Politika

44 feliratkozó

több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
full alapdolog, hogy elő tudod adni, hogy mit is akarsz csinálni)
Amadeus91
Ez még neked/Sobrinak se sikerül mindig.. szóval...

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Én annyit láttam, és làtok az egészből, hogy tanítanak napi 2-3 órát a suliban, aztán mennek maszekelni orrba-szájba, plusz iszonyúan kontraszelektált a csapat.
Amadeus91
Tudod, ez leginkább ember és mentalitás kérdése, hogy ki hogyan, milyen lelkesen és szorgosan végzi a munkáját, mennyire készül fel a tanóráira, milyen egyéb feladatokat pl. szakkörök/egyéb extracurricular dolgokat csinál a munka mellett.. és azon felül, a tényleges munkája mellett/helyett mennyit maszekol.

Gratulálok annak, aki matek vagy nyelvtanárnak ment, és mondjuk Pesten lakik, ahol van elég diák akikkel tud maszekolni.

Az én 2 nagyszülőm (akik falusi/kisvárosi iskolában tanítottak 44/42 éven át), az egyik 1-4. osztály között mindent, a másik 5-8. osztály között kicsit jobban specializálva, és nem leendő Nobel-díjas embereket.. ők megint csak mást meséltek/nének (bár lehet hogy csak ők voltak hülyék, hogy nem maszekoltak, értem én...)

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Azért ennyire nem mártír történet ez, sőt az én tapasztalatom (2 tanár nagyszülő, plusz még 2 a családban rajtuk kívül) inkább Sobriéval vág egybe.
Amadeus91
Az meg sem fordul a fejedben, hogy esetleg nem voltak alkalmasok arra, amit csináltak, ugye? Nem ti mondtátok, hogy azok mennek tanárnak, akik másra nem alkalmasak?

Amúgy senki nem mondta, hogy mártírokról van szó. A mártír nem áll ki magáért, és nem követeli, hogy legyen neki jobb, mert a mártírság lényege, hogy megszenvedi a szart.

kb. a felénél nekem is feltűnt, hogy a gyerekekről konkrétan egy szó sem esett.
Sobri Jóska
Amiket leírsz Sobri, az nem a gyerekről szól? Ha a túlterhelt tanár szar körülmények között tölti a napi 8 órát a túlterhelt diákkal, abból milyen hatékony oktatás lesz? 10-15 év múlva milyen felnőttek, munkavállalók, szülők, lesznek? Pl egy 10 éves gyereknek nem 8 óra tanulás kell, hanem játszani kellene délután, megélni a gyerekkorát a többi 10 évessel együtt, mert lehet, hogy fejből fogja fújni a periódusos rendszert, de az érzelmi intelligenciája a béka segge alatt lesz, és egy rezignált, megkeseredett, a körülötte lévő világ változásaira reagálni nem képes állampolgár lesz. Egy ilyen ország pedig törvényszerűen lemarad a többihez képest.
Lecsó
1. Nem tudom, hogy az 56-os szerepvállalása miatt egyetemi oktatóból gimissé dregadált nagyfater miért lett volna alkalmatlan a pályára. Akkoriban még így ment tudod, hogy a jogi karról is lezavartak a napközibe, ha elküldted a kommunistákat a faszba.
2. Milyen túlterhelt tanár? Heti 26 óra? Az túlterhelt? Nyáron, ítélkezési szünet alatt (!) dolgoztam le 2 nap alatt 22-öt egy pénzügyes irodában, úgy, hogy az irodavezető volt, hogy reggel 9-től este 11-ig benn volt. Amikor itt a karon az oktató napi 8-9 óra munka után bejön pro bono még leadni 1 szemináriumot, és akkor gyakorlatilag reggel 8-tól este 8-ig nyomja. Akkor ne gyere nekem azzal, hogy 26 óra, plusz portfólió (ami bassza meg full alapdolog, hogy elő tudod adni, hogy mit is akarsz csinálni), meg kirándulások szervezése, javítás,,stb. Amit "az iskolán kívül végez a pedagógus" az micsoda túlterheltség. Tudod mi lenne erre egy nagyon jó reform? Jelenléti ív a tanáriba. Nem vicc, a leadott órák után vezetni és ellenőrizni, hogy a munkaidejét kitöltötte-e a pedagógus, és hogyan. Szervezni, javítani ott is lehet. Ha egy általános megbízással működő nagy iroda az elkönyvelt munkaórák után kapja a pénzt a versenyszektorban, akkor nem lenne ez ördögtől való itt sem.
Persze ez, ugyanolyan hamvába holt ötletelgetés a Kádár-rendszer egyik utolsó bástyájánál (=közoktatás), mint ami a taxisoknàl is volt, hogy értsék meg, hogy vége van a szocializmusnak és van konkurencia.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Szerintem nézz utána, olvasd el, vagy hallgasd meg, miről szól a tiltakozás.
több mint 8 éve
Tejesember 256
Amiket leírsz Sobri, az nem a gyerekről szól? Ha a túlterhelt tanár szar körülmények között tölti a napi 8 órát a túlterhelt diákkal, abból milyen hatékony oktatás lesz? 10-15 év múlva milyen felnőttek, munkavállalók, szülők, lesznek? Pl egy 10 éves gyereknek nem 8 óra tanulás kell, hanem játszani kellene délután, megélni a gyerekkorát a többi 10 évessel együtt, mert lehet, hogy fejből fogja fújni a periódusos rendszert, de az érzelmi intelligenciája a béka segge alatt lesz, és egy rezignált, megkeseredett, a körülötte lévő világ változásaira reagálni nem képes állampolgár lesz. Egy ilyen ország pedig törvényszerűen lemarad a többihez képest.
Lecsó
Eddig is ugyanezek voltak a gondok, mint pl.: 10 éves gyereknek irreálisan sokat kellett tanulniuk, nem mostani ez a probléma. Pont ez az egyik amire utaltam, hogy már mehettek volna rég az utcára. Azokat meg amiket Sobri felsorolt nem közvetlenül érinti a diákokat. Abban igazad van, hogy túlterhelt a tanár, akkor a gyerekek fogják megszívni. Csúnya ezt mondani, de panaszkodnak, hogy mennyi idejükbe kerül nekik mindezt, csak nem említik meg, hogy egy magyar átlag diáknak kb. ugyanennyi idő felkészülni átlagos szinten az órákra. Konkrét példa: ismerősömnek most másodikos a középső fia és sokszor segítenek be neki tanulásba. Szülői segítséggel tanult meg 3-4 óra alatt, akkor gondolhatod mennyi tananyagot kell megtanulniuk egyetlen egy napra, mindezt általános iskola második osztályában. Na, ahogy kivettem Sobri szavaiból ezek ellen nem szólaltak fel. Pedig ez nem új keletű probléma, legalább 10 éve jelen van. Ez ráadásul egyetlen egy probléma, de van még több évtizedek óta elhúzódó probléma.
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Azért ennyire nem mártír történet ez, sőt az én tapasztalatom (2 tanár nagyszülő, plusz még 2 a családban rajtuk kívül) inkább Sobriéval vág egybe.
Amadeus91
Az meg sem fordul a fejedben, hogy esetleg nem voltak alkalmasok arra, amit csináltak, ugye? Nem ti mondtátok, hogy azok mennek tanárnak, akik másra nem alkalmasak?

Amúgy senki nem mondta, hogy mártírokról van szó. A mártír nem áll ki magáért, és nem követeli, hogy legyen neki jobb, mert a mártírság lényege, hogy megszenvedi a szart.

kb. a felénél nekem is feltűnt, hogy a gyerekekről konkrétan egy szó sem esett.
Sobri Jóska
Amiket leírsz Sobri, az nem a gyerekről szól? Ha a túlterhelt tanár szar körülmények között tölti a napi 8 órát a túlterhelt diákkal, abból milyen hatékony oktatás lesz? 10-15 év múlva milyen felnőttek, munkavállalók, szülők, lesznek? Pl egy 10 éves gyereknek nem 8 óra tanulás kell, hanem játszani kellene délután, megélni a gyerekkorát a többi 10 évessel együtt, mert lehet, hogy fejből fogja fújni a periódusos rendszert, de az érzelmi intelligenciája a béka segge alatt lesz, és egy rezignált, megkeseredett, a körülötte lévő világ változásaira reagálni nem képes állampolgár lesz. Egy ilyen ország pedig törvényszerűen lemarad a többihez képest.
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 374 — #NoStress
Egyébként felháborítónak tartom, hogy most mentek ki az utcára. Nem mentek a mindennapos tesi miatt, nem mentek a lecsökkentett tankötelezettség miatt, nem mentek a tankönyvek szétbaszása miatt, a hittan/erkölcstan miatt, nem. Akkor, amikor kevés a lóvé, meg már kényelmetlen a Klik, mint smasszer a nyakukban, na akkor màr mennek. Meg is èrdemlik.
Amadeus91
Vannak azért még olyan okok az általad felsoroltakon kívül, amik miatt szintén kimehettek volna az utcára. Hiába vannak tanár ismerőseim, de hasonló véleményen vagyok ebben a témában, mint te.
Tejesember
És ami még érdekes volt a személyesen megtapasztalt fórumon, hogy esett szó a KLIK megszüntetéséről, elhangzottak követelések, a 22-26 óráról, az adminisztratív terhek növeléséről, az intézményvezetők, igazgatók autonómiájának, beszerzéseinek elvételéről, integritáscsökkenésről, időben meg nem érkező forásokról, de csak az utolsó tanár felszólaló említette meg, ami kb. a felénél nekem is feltűnt, hogy a gyerekekről konkrétan egy szó sem esett.
Azt meg én biggyesztem hozzá, hogy a jelenlévő kb. 100 tanárból 2018ban legkevesebb a fele ugyanúgy a Fideszre fog szavazni, mint tette azt eddig is.

több mint 8 éve
Tejesember 256
Egyébként felháborítónak tartom, hogy most mentek ki az utcára. Nem mentek a mindennapos tesi miatt, nem mentek a lecsökkentett tankötelezettség miatt, nem mentek a tankönyvek szétbaszása miatt, a hittan/erkölcstan miatt, nem. Akkor, amikor kevés a lóvé, meg már kényelmetlen a Klik, mint smasszer a nyakukban, na akkor màr mennek. Meg is èrdemlik.
Amadeus91
Vannak azért még olyan okok az általad felsoroltakon kívül, amik miatt szintén kimehettek volna az utcára. Hiába vannak tanár ismerőseim, de hasonló véleményen vagyok ebben a témában, mint te.
több mint 8 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 319
Az, hogy a gyerek hazament vakációzni, nem azt jelenti, hogy a tanár is.
Lecsó
nem kötekedésképp, de mit csinálnak akkor a tanárok?
baggio
Pl minden évben van egy ún. érettségi, aztán osztályozó értekezletek, stb. Lezárják az évet és felkészülnek a következő évre. Pl aug 21-én általában már dolgoznak, pedig messze még a suli.
26 órát tanít, ha minden órára csak egy felet készül, az már 39. És akkor még nem papírozott, nem adminisztrált, napló vezetés, of-nél az osztály egyéb szaros ügye, kirándulás szervezése, kapcsolattartás a szülőkkel, korrepetálás, fogadóórák, stb stb.
Tudom hihetetlen, de kurva sok minden összejön anélkül is, hogy pl. 150 oldalas portfóliót kellene írniuk, amit a kutya nem fog elolvasni, meg önértékelő csoportok, meg a tököm tudja még mi. Én sem hittem el, amíg a nővérem el nem mesélte egyszer egy átlagos hetét.
Sajnos a diák (és a szülők többsége) annyit lát az egészből, amennyit bent van a suliban. Aztán mikor hazahúzott, azt hiszi, hogy 10 perc múlva követi a tanár is... Ezért nehéz szolidaritást várni a társadalomtól.
Még a mérnöknek tanult apósom is néha lenézi a tanárokat, pedig a gyönyörű lánya nem (csak) miatta lett olyan okos, hogy elvegyem 😊
Lecsó
Azért ennyire nem mártír történet ez, sőt az én tapasztalatom (2 tanár nagyszülő, plusz még 2 a családban rajtuk kívül) inkább Sobriéval vág egybe. Én annyit láttam, és làtok az egészből, hogy tanítanak napi 2-3 órát a suliban, aztán mennek maszekelni orrba-szájba, plusz iszonyúan kontraszelektált a csapat.
Egyébként felháborítónak tartom, hogy most mentek ki az utcára. Nem mentek a mindennapos tesi miatt, nem mentek a lecsökkentett tankötelezettség miatt, nem mentek a tankönyvek szétbaszása miatt, a hittan/erkölcstan miatt, nem. Akkor, amikor kevés a lóvé, meg már kényelmetlen a Klik, mint smasszer a nyakukban, na akkor màr mennek. Meg is èrdemlik.
Amadeus91
A magyar ember sokáig tűr. Most sem vagyok benne biztos, hogy kellő létszámban fel tudnak lépni, mert remekül csinálja a kormány ezt az oszd meg és uralkodj politikát.
Hiába a sok rossz lépés, a magyar ember béketűrése kitart és ha nyugodtan hagyják őt fusizni egy kicsit, amivel kiegészítheti a nevetséges fizetését, addig nem fog utcára menni. Most valaki egy kicsit továbbgondolta a dolgokat és mivel néhányan beálltak mögé, már fel meri emelni a szavát legalább a társadalom egy kicsi szelete. Aztán persze gyorsan elhallgat, amikor Lázár elvtárs ráförmed, úgyhogy nem is nagyon hiszek abban, hogy itt tömegek vonulnak majd, pedig annál gusztustalanabb dolog kevés van, mint ahogy a földbirtokos Döbrögi lehordja azokat akikkel nem ért egyet.
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Az, hogy a gyerek hazament vakációzni, nem azt jelenti, hogy a tanár is.
Lecsó
nem kötekedésképp, de mit csinálnak akkor a tanárok?
baggio
Pl minden évben van egy ún. érettségi, aztán osztályozó értekezletek, stb. Lezárják az évet és felkészülnek a következő évre. Pl aug 21-én általában már dolgoznak, pedig messze még a suli.
26 órát tanít, ha minden órára csak egy felet készül, az már 39. És akkor még nem papírozott, nem adminisztrált, napló vezetés, of-nél az osztály egyéb szaros ügye, kirándulás szervezése, kapcsolattartás a szülőkkel, korrepetálás, fogadóórák, stb stb.
Tudom hihetetlen, de kurva sok minden összejön anélkül is, hogy pl. 150 oldalas portfóliót kellene írniuk, amit a kutya nem fog elolvasni, meg önértékelő csoportok, meg a tököm tudja még mi. Én sem hittem el, amíg a nővérem el nem mesélte egyszer egy átlagos hetét.
Sajnos a diák (és a szülők többsége) annyit lát az egészből, amennyit bent van a suliban. Aztán mikor hazahúzott, azt hiszi, hogy 10 perc múlva követi a tanár is... Ezért nehéz szolidaritást várni a társadalomtól.
Még a mérnöknek tanult apósom is néha lenézi a tanárokat, pedig a gyönyörű lánya nem (csak) miatta lett olyan okos, hogy elvegyem 😊
Lecsó
Azért ennyire nem mártír történet ez, sőt az én tapasztalatom (2 tanár nagyszülő, plusz még 2 a családban rajtuk kívül) inkább Sobriéval vág egybe. Én annyit láttam, és làtok az egészből, hogy tanítanak napi 2-3 órát a suliban, aztán mennek maszekelni orrba-szájba, plusz iszonyúan kontraszelektált a csapat.
Egyébként felháborítónak tartom, hogy most mentek ki az utcára. Nem mentek a mindennapos tesi miatt, nem mentek a lecsökkentett tankötelezettség miatt, nem mentek a tankönyvek szétbaszása miatt, a hittan/erkölcstan miatt, nem. Akkor, amikor kevés a lóvé, meg már kényelmetlen a Klik, mint smasszer a nyakukban, na akkor màr mennek. Meg is èrdemlik.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Az, hogy a gyerek hazament vakációzni, nem azt jelenti, hogy a tanár is.
Lecsó
nem kötekedésképp, de mit csinálnak akkor a tanárok?
baggio
Pl minden évben van egy ún. érettségi, aztán osztályozó értekezletek, stb. Lezárják az évet és felkészülnek a következő évre. Pl aug 21-én általában már dolgoznak, pedig messze még a suli.
26 órát tanít, ha minden órára csak egy felet készül, az már 39. És akkor még nem papírozott, nem adminisztrált, napló vezetés, of-nél az osztály egyéb szaros ügye, kirándulás szervezése, kapcsolattartás a szülőkkel, korrepetálás, fogadóórák, stb stb.
Tudom hihetetlen, de kurva sok minden összejön anélkül is, hogy pl. 150 oldalas portfóliót kellene írniuk, amit a kutya nem fog elolvasni, meg önértékelő csoportok, meg a tököm tudja még mi. Én sem hittem el, amíg a nővérem el nem mesélte egyszer egy átlagos hetét.
Sajnos a diák (és a szülők többsége) annyit lát az egészből, amennyit bent van a suliban. Aztán mikor hazahúzott, azt hiszi, hogy 10 perc múlva követi a tanár is... Ezért nehéz szolidaritást várni a társadalomtól.
Még a mérnöknek tanult apósom is néha lenézi a tanárokat, pedig a gyönyörű lánya nem (csak) miatta lett olyan okos, hogy elvegyem 😊

Szerkesztette: Lecsó
több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Az, hogy a gyerek hazament vakációzni, nem azt jelenti, hogy a tanár is.
Lecsó
nem kötekedésképp, de mit csinálnak akkor a tanárok?
baggio
Következő évi órarend, pakolnak a termekben, táborozás (ami nem könnyed móka), szegény iskolákban karbantartásban is besegítenek, korrepetálást tartanak a pótvizsgásoknak (általában ingyen, ritkán az elit kölykök szorulnak rá. Rohadt sok statisztika és értékelés nyáron van, ezt meg tudom erősíteni. Anyósom egy nagyon kis faluban iskola igazgató (vagy hogy hívják most), ő nettó 2 hetet pihen nyáron, amikor nálunk van 1-1 hétköznap, akkor is egész nap csörög a telefonja.

több mint 8 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
Az, hogy a gyerek hazament vakációzni, nem azt jelenti, hogy a tanár is.
Lecsó
nem kötekedésképp, de mit csinálnak akkor a tanárok?
baggio
Anyukámból kiindulva (aki szintén pedagógus) évértékelő értekezleteket tartanak, statisztikákat értékelnek ki, pótolnak bizonyos adminisztratív kötelezettségeket, amikre év közben nem jutott idő, illetve bizonyos rászoruló rétegek szünidőben is jogosultak a közétkeztetésre, nyilván őket is felügyelni kell.
Hirtelen ennyi ami eszembe jutott.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Az, hogy a gyerek hazament vakációzni, nem azt jelenti, hogy a tanár is.
Lecsó
nem kötekedésképp, de mit csinálnak akkor a tanárok?
baggio
Papírmunka.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
Az, hogy a gyerek hazament vakációzni, nem azt jelenti, hogy a tanár is.
Lecsó
nem kötekedésképp, de mit csinálnak akkor a tanárok?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Hát mondjuk ebben azért olyan nagyot nem téved. A legtöbb ember bizony így gondolkodik. Ha több a pénze, nem nagyon érdekli, hogy mit csinál. Ha az út közepére kérik, akkor oda ássa az árkot.
peterk2005
csakhogy a pedagógusoknak a KLIK-baszogatás és a megnövekedett munkaóra is igen zavaró a munkájukban, és ez csak két dolog. A használhatatlan, ostobaságokat tartalmazó tankönyveket ne is említsem.
bergerdani
A megnövekedett munkaóra az heti 22-ről 26-t jelent?
Tehát heti 26 munkával töltött óra, plusz a készülés, az adminisztráció, minusz a rengeteg szünet, vakáció.
Itt jöhetne, hogy minden tiszteletem a tanároké, de én heti 60-70 órát dolgozom, egy irodista is 40-et, de...

De ehelyett az jön, hogy az összes gimnáziumi tanárom (88-92) megkeseredett, lecsúszott, a való élettől kilométerekre eltávolodott szerencsétlen (jópár alkoholista) lúzer volt. Aki nem állta volna meg a helyét a piaci szférában. Úgy tűnt, hogy szinte sehol se...

A giminkből, akik tanárira mentek, azok voltak, akiket nem vettek fel a jogra, közgázra, műszakira. (1 kivétellel, aki tanár akart lenni, el is végezte, de aztán megjött az esze, és cégvezető lett.)
De nem általánosítanék.
Más gimikben biztos akadtak valóban hasznos, az életre rávezető tanárok, tuti nem mindenki azért megy tanárira, mert máshoz hülye, vagy lusta.

És a napokban részt vettem az egyik kerekasztalt megelőző fórumon, egy budapesti gimnáziumban.
Két órán keresztül tartott, intézményvezetők, igazgatók mondták el a problémáikat a kormányzat és a KLIK droidjainak, akik a végén reflektáltak/bullshiteltek.
Persze a tanároknak volt igazuk, ez nyilvánvaló.
De az összes megszólalás a tizenkettőből, egyet leszámítva kaotikus, dagályos, összeszedetlen, csapongó volt, tele sirámmal, személyeskedéssel, túlbeszélt egyedi esetekkel, mindenféle megoldási javaslat nélkül. És ezek az emberek tanítanak gyerekeket, tartanak előadásokat, válaszolnak kérdésekre.
Úgy éreztem, hogy a huszonévvel ezelött kialakult ellenérzésem a tanárok dilettantizmusa miatt nem hogy szertefoszlott volna, hanem megerősítést nyert.
Ettől még a KLIK valóban csak keveseknek jó (és nekik is anyagilag, mintsem szakmailag), a megfogalmazott felvetések teljesen jogosak, csak szomorú volt látni, hogy a "nemzet gerince" gyakorlatilag nem képes normálisan, eredményesen kommunikálni.
Számomra ez az igazán cudar és félelmetes, nem az aktuális kormányzat aktuális dilettantizmusa.
Sobri Jóska
Köszönöm Sobri!

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
NB2 New England Patriots 21 996 — nabege2@yahoo.com
Szerk. Lecsónak igaza van, sokan azt hiszik, hogy tanárnak lenni a legnagyobb királyság, hawai-dizsi-napfény. Az átlag ember max egy hét tanítás után fejvesztve menekülne...
peach
Már csak azért is, mert velem nem lennének olyan pofátlanok a gyerekek😊 igaz egy hét után tuti ki is rúgnának😀
több mint 8 éve
peach Atlanta Falcons 14 264 — a new hope (again)
Illetve gyakran azok a tanárok lesznek iskolai vezetők akik totál alkalmatlanok rá, az egójuk mégis elhiteti velük, hogy nekik kell a hatalom, hogy ők mindent k*rva jól tudnak csinálni. aztán jön a sobri féle példa, otthon meg elismerően értékel, hogy de faszán megmondta a tutit...

Szerk. Lecsónak igaza van, sokan azt hiszik, hogy tanárnak lenni a legnagyobb királyság, hawai-dizsi-napfény. Az átlag ember max egy hét tanítás után fejvesztve menekülne...

Szerkesztette: peach



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 201 — The Mathematician
....
Sobri Jóska
az a szép, hogy pont azért kellene egy értelmes oktatáspolitika, mert annak még csúnyább vége lesz ha folytatódik az a tendencia hogy az megy tanárnak aki semmire sem jó

98-04 között jártam egy országosan is elismertebb iskolába, és kevés kivételtől eltekintve rendes, értelmes tanáraim voltak
de már akkor is voltak olyan dolgok amik aggasztóak voltak és sajnos azóta romlik a szitu folyamatosan
főleg mivel az értelmes embereknek nehéz letolni a demagóg szöveget

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Nyilván vannak rossz tanárok, mint ahogy rossz orvosok, rossz focisták, és rossz mérnökök.
A tanárnak is van egy közege, amiben "elemében van", vannak olyanok, akik más közegben feltalálják magukat, és vannak olyanok, akik nem. Lehet, nem nekik kellene a szót vinni, de ez van.
A vakációról meg annyit, hogy mindenki azt hiszi, a tanár nyáron nem dolgozik. A nővéremnek kb 25 szabad napja van egy évben. Annyi mint mindenki másnak. Szabadság év közben nincs. Az, hogy a gyerek hazament vakációzni, nem azt jelenti, hogy a tanár is.
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 374 — #NoStress
Hát mondjuk ebben azért olyan nagyot nem téved. A legtöbb ember bizony így gondolkodik. Ha több a pénze, nem nagyon érdekli, hogy mit csinál. Ha az út közepére kérik, akkor oda ássa az árkot.
peterk2005
csakhogy a pedagógusoknak a KLIK-baszogatás és a megnövekedett munkaóra is igen zavaró a munkájukban, és ez csak két dolog. A használhatatlan, ostobaságokat tartalmazó tankönyveket ne is említsem.
bergerdani
A megnövekedett munkaóra az heti 22-ről 26-t jelent?
Tehát heti 26 munkával töltött óra, plusz a készülés, az adminisztráció, minusz a rengeteg szünet, vakáció.
Itt jöhetne, hogy minden tiszteletem a tanároké, de én heti 60-70 órát dolgozom, egy irodista is 40-et, de...

De ehelyett az jön, hogy az összes gimnáziumi tanárom (88-92) megkeseredett, lecsúszott, a való élettől kilométerekre eltávolodott szerencsétlen (jópár alkoholista) lúzer volt. Aki nem állta volna meg a helyét a piaci szférában. Úgy tűnt, hogy szinte sehol se...

A giminkből, akik tanárira mentek, azok voltak, akiket nem vettek fel a jogra, közgázra, műszakira. (1 kivétellel, aki tanár akart lenni, el is végezte, de aztán megjött az esze, és cégvezető lett.)
De nem általánosítanék.
Más gimikben biztos akadtak valóban hasznos, az életre rávezető tanárok, tuti nem mindenki azért megy tanárira, mert máshoz hülye, vagy lusta.

És a napokban részt vettem az egyik kerekasztalt megelőző fórumon, egy budapesti gimnáziumban.
Két órán keresztül tartott, intézményvezetők, igazgatók mondták el a problémáikat a kormányzat és a KLIK droidjainak, akik a végén reflektáltak/bullshiteltek.
Persze a tanároknak volt igazuk, ez nyilvánvaló.
De az összes megszólalás a tizenkettőből, egyet leszámítva kaotikus, dagályos, összeszedetlen, csapongó volt, tele sirámmal, személyeskedéssel, túlbeszélt egyedi esetekkel, mindenféle megoldási javaslat nélkül. És ezek az emberek tanítanak gyerekeket, tartanak előadásokat, válaszolnak kérdésekre.
Úgy éreztem, hogy a huszonévvel ezelött kialakult ellenérzésem a tanárok dilettantizmusa miatt nem hogy szertefoszlott volna, hanem megerősítést nyert.
Ettől még a KLIK valóban csak keveseknek jó (és nekik is anyagilag, mintsem szakmailag), a megfogalmazott felvetések teljesen jogosak, csak szomorú volt látni, hogy a "nemzet gerince" gyakorlatilag nem képes normálisan, eredményesen kommunikálni.
Számomra ez az igazán cudar és félelmetes, nem az aktuális kormányzat aktuális dilettantizmusa.

több mint 8 éve
NB2 New England Patriots 21 996 — nabege2@yahoo.com
Elfogultság nélkül mondhatom, hogy az oktatás még nagyobbat fog bukni, mint eddig, ha a lelkiismeretes tanárok is feladják.
Lecsó
Egészségügy 2...
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Úgy hallottam, hogy esetleg a 180-as alapbér emelkedett 2x0-re. Akinek volt túlórája, egyéb plusz, annak nem nagyon nőtt meg, viszont a munka lényegesen több lett. Nekem éppen az nem tetszik ebben az átalakításban, hogy a többletmunkát nem díjazza. Pedig a szocializmusban már láttuk, hogy egy ilyen rendszer hova vezet. (Az más kérdés, hogy néhol a túlórák, a helyettesítések csak a csókosoknak juthatott.)
Atari
Pontosan...
A nővérem pedagógus. Kb 6000 forinttal emelkedett a bére. Annak viszont emelkedett 30-40 ezerrel, aki előtte nem csinált semmit, és nem volt semmilyen pótléka (Of, nyelvvizsga, túlóra, szakmai versenyre felkészítés, stb.). Pontosan a többlet teljesítményt nem díjazzák, ami miatt a tanárból kiölik maradék lelkesedést is. A tanáriban olyan a hangulat, mint a szocializmusban volt, vagy rosszabb. Széthúzás, spicliskedés, klikkesedés, apátia. A nővérem a versenyszférából ment tanárnak, mert ezt szerette volna csinálni gyerekkora óta. Engem Ő tanított meg olvasni, mikor én 4 éves voltam, ő meg 9, és tanárosat kellett vele játszani... 2-3 évvel ezelőttig a fizetést leszámítva jól elvolt. Most 3 diplomával már azt nézegeti, melyik két OKJ-s tanfolyamot végezze el, hogy leléphessen. Elfogultság nélkül mondhatom, hogy az oktatás még nagyobbat fog bukni, mint eddig, ha a lelkiismeretes tanárok is feladják.
több mint 8 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Úgy hallottam, hogy esetleg a 180-as alapbér emelkedett 2x0-re. Akinek volt túlórája, egyéb plusz, annak nem nagyon nőtt meg, viszont a munka lényegesen több lett. Nekem éppen az nem tetszik ebben az átalakításban, hogy a többletmunkát nem díjazza. Pedig a szocializmusban már láttuk, hogy egy ilyen rendszer hova vezet. (Az más kérdés, hogy néhol a túlórák, a helyettesítések csak a csókosoknak juthatott.)

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 8 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
Hát mondjuk ebben azért olyan nagyot nem téved. A legtöbb ember bizony így gondolkodik. Ha több a pénze, nem nagyon érdekli, hogy mit csinál. Ha az út közepére kérik, akkor oda ássa az árkot.
peterk2005
csakhogy a pedagógusoknak a KLIK-baszogatás és a megnövekedett munkaóra is igen zavaró a munkájukban, és ez csak két dolog. A használhatatlan, ostobaságokat tartalmazó tankönyveket ne is említsem.

Szerkesztette: bergerdani

Mindig jövőre