Politika

44 feliratkozó

több mint 10 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
 444.hu/2013/07/27/valasztasi-csalas-2014/

baszod jönnek a félcédulás választások?

„Feladhatja postán abban az országban, amiben lakik, feladhatja postán a Nemzeti Választási Iroda részére ezt a levelet, de eljuttathatja a választást megelőző 15. naptól az adott országban lévő konzulátusokra, nagykövetségekre. Ott majd lesz egy ilyen postaládának nevezett urna, ahol nem kell semmit sem igazolni, hanem bedobhatja. De bedobhatja akár az egész faluét is, hogyha valakit megbíznak azzal, hogy szedje össze, és vigye már be a konzulátusra, mondjuk Csíkszeredára ezeket a levélszavazatokat, borítékokat. Áthozhatják Magyarországra, ott is fel lehet adni postán. És Magyarországon is, a választás napján majd lesz minden választókerületben egy kijelölt szavazókör, ahol szintén leadhatók ezek a levélszavazatok.”Amadeus91
Kezdd el gyűjteni Németországban az ellenzéki szavazatokat. Elvégre azt sem kell igazolni...

Mindig jövőre
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
 444.hu/2013/07/27/valasztasi-csalas-2014/

baszod jönnek a félcédulás választások?

„Feladhatja postán abban az országban, amiben lakik, feladhatja postán a Nemzeti Választási Iroda részére ezt a levelet, de eljuttathatja a választást megelőző 15. naptól az adott országban lévő konzulátusokra, nagykövetségekre. Ott majd lesz egy ilyen postaládának nevezett urna, ahol nem kell semmit sem igazolni, hanem bedobhatja. De bedobhatja akár az egész faluét is, hogyha valakit megbíznak azzal, hogy szedje össze, és vigye már be a konzulátusra, mondjuk Csíkszeredára ezeket a levélszavazatokat, borítékokat. Áthozhatják Magyarországra, ott is fel lehet adni postán. És Magyarországon is, a választás napján majd lesz minden választókerületben egy kijelölt szavazókör, ahol szintén leadhatók ezek a levélszavazatok.”

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Red Star Pittsburgh Steelers 206
ezt apám mondta, hogy nálunk mindenki forradalmárként kezdi és fasisztaként végzisutianap
Ez fordítva is igaz, de így is van ez rendben. Az embert élete során folyamatosan alakítják az őt ért benyomások. Vagyis igaz az a tétel, hogy a lét határozza meg a tudatot. Ezt ugyan Marx fogalmazta meg ilyen tömören, de alapvetően több világvallás jutott már erre a következtetésre évezredek óta. Egy idő után persze van aki tudatosan elzárja maga elöl azokat a benyomásokat amelyek nem egyeznek éppen aktuális nézeteikkel, s belőlük lesznek a fanatikus hívek.
Régis Debray mondta egyszer, hogy csak a hülyék nem változnak.
És ez mennyire igaz...





Aki másnak vermet ás, az sírásó.
több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
Túl tenyérbemászó figura, az "akinek nincs semmije, az annyit is ér" szlogenről egyértelmű, hogy tök komolyan gondolja. Ő azért nagy ember, mert ügyesen megszedte magát és elég gátlástalan, hogy ne hagyja abba. Már legalábbis szerinte, és ezt nem is nagyon titkolja. Ez még a vérfideszeseknek sem túl szimpi szerintem, bár nem tudom hogy áll a népszerűségi listán. Kevés undorítóbb pali van mostanság a politikában, pedig erős a felhozatal.Kori
Hát a politikusok általában nem terézanyák, ő viszont szerintem viszonylag ügyesen csinálja a dolgait egyelőre. Részben pont azért, mert gátlástalan, talán jobban is mint a többség körülötte. De ha mondasz valakit a Fideszből, akit valszínűbb utódnak látsz ma, írd le nyugodtan.Rajna
Én is Lázárt érzem Orbán utódnak.
Megvan ugyanaz a mindent háborúsító attitűdje, amivel Fideszvezér lehet valaki.Sobri Jóska
Éppen ebbe fog belebukni. A nép még emlékszik, hogy egy magát sokra tartó, de annál jóval kevesebbet érő arrogáns faszfej (Gyurcsány) miként működött miniszterelnökként. A választók jó része persze síkhülye, ugye ebből élnek a pártok, de jó tíz évig (de inkább több) Orbán nem jelöl ki utódot, addigra Lázár már bőven nem lesz sehol, legfeljebb az EP-ben, a politikustemetőben.berger90
Majd meglátjuk.
Lehet berobban utódnak valaki, aki most még egy kis vidéki alspzervezetnél kezd öntudatra ébredni, és 8-10 év alatt felépíti magát.
De a jelenlegi politikusok közül Lázár a leginkább Orbán.

több mint 10 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
Túl tenyérbemászó figura, az "akinek nincs semmije, az annyit is ér" szlogenről egyértelmű, hogy tök komolyan gondolja. Ő azért nagy ember, mert ügyesen megszedte magát és elég gátlástalan, hogy ne hagyja abba. Már legalábbis szerinte, és ezt nem is nagyon titkolja. Ez még a vérfideszeseknek sem túl szimpi szerintem, bár nem tudom hogy áll a népszerűségi listán. Kevés undorítóbb pali van mostanság a politikában, pedig erős a felhozatal.Kori
Hát a politikusok általában nem terézanyák, ő viszont szerintem viszonylag ügyesen csinálja a dolgait egyelőre. Részben pont azért, mert gátlástalan, talán jobban is mint a többség körülötte. De ha mondasz valakit a Fideszből, akit valszínűbb utódnak látsz ma, írd le nyugodtan.Rajna
Én is Lázárt érzem Orbán utódnak.
Megvan ugyanaz a mindent háborúsító attitűdje, amivel Fideszvezér lehet valaki.Sobri Jóska
Éppen ebbe fog belebukni. A nép még emlékszik, hogy egy magát sokra tartó, de annál jóval kevesebbet érő arrogáns faszfej (Gyurcsány) miként működött miniszterelnökként. A választók jó része persze síkhülye, ugye ebből élnek a pártok, de jó tíz évig (de inkább több) Orbán nem jelöl ki utódot, addigra Lázár már bőven nem lesz sehol, legfeljebb az EP-ben, a politikustemetőben.

Mindig jövőre
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
Túl tenyérbemászó figura, az "akinek nincs semmije, az annyit is ér" szlogenről egyértelmű, hogy tök komolyan gondolja. Ő azért nagy ember, mert ügyesen megszedte magát és elég gátlástalan, hogy ne hagyja abba. Már legalábbis szerinte, és ezt nem is nagyon titkolja. Ez még a vérfideszeseknek sem túl szimpi szerintem, bár nem tudom hogy áll a népszerűségi listán. Kevés undorítóbb pali van mostanság a politikában, pedig erős a felhozatal.Kori
Hát a politikusok általában nem terézanyák, ő viszont szerintem viszonylag ügyesen csinálja a dolgait egyelőre. Részben pont azért, mert gátlástalan, talán jobban is mint a többség körülötte. De ha mondasz valakit a Fideszből, akit valszínűbb utódnak látsz ma, írd le nyugodtan.Rajna
Én is Lázárt érzem Orbán utódnak.
Megvan ugyanaz a mindent háborúsító attitűdje, amivel Fideszvezér lehet valaki.

több mint 10 éve
Rajna Tennessee Titans 7 832 — Nega Scott
Túl tenyérbemászó figura, az "akinek nincs semmije, az annyit is ér" szlogenről egyértelmű, hogy tök komolyan gondolja. Ő azért nagy ember, mert ügyesen megszedte magát és elég gátlástalan, hogy ne hagyja abba. Már legalábbis szerinte, és ezt nem is nagyon titkolja. Ez még a vérfideszeseknek sem túl szimpi szerintem, bár nem tudom hogy áll a népszerűségi listán. Kevés undorítóbb pali van mostanság a politikában, pedig erős a felhozatal.Kori
Hát a politikusok általában nem terézanyák, ő viszont szerintem viszonylag ügyesen csinálja a dolgait egyelőre. Részben pont azért, mert gátlástalan, talán jobban is mint a többség körülötte. De ha mondasz valakit a Fideszből, akit valszínűbb utódnak látsz ma, írd le nyugodtan.

több mint 10 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
(következő választáson nem lesz 2/3-ad, az gondolom nyilvánvaló)
Jan
Oszt mé nem?
atapapa fejtegette korábban, hogy a megváltozott szavazási metodika következtében egy sima 55%-os győzelem könnyedén kétharmadossá torzulhat, és hogy kicsit nyerni nehezebb, mint nagyon.Sobri Jóska
a régi szavazási rendszerben is simán lehetett egy 55%-os győzelemből kétharmad, lásd fülkeforradalom 2010slowmotion
Most 30%-ból is lazán lehet kétharmad, na.

Lázárnak pedig sztem van jövője a politikai vezetésben, legalábbis nálam ő a Fideszben a legpotensebb ember jelenleg.Rajna
Túl tenyérbemászó figura, az "akinek nincs semmije, az annyit is ér" szlogenről egyértelmű, hogy tök komolyan gondolja. Ő azért nagy ember, mert ügyesen megszedte magát és elég gátlástalan, hogy ne hagyja abba. Már legalábbis szerinte, és ezt nem is nagyon titkolja. Ez még a vérfideszeseknek sem túl szimpi szerintem, bár nem tudom hogy áll a népszerűségi listán. Kevés undorítóbb pali van mostanság a politikában, pedig erős a felhozatal.


több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 931 — Cowboys fan
(következő választáson nem lesz 2/3-ad, az gondolom nyilvánvaló)
Jan
Oszt mé nem?
atapapa fejtegette korábban, hogy a megváltozott szavazási metodika következtében egy sima 55%-os győzelem könnyedén kétharmadossá torzulhat, és hogy kicsit nyerni nehezebb, mint nagyon.Sobri Jóska
a régi szavazási rendszerben is simán lehetett egy 55%-os győzelemből kétharmad, lásd fülkeforradalom 2010slowmotion
Most 30%-ból is lazán lehet kétharmad, na.

Lázárnak pedig sztem van jövője a politikai vezetésben, legalábbis nálam ő a Fideszben a legpotensebb ember jelenleg.Rajna
persze hogy az, mert az egyik (ha nem a) legcinikusabb és legtörtetőbb a sok közül, ráadásul bizalmi is. ha ki tudja várni a sorát, amíg Viktor megunja, akkor simán ő lesz az utódja, nem a külügyi zseni Petike
több mint 10 éve
Rajna Tennessee Titans 7 832 — Nega Scott
(következő választáson nem lesz 2/3-ad, az gondolom nyilvánvaló)
Jan
Oszt mé nem?
atapapa fejtegette korábban, hogy a megváltozott szavazási metodika következtében egy sima 55%-os győzelem könnyedén kétharmadossá torzulhat, és hogy kicsit nyerni nehezebb, mint nagyon.Sobri Jóska
a régi szavazási rendszerben is simán lehetett egy 55%-os győzelemből kétharmad, lásd fülkeforradalom 2010slowmotion
Most 30%-ból is lazán lehet kétharmad, na.

Lázárnak pedig sztem van jövője a politikai vezetésben, legalábbis nálam ő a Fideszben a legpotensebb ember jelenleg.

több mint 10 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
Jan
...
Ehh... vannak a Jobbikban agyhalottak, de a párt nagy része sima megélhetési náci radikális. A most Jobbikos egyetemisták fele, mire megtanulja, hogy a való életben a hőbörgés és a mindennel való ellentmondás nem megoldás, addigra már ez nem lesz Jobbikos. És az, hogy ~100ezres népességben a Jobbiknak 18%-a van, hát hadd ne vegyem ár komolyan.
...
Gyurma Pappa
A Jobbik nem csak az ideológia miatt sikeres, hanem Vona miatt is. Neki balszerencséje hogy a szélsőjobbon kötött ki, mert ha balos vagy liberális lenne, vihetné a miniszterelnökségig, amire szélsőjobbosként semmi esélye. OV mellett a másik vezető, aki valamilyen szinten karizmatikusnak mondható, és rendet tart a pártjában. Ha Vona valamelyik szalonképes erőnek volna az elnöke, a fidesz legnagyobb ellenfele lenne. Szvsz még így is be fog keverni nekik valamennyire...

Amúgy pedig az a helyzet, hogy a Jobbik szavazóbázisa középtávon stabilnak mondható. 2-3-ik legnagyobb párt lesznek, pillanatnyi közhangulattól és attól függően, hogy találnak-e valami jó kampánytémát. (cigánybűnözés már lefutott, más kell)
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 931 — Cowboys fan
(következő választáson nem lesz 2/3-ad, az gondolom nyilvánvaló)
Jan
Oszt mé nem?
atapapa fejtegette korábban, hogy a megváltozott szavazási metodika következtében egy sima 55%-os győzelem könnyedén kétharmadossá torzulhat, és hogy kicsit nyerni nehezebb, mint nagyon.Sobri Jóska
a régi szavazási rendszerben is simán lehetett egy 55%-os győzelemből kétharmad, lásd fülkeforradalom 2010
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
(következő választáson nem lesz 2/3-ad, az gondolom nyilvánvaló)
Jan
Oszt mé nem?
atapapa fejtegette korábban, hogy a megváltozott szavazási metodika következtében egy sima 55%-os győzelem könnyedén kétharmadossá torzulhat, és hogy kicsit nyerni nehezebb, mint nagyon.Sobri Jóska
Szerintem több szavazót veszítenek, mint ahogy gondolják.

Már írtam korábban, hogy pl a földtörvény elfogadása egy olyan téma, ami a városokban élőket túlzottan nem érinti meg, de vidéken komoly visszhangja volt. Aztán akinek esetlegesen még voltak illúziói, az a trafik témában teljesen felvilágosulhatott a dolgok menetét illetően.

Bár a sajtó szerint ez kampány-nyerő téma lesz, de a devizahitelesek mentése sem egyértelműen pozitív kicsengésű, legalábbis azoknak nem, akiknek nincs ilyen hitelük - gyanítom ez az ország nagyobbik része. Hasonlóképp mikor átvállalták az önkormányzatok adósságait, azoknál az önkormányzatoknál ahol éveken keresztül vért hugyozva spóroltak, hogy rendben legyenek a pénzügyek, elborult pár ember agya...

Azonkívül Mo.-n a jobboldal támogatottsága együttesen mozog, de maga a jobboldal nem egységes. És ahogy a KDNP-t meg az MDF-et "megoldotta" OV, úgy a radikálisokat nem fogja. Vona egy kis OV, ha beleszagol a hatalomba, fog még fejtörést okozni a fidesznek.Jan
De nem ezt kérdeztem. 😊
atapapa azt vezette le, eléggé meggyőzően, hogy egy átlagosan épphogy győzelem is a mandátumelosztásnak köszönhetően eltorzul, és ha országosan csak 10%-al is nyer a Fidesz, az a képviselők számában sokkal nagyobb differenciát okoz, mintsem 10%-nyi különbséget.
Volt is egy táblázat, ahol lehetett számolgatni, állítgatni, és valóban nehéz volt úgy kihozni, hogy egy kis győzelem ne legyen nagy győzelem.

több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 117 — capitaine du château de Vienne 1487
ezt apám mondta, hogy nálunk mindenki forradalmárként kezdi és fasisztaként végzi


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 647 — Egyéb témák lakó
Lézer szvsz nem sokáig lesz komoly politikai tényező. Ő a mór, aki ha elvégzi a piszkos munkát feleslegessé, sőt, terhessé válik a gazdája számára. OV-nak kell 1-2 pitbull, akit megoldja az olyan szitukat, amibe személyesen nem akar belekeveredni, de a céljai eléréséhez fontos.
Jan
Ebben ne legyél annyira biztos. Orbán politikai hatalma két lábon áll:
1) populista retorika
2) Simicska-féle gazdasági machinálások

Az elsőt nem tudják tőle elvenni (legalábbis Lézer nem), a másodikat könnyen (nagyon könnyen) bukhatja, sokkal könnyebben, mint ő az gondolja.

Most hagyjuk Lázár urat, ő egyelőre nem érdekes. Sokkal inkább érdekes az egész deviza ügy. Most lehet konteozni, hogy Csányi megijesztette őket, de kurvára nincs erről szó. Egész egyszerűen az történt, hogy az új cigánykérdés láthatjuk kedves feleim megszületni. Egy olyan témát, amit igazán megoldani soha nem szeretnének. Jól látszik: mennek a radikálisok tüntetni, követelik az azonnali, teljes megváltás stb. A Fidesz 2014-ig biztosan nem fogja megoldani a kérdést, szerintem valamikor december magasságára lesz valami konkrét tervezet, és talán majd március-április magasságában lesz valami hatályba lépés.

Aranyos ez, na.
Az egyetemisták körében hogyan lehet népszerű a Jobbik amikor elmondásotok szerint minden Jobbikos agyhalott?Bazzani
Ehh... vannak a Jobbikban agyhalottak, de a párt nagy része sima megélhetési náci radikális. A most Jobbikos egyetemisták fele, mire megtanulja, hogy a való életben a hőbörgés és a mindennel való ellentmondás nem megoldás, addigra már ez nem lesz Jobbikos. És az, hogy ~100ezres népességben a Jobbiknak 18%-a van, hát hadd ne vegyem ár komolyan.

Ha csak a saját "fejlődésemet" nézem: 18 évesen eszetlen mód liberális (sőt, külső szemlélő számára anarchista punk) voltam, őszintén hittem a drog liberalizálástól kezdve az abortuszon át, minden (ma már így gondolom) maszlagnak. Aztán egyetemistaként is radikális voltam még, de már koránt sem gondoltam, hogy a rasszizmus a 8. főbűn, már nem gondoltam azt, hogy mindent megold a piac, vagy hogy fegyverrel mennék apartheid és náci bűnösöket ölni. 25 éves koromra sokkal jobban közeledtem már a centrumhoz, elkezdtek konzervatív elemek belecsúszni a világnézetembe, rájöttem a család elsődlegességére, gazdaság politikában már egészen jobboldali gondolataim is lettek. Most 30 évesen a korábbi önmagamhoz képes kimondottan konzervatív vagyok, szélsőséges, anarchistából konzervatív liberális lettem, kb. 15 év alatt.

több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 941 — No es importante
az egyetemisták is agyhalottak és ők még fogékonyabbak a radikalizmusra


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Az egyetemisták körében hogyan lehet népszerű a Jobbik amikor elmondásotok szerint minden Jobbikos agyhalott?

több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
(következő választáson nem lesz 2/3-ad, az gondolom nyilvánvaló)
Jan
Oszt mé nem?
atapapa fejtegette korábban, hogy a megváltozott szavazási metodika következtében egy sima 55%-os győzelem könnyedén kétharmadossá torzulhat, és hogy kicsit nyerni nehezebb, mint nagyon.Sobri Jóska
Azonkívül Mo.-n a jobboldal támogatottsága együttesen mozog, de maga a jobboldal nem egységes. És ahogy a KDNP-t meg az MDF-et "megoldotta" OV, úgy a radikálisokat nem fogja. Vona egy kis OV, ha beleszagol a hatalomba, fog még fejtörést okozni a fidesznek.Jan
ha már Jobbik, engem aggaszt, hogy ennyire népszerűek pl. az egyetemisták körében. Könnyen lehet, hogy hosszabb távon is tényezők lesznek.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
(következő választáson nem lesz 2/3-ad, az gondolom nyilvánvaló)
Jan
Oszt mé nem?
atapapa fejtegette korábban, hogy a megváltozott szavazási metodika következtében egy sima 55%-os győzelem könnyedén kétharmadossá torzulhat, és hogy kicsit nyerni nehezebb, mint nagyon.Sobri Jóska
Szerintem több szavazót veszítenek, mint ahogy gondolják.

Már írtam korábban, hogy pl a földtörvény elfogadása egy olyan téma, ami a városokban élőket túlzottan nem érinti meg, de vidéken komoly visszhangja volt. Aztán akinek esetlegesen még voltak illúziói, az a trafik témában teljesen felvilágosulhatott a dolgok menetét illetően.

Bár a sajtó szerint ez kampány-nyerő téma lesz, de a devizahitelesek mentése sem egyértelműen pozitív kicsengésű, legalábbis azoknak nem, akiknek nincs ilyen hitelük - gyanítom ez az ország nagyobbik része. Hasonlóképp mikor átvállalták az önkormányzatok adósságait, azoknál az önkormányzatoknál ahol éveken keresztül vért hugyozva spóroltak, hogy rendben legyenek a pénzügyek, elborult pár ember agya...

Azonkívül Mo.-n a jobboldal támogatottsága együttesen mozog, de maga a jobboldal nem egységes. És ahogy a KDNP-t meg az MDF-et "megoldotta" OV, úgy a radikálisokat nem fogja. Vona egy kis OV, ha beleszagol a hatalomba, fog még fejtörést okozni a fidesznek.
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
(következő választáson nem lesz 2/3-ad, az gondolom nyilvánvaló)
Jan
Oszt mé nem?
atapapa fejtegette korábban, hogy a megváltozott szavazási metodika következtében egy sima 55%-os győzelem könnyedén kétharmadossá torzulhat, és hogy kicsit nyerni nehezebb, mint nagyon.

több mint 10 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
Vagy konteo vagy sem: egyesek szerint nem Lézer Janinak van kifele, hanem ő lesz egyre jobban befele. A két oligarcha közül elvileg az egyiket már meggyőzte, a másik pedig még az évtizedes "barátság" ürügyén nem akar lépni. Még.

Persze lehet, hogy nem így van. Csányi meg továbbra is azt csinál, amit akar, elborzasztó vagyona van, ez nem is tudják elvenni tőle. A következő 20 évet akarják átszabni, de nagyon. Kérdés, hogy ezt itt és most érdemes-e. Csányi sem lesz fiatalabb, nem biztos, hogy örökre akar maradni (sőt). Az én véleményem az, hogy nem a fiúk szabályai szerint akar lelépni, hanem a sajátja szerint, nehezen hiszem el, hogy bele akar menni egy évekig tartó viaskodásba.

Érdekes azért, hogy a kormány nem "merte" egyből megszavazni a devizahitel mentést, nem volt eddig szokásuk ez. Lesz itt még érdekesség.Gyurma Pappa
Lézer szvsz nem sokáig lesz komoly politikai tényező. Ő a mór, aki ha elvégzi a piszkos munkát feleslegessé, sőt, terhessé válik a gazdája számára. OV-nak kell 1-2 pitbull, akit megoldja az olyan szitukat, amibe személyesen nem akar belekeveredni, de a céljai eléréséhez fontos.

OV szerintem kitűnő machiavellista politikus, ahogy az elmúlt évtizedekben sorra kinyírta a belpolitikai ellenfeleit, az tankönyvbe illő - mindezt úgy, hogy ő személyesen nem kopott el. (legalábbis nem annyira mint pl Torgyán, vagy Fletó) Részben azért, mert mindig megvoltak az emberei az acsarkodásra. Az aktuális ilyen embere a Lézerjani. Lehet hogy csóri Lézer azt hiszi, ő egy nagy ívű politikai karrier elején van, amiből még akármi is lehet, de szvsz ő most van a csúcson, neki innen már csak lefele vezet út. Itt is csak addig marad, amíg 1: Viktornak szüksége van rá, 2: feltétel nélkül engedelmeskedik.

Ehhez képest Csányi elég nagy spíler, a fidesz politikai hatalma nem áll olyan erős lábakon mint Csányi gazdasági hatalma. (következő választáson nem lesz 2/3-ad, az gondolom nyilvánvaló)

Azt el tudom képzelni, hogy OV szemét szúrja Csányi hatalma, de azt nem, hogy nyíltan szembeállnak vele. Ha mégis, az nagyon kemény menet lesz, és ha lehetne rá fogadni, én simán Csányira tennék.
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 931 — Cowboys fan
Fogalmam nincs mi van valójában a háttérben, nem is akarok túlságosan konteózni, csak abból indulok ki, hogy Csányi 100%, hogy többet tud a piac várható alakulásáról, mint én.
És ha ő úgy döntött, hogy most elad (akármilyen motivációból is tette), akkor neki elhiszem, hogy most érte meg eladni. Ergo az OTP részvények árfolyama tartósan alacsony lesz. Hogy ez mit jelent, pedig mindenki kisakkozhatja magának. Sobri Jóska
Tudom, hogy elég primitív konteó, de mi van, ha holnap visszaveszi ugyenezeket a részvéyneket? Az értékük nyilván visszakúszik az eredeti közelébe, ő pedig ugye jóval drágábban adott el, mint vette, egyszerű shortolás. Persze gondolom nincs rászorulva, és inlább valami komolyabb áll a háttérben.Rajna
Ez bennfentes kereskedés lenne, nem?
Egy ilyenbe belebukna akárki.
Én olvasgatva, még azt a konteót is magaménak tudom érezni (még ha az előzővel nem is koherens), hogy neki valóban nem 2,3 milliós, hanem 50 millió körüli az OTP-részvénycsomagja, ahogy rebesgetik, és egyszerűen kivett egy kis kápét. 😊Sobri Jóska
nem hiszem, hogy az lenne.
a süketeket és a vakokat kivéve kb a piac összes szereplője tudja, hogy ha átmegy a devizahiteles mentőcsomag, akkor a bankoknak rossz lesz. ez egyáltalán nem bennfentes információ, hanem egy teljesen nyilvánvaló és elvárható hatás.
az lenne bennfentes információ, ha mondjuk azért shortolnának, mert tudnák, hogy holnap kiderül, hogy kreatívan könyveltek, és az majd beszakítaná az árfolyamot.
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
Fogalmam nincs mi van valójában a háttérben, nem is akarok túlságosan konteózni, csak abból indulok ki, hogy Csányi 100%, hogy többet tud a piac várható alakulásáról, mint én.
És ha ő úgy döntött, hogy most elad (akármilyen motivációból is tette), akkor neki elhiszem, hogy most érte meg eladni. Ergo az OTP részvények árfolyama tartósan alacsony lesz. Hogy ez mit jelent, pedig mindenki kisakkozhatja magának. Sobri Jóska
Tudom, hogy elég primitív konteó, de mi van, ha holnap visszaveszi ugyenezeket a részvéyneket? Az értékük nyilván visszakúszik az eredeti közelébe, ő pedig ugye jóval drágábban adott el, mint vette, egyszerű shortolás. Persze gondolom nincs rászorulva, és inlább valami komolyabb áll a háttérben.Rajna
Ez bennfentes kereskedés lenne, nem?
Egy ilyenbe belebukna akárki.
Én olvasgatva, még azt a konteót is magaménak tudom érezni (még ha az előzővel nem is koherens), hogy neki valóban nem 2,3 milliós, hanem 50 millió körüli az OTP-részvénycsomagja, ahogy rebesgetik, és egyszerűen kivett egy kis kápét. 😊

több mint 10 éve
Rajna Tennessee Titans 7 832 — Nega Scott
Fogalmam nincs mi van valójában a háttérben, nem is akarok túlságosan konteózni, csak abból indulok ki, hogy Csányi 100%, hogy többet tud a piac várható alakulásáról, mint én.
És ha ő úgy döntött, hogy most elad (akármilyen motivációból is tette), akkor neki elhiszem, hogy most érte meg eladni. Ergo az OTP részvények árfolyama tartósan alacsony lesz. Hogy ez mit jelent, pedig mindenki kisakkozhatja magának. Sobri Jóska
Tudom, hogy elég primitív konteó, de mi van, ha holnap visszaveszi ugyenezeket a részvéyneket? Az értékük nyilván visszakúszik az eredeti közelébe, ő pedig ugye jóval drágábban adott el, mint vette, egyszerű shortolás. Persze gondolom nincs rászorulva, és inlább valami komolyabb áll a háttérben.