Politika

44 feliratkozó

több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amúgy én ebben nem értek egyet. Szerintem az LMP olyan kérdések köré húzta fel az alapjait(globalizáció kritikusság, környezetvédelem), ami Magyarországon kifejezetten kevés embert érdekel. Ez nem az emberek hülyesége miatt van, hanem szimplán mi még nem vagyunk jóléti társadalom, nem jutunk el ezekig a kérdésekig. Nyugaton egy "zöldpárt" simán kormányközelbe kerülhet, de nálunk ez a 6-7% totál reális, a 10% meg kb a plafon. Vidéken még nagyon sokáig nem fog labdába rúgni egy ilyen párt. Ebben a szerepben én kifejezetten örülök annak, hogy az LMP a parlamentbe jut, mert a többieknek megmarad a populizmus, meg a ki kap 13. havi nyugdíjat témakörök, míg ők képviselhetik ezeket a kérdéseket. Szerintem egy ilyen pártnak kb olyan (hatalmi)szerep juthat nálunk, hogy egy választás után eldönthetik, hogy akarnak-e koalícióra lépni egy másik párttal aminek erre van szüksége a többséghez. Ennél többet én nem várok tőlük.

Ez volt az elmélet, a gyakorlatban baromira idegesít, hogy ők is nyomatták ezt a kormányváltó erő, meg most mi jövünk szöveget, miközben ők tudják a legjobban mennyire távol áll ez az igazságtól. Tudom gyerekes a naivitásom, de tetszene ha valaki vállalná a magyar politikában a saját szerepét, és nem légvárakat építgetne a választók szívében és fejében. Úgy gondolom, ha kialakulna egy vállalható magyar politikai erő, aminek pont az LMP támogatására lenne szüksége a kormányváltáshoz, akkor beállnának a sorba, ha nem akkor én is ugyan úgy fikáznám őket, mint most a feris mszp-s tábor. Azt persze hozzáteszem, hogy a magyar választási rendszer borzalmasan megnehezíti az ilyen kisebb pártok létét, mert kifejezetten az olyan monstrumoknak kedvez mint a Fidesz, míg az ellenfeleit felszabdalja és elgyengíti az egyéni körzetekben.
andree
Ez mind szépen és jól hangzik ..... egy demokratikus körülmények között működő országban. Ha én egy olyan országban élnék, ahol sok párt lehetne a parlamentben, ezeknek a koalíciója és együttműködése alakítana kormányokat, és én kiválaszthatnám, hogy melyik párt áll az eszemhez, szívemhez a legközelebb, akkor politikailag egy elégedett ember lennék.

De ez nemhogy nálunk nincs, hanem a nagy nyugati demokráciákban sincs, és ami volt az is eltűnőben van. A mediatizált politika egy bites A vagy B. Itt nálunk évtizedekig nem lesz olyan politikai környezet, hogy ennél színesebb legyen. 😕


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 054
Gyárfás is sorra kerül végre. Pedig ő igyekezett a jelenlegi rendszerben is.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 288
Az a szomorú, hogy halálkomolyan gondoltam...
Persze 4 év múlva úgyse lesz migráncs, szóval nehéz arra is bazírozni.
Igor
Trump elrendel még pár légicsapást és jön az újabb migráns áradat. 😉
több mint 6 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 305
Az a szomorú, hogy halálkomolyan gondoltam...
Persze 4 év múlva úgyse lesz migráncs, szóval nehéz arra is bazírozni.
Igor

The Amazing Racoon
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 836 — Keep pounding
Akik most szerepeltek az ellenzéki pártok között, alkalmatlanok a kormányváltásra, ez kétszer kiderült.
Sztem az egyik lehetséges opció a kormányváltásra, hogy sikerül egy olyan ballib pártnak kinőnie, aki képes legalább 20-25 % körüli eredményre és együtt tud működni a jobbikkal és a jobbik is vele. Aztán, hogy ez a párt az lmp-ből, momentumból, vagy máshonnan alakul ki, az tök8. Az mszp/dk kombóval a jobbik nem fog együttműködni, anélkül meg nem lesz kormányváltás, mert a jobbikos nagyobb része inkább szavaz a fideszre, mint fletóékra. A másik opció, hogy létrejön egy olyan párt, egység, akármi, ami magába olvaszt minden kormányváltó szavazatot és fidesszel szembeni alternatívakét lehet állítani.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
andree Arizona Cardinals 1 668
Úgy gondolom, ha kialakulna egy vállalható magyar politikai erő, aminek pont az LMP támogatására lenne szüksége a kormányváltáshoz, akkor beállnának a sorba,
andree
Ez a naivitás szerintem.
Az LMP ugyanúgy koncon marakodó megélhetési politikusok bandájává vált (nem hittem volna, hogy Schiffert visszasírom..), semmivel se különb mint a többi... (ebben igaza volt Sallainak) - és ezen a választáson még megtudta lovagolni a régi brandjét, ebben meg pont olyan mint a Fidesz. Más kérdés, hogy ők alapból kisebb, szűkebb körre lőttek, így ennél a 7-8%-nál nem fognak feljebb menni...

Ideális esetben meg kinyírja őket a Momentum (vagy valóban ideális esetben egy Fidesz-ellenpólusként fellépő tömegpárt olvasztja magába őket, mert addigra lejáratják magukat)
Igor
Ezt nehéz lenne megcáfolni az utóbbi időszak eseményei alapján. Szomorú, mert én még anno Schiffer egy-két kifejezetten logikus és szimpatikus parlamenti érvelése által ismertem meg őket, és bizakodtam, hogy van valami ami szimpatikus lehet a magyar politikában, de ez a kupleráj ami most ott megy tényleg vállalhatatlan.
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Úgy gondolom, ha kialakulna egy vállalható magyar politikai erő, aminek pont az LMP támogatására lenne szüksége a kormányváltáshoz, akkor beállnának a sorba,
andree
Ez a naivitás szerintem.
Az LMP ugyanúgy koncon marakodó megélhetési politikusok bandájává vált (nem hittem volna, hogy Schiffert visszasírom..), semmivel se különb mint a többi... (ebben igaza volt Sallainak) - és ezen a választáson még megtudta lovagolni a régi brandjét, ebben meg pont olyan mint a Fidesz. Más kérdés, hogy ők alapból kisebb, szűkebb körre lőttek, így ennél a 7-8%-nál nem fognak feljebb menni...

Ideális esetben meg kinyírja őket a Momentum (vagy valóban ideális esetben egy Fidesz-ellenpólusként fellépő tömegpárt olvasztja magába őket, mert addigra lejáratják magukat)

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
andree Arizona Cardinals 1 668
Az LMP előtti feladat pedig nem az lett volna, hogy 6-7%-os (de lehet akár 8-9% is, tök mindegy) pártként a választások előtt megmondja, hogy se balra se jobbra nem kér senkiből. Ez a kutyáknak jól áll, de komoly politikai mozgalom kispárti státusban maximum protestpárti szerepet vihet egy ilyen stratégiával. Ezt meg is kapták. Lettek 7% protest párt. Ha 30%-osra híztak volna a választások előttig, akkor lett volna reális esélye a se jobbra, se balra mondókának. 6-7%-al ez komolytalan. Pesti értelmiségi nyafogás, ami marad is ebben a 6-7% burokban. Az életben nem lesz a NER alternatívája.
peterk2005
Amúgy én ebben nem értek egyet. Szerintem az LMP olyan kérdések köré húzta fel az alapjait(globalizáció kritikusság, környezetvédelem), ami Magyarországon kifejezetten kevés embert érdekel. Ez nem az emberek hülyesége miatt van, hanem szimplán mi még nem vagyunk jóléti társadalom, nem jutunk el ezekig a kérdésekig. Nyugaton egy "zöldpárt" simán kormányközelbe kerülhet, de nálunk ez a 6-7% totál reális, a 10% meg kb a plafon. Vidéken még nagyon sokáig nem fog labdába rúgni egy ilyen párt. Ebben a szerepben én kifejezetten örülök annak, hogy az LMP a parlamentbe jut, mert a többieknek megmarad a populizmus, meg a ki kap 13. havi nyugdíjat témakörök, míg ők képviselhetik ezeket a kérdéseket. Szerintem egy ilyen pártnak kb olyan (hatalmi)szerep juthat nálunk, hogy egy választás után eldönthetik, hogy akarnak-e koalícióra lépni egy másik párttal aminek erre van szüksége a többséghez. Ennél többet én nem várok tőlük.

Ez volt az elmélet, a gyakorlatban baromira idegesít, hogy ők is nyomatták ezt a kormányváltó erő, meg most mi jövünk szöveget, miközben ők tudják a legjobban mennyire távol áll ez az igazságtól. Tudom gyerekes a naivitásom, de tetszene ha valaki vállalná a magyar politikában a saját szerepét, és nem légvárakat építgetne a választók szívében és fejében. Úgy gondolom, ha kialakulna egy vállalható magyar politikai erő, aminek pont az LMP támogatására lenne szüksége a kormányváltáshoz, akkor beállnának a sorba, ha nem akkor én is ugyan úgy fikáznám őket, mint most a feris mszp-s tábor. Azt persze hozzáteszem, hogy a magyar választási rendszer borzalmasan megnehezíti az ilyen kisebb pártok létét, mert kifejezetten az olyan monstrumoknak kedvez mint a Fidesz, míg az ellenfeleit felszabdalja és elgyengíti az egyéni körzetekben.
több mint 6 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 775 — 49ers GM
Én már évek óta egy ilyet szeretnék, gondoljátok meg, milyen jól mutatna a szavazólapon az EGYIK SEM.

EGYesült Idealista Képviselők Saját Erővel Mozgalom

több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Az a szomorú, hogy halálkomolyan gondoltam...
Persze 4 év múlva úgyse lesz migráncs, szóval nehéz arra is bazírozni.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 460 — The Mathematician
NOMAAM


The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 818 — Слава Україні! Героям слава!
Most csak a Family Guyt idézném:

Uraim! Ez itt a FASZ! A Föld Alatti Szervezet!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 460 — The Mathematician
sztem meg MIPÖCS kell : Magyar Idegen Pénzt Öröklők Csoportja

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Gondolom az emlitett civilek hatékonyságára ez a cikk is rávilágít
 index.hu/belfold/2018/04/17/valasztas_civil_szervezetek_szegenyseg/

Szerintem MELL (Migráns Ellenes Liga) néven kell új pártot alapítani... vagy ha valaki a pozitív üzetenekben hisz, lehet CSÖCSMI (Csirkét, Ökröt, Cseresznyét Mindenkinek!)

Vagy valami hasonló, legyen egyszerű és ütős.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 978 — Csodabogár
jó, hát ne értsetek félre, hogy aztán innen fog megbukni a NER.
igazából arra gondoltam, hogy a következő hónapokban, években lehet mozgósító ereje az ilyen megmozdulásoknak. egyik, de egyik párt sem tudott soha kivinni annyi embert az utcára, mint a Fidesz. most ezt egy maroknyi fiatal elérte. pont tegnap néztem Olga műsorát, amiben az egyik szerveő srác volt, nem jut eszembe a neve. na ő is pont azt mondta, hogy tudják ez nem tartható fent huzamosabb ideig, de alkalomszerűen meg lehet mozdulni, mivel ez jó felmérő volt a másik oldal erejéből.
most pl. én arra gondolnék, hogy nemzeti ünnepeken is meg lehetne oldani, hogy tényleg kevés politikai felhanggal tényleg ünnepi beszéd lenne, és ünnepelni mennének ki az emberek, nem pedig lózungokat lebegtető pártbeszédeket hallgatni. petey
Nem nemzeti ünnepeken kell majd kivinni az embereket, hanem ügyek mentén. Mint a netadó, vasárnapi nyitvatartás, CEU. Az elmúlt években ezek a megmozdulások mind görcsösen "politika mentesek" voltak. A szervezők is azon ügyködtek, hogy lehetőleg ne legyen ott egy ellenzéki párt sem, mert az "vállalhatatlan". Csakhogy így egy párt nem lesz sosem, amelyik összegyűjti a szavazótábort.

Kell egy vagy két politikai párt - akár meglevő, akár új - amelyik politikai aktorként - pártként, névvel címmel, címerrel, nevekkel, arcokkal - azonosíthatóan élére áll ezeknek az ügyeknek. Sőt nem csak élére áll, de ő kezdeményezi. A támogatottságot az ilyen ügyek felvállalása, képviselete hozza meg, nem a HirTV/ATV-s haknizások. Ott kell lenni a színpadon, kezdeményezni kell. A politikai pártnak, nem a facebook-os aktivistának. 2002-ben Orbán a Fidesz zászlaja alatt hirdette meg a vidék meghódítását a politikai körökkel. Ott nem volt mismás, kérdés, hogy ki kicsoda. A Fidesz állt mögötte. Itt most facebook aktivisták vannak, akik aktivizálódni akarnak, ami szép, mert jelzi, hogy van rá igény. Van tenni akarás. De senkinek halvány fogalma sincs, hogy hogyan, kivel, milyen politikai alakulat/formáció mögött.

Jelenleg még nem is lehetne persze. Ha a Momentum csinálta volna a szombati tüntetést, azon sok MSZP-s, Jobbikos nem lett volna ott. De ez természetes, ha úgy menne, hogy meghirdetek egy tüntetést és mindenki csatlakozik, akkor mindenkinek 50%-a lenne. 😊 Ügyeket kell megtalálni, felvállalni és végig vinni. Például vasárnapi nyitvatartás, CEU vagy nolimpia. A Momentumból egyetlen ügy pártot csinált. Ahogy az 1 millióanból meg 3 párt is lett. A jó kezdet megvolt, de nem lett folytatása. Folytatni kell. Hónapról hónapra meg kell találni azt az ügyet, amit aztán kíméletlenül végig kell vinni, kifacsarni a maximumot belőle. És végig ott lenni accal is mögötte, hogy én vagyok aki viszem. Ez szerez támogatottságot.
peterk2005
ezt vallom én is, hogy kell egy azaz egy darab párt, egy arccal, aki behúzza ezt a tömeget is. mert a civileknek 0 nagyjából az átütőereje. csak a legnagyobb kérdés, hogy ki? nem Fletóban meg Vonában gondolkodva..és ez ott fájna a Fidesznek legjobban ahol kell. elvenni a tömeget, elvenni a jelképeket(magyar zászló), kell egy jó szlogen, amit magáénak érezne a polgár is.
a legnagyobb kérdőjel, ki az aki meg tudná ehhez szerezni a pártja támogatását, anélkül hogy boxmeccsbe menne át, vagy oviba az egész?

múltkor FB-n írta Toroczkai, hogy rosszul volt pár ellenzéki politikustóll a tüntetésen, de azt látta hogy ezen túl kell lépni most. hát bizony. íg mennek itt a dolgok mostanság.

több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
jó, hát ne értsetek félre, hogy aztán innen fog megbukni a NER.
igazából arra gondoltam, hogy a következő hónapokban, években lehet mozgósító ereje az ilyen megmozdulásoknak. egyik, de egyik párt sem tudott soha kivinni annyi embert az utcára, mint a Fidesz. most ezt egy maroknyi fiatal elérte. pont tegnap néztem Olga műsorát, amiben az egyik szerveő srác volt, nem jut eszembe a neve. na ő is pont azt mondta, hogy tudják ez nem tartható fent huzamosabb ideig, de alkalomszerűen meg lehet mozdulni, mivel ez jó felmérő volt a másik oldal erejéből.
most pl. én arra gondolnék, hogy nemzeti ünnepeken is meg lehetne oldani, hogy tényleg kevés politikai felhanggal tényleg ünnepi beszéd lenne, és ünnepelni mennének ki az emberek, nem pedig lózungokat lebegtető pártbeszédeket hallgatni. petey
Nem nemzeti ünnepeken kell majd kivinni az embereket, hanem ügyek mentén. Mint a netadó, vasárnapi nyitvatartás, CEU. Az elmúlt években ezek a megmozdulások mind görcsösen "politika mentesek" voltak. A szervezők is azon ügyködtek, hogy lehetőleg ne legyen ott egy ellenzéki párt sem, mert az "vállalhatatlan". Csakhogy így egy párt nem lesz sosem, amelyik összegyűjti a szavazótábort.

Kell egy vagy két politikai párt - akár meglevő, akár új - amelyik politikai aktorként - pártként, névvel címmel, címerrel, nevekkel, arcokkal - azonosíthatóan élére áll ezeknek az ügyeknek. Sőt nem csak élére áll, de ő kezdeményezi. A támogatottságot az ilyen ügyek felvállalása, képviselete hozza meg, nem a HirTV/ATV-s haknizások. Ott kell lenni a színpadon, kezdeményezni kell. A politikai pártnak, nem a facebook-os aktivistának. 2002-ben Orbán a Fidesz zászlaja alatt hirdette meg a vidék meghódítását a politikai körökkel. Ott nem volt mismás, kérdés, hogy ki kicsoda. A Fidesz állt mögötte. Itt most facebook aktivisták vannak, akik aktivizálódni akarnak, ami szép, mert jelzi, hogy van rá igény. Van tenni akarás. De senkinek halvány fogalma sincs, hogy hogyan, kivel, milyen politikai alakulat/formáció mögött.

Jelenleg még nem is lehetne persze. Ha a Momentum csinálta volna a szombati tüntetést, azon sok MSZP-s, Jobbikos nem lett volna ott. De ez természetes, ha úgy menne, hogy meghirdetek egy tüntetést és mindenki csatlakozik, akkor mindenkinek 50%-a lenne. 😊 Ügyeket kell megtalálni, felvállalni és végig vinni. Például vasárnapi nyitvatartás, CEU vagy nolimpia. A Momentumból egyetlen ügy pártot csinált. Ahogy az 1 millióanból meg 3 párt is lett. A jó kezdet megvolt, de nem lett folytatása. Folytatni kell. Hónapról hónapra meg kell találni azt az ügyet, amit aztán kíméletlenül végig kell vinni, kifacsarni a maximumot belőle. És végig ott lenni accal is mögötte, hogy én vagyok aki viszem. Ez szerez támogatottságot.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az a probléma, hogy pl. az LMP-t ki akadályozta meg, hogy felszívja az MSZP és Gyurcsány táborát?
peterk2005
Hát például az MSZP és a szavazói. Én nem vagyok egy nagy LMP elkötelezett, de amennyire láttam az történt, hogy az LMP elmondta ők az MSZP-t legalább annyira rühellik mint a Fideszt, erre a választások előtt összeállt a DK-MSZP páros és az LMP dönthetett, hogy feladja az identitását vagy ő lesz a haza elárulója, nem akar kormányváltást, és a Fidesznek dolgozik.andree
És ez miben is akadályozta az LMP-t? Megkapták a 7%-ukat, körülbelül annyit, amennyi támogatójuk mindig is volt. Ment az egymásra mutogatás, de néhány egyéni körzeten kívül éppenséggel egymásra mutogatás is maradt. Nem lett összefogás. A DK-t sem az MSZP vitte be a parlamentbe, hanem az, hogy listán megkapták az 5%-ukat. A választási eredmény pontosan olyan lett, mint amilyen az egész összefogósdi előtti párt-térkép volt. Kivéve a törpe pártokat (Együtt, Momentum), amiknél törvényszerű az elszavazás. A küszöb miatt ez egy törvényszerű jelenség. Van amikor jó (pl. a MIÉP ill. az SZDSZ ezért szorult ki), van amikor nem olyan jó, de ez törvényszerű. Ezt egy növekedni akaró pártnak meg kell ugrania. Az Együttnek meg kellett volna, és a Momentumnak is meg kell, ha tényező akar lenni.

Az LMP előtti feladat pedig nem az lett volna, hogy 6-7%-os (de lehet akár 8-9% is, tök mindegy) pártként a választások előtt megmondja, hogy se balra se jobbra nem kér senkiből. Ez a kutyáknak jól áll, de komoly politikai mozgalom kispárti státusban maximum protestpárti szerepet vihet egy ilyen stratégiával. Ezt meg is kapták. Lettek 7% protest párt. Ha 30%-osra híztak volna a választások előttig, akkor lett volna reális esélye a se jobbra, se balra mondókának. 6-7%-al ez komolytalan. Pesti értelmiségi nyafogás, ami marad is ebben a 6-7% burokban. Az életben nem lesz a NER alternatívája.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 054
[...]Én bizakodó vagyok, hogy ebből kinő valami.
petey
Mindenféle cinizmus nélkül kérdezném, hogy szerinted, szerintetek mi nőhet ki ebből?

Hungarian Bill
szerintem semmi komoly, max így most könnyebb elviselni a létet mert ha kimész és latod a hasonló arcokat rájössz hogy nem, nem, akkor mégsem a te készülékedben van csak a hiba, hanem basszus itt a pista , a józsi, a szomszédlány akiről sodem tudtad h gondoltad mert hülyepicsának hitted, vagy a kardiológus öreg doki bácsid akiről stift hitted hogy tutifideszes stb stb... tehát jó a tömegélmény na

De nem hiszem h bármi változást el lehetne így érni, max külföldön látják hogy itt sem mindenki birka (khmm békamenet), és hátha kiderül hogy a fiatal értelmiségi diák rétegben akad valaki akiből lehet egy jó szonok vagy szervező, ezekre lehet ez most elég , ezeket lehet kimaxolni szvsz.
Josszi
az első számú szabály,hogy ebben a rendszerben nem mutatkozunk semmiféle rendszerellenes megmozduláson. Bármennyire is szarul hangzik, de ilyen országban élünk.Egészen konkrét példát tudnék hozni, hogy mi történik ha aktív vagy a közösségi médiában és tüntetésekre járkálsz, és ne adj Isten állami szektorban akarnál elhelyezkedni.
Kenny
Mindjárt megtudjuk, hogy ez is normális.

Szerkesztette: Amadeus von Dollárbaloldal

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 978 — Csodabogár
[...]Én bizakodó vagyok, hogy ebből kinő valami.
petey
Mindenféle cinizmus nélkül kérdezném, hogy szerinted, szerintetek mi nőhet ki ebből?

Hungarian Bill
szerintem semmi komoly, max így most könnyebb elviselni a létet mert ha kimész és latod a hasonló arcokat rájössz hogy nem, nem, akkor mégsem a te készülékedben van csak a hiba, hanem basszus itt a pista , a józsi, a szomszédlány akiről sodem tudtad h gondoltad mert hülyepicsának hitted, vagy a kardiológus öreg doki bácsid akiről stift hitted hogy tutifideszes stb stb... tehát jó a tömegélmény na

De nem hiszem h bármi változást el lehetne így érni, max külföldön látják hogy itt sem mindenki birka (khmm békamenet), és hátha kiderül hogy a fiatal értelmiségi diák rétegben akad valaki akiből lehet egy jó szonok vagy szervező, ezekre lehet ez most elég , ezeket lehet kimaxolni szvsz.
Josszi
jó, hát ne értsetek félre, hogy aztán innen fog megbukni a NER.
igazából arra gondoltam, hogy a következő hónapokban, években lehet mozgósító ereje az ilyen megmozdulásoknak. egyik, de egyik párt sem tudott soha kivinni annyi embert az utcára, mint a Fidesz. most ezt egy maroknyi fiatal elérte. pont tegnap néztem Olga műsorát, amiben az egyik szerveő srác volt, nem jut eszembe a neve. na ő is pont azt mondta, hogy tudják ez nem tartható fent huzamosabb ideig, de alkalomszerűen meg lehet mozdulni, mivel ez jó felmérő volt a másik oldal erejéből.
most pl. én arra gondolnék, hogy nemzeti ünnepeken is meg lehetne oldani, hogy tényleg kevés politikai felhanggal tényleg ünnepi beszéd lenne, és ünnepelni mennének ki az emberek, nem pedig lózungokat lebegtető pártbeszédeket hallgatni.
vagy ha olyat akar áttolni a kormány ami finoman szólva is aggályos. ez mind remek alkalom. és az embereknek kell az összetartozás érzése, de egy CÖF-ös, bayerzsótis menettől hányhatnéka van.
abban egyetértek, hogy sokan azt várják, hogy most lesz valami. nem lesz. ezért is hamvába holt ötlet az újraszavazás erőltetése, meg tiborczozás, mészárosozás. erre is volt ötlete a srácnak, hogy miket kell úgymond támadni majd. kíváncsi leszek.
de fent kell tartani a felszínen a dolgot, hogy tudja a Fidesz, annyira mégsem csilivili minden és bizony ott a tömeg. elő is vették a hibernálásból Tónit. rettegjenek csak.

Itt kell okosnak lenni, ebben egyetértünk. hogy legyen balhémentes, de mégis lássa a fideszes jóskapista, hogy ezek nem sorosisták, nem akarják lebontani a fővárost és talán érdemes meghallgatni őket. de ez lassú folyamat, mert a fideszes egy szektához tartozik, és kibaszott nehéz kimosni amit oda tett a média. de igény látod, van hogy legyen valami. ezért vagyok kíváncsi, hogy mit találtak ki szombatra.

most volt az Indexen egy cikk, hogy Orbán a választások után hogy ment le vidékre és állította maga mellé az embeeket. remek cikk. ezt kéne belátni az ellenzéknek, csak nemtom melyiknek, hogy menjenek le, tartsanak gyűléseket, és szembesítsék az embereket a kormány hazugságaival. nem lesz nehéz. mellé hogy milyen alternatívát kínálnak a vidék felemelkedésére. nem buták ott. ha valami ésszerű akkor arra bólintanak. csak ehhez fel kell tűrni az ingujjat és eszméletlen melót belerakni. máshogy nem fog megfordulni az arány.

a legnagyobb kérdés, hogy ezt ki vállalja be, hogy ezt teszi előtérbe, nem azt hogy a pártjának meglegyen az 5%, és ez a kibaszott elkeserítő. így maradna ez az egész, amíg össze nem roskad az egész a faszba.

több mint 6 éve
andree Arizona Cardinals 1 668
Az a probléma, hogy pl. az LMP-t ki akadályozta meg, hogy felszívja az MSZP és Gyurcsány táborát?
peterk2005
Hát például az MSZP és a szavazói. Én nem vagyok egy nagy LMP elkötelezett, de amennyire láttam az történt, hogy az LMP elmondta ők az MSZP-t legalább annyira rühellik mint a Fideszt, erre a választások előtt összeállt a DK-MSZP páros és az LMP dönthetett, hogy feladja az identitását vagy ő lesz a haza elárulója, nem akar kormányváltást, és a Fidesznek dolgozik. Mivel az MSZP szavazóbázis jelentős része még mindig a 2002-es polgárháborús lázban ég, így nekik azonnal kuka is az LMP. Nekem ez néha már-már tudatos stratégiának tűnik a baloldalon, "nem akar szavazni le kell savazni" taktika. Tökéletesen működik is.

A másik amit sokat hallok ezzel kapcsolatban, hogy miért nem épít saját tábort a MKK vagy a Momentum. Na ha valaki a választások előtt beírta, hogy ezekre szavazna, jött egy kedves baloldali szavazó átkarolta a vállát és elmondta, hogy tudja, hogy jót akar, de most nem szabad ezekre szavazni, mert olyan mintha a Fideszre szavazna. Ha erősködött, hogy ő nem szívesen szavazna erre a régi ellenzékre, akkor jött az anyázás. Persze ugyan ez az ember le tudja írni azt, hogy miért nem építenek saját tábort ezek a pártok, miért tőlük lopják a szavazókat. Erre a hozzáállásra írtam, hogy fáj olvasni az ellenzéki fórumokat is. AZ MSZP-DK tábor azt hiszi ők a "nemfidesz", minden ellenzéki szavazat default őket kéne hogy erősítse, de kívülről nézve alig látni különbséget köztük és azok között akik ellen elvileg harcolnak.

Szerkesztette: andree
több mint 6 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Az a probléma, hogy pl. az LMP-t ki akadályozta meg, hogy felszívja az MSZP és Gyurcsány táborát? Vagy a többi, parlamentbe sem jutott törpe pártot? Az MSZP több szavazatot kapott, mint az összes "új párt" együttvéve. És Karácsony nélkül is többet kaptak volna. Legfeljebb nem 12%-ot, hanem 10-et és akkor a DK kap 7-et. Mert az MSZP/DK továbbra is alapvetően egy szavazóbázis, csak van aki szereti a Ferit, van aki meg nem. De ez egy tábor.
peterk2005
Vagy az is lehet, hogy ha nincs MSZP-DK koordináció, akkor a DK be sem jut.

A tüntetés meg teljesen fölösleges. A választáson egyértelműen nyert a Fidesz, bármilyen a rendszer. A választási rendszer megváltoztatásáért akkor kellett volna ágálni, amikor ilyenre módosították. A 2/3-ot meg az ellenzéki ügyeskedése eredményezte. Így az ellenzéki pártok ellen értelmes lenne tüntetni, ha már.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azt is azonnal el kell felejteni, hogy jobb- és baloldaliság. Baromira nem gondolkodnak ezen az emberek. Én soha a büdös életben nem hallottam soha senkit ezeken a helyeken, aki így utalt volna magára. Persze van aki néha magára aggatja valamelyik párt jelzőjét, hogy ő a nemzeti, vagy ő a demokrata, de ebben meg is áll a dolog. Sokszor hallom, hogy Gyurcsány már nem téma, már a fidesz se erőlteti a dolgot, de basszus én bármikor olyan szituba kerültem, hogy el kellett mondanom a véleményem a jelenlegi kormányról, mindig az volt az adu, hogy inkább ez mint Gyurcsányék. Szóval basszus egyszer kipróbálhatnánk egy olyat, csak úgy kísérletképpen, hogy nem azzal indítunk, hogy az MSZP összeáll Feriékkel, és várja a többieket. Elbuktak kb 1,5 millió választót az utolsó MSZP kormány alatt, azóta meg minden választásnak ugyan így mennek neki, mindenféle eredmény nélkül, és ahogy elnézem a következőre ugyan ez lesz a terv.
andree
Az a probléma, hogy pl. az LMP-t ki akadályozta meg, hogy felszívja az MSZP és Gyurcsány táborát? Vagy a többi, parlamentbe sem jutott törpe pártot? Senki nem tiltotta meg egyik "új erőnek" sem, hogy 4/8 év alatt felszívja a DK / MSZP bázist. De nem sikerült. Az MSZP több szavazatot kapott, mint az összes "új párt" együttvéve. Karácsony nélkül is többet kaptak volna, legfeljebb akkor nem 12%-ot kap az MSZP, hanem 10-et és akkor a DK kap 7-et. Mert az MSZP/DK továbbra is alapvetően egy szavazóbázis, csak van aki szereti a Ferit, van aki meg nem. De ez egy tábor.

Szóval eleinte én sem értettem a dolgot, nem értettem Karácsonyt, de az események láttán kezdem azt gondolni, hogy éppenséggel az is lehet, hogy azt mutatta meg, hogy hogyan lehetne az egész MSZP/DK történettől megszabadulni. Mert LMP-s "szóba sem állok velük" módszer láthatóan csúfos kudarc, nem működik. Nyolc éve 6-7%-on topogás van csak belőle. Úgyhogy vagy sűrgősen ki kell találni, hogy hogyan lehet sokkal jobban és hitelesebben "nem szóba állni", vagy pedig lehet, hogy kígyót kell játszani, kebelre ölelni és felzabálni....

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
én bizakodó vagyok, hogy ebből kinő valami.
petey
Ebből nem fog. Ez egy lelkes amatőr összeröffenés, ami arra jó, hogy a világvége hangulatból a tenni akarók megint kapjanak egy kis lendületet. De anélkül, hogy komolyan végiggondolná a teljes ellenzék hogy milyen irányba indul, nem lehet. Az meg nem két nap lesz. Az ellenzék szétdaraboltsága nem valami Fidesz mesterkedés, hanem kőkeményen valódi széttagoltság. Ebből nem lehet pár tüntetéssel meg aktivista performance-okkal egy labdát gyúrni máról holnapra, mert az MSZP-s az MSZP-s, az LMP-s az LMP-s, a Momentumos meg Momentumos. Tapsra ezek lehet, hogy tudnak együtt menetelni egy tüntetésen, de együtt szavazni már nem. Ha tudnának, akkor nem lenne ennyire szétdarabolt a baloldal. Hosszú, szisztematikus munka lesz, mert kivétel nélkül mindegyik párt rúgkapálni fog, ha a szavazótáborára pályázik valaki.

De még mielőtt a munkát el lehetne kezdeni, el kell dőlnie, hogy melyik párt egyáltalán hogyan jön ki ebből a mostani helyzetből. Még ez sem dőlt el. Az LMP például akár teljesen szét is eshet, és akkor máris alapvetően máshogy kell majd nekifogni.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 366 — Omar's Coming Yo!
[...]Én bizakodó vagyok, hogy ebből kinő valami.
petey
Mindenféle cinizmus nélkül kérdezném, hogy szerinted, szerintetek mi nőhet ki ebből?

Hungarian Bill
szerintem semmi komoly, max így most könnyebb elviselni a létet mert ha kimész és latod a hasonló arcokat rájössz hogy nem, nem, akkor mégsem a te készülékedben van csak a hiba, hanem basszus itt a pista , a józsi, a szomszédlány akiről sodem tudtad h gondoltad mert hülyepicsának hitted, vagy a kardiológus öreg doki bácsid akiről stift hitted hogy tutifideszes stb stb... tehát jó a tömegélmény na

De nem hiszem h bármi változást el lehetne így érni, max külföldön látják hogy itt sem mindenki birka (khmm békamenet), és hátha kiderül hogy a fiatal értelmiségi diák rétegben akad valaki akiből lehet egy jó szonok vagy szervező, ezekre lehet ez most elég , ezeket lehet kimaxolni szvsz.
Josszi
az első számú szabály,hogy ebben a rendszerben nem mutatkozunk semmiféle rendszerellenes megmozduláson. Bármennyire is szarul hangzik, de ilyen országban élünk.Egészen konkrét példát tudnék hozni, hogy mi történik ha aktív vagy a közösségi médiában és tüntetésekre járkálsz, és ne adj Isten állami szektorban akarnál elhelyezkedni.

több mint 6 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 305
[...]Én bizakodó vagyok, hogy ebből kinő valami.
petey
Mindenféle cinizmus nélkül kérdezném, hogy szerinted, szerintetek mi nőhet ki ebből?

Hungarian Bill
szerintem semmi komoly, max így most könnyebb elviselni a létet mert ha kimész és latod a hasonló arcokat rájössz hogy nem, nem, akkor mégsem a te készülékedben van csak a hiba, hanem basszus itt a pista , a józsi, a szomszédlány akiről sodem tudtad h gondoltad mert hülyepicsának hitted, vagy a kardiológus öreg doki bácsid akiről stift hitted hogy tutifideszes stb stb... tehát jó a tömegélmény na

De nem hiszem h bármi változást el lehetne így érni, max külföldön látják hogy itt sem mindenki birka (khmm békamenet), és hátha kiderül hogy a fiatal értelmiségi diák rétegben akad valaki akiből lehet egy jó szonok vagy szervező, ezekre lehet ez most elég , ezeket lehet kimaxolni szvsz.

The Amazing Racoon