Politika

44 feliratkozó

több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Lázár és csatlósai vagy 10 éve ígérgetik, hogy hoznak ide egy komoly gyárat 100+ fő munkaerő felvétellel, normális fizetéssel.
Az talán itt tudná tartani azokat akik még csak tervezik az indulást vagy visszacsábítani azokat akik elmentek innen.
Helyette kapunk villamost 2020tól ami kurva fontos. (Biztos jó lesz, de vannak sokkal nagyobb problémák.)
Bazzani
Jó sok villamos kell, hogy egymást érjék, és akkor jó sok vonatvezetőt fel lehet venni... Összejöhet az a 100+ fő.
több mint 6 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 156 — én ezt meguntam
Elég sok vállalkozót ismerek, (...)
Mindenhol borzalmas (mármár tarthatatlan) emberhiány van.
Bazzani
Aztán normális fizetést mennyi ad közülük?
Mikey
Ott a pont. Amit én látok, hogy a kis középvállalkozók még mindig abban az álomvilágban élnek, hogy odab*sznak nettó 100-120 ezer forintot azt jónapot. Szerencsére a fiatalok nagy többsége viszont az ilyen bérezést körbe röhögi.
peach
Vannak olyan csávók (local kiskirályok), akik inkább Mercit vesznek, mint a céget építsék. De, akikről én beszélek ezen bőven túl vannak.
Magyar KKV-nek az a része, ami beállt a komoly beszállítói láncokba ma nem feltétlenül pénznyomda (ne feledjük, hogy ők nyögik a lean, és az iparági minősítés minden költségét, és nekik már kellett egy nagyot gépesíteni). Ami pénznyomda volt mondjuk niche piacon, az már rég kockázati tőke, szakmai befektető kezében van.
Hasonló a helyzet a disztribúcióval, ami jelentősen crimson red water piacon küzd, bár nem küzdenek olyan gépesítési kényszerrel, mint a gyártók, de más árrés%-al is dolgoznak.

A self made manek közül rengeteg harcol a halálzónában, értsd: ketyegnek a beruházási hitelei, forgóeszköz hitelek, árat feltételt diktálni nem tud, a végtelen rugalmasság, amit az erőfölényben játszó multik, vagy hard discountok, esetleg KEF, vagy az önkéntesen választott "több piacon küzdés" követel" meg annyira drága, amivel nem tud mit kezdeni. Végtelen rugalmasságot komformizálni, gépesíteni, ERP folyamatba bevonni nem/drágán tudja. Persze miután a kormányzat sincs igazán abban a helyzetben, hogy diktáljon, ezért a KKV is örül, ha be tud szállítani stabilan.

Zalában, Vasban mindegy, hogy 120-at, vagy 200-at fizetsz pl egy sofőrnek, vagy egy raktárosnak. Egy házzal arrébb megkapja a dupláját, és azt tényleg csak úgy tudják a tényleg nagyon ügyesek kigazdálkodni, hogy gépesítenek, illetve az állam beszáll az infrastruktúra fejlesztésbe (mert szarul állunk, ami azért luxus, mert amúgy termelési tényező a korszerű közgazdasági megközelítésben).
Szóval ez egyedül nem megy.
Nekem nem dolgom azzal foglalkozni ideológiai alapon, hogy ki van kormányon (Gyurcsányék elől szöktem meg), de az igen, hogy ezzel a helyzettel valamit kezdeni kell, mert a szép álom a magyar tőkés rétegről nagyot tud pukkanni.
több mint 6 éve
peach Atlanta Falcons 14 278 — a new hope (again)
Elég sok vállalkozót ismerek, (...)
Mindenhol borzalmas (mármár tarthatatlan) emberhiány van.
Bazzani
Aztán normális fizetést mennyi ad közülük?
Mikey
Ott a pont. Amit én látok, hogy a kis középvállalkozók még mindig abban az álomvilágban élnek, hogy odab*sznak nettó 100-120 ezer forintot azt jónapot. Szerencsére a fiatalok nagy többsége viszont az ilyen bérezést körbe röhögi.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 6 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 695
Elég sok vállalkozót ismerek, (...)
Mindenhol borzalmas (mármár tarthatatlan) emberhiány van.
Bazzani
Aztán normális fizetést mennyi ad közülük?
több mint 6 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Vásárhely viszonylag kisváros.
Elég sok vállalkozót ismerek, köztük sokat a baràtomnak is mondhatok. Van köztük akinek pizzériája van, a másiknak behajtó cége, a harmadiknak boltja, a többinek autószerelő műhelye, kávézója, fagyizója, kocsmája stb.
Mindenhol borzalmas (mármár tarthatatlan) emberhiány van.
A város teljesen kiürült a munkaképes fiatalokból.

Lázár és csatlósai vagy 10 éve ígérgetik, hogy hoznak ide egy komoly gyárat 100+ fő munkaerő felvétellel, normális fizetéssel.
Az talán itt tudná tartani azokat akik még csak tervezik az indulást vagy visszacsábítani azokat akik elmentek innen.
Helyette kapunk villamost 2020tól ami kurva fontos. (Biztos jó lesz, de vannak sokkal nagyobb problémák.)
Mondjuk ez a villamos (állítólag 15 perc alatt Szeged belvárosában lesz) arra alkalmas, hogy még többen járjanak át oda dolgozni.

Nehéz helyzet.

Szerkesztette: Bazzani

több mint 6 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 156 — én ezt meguntam
Nem szoktam ide írni, hiszen kívülálló vagyok, de

Tegnap keresett meg a 6. haverom 2018 jan óta, hogy ajánljak automatizálási szakembereket, mert nem, vagy elfogadható áron nem találnak :
- Raktárost
- Gépkezelőt
- Anyagelőkészítőt
- Mérnököt gyártósorra
- Sofőrt
(ha minden igaz Bpesten nem kapsz tisztességes magasemelőst 210 nettó alatt, én elhiszem)

A 6 csávóból 4 beszállít 2. vonalban valamelyik nagy gépjárműipari gyártó 1 vonalas beszállítóinak, és ha nem oldják meg a humán erőforrás gondjaikat, akkor repülnek a gecibe...Lean, és a VDA nem annyira megbocsájtóak.

Egyrészt ebből ma nem lehet minden feladatot értelmes keretek közt (vagy egyáltalán) automatizálni.
Másrészt nem tudtam ajánlani szakembert, mert akik jók, és magyarok, azok nagyrészt elmentek, vagy 2024-ig nyakig vannak.
Maradtak a fiatalkák zéró, éles tapasztalattal, esetleg útközben Ingolstadt, Mlada, Boleslav, Sunderland, vagy Września (!!!) felé, vagy idősek akik már nem tudnak/akarnak projekteket végig tolni.

Szóval fogynak a tettre kész kezek, és nem csak Budapesttől nyugatra.
Reálisan ezzel előbb utóbb kezdeni kell valamit. Egy 5-8 mrd éves forgalmú gyártó sem feltétlenül engedheti meg magának hogy a soron túli logisztikai feladatait is automatizálja.
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
"Az átvilágítás eredményével a tulajdonos nem volt maradéktalanul elégedett, egy vezetőséghez közel álló forrásunk megfogalmazása szerint ugyanis „pénzügyi visszásságokat állapítottak meg a többmilliárdos beruházás és műszakieszköz-beszerzés terén

Oh, the irony..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Gyorsan körbenéztem a környező országokban és kizárólag Romániában volt ilyesmi a legutolsó választás amiről beszélsz. Csehország, Szlovákia, Ukrajna sokszínűnek tűnt, Ausztriában 26,8%-a volt a legerősebb pártnak 2013-ban, 31,5% 2017-ben. A német szövetségi parlamentbe 8 párt jutott be, a 2017-es Holland választáson 21,3%-ot szerzett a legerősebb párt. Ne vicceljünk már ezzel az ilyen a modern demokrácia dologgal. Ha beállunk erre a két erős opció kell irányba, akkor továbbra is királyt választunk nem képviselőket. Az Usa az egyetlen ami beugrik, ahol ilyen politikai váltógazdaság van, de ott Trump korai ténykedése jól megmutatta, hogy elég nehéz átmenni a demokratikus falakon. Nekem a hátam közepére nem hiányzik ez az A hét B hét moslékkonyha.
andree
Én a nagy demokráciákról beszéltem, mert ezekben van remotely hasonló választási rendszer (amelyik az erőset erősíti). Néz meg, hogy a felsorolt országok választási rendszere milyen. Izrael egy pici ország, és felsorolni is nehéz, hány párt jut a parlamentbe, mert a küszöb minimális, lehet listán helyet szerezni, a képviselői helyek eloszlása arányos, stb. Itt nálunk se kéne semmit se csinálni, ha arányos választási rendszer lenne.

Ahhoz, hogy nálunk ismét színes lehessen a párt paletta, előbb el kellene érnie 2/3-ot az olyan politikai erőknek akik hajlandóak efelé lépni, és átírni a választási törvényt. Amíg ez nem történik meg, megosztott párt struktúrával nem lehet választásokat sem nyerni, nemhogy 2/3-ot.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
kell egy azaz egy darab párt, egy arccal, aki behúzza ezt a tömeget is.
petey
És ez a Fidesz.
Ha valaki egy másik Fideszt akar csinálni, akkor beleütközik abba, hogy olyan már van. És ezt írtam még pár hónapja -Puzsér nyomán-, hogy mindenki azon agyal, hogy üljön be Orbán helyére, hogy legyen Orbánabb Orbánnál, de ez nem fog menni.
És tényleg nem ment.
És amíg alapvetően csak azon megy a marakodás, hogy ki diszponáljon a milliárdok fölött -mert most minden párt ezen ügyködik-, addig a Fidesz lesz a nyerő, hiszen ebben ők a legelszántabbak, leggátlástalanabbak, legtapasztaltabbak, legbebetonozottabbak.
Rendszert kell váltani, nem kormányt. Minden más kezdeményezés hamvában holt.

Ha tudom mi az igazi nevük, lehet rájuk szavazok:
Leütlek Majd Paraszt.
Sobri Jóska
az emberek többsége nem kér a Fideszből és rendszeréből. inkább szavaz a Jobbikra, lásd az eredményeket. most ne térjünk ki a választási rendszerre.
csak sokakat elriaszt a Jobbik régi arca, a néppártosodás előtt.
de engem ez is érdekel, hogy mi lehet a "jó" stratégia? egy totál más irány, mint a Fideszé(2 perc gyűlölet, ellenségkreálás, feszültség állandóan), és egy nyugodtabb, józanabb hang, vagy a Fidesz retorikája, hogy adjuk meg az embereknek amit megszoktak? szerintem ez nem járható út, előbb-utóbb a Fidesz is bele fog fulladni az állandó harckészültségbe.
petey
Nem jól tudod. "Hidd el, a magyar emberek nagy többsége elégedett a Fidesszel."
több mint 6 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
Gyárfás is sorra kerül végre. Pedig ő igyekezett a jelenlegi rendszerben is.
Amadeus
Az elmúlt 20 évben a médiában kb. mindenki tudni vélte, hogy Gyárfás lövetette le Fenyőt.
Gondolom most sincs több bizonyíték, mint 5, 10 vagy 15 éve.
Mondjuk kevesebb se.
Ez lehet Pintér búcsúajándéka. Ha úgy alakul, Gyárfás rengeteget tud a szoci notabilitások viselt dolgairól. Hátha ki tudnak belőle ezt-azt piszkálni. Meglátjuk.
Sobri Jóska
helyedben nem fogadnék nagy összegben, hogy már most búcsúzik Pintér 😉

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 6 éve
andree Arizona Cardinals 1 668
Ez mind szépen és jól hangzik ..... egy demokratikus körülmények között működő országban. Ha én egy olyan országban élnék, ahol sok párt lehetne a parlamentben, ezeknek a koalíciója és együttműködése alakítana kormányokat, és én kiválaszthatnám, hogy melyik párt áll az eszemhez, szívemhez a legközelebb, akkor politikailag egy elégedett ember lennék.

De ez nemhogy nálunk nincs, hanem a nagy nyugati demokráciákban sincs, és ami volt az is eltűnőben van. A mediatizált politika egy bites A vagy B. Itt nálunk évtizedekig nem lesz olyan politikai környezet, hogy ennél színesebb legyen. 😕
peterk2005
Gyorsan körbenéztem a környező országokban és kizárólag Romániában volt ilyesmi a legutolsó választás amiről beszélsz. Csehország, Szlovákia, Ukrajna sokszínűnek tűnt, Ausztriában 26,8%-a volt a legerősebb pártnak 2013-ban, 31,5% 2017-ben. A német szövetségi parlamentbe 8 párt jutott be, a 2017-es Holland választáson 21,3%-ot szerzett a legerősebb párt. Ne vicceljünk már ezzel az ilyen a modern demokrácia dologgal. Ha beállunk erre a két erős opció kell irányba, akkor továbbra is királyt választunk nem képviselőket. Az Usa az egyetlen ami beugrik, ahol ilyen politikai váltógazdaság van, de ott Trump korai ténykedése jól megmutatta, hogy elég nehéz átmenni a demokratikus falakon. Nekem a hátam közepére nem hiányzik ez az A hét B hét moslékkonyha.
több mint 6 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 973 — Csodabogár
 index.hu/kultur/media/2018/04/17/all_a_bal_meszaros_lorinc_tevejenel/

Istenem, add hogy legyenek neki jó kis szaftos dokumentumjai 😀 bár akkor halott ember lesz.

több mint 6 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 973 — Csodabogár
kell egy azaz egy darab párt, egy arccal, aki behúzza ezt a tömeget is.
petey
És ez a Fidesz.
Ha valaki egy másik Fideszt akar csinálni, akkor beleütközik abba, hogy olyan már van. És ezt írtam még pár hónapja -Puzsér nyomán-, hogy mindenki azon agyal, hogy üljön be Orbán helyére, hogy legyen Orbánabb Orbánnál, de ez nem fog menni.
És tényleg nem ment.
És amíg alapvetően csak azon megy a marakodás, hogy ki diszponáljon a milliárdok fölött -mert most minden párt ezen ügyködik-, addig a Fidesz lesz a nyerő, hiszen ebben ők a legelszántabbak, leggátlástalanabbak, legtapasztaltabbak, legbebetonozottabbak.
Rendszert kell váltani, nem kormányt. Minden más kezdeményezés hamvában holt.

Ha tudom mi az igazi nevük, lehet rájuk szavazok:
Leütlek Majd Paraszt.
Sobri Jóska
az emberek többsége nem kér a Fideszből és rendszeréből. inkább szavaz a Jobbikra, lásd az eredményeket. most ne térjünk ki a választási rendszerre.
csak sokakat elriaszt a Jobbik régi arca, a néppártosodás előtt.
de engem ez is érdekel, hogy mi lehet a "jó" stratégia? egy totál más irány, mint a Fideszé(2 perc gyűlölet, ellenségkreálás, feszültség állandóan), és egy nyugodtabb, józanabb hang, vagy a Fidesz retorikája, hogy adjuk meg az embereknek amit megszoktak? szerintem ez nem járható út, előbb-utóbb a Fidesz is bele fog fulladni az állandó harckészültségbe.

több mint 6 éve
dawyd728 3 707
Szöllősi Györgyit is elküldte a HírTV. Lassan nem maradnak értelmes arcok a csatornán. KO és a megfáradt műsora természetesen kirobbanthatatlan az esti főműsoridőből.
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 826 — Keep pounding
Gyárfás is sorra kerül végre. Pedig ő igyekezett a jelenlegi rendszerben is.
Amadeus
Az elmúlt 20 évben a médiában kb. mindenki tudni vélte, hogy Gyárfás lövetette le Fenyőt.
Gondolom most sincs több bizonyíték, mint 5, 10 vagy 15 éve.
Mondjuk kevesebb se.
Ez lehet Pintér búcsúajándéka. Ha úgy alakul, Gyárfás rengeteget tud a szoci notabilitások viselt dolgairól. Hátha ki tudnak belőle ezt-azt piszkálni. Meglátjuk.
Sobri Jóska
Sokszor totál elmebeteg módon kerül bizonyíték a rendőrök kezére. Nem is gondolná az ember. Amúgy Kovács Lajos egészen kíváló forma, tanított korábban, és sok érdekes dolgot mondott ezzel az üggyel kapcsolatban.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Gyárfás is sorra kerül végre. Pedig ő igyekezett a jelenlegi rendszerben is.
Amadeus
Azért ha ő elkezdene beszélni furcsa dolgok derülnének ki az akkori időkről.Média,Olajozás stb.Kíváncsi lennék.
Kenny
Előbb kap infarktust a fogdában...
apeszos
Hát ja. Erősen kétlem, hogy most került elő valami új bizonyíték. Inkább arra lennék kíváncsi, hogy vajon most kinek és mivel léphetett a bütykére? Van néhány tippem...

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
És ez a Fidesz. Ha valaki egy másik Fideszt akar csinálni, akkor beleütközik abba, hogy olyan már van. És ezt írtam még pár hónapja -Puzsér nyomán-, hogy mindenki azon agyal, hogy üljön be Orbán helyére, hogy legyen Orbánabb Orbánnál, de ez nem fog menni. És tényleg nem ment.Sobri Jóska
Ez nem a fidesz, hanem a tömeg - vagy ha úgy tetszik a facebook - demokrácia. A választói akarat ilyen. Mindenhol leszavazza az erőtlent, és támogatja az erőst, mert fontosabb az elsődleges, egy bites kérdés, hogy X vagy Y. Az ellenzéknek éppen azért nem ment, mert nem volt ilyen egységes, erős, "egy bites" válasza.

Más. Az imént hallgattam ezt az LMP-s Sallai-t. Háát ... a verekedés sztorit hagyjuk is, azt próbáltam értelmezni, amit mondott. És nem ment. Elkeserítő, teljes káosz van a fejében. Nem azt várom el, hogy akadémiai székfoglalót tartson, de ha belemegy politikai célokba, elkezdi sorolni, hogy az LMP milyen párt, akkor legyen már egy kerek, világos elképzelése arról, amiről beszél. Egyik mondatban kijelenti, hogy az alelnökök túllépték a hatáskörüket, mert ők tulajdonképpen csak szóvivők. Nincs több jogosultságuk, mint arcot adni a pártnak és képviselni a nyilvánosság előtt azt amit a párt testületei döntenek. Majd két mondattal később meg azt mondja, hogy Szél kudarcot vallott, mert nem tudott a pártnak győztes víziót adni..... Jejzus... És ha még csak ennyi lett volna, de az egész beszélgetés ilyen kesze-kusza önellentmondásokkal teli volt. Az a gyanúm, hogy ennek az embernek a "gyurcsánnyal nem"-en kívül kb. fogalma nincs, hogy a pártnak milyen irányának, stratégiájának, önképének kellene lennie. Vagy, hogy egyáltalán van-e. Nagy csalódás. 😕

És ha mellé állítom a két társelnököt, akkor még szomorrúbb a kép. Az ellenzék legnépszerűbb "új pártja" három nagy jóindulattal is közepes képességű embert tud kiállítani, és a közepessel tényleg jóindulatú voltam. Ennyire menekül minden értelmes ember a politikából?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 305
Gyárfás is sorra kerül végre. Pedig ő igyekezett a jelenlegi rendszerben is.
Amadeus
Az elmúlt 20 évben a médiában kb. mindenki tudni vélte, hogy Gyárfás lövetette le Fenyőt.
Gondolom most sincs több bizonyíték, mint 5, 10 vagy 15 éve.
Mondjuk kevesebb se.
Ez lehet Pintér búcsúajándéka. Ha úgy alakul, Gyárfás rengeteget tud a szoci notabilitások viselt dolgairól. Hátha ki tudnak belőle ezt-azt piszkálni. Meglátjuk.
Sobri Jóska
ott a pont, és majd ha a vén bolsevik bírókat is kibaszták jöhetnek a zitéletetek.. ugye? nem lesz több felmentés? 😀
ha most sincs több bizonyíték mint 5 (már akkor is Pintér volt nem? jade..) akikről Gyárfás tudhat terhelőt már nem aktív ellenfelek, vagy beidomultak a NERbe, vagy meghaltak vagy megkötötték az alkut.. inkább valamiről megy a terelés ismét, de majd meglátjuk

The Amazing Racoon
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 924 — Cowboys fan
Gyárfás is sorra kerül végre. Pedig ő igyekezett a jelenlegi rendszerben is.
Amadeus
Azért ha ő elkezdene beszélni furcsa dolgok derülnének ki az akkori időkről.Média,Olajozás stb.Kíváncsi lennék.
Kenny
Előbb kap infarktust a fogdában...
apeszos
vagy útban a fogda felé
több mint 6 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Gyárfás is sorra kerül végre. Pedig ő igyekezett a jelenlegi rendszerben is.
Amadeus
Azért ha ő elkezdene beszélni furcsa dolgok derülnének ki az akkori időkről.Média,Olajozás stb.Kíváncsi lennék.
Kenny
Előbb kap infarktust a fogdában...
több mint 6 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 356 — Omar's Coming Yo!
Gyárfás is sorra kerül végre. Pedig ő igyekezett a jelenlegi rendszerben is.
Amadeus
Azért ha ő elkezdene beszélni furcsa dolgok derülnének ki az akkori időkről.Média,Olajozás stb.Kíváncsi lennék.

több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
Gyárfás is sorra kerül végre. Pedig ő igyekezett a jelenlegi rendszerben is.
Amadeus
Az elmúlt 20 évben a médiában kb. mindenki tudni vélte, hogy Gyárfás lövetette le Fenyőt.
Gondolom most sincs több bizonyíték, mint 5, 10 vagy 15 éve.
Mondjuk kevesebb se.
Ez lehet Pintér búcsúajándéka. Ha úgy alakul, Gyárfás rengeteget tud a szoci notabilitások viselt dolgairól. Hátha ki tudnak belőle ezt-azt piszkálni. Meglátjuk.

több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
És ezt írtam még pár hónapja -Puzsér nyomán-, hogy mindenki azon agyal, hogy üljön be Orbán helyére, hogy legyen Orbánabb Orbánnál, de ez nem fog menni.
Sobri Jóska
Afrikai tábornokokat általában afrikai tábornok követ, posztszovjet országokban dettó, de máshol is (Ázsia, Latam, etc) - bárhol ahol erős ember van hatalomban, azt egy még erősebb kutya váltja. Nyugat-európai demokrácián kívül bármilyen más politikai rendszerben az elmúlt 50 évben nagyon rikán váltották le bárkit is úgy, hogy más rendszerrel sikerült mindez..

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
kell egy azaz egy darab párt, egy arccal, aki behúzza ezt a tömeget is.
petey
És ez a Fidesz.
Ha valaki egy másik Fideszt akar csinálni, akkor beleütközik abba, hogy olyan már van. És ezt írtam még pár hónapja -Puzsér nyomán-, hogy mindenki azon agyal, hogy üljön be Orbán helyére, hogy legyen Orbánabb Orbánnál, de ez nem fog menni.
És tényleg nem ment.
És amíg alapvetően csak azon megy a marakodás, hogy ki diszponáljon a milliárdok fölött -mert most minden párt ezen ügyködik-, addig a Fidesz lesz a nyerő, hiszen ebben ők a legelszántabbak, leggátlástalanabbak, legtapasztaltabbak, legbebetonozottabbak.
Rendszert kell váltani, nem kormányt. Minden más kezdeményezés hamvában holt.

Ha tudom mi az igazi nevük, lehet rájuk szavazok:
Leütlek Majd Paraszt.

több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amúgy én ebben nem értek egyet. Szerintem az LMP olyan kérdések köré húzta fel az alapjait(globalizáció kritikusság, környezetvédelem), ami Magyarországon kifejezetten kevés embert érdekel. Ez nem az emberek hülyesége miatt van, hanem szimplán mi még nem vagyunk jóléti társadalom, nem jutunk el ezekig a kérdésekig. Nyugaton egy "zöldpárt" simán kormányközelbe kerülhet, de nálunk ez a 6-7% totál reális, a 10% meg kb a plafon. Vidéken még nagyon sokáig nem fog labdába rúgni egy ilyen párt. Ebben a szerepben én kifejezetten örülök annak, hogy az LMP a parlamentbe jut, mert a többieknek megmarad a populizmus, meg a ki kap 13. havi nyugdíjat témakörök, míg ők képviselhetik ezeket a kérdéseket. Szerintem egy ilyen pártnak kb olyan (hatalmi)szerep juthat nálunk, hogy egy választás után eldönthetik, hogy akarnak-e koalícióra lépni egy másik párttal aminek erre van szüksége a többséghez. Ennél többet én nem várok tőlük.

Ez volt az elmélet, a gyakorlatban baromira idegesít, hogy ők is nyomatták ezt a kormányváltó erő, meg most mi jövünk szöveget, miközben ők tudják a legjobban mennyire távol áll ez az igazságtól. Tudom gyerekes a naivitásom, de tetszene ha valaki vállalná a magyar politikában a saját szerepét, és nem légvárakat építgetne a választók szívében és fejében. Úgy gondolom, ha kialakulna egy vállalható magyar politikai erő, aminek pont az LMP támogatására lenne szüksége a kormányváltáshoz, akkor beállnának a sorba, ha nem akkor én is ugyan úgy fikáznám őket, mint most a feris mszp-s tábor. Azt persze hozzáteszem, hogy a magyar választási rendszer borzalmasan megnehezíti az ilyen kisebb pártok létét, mert kifejezetten az olyan monstrumoknak kedvez mint a Fidesz, míg az ellenfeleit felszabdalja és elgyengíti az egyéni körzetekben.
andree
Ez mind szépen és jól hangzik ..... egy demokratikus körülmények között működő országban. Ha én egy olyan országban élnék, ahol sok párt lehetne a parlamentben, ezeknek a koalíciója és együttműködése alakítana kormányokat, és én kiválaszthatnám, hogy melyik párt áll az eszemhez, szívemhez a legközelebb, akkor politikailag egy elégedett ember lennék.

De ez nemhogy nálunk nincs, hanem a nagy nyugati demokráciákban sincs, és ami volt az is eltűnőben van. A mediatizált politika egy bites A vagy B. Itt nálunk évtizedekig nem lesz olyan politikai környezet, hogy ennél színesebb legyen. 😕


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)