Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 422 — TODDHERREMANS79
Amúgy bennem megvaz merul fel, ha orban ekkora zseni, mzp meg full retard, miert nem all ki vele vitazni?
gabokocka
Csak veszitene azzal ha teret adna neki, amíg pozicioban lesz addig nincs érdekében. Ez is politikailag teljesen megmagyaráható, hivhatod gyavaságnak de ez politika, itt nem hozod helyzetbe az ellenfelet csak mert megérdemelné. Ismét, aki ezen fennakad az nem érti vagy nem akarja érteni mi miért történik.

És amúgy én speciel totál megértem hogy 2006 után nem áll oda hogy végig hallgassa ugyanúgy azt a hazudozást amit anno Gyurcsány csinált, hogy az egybitesek annyit szűrjenek le belőle hogy "jól elvesztette a vitát".
Nézd vissza azt a vitát, komoly tanulmányt lehetne írni róla mit művelt ott Gyurcsány.
davemayer
jaja, szép tanulmány lenne, "Hogy daráld be a fogalmatlan politikai ellenfeledet" címmel 😀

Amúg Márki-Zay tényleg kibaszott idióta lehet, 3 tudományágban szerzett diplomát, volt amelyikből doktorált is, Orbánnal ellentétben letolt egy csomó évet a versenyszférában vezetőként, ebből jópárat Kanadában, emellett több nyelven beszél. Persze ettől még lehetne politikusként full alkalmatlan, csak kurva kicsi rá az esély.
eaglesmcnabb
Ja, és engem vádoltok elvakultsággal 🤣🤣🤣

Még amit az élet bebizonyitott hogy hazudott és manipulált (az eu felé is a szamokkal), igaztalannak nevezte a vizitdíj-hireket stb, te azt is úgy értékeled mint hogy "lesöpörte" az ellenfelét. Te vagy az élő példa miért nem áll ki vitázni, elgondolkodhatnál ezen.
davemayer
nem elvakultság, hanem tény hogy Simán nyerte a vitát Gyurcsány.
Az az elvakultság ha azt állítod hogy Orbán nyerte a vitát.
eaglesmcnabb
Látod nem érted. Én nem azt mondom hogy Orban nyerte a vitát, hanem hogy Gyurcsány hazugságokkal nyerte. És itt a válasz, amiért nem áll ki. Remélem, igy sokadjára leirva most érted.
davemayer
tehát belátod hogy amit írtam igaz, viszont egy szóval sem írtam hogy Gyurcsány nem hazudott. Akkor mi az elvakultság? komolyan érdekelne... ja várj tudom az hogy "hagyjuk, kár erről beszélni" 😊
eaglesmcnabb
Ok-okozat. Azért gondolod hogy nyert, mert össze-vissza hazudott. Mivel a hazugságot elismered, azt is esetleg hogy amiatt érzed hogy nyert? Vagy ilyen messzire azért ne merészkedjünk, elég lesz ez is egy napra?
davemayer
de baszki Vitya is össze-vissza hazudott, ugyanazon a pályán kapott ki... Még mindig nem írtad le mi az elvakultság, csak terelsz össze-vissza mint ahogyan Orbán Viktor Miniszterelnök Úr szokott

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 321 — "Grammar maci"
„Őrület az is, hogy a férjem rokonai Oroszországban nekünk sem hiszik el, hogy mit éltünk át. Szóról szóra ismétlik helyette azt a propagandát, amit hallanak otthon arról, hogy mi lőjük magunkat.”
Ajánlom mindenki figyelmébe ezt a két mondatot, aki davemayert győzködi itt (hátha valami érdekesebb lesz helyette).
ender1112
Megint, sokadjára egy elvakult fideszes skatulyába akartok betuszakolni, nem latod at amiről beszélek egyszerűen.

Amit meg irtal az sajnálatos, hogy vannak emberek akik elhiszik amit az orosz propaganda nyom, mint ahogy sokan elhiszik ugyanezt az ukrán propagandának is.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 321 — "Grammar maci"
Ezzel szemben nagyon intelligens, kiváló szónok és komoly tudása van,
davemayer
Váo. 10 éve papírból olvas fel és egy szót sem ír a saját beszédeihez.
Mutass légyszi egy példát az elmúlt 12 évből, amikor értelmeset mondott, és nem lehet azt kikezdeni. Értsd: nem hazudott.
samu09
Neked is csak azt tudom mondani mint mcnabbnek: ha ez a kindulópont akkor erről totál felesleges beszélni. Aki a csávó tehetségén akar vitatkozni az egyszerűen nem ért hozzá, vagy az utálat az irányába meggátolja a tisztán látásban. Mondom ezt úgy hogy szivem szerint már én sem szavaznék rá ha lenne valós alternativa.
davemayer
De hát Te mondtad hogy tehetséges. Én pedig leírtam, már miért nem az. Kértem tőled érveket, de megint csak a terelés jön. Ne várd hogy komolyan vegyenek itt téged, ha nem tudsz érdemben válaszolni.
samu09
Alább már leírtam hogy miért, de nem számít mert nem értünk egyet. Amin nem tudjátok túltenni magatokat hogy (sajnos) a politikai TEHETSÉG nem függ össze azzal hogy hazudik az illető.
Mint ahogy Gyurcsány is hazudott/hazudik, mégis tehetséges politikus.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 321 — "Grammar maci"
Amúgy bennem megvaz merul fel, ha orban ekkora zseni, mzp meg full retard, miert nem all ki vele vitazni?
gabokocka
Csak veszitene azzal ha teret adna neki, amíg pozicioban lesz addig nincs érdekében. Ez is politikailag teljesen megmagyaráható, hivhatod gyavaságnak de ez politika, itt nem hozod helyzetbe az ellenfelet csak mert megérdemelné. Ismét, aki ezen fennakad az nem érti vagy nem akarja érteni mi miért történik.

És amúgy én speciel totál megértem hogy 2006 után nem áll oda hogy végig hallgassa ugyanúgy azt a hazudozást amit anno Gyurcsány csinált, hogy az egybitesek annyit szűrjenek le belőle hogy "jól elvesztette a vitát".
Nézd vissza azt a vitát, komoly tanulmányt lehetne írni róla mit művelt ott Gyurcsány.
davemayer
jaja, szép tanulmány lenne, "Hogy daráld be a fogalmatlan politikai ellenfeledet" címmel 😀

Amúg Márki-Zay tényleg kibaszott idióta lehet, 3 tudományágban szerzett diplomát, volt amelyikből doktorált is, Orbánnal ellentétben letolt egy csomó évet a versenyszférában vezetőként, ebből jópárat Kanadában, emellett több nyelven beszél. Persze ettől még lehetne politikusként full alkalmatlan, csak kurva kicsi rá az esély.
eaglesmcnabb
Ja, és engem vádoltok elvakultsággal 🤣🤣🤣

Még amit az élet bebizonyitott hogy hazudott és manipulált (az eu felé is a szamokkal), igaztalannak nevezte a vizitdíj-hireket stb, te azt is úgy értékeled mint hogy "lesöpörte" az ellenfelét. Te vagy az élő példa miért nem áll ki vitázni, elgondolkodhatnál ezen.
davemayer
nem elvakultság, hanem tény hogy Simán nyerte a vitát Gyurcsány.
Az az elvakultság ha azt állítod hogy Orbán nyerte a vitát.
eaglesmcnabb
Látod nem érted. Én nem azt mondom hogy Orban nyerte a vitát, hanem hogy Gyurcsány hazugságokkal nyerte. És itt a válasz, amiért nem áll ki. Remélem, igy sokadjára leirva most érted.
davemayer
tehát belátod hogy amit írtam igaz, viszont egy szóval sem írtam hogy Gyurcsány nem hazudott. Akkor mi az elvakultság? komolyan érdekelne... ja várj tudom az hogy "hagyjuk, kár erről beszélni" 😊
eaglesmcnabb
Ok-okozat. Azért gondolod hogy nyert, mert össze-vissza hazudott. Mivel a hazugságot elismered, azt is esetleg hogy amiatt érzed hogy nyert? Vagy ilyen messzire azért ne merészkedjünk, elég lesz ez is egy napra?

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 321 — "Grammar maci"
Amúgy bennem megvaz merul fel, ha orban ekkora zseni, mzp meg full retard, miert nem all ki vele vitazni?
gabokocka
Csak veszitene azzal ha teret adna neki, amíg pozicioban lesz addig nincs érdekében. Ez is politikailag teljesen megmagyaráható, hivhatod gyavaságnak de ez politika, itt nem hozod helyzetbe az ellenfelet csak mert megérdemelné. Ismét, aki ezen fennakad az nem érti vagy nem akarja érteni mi miért történik.

És amúgy én speciel totál megértem hogy 2006 után nem áll oda hogy végig hallgassa ugyanúgy azt a hazudozást amit anno Gyurcsány csinált, hogy az egybitesek annyit szűrjenek le belőle hogy "jól elvesztette a vitát".
Nézd vissza azt a vitát, komoly tanulmányt lehetne írni róla mit művelt ott Gyurcsány.
davemayer
jaja, szép tanulmány lenne, "Hogy daráld be a fogalmatlan politikai ellenfeledet" címmel 😀

Amúg Márki-Zay tényleg kibaszott idióta lehet, 3 tudományágban szerzett diplomát, volt amelyikből doktorált is, Orbánnal ellentétben letolt egy csomó évet a versenyszférában vezetőként, ebből jópárat Kanadában, emellett több nyelven beszél. Persze ettől még lehetne politikusként full alkalmatlan, csak kurva kicsi rá az esély.
eaglesmcnabb
Ja, és engem vádoltok elvakultsággal 🤣🤣🤣

Még amit az élet bebizonyitott hogy hazudott és manipulált (az eu felé is a szamokkal), igaztalannak nevezte a vizitdíj-hireket stb, te azt is úgy értékeled mint hogy "lesöpörte" az ellenfelét. Te vagy az élő példa miért nem áll ki vitázni, elgondolkodhatnál ezen.
davemayer
nem elvakultság, hanem tény hogy Simán nyerte a vitát Gyurcsány.
Az az elvakultság ha azt állítod hogy Orbán nyerte a vitát.
eaglesmcnabb
Látod nem érted. Én nem azt mondom hogy Orban nyerte a vitát, hanem hogy Gyurcsány hazugságokkal nyerte. És itt a válasz, amiért nem áll ki. Remélem, igy sokadjára leirva most érted.
davemayer
Én értem, csak leszarom az indokait.
peterk2005
Ennél jobb ma már nem lesz 🤣

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 021 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
„Őrület az is, hogy a férjem rokonai Oroszországban nekünk sem hiszik el, hogy mit éltünk át. Szóról szóra ismétlik helyette azt a propagandát, amit hallanak otthon arról, hogy mi lőjük magunkat.”
Ajánlom mindenki figyelmébe ezt a két mondatot, aki davemayert győzködi itt (hátha valami érdekesebb lesz helyette).
több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 759 — 49ers GM
Ez most hosszú lesz, Sobri szerint biztos naiv és idealista, de leírom, hogy én miért nem tudok és fogok Orbánra szavazni. Nem azért, mert komplexusaim lennének vele, elfogult lennék, vagy akármi, hanem azért, ahol 12 év kormányzás és kettő kétharmad után tart az ország.

A kiindulópont:
2010-ben olyan helyzetben érkeztek meg, aminél nehezen lehet jobbat kívánni. Erkölcsi hulla baloldal, kétharmados többség, ráadásul Bajnai két év alatt meghozott egy csomó népszerűtlen válságkezelő intézkedést, ami miatt már nem államcsőd kozeli helyzetet vettek at, és nem nekik kellett megtenni ezeket a lépéseket. A világgazdaság kilabaloban volt a hitelvalsagbol, elkezdődött egy újabb konjunktúra. Ez az áldott állapot tartott nagyjából a Covid kezdetéig, vagyis volt 10 olyan évük, amikor ezt az országot vihettek volna előre. Ehhez képest ha vegigporgetek egy csomó területet, vagy semmi nem történt, vagy csak rosszabbak lettek a dolgok.

Egészségügy: erről szerintem nem kell hosszabban értekezni, semmilyen átfogó reform nem történt, továbbra is alulfinanszírozott az egész, a háziorvosi rendszer doglodik, általános egészségi állapotot és várható élettartamot tekintve a legrosszabbak között vagyunk az EUban. Tömegsport nincs, egészség tudatosság növelése nincs, ha kórházba kerülsz, vihetsz magaddal mindent, és szerencséd van, ha valami fertőzés nélkül meguszod.

Nyugdíjrendszer: reform semmi, a manyup lenyúlása persze jól jött. Az se volt jó rendszer, de legalább valamilyen szintu pénzügyi gondolkodásra, előre tervezésre nevelt 1-2 generációt. Emellett kivezették a svájci indexálást, most a választások előtt persze jött egy kis osztogatás. Ettől meg a nyugdíjrendszer fenntarthatatlan, a prognózisok csak abban térnek el, hogy hány év múlva fog összeomlani a dolog.

Oktatás: minden kompetencia teszten csúszunk egyre lejjebb, az új NAT és a tankönyv állomány minősíthetetlen, hiányzik kb 10% pedagógus. Az iskolák kezéből minden hatáskört kivettek, kretat és WC papírt is a tankerulet rendel. A pedagógusi életpálya modellt inkább hagyjuk.

Gazdasági mutatok, helyünk Európában: semennyit sem sikerült zarkozni az EU átlaghoz, ellenben olyan környező országok kerültek elénk, mint Szlovákia meg Románia, baszki, előbbiben éhséglázadások voltak meg belátható idotavban… Euró nincs, az államadósság megint elszállt, strukturális fejlődés nincs, K+F minimális, a nemet autógyáraknak fasza összeszerelő üzem vagyunk. Emellett sikerült a piacot halálba torzítani egy csomó iparágban, a trafikoktol kezdve, a median keresztül a kereskedelemig, ettől természetesen jobb nem lett semmi, csak megfelelő kezek lopnak. Nincs olyan típusú vállalkozó réteg, mint mondjuk a cseheknél, érdemes mondjuk a Rohlik (itthon Kifli) történetet elolvasni, hogy meddig lehet eljutni a nulláról 10 év alatt. A rezsi csökkentést is sikerült úgy megcsinalni, hogy átkerültek a nagy energia szolgáltatók is a megfelelő tulajdonosi korbe, csak ettől nem fejlődött az infrastruktúra, az ellátórendszer, az egyik legjobb adottságú országként a béka segge alatt vagyunk zöld energiában, pedig van nap, szél, biomassza.

Lakhatás, társadalmi mobilitás, ilyesmik: a segély helyett munkát dologgal egyet tudok érteni pl., de amit és amennyiért emberek dolgoznak, az teljes zsákutca. Ettől senki sem fog visszatérni a munka világába, nem tud lehetőséget teremteni a gyerekeinek. Nincsenek bérlakások, a támogatási rendszer minden formája (CSOK, adó-visszatérítés, egykulcsos adórendszer, stb.) a társadalom kis százalékának jelent valós segítséget.

Államigazgatás, hatékonyság, stb.: Létrejött egy csomó vízfej (kormányhivatalok, tankeruletek, országos ellátó rendszerek), amitől a színvonal jobb nem lett, csak lassabb, rugalmatlanabb, a döntési hatáskörök felfelé vándorolnak, a létszám meg csak bővül.

Tudomány: MTA kiherelve, kutatói hálózatok átalakítva, eredményként kis sarkitassal a Pozsonyi csatát és “Baszjad Uzut” tudjuk felmutatni.

Korrupció, hazudozás, politikai kultúra: ha azt mondom, hogy nem javult a helyzet, akkor meg messze nem mondtam semmit, de ez nyilván olyan terület, ami eléggé egyéni értékítélet mentén mozog.

Minderre ráesett a Covid, annak kapcsán is végtelen mennyiségű korrupcióval, rendeleti kormányzással, amit mindenre is használtak, csak a védekezésre nem, meg a többlet halálozások alapján az egyik legszarabb járványkezeléssel. Most meg elszállt az infláció, zsákutcába ért a külpolitika, szóval van baj rendesen.

Mindez nyakon van öntve a keresztény giccsel, az ajtatoskodassal, a melegek basztatasaval, a civil szféra ellehetetlenítésével.

Szerintem ezt az elszalasztott 12 évet soha nem fogja visszakapni Magyarország, és ez történelmi bűn. És mivel Orbánban sokkal több tehetség, képesség, lehetőség volt, ezért különösen fájó és védhetetlen, hogy mindezt erre használta fel, amiben élünk jelenleg. Politikailag biztos hatékony, hiszen nyerte a választásokat, pörög a pénzpumpa, de én erre nem tudok büszke lenni. Mintha Usain Bolt elment volna drogdilernek, és arra használta volna a tehetségét, hogy lefussa a rendőröket.

Szoval mire kellene büszkének lennünk? Mivel lehetünk elégedettek, ami miatt újabb 4 évet kellene adni Orbánéknak?

több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 656 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Érdekes interjú négy évvel ezelőttről, a Magyar Nemzetből

 web.archive.org/web/20180210152344/https://mno.hu/belfold/aki-haborut-akar-annak-orbant-ajanlom-2446223


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Nemes samu09 Houston Texans 3 912 — I like the Texans, I like who we are
Ezzel szemben nagyon intelligens, kiváló szónok és komoly tudása van,
davemayer
Váo. 10 éve papírból olvas fel és egy szót sem ír a saját beszédeihez.
Mutass légyszi egy példát az elmúlt 12 évből, amikor értelmeset mondott, és nem lehet azt kikezdeni. Értsd: nem hazudott.
samu09
Neked is csak azt tudom mondani mint mcnabbnek: ha ez a kindulópont akkor erről totál felesleges beszélni. Aki a csávó tehetségén akar vitatkozni az egyszerűen nem ért hozzá, vagy az utálat az irányába meggátolja a tisztán látásban. Mondom ezt úgy hogy szivem szerint már én sem szavaznék rá ha lenne valós alternativa.
davemayer
De hát Te mondtad hogy tehetséges. Én pedig leírtam, már miért nem az. Kértem tőled érveket, de megint csak a terelés jön. Ne várd hogy komolyan vegyenek itt téged, ha nem tudsz érdemben válaszolni.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ez nem feltétlenül igaz.
Hiába nyer meg valaki egy vitát mondjuk objektíven (legyen az az objektivitás mércéje kettőnk közt, hogy mindketten egybehangzóan úgyanúgy gondoljuk), attól még a teljes társadalomban egyáltalán nem biztos, hogy szavazatokat is nyer általa.Sobri Jóska
Legalább legyél következetes. Ha valaki attól jó politikus, ha megnyeri a választásokat, akkor legyen attól jó vitapartner, hogy megnyeri a hallgatóságot. Vagy nyerhessen meg "objektíven" egy vitát úgy, hogy a többség szemében elveszíti azt, de akkor lehessen "objektíven" jobb politikus is, ha nem ő nyer.
peterk2005
Mi szeretünk vitázni, így sokat vitázunk önmagunk szórakoztatására, egy politikus meg akkor jó politikus, ha akkor vitázik, ha azt meg is nyeri. Vagy legalábbis előtte így véli.
Szerintem senkit sem lehet vitára késztetni, aki nem akar, az nem vitázik, ez így van az élet minden területén.
A politikában törvény meg nem kötelez senkit semmilyen vitára.
Sobri Jóska
Na, ezt olvasd vissza, és kérj time out-ot, elfáradtál. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 162
Hogy lehetne valaki szar politikus, aki mindenféle párt támogatása nélkül megnyert egy országos előválasztást? Ekkora baromságot hogy lehet leírni?
Jughead
Igen, mert végül nem szállt ki Karácsony a javára és nem nyerették meg vele. Hány szavazat volt összesen? 600 ezer? Nem rá, összesen. Ez volt ám a teljesitmény.
davemayer
Valóban az volt, méghozzá nagyon nagy teljesítmény volt, ami után azt mondani rá, hogy szar politikus szimplán baromság.
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 422 — TODDHERREMANS79
Amúgy bennem megvaz merul fel, ha orban ekkora zseni, mzp meg full retard, miert nem all ki vele vitazni?
gabokocka
Csak veszitene azzal ha teret adna neki, amíg pozicioban lesz addig nincs érdekében. Ez is politikailag teljesen megmagyaráható, hivhatod gyavaságnak de ez politika, itt nem hozod helyzetbe az ellenfelet csak mert megérdemelné. Ismét, aki ezen fennakad az nem érti vagy nem akarja érteni mi miért történik.

És amúgy én speciel totál megértem hogy 2006 után nem áll oda hogy végig hallgassa ugyanúgy azt a hazudozást amit anno Gyurcsány csinált, hogy az egybitesek annyit szűrjenek le belőle hogy "jól elvesztette a vitát".
Nézd vissza azt a vitát, komoly tanulmányt lehetne írni róla mit művelt ott Gyurcsány.
davemayer
jaja, szép tanulmány lenne, "Hogy daráld be a fogalmatlan politikai ellenfeledet" címmel 😀

Amúg Márki-Zay tényleg kibaszott idióta lehet, 3 tudományágban szerzett diplomát, volt amelyikből doktorált is, Orbánnal ellentétben letolt egy csomó évet a versenyszférában vezetőként, ebből jópárat Kanadában, emellett több nyelven beszél. Persze ettől még lehetne politikusként full alkalmatlan, csak kurva kicsi rá az esély.
eaglesmcnabb
Ja, és engem vádoltok elvakultsággal 🤣🤣🤣

Még amit az élet bebizonyitott hogy hazudott és manipulált (az eu felé is a szamokkal), igaztalannak nevezte a vizitdíj-hireket stb, te azt is úgy értékeled mint hogy "lesöpörte" az ellenfelét. Te vagy az élő példa miért nem áll ki vitázni, elgondolkodhatnál ezen.
davemayer
nem elvakultság, hanem tény hogy Simán nyerte a vitát Gyurcsány.
Az az elvakultság ha azt állítod hogy Orbán nyerte a vitát.
eaglesmcnabb
Látod nem érted. Én nem azt mondom hogy Orban nyerte a vitát, hanem hogy Gyurcsány hazugságokkal nyerte. És itt a válasz, amiért nem áll ki. Remélem, igy sokadjára leirva most érted.
davemayer
tehát belátod hogy amit írtam igaz, viszont egy szóval sem írtam hogy Gyurcsány nem hazudott. Akkor mi az elvakultság? komolyan érdekelne... ja várj tudom az hogy "hagyjuk, kár erről beszélni" 😊

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 320 — #NoStress
Orbán nem nagyon erőlteti. Igaz hogy ez már megint legfőképpen csak a mai teljesen egyoldalú tájékoztatás problémája. Hiszen éppen ez ami miatt a fidesz simán hozza a 2/3-adokat, nem pedig azért mert Orbán annyira kiemelkedő politikus lenne.
eaglesmcnabb
Dehát ez az.
Ha így is hozza a kétharmadokat, akkor mi oka lenne vitázni? Mi belőle a haszna?
És az a durva, hogy ezt így Orbán egy mondatban össze is foglalta a kormányinfón.
Ritka őszinte pillanata volt, érdemes kikeresni, ha valaki nagyon unatkozik.


Ha a nyolcosztályos emberkéket kivennénk a történetből sose nyerne a fidesz, nyilván a fidesz politikusok közül ez a kutyát sem érdekli, de mondjuk fidesz szavazóként erre én nem lennék büszke hogy a társadalom legalja miatt nyer a szeretett pártom.
eaglesmcnabb
Akinek ténylegesen fontos, hogy a Fidesz nyerjen (személyes, anyagi érdek, elszámoltatástól való félelem, remélt munka, ilyenek), annak tök mindegy, hogy miért nyer a Fidesz, csak nyerjen, akinek meg alapvetően mindegy ki kormányoz, annál a büszkeség a politikában eleve értelmezhetetlen.
Mondjuk ha egyszemélyben rajtam múlna, én dönthetném el, hogy legyen e vita vagy sem, én a "legyen" mellett kdöntenék, akkoris, ha utólag kiderülne, hogy emiatt veszített Orbán. Engem szórakoztatna, nekem ez a szempont.

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amúgy bennem megvaz merul fel, ha orban ekkora zseni, mzp meg full retard, miert nem all ki vele vitazni?
gabokocka
Csak veszitene azzal ha teret adna neki, amíg pozicioban lesz addig nincs érdekében. Ez is politikailag teljesen megmagyaráható, hivhatod gyavaságnak de ez politika, itt nem hozod helyzetbe az ellenfelet csak mert megérdemelné. Ismét, aki ezen fennakad az nem érti vagy nem akarja érteni mi miért történik.

És amúgy én speciel totál megértem hogy 2006 után nem áll oda hogy végig hallgassa ugyanúgy azt a hazudozást amit anno Gyurcsány csinált, hogy az egybitesek annyit szűrjenek le belőle hogy "jól elvesztette a vitát".
Nézd vissza azt a vitát, komoly tanulmányt lehetne írni róla mit művelt ott Gyurcsány.
davemayer
jaja, szép tanulmány lenne, "Hogy daráld be a fogalmatlan politikai ellenfeledet" címmel 😀

Amúg Márki-Zay tényleg kibaszott idióta lehet, 3 tudományágban szerzett diplomát, volt amelyikből doktorált is, Orbánnal ellentétben letolt egy csomó évet a versenyszférában vezetőként, ebből jópárat Kanadában, emellett több nyelven beszél. Persze ettől még lehetne politikusként full alkalmatlan, csak kurva kicsi rá az esély.
eaglesmcnabb
Ja, és engem vádoltok elvakultsággal 🤣🤣🤣

Még amit az élet bebizonyitott hogy hazudott és manipulált (az eu felé is a szamokkal), igaztalannak nevezte a vizitdíj-hireket stb, te azt is úgy értékeled mint hogy "lesöpörte" az ellenfelét. Te vagy az élő példa miért nem áll ki vitázni, elgondolkodhatnál ezen.
davemayer
nem elvakultság, hanem tény hogy Simán nyerte a vitát Gyurcsány.
Az az elvakultság ha azt állítod hogy Orbán nyerte a vitát.
eaglesmcnabb
Látod nem érted. Én nem azt mondom hogy Orban nyerte a vitát, hanem hogy Gyurcsány hazugságokkal nyerte. És itt a válasz, amiért nem áll ki. Remélem, igy sokadjára leirva most érted.
davemayer
Én értem, csak leszarom az indokait. Egy képviseleti választáson demokratikus alapelv(nek kellene lennie), hogy minden jelölt kiálljon és megvédje azt, amit képvisel ill. csinálni akar. Nem az ellenfél miatt vagy ellen, hanem a szavazókért.

Orbán gondolatvilágáról mindent elmond, hogy már eszébe sem jut eljátszani a demokratát. Már eszébe sem jut, hogy valahogy elkenje valami mellébeszéléssel, hogy ő máshogy tájékoztatja ill számol el a szavazói felé.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 321 — "Grammar maci"
Amúgy bennem megvaz merul fel, ha orban ekkora zseni, mzp meg full retard, miert nem all ki vele vitazni?
gabokocka
Csak veszitene azzal ha teret adna neki, amíg pozicioban lesz addig nincs érdekében. Ez is politikailag teljesen megmagyaráható, hivhatod gyavaságnak de ez politika, itt nem hozod helyzetbe az ellenfelet csak mert megérdemelné. Ismét, aki ezen fennakad az nem érti vagy nem akarja érteni mi miért történik.

És amúgy én speciel totál megértem hogy 2006 után nem áll oda hogy végig hallgassa ugyanúgy azt a hazudozást amit anno Gyurcsány csinált, hogy az egybitesek annyit szűrjenek le belőle hogy "jól elvesztette a vitát".
Nézd vissza azt a vitát, komoly tanulmányt lehetne írni róla mit művelt ott Gyurcsány.
davemayer
jaja, szép tanulmány lenne, "Hogy daráld be a fogalmatlan politikai ellenfeledet" címmel 😀

Amúg Márki-Zay tényleg kibaszott idióta lehet, 3 tudományágban szerzett diplomát, volt amelyikből doktorált is, Orbánnal ellentétben letolt egy csomó évet a versenyszférában vezetőként, ebből jópárat Kanadában, emellett több nyelven beszél. Persze ettől még lehetne politikusként full alkalmatlan, csak kurva kicsi rá az esély.
eaglesmcnabb
Ja, és engem vádoltok elvakultsággal 🤣🤣🤣

Még amit az élet bebizonyitott hogy hazudott és manipulált (az eu felé is a szamokkal), igaztalannak nevezte a vizitdíj-hireket stb, te azt is úgy értékeled mint hogy "lesöpörte" az ellenfelét. Te vagy az élő példa miért nem áll ki vitázni, elgondolkodhatnál ezen.
davemayer
nem elvakultság, hanem tény hogy Simán nyerte a vitát Gyurcsány.
Az az elvakultság ha azt állítod hogy Orbán nyerte a vitát.
eaglesmcnabb
De pont úgy nyerte meg a vitát, amiért most ekézitek Viktort. Hazugságokkal rágalmakkal, masszív politikával. 😊
kristóf17
igen, orbán meg ugyanolyan stílusban alulmaradt.
Nem is mondtam hogy számomra rendben volt-e a stílus, csak azt hogy ő nyerte a vitát. Dave meg jön itt az elvakultsággal, mikor ez TÉNY. Megint keveri a szezont a faszommal.
eaglesmcnabb
Már ne is haragudj de a faszoddal nem keverhettem össze mert amíg nem láttam mindkét tényezőt nem tudok mit mihez hasonlítani illetve felcserélni.

Amugy tudod, a stilus maga az ember... ismét bizonyitottad hogy érdemes Orbánnak hanyagolni a vitát, biztos több ilyen is van mint te ugyanis 🤣

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 320 — #NoStress
Ez nem feltétlenül igaz.
Hiába nyer meg valaki egy vitát mondjuk objektíven (legyen az az objektivitás mércéje kettőnk közt, hogy mindketten egybehangzóan úgyanúgy gondoljuk), attól még a teljes társadalomban egyáltalán nem biztos, hogy szavazatokat is nyer általa.Sobri Jóska
Legalább legyél következetes. Ha valaki attól jó politikus, ha megnyeri a választásokat, akkor legyen attól jó vitapartner, hogy megnyeri a hallgatóságot. Vagy nyerhessen meg "objektíven" egy vitát úgy, hogy a többség szemében elveszíti azt, de akkor lehessen "objektíven" jobb politikus is, ha nem ő nyer.
peterk2005
Mi szeretünk vitázni, így sokat vitázunk önmagunk szórakoztatására, egy politikus meg akkor jó politikus, ha akkor vitázik, ha azt meg is nyeri. Vagy legalábbis előtte így véli.
Szerintem senkit sem lehet vitára késztetni, aki nem akar, az nem vitázik, ez így van az élet minden területén.
A politikában törvény meg nem kötelez senkit semmilyen vitára.

több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 422 — TODDHERREMANS79
Szerintem MZP jobb kommunikációs skillekkel rendelkezik, és felkészültebb is. Ha Orbán, vagy a tanácsadói nem hasonlóképpen látnák, kiállna vele vitázni, és bedarálná, hiszen csak nyerhetne abból. Így viszont, hogy ők is úgy látják ahogy én, vavgyis hogy MZP lesöpörné Orbánt, inkább terel, és meghátrál belőle, mint ahogy tette az utóbbi 2 miniszterelnőki vitás bukása után.
eaglesmcnabb
Ez nem feltétlenül igaz.
Hiába nyer meg valaki egy vitát mondjuk objektíven (legyen az az objektivitás mércéje kettőnk közt, hogy mindketten egybehangzóan úgyanúgy gondoljuk), attól még a teljes társadalomban egyáltalán nem biztos, hogy szavazatokat is nyer általa.

Mondok egy példát. Te XY cégnél számviteli vezető vagy, én egy, a könyvelés területén teljesen outsider, de jól kommunikáló "médiageci".
Kiállunk ország-világ, vagy közönség, vagy a youtube nyilvánossága elé, hogy egy teljesen számviteli témáról vitázzunk, majd a végén a nézők szavaznak, hogy megtarthatod e a munkád, vagy aurevoir.
Én az első legitim érved, amiben még csak az alaphelyzetet vázolod, hogy mondjuk milyen ártalmas a korrupció, és milyen nehéz szabályosan lekönyvelni (vagyis egzakt módon igazad van) azzal "cáfolom", hogy Svájcban sosem alkalmaztak olyan kettős könyvelést, amit az EU jóváhagyott volna, és a népszavazások országában mégcsak népszavazásra se merték bocsájtani, mert akkora baromság, és a korrupció nem így védhető ki, tehát amit te mondasz baromság.
Te nyilván próbálod kibogozni, hogy mi a faszt mondok, kikéred magadnak, vagy kijavítasz, hogy nem is ez a téma, mert ez kicsit sem passzol az általad mondottakhoz. Hiszen egy irreleváns ténnyel kezdtem, pár csúsztatással, és hibás összefüggéssel folytattam, de egy kivülálló ebből annyit lát, hogy én magabiztosan érvelek nemzetközi összefüggésekkel, te meg kötöd az ebet a karóhoz. Vagyis amikor "szembesítelek vele", hogy irreleváns a svájci könyveléstechnika szempontjából amit mondasz (tényleg az, de hogy a faszba jön ide Svájc?!), hogy csúsztatsz (nem csúsztatsz, de ezt mondom), hogy lenézed a hallgatóságot, mert mellébeszélsz (ez se igaz, de ülhet a közönségben aki így érzi, vagy eleve nem is szimpatizál veled pusztán zsidó voltod miatt, ami szintén nem igaz, de az MTK-drukkerséged miatt már korábban megírtam, úgyhogy szerinte zsidó vagy és kész), stb. akkor a vita az első 5 percben már nem vita, hanem egyfajta kommunikációs csörte, aminek ahhoz, amiért jöttünk semmi köze.
Részt akarnál venni egy ilyen vitában, pláne ha te vagy az inkumbens jelölt a saját munkádra, és csak veszíthetsz rajta? És különben is, minek akarnál arról vitázni, amiről úgy gondolod, hogy jobban tudod? Pláne, ha utána rá is baszhatsz?
Sobri Jóska
De nem objektíven kell nyerni a vitát, hanem a teljes társadalomban. Nyilván azé a jobb skill aki így megnyer egy vitát.

nyilván az ilyenekhez:
meg az ilyenekhez

így eljutna MZP is, nem csak a Fidesz, így Orbán nem nagyon erőlteti. Igaz hogy ez már megint legfőképpen csak a mai teljesen egyoldalú tájékoztatás problémája. Hiszen éppen ez ami miatt a fidesz simán hozza a 2/3-adokat, nem pedig azért mert Orbán annyira kiemelkedő politikus lenne.
Nyilván a mindig tévén az összes kormányprogaganda tv megtalálható, hogy még véletlenül se maradjon le a társadalom alja (és egyben legnagyobb része) az aktuális propagandáról. Ha a nyolcosztályos emberkéket kivennénk a történetből sose nyerne a fidesz, nyilván a fidesz politikusok közül ez a kutyát sem érdekli, de mondjuk fidesz szavazóként erre én nem lennék büszke hogy a társadalom legalja miatt nyer a szeretett pártom.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ez nem feltétlenül igaz.
Hiába nyer meg valaki egy vitát mondjuk objektíven (legyen az az objektivitás mércéje kettőnk közt, hogy mindketten egybehangzóan úgyanúgy gondoljuk), attól még a teljes társadalomban egyáltalán nem biztos, hogy szavazatokat is nyer általa.Sobri Jóska
Legalább legyél következetes. Ha valaki attól jó politikus, ha megnyeri a választásokat, akkor legyen attól jó vitapartner, hogy megnyeri a hallgatóságot. Vagy nyerhessen meg "objektíven" egy vitát úgy, hogy a többség szemében elveszíti azt, de akkor lehessen "objektíven" jobb politikus is, ha nem ő nyer.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 422 — TODDHERREMANS79
Amúgy bennem megvaz merul fel, ha orban ekkora zseni, mzp meg full retard, miert nem all ki vele vitazni?
gabokocka
Csak veszitene azzal ha teret adna neki, amíg pozicioban lesz addig nincs érdekében. Ez is politikailag teljesen megmagyaráható, hivhatod gyavaságnak de ez politika, itt nem hozod helyzetbe az ellenfelet csak mert megérdemelné. Ismét, aki ezen fennakad az nem érti vagy nem akarja érteni mi miért történik.

És amúgy én speciel totál megértem hogy 2006 után nem áll oda hogy végig hallgassa ugyanúgy azt a hazudozást amit anno Gyurcsány csinált, hogy az egybitesek annyit szűrjenek le belőle hogy "jól elvesztette a vitát".
Nézd vissza azt a vitát, komoly tanulmányt lehetne írni róla mit művelt ott Gyurcsány.
davemayer
jaja, szép tanulmány lenne, "Hogy daráld be a fogalmatlan politikai ellenfeledet" címmel 😀

Amúg Márki-Zay tényleg kibaszott idióta lehet, 3 tudományágban szerzett diplomát, volt amelyikből doktorált is, Orbánnal ellentétben letolt egy csomó évet a versenyszférában vezetőként, ebből jópárat Kanadában, emellett több nyelven beszél. Persze ettől még lehetne politikusként full alkalmatlan, csak kurva kicsi rá az esély.
eaglesmcnabb
Ja, és engem vádoltok elvakultsággal 🤣🤣🤣

Még amit az élet bebizonyitott hogy hazudott és manipulált (az eu felé is a szamokkal), igaztalannak nevezte a vizitdíj-hireket stb, te azt is úgy értékeled mint hogy "lesöpörte" az ellenfelét. Te vagy az élő példa miért nem áll ki vitázni, elgondolkodhatnál ezen.
davemayer
nem elvakultság, hanem tény hogy Simán nyerte a vitát Gyurcsány.
Az az elvakultság ha azt állítod hogy Orbán nyerte a vitát.
eaglesmcnabb
De pont úgy nyerte meg a vitát, amiért most ekézitek Viktort. Hazugságokkal rágalmakkal, masszív politikával. 😊
kristóf17
igen, orbán meg ugyanolyan stílusban alulmaradt.
Nem is mondtam hogy számomra rendben volt-e a stílus, csak azt hogy ő nyerte a vitát. Dave meg jön itt az elvakultsággal, mikor ez TÉNY. Megint keveri a szezont a faszommal.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 223 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
Hogy lehetne valaki szar politikus, aki mindenféle párt támogatása nélkül megnyert egy országos előválasztást? Ekkora baromságot hogy lehet leírni?
Jughead
Igen, mert végül nem szállt ki Karácsony a javára és nem nyerették meg vele. Hány szavazat volt összesen? 600 ezer? Nem rá, összesen. Ez volt ám a teljesitmény.
davemayer
655 ezer asszem, és ez kb. az egy ötöde a 2018-ban, a non-Fidesz szavazatok számának. Tudom nem annyira lehet ezeket átszámolni, hiszen lehettek beépített Fideszesek, de azért első előválasztásnak én nem mondanám rossznak. Csak az a pár nap Karácsony-MZP tánc ne lett volna....

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 320 — #NoStress
Szerintem MZP jobb kommunikációs skillekkel rendelkezik, és felkészültebb is. Ha Orbán, vagy a tanácsadói nem hasonlóképpen látnák, kiállna vele vitázni, és bedarálná, hiszen csak nyerhetne abból. Így viszont, hogy ők is úgy látják ahogy én, vavgyis hogy MZP lesöpörné Orbánt, inkább terel, és meghátrál belőle, mint ahogy tette az utóbbi 2 miniszterelnőki vitás bukása után.
eaglesmcnabb
Ez nem feltétlenül igaz.
Hiába nyer meg valaki egy vitát mondjuk objektíven (legyen az az objektivitás mércéje kettőnk közt, hogy mindketten egybehangzóan úgyanúgy gondoljuk), attól még a teljes társadalomban egyáltalán nem biztos, hogy szavazatokat is nyer általa.

Mondok egy példát. Te XY cégnél számviteli vezető vagy, én egy, a könyvelés területén teljesen outsider, de jól kommunikáló "médiageci".
Kiállunk ország-világ, vagy közönség, vagy a youtube nyilvánossága elé, hogy egy teljesen számviteli témáról vitázzunk, majd a végén a nézők szavaznak, hogy megtarthatod e a munkád, vagy aurevoir.
Én az első legitim érved, amiben még csak az alaphelyzetet vázolod, hogy mondjuk milyen ártalmas a korrupció, és milyen nehéz szabályosan lekönyvelni (vagyis egzakt módon igazad van) azzal "cáfolom", hogy Svájcban sosem alkalmaztak olyan kettős könyvelést, amit az EU jóváhagyott volna, és a népszavazások országában mégcsak népszavazásra se merték bocsájtani, mert akkora baromság, és a korrupció nem így védhető ki, tehát amit te mondasz baromság.
Te nyilván próbálod kibogozni, hogy mi a faszt mondok, kikéred magadnak, vagy kijavítasz, hogy nem is ez a téma, mert ez kicsit sem passzol az általad mondottakhoz. Hiszen egy irreleváns ténnyel kezdtem, pár csúsztatással, és hibás összefüggéssel folytattam, de egy kivülálló ebből annyit lát, hogy én magabiztosan érvelek nemzetközi összefüggésekkel, te meg kötöd az ebet a karóhoz. Vagyis amikor "szembesítelek vele", hogy irreleváns a svájci könyveléstechnika szempontjából amit mondasz (tényleg az, de hogy a faszba jön ide Svájc?!), hogy csúsztatsz (nem csúsztatsz, de ezt mondom), hogy lenézed a hallgatóságot, mert mellébeszélsz (ez se igaz, de ülhet a közönségben aki így érzi, vagy eleve nem is szimpatizál veled pusztán zsidó voltod miatt, ami szintén nem igaz, de az MTK-drukkerséged miatt már korábban megírtam, úgyhogy szerinte zsidó vagy és kész), stb. akkor a vita az első 5 percben már nem vita, hanem egyfajta kommunikációs csörte, aminek ahhoz, amiért jöttünk semmi köze.
Részt akarnál venni egy ilyen vitában, pláne ha te vagy az inkumbens jelölt a saját munkádra, és csak veszíthetsz rajta? És különben is, minek akarnál arról vitázni, amiről úgy gondolod, hogy jobban tudod? Pláne, ha utána rá is baszhatsz?

több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 422 — TODDHERREMANS79
Az volt a kérdés, hogy mennyivel jobb Orbán, erre arról beszélsz, hogy aki megkérdőjelezi a politikusi tehetségét....szerintem azt senki nem kérdőjelezi meg...tökéletesen tud hazudni, sokkal hihetőbben, mint MZP valaha is fog tudni. De amíg MZP-t meg lehet kérdezni, hogy ugyan miért mondtál faszságot, addig Orbán csak a saját seggnyalóinak hagy kérdezni, így sosem tűnik fel neked, hogy orbitálisan hazudik, 1-2 naponta megváltoztatva az álláspontját...ez lenne egyébként a nagy tehetség? Én mondjuk nem azt szeretném, hogy ha egy politikus 12 év 2/3 után még visszafelé mutogatna, de nem vagyunk egyformák.
Klaci79
Írok pár szempontot, melyek alapján Orbán jó politikus:
(Én nem vetném össze MZP-vel lévén egyikük 16 éve miniszterelnök, másikuk pár éve politizál. Csak önmagában írok pár érvet Orbán, mint jó politikus mellett.)

- szervezetépítés
- mikromenedzsment
- folyamatmenedzsment
- erőforrásmenedzsment
- előregondolkodás (stratégiai, taktikai)
- pragmatizmus
- haszonelvűség
- eredményeség
- tematizációs képesség
- szerethető, isteníthető karakter megépítése
- kudarctűrőképesség
- rugalmasság
- antifragilitás
- önérzetmentesség
- fejlett önbecsülés
- kommunikációs skillek
- céltudatosság
- eltökéltség
- tájékozottság
- felkészültség
- a magyar néplélek ismerete
- a világpolitika ismerete
- az eu-s politika ismerete


Hátha valaki azt gondolja, hogy Orbánról, mint etikus emberről írtam ezeket, nos kiemelem, nem, csak arra a felvetésre, hogy Orbán bizony jó politikus.
Sobri Jóska
1-2 helyen tudnék vitatkozni, pl. kommunikációs skillek,felkészültség, de szerintem ezek nagy része megvan MZP-ben is, továbbra sem érzem azt az űrt kettejük között. (tudom, nem is te írtad).
Illetve vannak olyan skillek is amiben még nem láttunk semmit MZP-ből, pl. szervezetépítés.

Szerintem MZP jobb kommunikációs skillekkel rendelkezik, és felkészültebb is. Ha Orbán, vagy a tanácsadói nem hasonlóképpen látnák, kiállna vele vitázni, és bedarálná, hiszen csak nyerhetne abból. Így viszont, hogy ők is úgy látják ahogy én, vavgyis hogy MZP lesöpörné Orbánt, inkább terel, és meghátrál belőle, mint ahogy tette az utóbbi 2 miniszterelnőki vitás bukása után.
eaglesmcnabb
Elnézést, nem szeretnék beleszólni, de ez elképesztően nagy mellé az én szubjektív megítélésem szerint. Egyáltalán nem jobbak a kommunikációs skilljei, legalábbis az eddig hallottak alapján, csak remek magabiztossággal tud faszságokat is előadni. Itt nincs különbség, ezt Viktor is parádésan csinálja. A felkészültség meg aztán.... Ha felkészült lenne, nem kezdtetek volna elkezdeni arról vitázni, hogy egy hétköznapi alap interjút nem tud úgy elmondani, hogy közben valakit ne sértsen vérig, ne nyúljon ótvarosan mellé, hogy utána foltozgassa stb. Ég és föld a két ember ebből a szempontból, nem MZP javára. Pedig nem esik jól döbrögit mellé állni.

Fontos kérdés, mert az előző témába nem mennék bele.
Mit mondanak most a kutatások, milyen százalékokra lehet számítani? | Szavazhatok akire szeretnék, vagy közel van az ellenzék? |
kristóf17
szerintem az nem skill hogy Jakabnak visszaszólni is csak nyögdécselve tud, azt is többnyire papírról, de elfogadom ha neked az. MZP-nek nem kellett papír a Pesti tévében sem. Nyugodtan nézd vissza.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 321 — "Grammar maci"
Amúgy bennem megvaz merul fel, ha orban ekkora zseni, mzp meg full retard, miert nem all ki vele vitazni?
gabokocka
Csak veszitene azzal ha teret adna neki, amíg pozicioban lesz addig nincs érdekében. Ez is politikailag teljesen megmagyaráható, hivhatod gyavaságnak de ez politika, itt nem hozod helyzetbe az ellenfelet csak mert megérdemelné. Ismét, aki ezen fennakad az nem érti vagy nem akarja érteni mi miért történik.

És amúgy én speciel totál megértem hogy 2006 után nem áll oda hogy végig hallgassa ugyanúgy azt a hazudozást amit anno Gyurcsány csinált, hogy az egybitesek annyit szűrjenek le belőle hogy "jól elvesztette a vitát".
Nézd vissza azt a vitát, komoly tanulmányt lehetne írni róla mit művelt ott Gyurcsány.
davemayer
jaja, szép tanulmány lenne, "Hogy daráld be a fogalmatlan politikai ellenfeledet" címmel 😀

Amúg Márki-Zay tényleg kibaszott idióta lehet, 3 tudományágban szerzett diplomát, volt amelyikből doktorált is, Orbánnal ellentétben letolt egy csomó évet a versenyszférában vezetőként, ebből jópárat Kanadában, emellett több nyelven beszél. Persze ettől még lehetne politikusként full alkalmatlan, csak kurva kicsi rá az esély.
eaglesmcnabb
Ja, és engem vádoltok elvakultsággal 🤣🤣🤣

Még amit az élet bebizonyitott hogy hazudott és manipulált (az eu felé is a szamokkal), igaztalannak nevezte a vizitdíj-hireket stb, te azt is úgy értékeled mint hogy "lesöpörte" az ellenfelét. Te vagy az élő példa miért nem áll ki vitázni, elgondolkodhatnál ezen.
davemayer
nem elvakultság, hanem tény hogy Simán nyerte a vitát Gyurcsány.
Az az elvakultság ha azt állítod hogy Orbán nyerte a vitát.
eaglesmcnabb
Látod nem érted. Én nem azt mondom hogy Orban nyerte a vitát, hanem hogy Gyurcsány hazugságokkal nyerte. És itt a válasz, amiért nem áll ki. Remélem, igy sokadjára leirva most érted.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 803
Amúgy bennem megvaz merul fel, ha orban ekkora zseni, mzp meg full retard, miert nem all ki vele vitazni?
gabokocka
Csak veszitene azzal ha teret adna neki, amíg pozicioban lesz addig nincs érdekében. Ez is politikailag teljesen megmagyaráható, hivhatod gyavaságnak de ez politika, itt nem hozod helyzetbe az ellenfelet csak mert megérdemelné. Ismét, aki ezen fennakad az nem érti vagy nem akarja érteni mi miért történik.

És amúgy én speciel totál megértem hogy 2006 után nem áll oda hogy végig hallgassa ugyanúgy azt a hazudozást amit anno Gyurcsány csinált, hogy az egybitesek annyit szűrjenek le belőle hogy "jól elvesztette a vitát".
Nézd vissza azt a vitát, komoly tanulmányt lehetne írni róla mit művelt ott Gyurcsány.
davemayer
Persze mert most o hazudozik.
gabokocka
Ezért mondom hogy felesleges beszelni ilyen dolgokról, ha leírja az ember akkor is ennyit kap válaszul...
davemayer
A Te állításod szerint:
Orbán zseni
Mzp retard

Hol veszíthetne?

Mellesleg ha már egybitesek, nezd meg az atlag fidesz szavazo iskolazottsagat(iskolazatlansagat)

Utolso kerdes es en elengedem ezt a projektet

En azt ertem hogy orbannak jo ha megvalasztjuk, de nekunk miert jo.

A rendszervaltas ota eltelt ido feleben o volt hatalmon, jelenleg 12 eve vezeti ketharmaddal az orszagot.

Ez ido alatt a regio vezeto orszsgabol szinte minden kategoriaban a beka segge ala kerultunk, sikerrel szakitotta ketfele az orszagot, a szovetsegi rendszerunkben teljes mertekben koron kivul kerultunk, es most szaguldunk a gazdasagi osszeomlas fele.

Miert jo ha ez folytatodik?
gabokocka
Ha megverek egy fogyatékost, akkor a közönség azt látta, hogy erős vagyok vagy egy gyökeret aki megveri a gyengébbeket?

Orbán csak veszíthet a vitával jelenleg, ha megveri MzP-t akkor a közönség egy jó része empatizalna MzP-vel sajnálná a gyengébbet, ha meg kikap az nyilván nem jó neki.

Az a vita egyébként se lenne túl magas színvonalú, MzP buzizna meg Szájerezne, Orbán meg elővenné, hogy MzP lenézi a vidéket, idiótázik és különben is háborúba menne. Elhiszem, hogy aki habzó szájjal élvezi, amikor a másik oldalt gyalázzák az ezt is élvezné, de sok értelme nem lenne.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 410 — Colts fan
Amúgy bennem megvaz merul fel, ha orban ekkora zseni, mzp meg full retard, miert nem all ki vele vitazni?
gabokocka
Csak veszitene azzal ha teret adna neki, amíg pozicioban lesz addig nincs érdekében. Ez is politikailag teljesen megmagyaráható, hivhatod gyavaságnak de ez politika, itt nem hozod helyzetbe az ellenfelet csak mert megérdemelné. Ismét, aki ezen fennakad az nem érti vagy nem akarja érteni mi miért történik.

És amúgy én speciel totál megértem hogy 2006 után nem áll oda hogy végig hallgassa ugyanúgy azt a hazudozást amit anno Gyurcsány csinált, hogy az egybitesek annyit szűrjenek le belőle hogy "jól elvesztette a vitát".
Nézd vissza azt a vitát, komoly tanulmányt lehetne írni róla mit művelt ott Gyurcsány.
davemayer
jaja, szép tanulmány lenne, "Hogy daráld be a fogalmatlan politikai ellenfeledet" címmel 😀

Amúg Márki-Zay tényleg kibaszott idióta lehet, 3 tudományágban szerzett diplomát, volt amelyikből doktorált is, Orbánnal ellentétben letolt egy csomó évet a versenyszférában vezetőként, ebből jópárat Kanadában, emellett több nyelven beszél. Persze ettől még lehetne politikusként full alkalmatlan, csak kurva kicsi rá az esély.
eaglesmcnabb
Ja, és engem vádoltok elvakultsággal 🤣🤣🤣

Még amit az élet bebizonyitott hogy hazudott és manipulált (az eu felé is a szamokkal), igaztalannak nevezte a vizitdíj-hireket stb, te azt is úgy értékeled mint hogy "lesöpörte" az ellenfelét. Te vagy az élő példa miért nem áll ki vitázni, elgondolkodhatnál ezen.
davemayer
nem elvakultság, hanem tény hogy Simán nyerte a vitát Gyurcsány.
Az az elvakultság ha azt állítod hogy Orbán nyerte a vitát.
eaglesmcnabb
De pont úgy nyerte meg a vitát, amiért most ekézitek Viktort. Hazugságokkal rágalmakkal, masszív politikával. 😊