Politika

45 feliratkozó

több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Azt tudom, hogy minden zseni őrült is egy kicsit. De fordítva ez már kevésbé igaz. Klinikai eset. És minél tovább hagyják garázdálkodni, annál inkább meggyőződésem, hogy a kedves vezető is az.
több mint 12 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 133
Ez tulajdonképpen nekem megint nagyon jó lesz.
Harmincszázalékos áfáról álmodozik Matolcsyapeszos
Én meg kötélről álmodok. A nyakában.
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 703 — Egyéb témák lakó
Ez tulajdonképpen nekem megint nagyon jó lesz.
Harmincszázalékos áfáról álmodozik Matolcsyapeszos
Ez a heti válaszban megjelent, szakmainak szánt tanulmány (ami tele van csúsztatással és tárgyi tévedéssel). Így kell kezelni.

Ha már itt tartunk, kössük össze a két témát 😊 : a könyv, amit összefoglal az elején, egy olyan írónak a könyve, aki Reagan és Bush tanácsadója is volt, meg egész életében a repiknek dolgozott. Eddig nem volt tiszta, hogy ki a példaképe, hát most már legalább tudom 😊

több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ez tulajdonképpen nekem megint nagyon jó lesz.
Harmincszázalékos áfáról álmodozik Matolcsy
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 451 — Saturday Night Lights
Mondjuk nekem az a tippem, hogy ha akármilyen demokrata vs Santorum lenne 2016-ban, az tuti bukó a repiknek, el nem tudom képzelni, hogy nyolc általánosnál magasabb végzettséggel valaki erre az idiótára szavazzon (na jó, akkor, ha üzleti érdeke van benne, de azért az mégsem a többség).Rajna
Ne felejtsd el, hogy Reagant ugyanilyen IQ-hiányosnak (pedig nem volt annyira gáz, mint Santo) állította be a liberális média, aztán a kampányguruk és később a kiváló elnöki tanácsadók egy megosztó, de karakteres elnököt faragtak belőle. Szóval a kreacionizmus még kötelező iskolai tananyag lehet állami szinten is 😊

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 703 — Egyéb témák lakó
A kőkemény repik protestszavazatát meg fogja kapni Romney, és szerintem sok középen állót meggyőzhet.Rajna
Persze, a protest szavazatokat meg fogja kapni, de kétlem hogy tudna értelmesen szólni a centrumhoz. Gyakorlatilag alig tud olyat mondani, aminek nem mondta az ellentétét az elmúlt években, és ezzel nagyon megkönnyíti Obama kampányát.

A saját pártja lehet, hogy nem szereti különösebben, de Obamával szemben nyilván preferálja, szóval ez majdnem mindegy. Romney nagy hátránya, hogy az egészségügyi reform kritikájával nem lesz túl hiteles, hiszen az ő massachusetts-i csomagjára nagyban hasonlít. Ezért kéne neki egy jó kis alelnökjelölt erre a feladatra.Rajna
Na, itt lehet probléma, hogy a pártja nem kimondottan szereti. Ha egy kicsit is tartanak tőle, hogy nem fog nyerni (tartanak), akkor nem fog magának értelmes alelnököt találni, hiszen még nincs is igazán olyan ember, aki egy picit is kedvelné. Nem biztos, hogy a repik nem gondolják úgy, hogy hagyni kéne a demokratákat, hogy átmenedzseljék a válság végét, és ők mehessenek tovább 18-ban a szokásos mantráikkal.

Egyébként Obama nem nyert azért akkorát négy éve, 53-46 volt a szavazatarány, ami ugyan nagy különbségnek tűnhet a Bush-választások milliméterjeit követően, de egyébként nem egy nagy siker. És akkor még ott volt a Bush-ellenes protestszavazatok nagy tömege, a középen állók egy jelentős része lehet, hogy undorodott Bushtól, de Romney-val még nincs rossz tapasztalatuk.Rajna
Najó, de ne felejtsd el, hogy egy percig nem volt izgalmas a választás, mivel a fontosabb helyeket vitte Obama. A nagy kérdés az (és ez az, amire nem tudja a választ az amerikai kutató intézetekben sem senki), hogy mennyi maradt meg a repikkel kapcsolatban a Bush era örökségeként, mivel a függetlenek nem fognak komolyan vehetően válaszolni augusztusig. Obama kampány egyik jó iránya lehet ennek az erősítése is, de kezdetben a saját bázis aktivizálására fog koncentrálni.

Egy fontos dolgot szintén ne felejtsünk el: Obama az egyik legjobban kampányoló elnökjelölt, és ezt nem felejtette el. Csomó jó hír jön mellette, ráadásul nem most kell népszerűnek lennie, hanem majd novemberben 😊

Jó, én elfogult vagyok a demokratákkal, szóval nem fogom azt mondani, hogy a repiknek van esélye 😛

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 835 — Nega Scott
Nem értek egyet, Obama több szempontból is komolyat bukhat még a választásokig (pl. pont most bírálják az egészségügyi csomagját), és protestszavazatokból Romney akár nyerhet is. Úgyis csak a pár billegő államon múlik ez is, mint minden alkalommal, és fene tudja, mi lesz. Obama népszerűsége nem túl magas, bár egyelőre még szűken veri a republikánus jelölteket a közvéleménykutatóknál, de hát ott még jelölés van folyamatban, és mint mondtam, novemberig sok minden változhat.
Rajna
Nem fog Obama annyira nyerni, mint 4 éve, de ha így maradnak a munkaügyi adatok az év végéig, majdnem kizárt, hogy kikapjon. Gyakorlatilag a kampányt fel tudja építeni Romney szélkakas jellemére és a saját munkaerőpiaci sikerei. Az egészségügyi csomag koránt sem akkora kudarc, mint amekkorának beállítják, bár tény, hogy támadási felületnek még mindig jó.Gyurma Pappa
Ne felejtsd el a Bin Laden headshotot se. 😊
Biden tavaly mondott egy kampányszlogennek is beillő mondatot: "Bin Laden is dead, and GM is alive". Azért ezt nehéz lesz überelni. Főleg hogy Romneyt a saját tábora se nagyon szereti igazán (lásd minden más szóba jöhető ellenfelével -Trump, Rick Perry, Bachmann, Cain, Gingrich, és végül Santorum - csak Ron Paul nem volt soha frontrunner) flörtölt a republikánus tábor, de mindig visszatért Romneyhoz, mert a többi még inkább megválasztatlan.
1 szerencséje van Romneynak, hogy az elefántosok (főleg az egyre növekvő nagyon jobbos Tea Party rész kb az Antikrisztust látja Obamában, és még így is Mittre fog szavazni, pedig nem igazán szereti).iktriad
A kőkemény repik protestszavazatát meg fogja kapni Romney, és szerintem sok középen állót meggyőzhet. A saját pártja lehet, hogy nem szereti különösebben, de Obamával szemben nyilván preferálja, szóval ez majdnem mindegy. Romney nagy hátránya, hogy az egészségügyi reform kritikájával nem lesz túl hiteles, hiszen az ő massachusetts-i csomagjára nagyban hasonlít. Ezért kéne neki egy jó kis alelnökjelölt erre a feladatra.

Egyébként Obama nem nyert azért akkorát négy éve, 53-46 volt a szavazatarány, ami ugyan nagy különbségnek tűnhet a Bush-választások milliméterjeit követően, de egyébként nem egy nagy siker. És akkor még ott volt a Bush-ellenes protestszavazatok nagy tömege, a középen állók egy jelentős része lehet, hogy undorodott Bushtól, de Romney-val még nincs rossz tapasztalatuk.

több mint 12 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 78 021 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Nem értek egyet, Obama több szempontból is komolyat bukhat még a választásokig (pl. pont most bírálják az egészségügyi csomagját), és protestszavazatokból Romney akár nyerhet is. Úgyis csak a pár billegő államon múlik ez is, mint minden alkalommal, és fene tudja, mi lesz. Obama népszerűsége nem túl magas, bár egyelőre még szűken veri a republikánus jelölteket a közvéleménykutatóknál, de hát ott még jelölés van folyamatban, és mint mondtam, novemberig sok minden változhat.
Rajna
Nem fog Obama annyira nyerni, mint 4 éve, de ha így maradnak a munkaügyi adatok az év végéig, majdnem kizárt, hogy kikapjon. Gyakorlatilag a kampányt fel tudja építeni Romney szélkakas jellemére és a saját munkaerőpiaci sikerei. Az egészségügyi csomag koránt sem akkora kudarc, mint amekkorának beállítják, bár tény, hogy támadási felületnek még mindig jó.Gyurma Pappa
Ne felejtsd el a Bin Laden headshotot se. 😊
Biden tavaly mondott egy kampányszlogennek is beillő mondatot: "Bin Laden is dead, and GM is alive". Azért ezt nehéz lesz überelni. Főleg hogy Romneyt a saját tábora se nagyon szereti igazán (lásd minden más szóba jöhető ellenfelével -Trump, Rick Perry, Bachmann, Cain, Gingrich, és végül Santorum - csak Ron Paul nem volt soha frontrunner) flörtölt a republikánus tábor, de mindig visszatért Romneyhoz, mert a többi még inkább megválasztatlan.
1 szerencséje van Romneynak, hogy az elefántosok (főleg az egyre növekvő nagyon jobbos Tea Party rész kb az Antikrisztust látja Obamában, és még így is Mittre fog szavazni, pedig nem igazán szereti).
több mint 12 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Szócskáék nagy médiafelhajtás közepette ledarálták a 2500 orvosi felmondólevelet legalább is ez a hír szerepelt mindenhol, és államtitkár úr nagy mosollyal mutatta is a darálást. Ezzel szemben ez az ügyvéd (ahol letétbe kerültek a felmondó levelek) nyílt levele. Már megint hazudozunk Miklós, már megint?

Bősze Ferenc nyílt levele Szócska Miklósnak

Tisztelt Államtitkár úr!

Csodálkozással vegyes megdöbbenéssel olvastam azokat a tudósításokat, amelyek mind az írott sajtóban, mind az internetes hírportálokon megjelentek, miszerint Ön figyelemfelhívásom ellenére 2012. 03. 30-án, 10:00 órakor megjelent a Rezidens Szövetség sajtótájékoztatóján és személyesen közreműködött a letétbe helyezett felmondások „ledarálásában”.

Én Önt azon a napon 9:16 perckor elküldött e-mailen tájékoztattam a tényről, miszerint nincs mit ledarálni, mert a „ledarálandó” felmondásokat irodánk letétként kezelve őrzi, azok nem kerülhetnek sem az Ön, sem a Rezidens Szövetség birtokába.

Miután az ügyvédi letétből egy felmondást benyújtó személy sem kérte ki azt, így azokkal – a jogosulttal egyeztetve – mi rendelkezünk, azt vagy részére kiadjuk, vagy megsemmisítjük.
A felmondást benyújtó személyek száma és névsora természetesen ügyvédi titok, ezzel kapcsolatosan mi adatot nem szolgáltattunk ki, minden ami e vonatkozásban elhangzott az találgatás, de leginkább üres fecsegés.


I. sz. nyílt levelemben irodánk távolmaradásának okát már megírtam, azt most nem kívánom megismételni.

Végtelen szomorúsággal tölt el, hogy a regnáló kormánynak az a tagja, aki az egészségügyi szaktárca első embere, nem tudta felmérni felelőssége súlyát, s részt vett egy – gyakorlatilag szélhámosságnak minősülő – olyan sajtó-eseményen, amely semmi másra, mint az ügy lejáratására volt alkalmas.

Belátom, ennek „szenzációhatása” elől még általam becsült napilapok sem tudtak kitérni, s úgy érezték, nem maradhatnak le a „hírversenyben”. Az legyen a sajtó baja, hogy a tudósításával „valótlanságot valósnak tüntetett fel”, de ehhez quasi miniszterként asszisztálni, az Ön beosztásához méltatlan volt.

Az egészségügy, mint össztársadalmi problémakör, mind tárgyi, mind személyi feltételeit illetően többet érdemel. De hát, mint tudjuk, „szegény ember vízzel főz”. De mindig – akár csapból eresztett, akár kútból felhúzott – tiszta vízzel.
Ez a víz ott és akkor, azon a pénteki napon zavaros volt.


Tisztelettel:

Dr. Bősze Ferenc
ügyvéd


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 703 — Egyéb témák lakó
Nem értek egyet, Obama több szempontból is komolyat bukhat még a választásokig (pl. pont most bírálják az egészségügyi csomagját), és protestszavazatokból Romney akár nyerhet is. Úgyis csak a pár billegő államon múlik ez is, mint minden alkalommal, és fene tudja, mi lesz. Obama népszerűsége nem túl magas, bár egyelőre még szűken veri a republikánus jelölteket a közvéleménykutatóknál, de hát ott még jelölés van folyamatban, és mint mondtam, novemberig sok minden változhat.
Rajna
Nem fog Obama annyira nyerni, mint 4 éve, de ha így maradnak a munkaügyi adatok az év végéig, majdnem kizárt, hogy kikapjon. Gyakorlatilag a kampányt fel tudja építeni Romney szélkakas jellemére és a saját munkaerőpiaci sikerei. Az egészségügyi csomag koránt sem akkora kudarc, mint amekkorának beállítják, bár tény, hogy támadási felületnek még mindig jó.

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 835 — Nega Scott
Réges-régen lefutott már ez a verseny. Ugyanakkor a magam részéről díjaznám ha Santorum még adna egy-két fricskát Romney-nak. Nem mintha sokra tartanám az előbbit, de az utóbbinál hazugabb és gerinctelenebb ember szerintem nincs ma az amerikai politikában.Szabler
Igazából egyiknek sincs túl sok esélye Obama ellen, gyakorlatilag tök mindegy, melyik nyeri szerintem. Ezért is inkább csak érdekesség az egész republikánus elnök jelölés, szvsz.Gyurma Pappa
Nem értek egyet, Obama több szempontból is komolyat bukhat még a választásokig (pl. pont most bírálják az egészségügyi csomagját), és protestszavazatokból Romney akár nyerhet is. Úgyis csak a pár billegő államon múlik ez is, mint minden alkalommal, és fene tudja, mi lesz. Obama népszerűsége nem túl magas, bár egyelőre még szűken veri a republikánus jelölteket a közvéleménykutatóknál, de hát ott még jelölés van folyamatban, és mint mondtam, novemberig sok minden változhat.

Szabler: a verseny lefutott, ez azért volt még érdekes, hogy meddig marad benn Santorum. Ha nyert volna tegnap Wisconsinban, azzal szinte biztosra lehetett volna venni, hogy végig bennmarad, így kell neki még legalább Pennsylvania hozzá. De ő is már hetek óta 2016-ra készül, folyamatosan nyomja, hogy ő a '76-os Reagan, aki helyett Fordot küldték a vesztébe, de aztán a '80-as éveket meg végignyomta. Mondjuk nekem az a tippem, hogy ha akármilyen demokrata vs Santorum lenne 2016-ban, az tuti bukó a repiknek, el nem tudom képzelni, hogy nyolc általánosnál magasabb végzettséggel valaki erre az idiótára szavazzon (na jó, akkor, ha üzleti érdeke van benne, de azért az mégsem a többség).

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 451 — Saturday Night Lights
1 jól sikerült végelemzés: http://orulunkvincent.blog.hu/2012/04/04/a_trauma?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2012_04_04&utm_campaign=index

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Na Romney vitte Wisconsint is, innen már nem nagyon van comeback. Ha Santorum kikapna Pennsylvaniában, szerintem kiszáll, de ha nyer, akkor kb. végigviszi, pedig szerintem ha ott nyer, aznap akkor is veszít, mert New Yorkban nem lesz esélye. De nyilván bennmarad, Texast meg elviszi a végén, és akkor emelt fővel fejezi be, bár júniusban kb. sehol nem lesz sansza.Rajna
Réges-régen lefutott már ez a verseny. Ugyanakkor a magam részéről díjaznám ha Santorum még adna egy-két fricskát Romney-nak. Nem mintha sokra tartanám az előbbit, de az utóbbinál hazugabb és gerinctelenebb ember szerintem nincs ma az amerikai politikában.Szabler
Igazából egyiknek sincs túl sok esélye Obama ellen, gyakorlatilag tök mindegy, melyik nyeri szerintem. Ezért is inkább csak érdekesség az egész republikánus elnök jelölés, szvsz.Gyurma Pappa
Pedig tetszett volna egy mormon elnök.




több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 703 — Egyéb témák lakó
Az elnöki demokráciákban a kormányfő és az államfő egy személy, tehát a törvényeket nem csak, hogy előkészíti, hanem ő is ratifikálja. Gyurma Pappa
Ehhez annyi kiegészítést, hogy ha nálunk ez a váltás komolyan felmerülne, akkor valszeg nem ez az amerikai, hanem a vegyes francia típus lépne életbe: külön állam- és kormányfő, az elnök (Sarko) irányít, a miniszterelnök (Fillon) igazgat, az utóbbi bármikor elcsapható az előbbi által.Dzsokijuing
Igen, a franciák kvázi fél-elnöki rendeszét kifelejtettem. Nekem még az is szimpatikusabb, mint a mostani rendszer...

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 451 — Saturday Night Lights
Az elnöki demokráciákban a kormányfő és az államfő egy személy, tehát a törvényeket nem csak, hogy előkészíti, hanem ő is ratifikálja. Gyurma Pappa
Ehhez annyi kiegészítést, hogy ha nálunk ez a váltás komolyan felmerülne, akkor valszeg nem ez az amerikai, hanem a vegyes francia típus lépne életbe: külön állam- és kormányfő, az elnök (Sarko) irányít, a miniszterelnök (Fillon) igazgat, az utóbbi bármikor elcsapható az előbbi által.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 703 — Egyéb témák lakó
Na Romney vitte Wisconsint is, innen már nem nagyon van comeback. Ha Santorum kikapna Pennsylvaniában, szerintem kiszáll, de ha nyer, akkor kb. végigviszi, pedig szerintem ha ott nyer, aznap akkor is veszít, mert New Yorkban nem lesz esélye. De nyilván bennmarad, Texast meg elviszi a végén, és akkor emelt fővel fejezi be, bár júniusban kb. sehol nem lesz sansza.Rajna
Réges-régen lefutott már ez a verseny. Ugyanakkor a magam részéről díjaznám ha Santorum még adna egy-két fricskát Romney-nak. Nem mintha sokra tartanám az előbbit, de az utóbbinál hazugabb és gerinctelenebb ember szerintem nincs ma az amerikai politikában.Szabler
Igazából egyiknek sincs túl sok esélye Obama ellen, gyakorlatilag tök mindegy, melyik nyeri szerintem. Ezért is inkább csak érdekesség az egész republikánus elnök jelölés, szvsz.

több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Na Romney vitte Wisconsint is, innen már nem nagyon van comeback. Ha Santorum kikapna Pennsylvaniában, szerintem kiszáll, de ha nyer, akkor kb. végigviszi, pedig szerintem ha ott nyer, aznap akkor is veszít, mert New Yorkban nem lesz esélye. De nyilván bennmarad, Texast meg elviszi a végén, és akkor emelt fővel fejezi be, bár júniusban kb. sehol nem lesz sansza.Rajna
Réges-régen lefutott már ez a verseny. Ugyanakkor a magam részéről díjaznám ha Santorum még adna egy-két fricskát Romney-nak. Nem mintha sokra tartanám az előbbit, de az utóbbinál hazugabb és gerinctelenebb ember szerintem nincs ma az amerikai politikában.

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 835 — Nega Scott
Na Romney vitte Wisconsint is, innen már nem nagyon van comeback. Ha Santorum kikapna Pennsylvaniában, szerintem kiszáll, de ha nyer, akkor kb. végigviszi, pedig szerintem ha ott nyer, aznap akkor is veszít, mert New Yorkban nem lesz esélye. De nyilván bennmarad, Texast meg elviszi a végén, és akkor emelt fővel fejezi be, bár júniusban kb. sehol nem lesz sansza.

több mint 12 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 505 — Bears & Illinois fan
nem tudom, hogy az a szánalmasabb, hogy Áder János neve egyre komolyabban merül fel, vagy ez:

Schmitt Pál 2012. április 2-án köztársasági elnöki mandátumáról az alábbi indokkal mondott le: „Magyarország és a nemzet egysége érdekében köztársasági elnöki megbízatásomról lemondok.” Az ettől eltérő valamennyi információ nem felel meg a valóságnak.

A volt köztársasági elnök a Semmelweis Egyetem szenátusa ténybeli, jogi tévedéseket és eljárásjogi szabálysértéseket tartalmazó döntésének ügyében a határozat kézhezvétele után az általa megbízott ügyvédi irodával megteszi a megfelelő jogi lépéseket.

A volt köztársasági elnök irodája"

Áder János... Esetleg az Őrezredet is le lehetne váltani egy-két újpesti és diósgyőri huligánra.Amadeus91
Ez vicces! Ha nem volt stikli, akkor miért nincs vele kapcsolatban egység Magyarországon? Meg persze mindenki más hazudik. Péntekig én tényleg sajnáltam, de azóta egy szűkölő, menekülő patkány képe sejlik fel előttem, aki most azokat a cimbiket savazza, akik diszlexiásként is doktort csináltak belőle. Ha én a helyükben lennék, kiállnék a nyilvánosság elé és elküldeném a búsba, ha már leégettek.....
A pert meg szerintem alperesként fogja megélni, a külföldi szerzőtől.

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 246
nem tudom, hogy az a szánalmasabb, hogy Áder János neve egyre komolyabban merül fel, vagy ez:

Schmitt Pál 2012. április 2-án köztársasági elnöki mandátumáról az alábbi indokkal mondott le: „Magyarország és a nemzet egysége érdekében köztársasági elnöki megbízatásomról lemondok.” Az ettől eltérő valamennyi információ nem felel meg a valóságnak.

A volt köztársasági elnök a Semmelweis Egyetem szenátusa ténybeli, jogi tévedéseket és eljárásjogi szabálysértéseket tartalmazó döntésének ügyében a határozat kézhezvétele után az általa megbízott ügyvédi irodával megteszi a megfelelő jogi lépéseket.

A volt köztársasági elnök irodája"

Áder János... Esetleg az Őrezredet is le lehetne váltani egy-két újpesti és diósgyőri huligánra.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 835 — Nega Scott
Kövér egyébként belpolitikailag nyilván elég jó lenne, mert egy tökös arc,....... ráadásul nyelveket sem beszél, külföldön totálisan lejáratna minket, ennyit nem ér az egész belpolitikai színjáték.Rajna
1. Nem értem. A tökös arc a faszfej szinonimája? 😊
2. Szerintem a nyelvtudást nem kell misztifikálni. Persze előny, ha van, de messze nem a legfontosabb paraméter.vadibandi
1. Nem feltétlen, de esetében megfér a kettő egymás mellett 😊
2. Én úgy tekintek az államfőre, mint az első számú magyar diplomatára. Az újévi beszédén kívül kb. ezt csinálja, hogy elpattog más államfőkkel trécselni, nyelvtudás nélkül ez pedig nem könnyű. Nem kell feltétlen, de ha én választok a posztra valakit, tuti legalább két nyelv ismerete lenne a feltétel a castingon.

több mint 12 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Mit gondoltok, miért nem olyan egyszerű a PTE sikkasztási ügy? Miért csak szerencsétlen Imhoff van még mindig bent?Gyurma Pappa
szerencsétlen???
Egyébként V.J.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 989 — #neverpunt
Szerintem egyébként ez a demokráciák legjobbika, a svájci "mindenről népszavazós, tisztán listás választásos", az angol "4-6 évente választás egyébként kuss, tiszta egyéni képviselős", mely igazából a két véglete a parlamentális demokráciáknak, nekem nem tetszenek. A magyar rendszer ennek a kettőnek a keveréke, és hát egyfelől igazságos a pártokkal (lista és egyéni kerületek vegyes használatával), de igazából a mellékelt ábra szerint eléggé kontraproduktív.Gyurma Pappa
A tiszta listás rendszer svájci sikeréhez az is kell, hogy ott emlékeim szerint a kollegiális kormányforma miatt a legnagyobb pártok automatikusan tagjai a kormánynak, szinte mindig nagykoalíció van.
Az arányos, tisztán listás rendszer nagy hibája, hogy a pártrendszer könnyen széttöredezetté válhat és nem vagy nehezen tud stabil kormányzás kialakulni, gyakoriak a koalíciós válságok, lásd Izraelt (náluk a feszkóra rátesz egy lapáttal az is, hogy a nép közvetlenül választja a miniszterelnököt, aki mögé a sok párt miatt nem biztos hogy neki megfelelő többség sorakozik fel a Kneszetben) vagy Szlovákiát (utóbbinál úgy próbáltak a rendszeren finomítani, hogy emelték a bejutási küszöböt még a kilencvenes években).

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 703 — Egyéb témák lakó
Orbán most felmelegítheti régi álmát, csak egy alaptörvény-módosító cunamira lesz szükség: http://www.origo.hu/itthon/20120403-orban-viktor-a-prezidencialis-rendszerrol-is-beszelt-a-kurian.htmlDzsokijuing
Nekem konkrétan semmi bajom nem lenne ezzel. Baromira letörné a képviselők erejét, ami elnézve egy-két majmot, nem lenne baj.Gyurma Pappa
kissé szégyelve, de bevallom, hogy most nem igen értem mit is takar ez az emlegetett rendszer. A 2 poszt összevonása?Amadeus91
Amerikai elnöki szintet képzeld el. Jelenleg a köztársasági elnök, kb. annyit jelent, mint a király az alkotmányos monarchiákban: a törvények szentesítésén kívül nincs sok konkrét hatalma. Talán csak annyi, hogy formálisan ő a honvédség feje is, de gyakorlatban ugye ez nem fontos. A kormányfőé a végrehajtó hatalom, gyakorlatilag övé a hatalom. Magyarországon a parlament közvetlenül választja a kormányt és az elnökök, mi, a nép, pedig a parlamentet választjuk meg.
Na. Az elnöki demokráciákban a kormányfő és az államfő egy személy, tehát a törvényeket nem csak, hogy előkészíti, hanem ő is ratifikálja. Ennek az egyik fő előnye, hogy a népfelség elve alapján közvetlenül a népnek felel, és mi, a nép közvetlenül választjuk a törvényhozást (a parlamentet) és a kormányfőt is, aki kinevezi a kormány tagjait. Így átalakul a parlamenti képviselők szerepe, hiszen ők "csak" megszavazzák a törvényeket, de a kormány tagjait nem. Így előállhat egy olyan helyzet (jobb helyek elő is áll), hogy kormánypárt (mivel igazából ilyen nincs) ellenmondd a kormánynak egy javaslatban, sőt önálló javaslataik is vannak, amiket bár megszavaznak, mondjuk az elnök nem írja alá.
Szerintem egyébként ez a demokráciák legjobbika, a svájci "mindenről népszavazós, tisztán listás választásos", az angol "4-6 évente választás egyébként kuss, tiszta egyéni képviselős", mely igazából a két véglete a parlamentális demokráciáknak, nekem nem tetszenek. A magyar rendszer ennek a kettőnek a keveréke, és hát egyfelől igazságos a pártokkal (lista és egyéni kerületek vegyes használatával), de igazából a mellékelt ábra szerint eléggé kontraproduktív.

több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Orbán most felmelegítheti régi álmát, csak egy alaptörvény-módosító cunamira lesz szükség: http://www.origo.hu/itthon/20120403-orban-viktor-a-prezidencialis-rendszerrol-is-beszelt-a-kurian.htmlDzsokijuing
Nekem konkrétan semmi bajom nem lenne ezzel. Baromira letörné a képviselők erejét, ami elnézve egy-két majmot, nem lenne baj.Gyurma Pappa
kissé szégyelve, de bevallom, hogy most nem igen értem mit is takar ez az emlegetett rendszer. A 2 poszt összevonása?Amadeus91
olyan, mint az USA-ban. közvetlen elnökválasztás. a kormányt, nem a parlament szavazza meg, hanem tagjait az elnök nevezi ki.

Report all obscene mail to your Potsmaster!