostani világról beszélünk, mivel abban egyetért mindenki, hogy az nem jó így ahogy van.
Arról beszélünk, hogy milyen lenne egy jobb világ.
És amikor felmerül (mondjuk JJ által, aki szeretné "felemelni" az embereket), hogy jobb lenne egy olyan, amelyben mindenki képzett, olvasott, művelt, a kérdésem arra vonatkozik, és egy olyan világban élő ember motivációit firtatja. Nem egy olyanét, aki ebben a "szar világban" próbál boldogulni.

Sobri, Sobri...
Te egyből a következőt mondtad: "Mivel a rulett CSAK a szerencséről szól, a pókerben pedig SEMMI szerepe a szerecsének hosszútávon" (#3979), eaglesmcnabb pedig ezt: "nyilván hülyeség volt a rulettet belekeverni. Csupán annyit akartam mondani, hogy ahol az ellenfelek mellé a szerencse 3. tényezőként beszáll a versenyben, az az én ítéletem alapján nem sport." (#3974) Érdemes a hozzászólások sorszámát is nézni!tomi-tomi
A pókerben nincs szerepe a szerencsének, csak a felületes szemlélő hiszi ezt. (Legalábbis nincs benne több, mint a kosárlabdában vagy az atlétikában. Csak nem leosztást kell nézni, hanem hosszútávot. Aki pókerezik nem 1 db leosztást akar nyerni, hanem hosszútávon akar nyerő lenni.)
Annyira igaz, hogy a pókernek köze van a szerencséhez, mint hogy "az amerikai foci unalmas, mert örökké áll a játék".
Laikus véleménynek elmegy, ténynek nem.


Nem kell ahhoz, elitbe tartozni, hogy elitista faszságokat írjál. Így az "Elitista faszságokat író" csoportba léptél be, nem az elitbe. 😊 tomi-tomi
Szó se róla, ez igaz... lenne, ha elitista faszságokat írtam volna.

Az mindig is nagy kérdés marad, hogy meddig hasznos a konformista viselkedés és mikortól felesleges felülni a tömeghisztériának. Szavaidból ítélve, Te már tudod a választ (erre is).tomi-tomi
Így igaz. 37 évesen ha nem tudnám igen szarul érezném magam.
(Vagy legalábbis nem lennék tántoríthatatlanul meggyőződve róla, hogy tudom.)

Csendben kérdem, milyen az a speciális manipuláció, amely "direkt az egyszerű, nem túl okos fogyasztókat célozza"? Miben különbözik az általános manipulációtól? S milyen a sima manipuláció, aminek okos ember nem ül fel?
Elemzés, egy frászt. Legfeljebb vélemény.
Az irónia pedig, amikor ilyen mértékben önfényező (a majdnem semmire), engem fáraszt.tomi-tomi
Mivel már a kérdésedből is kiderül, hogy ezen szakma szakkifejezéseivel nem vagy tisztában, így adhatok egy rövid, de természetesen felszínes, elnagyolt, sarkított ismertetőt arról, mennyi féle manipulációs lehetőség van csak a kommunikációban, médiumokban,marketingben stb. amibe persze beleköthetsz ezen hiányosságai miatt, és egy kurva hosszút, amihez hasonlóakat ha valóban érdekel, akkor találsz a a neten is. Ha valóban érdekel, írok pár példát ami direkte a nem túl okos fogyasztókat célozza, manipulálja, és, hogy miben különbözik, na nem az "általános manipulációtól", ami alatt fingom nincs mit értesz, hanem mondjuk attól, miként módosulna ez műveltebb, iskolázottabb célcsoport esetén.
A vélemény és a tényálíltás (mégha nem is igaz, hibás, tévedésen alapul, stb.) között nagy különbség van.
Sajnálom, hogy összekevered a véleményt a megítélésed szerint hibás tényállítással.
Ha meg valami fáraszt, azt javallom pihenj le, gondolom módodban áll.

több mint 12 éve
triangle 1 283
Lehet bárki olvasott, művelt, intelligens, stb., ez evidens, de ha mindenki az lenne, akkor ki és miért menne el a szippantóskocsit kezelni, vagy utat aszfaltozni. Ha elmondod, és kifejted, el fogom hinni. Addig lövésem sincs.Sobri Jóska
nekem van ilyen ismerősöm. olvasott, művelt, intelligens, van diplomája (nem lényeges melyik egyetemről), mehetne dolgozni sok pénzért "nekivaló" melót. de ő inkább a BKV-hez ment (a munkakör szintén lényegtelen, a fenti kategóriába belefér), mindig bírta a buszokat, úgyhogy most azokkal foglalkozik. és mellette olvas, művelődik és gondolkodik.
miért? mert csak. mert ő így érzi jól magát, és szarik a pénzre. és az emberek 99%-a ezt sosem fogja megérteni. ő meg ezt pont leszarja. 😊