NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

44 feliratkozó

több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Legyek a 2-es? Fasza.
Jellemző, hogy egy NERtársnak egyből a korrupció jut eszébe a vállalkozás szó hallatán. Csak szólok, hogy vannak olyan vállalkozások is, amik nem közpénzekből élnek, hanem piaci alapon működnek. Ha pék vagyok, ki a faszomat kenjek meg, hogy mariskanéni több kiflit vegyen? Vagy ha fodrász vagyok, kit kenjek meg, hogy józsibácsi ne havonta járjon hozzám, hanem kéthetente?
A politikai környezetet egyetlen esetben kell figyelembe venni a vállakozás tervezésekor, mégpedig akkor, ha a vállakozásod profiljában szerepel az "adóforintok lenyúlása haverok segítségével" tevékenység. Minden más esetben működnie kell anélkül is. Mert a politikának annyi ráhatása kellene, hogy legyen, hogy törvényekkel biztosítja a szabadversenyt, és szabályozza azt, hogy mindenki nagyjából egyenlő feltételekkel vállalkozhasson. Ezért hívják kultúrországokban versenyszférának. De az nem verseny, hogy pl a dohánypiacot szabályozó törvényt az egyik dohánygyár írja.
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
Sobri!

Utópia amit írsz.
Van 2 vállalkozó. 1. aki jól és igényesen végzi a dolgát 2. kevésbé jól, de a hatalom kegyeltje. 2. kapja a zsíros melókat, minden megrendelést, mert ha nem őt választod ejnye-bejnye, 1-es meg szépen tönkremegy. De ne foglalkozz a politikával!

És még sorolhatnám a rengeteg példát, amikről te írtál, de sajnos a politikát nem tudok kivenni az életedből. Illetve ki kéne, de ma Mo-n baromira nem lehet!!!NB2
Nem értetted amit írtam.
Ha vállalkozó vagy, akkor legyél a 2-es.
Ahogy a piaci, gazdasági, jogi, számviteli, úgy a politikai környezetet, is figyelembe kell venni egy vállalkozás sikerének megtervezésekor.
Mitől lenne más eleme a valóságnak a politika, mint mondjuk a lobbytevékenység, a konkurencia, a tökehiány, a logisztika, vagy bármi más?
Semmitől.
Így ha vállalkozik valaki, és profitot akar termelni, minden tényezőre egyaránt oda kell figyelnie.
És onnantól már csak egy tényező, egy megoldandó feladat a sok közül a politika is.
Ha az 1-es vállalkozó se foglalkozna a politikával, akkor nem menne tönkre.
Hidd el, a politika nem akar veled foglalkozni. El van foglalva magával, és a saját profitjával.

Ui.: Ha mondjuk építőiparban dolgozol, mitől másabb a generálkivitelezőt megkenni egy melóért, mint egy minisztériumi osztályvezetőt? Befektetés, befektetés, egykutya.

több mint 9 éve
NB2 New England Patriots 21 935 — nabege2@yahoo.com
Sobri!

Utópia amit írsz.
Van 2 vállalkozó. 1. aki jól és igényesen végzi a dolgát 2. kevésbé jól, de a hatalom kegyeltje. 2. kapja a zsíros melókat, minden megrendelést, mert ha nem őt választod ejnye-bejnye, 1-es meg szépen tönkremegy. De ne foglalkozz a politikával!

És még sorolhatnám a rengeteg példát, amikről te írtál, de sajnos a politikát nem tudok kivenni az életedből. Illetve ki kéne, de ma Mo-n baromira nem lehet!!!
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
...Lecsó
...Sobri Jóska
Ha mondjuk valakinek közvetlenül van ráhatással a politika az életére - teszem azt, közalkalmazott, akinek rendeletekben határozzák meg a fizetése mértékét - annak mit tanácsolnál? Rengeteg esetben egyszerűen képtelenség ignorálni a politikát.

A Boko Harammal igazad van, attól viszont, hogy kibaszott messze van, lehet foglalkozni vele.berger90
Lehet, csak teljességgel haszontalan. Mint 240 millió fényévnyire lévő galaxisokkal, hacsak nem csillagász, vagy űrteleszkópfejlesztő vagy...

Egy közalkalmazott is azzal foglalkozik amivel akar.
A munkahelye az a munkahelye.
Bemegy, elvégzi a feladatait a fizetéséért, és csak rajta múlik, hogy magát a politikát mennyire éli meg. Én is foglalkozhatnék a médiával (hiszen benne dolgozok), de én a saját érdekeimmel, boldogulásommal, boldogságommal foglalkozom, tudod jól.
Ezt javaslom mindenki másnak.
Elcsépelt idézet, de helyénvaló:
Uram, adj erőt, hogy elfogadjam azt, amin nem tudok változtatni. Bátorságot, hogy változtassak azon, amin tudok. És bölcsességet, hogy felismerjem a kettő közti különbséget.

több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
a mindennapi vudu rovatból, idézem:
a polyitika oly, mint a lozjiánai szokásosságok, miszerint ha főszórod a küszöböt az sóva, csak akkor gyühet bé, ha te magad béinvitálod.............


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
Amúgy én is azon gondolkodtam nemrég, hogy lehet fel kellene hagyni a hőbörgéssel, és beállni a sorba. még jobban is járnék. Mivel úgy látom, hogy itt kurva sokáig úgysem fog változni semmi, inkább pálfordulok, aztán megpróbálok hasznot húzni belőle. Csak nem tudom hol kezdjem. Menjek be egy fidesz irodába, hogy lelkes hívük vagyok, szeretnék valamit segíteni a NER megszilárdításában? Vagy hogy? Valaki segítsen.Lecsó
Vagy csak éld normálisan az életedet, és azzal, ami napi szinten nem keveredik bele ne foglalkozz, és ne cibáld be erőnek erejével.
Persze, az internet az ember arcába tolja a sok "igazságtalanságot", dühöngenivalót, de nézd meg, hogy a te életed mennyivel lett attól jobb, esetleg rosszabb, ha nem a magad dolgával, boldogulásával, szórakozásával foglalkoztál.
Nekem az a tapasztalatom, hogy rengetegszer azok foglalkoznak a külső körülményekkel, kormánnyal, pártokkal, cigányokkal, zsidókkal, melegekkel, akiknek a belső dolgaik nincsenek rendben.
Ha vannak valós céljaid, azok megvalósítása majd kipihenése elvesz annyi időt, energiát, prioritást, hogy vastagon le fogod szarni a Fidesz-t ugyanúgy, mint azt, hogy ki kivel kefél otthon.
Ha meg nincsenek céljaid, akkor arra fókuszálj, hogy amit csinálsz az a magad számára hasznos, profitábilis legyen, és ezalatt nem csak az anyagiakat értem, hanem bírjon bárminemű pozitívummal. A politika nem hiszem, hogy ilyen lenne.
De ha már annyi frusztrációt összeszedtél, hogy azokért mindenképpen mást akarsz hibáztatni, és ez a más esetedben nem a cigány/zsidó/komcsi/meleg kvartett, akkor tökéletes válsztás az aktuális kormányzat, hisz sok hozzád hasonló emberrel erősíthetitek egymás és a saját frusztrációitokat.

Ui.: Azt tudtad, hogy Nigériában szakmányban rabolnak el szélsőségesek gyereklányokat, fiatal nőket, asszonyokat? Egy hát alatt többet ártanak az emberiségnek, mint a GyurcsányOrbán egy élet alatt. De ugye Nigéria kurva messze van, nincsenek ott se rokonaid, se te magad nem ott élsz, semmi ráhatásod az ottani eseményekre. És ezekkel párhuzamosan úgyis azt csinálsz amit csak akarsz, teljesen ignorálod a nigériai szélsőségeseket.
Nos megpróbálhatod így nézni a magyar politikát is, mint amire semmi ráhatásod nincs, ignorálod, és azt csinálsz amit csak akarsz.Sobri Jóska
Ha mondjuk valakinek közvetlenül van ráhatással a politika az életére - teszem azt, közalkalmazott, akinek rendeletekben határozzák meg a fizetése mértékét - annak mit tanácsolnál? Rengeteg esetben egyszerűen képtelenség ignorálni a politikát.

A Boko Harammal igazad van, attól viszont, hogy kibaszott messze van, lehet foglalkozni vele.

Mindig jövőre
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
Amúgy én is azon gondolkodtam nemrég, hogy lehet fel kellene hagyni a hőbörgéssel, és beállni a sorba. még jobban is járnék. Mivel úgy látom, hogy itt kurva sokáig úgysem fog változni semmi, inkább pálfordulok, aztán megpróbálok hasznot húzni belőle. Csak nem tudom hol kezdjem. Menjek be egy fidesz irodába, hogy lelkes hívük vagyok, szeretnék valamit segíteni a NER megszilárdításában? Vagy hogy? Valaki segítsen.Lecsó
Vagy csak éld normálisan az életedet, és azzal, ami napi szinten nem keveredik bele ne foglalkozz, és ne cibáld be erőnek erejével.
Persze, az internet az ember arcába tolja a sok "igazságtalanságot", dühöngenivalót, de nézd meg, hogy a te életed mennyivel lett attól jobb, esetleg rosszabb, ha nem a magad dolgával, boldogulásával, szórakozásával foglalkoztál.
Nekem az a tapasztalatom, hogy rengetegszer azok foglalkoznak a külső körülményekkel, kormánnyal, pártokkal, cigányokkal, zsidókkal, melegekkel, akiknek a belső dolgaik nincsenek rendben.
Ha vannak valós céljaid, azok megvalósítása majd kipihenése elvesz annyi időt, energiát, prioritást, hogy vastagon le fogod szarni a Fidesz-t ugyanúgy, mint azt, hogy ki kivel kefél otthon.
Ha meg nincsenek céljaid, akkor arra fókuszálj, hogy amit csinálsz az a magad számára hasznos, profitábilis legyen, és ezalatt nem csak az anyagiakat értem, hanem bírjon bárminemű pozitívummal. A politika nem hiszem, hogy ilyen lenne.
De ha már annyi frusztrációt összeszedtél, hogy azokért mindenképpen mást akarsz hibáztatni, és ez a más esetedben nem a cigány/zsidó/komcsi/meleg kvartett, akkor tökéletes válsztás az aktuális kormányzat, hisz sok hozzád hasonló emberrel erősíthetitek egymás és a saját frusztrációitokat.

Ui.: Azt tudtad, hogy Nigériában szakmányban rabolnak el szélsőségesek gyereklányokat, fiatal nőket, asszonyokat? Egy hát alatt többet ártanak az emberiségnek, mint a GyurcsányOrbán egy élet alatt. De ugye Nigéria kurva messze van, nincsenek ott se rokonaid, se te magad nem ott élsz, semmi ráhatásod az ottani eseményekre. És ezekkel párhuzamosan úgyis azt csinálsz amit csak akarsz, teljesen ignorálod a nigériai szélsőségeseket.
Nos megpróbálhatod így nézni a magyar politikát is, mint amire semmi ráhatásod nincs, ignorálod, és azt csinálsz amit csak akarsz.

több mint 9 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
Amúgy én is azon gondolkodtam nemrég, hogy lehet fel kellene hagyni a hőbörgéssel, és beállni a sorba. még jobban is járnék. Mivel úgy látom, hogy itt kurva sokáig úgysem fog változni semmi, inkább pálfordulok, aztán megpróbálok hasznot húzni belőle. Csak nem tudom hol kezdjem. Menjek be egy fidesz irodába, hogy lelkes hívük vagyok, szeretnék valamit segíteni a NER megszilárdításában? Vagy hogy? Valaki segítsen.Lecsó
Jelentkezz a CÖF-be, a "médiafigyelést" (ti. spicliszolgálatot) mindenki tudja csinálni

Mindig jövőre
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Amúgy én is azon gondolkodtam nemrég, hogy lehet fel kellene hagyni a hőbörgéssel, és beállni a sorba. még jobban is járnék. Mivel úgy látom, hogy itt kurva sokáig úgysem fog változni semmi, inkább pálfordulok, aztán megpróbálok hasznot húzni belőle. Csak nem tudom hol kezdjem. Menjek be egy fidesz irodába, hogy lelkes hívük vagyok, szeretnék valamit segíteni a NER megszilárdításában? Vagy hogy? Valaki segítsen.
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
Inkább én mondom meg, ugye ez lenne szakmám....Gyurma Pappa
Tehetséges fidesznyik leszel 😉atapapa
Mi munkám van ebben!

több mint 9 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 983 — #neverpunt
Inkább én mondom meg, ugye ez lenne szakmám....Gyurma Pappa
Tehetséges fidesznyik leszel 😉

több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
...Gyurma Pappa
köszi, így már azért világos Az adót persze összemostam, hiszen nem értek hozzá, csak gyanús volt.

Viszont a cikkben szerepel ilyen is:
Többen szóvá tették, hogy a változtatás kivenné a sportért felelős tárca költségvetéséből a sportszerencsejátékból befolyó pénzt, és a jogszabály csupán annyit rögzítene: azt a Magyar Labdarúgó Szövetség útján a labdarúgás támogatására kell felhasználni. A változtatásokat kormánypárti többséggel fogadta el a bizottság.
Miért rögzíti egy jogszabály, hogy egy adott bevételi forrásból csak és kizárólag a bMLSZ részesüljön?berger90
Azzal kezdeném, hogy nem értek vele egyet, főleg hogy nem látom be, hogy miért csak az MLSZ részesüljön, és milyen alapon, de igazából ehhez joga van egy kormánynak. Vannak elkülönült alapok, amivel hallomásból már mindenki találkozott, pl. a szakképzési alapból csak szakképzést lehet támogatni.

Nem tetszik a jogszabály, ezer másikkal együtt, de nehéz belekötni jogi és szakmai szempontból. Politikailag, az más kérdés. Míg az áfamentességgel nekem nincs semmi bajom (az időzítés és a körítés egyes alá), ez utóbbinál nagyobb baromságot elképzelni sem tudok.

több mint 9 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
bulvárpolitika, mert ilyen is jár nekünk:
 hvg.hu/itthon/20140626_Levaltottak_a_Story_es_a_Best_foszerkesztulpianus
Szegény Ómolnár, ahhoz képest, hogy milyen fost csinált, egy tök jó arc ember. Kemény, hogy aki maga egy műfaj megteremtője, így lapátra kerülhet pillanatok alatt. Azt már hozzá sem teszem, hogy ez a Szalai Vivien mekkora egy inkompetens, ostoba picsa. Mondjuk vszeg ez követelmény is, ha az ember bulvárlapnak akar dolgozni.

Mindig jövőre
több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 959
valóban hasznos lesz ez pénzügyön majd, de attól még a kurva anyjukat, majd Max másért akkor, csak.Amadeus91
Ezzel tényleg nem lehet vitába szállni.Gyurma Pappa
lényegében fölösleges ágálni, rágni a kefét a Fidesz hatalom miatt, mert kutyában van az ország előttük, kis túlzással bármit megtehetnek. Marad a trollkodás és az anyázás, jobb nem lesz tőle, alpári dolog is, mondhatni bunkó, de a magam részéről nem vagyok hajlandó legitimálni ezt a kialakult rendszert azzal, hogy komolyan veszem és beállok a nekem Kijelölt helyre. Tudom, nem dolga az embernek a legitimáció, semmi nem is változik tőle, és kurvára nem érdekel senkit sem az ember véleménye, de lassan tényleg az ilyen jellegű "polgári"-megmondás marad csak.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
...Gyurma Pappa
köszi, így már azért világos Az adót persze összemostam, hiszen nem értek hozzá, csak gyanús volt.

Viszont a cikkben szerepel ilyen is:
Többen szóvá tették, hogy a változtatás kivenné a sportért felelős tárca költségvetéséből a sportszerencsejátékból befolyó pénzt, és a jogszabály csupán annyit rögzítene: azt a Magyar Labdarúgó Szövetség útján a labdarúgás támogatására kell felhasználni. A változtatásokat kormánypárti többséggel fogadta el a bizottság.
Miért rögzíti egy jogszabály, hogy egy adott bevételi forrásból csak és kizárólag a bMLSZ részesüljön?

Mindig jövőre
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
valóban hasznos lesz ez pénzügyön majd, de attól még a kurva anyjukat, majd Max másért akkor, csak.Amadeus91
Ezzel tényleg nem lehet vitába szállni.

több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 959
 www.portfolio.hu/ingatlan/retail/adomentesek_lehetnek_vajnaek_kaszinoi.200644.html?utm_source=hirkereso_es_kapu&utm_medium=portfolio_linkek&utm_campaign=hiraggregator

Nem értem. Ha az SZRT, mint szerencsejáték-szolgáltató adómentességet kap, akkor a kapitalizmus szabályai szerint nem szűnik meg eleve a nyeremények adómentessége?berger90
Az attól függ, hogy ki nyer. A rendszer embere mindent megtehet.vandeminek
ata mindjárt megmondja, hogy ez miért is van rendben, hiszen Mucsaröcsöge-Alsó Köztársaságban is így mennek a dolgok. Még jó, hogy Andy bácsinak nem kell majd az áfát perkálni a büdösparasztátlagember (irónia) úgy is lapátol a közösbe, helyette is. Magyarország jobban teljesít, éljen Viktor, csak.Amadeus91
Inkább én mondom meg, ugye ez lenne szakmám. És figyelj jól, mert pénzügy jog vizsgádon még jól jöhet 😉

Az előterjesztés indoklása suta (kimondottan), de érthető: kérdés hogy gazdasági tevékenység-e a szerencsejáték szervezés. Egyfelől ugye kimeríti azt a követelményt hogy nyereségszerzésre irányul, de nem teljesül a másik alapvető feltétel, miszerint ellenérték fejében csere vagy szolgáltatás történik, mivel a játékos nem azért fizet hogy játsszon, hanem a pénzével játszik. Így ugye nehéz (lehetetlen) megállapítani a hozzáadott értéket, ezért élvezi a tárgyi mentességet, hasonlóan az ingatlan bérbeadáshoz, a valutaügyletekhez vagy a banki ügyletekhez.
(Az indoklásban ugye a frekvencia aukcióval jöttek, ami azért nem gazdasági tevékenység, mert ott a két aktor nem stimmel, és azért nem lesz gazdasági tevékenység, mert nem a klasszikus eladó (szolgáltató) és a vevő között zajlik az ügylet, illetve ott azzal is gond van, hogy a frekvenciák forgalmi érték nélküli állami tulajdonok, így szintén nem tekinthető gazd. tev-nek.)

Ebben az esetben egyébként levonni sem vonhatják le az adót, szóval az valahol be lesz fizetve (itt most nem kell jönni, hogy áfacsalás stb., mert ide értem én a rezsitől kezdve az összes olyan költséget ami felmerül, nem lehet és nem érdemes mindenhol csalni).

Berger: két adót összemosol. A nyeremény most is áfamentes, és mindig is az lesz, hiszen a nyertes igen ritkán áfaalany, a nyeremény pedig sosem lesz áfa tárgya, hiszen nem gazdasági tevékenységből származik. Az SZJA mentességet pedig miért vennék el? Azért azt senki ne felejtse el, hogy a jövedéki adóhoz hasonlóan a koncessziós díjat sem lehet kikerülni, szóval azért lesz itt bőven befizetés.

Szóval nem ördögtől való ez az egész, nyilván a célja egyértelmű. És tudod mit működik máshol is, lásd 77/388/EC irányelv, tárgyi mentességek. Ezt az irányelvet be is vezették egy csomó helye (igazából mivel szinte minden más átvettünk, nem is nagyon értem hogy ez pont miért maradt ki, amikor tudottan a szerencsejáték szervezők jóban vannak a mindenkori vezetéssel), pl. Mucsaröcsöge-Alsó Köztársaságban Németországban, Ausztriában, Franciaországban, Hollandiába, csak hogy ilyen antidemokratikus, szemét fasiszta országokat említsek.

És azért húzom a strigulát, hogy megint sikerült meglepődni, hogy egy kapitalista, képviseleti demokráciában van érdekérvényesítése az üzleti érdekkörnek. De azon sem lepődök meg, hogy a lényeget nem vettétek észre:

1.:
Tukacs István - aki a testület ülése után sajtótájékoztatón is hangot adott felháborodásának - a bizottság előtt úgy érvelt: a kormányoldal egy más típusú bírósági döntéssel próbál alátámasztani gazdasági döntést, amely szerinte egy érdekkörnek kíván teret nyitni. Bírálta azt is, hogy a kormány nem nyilvánított véleményt.MSZP
Szóval nem a rendelkezéssel van bajuk, hanem azzal, hogy még magyarázni sem képesek, mert ők is kurvára jól tudják hogy ebbe nem lehet belekötni.

2.:
Többen szóvá tették, hogy a változtatás kivenné a sportért felelős tárca költségvetéséből a sportszerencsejátékból befolyó pénzt, és a jogszabály csupán annyit rögzítene: azt a Magyar Labdarúgó Szövetség útján a labdarúgás támogatására kell felhasználni. A változtatásokat kormánypárti többséggel fogadta el a bizottság.Fidesz
Kell hozzá komment?

(szerk.: Amadeus rosszul használod az irónia szót, mert ez nem ironikus amit mondtál, max. cinikus, de sokkal inkább faszság. Ezt csak úgy megjegyeztem.)Gyurma Pappa
valóban hasznos lesz ez pénzügyön majd, de attól még a kurva anyjukat, majd Max másért akkor, csak.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 802 — SuperLOL
bulvárpolitika, mert ilyen is jár nekünk:
 hvg.hu/itthon/20140626_Levaltottak_a_Story_es_a_Best_foszerkeszt


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
 index.hu/belfold/2014/06/26/dk_a_kamuminiszter_azonnal_tavozzon_a_kormanybol/

Az igazán fontos hírek mellett meg elmentek, cöcöcö. A Keresztény Fejlesztési Miniszter!

több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
 www.portfolio.hu/ingatlan/retail/adomentesek_lehetnek_vajnaek_kaszinoi.200644.html?utm_source=hirkereso_es_kapu&utm_medium=portfolio_linkek&utm_campaign=hiraggregator

Nem értem. Ha az SZRT, mint szerencsejáték-szolgáltató adómentességet kap, akkor a kapitalizmus szabályai szerint nem szűnik meg eleve a nyeremények adómentessége?berger90
Az attól függ, hogy ki nyer. A rendszer embere mindent megtehet.vandeminek
ata mindjárt megmondja, hogy ez miért is van rendben, hiszen Mucsaröcsöge-Alsó Köztársaságban is így mennek a dolgok. Még jó, hogy Andy bácsinak nem kell majd az áfát perkálni a büdösparasztátlagember (irónia) úgy is lapátol a közösbe, helyette is. Magyarország jobban teljesít, éljen Viktor, csak.Amadeus91
Inkább én mondom meg, ugye ez lenne szakmám. És figyelj jól, mert pénzügy jog vizsgádon még jól jöhet 😉

Az előterjesztés indoklása suta (kimondottan), de érthető: kérdés hogy gazdasági tevékenység-e a szerencsejáték szervezés. Egyfelől ugye kimeríti azt a követelményt hogy nyereségszerzésre irányul, de nem teljesül a másik alapvető feltétel, miszerint ellenérték fejében csere vagy szolgáltatás történik, mivel a játékos nem azért fizet hogy játsszon, hanem a pénzével játszik. Így ugye nehéz (lehetetlen) megállapítani a hozzáadott értéket, ezért élvezi a tárgyi mentességet, hasonlóan az ingatlan bérbeadáshoz, a valutaügyletekhez vagy a banki ügyletekhez.
(Az indoklásban ugye a frekvencia aukcióval jöttek, ami azért nem gazdasági tevékenység, mert ott a két aktor nem stimmel, és azért nem lesz gazdasági tevékenység, mert nem a klasszikus eladó (szolgáltató) és a vevő között zajlik az ügylet, illetve ott azzal is gond van, hogy a frekvenciák forgalmi érték nélküli állami tulajdonok, így szintén nem tekinthető gazd. tev-nek.)

Ebben az esetben egyébként levonni sem vonhatják le az adót, szóval az valahol be lesz fizetve (itt most nem kell jönni, hogy áfacsalás stb., mert ide értem én a rezsitől kezdve az összes olyan költséget ami felmerül, nem lehet és nem érdemes mindenhol csalni).

Berger: két adót összemosol. A nyeremény most is áfamentes, és mindig is az lesz, hiszen a nyertes igen ritkán áfaalany, a nyeremény pedig sosem lesz áfa tárgya, hiszen nem gazdasági tevékenységből származik. Az SZJA mentességet pedig miért vennék el? Azért azt senki ne felejtse el, hogy a jövedéki adóhoz hasonlóan a koncessziós díjat sem lehet kikerülni, szóval azért lesz itt bőven befizetés.

Szóval nem ördögtől való ez az egész, nyilván a célja egyértelmű. És tudod mit működik máshol is, lásd 77/388/EC irányelv, tárgyi mentességek. Ezt az irányelvet be is vezették egy csomó helye (igazából mivel szinte minden más átvettünk, nem is nagyon értem hogy ez pont miért maradt ki, amikor tudottan a szerencsejáték szervezők jóban vannak a mindenkori vezetéssel), pl. Mucsaröcsöge-Alsó Köztársaságban Németországban, Ausztriában, Franciaországban, Hollandiába, csak hogy ilyen antidemokratikus, szemét fasiszta országokat említsek.

És azért húzom a strigulát, hogy megint sikerült meglepődni, hogy egy kapitalista, képviseleti demokráciában van érdekérvényesítése az üzleti érdekkörnek. De azon sem lepődök meg, hogy a lényeget nem vettétek észre:

1.:
Tukacs István - aki a testület ülése után sajtótájékoztatón is hangot adott felháborodásának - a bizottság előtt úgy érvelt: a kormányoldal egy más típusú bírósági döntéssel próbál alátámasztani gazdasági döntést, amely szerinte egy érdekkörnek kíván teret nyitni. Bírálta azt is, hogy a kormány nem nyilvánított véleményt.MSZP
Szóval nem a rendelkezéssel van bajuk, hanem azzal, hogy még magyarázni sem képesek, mert ők is kurvára jól tudják hogy ebbe nem lehet belekötni.

2.:
Többen szóvá tették, hogy a változtatás kivenné a sportért felelős tárca költségvetéséből a sportszerencsejátékból befolyó pénzt, és a jogszabály csupán annyit rögzítene: azt a Magyar Labdarúgó Szövetség útján a labdarúgás támogatására kell felhasználni. A változtatásokat kormánypárti többséggel fogadta el a bizottság.Fidesz
Kell hozzá komment?

(szerk.: Amadeus rosszul használod az irónia szót, mert ez nem ironikus amit mondtál, max. cinikus, de sokkal inkább faszság. Ezt csak úgy megjegyeztem.)

több mint 9 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
 www.portfolio.hu/ingatlan/retail/adomentesek_lehetnek_vajnaek_kaszinoi.200644.html?utm_source=hirkereso_es_kapu&utm_medium=portfolio_linkek&utm_campaign=hiraggregator

Nem értem. Ha az SZRT, mint szerencsejáték-szolgáltató adómentességet kap, akkor a kapitalizmus szabályai szerint nem szűnik meg eleve a nyeremények adómentessége?berger90
Az attól függ, hogy ki nyer. A rendszer embere mindent megtehet.vandeminek
ata mindjárt megmondja, hogy ez miért is van rendben, hiszen Mucsaröcsöge-Alsó Köztársaságban is így mennek a dolgok. Még jó, hogy Andy bácsinak nem kell majd az áfát perkálni a büdösparasztátlagember (irónia) úgy is lapátol a közösbe, helyette is. Magyarország jobban teljesít, éljen Viktor, csak.Amadeus91
Nincs ezzel gond, Vajna is vesz majd focicsapatot, le van zsírozva😉
több mint 9 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
Nem tudtam eldönteni, hogy ezt ide vagy a gyűlölködjünk topicba másoljam-e be...Strasbourg lesz ebből újra..
Figyelem, "wallpaper" gyanús galéria következik:
 index.hu/galeria/index/belfold/2014/06/25/tuntettek_a_szamozott_utcak_lakoi/10
több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 959
 www.portfolio.hu/ingatlan/retail/adomentesek_lehetnek_vajnaek_kaszinoi.200644.html?utm_source=hirkereso_es_kapu&utm_medium=portfolio_linkek&utm_campaign=hiraggregator

Nem értem. Ha az SZRT, mint szerencsejáték-szolgáltató adómentességet kap, akkor a kapitalizmus szabályai szerint nem szűnik meg eleve a nyeremények adómentessége?berger90
Az attól függ, hogy ki nyer. A rendszer embere mindent megtehet.vandeminek
ata mindjárt megmondja, hogy ez miért is van rendben, hiszen Mucsaröcsöge-Alsó Köztársaságban is így mennek a dolgok. Még jó, hogy Andy bácsinak nem kell majd az áfát perkálni a büdösparasztátlagember (irónia) úgy is lapátol a közösbe, helyette is. Magyarország jobban teljesít, éljen Viktor, csak.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
 www.portfolio.hu/ingatlan/retail/adomentesek_lehetnek_vajnaek_kaszinoi.200644.html?utm_source=hirkereso_es_kapu&utm_medium=portfolio_linkek&utm_campaign=hiraggregator

Nem értem. Ha az SZRT, mint szerencsejáték-szolgáltató adómentességet kap, akkor a kapitalizmus szabályai szerint nem szűnik meg eleve a nyeremények adómentessége?berger90
Az attól függ, hogy ki nyer. A rendszer embere mindent megtehet.

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 9 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
 www.portfolio.hu/ingatlan/retail/adomentesek_lehetnek_vajnaek_kaszinoi.200644.html?utm_source=hirkereso_es_kapu&utm_medium=portfolio_linkek&utm_campaign=hiraggregator

Nem értem. Ha az SZRT, mint szerencsejáték-szolgáltató adómentességet kap, akkor a kapitalizmus szabályai szerint nem szűnik meg eleve a nyeremények adómentessége?

Mindig jövőre