Politika

45 feliratkozó

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 090 — Ajmo Vatreni
Na, az index már tényként közli, hogy nem mond le. Tényleg nem látom be, a Demokrata-körön kívül ez kinek jó.Rajna
Egyrészt senkinek. Másrészt nekünk. Pontos képet kaphatunk arról, hogy mit gondolnak magukról, a lehetőségeikről és a (tágabb) környezetükről, összefoglalva az országról. Most már csak a memóriánkra kell vigyázni, nehogy elfelejtsük. Gyurmapapa kérdése sok mindenkinek kell hogy égető legyen a következő választáskor: Hát én ki a tökömre szavazzak?!tomi-tomi
Mondom én 😊

Egyébként ez az egész hatalmi játék. OV konkrétan úgy tűnik elfogyott. Matolcsy megtartása, hát, határeset volt. Ez viszont most kapitális hiba. MINDENT el fog követni az LMP, a Jobbik és az MSZP, hogy a lehető legtöbb helyen szutyokká égessék Palibácsit. A következő ülésre meg lesz a 77 aláírás, és korántsem vagyok biztos benne, hogy most elég lesz a pártfegyelem.Gyurma Pappa
Ahogy OV-nak jó és érdeke volt, hogy Gyurcsány minél tovább miniszterelnök maradjon, úgy most az ellenzék érdeke, hogy SP ott maradjon. Tuti céltábla, amilyen bénák (főleg a szocik) szükségük van rá.
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 716 — Egyéb témák lakó
Na, az index már tényként közli, hogy nem mond le. Tényleg nem látom be, a Demokrata-körön kívül ez kinek jó.Rajna
Egyrészt senkinek. Másrészt nekünk. Pontos képet kaphatunk arról, hogy mit gondolnak magukról, a lehetőségeikről és a (tágabb) környezetükről, összefoglalva az országról. Most már csak a memóriánkra kell vigyázni, nehogy elfelejtsük. Gyurmapapa kérdése sok mindenkinek kell hogy égető legyen a következő választáskor: Hát én ki a tökömre szavazzak?!tomi-tomi
Mondom én 😊

Egyébként ez az egész hatalmi játék. OV konkrétan úgy tűnik elfogyott. Matolcsy megtartása, hát, határeset volt. Ez viszont most kapitális hiba. MINDENT el fog követni az LMP, a Jobbik és az MSZP, hogy a lehető legtöbb helyen szutyokká égessék Palibácsit. A következő ülésre meg lesz a 77 aláírás, és korántsem vagyok biztos benne, hogy most elég lesz a pártfegyelem.

több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Na, az index már tényként közli, hogy nem mond le. Tényleg nem látom be, a Demokrata-körön kívül ez kinek jó.Rajna
Egyrészt senkinek. Másrészt nekünk. Pontos képet kaphatunk arról, hogy mit gondolnak magukról, a lehetőségeikről és a (tágabb) környezetükről, összefoglalva az országról. Most már csak a memóriánkra kell vigyázni, nehogy elfelejtsük. Gyurmapapa kérdése sok mindenkinek kell hogy égető legyen a következő választáskor: Hát én ki a tökömre szavazzak?!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Schmitt időt kapott Orbántól, és nem akar lemondani

Nem kommentálják a rendőrök a mozgósításról szóló pletykákat
"A BRFK sajtószóvivője az [origo] kérdésére nem kívánta kommentálni azokat az értesüléseket, amelyek szerint vidéki rendőri egységeket mozgósítottak volna a fővárosba. Horváth Katalin Fanni érdeklődésünkre közölte, a spontán szerveződő rendezvényeket a rendőrség a törvényeknek megfelelő módon kezeli."[Origo]
több mint 12 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
NGM:
"A rendszerváltás óta Magyarországon még soha, egyetlen kormány sem tudta költségvetési többlettel zárni az évet. Az tehát, hogy 2011-ben a Kormány a költségvetést pozitív egyenleggel zárta, egy egészen kivételes helyzet. Még akkor is, ha ebben néhány különleges intézkedés is szerepet játszott"zinedine5
blablablabla

Tök hülyeség magyarázni, vonjuk ki szépen belőle a manyup pénzeket, és már nincs is ott. Ez akkor lesz nagyon kellemetlen, ha majd idén 3% fölé ugrik a folyóhiány.Gyurma Pappa
Bár ez itt félig off, de az MNB szerint:
"A belső kereslet folytatódó gyengélkedése miatt várhatóan az export a következő években is gyorsabban bővül majd az importnál, ami továbbra is masszív külkereskedelmi mérleg többletekhez, az pedig a folyó fizetési mérleg fokozódó többletéhez vezet - vetíti előre a friss inflációs jelentésben a Magyar Nemzeti Bank szakértői stábja." (Portfolio.hu)

Update:
"Az államháztartás és a háztartások nettó finanszírozási képességére jelentős hatást gyakorolt a 2011 első negyedévében elszámolt, a magánnyugdíj-pénztári kilépések miatti, a háztartások által az államháztartásnak nyújtott tőketranszfer, amely az éves GDP 9,5 százaléka volt. A magánnyugdíj-pénztári kilépések miatt a háztartások által az államháztartásnak nyújtott tőketranszfer figyelembe vétele nélkül az államháztartás nettó finanszírozási képessége az elmúlt egy évben a GDP -5,2 százaléka volt." (szintén Portfolio.hu)

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 716 — Egyéb témák lakó
NGM:
"A rendszerváltás óta Magyarországon még soha, egyetlen kormány sem tudta költségvetési többlettel zárni az évet. Az tehát, hogy 2011-ben a Kormány a költségvetést pozitív egyenleggel zárta, egy egészen kivételes helyzet. Még akkor is, ha ebben néhány különleges intézkedés is szerepet játszott"zinedine5
blablablabla

Tök hülyeség magyarázni, vonjuk ki szépen belőle a manyup pénzeket, és már nincs is ott. Ez akkor lesz nagyon kellemetlen, ha majd idén 3% fölé ugrik a folyóhiány.

több mint 12 éve
StormST Denver Broncos 10 974 — SB 50 Champion @ Grund
http://index.hu/belfold/2012/03/30/orban_az_elnokot_nem_lehet_biralni/

Már meg is van ideologizálva. Nem is szabad szóba hozni az egészet...

"Arra, hogy árt-e az elnöki hivatal méltóságának, hogy az államfő kisdoktori címét visszavonták, azt válaszolta: a hivatal méltósága is fontos szempont, de a legfontosabb, hogy a nemzet egységét kifejező hivatalt betöltő személy sérthetetlen legyen, "döntéseit lehet bírálni, a személye szerintem e fölött áll"."

Csodálatos példa, belföldön és a külföld felé is...

Azért ez nem egy gyorshajtás...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 716 — Egyéb témák lakó
OV sokkal gyengébb, mint azt valaha gondoltam.

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 090 — Ajmo Vatreni
Na, az index már tényként közli, hogy nem mond le. Tényleg nem látom be, a Demokrata-körön kívül ez kinek jó.Rajna
Az ellenzéknek.

NGM:
"A rendszerváltás óta Magyarországon még soha, egyetlen kormány sem tudta költségvetési többlettel zárni az évet. Az tehát, hogy 2011-ben a Kormány a költségvetést pozitív egyenleggel zárta, egy egészen kivételes helyzet. Még akkor is, ha ebben néhány különleges intézkedés is szerepet játszott"
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 835 — Nega Scott
Na, az index már tényként közli, hogy nem mond le. Tényleg nem látom be, a Demokrata-körön kívül ez kinek jó.

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 835 — Nega Scott
Én okos emberektől azt hallottam, hogy a populizmus önmagában nem tragédia, lásd Sárközy. Az a fontos, hogy mire használja. Fico sem az, aki 2010-ig volt, amikor még a koalíciós partner kényszerített ki "magyarellenes" irányvonalat. Állítólag sokat tanult, és most nincs koalíciós partnere.vadibandi
Sarkozy pozitív példa?

Fico pedig nem (csak) a Slota-féla marhaságok miatt undorító figura, én itt minden szlováktól egyöntetűen hallom, hogy nála lejjebb már tényleg csak az SNS van a legtöbb kérdésben.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 716 — Egyéb témák lakó
Egyáltalán nem biztos még a mai lemondás. A hírek szerint Pál az MTV-nek interjút ad, nem pedig beszélő fejes műfajban adja elő a gondolatait. A talk-show nem az a nagy horderejű dolgoknak megágyazó műfaj.Dzsokijuing
Sajnos én pszichésen beteg ember vagyok, de amennyire bele tudom magam élni SP jelenlegi helyzetébe, csak az alábbi megoldást találnám kellően elegánsnak.
http://www.youtube.com/watch?v=SVE7aqrva0g

Félreértés ne essék, én nem várok el tőle semmi ilyesmit, csak én ezt tenném.vadibandi
Ha nem mondd le, azt pontosan ez lenne 😊. Lesz itt meglepi szerintem, bár le fog mondani. Ha nem... Meglátjuk este...

több mint 12 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Egyáltalán nem biztos még a mai lemondás. A hírek szerint Pál az MTV-nek interjút ad, nem pedig beszélő fejes műfajban adja elő a gondolatait. A talk-show nem az a nagy horderejű dolgoknak megágyazó műfaj.Dzsokijuing
Sajnos én pszichésen beteg ember vagyok, de amennyire bele tudom magam élni SP jelenlegi helyzetébe, csak az alábbi megoldást találnám kellően elegánsnak.
http://www.youtube.com/watch?v=SVE7aqrva0g

Félreértés ne essék, én nem várok el tőle semmi ilyesmit, csak én ezt tenném.




több mint 12 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
pontosan ezért népfüggő a dolog, tehát az érdemi változáshoz nem elitváltás, hanem társadalmi szemléletváltás kellene, ami "kicsit" még az előbbinél is valószínűtlenebbjjncaa
+1, bár ha nem is valószínűtlenebb mint egy rapid elitváltás, de az biztos hogy nem történik meg egyik pillanatról a másikra.atapapa
Erről beszélek 😊

Tekintsünk ki Magyarországról. Szlovákoknál Fico visszatud jönni a hatalomba, abszolút többséggel! Mi van? Full baloldali populista az ember (olyan mint egy felturbózott Medgyessy Péter 😀), és simán visszakerül a hatalomba, amikor elvileg az ottani jobboldal azért bukott meg, mert korrupciós botrányai óriásira nőttek, tehát MEGBUKTAK, és gyakorlatilag nem új hatalom, hanem tök ugyanaz jött vissza, hasonlóan mint itthon, csak fordított előjellel.Gyurma Pappa
Én okos emberektől azt hallottam, hogy a populizmus önmagában nem tragédia, lásd Sárközy. Az a fontos, hogy mire használja. Fico sem az, aki 2010-ig volt, amikor még a koalíciós partner kényszerített ki "magyarellenes" irányvonalat. Állítólag sokat tanult, és most nincs koalíciós partnere.




több mint 12 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 906 — 49ers GM
Egyáltalán nem biztos még a mai lemondás. A hírek szerint Pál az MTV-nek interjút ad, nem pedig beszélő fejes műfajban adja elő a gondolatait. A talk-show nem az a nagy horderejű dolgoknak megágyazó műfaj.Dzsokijuing
Szerintem nagy átalakítás show lesz, élőben ültetnek még némi tiániumot az arcába.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 495 — Saturday Night Lights
Egyáltalán nem biztos még a mai lemondás. A hírek szerint Pál az MTV-nek interjút ad, nem pedig beszélő fejes műfajban adja elő a gondolatait. A talk-show nem az a nagy horderejű dolgoknak megágyazó műfaj.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Zorddd Chicago Bears 476 — Menő
mindig csodáltam azokat, akik képesek ebben hinni, bár valamilyen szinten meg is vetem őket, az örök naivitásuk miatt

arab tavasz, rendszerváltás, értem én, hogy az embereknek kell valami fogódzkodó a balsorsban, de hány történelmi példa kell még arra, hogy elfogadjuk, a hatalom egy megszelidíthetetlen állat?jjncaa
A megvetésedet köszönöm. És ha jól tudom, például a Horthy-korszak és a Rákosi-korszak között volt "némi" elitváltás.Zorddd
ja hogy te ilyen változásban gondolkodsz, akkor nem szóltam
az arab államokban is lesz "némi" elitváltás, de az elmúlt 5000 év történelme nem azt sejteti, hogy annyira fekszik nekik az a valami, amit demokráciának csúfolnakjjncaa
Másrészt egy szóval nem mondtam, hogy hiszek bármiben is. Csak hogy az előremozduláshoz elitváltás kellene.


Double the gun, double the fun.
Zoon Politikon
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 716 — Egyéb témák lakó
Igazad lenne, ha nem ismernénk olyan népeket/nemzeteket, mint a svéd vagy a svájci. A történelmi jószerencse, a gazdasági prosperitás és/vagy a polgárok akarása kialakíthat olyan rendszereket, ahol a hatalom háziállat.Dzsokijuing
pontosan ezért népfüggő a dolog, tehát az érdemi változáshoz nem elitváltás, hanem társadalmi szemléletváltás kellene, ami "kicsit" még az előbbinél is valószínűtlenebbjjncaa
+1, bár ha nem is valószínűtlenebb mint egy rapid elitváltás, de az biztos hogy nem történik meg egyik pillanatról a másikra.atapapa
Erről beszélek 😊

Tekintsünk ki Magyarországról. Szlovákoknál Fico visszatud jönni a hatalomba, abszolút többséggel! Mi van? Full baloldali populista az ember (olyan mint egy felturbózott Medgyessy Péter 😀), és simán visszakerül a hatalomba, amikor elvileg az ottani jobboldal azért bukott meg, mert korrupciós botrányai óriásira nőttek, tehát MEGBUKTAK, és gyakorlatilag nem új hatalom, hanem tök ugyanaz jött vissza, hasonlóan mint itthon, csak fordított előjellel.

több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Besz@rok, ezt nem hiszem el! 😂 😂 Ezeknek a feudalizmus csak szalutálhat.tomi-tomi
😊
http://www.google.hu/#hl=hu&sugexp=frgbld&gs_nf=1&cp=22&gs_id=49&xhr=t&q=%22dr.+Gyurcs%C3%A1ny+Ferenc%22&pf=p&biw=1280&bih=605&sclient=psy-ab&oq=%22dr.+Gyurcs%C3%A1ny+Ferenc%22&aq=&aqi=&aql=&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=5e5684d0cfda0301

http://www.google.hu/#hl=hu&sclient=psy-ab&q=%22dr.+Bajnai+Gordon%22&oq=%22dr.+Bajnai+Gordon%22&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=hp.3...44413l53857l2l54213l19l19l0l0l0l0l206l2073l5j13j1l19l0.frgbld.&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=5e5684d0cfda0301&biw=1280&bih=605atapapa
tudjuk be az újságíró seggnyalás tipikus melléktermékének 😊Gyurma Pappa
ata példái is megdöbbentőek!
Kósa azért marad aduász nálam, mert róla nagyjából mindenki tudhatja, hogy nem lehet doktor, mivel nincs diplomája sem.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 989 — #neverpunt
mindig csodáltam azokat, akik képesek ebben hinni, bár valamilyen szinten meg is vetem őket, az örök naivitásuk miatt

arab tavasz, rendszerváltás, értem én, hogy az embereknek kell valami fogódzkodó a balsorsban, de hány történelmi példa kell még arra, hogy elfogadjuk, a hatalom egy megszelidíthetetlen állat?jjncaa
Igazad lenne, ha nem ismernénk olyan népeket/nemzeteket, mint a svéd vagy a svájci. A történelmi jószerencse, a gazdasági prosperitás és/vagy a polgárok akarása kialakíthat olyan rendszereket, ahol a hatalom háziállat.Dzsokijuing
pontosan ezért népfüggő a dolog, tehát az érdemi változáshoz nem elitváltás, hanem társadalmi szemléletváltás kellene, ami "kicsit" még az előbbinél is valószínűtlenebbjjncaa
+1, bár ha nem is valószínűtlenebb mint egy rapid elitváltás, de az biztos hogy nem történik meg egyik pillanatról a másikra.

több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 61 168 — Don’t whine, don’t complain, don’t make excuses
A teljes elitváltás nélkül itt nem lesz semmi érdemi változás.Zorddd
mindig csodáltam azokat, akik képesek ebben hinni, bár valamilyen szinten meg is vetem őket, az örök naivitásuk miatt

arab tavasz, rendszerváltás, értem én, hogy az embereknek kell valami fogódzkodó a balsorsban, de hány történelmi példa kell még arra, hogy elfogadjuk, a hatalom egy megszelidíthetetlen állat?jjncaa
Igazad lenne, ha nem ismernénk olyan népeket/nemzeteket, mint a svéd vagy a svájci. A történelmi jószerencse, a gazdasági prosperitás és/vagy a polgárok akarása kialakíthat olyan rendszereket, ahol a hatalom háziállat.Dzsokijuing
pontosan ezért népfüggő a dolog, tehát az érdemi változáshoz nem elitváltás, hanem társadalmi szemléletváltás kellene, ami "kicsit" még az előbbinél is valószínűtlenebb


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 61 168 — Don’t whine, don’t complain, don’t make excuses
A teljes elitváltás nélkül itt nem lesz semmi érdemi változás.Zorddd
mindig csodáltam azokat, akik képesek ebben hinni, bár valamilyen szinten meg is vetem őket, az örök naivitásuk miatt

arab tavasz, rendszerváltás, értem én, hogy az embereknek kell valami fogódzkodó a balsorsban, de hány történelmi példa kell még arra, hogy elfogadjuk, a hatalom egy megszelidíthetetlen állat?jjncaa
A megvetésedet köszönöm. És ha jól tudom, például a Horthy-korszak és a Rákosi-korszak között volt "némi" elitváltás.Zorddd
ja hogy te ilyen változásban gondolkodsz, akkor nem szóltam
az arab államokban is lesz "némi" elitváltás, de az elmúlt 5000 év történelme nem azt sejteti, hogy annyira fekszik nekik az a valami, amit demokráciának csúfolnak


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 495 — Saturday Night Lights
Erről úgy láttam még nem volt szó: http://www.boon.hu/ennyi-penz-jar-schmittnek-ha-lemond/1944203
Not bad.süti
Ha nem adnak neki menekülőutat és a megfosztási eljárás lép életbe, egy kanyit se kap. Ennek az esélye mondjuk majdnem nulla.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 495 — Saturday Night Lights
Tudom, hogy le vagyok maradva, meg senkit sem érdekel, de nem bírom visszafojtani a bennem tomboló sznobizmusomat, ezért közlöm:
Dr. Fluck Ákossal, aki a különvélemény szerzője együtt jártam egyetemre.vadibandi
Doktorid rendben?Dzsokijuing
Szerinted? 😊vadibandi
Megkérdem Fluck urat, akihez közel kerül, ott kételyek merülnek fel 😊

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Tudom, hogy le vagyok maradva, meg senkit sem érdekel, de nem bírom visszafojtani a bennem tomboló sznobizmusomat, ezért közlöm:
Dr. Fluck Ákossal, aki a különvélemény szerzője együtt jártam egyetemre.vadibandi
Doktorid rendben?Dzsokijuing
Szerinted? 😊