Politika

44 feliratkozó

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 626 — Egyéb témák lakó
háh, ennél jobban nem is lehetne összefoglalni ezt a nagy baloldali összefogást (egy MSZP-s képviselő mondta):

„Az a legviccesebb az egészben, hogy lassan már megszámolni sem tudom, hány pártot viszünk be a hátunkon a parlamentbe, akik majd mind azzal akarnak megerősödni 2018-ra, hogy azt mondják: ’ezek a szocik milyen bénák és ostobák’, és ehhez most még jó képet is kell vágnunk” baggio
Ez egyfelől igaz, másfelől meg jól jellemzi, hogy az MSZP mennyire képtelen elfogadni, hogy a "nevesincs" pártok nélkül ők egy 16%-os eredményre képesek, amil könnyen lehettek volna 3. erő 2014-ben. (Bár a Jobbik középre nyitó kampánya lehet visszafelé sül el. )

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 626 — Egyéb témák lakó
Ki tudja mennyit adnak vissza a ruszkik és mennyi ideig. Ez nem politika szerintem, hanem sok-sok milliárdos biznisz. Biztosra mentek, hátha mégse jön össze a következő ciklus.Kori
Ez hatalmas üzlet. A beruházás 40%-át mindenképp magyar beruházók végzik, az ~1200-1400 milliárd. Minek ide visszaosztás?

Ami részleteket csiripelnek, abból az derül ki, hogy nem OV siettette az ügyet, az orosz belpolitikába meg semennyire sem látok bele, így az időzítés oka nem lett tisztább.

"Világos, hogy Magyarország katonai erőt, katonai támogatást, gazdasági támogatást, stratégiai támogatást és szövetségest nyerhet Oroszországban és Oroszországból. Egy dolog soha nem jön keletről: a keleti szelek Európának ebbe a térségébe demokráciát, szabadságjogokat soha nem fújtak.” - mondta a 2017-től magyar miniszterelnök még 2010-ben (igen, Lázár J.)

Őszintén szólva engem annyira nem zavar az egész, csak egy okból: konzerváljuk az atomenergiát (ami olcsó, tiszta és jó, minden hittel ellentétben, főleg úgy hogy a hulladékot elviszik), és nem törekszünk valami modernebb megoldásra (akár a horvátokkal közösen szélerőművek, románokkal, szlovákokkal közösen vízerőművek... persze ez csak álmain Európájában fog megvalósulni, a valós geopolitikai irányok szerint ilyen komoly egyezményeket a KK-EU-i törpeállamok sosem köthetnek)

több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 842 — No es importante
háh, ennél jobban nem is lehetne összefoglalni ezt a nagy baloldali összefogást (egy MSZP-s képviselő mondta):

„Az a legviccesebb az egészben, hogy lassan már megszámolni sem tudom, hány pártot viszünk be a hátunkon a parlamentbe, akik majd mind azzal akarnak megerősödni 2018-ra, hogy azt mondják: ’ezek a szocik milyen bénák és ostobák’, és ehhez most még jó képet is kell vágnunk”


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ki tudja mennyit adnak vissza a ruszkik és mennyi ideig. Ez nem politika szerintem, hanem sok-sok milliárdos biznisz. Biztosra mentek, hátha mégse jön össze a következő ciklus.Kori
Szerinted vajon miért lett titkosítva 10 évre? 😀 Ja és:apeszos
Azt aligha írták bele, melyik offshore számlára évente hány milliárdot kell utalni 😊Kori
Még jó, ennyire talán ők sem arcátlanok. De akkor az olajos aktákban mi lehet, ha a következő ősrobbanásig titkosították? 😀
több mint 10 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Ki tudja mennyit adnak vissza a ruszkik és mennyi ideig. Ez nem politika szerintem, hanem sok-sok milliárdos biznisz. Biztosra mentek, hátha mégse jön össze a következő ciklus.Kori
Szerinted vajon miért lett titkosítva 10 évre? 😀 Ja és:apeszos
Azt aligha írták bele, melyik offshore számlára évente hány milliárdot kell utalni 😊


több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ki tudja mennyit adnak vissza a ruszkik és mennyi ideig. Ez nem politika szerintem, hanem sok-sok milliárdos biznisz. Biztosra mentek, hátha mégse jön össze a következő ciklus.Kori
Szerinted vajon miért lett titkosítva 10 évre? 😀 Ja és:
több mint 10 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Ki tudja mennyit adnak vissza a ruszkik és mennyi ideig. Ez nem politika szerintem, hanem sok-sok milliárdos biznisz. Biztosra mentek, hátha mégse jön össze a következő ciklus.


több mint 10 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
Politikailag: nem tudom. Viktor egy választás előtt biztos nem húzna olyat, ami árt, a közvetlen politikai hasznát viszont nem látom.Gyurma Pappa
Én is pont ezt a részét furcsállom. Az átlag választó szemeiben, gyakorlatilag ugyanezért ekézte a szocikat. Nem értem, hogy a következő három hónapban mi lehet a politika nyereség ebből, ellenben az ellenkezőjét inkább.zinedine5
Az átlag választó borzalmasan hülye, és ezt Viktor is nagyon jól tudja. Rajtunk, kekeceken kívül senkinek nem fog feltűnni, hogy hét éve még a szocikat baszogatta ugyanilyen tervért. Szépen beindul a kormánygépezet, hogy "Az új szerződéssel olcsóbb lesz az energia, ÖNNEK! A SZOCIK ILYET NEM CSINÁLTAK!!!" és máris megvan az újabb négy évük.

Mindig jövőre
több mint 10 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 024 — Ajmo Vatreni
Politikailag: nem tudom. Viktor egy választás előtt biztos nem húzna olyat, ami árt, a közvetlen politikai hasznát viszont nem látom.Gyurma Pappa
Én is pont ezt a részét furcsállom. Az átlag választó szemeiben, gyakorlatilag ugyanezért ekézte a szocikat. Nem értem, hogy a következő három hónapban mi lehet a politika nyereség ebből, ellenben az ellenkezőjét inkább.
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 626 — Egyéb témák lakó
Max pár évet lehetett volna várni a projekttel, ez egy kötelező rossz. Hogy az oroszokkal mi a baj azt végképp nem értem, van ott know how bőven, a múltban meg ne éljünk már. Egy Dél-Korea vagy a csigazabálók miért lettek volna jobbak?JayB
10 az a pár. Az áram ára 2 éven belül is sokat változik, nem hogy 10 éven belül.
Az oroszokkal nincs semmi baj, azzal van a gond hogy elfelejtette a kormány a versenytárgyalást. Lehet úgyis ők nyernek, csak úgy azért szebb.

több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 631
Max pár évet lehetett volna várni a projekttel, ez egy kötelező rossz. Hogy az oroszokkal mi a baj azt végképp nem értem, van ott know how bőven, a múltban meg ne éljünk már. Egy Dél-Korea vagy a csigazabálók miért lettek volna jobbak?
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 626 — Egyéb témák lakó
A Roszatom-szerződésről vélemények? Én baromira nem örülök.szaba
Energiaügyileg: kapkodás, és egyelőre felesleges. Hosszútávon még inkább.
Gazdaságilag: bukás lesz, irreális áramárral számol, semmi garancia nincs rá, hogy 2034-re nem lesz közel ingyen energia; rövidtávon GDP növelő hatása lesz (Paks valami 8-10%-ot adott hozzá annak idején a GDP-hez), hosszútávon meg egy kolonc, nincs semmi emberi mértékkel belátható haszna.
Politikailag: nem tudom. Viktor egy választás előtt biztos nem húzna olyat, ami árt, a közvetlen politikai hasznát viszont nem látom.

Ezeket a nyilvános dolgok alapján mondom, a háttéralkut az egészet színezhetik, az energetikai kérdést kivéve bármelyiken változtathatnak pozitív vagy negatív irányba.

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress

több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 961
A Roszatom-szerződésről vélemények? Én baromira nem örülök.szaba

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 690 — Cowboys fan
 hvg.hu/gazdasag/20140115_Oroszok_Pakson__hogyan_jutottunk_idaig#

Bocs ezt még berakom ide:
HanSolo
a szabadságharcos csak addig szabadságharcos, amíg hatalomra nem kerül, utána bezony megváltozik a leányzó fekvése. evvan.
több mint 10 éve
HanSolo New England Patriots 641 — Watson
 hvg.hu/gazdasag/20140115_Oroszok_Pakson__hogyan_jutottunk_idaig#

Bocs ezt még berakom ide:
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
A Roszatom-szerződésről vélemények? Én baromira nem örülök.szaba
Ilyen mélységekben?
Szerintem meg jó.Sobri Jóska
Mondom, eleget voltál némítva. Tévedtem.szaba
Nem voltam némítva.
Csak feltettél egy szemellenzőt.
Pakold vissza, ha megnyugtat.

több mint 10 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
A Roszatom-szerződésről vélemények? Én baromira nem örülök.szaba
Ilyen mélységekben?
Szerintem meg jó.Sobri Jóska
Mondom, eleget voltál némítva. Tévedtem.
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
A Roszatom-szerződésről vélemények? Én baromira nem örülök.szaba
Állítólag alkotmányos akadályai is vannak, ugyanis a megállapodás összege (vagyis az oroszoktól kapott hitel mértéke) meghaladja az alkotmányban rögzített államadósság-növekvést. Ennek fényében várom az újabb alkotmánymódosítást...berger90
Megoldják okosba...

Akkora az orosz Paks-hitel, mint az IMF-hitel - Eldugjuk az államadósságot
több mint 10 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
A Roszatom-szerződésről vélemények? Én baromira nem örülök.szaba
Állítólag alkotmányos akadályai is vannak, ugyanis a megállapodás összege (vagyis az oroszoktól kapott hitel mértéke) meghaladja az alkotmányban rögzített államadósság-növekvést. Ennek fényében várom az újabb alkotmánymódosítást...

Mindig jövőre
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
A Roszatom-szerződésről vélemények? Én baromira nem örülök.szaba
Ilyen mélységekben?
Szerintem meg jó.

több mint 10 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
A Roszatom-szerződésről vélemények? Én baromira nem örülök.
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 984 — #neverpunt
Ezzel az a gond, hogy nem látom mi fog felrobbanni. Gazdaságilag a mostani szinten fenntartható lesz a rendszer (hiány) jó pár évig még.Kori
A különadókkal fenntartható, csak a "demokratikus" ellenzék ezek ellen van, és ha ezt komolyan gondolja és kormányra kerülve ki akarja vezetni őket, akkor csak nagy fájdalmak útján fogja tudni a hiányzó pénzt máshonnan összeszedni.

több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Hát ezzel a koalícióval (jól mondta itt valaki, összehordta a szemetet a szél), a fidesz ismét 2/3-ot kap. Ezidáig úgy számoltam, hogy fidesz 50% jobbik 20% a maradék 30%-on meg osztozik 4-5 párt, de így sokan a fideszt húzzák be inkább a jobbik helyett és a hezitálók akik nem mentek volna el, inkább a fidesz mint megint a komcsik jelszóval a fideszre szavaznak.
Egy biztos, nagy buli van most Viktoréknál😊NB2
ami azt illeti nálam is. Megvalósul az apeszossal való közös álmom és Viktorék alatt fog elrobbanni a saját aknájuk.Amadeus91
Ezzel az a gond, hogy nem látom mi fog felrobbanni. Gazdaságilag a mostani szinten fenntartható lesz a rendszer (hiány) jó pár évig még. A gazdaság még nagyobb szeletét fogják ugyan bekebelezni, lesz még néhány állami multi, de azok miatt nem megy tüntetni senki. Ha mégse jön össze, majd növelnek pár adót és kiplakátolják, hogy jobban élünk, mint eddig.

Nem látom azt a költségvetési időzített bombát, ami berogyasztaná a kormányt, legalábbis a következő 4 éves ciklusban.Kori
Nekem gyanús, hogy - elsősorban - a lakossági szolgáltatások piacán egy nagy halat felszeletelnek "bizonyos befektetőknek fájdalommentes módon" (lásd; Postabank). Egy ideje nem tudom eldönteni, hogy az OTP lesz-e az áldozat, vagy valamelyik külföldi leány... (kb. 2010ig a Rájfájzen kevergette a kását, de manapság már kevésbé lehet eldönteni, hogy kinek a szele merről fújdogál a szektorban).
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 626 — Egyéb témák lakó
 www.origo.hu/itthon/20140115-interju-gyurcsany-ferenccel-a-baloldali-osszefogas-megkotese-utan.html?sec-top

Egyszerűen nem bírja abbahagyni 😀 Ez az interjú egy kincs.

"De ki találta ki, hogy Fodor Gábor is szerepeljen a listán?

Én igényeltem, Attila megoldotta, Gordon elfogadta. Ez volt a szereposztás."