Politika

44 feliratkozó

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 177 — Saturday Night Lights
Amúgy szép dolgok történnek most Izraelben, kőkeményen bombázzák Gázát, összeül az Arab Liga. A szíriai háború kellős közepén nagy ötlet volt Netanjahuék részéről ez az akció, az egyiptomi vezetés is gondolkodik, hogy mit csináljon a békeszerződésükkel, szóval lehet újabb háború lesz ott, mármint komolyabb. Obamának jól kezdődik a második ciklusa, két fő embere a hadseregben és a CIA-nél botrányba keveredik, lehet háborúznia kell majd az arab világgal, mindez a fiscal cliff mell.Rajna
Várható volt, hogy Izrael rámegy Gázára, csodálkozom, hogy csak most. Már jóideje lövik őket onnan rakettákkal.szaba
Nincs mit csodálkozni ezen. Megvárták az elnökválasztást. A héjapárti Romney helyett a galambpárti Obama győzött, Bibi most megpróbálja kész helyzet elé állítani a régi-új elnököt, rögvest belerántva egy konfliktusba, ráadásul a CIA-vezetés is szétzilált. A zsidó állam erős és jó játékos volt mindig.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 003
műhelytanulmány az MTA Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont Közgazdaság-tudományi Intézetétől az új választási törvényre vonatkozóan, kialakíthatók-e a választókerületek az elvárt szabályoknak megfelelően.
az egyik legérdekesebb konklúzió: "Dolgozatunkban belátjuk, hogy a szabályok betartása mellett a körzetek kialakítása matematikailag lehetetlen."
 econ.core.hu/file/download/mtdp/MTDP1227.pdfDiamondsHead44
 hircsarda.blog.hu/2012/11/14/parlamenti_2_3_modosithatja_newton_torvenyeit?utm_source=bloghu_megosztas&utm_medium=facebook&utm_campaign=blhshare

csak ne olyan hevesen.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
műhelytanulmány az MTA Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont Közgazdaság-tudományi Intézetétől az új választási törvényre vonatkozóan, kialakíthatók-e a választókerületek az elvárt szabályoknak megfelelően.
az egyik legérdekesebb konklúzió: "Dolgozatunkban belátjuk, hogy a szabályok betartása mellett a körzetek kialakítása matematikailag lehetetlen."
 econ.core.hu/file/download/mtdp/MTDP1227.pdf

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 11 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Amúgy szép dolgok történnek most Izraelben, kőkeményen bombázzák Gázát, összeül az Arab Liga. A szíriai háború kellős közepén nagy ötlet volt Netanjahuék részéről ez az akció, az egyiptomi vezetés is gondolkodik, hogy mit csináljon a békeszerződésükkel, szóval lehet újabb háború lesz ott, mármint komolyabb. Obamának jól kezdődik a második ciklusa, két fő embere a hadseregben és a CIA-nél botrányba keveredik, lehet háborúznia kell majd az arab világgal, mindez a fiscal cliff mell.Rajna
Pont az említett körülményekre várhattak (ha nem épp ők idézték elő). Biztonságpolitikai szempontból simán alátámasztható az időzítés. Azért remélem nem eszkalálódik a dolog és sikerül valahogy diplomáciai úton rendezni.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 11 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Amúgy szép dolgok történnek most Izraelben, kőkeményen bombázzák Gázát, összeül az Arab Liga. A szíriai háború kellős közepén nagy ötlet volt Netanjahuék részéről ez az akció, az egyiptomi vezetés is gondolkodik, hogy mit csináljon a békeszerződésükkel, szóval lehet újabb háború lesz ott, mármint komolyabb. Obamának jól kezdődik a második ciklusa, két fő embere a hadseregben és a CIA-nél botrányba keveredik, lehet háborúznia kell majd az arab világgal, mindez a fiscal cliff mell.Rajna
Várható volt, hogy Izrael rámegy Gázára, csodálkozom, hogy csak most. Már jóideje lövik őket onnan rakettákkal.
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
Amúgy szép dolgok történnek most Izraelben, kőkeményen bombázzák Gázát, összeül az Arab Liga. A szíriai háború kellős közepén nagy ötlet volt Netanjahuék részéről ez az akció, az egyiptomi vezetés is gondolkodik, hogy mit csináljon a békeszerződésükkel, szóval lehet újabb háború lesz ott, mármint komolyabb. Obamának jól kezdődik a második ciklusa, két fő embere a hadseregben és a CIA-nél botrányba keveredik, lehet háborúznia kell majd az arab világgal, mindez a fiscal cliff mell.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
szóval nálad egy autokrata rendszer ellen való tiltakozás egyenértékű az autokratikus rendszer mellett való állásfoglalással. Szerintem meg a cél szentesíti az eszközt. (az élet minden területén, de ez már a magánvéleményem)Amadeus91
Ha valaki szereti az autokrata rendszert (btw sztem a jelenlegi korántsem az de most nem ez a lényeg), felőlem kimondhatja és parádézhat. Pont ezért nem vagyok autokrata, mert nem mondom meg, hogy ki kívánatos és ki nem kívánatos utcai vonulgatásra, de látom neked van némi vonzódásod ez irányba.

több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 003
Na ezt sosem értettem, hogy ez miért van elítélve mindig, szerintem vonulgassanak, ha akarnak/tudnak, kifejezetten szép dolog ez, hogy emberek politikai meggyőződésüket kifejezhetik. Amíg nem borogatnak kukát meg hasonlók, addig totál oks, márpedig a fideszesekre ez nem volt jellemző.

Vagy hasonlókat mondasz akkor a Millára is, azaz "foggal-körömmel küzd a trónért a libás"?Amadeus91
arra amit én mondok már volt példaRajna
Szövegértési problémáid vannak. Ha a békemenetelést, kormányváltást ellenző tüntetést stb. úgy aposztrofálod, hogy "a törpe kapaszkodik a trónjába", akkor a Milla-tüntetésen a "libás foggal-körömmel küzdött a trónért". Az utcai véleménynyilvánítást szidni csak úgy menő, ha általánosságban tartod szarnak, rendes diktatórikus módon, nem pedig úgy, hogy ha Orbán csinálja, akkor az szörnyűséges, ha pedig Bajnai vagy Juhász Péter, akkor pedig csodás bázisdemokratikus aktus.[/quote]szóval nálad egy autokrata rendszer ellen való tiltakozás egyenértékű az autokratikus rendszer mellett való állásfoglalással. Szerintem meg a cél szentesíti az eszközt. (az élet minden területén, de ez már a magánvéleményem)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 030 — Ajmo Vatreni
 www.penzcentrum.hu/ongondoskodas/mi_latjuk_rosszul_orban_szerint_nincsenek_megszoritasok.1034549.html

Nincsenek. Gyurma Pappa
Hazudik, mint általában.
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
 www.penzcentrum.hu/ongondoskodas/mi_latjuk_rosszul_orban_szerint_nincsenek_megszoritasok.1034549.html

Nincsenek.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
Na ezt sosem értettem, hogy ez miért van elítélve mindig, szerintem vonulgassanak, ha akarnak/tudnak, kifejezetten szép dolog ez, hogy emberek politikai meggyőződésüket kifejezhetik. Amíg nem borogatnak kukát meg hasonlók, addig totál oks, márpedig a fideszesekre ez nem volt jellemző.

Vagy hasonlókat mondasz akkor a Millára is, azaz "foggal-körömmel küzd a trónért a libás"?Amadeus91
arra amit én mondok már volt példa[/quote]Szövegértési problémáid vannak. Ha a békemenetelést, kormányváltást ellenző tüntetést stb. úgy aposztrofálod, hogy "a törpe kapaszkodik a trónjába", akkor a Milla-tüntetésen a "libás foggal-körömmel küzdött a trónért". Az utcai véleménynyilvánítást szidni csak úgy menő, ha általánosságban tartod szarnak, rendes diktatórikus módon, nem pedig úgy, hogy ha Orbán csinálja, akkor az szörnyűséges, ha pedig Bajnai vagy Juhász Péter, akkor pedig csodás bázisdemokratikus aktus.

több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 670 — Vikings fan
 www.hir24.hu/belfold/2012/11/14/uj-posztot-kaphat-matolcsy/#commentsAmadeus91
Azt a kurva... És még sokan azt hiszik ez a ország menthető. Hát én lassan megyek radikálisba mert ezeket soha nem lehet kiírtani máshogy...
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
 www.hir24.hu/belfold/2012/11/14/uj-posztot-kaphat-matolcsy/#commentsAmadeus91


több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 003
 www.hir24.hu/belfold/2012/11/14/uj-posztot-kaphat-matolcsy/#comments

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 003
Gyors törvénymódosítást várok az első ilyen ellenzéki hirdetés esetleges megjelenése esetére. 😀
somoskovig
"Hazaárulás és szervezkedés a törvényes rend megdöntésére"?Atari
az akkor jön, ha leszavazzák őket '14ben esetleg. Figyeld meg lesz minden, híd foglalás, békementelés, kapaszkodni fog a trónba a törpe.Amadeus91
Na ezt sosem értettem, hogy ez miért van elítélve mindig, szerintem vonulgassanak, ha akarnak/tudnak, kifejezetten szép dolog ez, hogy emberek politikai meggyőződésüket kifejezhetik. Amíg nem borogatnak kukát meg hasonlók, addig totál oks, márpedig a fideszesekre ez nem volt jellemző.

Vagy hasonlókat mondasz akkor a Millára is, azaz "foggal-körömmel küzd a trónért a libás"?Rajna
arra amit én mondok már volt példa

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
Gyors törvénymódosítást várok az első ilyen ellenzéki hirdetés esetleges megjelenése esetére. 😀
somoskovig
"Hazaárulás és szervezkedés a törvényes rend megdöntésére"?Atari
az akkor jön, ha leszavazzák őket '14ben esetleg. Figyeld meg lesz minden, híd foglalás, békementelés, kapaszkodni fog a trónba a törpe.Amadeus91
Na ezt sosem értettem, hogy ez miért van elítélve mindig, szerintem vonulgassanak, ha akarnak/tudnak, kifejezetten szép dolog ez, hogy emberek politikai meggyőződésüket kifejezhetik. Amíg nem borogatnak kukát meg hasonlók, addig totál oks, márpedig a fideszesekre ez nem volt jellemző.

Vagy hasonlókat mondasz akkor a Millára is, azaz "foggal-körömmel küzd a trónért a libás"?

több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 003
Gyors törvénymódosítást várok az első ilyen ellenzéki hirdetés esetleges megjelenése esetére. 😀
somoskovig
"Hazaárulás és szervezkedés a törvényes rend megdöntésére"?Atari
az akkor jön, ha leszavazzák őket '14ben esetleg. Figyeld meg lesz minden, híd foglalás, békementelés, kapaszkodni fog a trónba a törpe.Amadeus91
Szerinted kik és miképp szednek össze 50% plusz egy főnyi képviselőt biztosító szavazatot?
Valamint a Fidesz és a Jobbik együttszámolva is maximum alulról csípheti el az 50%-ot?
Én még nem láttam olyan közvéleménykutatást, se becslést, se latolgatást, ahol az MSZP, LMP, Bajnai, Milla, DK és társaik bármilyen konstellációban 50% fölé mentek volna.
Te?Sobri Jóska
Sobri, nem azt mondtam, hogy így lesz 2014ben, hanem hogy HA így LENNE. Előbb-utóbb úgy is megbuknak, ha nem 14ben akkor 18ban. Már ha addig nem megy csődbe alattuk a banzáj.

ez meg rlz
 atv.hu/cikk/video-20121112_orban_magyarorszagon_a_kapu_szelesre_van_tarva_az_arabok_elott

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Gyors törvénymódosítást várok az első ilyen ellenzéki hirdetés esetleges megjelenése esetére. 😀
somoskovig
"Hazaárulás és szervezkedés a törvényes rend megdöntésére"?Atari
az akkor jön, ha leszavazzák őket '14ben esetleg. Figyeld meg lesz minden, híd foglalás, békementelés, kapaszkodni fog a trónba a törpe.Amadeus91
Szerinted kik és miképp szednek össze 50% plusz egy főnyi képviselőt biztosító szavazatot?
Valamint a Fidesz és a Jobbik együttszámolva is maximum alulról csípheti el az 50%-ot?
Én még nem láttam olyan közvéleménykutatást, se becslést, se latolgatást, ahol az MSZP, LMP, Bajnai, Milla, DK és társaik bármilyen konstellációban 50% fölé mentek volna.
Te?

több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 003
Gyors törvénymódosítást várok az első ilyen ellenzéki hirdetés esetleges megjelenése esetére. 😀
somoskovig
"Hazaárulás és szervezkedés a törvényes rend megdöntésére"?Atari
az akkor jön, ha leszavazzák őket '14ben esetleg. Figyeld meg lesz minden, híd foglalás, békementelés, kapaszkodni fog a trónba a törpe.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Gyors törvénymódosítást várok az első ilyen ellenzéki hirdetés esetleges megjelenése esetére. 😀
somoskovig
"Hazaárulás és szervezkedés a törvényes rend megdöntésére"?

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 766 — 49ers GM
Ez szerintem is gerinctelen tempó (nem lep meg), de nem tudom, hogy mnondjuk egy ellenzéki összefogás egyesület nem hirdethet-e? Mert pártok nem az ok, de egyesületek sem?zinedine5
Dehogynem, csak pl. ugye az Összefogás faszság vezetője lett egész véletlenül a Nemzeti Együttműködési Alap vezetője, akik ugye állami pénzosztó szerepbe kerültek, 9 tagból 6-ot a kormánytöbbség nevez ki közvetve/közvetlenül.. Ők adnak állami pénzt civil egyesületeknek, mint pl. a Békamenetet szervező Civil összefogás Fórum, akik ugye most erőteljes felvilágosító/tájékoztató kampányt indítanak arról, hogy mekkora szemét is Bajnai, mert ugye ez olyan fontos civil feladat, hogy meg kell támogatni állami pénzből.

És valahogy nem látom azt a szituációt, amikor egy ellenzéki kötődésű egyesület kap pénzt egy felvilágósító/tájékoztató kampányra "Mit köszönhetünk Viktor királynak és Gyuri bohócnak?" címmel.somoskovig
Nem kell, hogy egy ellenzéki civil szervezet állami pénzt kapjon. Annyi mindenkinek léptek ezek a balfaszok a tyúkszemére, hogy összedobják majd rá a lóvét.

Viktor király, Gyuri bóhoc. Ez jó. 😀zinedine5
Azért kényelmesebb, ha nem a saját pénzedet kell befektetni, hanem az államét. Ráadásul a Simicska-Nyerges tandem azért beáldoz majd még 1-2 fillért azért, hogy legyen még 4 bő esztendő. Egyébként meg ha a kormány tájékoztat, az állami feladat, ha az ellenzék kritizál, az már kampány, így nincs helye a ker.tévében. Gyors törvénymódosítást várok az első ilyen ellenzéki hirdetés esetleges megjelenése esetére. 😀

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 030 — Ajmo Vatreni
Ez szerintem is gerinctelen tempó (nem lep meg), de nem tudom, hogy mnondjuk egy ellenzéki összefogás egyesület nem hirdethet-e? Mert pártok nem az ok, de egyesületek sem?zinedine5
Dehogynem, csak pl. ugye az Összefogás faszság vezetője lett egész véletlenül a Nemzeti Együttműködési Alap vezetője, akik ugye állami pénzosztó szerepbe kerültek, 9 tagból 6-ot a kormánytöbbség nevez ki közvetve/közvetlenül.. Ők adnak állami pénzt civil egyesületeknek, mint pl. a Békamenetet szervező Civil összefogás Fórum, akik ugye most erőteljes felvilágosító/tájékoztató kampányt indítanak arról, hogy mekkora szemét is Bajnai, mert ugye ez olyan fontos civil feladat, hogy meg kell támogatni állami pénzből.

És valahogy nem látom azt a szituációt, amikor egy ellenzéki kötődésű egyesület kap pénzt egy felvilágósító/tájékoztató kampányra "Mit köszönhetünk Viktor királynak és Gyuri bohócnak?" címmel.somoskovig
Nem kell, hogy egy ellenzéki civil szervezet állami pénzt kapjon. Annyi mindenkinek léptek ezek a balfaszok a tyúkszemére, hogy összedobják majd rá a lóvét.

Viktor király, Gyuri bóhoc. Ez jó. 😀
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 766 — 49ers GM
Ez szerintem is gerinctelen tempó (nem lep meg), de nem tudom, hogy mnondjuk egy ellenzéki összefogás egyesület nem hirdethet-e? Mert pártok nem az ok, de egyesületek sem?zinedine5
Dehogynem, csak pl. ugye az Összefogás faszság vezetője lett egész véletlenül a Nemzeti Együttműködési Alap vezetője, akik ugye állami pénzosztó szerepbe kerültek, 9 tagból 6-ot a kormánytöbbség nevez ki közvetve/közvetlenül.. Ők adnak állami pénzt civil egyesületeknek, mint pl. a Békamenetet szervező Civil összefogás Fórum, akik ugye most erőteljes felvilágosító/tájékoztató kampányt indítanak arról, hogy mekkora szemét is Bajnai, mert ugye ez olyan fontos civil feladat, hogy meg kell támogatni állami pénzből.

És valahogy nem látom azt a szituációt, amikor egy ellenzéki kötődésű egyesület kap pénzt egy felvilágósító/tájékoztató kampányra "Mit köszönhetünk Viktor királynak és Gyuri bohócnak?" címmel.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Ez az egész engem egyébként nem 2014 miatt zavar elsősorban, hanem koncepcionálisan nem fér össze a demokráciáról vallott felfogásommal, hogy a mindenkori hatalom ennyire túlzott lehetőségeket kap. Ez már tényleg az ex-szovjet kis "köztársaságok" színvonala.somoskovig
Ezt jelenti a kétharmad.
Hogy azt tehetnek amit akarnak.
És lássuk be, ha csak picivel ügyesebben tennék, kétség nem férne az újabb 4 évhez.
A Jobbikhoz meg annyit, hogy amikor 2 és fél éve arról volt a disputa, hogy jó lesz e a kétharmad, pont ilyen érvek hangzottak el, hogy jobb lesz, mint a Gyurcsány-féle ótvar, meg legalább lesz valakinek esélye megalkuvást nem ismerve keresztülvinni az ötleteit, és egy próbát megér, mert csak jobb lehet, mint ami eddig volt.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Ez OK, csak most a nézettség 95%-át kitevő televíziós csatornákon monopolhelyzetben lesz az állam/államot képviselő strómanok által nyomatott sikerpropaganda, a teljes ellenzéki kritika komplett mellőzésével.
somoskovig
Nekem ezt nem kell magyaráznod, ennek a kritikáját is megfogalmaztam.

"Na most ezt egy az egyben be kellene tiltani kampányidőszakban néhány szűk kivétellel"