Politika

44 feliratkozó

több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
A 444.hu a hazai "politikai újságírás" blacherreportja, ennyire is kell komolyan venni.

Nemrég rangsorolták demokrácia/jólét meg nem tudom mi alapján a rendszerváltás óta eltelt éveket Magyarországon, sikerült 3. helyre betenniük 2007-t, mert hogy ez volt a válság előtti utolsó év. Emberünknek nem esett le, hogy Magyarországon már egy évvel a válság előtt olyan megszorítás volt, hogy gyakorlatilag nem volt gazdasági növekedés. Gondolom paritásos alapon kellett a lista elejére egy gyurcsányos év is.

Persze ahogy a blacherreporton is becsúsznak jó cikkek (manapság egyre több), úgy a 444-nek is sikerült néha alkotnia értelmeset is.

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 647 — Egyéb témák lakó
 www.origo.hu/nagyvilag/20130730-ferenc-papa-jorge-mario-bergoglio-es-a-vatikan-megreformalasa.html

Nagyon sok sikert kívánok neki. Kíváncsi vagyok, hogy Semjén Zsolti mennyire zavarodott meg, és mennyire fog még 😊

Egyébként megint a jezsuiták érzik a jó irányt, azért jellemző. Az összes engem valaha oktató pap, az eskető papunk, mind jezsuita oktatást kaptak, az egyikük élt is évekig rendházban. Sejtettem már a megválasztásakor, hogy hasonló lendület lesz.

több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
A szomorú az, hogy a politikus az egy szakma. A lopás-hazudás olyan hivatásszerű űzése, amiért nem jár büntetés. Nem és kész. Itt jól elbeszélgetünk arról, hogy kit "válasszunk" (bár én továbbra sem hiszek abban, hogy a választók valóban választanak 😀 ), miközben tudjuk azt; hogy ugyanazt fogja tenni ez is mint az. Így mi értelme van?
Tudom; nem az igazság számít, hanem az, hogy ki mit hisz el abból a valóságból, amit mutatnak neki. A bolondgyártó "egymásra mutogatós" játéktól kezdve a "ki mer nyilvánvalóan nagyobbat hazudni" játékig. Kit érdekel, hogy a kormányok milyen köztörvényes galádságokat művelnek: a bűnös az, aki elárulta. Mondjuk rá, hogy a Te érdekedben tettük, az a leleplező pedig hazaáruló. WTF? De hát az "Ámérikakátitány"... 😛. Tehát: ha a haza állampolgárai ellen elkövetett bűnöket árulta el a haza állampolgárainak valaki, akkor az most kit is árult el? Akik elkövették a bűnöket? Ők lennének a haza? Vagy; lehallgatnak jogtalanul? Kit izgat? A bűnös itt is az, aki elmondta. Mert a Te érdekedben lopták el a privát levelezéseid, a személyes adataidat, vagy az üzleti titkaid. Vagy; kormányok tárgyalnak tolvajokkal az elmaradt hasznukról? A Te érdekedben kapnak a pénzedből még többet, örülj neki! 😀 Mert máshogyan nem lehet elintézni! 😊 A sor végtelen.
Folyamatosan azt érzem, hogy nem a megfelelő kérdéseket tesszük fel. Nem a valódi probléma felett jógázunk. Nem a megfelelő oldalról közelítünk. Így nem is kaphatunk mást, csak a terelés terelését.
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
 vastagbor.blog.hu/2013/07/30/semjen_zsolt_megvedi_a_rezsicsokkentest

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 221 — Saturday Night Lights
ezt a 444.hu-t esküszöm beteszem a szűrőbe a walterfootball és a bleacherreport mellé...jjncaa
És mégis miért?Schleck
mert botrányosan rossz, hiteltelen, ezek a facebook-generáció oldalai (annyira érezhető a hatásvadászat és hogy arra mennek, hangzatos címekkel és könnyű olvashatósággal minél többen lájkolják és osszák meg a cikkeket, mögötte tartalom meg semmi)

szomorú ez, annak örülök, hogy pl. az amerikai futballal foglalozó sportújságírás nem teljesen ezt az irányt választotta, ott vannak végre üdítő kivételekjjncaa
A cikk első fele egyetemi focival foglalkozik 😊

 444.hu/2013/07/29/uristen-egy-egyetemi-toplista-amin-a-harvard-csak-a-nyolcadik4/

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 10 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 221 — Saturday Night Lights
Ez hogy jött ki? A nem magyar lakcímes kettős állampolgárok csak listára szavazhatnak.Schleck
Igaz. (Még nem tanulmányoztam elég részletesen.) Akkor sztornó. Csak a listát viszik. Egyéniben maradnak a régi módszerek.Atari
Lényeg, hogy tuti a választási csalás, nem érdemes itt a részletekkel foglalkozni.Rajna
A lényeg az, hogy úgy szavazhatnak majd egyes emberek, hogy életükben nem éltek, dolgoztak itt (és nem valószínű, hogy valaha fognak). Döntési lehetőség, felelősség nélkül. Ez a lényeg.gdavid
Az RMDSZ-nek volt az a zseniális ötlete (komolyan), miszerint az anyaországban is bejegyzi magát, hogy összegyűjtse a határon túli voksokat, elkerülendő a külhoni magyarok elleni ellenszenv újraéledését és az itthoni választás indokolatlan határon túli befolyásolását. Sajna passzolták a tervet.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
 index.hu/bloghu/vorosbarca/2013/07/29/mav_az_utas_tehet_mindenrol

A B@zdmegen kívül sokat nem tudok hozzáfűzni.

De hálát adok, hogy tegnap nem főttem meg a saját levemben, mert működött a légkondi.Vrijbloed
más kérdés, hogy a MÁV még mindig* olyan kocsikat üzemeltet, melyekből ki lehet ugrani, ha mozgásban van a szerelvény. Ugyebár.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
 index.hu/bloghu/vorosbarca/2013/07/29/mav_az_utas_tehet_mindenrol

A B@zdmegen kívül sokat nem tudok hozzáfűzni.

De hálát adok, hogy tegnap nem főttem meg a saját levemben, mert működött a légkondi.
több mint 10 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
Ez hogy jött ki? A nem magyar lakcímes kettős állampolgárok csak listára szavazhatnak.Schleck
Igaz. (Még nem tanulmányoztam elég részletesen.) Akkor sztornó. Csak a listát viszik. Egyéniben maradnak a régi módszerek.Atari
Lényeg, hogy tuti a választási csalás, nem érdemes itt a részletekkel foglalkozni.Rajna
A lényeg az, hogy úgy szavazhatnak majd egyes emberek, hogy életükben nem éltek, dolgoztak itt (és nem valószínű, hogy valaha fognak). Döntési lehetőség, felelősség nélkül. Ez a lényeg.gdavid
Lehetséges hogy lesz majd egyszer egy választás, ami olyan szoros eredményt hoz, hogy döntő lesz a határon túliak szavazata. De ez nem 2014-ben lesz, gondolom sejtitek.
több mint 10 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Ez hogy jött ki? A nem magyar lakcímes kettős állampolgárok csak listára szavazhatnak.Schleck
Igaz. (Még nem tanulmányoztam elég részletesen.) Akkor sztornó. Csak a listát viszik. Egyéniben maradnak a régi módszerek.Atari
Lényeg, hogy tuti a választási csalás, nem érdemes itt a részletekkel foglalkozni.Rajna
A lényeg az, hogy úgy szavazhatnak majd egyes emberek, hogy életükben nem éltek, dolgoztak itt (és nem valószínű, hogy valaha fognak). Döntési lehetőség, felelősség nélkül. Ez a lényeg.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 10 éve
Rajna Tennessee Titans 7 832 — Nega Scott
Ez hogy jött ki? A nem magyar lakcímes kettős állampolgárok csak listára szavazhatnak.Schleck
Igaz. (Még nem tanulmányoztam elég részletesen.) Akkor sztornó. Csak a listát viszik. Egyéniben maradnak a régi módszerek.Atari
Lényeg, hogy tuti a választási csalás, nem érdemes itt a részletekkel foglalkozni.

több mint 10 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Ez hogy jött ki? A nem magyar lakcímes kettős állampolgárok csak listára szavazhatnak.Schleck
Igaz. (Még nem tanulmányoztam elég részletesen.) Akkor sztornó. Csak a listát viszik. Egyéniben maradnak a régi módszerek.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
A külképviseleten leadott szavazatokat később adták a többihez és számolták össze technikai okokból.
Most viszont nem adják ki a szavazásra jogosultak számát.
Ebből - ha rosszhiszemű vagyok - nagyon könnyen belátható, hogy egyetlen körzet sem lesz, amit egy hajszállal, de elveszt a Fidesz.Atari
Ez hogy jött ki? A nem magyar lakcímes kettős állampolgárok csak listára szavazhatnak.

több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
A külképviseleten leadott szavazatokat később adták a többihez és számolták össze technikai okokból.
Most viszont nem adják ki a szavazásra jogosultak számát.
Ebből - ha rosszhiszemű vagyok - nagyon könnyen belátható, hogy egyetlen körzet sem lesz, amit egy hajszállal, de elveszt a Fidesz.Atari
Rosszhiszemű vagy. Minden a nemzet érdekében történik.
több mint 10 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
A külképviseleten leadott szavazatokat később adták a többihez és számolták össze technikai okokból.
Most viszont nem adják ki a szavazásra jogosultak számát.
Ebből - ha rosszhiszemű vagyok - nagyon könnyen belátható, hogy egyetlen körzet sem lesz, amit egy hajszállal, de elveszt a Fidesz.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 10 éve
Rajna Tennessee Titans 7 832 — Nega Scott
A levélszavazás mindig egy út a választási csaláshoz, anno amikor Auztriában bevezették, elég jó vita volt róla. Inkább menjenek kihelyezett urnák, mint ez, de a határontúli szavazatok komolyan úgyse fogják befolyásolni a dolgot (mondjuk legalább vicces dolgok jöhetnek ki, pl. Vajdaságban egy felmérés szerint 80% körül van a Fidesz, az MSZP pedig írd és mondd nullán, a Munkáspárt mögött 😊 )

több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
 most.444.hu/2013/07/28/ket-boritekban-szavaznak-majd-a-kettos-allampolgarok/
Nah, kiderült, hogy pontosan hogy lesz a kettős állampolgárok szavazása. Így én azt mondom, hogy ez egy korrekt és okos rendszer így.Schleck
én továbbra is a "bemegyünk a helyi magyar önkormányzathoz/konzulátusra/nagykövetségre és bedobjuk az urnába, mint az otthoniak" c. elgondolást támogatnám, de teljesen 8 végül is.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
 most.444.hu/2013/07/28/ket-boritekban-szavaznak-majd-a-kettos-allampolgarok/
Nah, kiderült, hogy pontosan hogy lesz a kettős állampolgárok szavazása. Így én azt mondom, hogy ez egy korrekt és okos rendszer így.

több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 931 — Cowboys fan
ezt a 444.hu-t esküszöm beteszem a szűrőbe a walterfootball és a bleacherreport mellé...jjncaa
És mégis miért?Schleck
mert botrányosan rossz, hiteltelen, ezek a facebook-generáció oldalai (annyira érezhető a hatásvadászat és hogy arra mennek, hangzatos címekkel és könnyű olvashatósággal minél többen lájkolják és osszák meg a cikkeket, mögötte tartalom meg semmi)

szomorú ez, annak örülök, hogy pl. az amerikai futballal foglalozó sportújságírás nem teljesen ezt az irányt választotta, ott vannak végre üdítő kivételekjjncaa
attól függetlenül a határon túli szavazás kérdését iszonyatosan szétbaszták, és itt nem csak a választójogra gondolok...slowmotion
ha csak szétbasznák, azon nem csodálkoznék. De ez nettó választási csalás.berger90
sikerült elaltatni a gyerekeket, megittam a sörömet... nem vagyok harapós kedvemben, na 😊
több mint 10 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
ezt a 444.hu-t esküszöm beteszem a szűrőbe a walterfootball és a bleacherreport mellé...jjncaa
És mégis miért?Schleck
mert botrányosan rossz, hiteltelen, ezek a facebook-generáció oldalai (annyira érezhető a hatásvadászat és hogy arra mennek, hangzatos címekkel és könnyű olvashatósággal minél többen lájkolják és osszák meg a cikkeket, mögötte tartalom meg semmi)

szomorú ez, annak örülök, hogy pl. az amerikai futballal foglalozó sportújságírás nem teljesen ezt az irányt választotta, ott vannak végre üdítő kivételekjjncaa
attól függetlenül a határon túli szavazás kérdését iszonyatosan szétbaszták, és itt nem csak a választójogra gondolok...slowmotion
ha csak szétbasznák, azon nem csodálkoznék. De ez nettó választási csalás.

Mindig jövőre
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 931 — Cowboys fan
ezt a 444.hu-t esküszöm beteszem a szűrőbe a walterfootball és a bleacherreport mellé...jjncaa
És mégis miért?Schleck
mert botrányosan rossz, hiteltelen, ezek a facebook-generáció oldalai (annyira érezhető a hatásvadászat és hogy arra mennek, hangzatos címekkel és könnyű olvashatósággal minél többen lájkolják és osszák meg a cikkeket, mögötte tartalom meg semmi)

szomorú ez, annak örülök, hogy pl. az amerikai futballal foglalozó sportújságírás nem teljesen ezt az irányt választotta, ott vannak végre üdítő kivételekjjncaa
attól függetlenül a határon túli szavazás kérdését iszonyatosan szétbaszták, és itt nem csak a választójogra gondolok...
több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
ezt a 444.hu-t esküszöm beteszem a szűrőbe a walterfootball és a bleacherreport mellé...jjncaa
És mégis miért?Schleck
mert botrányosan rossz, hiteltelen, ezek a facebook-generáció oldalai (annyira érezhető a hatásvadászat és hogy arra mennek, hangzatos címekkel és könnyű olvashatósággal minél többen lájkolják és osszák meg a cikkeket, mögötte tartalom meg semmi)

szomorú ez, annak örülök, hogy pl. az amerikai futballal foglalozó sportújságírás nem teljesen ezt az irányt választotta, ott vannak végre üdítő kivételekjjncaa
Szóval röviden egy híroldal, ami nem veszi halálosan komolyan magát. Én nem érzem, hogy ez akkora gond lenne. Persze a cikkeik nagy része valóban nem ér túl sokat, de emellett van néhány korrekt tényfeltáró is, ami üdítő a magyar internetes újságírásban.

több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 941 — No es importante
ezt a 444.hu-t esküszöm beteszem a szűrőbe a walterfootball és a bleacherreport mellé...jjncaa
És mégis miért?Schleck
mert botrányosan rossz, hiteltelen, ezek a facebook-generáció oldalai (annyira érezhető a hatásvadászat és hogy arra mennek, hangzatos címekkel és könnyű olvashatósággal minél többen lájkolják és osszák meg a cikkeket, mögötte tartalom meg semmi)

szomorú ez, annak örülök, hogy pl. az amerikai futballal foglalozó sportújságírás nem teljesen ezt az irányt választotta, ott vannak végre üdítő kivételek


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
ezt a 444.hu-t esküszöm beteszem a szűrőbe a walterfootball és a bleacherreport mellé...jjncaa
És mégis miért?

több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 941 — No es importante
ezt a 444.hu-t esküszöm beteszem a szűrőbe a walterfootball és a bleacherreport mellé...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal