Politika

45 feliratkozó

több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Én nem értek ezekhez a dolgokhoz, de úgy értelmezem, hogy az adózott fizetésemet adóztatják megint, hogy egyáltalán hozzájussak. Megadóztatják a befizetett adót is. Függetlenül a gazdag/szegény kérdéstől, csak én érzem ezt aljasnak?apeszos
Már rég nem az a kérdés, hogy mi az aljas.
Hanem az, hogy meddig tűrjük el.

több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Én nem értek ezekhez a dolgokhoz, de úgy értelmezem, hogy az adózott fizetésemet adóztatják megint, hogy egyáltalán hozzájussak. Megadóztatják a befizetett adót is. Függetlenül a gazdag/szegény kérdéstől, csak én érzem ezt aljasnak?
több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 10 974 — SB 50 Champion @ Grund
Ez minden adóval így van, ha ebből indulunk ki, akkor meglehetne szüntetni az államot úgy cakumpakk és mindenki csinálja amit jónak lát. Nyilván jó a progresszív hozzájárulás (ami most SZJA-ban nagyon nincs meg), ezt a banki tranzakcióknál nem tudom, hogy lehetne megoldani, az ÁFA esetében nyilván jól meghatározott kulcsok jól meghatározott termékekre javítják a helyzetet (nyilván ha a helikopter ÁFÁja 5000%, abból te nem szívsz sokat), de ilyenekről persze nincs annyira szó, sajnos. De a banki tranzakciók megadóztatása alapvetően üdvös lehet, lehet, hogy neked fáj az a huszas, de ha jól költik el (nem fogják), akkor ebből a 220 rugóból 110 neked fog jutni közszolgáltatásokon keresztül. De persze nyilván nem.Rajna
Én azt nem mondom, hogy el kell törölni az adózást, ennyire hülye én se vagyok... 😀

Csupán már kezdem unni, hogy állandóan jönnek az új adók, egyre több megy el a béremből úgy, hogy lassan már annyi ellenszolgáltatást se kapok, mint korábban...

Nekem ez, ha úgy vezetik be, ahogy le van írva, sehogy se tűnik üdvösnek, mert csak egy újabb adó, ami a kis keresetűeket szopatja, a nagy keresetűeknek meg csak egy szúnyogcsípés, ráadásul mivel a cégek is szívnak vele, így tovább lassítja a gazdaság erősödését, mindezt azért, hogy olyan lyukakat foltozzanak be, amiknek nem is lenne szabad létezniük...StormST
A nagy keresetűeknek mi az, ami nem szúnyogcsípés? Ők azért elvileg jóval többet használják a bankot, mint te. Igazából a mostanában kivetett sarcok után én ezt üde színfoltnak látom, bármennyire is negatívan érint kb. mindenkit, de legalább a bevétel nagy részét a gazdagok fizetik be.

De persze a szolgáltatások átstrukturálásán nem dolgoznak túlságosan. Pedig az minden szempontból fontosabb lenne.Rajna
Most megint elment a társalgás egy másik irányba egy kicsit...

Értem én, amit te mondasz, de én nem tudom pozitívnak látni sehogy sem, üde színfoltnak meg pláne nem... 😛



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Egyébként Vásárhelyen már van csekkadó, csak csekkdíjnak nevezik.
Ha a villany, gáz vagy vízszámlát csekken akarod fizetni akkor 100Ft6csekk.
mondjuk itt ingatlanadó is van.
Kelj fel Lázár!

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 835 — Nega Scott
Ezzel nekem mindig az a bajom, hogy a keveset keresőnek mindig jobban fáj minden százalék, mint a sokat keresőnek...

Szerintem nekem 20 000 jobban fáj, mint egy 20 000 000-t költőnek 200 000, stb.
StormST
Ez minden adóval így van, ha ebből indulunk ki, akkor meglehetne szüntetni az államot úgy cakumpakk és mindenki csinálja amit jónak lát. Nyilván jó a progresszív hozzájárulás (ami most SZJA-ban nagyon nincs meg), ezt a banki tranzakcióknál nem tudom, hogy lehetne megoldani, az ÁFA esetében nyilván jól meghatározott kulcsok jól meghatározott termékekre javítják a helyzetet (nyilván ha a helikopter ÁFÁja 5000%, abból te nem szívsz sokat), de ilyenekről persze nincs annyira szó, sajnos. De a banki tranzakciók megadóztatása alapvetően üdvös lehet, lehet, hogy neked fáj az a huszas, de ha jól költik el (nem fogják), akkor ebből a 220 rugóból 110 neked fog jutni közszolgáltatásokon keresztül. De persze nyilván nem.Rajna
Én azt nem mondom, hogy el kell törölni az adózást, ennyire hülye én se vagyok... 😀

Csupán már kezdem unni, hogy állandóan jönnek az új adók, egyre több megy el a béremből úgy, hogy lassan már annyi ellenszolgáltatást se kapok, mint korábban...

Nekem ez, ha úgy vezetik be, ahogy le van írva, sehogy se tűnik üdvösnek, mert csak egy újabb adó, ami a kis keresetűeket szopatja, a nagy keresetűeknek meg csak egy szúnyogcsípés, ráadásul mivel a cégek is szívnak vele, így tovább lassítja a gazdaság erősödését, mindezt azért, hogy olyan lyukakat foltozzanak be, amiknek nem is lenne szabad létezniük...StormST
A nagy keresetűeknek mi az, ami nem szúnyogcsípés? Ők azért elvileg jóval többet használják a bankot, mint te. Igazából a mostanában kivetett sarcok után én ezt üde színfoltnak látom, bármennyire is negatívan érint kb. mindenkit, de legalább a bevétel nagy részét a gazdagok fizetik be.

De persze a szolgáltatások átstrukturálásán nem dolgoznak túlságosan. Pedig az minden szempontból fontosabb lenne.

több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 10 974 — SB 50 Champion @ Grund
Ezzel nekem mindig az a bajom, hogy a keveset keresőnek mindig jobban fáj minden százalék, mint a sokat keresőnek...

Szerintem nekem 20 000 jobban fáj, mint egy 20 000 000-t költőnek 200 000, stb.
StormST
Ez minden adóval így van, ha ebből indulunk ki, akkor meglehetne szüntetni az államot úgy cakumpakk és mindenki csinálja amit jónak lát. Nyilván jó a progresszív hozzájárulás (ami most SZJA-ban nagyon nincs meg), ezt a banki tranzakcióknál nem tudom, hogy lehetne megoldani, az ÁFA esetében nyilván jól meghatározott kulcsok jól meghatározott termékekre javítják a helyzetet (nyilván ha a helikopter ÁFÁja 5000%, abból te nem szívsz sokat), de ilyenekről persze nincs annyira szó, sajnos. De a banki tranzakciók megadóztatása alapvetően üdvös lehet, lehet, hogy neked fáj az a huszas, de ha jól költik el (nem fogják), akkor ebből a 220 rugóból 110 neked fog jutni közszolgáltatásokon keresztül. De persze nyilván nem.Rajna
Én azt nem mondom, hogy el kell törölni az adózást, ennyire hülye én se vagyok... 😀

Csupán már kezdem unni, hogy állandóan jönnek az új adók, egyre több megy el a béremből úgy, hogy lassan már annyi ellenszolgáltatást se kapok, mint korábban...

Nekem ez, ha úgy vezetik be, ahogy le van írva, sehogy se tűnik üdvösnek, mert csak egy újabb adó, ami a kis keresetűeket szopatja, a nagy keresetűeknek meg csak egy szúnyogcsípés, ráadásul mivel a cégek is szívnak vele, így tovább lassítja a gazdaság erősödését, mindezt azért, hogy olyan lyukakat foltozzanak be, amiknek nem is lenne szabad létezniük...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 901 — 49ers GM
Volt szerencsém tavaly egy szakkolis kurzust végignyomni vele, bár az a nyugdíjakról szólt főleg. És nyilván egyetértek azzal, hogy a lyukak befoltozását sosem a bevételi oldalon kell először megpróbálni befoltozni, hanem a kiadási oldalt kell racionalizálni (és ez nem privatizációt vagy leépítést jelent feltétlenül, sőt). De ez persze totálisan hiányzik innen.Rajna
Na, király. Az én kutatási témám mondjuk ennél sokkal szűkebb, de az ő cuccaiból sokat felhasználok (nem másolom 😀), bár személyesen nem ismerem.Gyurma Pappa
Elég vicces volt az egész kurzus a magánnyugdíjak ügye miatt, de egyébként nagyon távolságtartó forma és próbált felvázolni egy valóban fenntartható rendszert. Egyébként neki most 2030 a tippje, ameddig a nyugdíjazás maximum kihúzható.Rajna
A kis optimista... 😊

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 705 — Egyéb témák lakó
Elég vicces volt az egész kurzus a magánnyugdíjak ügye miatt, de egyébként nagyon távolságtartó forma és próbált felvázolni egy valóban fenntartható rendszert. Egyébként neki most 2030 a tippje, ameddig a nyugdíjazás maximum kihúzható.Rajna
Akkor optimistább, mint én.

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 835 — Nega Scott
Volt szerencsém tavaly egy szakkolis kurzust végignyomni vele, bár az a nyugdíjakról szólt főleg. És nyilván egyetértek azzal, hogy a lyukak befoltozását sosem a bevételi oldalon kell először megpróbálni befoltozni, hanem a kiadási oldalt kell racionalizálni (és ez nem privatizációt vagy leépítést jelent feltétlenül, sőt). De ez persze totálisan hiányzik innen.Rajna
Na, király. Az én kutatási témám mondjuk ennél sokkal szűkebb, de az ő cuccaiból sokat felhasználok (nem másolom 😀), bár személyesen nem ismerem.Gyurma Pappa
Elég vicces volt az egész kurzus a magánnyugdíjak ügye miatt, de egyébként nagyon távolságtartó forma és próbált felvázolni egy valóban fenntartható rendszert. Egyébként neki most 2030 a tippje, ameddig a nyugdíjazás maximum kihúzható.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 705 — Egyéb témák lakó
Volt szerencsém tavaly egy szakkolis kurzust végignyomni vele, bár az a nyugdíjakról szólt főleg. És nyilván egyetértek azzal, hogy a lyukak befoltozását sosem a bevételi oldalon kell először megpróbálni befoltozni, hanem a kiadási oldalt kell racionalizálni (és ez nem privatizációt vagy leépítést jelent feltétlenül, sőt). De ez persze totálisan hiányzik innen.Rajna
Na, király. Az én kutatási témám mondjuk ennél sokkal szűkebb, de az ő cuccaiból sokat felhasználok (nem másolom 😀), bár személyesen nem ismerem.

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 835 — Nega Scott
Ezzel nekem mindig az a bajom, hogy a keveset keresőnek mindig jobban fáj minden százalék, mint a sokat keresőnek...

Szerintem nekem 20 000 jobban fáj, mint egy 20 000 000-t költőnek 200 000, stb.
StormST
Ez minden adóval így van, ha ebből indulunk ki, akkor meglehetne szüntetni az államot úgy cakumpakk és mindenki csinálja amit jónak lát. Nyilván jó a progresszív hozzájárulás (ami most SZJA-ban nagyon nincs meg), ezt a banki tranzakcióknál nem tudom, hogy lehetne megoldani, az ÁFA esetében nyilván jól meghatározott kulcsok jól meghatározott termékekre javítják a helyzetet (nyilván ha a helikopter ÁFÁja 5000%, abból te nem szívsz sokat), de ilyenekről persze nincs annyira szó, sajnos. De a banki tranzakciók megadóztatása alapvetően üdvös lehet, lehet, hogy neked fáj az a huszas, de ha jól költik el (nem fogják), akkor ebből a 220 rugóból 110 neked fog jutni közszolgáltatásokon keresztül. De persze nyilván nem.

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 835 — Nega Scott
http://epa.oszk.hu/00000/00017/00171/pdf/01_simonovits.pdf

"A szerzők cikkünk szempontjából három fontos észrevételt tettek: 1. erkölcsösebb állampolgárok több adót vallanak be; 2. nagyobb az adókerülés, ha az állampolgárok méltánytalanabbnak tekintik az adórendszert; 3. nagyobb az adókerülés, ha az
adófizetők elégedetlenebbek a közszolgáltatásokkal."

Ha van időtök, ezt ajánlom. Elméleti anyag, de igazából a végkövetkeztetése arra vezet, amiről itt is beszélgetünk.Gyurma Pappa
Volt szerencsém tavaly egy szakkolis kurzust végignyomni vele, bár az a nyugdíjakról szólt főleg. És nyilván egyetértek azzal, hogy a lyukak befoltozását sosem a bevételi oldalon kell először megpróbálni befoltozni, hanem a kiadási oldalt kell racionalizálni (és ez nem privatizációt vagy leépítést jelent feltétlenül, sőt). De ez persze totálisan hiányzik innen.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 454 — Saturday Night Lights
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/04/12/matolcsy_tanulnunk_kell_a_kinai_sikerbol/

Oké, ez egy kínai konferencia megnyitója, de akkor is. Nem szóltak a kormánynak, hogy azok ott kommunisták?Gyurma Pappa
Heim Péter (Századvég Gazdaságkutató) még tavaly kb. aszonta, hogy vegyünk példát Kínáról, ott pl. nincsen nyugdíj, a fiatalok a munkájuk mellett az időseket is gondozzák. Csak hogy mire számítsunk több kormányciklus esetén.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 705 — Egyéb témák lakó
Viszont az olyan munkavállalónál, aki örül, ha munkát kap, bekerülhet a munkaszerződésbe, hogy nem kap pótszabadságot és én ezt tartom igazán aggasztónak...StormST
Ha van kollektív szerződés, és az eltér ettől. Alapvetően a szabadság kiadás kógens eleme a munkaszerződésnek, attól eltérni nem lehet. De a legtöbb vállalkozásnál nincs kollektív szerződés, így nem hiszem, hogy egyedi szerződésben ettől eltérhetnek. Az a baj, hogy otthon van a július 1-től hatályos mt-m, és most nincs időm kikeresni, de megnézem majd. Most hirtelen nem tudom, hogy a kollektív szerződés szabályai hogy alakulnak majd.

több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 10 974 — SB 50 Champion @ Grund
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/04/11/akar_10_munkanappal_is_csokkentheto_a_szabadsag/

...Amadeus91
Ezt tegnap én is olvastam, eléggé félek, hogy mi lesz ebből, főleg a kis keresetűeknél, meg az olyan régiókban, ahol alapból nehéz munkát kapni...

Bár igaz sok cég most se adja ki a megszabott szabadságokat... 😛

Egyébként nem igazán tudom, hogy ez miért jó az államnak (főleg ha azt is vesszük, hogy ha korlátozzák a szabadságot, akkor többen mennek táppénzre), de biztos van mögötte valami (unortodox) ráció...StormST
Ahol a szakszervezetek erősek (MÁV, Posta) ott ez nem gond, úgyse engedik majd átírni a kollektív szerződést. Ahol nem (a legtöbb magánkézben lévő gyár), ott meg...

A rációt egyébként én sem értem, most is a munkavállaló, csak a negyedéről dönt szabadon, a szabadsága többi részét a munkáltató engedélyezi neki. Ez mondjuk így van jól, mert pl. ha a helyettesi is akkor menne szabadságra, amikor akar, az lenne a vége, hogy lenne egy csomószor olyan eset, hogy valamely munka nincs ellátva. Mondjuk lehet, fele-fele még megoldható és méltányos lenne, az LMP javaslata meg baromság.

Mondjuk ez sem magyarázat a pótszabadsággá alakításra...Gyurma Pappa
Persze, ahol szakszervezet van, ott nem nagyon lehet gond elvileg...

Viszont az olyan munkavállalónál, aki örül, ha munkát kap, bekerülhet a munkaszerződésbe, hogy nem kap pótszabadságot és én ezt tartom igazán aggasztónak...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 705 — Egyéb témák lakó
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/04/11/akar_10_munkanappal_is_csokkentheto_a_szabadsag/

...Amadeus91
Ezt tegnap én is olvastam, eléggé félek, hogy mi lesz ebből, főleg a kis keresetűeknél, meg az olyan régiókban, ahol alapból nehéz munkát kapni...

Bár igaz sok cég most se adja ki a megszabott szabadságokat... 😛

Egyébként nem igazán tudom, hogy ez miért jó az államnak (főleg ha azt is vesszük, hogy ha korlátozzák a szabadságot, akkor többen mennek táppénzre), de biztos van mögötte valami (unortodox) ráció...StormST
Ahol a szakszervezetek erősek (MÁV, Posta) ott ez nem gond, úgyse engedik majd átírni a kollektív szerződést. Ahol nem (a legtöbb magánkézben lévő gyár), ott meg...

A rációt egyébként én sem értem, most is a munkavállaló, csak a negyedéről dönt szabadon, a szabadsága többi részét a munkáltató engedélyezi neki. Ez mondjuk így van jól, mert pl. ha a helyettesi is akkor menne szabadságra, amikor akar, az lenne a vége, hogy lenne egy csomószor olyan eset, hogy valamely munka nincs ellátva. Mondjuk lehet, fele-fele még megoldható és méltányos lenne, az LMP javaslata meg baromság.

Mondjuk ez sem magyarázat a pótszabadsággá alakításra...

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 705 — Egyéb témák lakó
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/04/11/akar_10_munkanappal_is_csokkentheto_a_szabadsag/


"1. erkölcsösebb állampolgárok több adót vallanak be"

MO-n?Amadeus91
általános megállapítás volt, de egyébként igen.

több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 10 974 — SB 50 Champion @ Grund
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/04/11/akar_10_munkanappal_is_csokkentheto_a_szabadsag/

...Amadeus91
Ezt tegnap én is olvastam, eléggé félek, hogy mi lesz ebből, főleg a kis keresetűeknél, meg az olyan régiókban, ahol alapból nehéz munkát kapni...

Bár igaz sok cég most se adja ki a megszabott szabadságokat... 😛

Egyébként nem igazán tudom, hogy ez miért jó az államnak (főleg ha azt is vesszük, hogy ha korlátozzák a szabadságot, akkor többen mennek táppénzre), de biztos van mögötte valami (unortodox) ráció...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 118 — Steelers fan
Kezdjük ott: az ötlet nem ördögtől való, alapvetően én jónak tartom, hogy a bankban legyen forgalmi adó. Na de, nem így mert...

http://www.portfolio.hu/gazdasag/adozas/ez_nem_tranzakcios_ado_hanem_egy_uj_afa.165636.html?utm_source=index_main&utm_medium=portfolio_box&utm_campaign=portfoliobox

na, tessék, értek én ehhez 😊Gyurma Pappa
Na ezért nem leszel Te a nemzetgazdasági miniszter. 😀
Jelen állás szerint a hozzáértőket nem engedik a poszt közelébe.
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 262
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/04/11/akar_10_munkanappal_is_csokkentheto_a_szabadsag/


"1. erkölcsösebb állampolgárok több adót vallanak be"

MO-n?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 705 — Egyéb témák lakó
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/04/12/matolcsy_tanulnunk_kell_a_kinai_sikerbol/

Oké, ez egy kínai konferencia megnyitója, de akkor is. Nem szóltak a kormánynak, hogy azok ott kommunisták?

több mint 12 éve
neuw 271 — Patriots fan
Vicc ez komolyan, a Tobin-adónak nevezett adótípusok csak akkor működnek megfelelően, mikor egyszerre vezetik be mindenhol, olyankor nem lesz torzító hatása, így meg ebben az esetben maximum még picit megsarcolhatják az egyszerű kisembereket.
Az ilyen dolgok akkor működnek hatékonyan, ha minden országban bevezetik a régióban, különben nagy a torzítás, de más nem igazán történik. Kitűnő példa erre a vám eltörlése EUn belül.
a másik verzió meg, hogy ez csak progreszíven értelmes, így szürhető ki, csökkenbthető a spekulatív tőke, hisz ők nem kicsiben játszanak.

életemben nem hallottam olyan marhaságot, hogy akár a bér kifizetéséhez kapcsolódó átutalás után is adót kelljen fizetni. ebben az esetben a nettó bér még alacsonyabb lenne, a reálbér meg a béka segge alá vackolná be magát. plusz ha ezt tetézzük azzal, hogy ha pl. egy kulcsot határoznak meg a Tobin-adóra, az még jobban növelné a jövedelmi különbséget ember és ember között, aminek a társadalmi hatásaiba belegondolni sem merészkednék.

--------------------------------------------------
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 705 — Egyéb témák lakó
Te elköltesz mondjuk 2 millát, egy gazdag, minimálbérre bejelentett arc meg kétszázat, így igazságosabb lesz a rendszer. A sárga csekk dolog nem tetszik nekem. Én alapvetően minden ilyesmi mellett vagyok, ha rendesen van kivetve, mert ezt nem nagyon tudja kikerülni a bank/sokat kereső, nem úgy, mint az SZJA-t. Éppen ezért az ÁFA-emelés ellen sem vagyok, mert bár mindenkit érint, aki tényleg keveset fogyaszt, azt kevésbé sarcolja, mint a valóban gazdagokat.

Nyilván fontosabb lenne a kiadási oldal rendezése, mert tökmindegy, mennyit szednek be, ha jól költik el, csak ettől rohadt messze vagyunk. De ha már valahol lyukat tömködnek a bevételeknél, akkor ez a mód nekem nincs túlságosan ellenemre.Rajna
http://epa.oszk.hu/00000/00017/00171/pdf/01_simonovits.pdf

"A szerzők cikkünk szempontjából három fontos észrevételt tettek: 1. erkölcsösebb állampolgárok több adót vallanak be; 2. nagyobb az adókerülés, ha az állampolgárok méltánytalanabbnak tekintik az adórendszert; 3. nagyobb az adókerülés, ha az
adófizetők elégedetlenebbek a közszolgáltatásokkal."

Ha van időtök, ezt ajánlom. Elméleti anyag, de igazából a végkövetkeztetése arra vezet, amiről itt is beszélgetünk.

több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 10 974 — SB 50 Champion @ Grund
Mondjuk még nem látjuk a végső formáját, attól függ az egész, hogy pontosan milyen tranzakciókra fog vonatkozni. Azért a kisember pénzügyi tranzakciói jóval kisebb volumenűek, mint a cégeké/nagyvállalkozóké, szóval ez akár pozitív is lehet, persze jogos a pesszimizmus.Rajna
Hát az [origo] információi szerint minden banki tranzakcióra jönne 0,5-1% körüli adó, amit a bank fizet az államnak, de továbbháríthatja (ha a törvény megtiltaná, akkor más formában, de úgyis megtennék)...

http://www.origo.hu/gazdasag/20120411-a-hiteltorlesztes-es-a-sarga-csekk-utan-is-adot-szedne.html

Csak egy kis számolás ez alapján, persze pontatlan, meg worst case, de én mostanában inkább azt nézem, mert legtöbbször ez lesz az igaz:

Keres az ember nettó 2 000 000-t egy évben (ez kb. az átlagbér asszem), ha ezt mind el is költi (elutalja, leveszi, csoportos beszedés, stb.), akkor ez után 1% esetén 20 000 Ft adót fizetne. Persze ez összességében nem sok, de azért álljon már meg a menet, ezt azért másra is el tudnám költeni...

Meg ugye ez után a munkáltató is befizetné ugyanezt az adót, amikor elutalja a munkavállalónak, 10 ilyen munkavállalónál ez éves szinten 200 000 Ft csak a nettó bér után, ami az egyikük egyhavi bérével egyezik meg és akkor még a járulékokról nem is beszéltünk...

Fasza jövőkép.......StormST
Te elköltesz mondjuk 2 millát, egy gazdag, minimálbérre bejelentett arc meg kétszázat, így igazságosabb lesz a rendszer. A sárga csekk dolog nem tetszik nekem. Én alapvetően minden ilyesmi mellett vagyok, ha rendesen van kivetve, mert ezt nem nagyon tudja kikerülni a bank/sokat kereső, nem úgy, mint az SZJA-t. Éppen ezért az ÁFA-emelés ellen sem vagyok, mert bár mindenkit érint, aki tényleg keveset fogyaszt, azt kevésbé sarcolja, mint a valóban gazdagokat.

Nyilván fontosabb lenne a kiadási oldal rendezése, mert tökmindegy, mennyit szednek be, ha jól költik el, csak ettől rohadt messze vagyunk. De ha már valahol lyukat tömködnek a bevételeknél, akkor ez a mód nekem nincs túlságosan ellenemre.Rajna
Ezzel nekem mindig az a bajom, hogy a keveset keresőnek mindig jobban fáj minden százalék, mint a sokat keresőnek...

Szerintem nekem 20 000 jobban fáj, mint egy 20 000 000-t költőnek 200 000, stb.

Egyébként meg aki feketén szed be igazán sok pénzt, az pont kevesebb banki forgalommal csinálja, mert az lekövethető, míg a KP forgalom meg nem, ergó őket pont kevésbé érintené egy ilyen adó szerintem...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 835 — Nega Scott
Szorgosan, lelkesen fűrészelik maguk alatt az ágat. Még egy-két ilyen ötlet, feldúsítva néhány a szigetszentmiklósihoz hasonló iskolaüggyel és a haza megint ellenzékbe kerül.Dzsokijuing
Mondjuk még nem látjuk a végső formáját, attól függ az egész, hogy pontosan milyen tranzakciókra fog vonatkozni. Azért a kisember pénzügyi tranzakciói jóval kisebb volumenűek, mint a cégeké/nagyvállalkozóké, szóval ez akár pozitív is lehet, persze jogos a pesszimizmus.Rajna
Hát az [origo] információi szerint minden banki tranzakcióra jönne 0,5-1% körüli adó, amit a bank fizet az államnak, de továbbháríthatja (ha a törvény megtiltaná, akkor más formában, de úgyis megtennék)...

http://www.origo.hu/gazdasag/20120411-a-hiteltorlesztes-es-a-sarga-csekk-utan-is-adot-szedne.html

Csak egy kis számolás ez alapján, persze pontatlan, meg worst case, de én mostanában inkább azt nézem, mert legtöbbször ez lesz az igaz:

Keres az ember nettó 2 000 000-t egy évben (ez kb. az átlagbér asszem), ha ezt mind el is költi (elutalja, leveszi, csoportos beszedés, stb.), akkor ez után 1% esetén 20 000 Ft adót fizetne. Persze ez összességében nem sok, de azért álljon már meg a menet, ezt azért másra is el tudnám költeni...

Meg ugye ez után a munkáltató is befizetné ugyanezt az adót, amikor elutalja a munkavállalónak, 10 ilyen munkavállalónál ez éves szinten 200 000 Ft csak a nettó bér után, ami az egyikük egyhavi bérével egyezik meg és akkor még a járulékokról nem is beszéltünk...

Fasza jövőkép.......StormST
Te elköltesz mondjuk 2 millát, egy gazdag, minimálbérre bejelentett arc meg kétszázat, így igazságosabb lesz a rendszer. A sárga csekk dolog nem tetszik nekem. Én alapvetően minden ilyesmi mellett vagyok, ha rendesen van kivetve, mert ezt nem nagyon tudja kikerülni a bank/sokat kereső, nem úgy, mint az SZJA-t. Éppen ezért az ÁFA-emelés ellen sem vagyok, mert bár mindenkit érint, aki tényleg keveset fogyaszt, azt kevésbé sarcolja, mint a valóban gazdagokat.

Nyilván fontosabb lenne a kiadási oldal rendezése, mert tökmindegy, mennyit szednek be, ha jól költik el, csak ettől rohadt messze vagyunk. De ha már valahol lyukat tömködnek a bevételeknél, akkor ez a mód nekem nincs túlságosan ellenemre.