Politika

44 feliratkozó

több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 054
Megjegyzem az alapszintű vízellátás biztosítása szerintem nem paternalizmus, ennyit bárki elvárhat az államtól, de a kitámasztott kút végére kötött és az úton átvezetett slag már nem alapvető igény kielégítésére szolgál.atapapa
Láttam olyat, hogy slag+kitámasztás és kocsit mostak, a közeliek kertet locsoltak. Aztán nálunk is lezárták majdnem mindet.Atari
El kellett volna mennetek párszor szoláriumba, rögtön lett volna az ügyből német gyerekműsor.atapapa
nagyon bögyödben van neked a német sajtó.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Megjegyzem az alapszintű vízellátás biztosítása szerintem nem paternalizmus, ennyit bárki elvárhat az államtól, de a kitámasztott kút végére kötött és az úton átvezetett slag már nem alapvető igény kielégítésére szolgál.atapapa
Láttam olyat, hogy slag+kitámasztás és kocsit mostak, a közeliek kertet locsoltak. Aztán nálunk is lezárták majdnem mindet.Atari
El kellett volna mennetek párszor szoláriumba, rögtön lett volna az ügyből német gyerekműsor.

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 647 — Egyéb témák lakó
hollléééééé, így lett Gyurma baloldali.Amadeus91
Ez többszörösen is csúsztatás: 1) nem álltam a portyázók oldalára, sőt. Pusztán megjegyeztem, hogy szerintem nem azért nem jár nekik ingyen víz mert cigányok, hanem azért mert nem jár. És igazából szerintem senkinek sem jár ingyen semmi. 2) Baloldali voltam, a mostani kormányhoz képest még mindig balra vagyok (már amiben, gazdaságpolitikában jobbra), de párttag soha nem voltam.

Csak, hogy pontosítsunk. 😊

több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
A viziközmű törvény értelmében az ózdi önkormányzatnak MINDEN joga megvolt ezen lépések bevezetéséhez!
Közkifolyó megszüntetés esetén kell a szakhatóságnak/tisztiorvosi hivatal/vizsgálódni, hogy a megszüntetésre váró tereptárgy 150 méteres körzetében élőknek van-e lehetőségük ivóvízhez jutni.Ha van, akkor a kkf leszerelhető!
Az, hogy csökkentették a nyomást, az teljesen normális, és törvényes dolog!Más kérdés, hogy ha, az időjárás nem változik, akkor hamarosan lesznek olyan települések, ahová csak lajtos kocsival fog eljutni az ivóvíz, mert a tározók kiapadnak!
Na, akkor a rejtett erőforrások kit fognak hibáztatni?
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 054
 comment.blog.hu/2013/08/06/eljen_az_elfogulatlan_hiteles_tajekoztatas



hollléééééé, így lett Gyurma baloldali.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Sőt, szerintem igazából közkutak sem kellenének, amikor M.o.-n bárhol le tudsz ásni 15 m-t vízért. De én már túlságosan kapitalista vagyok.Gyurma Pappa
Igen, sokan fúrattak is kutat a portájukon (úgy saccolom, 2-3 havi jövedelméből az ózdi illetőknek meg is lenne). Aztán még szivattyú és összecsövezték a lakással, így fizetni csak a csatornadíjat kell(lene, ha-ha. Persze inni nem lehet belőle, mert nitrátos kissé).

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 10 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Megjegyzem az alapszintű vízellátás biztosítása szerintem nem paternalizmus, ennyit bárki elvárhat az államtól, de a kitámasztott kút végére kötött és az úton átvezetett slag már nem alapvető igény kielégítésére szolgál.atapapa
Láttam olyat, hogy slag+kitámasztás és kocsit mostak, a közeliek kertet locsoltak. Aztán nálunk is lezárták majdnem mindet. Parkok közelében nem, meg ahol nincs bekötve a víz (ott lennie kell 150 méteren belül, ahogy el is hangzik a riportban).
A film alapján az ózdi felhasználás nem tűnik túlzott tehernek, amit korlátozni kéne, de ők tudják, hogy áll a város költségvetése és hogy mit nem mondanak el a felhasználók.

 www.google.hu/imgres?biw=1401&bih=747&tbm=isch&tbnid=eClM0T1UWslSZM:&imgrefurl=http://fifthgraderules2012.wikispaces.com/Language%2BArts&docid=YDenKWWmIWuC0M&imgurl=http://fifthgraderules2012.wikispaces.com/file/view/fire%252520hydrant.jpg/405870998/fire%252520hydrant.jpg&w=251&h=201&ei=UAwCUvPYBpDZsgaJ9oDYDw&zoom=1&ved=1t:3588,r:58,s:0,i:261&iact=rc&page=3&tbnh=160&tbnw=188&start=43&ndsp=25&tx=91&ty=77

 www.google.hu/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Festebanzamorab.files.wordpress.com%2F2011%2F06%2Fhydrant.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Festebanzamorab.wordpress.com%2F&docid=VdtBYShizRTwzM&tbnid=uD20IWMGtg7YFM&w=1204&h=960&ei=vAwCUvD7BMnLtQaxjYGgDA&ved=0CAkQxiAwBw&iact=c#imgdii=_

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 647 — Egyéb témák lakó
Vagy nem ezt kell csinálni. De akkor meg el kell viselni, hogy embereket nem hagynak szomjan dögleni 40 fokban, akkor sem ha cigányok. Ez a kánikula ugyanolyan vészhelyzet, mint az árvíz volt, csak nehezebb mutogatni a tévében. Ha az állam az egyik helyen segít (hagyjuk, hogy azok adófizetők voltak stb. bőven tudok olyan embert ott is, aki az elmúlt 15 évben túl sok adót nem tett oda az államnak, de most meg kellett menteni az ő házát is), akkor bizony a másikon is kell.Gyurma Pappa
És ki fog szomjan dögleni attól, hogy mostantól 73 másodpercet kell várnia arra, hogy teleengedjen egy 10 literes vödröt? Azt meg valahogy nem tudom sajnálni, hogy nem tudnak medencéket feltölteni a vízzel és hogy a tartályokkal odajáró víztolvajoknak nehezebb dolga lesz.Schleck
Nézd, nagyon magasról teszek az egész vizes/nem vizes kérdésre, nem is érdekel, hogy mit miért csinálnak. Sőt, szerintem igazából közkutak sem kellenének, amikor M.o.-n bárhol le tudsz ásni 15 m-t vízért. De én már túlságosan kapitalista vagyok.
Megjegyzem az alapszintű vízellátás biztosítása szerintem nem paternalizmus, ennyit bárki elvárhat az államtól, de a kitámasztott kút végére kötött és az úton átvezetett slag már nem alapvető igény kielégítésére szolgál.atapapa
Most tekintsünk el attól, hogy mi a konkrét kérdés. Csak arra akartam utalni, hogy egy olyan országban, ahol minden ingyen van, illetve elvárás, hogy minden ingyen legyen, ne lepődjünk már meg, hogy ebből a kérdésből ügyet lehet csinálni. Nem csak a cigányok várják, hogy az állam majd megoldja helyettük az életüket, nyilván a legtöbb (ha nem az összes) posztkommunista országban elvárás lenne, hogy az állam megold mindent. Akkor miért lep meg, hogy ők úgy gondolják, nekik ez jár?

Ez az ügy nem a cigányokról szól. Az ózdi polgármester kiváló célpont, és Ózd és környéke pedig nagy ütköző terület lesz a MSZP és Jobbik között, így egy kicsit "sajnálom" is a polgármester urat, jelenleg ő kampányeszközzé vált. (ha némi iróniát vél valaki felfedezni, az nem a véletlen műve)

több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Nagyjából három videós tudósítást láttam eddig az esetről, Origo, index meg ez (ugye egyik se vádolható jobboldali elfogultsággal). Egyiknek se sikerült olyan vágóképet csinálnia, ahol - az alacsony víznyomás és a megritkított hálózat miatt - egy embernél több várt volna a kútra ebben a nagy melegben.

Indexes barátunknak sikerült kiszámolnia, hogy mivel a másfél liternyi vizet fél perc alatt tudta kinyomni az ásványvizes üvegbe, így a család napi száz literes igényének beszerzése egy óráig tart.

Ismét sikerült a bolhából elefántot csinálni és a német sajtónak találnia még egy érvet Magyarország rasszizmusa mellett.


Megjegyzem az alapszintű vízellátás biztosítása szerintem nem paternalizmus, ennyit bárki elvárhat az államtól, de a kitámasztott kút végére kötött és az úton átvezetett slag már nem alapvető igény kielégítésére szolgál.

több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Vagy nem ezt kell csinálni. De akkor meg el kell viselni, hogy embereket nem hagynak szomjan dögleni 40 fokban, akkor sem ha cigányok. Ez a kánikula ugyanolyan vészhelyzet, mint az árvíz volt, csak nehezebb mutogatni a tévében. Ha az állam az egyik helyen segít (hagyjuk, hogy azok adófizetők voltak stb. bőven tudok olyan embert ott is, aki az elmúlt 15 évben túl sok adót nem tett oda az államnak, de most meg kellett menteni az ő házát is), akkor bizony a másikon is kell.Gyurma Pappa
És ki fog szomjan dögleni attól, hogy mostantól 73 másodpercet kell várnia arra, hogy teleengedjen egy 10 literes vödröt? Azt meg valahogy nem tudom sajnálni, hogy nem tudnak medencéket feltölteni a vízzel és hogy a tartályokkal odajáró víztolvajoknak nehezebb dolga lesz.

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 647 — Egyéb témák lakó
Mindjárt megsajnálom őket...ja nem. Kötessék be a vizet, fizessék a számlákat, mint más normális ember. Ha rajtam múlna, teljesen elzáratnám az összeset. Miért a becsületesen fizetők állják ezeknek is a vízdíját ? Tanulják meg végre, hogy semmi nincs ingyen, ha meg nem tetszik, dögöljenek szomjan vagy menjenek olyan országba ahol továbbra is szívesen látják meg eltartják őket (bár ilyen országot nehéz lesz találni Föld nevű bolygónkon).Dub
Jó látni, hogy ennyi kapitalista lett hirtelen a topikban. Ez az út vezet előre. Igen is: fizessen mindenki annyit egészségügyért, az oktatásért amennyibe tényleg kerül, fizessen mindenki piaci árat az áramért, gázért. Meg hát, nehogy már árvízkor magánvagyon mentsen az állam. Tessék szépen megtanulni: semmi sincs ingyen. A gondoskodó, minden megoldó paternalista államnak vége. Ezt meg kell tanulnia fehéreknek, cigányoknak egyaránt. Mert ugye, amit befizetünk, az többnyire nem fedezi az egészségügyi kiadásokat (csak hogy maradjak a kedvenc vesszőparipámnál), és hát a közvetlen életmentésen kívül nem igazán fenntartható a rendszer. És ha nem tudják kifizetni a műtétet, vagy nincs pénz arra, hogy a gyereket megvizsgálja egy szakorvos? Hát dögöljön meg mindenki. El lehet menni olyan országba, ahol 100%-ban fedez mindent, mindenkinek az állam, bár ilyen országot nehéz lesz találni a Föld nevű bolygón.

Vagy nem ezt kell csinálni. De akkor meg el kell viselni, hogy embereket nem hagynak szomjan dögleni 40 fokban, akkor sem ha cigányok. Ez a kánikula ugyanolyan vészhelyzet, mint az árvíz volt, csak nehezebb mutogatni a tévében. Ha az állam az egyik helyen segít (hagyjuk, hogy azok adófizetők voltak stb. bőven tudok olyan embert ott is, aki az elmúlt 15 évben túl sok adót nem tett oda az államnak, de most meg kellett menteni az ő házát is), akkor bizony a másikon is kell.

És igen, én kapitalista vagyok, és úgy gondolom, hogy nem jár nekik sem ingyen semmi. De neked se, nekem se.

A jelenlegi politikai elitben (beleértve a Jobbikot és az LMP-t is) elég nagy megegyezés van abban a tekintetben, hogy az államnak paternalistaként kell fellépnie. Ezért nincs kire szavaznom, továbbra se.

több mint 10 éve
Dub New Orleans Saints 1 016


nyáron meleg van.Amadeus91
Mindjárt megsajnálom őket...ja nem. Kötessék be a vizet, fizessék a számlákat, mint más normális ember. Ha rajtam múlna, teljesen elzáratnám az összeset. Miért a becsületesen fizetők állják ezeknek is a vízdíját ? Tanulják meg végre, hogy semmi nincs ingyen, ha meg nem tetszik, dögöljenek szomjan vagy menjenek olyan országba ahol továbbra is szívesen látják meg eltartják őket (bár ilyen országot nehéz lesz találni Föld nevű bolygónkon).
több mint 10 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873


nyáron meleg van.Amadeus91
"Decemberben nem volt kánikula"

Támadhatatlan hipotézis.

Mindig jövőre
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 054


nyáron meleg van.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 054
 www.ksh.hu/docs/hun/xftp/stattukor/jovhelyzet/jovhelyzet11.pdf

KSH

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 221 — Saturday Night Lights

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Ennek az egésznek az alapja az úgynevezett szabad mandátum, melynek lényege, hogy a képviselőt semmi sem kötelezi arra, hogy a választói érdekében szavazzon a törvényalkotás során. Elvileg saját lelkiismerete, valójában a pártfegyelem alapján dönt egyes kérdésekben. Mindez a francia forradalom időszakába nyúlik vissza, addig ugyanis a rendi gyűlésbe az egyes városok konkrét utasításokkal küldték képviselőiket, akik kötelesek voltak ezen utasítások szerint szavazni. A kialakuló és gyorsan változó forradalmi válság idején a XVIII. századi hírközléssel egyes távolabbi városok esetén akár heteket is igénybe vehetett egy frissen felmerült kérdésre adott utasítás kézbesítése a képviselőnek, ami így nemegyszer már rég aktualitását veszítette. E probléma áthidalására került bevezetésre a szabad mandátum. Mindebből következik, hogy a szabad mandátum:
1. Rendkívüli helyzetre lett kitalálva, még a XVIII. századi hírközlési viszonyok sem indokolták békeidőben, rendezett körülmények közötti alkalmazását.
2. A XXI. századi informatika mellett teljesen értelmetlen. A jelenlegi technikai szint mellett már nemcsak a szabad mandátum, de bármiféle képviseleti demokrácia létjogosultsága megkérdőjelezhető, mert minden adott a közvetlen demokrácia gyakorlására.
Valódi változás tehát csak akkor lesz, ha kikényszerítjük a hatalomtól előbb a szabad mandátum , majd a képviseleti demokrácia megszüntetését.Red Star
Huhh! Értem. Mindig tanulok vmi újat 😊
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 054
 index.hu/belfold/2013/08/01/azeri_park_a_varosligetben/

"Egy úgynevezett Azeri Park létesítéséről folynak hosszabb ideje tárgyalások a magyar kormányzat és Azerbajdzsán magyarországi képviselete között. A teljes titokban zajló egyeztetéseken az is felmerült, hogy a keleti nyitás legfőbb hídfőállása számára a Városligetben jelölnének ki területet. A nagykövetség épületet is akar."

nem agitálásképp, de megkérdezném, hogy miért?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 221 — Saturday Night Lights
 fn.hir24.hu/itthon/2013/07/31/itt-az-1500-forintos-cigi/

Elég hamar meglettek a rések a pajzson!laccoo74
én megmondtam 😊Amadeus91
Ja.Szerintem ezt rajtad kívül is nagyon sokan megmondták, csak ezt valahogy azok nem akarták meghallani, akik a döntéseket hozzák.
A magyar ember találékony volt,és lesz is.laccoo74
Van, ami nem változik:


Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Persze ahogy a blacherreporton is becsúsznak jó cikkek (manapság egyre több), úgy a 444-nek is sikerült néha alkotnia értelmeset is.atapapa
Most úgy beszéltek a 444-ről (úgy hogy koránt sem szeretném védeni őket, elég sok kínos cikkük van), mintha két évtizede szennyezné, a magyar netet, pedig épphogy elindult az egészGyurma Pappa
igen? 😐
Én csak annyit tudok írni róluk, amit eddig az asztalra tettek (szerintem ennek megfelelően fogalmaztam). Az meg nehezen komolyan vehető. Valami olyasmit olvastam, hogy elég kevés a hirdetőjük, ami összefügghet az olvasottsággal is, gondolom ezért próbálnak a blikk politikai megfelelője lenni. Hozzáteszem ezzel nincs semmi baj, ha van rá igény, menjen.
Csak ugye ismerjük azt a bizonyos réteget, amely hajlamos halálosan komolyan venni az ilyen színvonalú újságírás produktumát is, ha az éppen az ő prekoncepciója alá dolgozik.

Nekem ez az oldal azért csalódás, mert a felvonultatott gárda korábbi életműve ennél többet ígért.
Hogy van náluk is szarabb az interneten, az nem tudom miért viszonyítási pont 😉

Az origo arculatváltásával én nem figyeltem meg komolyabb tartalmi változást (bár az elmúlt hetekben nem sok hírt olvastam), ilyen inkább a főszerkesztőváltással volt tapasztalható.

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 647 — Egyéb témák lakó
Persze ahogy a blacherreporton is becsúsznak jó cikkek (manapság egyre több), úgy a 444-nek is sikerült néha alkotnia értelmeset is.atapapa
Most úgy beszéltek a 444-ről (úgy hogy koránt sem szeretném védeni őket, elég sok kínos cikkük van), mintha két évtizede szennyezné, a magyar netet, pedig épphogy elindult az egész. Nyilván tele van szenzáció hajhász cikkel, de ennyi idő alatt is elérte, hogy beszéljünk róla. Mennyi szó esett itt arról, hogy az origo teljesen megújult, és nem csak kinézetében, de tartalmában is némileg más lett?

Azt se felejtsük el: Gawker Media befolyás alatt van az egész (kinézet is olyan, mint egy Gawker mutáció lenne). Sokkal keményebb dolgokat lehet megtalálni a tényleges magyar Gawker oldalon, a cink.hu-n. Mondanom sem kell, hogy ott is egy volt indexes, Szily viszi a prímet.

több mint 10 éve
Red Star Pittsburgh Steelers 206
A szomorú az, hogy a politikus az egy szakma. A lopás-hazudás olyan hivatásszerű űzése, amiért nem jár büntetés. Nem és kész. Itt jól elbeszélgetünk arról, hogy kit "válasszunk" (bár én továbbra sem hiszek abban, hogy a választók valóban választanak 😀 ), miközben tudjuk azt; hogy ugyanazt fogja tenni ez is mint az. Így mi értelme van?
Tudom; nem az igazság számít, hanem az, hogy ki mit hisz el abból a valóságból, amit mutatnak neki. A bolondgyártó "egymásra mutogatós" játéktól kezdve a "ki mer nyilvánvalóan nagyobbat hazudni" játékig. Kit érdekel, hogy a kormányok milyen köztörvényes galádságokat művelnek: a bűnös az, aki elárulta. Mondjuk rá, hogy a Te érdekedben tettük, az a leleplező pedig hazaáruló. WTF? De hát az "Ámérikakátitány"... 😛. Tehát: ha a haza állampolgárai ellen elkövetett bűnöket árulta el a haza állampolgárainak valaki, akkor az most kit is árult el? Akik elkövették a bűnöket? Ők lennének a haza? Vagy; lehallgatnak jogtalanul? Kit izgat? A bűnös itt is az, aki elmondta. Mert a Te érdekedben lopták el a privát levelezéseid, a személyes adataidat, vagy az üzleti titkaid. Vagy; kormányok tárgyalnak tolvajokkal az elmaradt hasznukról? A Te érdekedben kapnak a pénzedből még többet, örülj neki! 😀 Mert máshogyan nem lehet elintézni! 😊 A sor végtelen.
Folyamatosan azt érzem, hogy nem a megfelelő kérdéseket tesszük fel. Nem a valódi probléma felett jógázunk. Nem a megfelelő oldalról közelítünk. Így nem is kaphatunk mást, csak a terelés terelését.toxique
Ennek az egésznek az alapja az úgynevezett szabad mandátum, melynek lényege, hogy a képviselőt semmi sem kötelezi arra, hogy a választói érdekében szavazzon a törvényalkotás során. Elvileg saját lelkiismerete, valójában a pártfegyelem alapján dönt egyes kérdésekben. Mindez a francia forradalom időszakába nyúlik vissza, addig ugyanis a rendi gyűlésbe az egyes városok konkrét utasításokkal küldték képviselőiket, akik kötelesek voltak ezen utasítások szerint szavazni. A kialakuló és gyorsan változó forradalmi válság idején a XVIII. századi hírközléssel egyes távolabbi városok esetén akár heteket is igénybe vehetett egy frissen felmerült kérdésre adott utasítás kézbesítése a képviselőnek, ami így nemegyszer már rég aktualitását veszítette. E probléma áthidalására került bevezetésre a szabad mandátum. Mindebből következik, hogy a szabad mandátum:
1. Rendkívüli helyzetre lett kitalálva, még a XVIII. századi hírközlési viszonyok sem indokolták békeidőben, rendezett körülmények közötti alkalmazását.
2. A XXI. századi informatika mellett teljesen értelmetlen. A jelenlegi technikai szint mellett már nemcsak a szabad mandátum, de bármiféle képviseleti demokrácia létjogosultsága megkérdőjelezhető, mert minden adott a közvetlen demokrácia gyakorlására.
Valódi változás tehát csak akkor lesz, ha kikényszerítjük a hatalomtól előbb a szabad mandátum , majd a képviseleti demokrácia megszüntetését.





Aki másnak vermet ás, az sírásó.
több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
 fn.hir24.hu/itthon/2013/07/31/itt-az-1500-forintos-cigi/

Elég hamar meglettek a rések a pajzson!laccoo74
én megmondtam 😊Amadeus91
Ja.Szerintem ezt rajtad kívül is nagyon sokan megmondták, csak ezt valahogy azok nem akarták meghallani, akik a döntéseket hozzák.
A magyar ember találékony volt,és lesz is.
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 054
 fn.hir24.hu/itthon/2013/07/31/itt-az-1500-forintos-cigi/

Elég hamar meglettek a rések a pajzson!laccoo74
én megmondtam 😊

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
 fn.hir24.hu/itthon/2013/07/31/itt-az-1500-forintos-cigi/

Elég hamar meglettek a rések a pajzson!