Politika

44 feliratkozó

több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 392 — #NoStress
Én se szeretem az ilyesmit, de tanultam elég statisztikát és kalkuláltam elég hibát ahhoz, hogy ne tudjam elképzelni, hogy csökkenhetett a fél hetes 68 fölötti százalék 66 százalékra. Három százalékos "bocs, rosszul húztam a keresztet" hiba képtelenség. Ezek a hibák sok milliós mintán kimutathatatlanra kellene, hogy kiegyenlítsék egymást.
peterk2005
(Pár módját el tudom képzelni a véletlen hibának:
- Nem húzkodja elég figyelmesen a strigulát a bizottsági tag (minimális hiba).
- Tévesen rögzítik be a létszám adatot a rendszerbe (0-val kitöltött cellába beír pl. 683 így = 6830).
- Van olyan szavazókör, ami nem jelentett, így más a vetítés alapja, más a 100 % (ha nagyváros sok köre hiányzik a jelentésből, az elvileg változtathat ennyit).

Az utolsó jelentés begyűjtésére kevesebb idő volt.)
Atari
Ez világos, de ez nem magyarázza meg a dolgot. Én matematikusból átvedlett informatikus vagyok, rengeteg adatgyűjtő- és elemző rendszert fejlesztettem. Hidd el nekem, hogy egy több, mint 11 ezer választókerületből érkező adathalmazban ezeknek az elírásból adódó hibáknak ki kell egyenlíteniük statisztikailag egymást.

Képzeld el, hogy ruletten számokat pörgetünk ki. Tíz, húsz, ötven pörgetés után elképzelhető, hogy valamelyik számot aránytalanul többször húzzák ki, mint a másikat. De százezer pörgetés után már nem. Ugye érthető mire gondolok? Nagy számosságnál a hibák kiegyenlítik egymást. Olyan extrém hibákat pedig az informatikai rendszer eleve kidob, ami a statisztika törvényeit is felül tudná írni (pl. 683 helyett 6830 még elképzelhető, de 68300-at már kidob, mert annyi választó nincs is regisztrálva a körzetben. Eleve hibás az adat, a rendszer visszadobja és újra kéri.)

Itt valami nagyon kehes a történetben, de inkább hagyjuk, nem akarom hogy befészkelje a fejembe magát.
peterk2005
Ne is, mert pl. ez a hsz.-ed is ékes példa az ember hibázási hajlandóságára, elírási lehetőségekre, hasonlókra.
Bár nem hiszem bárkit is szándékoltan be akarnál csapni, vagy félre vezetni, mégis, vagy a 106-ot írtad 11 ezernek, vagy a választókör szóból kreáltál választókerületet.
Mindkét esetben legalább 4 unitnyi hiba, mindkét esetben magas százalékban a karakterszámhoz képest.
(Valójában 106 választókerület van, kb 11ezer választókörrel.)
És ez csak 1 ember 1 elírása.
Tegnap több tízezren dolgoztak a bizottságokban, és hidd el, nincs olyan másik hiba, ami a te 106-11000-det vagy szavazókerület-szavazókörödet "kioltja", az csak egy másik hiba lesz, ami tovább növeli az entrópiát, a káoszt.
(Persze végtelen sok hiba nem eredményez végtelen entrópiát, ezt bizonyára tudod, van egy limes, ahonnan már nem fokozódik a káosz, hanem csökken, de bár gombócból sok a 11ezer, matematikai mintának édeskevés, és bőven a határon belül van, és a konkrét esetben fokozza az entrópiát.)

több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ne csináld már, h nem látod mit kaptak már az utolsó napokban. Én 3-4 napja min 2 hszt szenteltem az ellenük intézett támadásokra. Ez a bejegyzés vagy az atv-s interjú még hétfő éjszaka, nem más, mint a rengeteg őket ért támadásra egy válasz. Lehet, h ez neked, Igornak és sok más állampolgárnak nem tetszik, ami egy legitim vélemény. Én ettől még megértem őket és én sem tűrném szó nélkül, h gyalázzanak. Persze nem ez a lenne a feladatuk. Aláírom. Ettől még az őket ért támadások elkövetőinek sem volt szerencsés ebbe az utcába lépni. Ugyanis még a logika is hibás volt, amivel támadták őket. dawyd728
Nincs jelentősége. A Monthy Python a kritikákra is Monthy Pythonként kell, hogy reagáljon. Ha Hofin valaki kiakad és beszól neki, akkor Hofi egy dolgot nem tehet meg, és soha nem is tett meg: kiesik a szerepéből, és visszaszól.

A Kutyáknak úgy kellett volna reagálni a helyzetre, ahogy a kormányt is kritizálják. Ha úgy gondolják, hogy a támadások igaztalanok, figurázzák ki a támadókat. Mondjuk jelentsék be, hogy a választások fantasztikus sikerére tekintettel jövő héten kiszavazós afterpartyt tartanak, amire szeretettel meghívják az egész ellenzéket. A versenyen mindenki megpróbálhatja a másikat taktikailag kiszavazni, és a végén mindenki vesztesként távozhat. Ez - vagy valami ennél jobb, mert ez elég szar ötlet 😊 - Kutyás válasz lett volna.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én se szeretem az ilyesmit, de tanultam elég statisztikát és kalkuláltam elég hibát ahhoz, hogy ne tudjam elképzelni, hogy csökkenhetett a fél hetes 68 fölötti százalék 66 százalékra. Három százalékos "bocs, rosszul húztam a keresztet" hiba képtelenség. Ezek a hibák sok milliós mintán kimutathatatlanra kellene, hogy kiegyenlítsék egymást.
peterk2005
(Pár módját el tudom képzelni a véletlen hibának:
- Nem húzkodja elég figyelmesen a strigulát a bizottsági tag (minimális hiba).
- Tévesen rögzítik be a létszám adatot a rendszerbe (0-val kitöltött cellába beír pl. 683 így = 6830).
- Van olyan szavazókör, ami nem jelentett, így más a vetítés alapja, más a 100 % (ha nagyváros sok köre hiányzik a jelentésből, az elvileg változtathat ennyit).

Az utolsó jelentés begyűjtésére kevesebb idő volt.)
Atari
Ez világos, de ez nem magyarázza meg a dolgot. Én matematikusból átvedlett informatikus vagyok, rengeteg adatgyűjtő- és elemző rendszert fejlesztettem. Hidd el nekem, hogy egy több, mint 11 ezer választókerületből érkező adathalmazban ezeknek az elírásból adódó hibáknak ki kell egyenlíteniük statisztikailag egymást.

Képzeld el, hogy ruletten számokat pörgetünk ki. Tíz, húsz, ötven pörgetés után elképzelhető, hogy valamelyik számot aránytalanul többször húzzák ki, mint a másikat. De százezer pörgetés után már nem. Ugye érthető mire gondolok? Nagy számosságnál a hibák kiegyenlítik egymást. Olyan extrém hibákat pedig az informatikai rendszer eleve kidob, ami a statisztika törvényeit is felül tudná írni (pl. 683 helyett 6830 még elképzelhető, de 68300-at már kidob, mert annyi választó nincs is regisztrálva a körzetben. Eleve hibás az adat, a rendszer visszadobja és újra kéri.)

Itt valami nagyon kehes a történetben, de inkább hagyjuk, nem akarom hogy befészkelje a fejembe magát.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Elég komoly tévedésben vagy. Ők az egyetlen párt, akik közcélra használták a közpénzt. Eleddig sajátból újítottak fel dolgokat, most állami pénzből. Mivé lesz ez az ország, a végén valaki közérdekre költi a közpénzt, máglyára velük....
És sztem azzal tették a legjobbat, hogy nem álltak be gyurcsányék mögé, mellesleg akik rájuk szavaztak, rohadtul nem biztos, hogy egyáltalán elmentek volna, vagy érvényesen szavaztak volna.
Szóval ha egy másfél százalékos párton verjük le a kudarcot, akkor tényleg baj van.
gabokocka
Nekem sem tetszett a megszólalásuk, úgyhogy én is magamra veszem, és reagálok:

Szó nincs arról, hogy rajtuk akarnám leverni a kudarcot. Itt egyszerűen arról volt szó, hogy kotkodácsolás, vagy - mittudomén - dicsőségmenet szervezésének bejelentése helyett a kudarc után hirtelen előjön és úgy érzi, hogy kilép a szerepéből, és tök komolyan beolvas az ellenzéknek. Egy troll párt elnöke. Ez kurva nagy szerep tévesztés. Olyan, mintha a Monthy Python hirtelen átírná a Brian Életé-t filmdrámává. Nonszensz.

Azt választották, hogy troll párt lesznek. Maradjanak is azok. Állítsanak tükröt a jelenlegi oktatási rendszer hülyeségeinek, de ne próbálják komolyan megmondani, hogy milyen legyen a jó oktatási rendszer. Nem az ő dolguk. tőlük hiteltelen.

Puzsér is pontosan ugyanezt a határt képtelen érezni egyébként. Ő is úgy akarja az utóbbi időben megmondani - halál komolyan! - a tutit, hogy akár percenként vált troll módból okostojásba majd vissza. (Puzsér borzasztóan frusztrál, mert nagyon tudnám szeretni, rendkívül éles eszű faszi. De elviselhetetlen emiatt a szereptévesztései miatt. 😕 )
peterk2005
Ne csináld már, h nem látod mit kaptak már az utolsó napokban. Én 3-4 napja min 2 hszt szenteltem az ellenük intézett támadásokra. Ez a bejegyzés vagy az atv-s interjú még hétfő éjszaka, nem más, mint a rengeteg őket ért támadásra egy válasz. Lehet, h ez neked, Igornak és sok más állampolgárnak nem tetszik, ami egy legitim vélemény. Én ettől még megértem őket és én sem tűrném szó nélkül, h gyalázzanak. Persze nem ez a lenne a feladatuk. Aláírom. Ettől még az őket ért támadások elkövetőinek sem volt szerencsés ebbe az utcába lépni. Ugyanis még a logika is hibás volt, amivel támadták őket.
Helyette azt kéne nyomozni miért gondol gyökeresen mást a vidék, és miként lehet ez ellen tenni. Mindenki vegyen példát a kutyákról, ha a kihirdetett terveiket komolyan is gondolják.
dawyd728
Én meg amit te írtál, az tudom részben elfogadni.. de szerintem ezzel azért bőven tisztában kellett lenniük, hogy mindenkitől fognak hideget/meleget kapni. Ha valaki ogrénak öltözik, ne csodálkozzon ha jön a vasvillás tömeg, ez természetes velejárója a dolognak, mégha annyi rétege is van mint egy hagymának... (kérdezzük Sobrit vagy iktriadot erről inkább? 😀)

Amúgy a második felével teljesen egyetértek, és ma már leírtam mi a véleményem a vidékkel kapcsolatos stratégiáról... de persze nagyrészt megvalósíthatatlan, és ha ezt nem tudták az elmúlt 1 évben kitalálni a baloldali stratégák (megosztottság ide vagy oda), akkor nem tudom most mire fognak rájönni a nagyokos politológusok a következő 2-3 napban...
Vagy szerinted egyszerűen csak elbízták magukat/nem mozgósítottak Hódmezővásárhely után?

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
dawyd728 3 707
Elég komoly tévedésben vagy. Ők az egyetlen párt, akik közcélra használták a közpénzt. Eleddig sajátból újítottak fel dolgokat, most állami pénzből. Mivé lesz ez az ország, a végén valaki közérdekre költi a közpénzt, máglyára velük....
És sztem azzal tették a legjobbat, hogy nem álltak be gyurcsányék mögé, mellesleg akik rájuk szavaztak, rohadtul nem biztos, hogy egyáltalán elmentek volna, vagy érvényesen szavaztak volna.
Szóval ha egy másfél százalékos párton verjük le a kudarcot, akkor tényleg baj van.
gabokocka
Nekem sem tetszett a megszólalásuk, úgyhogy én is magamra veszem, és reagálok:

Szó nincs arról, hogy rajtuk akarnám leverni a kudarcot. Itt egyszerűen arról volt szó, hogy kotkodácsolás, vagy - mittudomén - dicsőségmenet szervezésének bejelentése helyett a kudarc után hirtelen előjön és úgy érzi, hogy kilép a szerepéből, és tök komolyan beolvas az ellenzéknek. Egy troll párt elnöke. Ez kurva nagy szerep tévesztés. Olyan, mintha a Monthy Python hirtelen átírná a Brian Életé-t filmdrámává. Nonszensz.

Azt választották, hogy troll párt lesznek. Maradjanak is azok. Állítsanak tükröt a jelenlegi oktatási rendszer hülyeségeinek, de ne próbálják komolyan megmondani, hogy milyen legyen a jó oktatási rendszer. Nem az ő dolguk. tőlük hiteltelen.

Puzsér is pontosan ugyanezt a határt képtelen érezni egyébként. Ő is úgy akarja az utóbbi időben megmondani - halál komolyan! - a tutit, hogy akár percenként vált troll módból okostojásba majd vissza. (Puzsér borzasztóan frusztrál, mert nagyon tudnám szeretni, rendkívül éles eszű faszi. De elviselhetetlen emiatt a szereptévesztései miatt. 😕 )
peterk2005
Ne csináld már, h nem látod mit kaptak már az utolsó napokban. Én 3-4 napja min 2 hszt szenteltem az ellenük intézett támadásokra. Ez a bejegyzés vagy az atv-s interjú még hétfő éjszaka, nem más, mint a rengeteg őket ért támadásra egy válasz. Lehet, h ez neked, Igornak és sok más állampolgárnak nem tetszik, ami egy legitim vélemény. Én ettől még megértem őket és én sem tűrném szó nélkül, h gyalázzanak. Persze nem ez a lenne a feladatuk. Aláírom. Ettől még az őket ért támadások elkövetőinek sem volt szerencsés ebbe az utcába lépni. Ugyanis még a logika is hibás volt, amivel támadták őket.
Helyette azt kéne nyomozni miért gondol gyökeresen mást a vidék, és miként lehet ez ellen tenni. Mindenki vegyen példát a kutyákról, ha a kihirdetett terveiket komolyan is gondolják.
több mint 6 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Én se szeretem az ilyesmit, de tanultam elég statisztikát és kalkuláltam elég hibát ahhoz, hogy ne tudjam elképzelni, hogy csökkenhetett a fél hetes 68 fölötti százalék 66 százalékra. Három százalékos "bocs, rosszul húztam a keresztet" hiba képtelenség. Ezek a hibák sok milliós mintán kimutathatatlanra kellene, hogy kiegyenlítsék egymást.
peterk2005
(Pár módját el tudom képzelni a véletlen hibának:
- Nem húzkodja elég figyelmesen a strigulát a bizottsági tag (minimális hiba).
- Tévesen rögzítik be a létszám adatot a rendszerbe (0-val kitöltött cellába beír pl. 683 így = 6830).
- Van olyan szavazókör, ami nem jelentett, így más a vetítés alapja, más a 100 % (ha nagyváros sok köre hiányzik a jelentésből, az elvileg változtathat ennyit).

Az utolsó jelentés begyűjtésére kevesebb idő volt.)

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Elég komoly tévedésben vagy. Ők az egyetlen párt, akik közcélra használták a közpénzt. Eleddig sajátból újítottak fel dolgokat, most állami pénzből. Mivé lesz ez az ország, a végén valaki közérdekre költi a közpénzt, máglyára velük....
És sztem azzal tették a legjobbat, hogy nem álltak be gyurcsányék mögé, mellesleg akik rájuk szavaztak, rohadtul nem biztos, hogy egyáltalán elmentek volna, vagy érvényesen szavaztak volna.
Szóval ha egy másfél százalékos párton verjük le a kudarcot, akkor tényleg baj van.
gabokocka
Nekem sem tetszett a megszólalásuk, úgyhogy én is magamra veszem, és reagálok:

Szó nincs arról, hogy rajtuk akarnám leverni a kudarcot. Itt egyszerűen arról volt szó, hogy kotkodácsolás, vagy - mittudomén - dicsőségmenet szervezésének bejelentése helyett a kudarc után hirtelen előjön és úgy érzi, hogy kilép a szerepéből, és tök komolyan beolvas az ellenzéknek. Egy troll párt elnöke. Ez kurva nagy szerep tévesztés. Olyan, mintha a Monthy Python hirtelen átírná a Brian Életé-t filmdrámává. Nonszensz.

Azt választották, hogy troll párt lesznek. Maradjanak is azok. Állítsanak tükröt a jelenlegi oktatási rendszer hülyeségeinek, de ne próbálják komolyan megmondani, hogy milyen legyen a jó oktatási rendszer. Nem az ő dolguk. tőlük hiteltelen.

Puzsér is pontosan ugyanezt a határt képtelen érezni egyébként. Ő is úgy akarja az utóbbi időben megmondani - halál komolyan! - a tutit, hogy akár percenként vált troll módból okostojásba majd vissza. (Puzsér borzasztóan frusztrál, mert nagyon tudnám szeretni, rendkívül éles eszű faszi. De elviselhetetlen emiatt a szereptévesztései miatt. 😕 )

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Ha már ilyen liberális, megengedő hangulatban vagy, akkor hagy döntse el Kovács Gergely, hogy ő hogyan képzeli el a komoly politikus megjelenítését, ne te alkoss erről egy képet, és ne te próbáld beleszuszakolni őt ebbe.
Sobri Jóska
Mi volt ebben illiberális/nem megengedő?

Mondtam egy véleményt, amelynek egyik pontja az volt, hogy szerintem ez a fajta csapongó viselkedés árt az imidzsének (ha ezt bárki más politikusra fogalmazom meg más példával, hogy mondjuk Orbán először migráncsozik, aztán meg menekülteket ölelget a színpadon 2 perc múlva.. nos valószínűleg az is furán venné ki magát) - te hasonlóan pazar költői képpel jelezted egyetnemértésedet. Ettől függetlenül én nem fogom a válaszod degradálni...

De ha itt ekkora sajtóterror van, és közben valakik megvették a bowl.hu-t is, akkor legközelebb kérlek szólj, mikor vagy liberális, megengedő hangulatban, és csak akkor fogok hsz-t írni a fórumba...

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
 www.pecsistop.hu/tartalom/cikk/493636_valasztasi_csalas_elparologtak_az_mszp_szavazatai

Én nem vagyok ilyen választásicsalás-konteó hívő, de ez tényleg durva.
mustaine
Én se szeretem az ilyesmit, de tanultam elég statisztikát és kalkuláltam elég hibát ahhoz, hogy ne tudjam elképzelni, hogy csökkenhetett a fél hetes 68 fölötti százalék 66 százalékra. Három százalékos "bocs, rosszul húztam a keresztet" hiba képtelenség. Ezek a hibák sok milliós mintán kimutathatatlanra kellene, hogy kiegyenlítsék egymást.

Remélem valaki azért odafér majd a szavazólapokhoz és a részletes adatokhoz, mert ezek nagyon furcsa "hibák" a rendszerben. Az én körzetemben például a szavazatszámláló bizottságban csak fideszes és két "műpárti" delegált volt. Én itt nem feltételezem a manipulációt, mert személyesen ismerem mindet. Ez a környék egyébként is olyan, hogy itt kajáltatás meg buszoztatás se dívik. De iszonyat mennyiségű kis világvégi faluban születtek állítólag olyan adatok, hogy 90 meg 95 meg 100% fidesz listás szavazás.

Na mindegy. Őszintén szólva inkább elkönyvelem, hogy a Fidesz nyert 50%-al, mint, hogy feltételezzem, hogy belenyúltak, mert az már tényleg Üzbegisztán lenne...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 392 — #NoStress
de kurva könnyen pofáznak ezek is. Lehet itt mindent elmondani - joggal, teszem hozzá - az ellenzékről, de szvsz volt aki defacto csinált is valamit azért, hogy legalább helyenként legyen esély a fidesz haegemonia ellen. Ez a post kibaszott bicskanyitogató, miután 8 éve mogácsdánieleznek, örökéletingyensöröznek meg kotkodácsolnak egyébként kibaszottul a mi adónkból. Úgy tapsolj ezeknek a szerencsétleneknek, hogy meanwhile az Együtt, ahol JP a belét kidolgozta éveken át és állta a pofonokat, az épp most siklik át az örökkévalóságba. Nem biztos, hogy a magyar demokrácia utolsó utáni szalmaszálát jelentő választásán kellett volna poénkodniuk pártlistán.

kot-kot, Kotkodács, meg a kurva anyja.
Amadeus
Elég komoly tévedésben vagy. Ők az egyetlen párt, akik közcélra használták a közpénzt. Eleddig sajátból újítottak fel dolgokat, most állami pénzből. Mivé lesz ez az ország, a végén valaki közérdekre költi a közpénzt, máglyára velük....

És sztem azzal tették a legjobbat, hogy nem álltak be gyurcsányék mögé, mellesleg akik rájuk szavaztak, rohadtul nem biztos, hogy egyáltalán elmentek volna, vagy érvényesen szavaztak volna.

Szóval ha egy másfél százalékos párton verjük le a kudarcot, akkor tényleg baj van.
gabokocka
Hejj, nem lesz ez könnyű, de legyen...

Az hogy Amadeus rajtuk veri le a port, ugyanúgy szíve-joga mint nektek mondjuk a DK ekézése.
Nem látom milyen alapon szóltok be bárkinek, aki DK-ra vagy bármilyen egyéb "maradványpártra" szavazott, pláne hogy már az este végeredménye előtt egyértelmű volt (már a pre-2/3 eredmény előtt is), hogy nem vagyunk készen egy viccpártra, sőt abban a luxushelyzetben sem vagyunk hogy ez most az idei választáson beleférjen... szóval igen, szerintem meg mindenki más mellett nekik is van felelősségük az ügyben.

És ez az ami leginkább irritál KG-ben, amikor a teljesen jogos kérdésre, jön a sértődős bullshit duma, hogy ez a demokrácia.

De ha valaki viccpárt, akkor ez a legrosszabb reakció, akkor annak erre nem így kell reagálni - egy ilyentől sem veheti hirtelen komolyra és sértődősre a figurát.. könnyű csak akkor vicceskedni és jópofiskodni, amikor jó kedvünk van, vagy amikor nincs tétje a dolognak.

Ha valaki komoly politikus akar lenni, annak a szar időszakban is annak kell maradnia (Juhászéknak max respect ezért), ha valaki meg viccpárt akar lenni, annak a szar időszakban is annak kell maradnia... és nem váltogathatja az attitűdjét kérdésenként, mert az a vége, hogy egy whiny bitch-nek fog tűnni..

Ez meg az én véleményem, de persze ez is csak 1 db.
Igor
Amikor megkérdezte az ATV riportere, valóban az lett volna a helyes és adekvát válasz, hogy: Kot kot kot kot kotkodács, kodács, kodács, kot, kotkodács, kodács, kot.
Ha már ilyen liberális, megengedő hangulatban vagy, akkor hagy döntse el Kovács Gergely, hogy ő hogyan képzeli el a komoly politikus megjelenítését, ne te alkoss erről egy képet, és ne te próbáld beleszuszakolni őt ebbe.

Gulyás Marci meg azt találta most ki, hogy ne üljön be az ellenzéki politikus a parlamentbe, mert ez így nem demokrácia.
(Életszerű, ismerve az ellenzéki politikusainkat...)
Ha nyer az ellenzék, akkor magas részvétel, nagy legitimitás, demokrácia.
Ha nem nyer, akkor meg jön a neméranevem-nemdemokrácia-brühühü...
Az szép vállalás lett volna, ha azzal próbálnak a kormányra nyomást gyakorolni, hogy minden ellenzéki párt bojkottálja a választást - de még a választás elött.
Így utólag ez kb. olyan, mint amikor a 15 éves kamaszgyerekedet abortálnád. 15 évet és 7 hónapot elkéstél volna vele.
Asszem echte erre alkották meg a savanyú a szőlő kifejezést.

több mint 6 éve
ozibozi New York Giants 15 479
"Üdvözölte a Fidesz-KDNP választási győzelmét Thürmer Gyula, a Magyar Munkáspárt elnöke. Thürmer szerint a Fidesz győzelme megfelelt a magyar társadalom többsége elvárásainak. A szavazók domináns része a Fidesz kormányzását úgy ítélte meg, hogy belpolitikai stabilitást teremtett. "Örülünk a stabilitás megőrzésének, örülünk annak, hogy a Fidesz győzelme lehetővé teszi a magyar függetlenségi politikának és a keleti nyitás politikájának folytatását. És örülünk annak is, hogy olyan párt győzött, melynek programja és a migráció kérdésében az álláspontja a Munkáspártéval is megegyezett".
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
de kurva könnyen pofáznak ezek is. Lehet itt mindent elmondani - joggal, teszem hozzá - az ellenzékről, de szvsz volt aki defacto csinált is valamit azért, hogy legalább helyenként legyen esély a fidesz haegemonia ellen. Ez a post kibaszott bicskanyitogató, miután 8 éve mogácsdánieleznek, örökéletingyensöröznek meg kotkodácsolnak egyébként kibaszottul a mi adónkból. Úgy tapsolj ezeknek a szerencsétleneknek, hogy meanwhile az Együtt, ahol JP a belét kidolgozta éveken át és állta a pofonokat, az épp most siklik át az örökkévalóságba. Nem biztos, hogy a magyar demokrácia utolsó utáni szalmaszálát jelentő választásán kellett volna poénkodniuk pártlistán.

kot-kot, Kotkodács, meg a kurva anyja.
Amadeus
Elég komoly tévedésben vagy. Ők az egyetlen párt, akik közcélra használták a közpénzt. Eleddig sajátból újítottak fel dolgokat, most állami pénzből. Mivé lesz ez az ország, a végén valaki közérdekre költi a közpénzt, máglyára velük....

És sztem azzal tették a legjobbat, hogy nem álltak be gyurcsányék mögé, mellesleg akik rájuk szavaztak, rohadtul nem biztos, hogy egyáltalán elmentek volna, vagy érvényesen szavaztak volna.

Szóval ha egy másfél százalékos párton verjük le a kudarcot, akkor tényleg baj van.
gabokocka
Hejj, nem lesz ez könnyű, de legyen...

Az hogy Amadeus rajtuk veri le a port, ugyanúgy szíve-joga mint nektek mondjuk a DK ekézése.
Nem látom milyen alapon szóltok be bárkinek, aki DK-ra vagy bármilyen egyéb "maradványpártra" szavazott, pláne hogy már az este végeredménye előtt egyértelmű volt (már a pre-2/3 eredmény előtt is), hogy nem vagyunk készen egy viccpártra, sőt abban a luxushelyzetben sem vagyunk hogy ez most az idei választáson beleférjen... szóval igen, szerintem meg mindenki más mellett nekik is van felelősségük az ügyben.

És ez az ami leginkább irritál KG-ben, amikor a teljesen jogos kérdésre, jön a sértődős bullshit duma, hogy ez a demokrácia.

De ha valaki viccpárt, akkor ez a legrosszabb reakció, akkor annak erre nem így kell reagálni - egy ilyentől sem veheti hirtelen komolyra és sértődősre a figurát.. könnyű csak akkor vicceskedni és jópofiskodni, amikor jó kedvünk van, vagy amikor nincs tétje a dolognak.

Ha valaki komoly politikus akar lenni, annak a szar időszakban is annak kell maradnia (Juhászéknak max respect ezért), ha valaki meg viccpárt akar lenni, annak a szar időszakban is annak kell maradnia... és nem váltogathatja az attitűdjét kérdésenként, mert az a vége, hogy egy whiny bitch-nek fog tűnni..

Ez meg az én véleményem, de persze ez is csak 1 db.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Toca Minnesota Vikings 18 708 — Vikings fan
de kurva könnyen pofáznak ezek is. Lehet itt mindent elmondani - joggal, teszem hozzá - az ellenzékről, de szvsz volt aki defacto csinált is valamit azért, hogy legalább helyenként legyen esély a fidesz haegemonia ellen. Ez a post kibaszott bicskanyitogató, miután 8 éve mogácsdánieleznek, örökéletingyensöröznek meg kotkodácsolnak egyébként kibaszottul a mi adónkból. Úgy tapsolj ezeknek a szerencsétleneknek, hogy meanwhile az Együtt, ahol JP a belét kidolgozta éveken át és állta a pofonokat, az épp most siklik át az örökkévalóságba. Nem biztos, hogy a magyar demokrácia utolsó utáni szalmaszálát jelentő választásán kellett volna poénkodniuk pártlistán.

kot-kot, Kotkodács, meg a kurva anyja.
Amadeus
Elég komoly tévedésben vagy. Ők az egyetlen párt, akik közcélra használták a közpénzt. Eleddig sajátból újítottak fel dolgokat, most állami pénzből. Mivé lesz ez az ország, a végén valaki közérdekre költi a közpénzt, máglyára velük....

És sztem azzal tették a legjobbat, hogy nem álltak be gyurcsányék mögé, mellesleg akik rájuk szavaztak, rohadtul nem biztos, hogy egyáltalán elmentek volna, vagy érvényesen szavaztak volna.

Szóval ha egy másfél százalékos párton verjük le a kudarcot, akkor tényleg baj van.
gabokocka
Van aki érti az iróniát / szarkazmust van aki nem.
Mellesleg lehet nincs meg neki,hogy pont JP-vel van igen jóban.
Amúgy pont annyira reális az ingyen sör / kotkodács mint, hogy Soros eláraszt minket millió bevándorlóval vagy az hogy megint 13. Havi nyugdíj lesz ha az MSZP nyer...
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 392 — #NoStress
Ha lesz egy normális párt, Vonát elő lehet rántani. Egyedül belőle néztem ki bármit is, vállalható pártot csinált a jobbikból, egy millió szavazó, két év múlva ennek a fele se lesz meg. Ő pedig erkölcsi győztes lesz, mert felállt a "kudarc" után tartva a szavát.
gabokocka
De mint tudjuk a politikához is pénz kell.Sok.Nagyon sok.

na ez az ami nem nagyon van sehol már és nem is lesz amíg ez valami nagy globalizált gazdasági szereplőnek nem lesz érdeke itthon...

Janek
Csak nem Sorosra gondolsz?

több mint 6 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 937 — Steelers fan
Vona lehet a jobboldal Gyurcsányja, szépen csinál magának egy pártot (mondjuk frappánsan: Magyar Néppárt), és megpróbálhatja magát bekormányozni középre. Egyszerűbb, mint kibaszni minden Toroczkai meg Novák féle "nemzeti radikálist" a Jobbikból. Egyék meg egymást, őt meg hagyják békén.
El lesz ezzel 4 évig, aztán majd a Fidesz őt is besegíti 5,5%-al, mert a demokrácia, a pluralizmus, a sokszínűség azért fontos.
Sobri Jóska
Ha tényleg van érzéke a dologhoz, akkor valszeg már korábban átlátta hogy ezzel a párttagsággal nem tudja hitelesen eladni a néppártosodást, és valóban, sokkal egyszerűbb a Jobbikból átvinni a vállalható arcokat (Dúró, Mirkóczki, stb) egy új formációba, ami nem terhelt a Jobbik softnáci dolgaival, és új lapot kezdeni, mint jobbközép párt.

De ha magától nem jött rá, akkor lehet hogy Simicska elmondta neki. Pénz nyilván nem lesz gond. 😊
több mint 6 éve
Baba Yaga Indianapolis Colts Ole Miss Rebels 799
Ha lesz egy normális párt, Vonát elő lehet rántani. Egyedül belőle néztem ki bármit is, vállalható pártot csinált a jobbikból, egy millió szavazó, két év múlva ennek a fele se lesz meg. Ő pedig erkölcsi győztes lesz, mert felállt a "kudarc" után tartva a szavát.
gabokocka
De mint tudjuk a politikához is pénz kell.Sok.Nagyon sok.

na ez az ami nem nagyon van sehol már és nem is lesz amíg ez valami nagy globalizált gazdasági szereplőnek nem lesz érdeke itthon...


erre meg nem látni még indokot a multik majd elmennek ha már tényleg nincs munkaerő vagy megoldják a robotizációt ....
Janek
Vagy vissza kell térni az alulról szerveződő közösségekhez. A Szociáldemokrata Párt a két világháború közt egy fitying állami támogatást nem kapott, de több száz ezer tagja volt, és fenn tudták magukat tartani. Sajnos ma Magyarországon erre nincs igény, az eddigi gyakorlat szerint mindenki megalapítja a maga törpepártját, ahol kiskirálykodhat. Társadalmi beágyazottság nélkül ez mit sem ér. Viszont az előző verzióhóhoz kellenek emberek, akik hajlandóak az aktivista szerepre, társadalmi munkát végezni. Ez a réteg meg elég vékony.
több mint 6 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 589 — Apu ökölbeszorított keze
Ha lesz egy normális párt, Vonát elő lehet rántani. Egyedül belőle néztem ki bármit is, vállalható pártot csinált a jobbikból, egy millió szavazó, két év múlva ennek a fele se lesz meg. Ő pedig erkölcsi győztes lesz, mert felállt a "kudarc" után tartva a szavát.
gabokocka
De mint tudjuk a politikához is pénz kell.Sok.Nagyon sok.

na ez az ami nem nagyon van sehol már és nem is lesz amíg ez valami nagy globalizált gazdasági szereplőnek nem lesz érdeke itthon...


erre meg nem látni még indokot a multik majd elmennek ha már tényleg nincs munkaerő vagy megoldják a robotizációt ....

több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 392 — #NoStress
Így van.
Szarházi rasszista agyhalottak, ahogy már mondottam is párszor.
Sobri Jóska
kár hogy Orbánról meg Lázárról nem mondtad, mikor ők pont most cigányoztak egy jót a választás előtt.
deyell
De ők sose gondolták komolyan.
(Tudod, Orsós...)
Nekik ez üzlet.
Kampány vége, rasszizmus off:
 index.hu/kultur/media/2018/04/09/origo_migransok/

 kep.cdn.indexvas.hu/1/0/1983/19831/198317/19831703_887d7b3695efa938de9971c18aa3bb4b_wm.jpg
Sobri Jóska
de azt honnan tudod, hogy Vona speciel komolyan gondolta? lentebb ki lett fejtve más fórumozók által, hogy ugyanolyan szélkakas ő is, mint Orbán, fideszesként kezdte, aztán lett szélsőjobbos, majd néppártos. 2006-2010 között volt egy erős cigányellenes hangulat az országban több az embereket felháborító emberölés miatt (Olaszliszka, Marian Cozma stb.), ezt a Jobbik akkor meglovagolta. azóta a cigányellenesség annyire nem intenzív, nem is cigányozik a Jobbik az utóbbi időben. mindezekből nekem nem annyira egyértelmű, hogy Vona mindezt komolyan gondolta volna.
deyell
Fuss neki még egyszer, hogy az eredeti hsz.-ben kiről, mit írtam, melyik rész kire vonatkozott. (A toldalékok segítenek eligazodni 😉 )

több mint 6 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 541
Így van.
Szarházi rasszista agyhalottak, ahogy már mondottam is párszor.
Sobri Jóska
kár hogy Orbánról meg Lázárról nem mondtad, mikor ők pont most cigányoztak egy jót a választás előtt.
deyell
De ők sose gondolták komolyan.
(Tudod, Orsós...)
Nekik ez üzlet.
Kampány vége, rasszizmus off:
 index.hu/kultur/media/2018/04/09/origo_migransok/

 kep.cdn.indexvas.hu/1/0/1983/19831/198317/19831703_887d7b3695efa938de9971c18aa3bb4b_wm.jpg
Sobri Jóska
de azt honnan tudod, hogy Vona speciel komolyan gondolta? lentebb ki lett fejtve más fórumozók által, hogy ugyanolyan szélkakas ő is, mint Orbán, fideszesként kezdte, aztán lett szélsőjobbos, majd néppártos. 2006-2010 között volt egy erős cigányellenes hangulat az országban több az embereket felháborító emberölés miatt (Olaszliszka, Marian Cozma stb.), ezt a Jobbik akkor meglovagolta. azóta a cigányellenesség ennyire nem intenzív, nem is cigányozik a Jobbik az utóbbi időben. mindezekből nekem nem annyira egyértelmű, hogy Vona mindezt komolyan gondolta volna.

Szerkesztette: deyell

choose life
több mint 6 éve
VanillaSky 1 502
Kampány vége, rasszizmus off:
Vissza az ülephez, dologidő van!

"Száz ismétlés, heti három éjszaka, négy éven keresztül gondolta Bernard Marx, a hipnopédiaspecialista. Hatvankétezer-négyszáz ismétlés, és az állítás igazsággá válik. Idióták!"
több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 454
És sztem azzal tették a legjobbat, hogy nem álltak be gyurcsányék mögé, mellesleg akik rájuk szavaztak, rohadtul nem biztos, hogy egyáltalán elmentek volna, vagy érvényesen szavaztak volna.
gabokocka
Ha visszaléptek volna, én biztosan nem mentem volna el szavazni.
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 392 — #NoStress
Vona nélkül szerintem esélytelen a jobbik bármire is, akármilyen vonal is lesz. (de nyilván radikális irányba mennek majd). Vonát magasan a legtehetségesebb és legkarizmatikusabb politikusnak láttam az ellenzéki mezőnyből, így újabb nagy veszteségnek tartom ezt az ellenzék szempontjából. Azért nem rájuk szavaztam most, mert bár Vonát hitelesnek találtam már egy ideje, de nem bíztam a pártjában mögötte. Ez alapján jogos volt ez az érzés.
Szesze
Így van.
Szarházi rasszista agyhalottak, ahogy már mondottam is párszor.
Sobri Jóska
kár hogy Orbánról meg Lázárról nem mondtad, mikor ők pont most cigányoztak egy jót a választás előtt.
deyell
De ők sose gondolták komolyan.
(Tudod, Orsós...)
Nekik ez üzlet.
Kampány vége, rasszizmus off:
 index.hu/kultur/media/2018/04/09/origo_migransok/


több mint 6 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 541
Vona nélkül szerintem esélytelen a jobbik bármire is, akármilyen vonal is lesz. (de nyilván radikális irányba mennek majd). Vonát magasan a legtehetségesebb és legkarizmatikusabb politikusnak láttam az ellenzéki mezőnyből, így újabb nagy veszteségnek tartom ezt az ellenzék szempontjából. Azért nem rájuk szavaztam most, mert bár Vonát hitelesnek találtam már egy ideje, de nem bíztam a pártjában mögötte. Ez alapján jogos volt ez az érzés.
Szesze
Így van.
Szarházi rasszista agyhalottak, ahogy már mondottam is párszor.
Sobri Jóska
kár hogy Orbánról meg Lázárról nem mondtad, mikor ők pont most cigányoztak egy jót a választás előtt.

choose life
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 392 — #NoStress
Vona lehet a jobboldal Gyurcsányja, szépen csinál magának egy pártot (mondjuk frappánsan: Magyar Néppárt), és megpróbálhatja magát bekormányozni középre. Egyszerűbb, mint kibaszni minden Toroczkai meg Novák féle "nemzeti radikálist" a Jobbikból. Egyék meg egymást, őt meg hagyják békén.
El lesz ezzel 4 évig, aztán majd a Fidesz őt is besegíti 5,5%-al, mert a demokrácia, a pluralizmus, a sokszínűség azért fontos.

több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 803 — Keep pounding
de kurva könnyen pofáznak ezek is. Lehet itt mindent elmondani - joggal, teszem hozzá - az ellenzékről, de szvsz volt aki defacto csinált is valamit azért, hogy legalább helyenként legyen esély a fidesz haegemonia ellen. Ez a post kibaszott bicskanyitogató, miután 8 éve mogácsdánieleznek, örökéletingyensöröznek meg kotkodácsolnak egyébként kibaszottul a mi adónkból. Úgy tapsolj ezeknek a szerencsétleneknek, hogy meanwhile az Együtt, ahol JP a belét kidolgozta éveken át és állta a pofonokat, az épp most siklik át az örökkévalóságba. Nem biztos, hogy a magyar demokrácia utolsó utáni szalmaszálát jelentő választásán kellett volna poénkodniuk pártlistán.

kot-kot, Kotkodács, meg a kurva anyja.
Amadeus
Elég komoly tévedésben vagy. Ők az egyetlen párt, akik közcélra használták a közpénzt. Eleddig sajátból újítottak fel dolgokat, most állami pénzből. Mivé lesz ez az ország, a végén valaki közérdekre költi a közpénzt, máglyára velük....

És sztem azzal tették a legjobbat, hogy nem álltak be gyurcsányék mögé, mellesleg akik rájuk szavaztak, rohadtul nem biztos, hogy egyáltalán elmentek volna, vagy érvényesen szavaztak volna.

Szóval ha egy másfél százalékos párton verjük le a kudarcot, akkor tényleg baj van.

Szerkesztette: gabokocka

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.