NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 13 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 474
Amúgy tényleg az a baj, hogy olyan k***a okos mindenki, hogy senki nem dolgozik...
több mint 13 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Talán az lenne a megoldás, hogy az "antireál" gyerekeket az adott órán külön választanák a jobbaktól, és ők lassabb, de biztos tempóban mennének (persze ehhez még több pénz kéne)
atapapa
Mérsékelten működik. És persze ehhez is taneszközök kellenek. Idén már sok helyen, és ez nem vicc, nem adnak fénymásolópapírt a tanároknak. Felesleges akármilyen törvénytervezettől várni a javulást. Aki kíváncsi, akkor írok részleteket dögivel, hogy szerintem miért lesz rosszabb, mint volt még a köcsög Magyar Bálint fénykora alatt, de inkább nem dühítem magam.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 13 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
mert ezek azok a tárgyak, amelyek megtanítanak gondolkodni, és mert ezek azok a tárgyak, amelyeknek igazán hasznát lehet venni. Főleg azután, hogy remélhetőleg letörik a humán túlképzést. Persze a fizikát be lehet helyettesíteni kémiára, biológiára, kinek mi tetszik.
Hoffmannt egy baromnak tartom, de abban a kijelentésében volt igazság, hogy a társadalomtudósok nem tudnak gépeket építeni. A közoktatás állapota, a felsőoktatási finanszírozás helyzete és a humánképzés reálképzéshez viszonyított olcsósága miatt tartunk ma ott, hogy mindenki diplomát akar és jellemzően humánszakokon, melyeknek zöme piacképtelen papírokat szór ki.
Miközben a régió országaihoz képest arányaiban sokkal kevesebb mérnököt képzünk, de az ide felvettek között is hatalmas a lemorzsolódás a nem megfelelő előképzettség miatt.atapapa
én mindig untam a fizikát. Bűn rossz volt, egy épkézláb fizika órán nem ültem..mert még ha kísérleteztünk is 2 évente 1szer (mer' hiába a tuti fizika terem ha nincs lóvé gázégőre) akkor is 1000 éves már köz és önveszélyes szarokba vezettünk áramot meg hőt meg mit tudom én mit aztán attól féltem, hogy a kémcső mikor robban az arcomba. Kémia dettó... de legalább azt értettem.

Szerintem egy töri órán is, ha logikusan van levezetve (ok-okozat) az adott esemény, akkor elkezd a gyerek gondolkodni és megérti az összefüggéseget..nem kell ehhez deriválni tudni. Tetszik vagy sem, a reál területekhez kell egy bizonyos mennyiségű tehetség, ami nem mindenkinek van meg. (nekem nincs, nem is erőltetem), de az, hogy az ilyen anti-reál gyerekek is benn üljenek heti 6-7 matekon meg fizikán, hogy "gondolkodjanak", kb akkora kibaszás, mint a 160 centis 110 kilós szőrös leányzónak a heti 5 tesi.Amadeus91
Talán az lenne a megoldás, hogy az "antireál" gyerekeket az adott órán külön választanák a jobbaktól, és ők lassabb, de biztos tempóban mennének (persze ehhez még több pénz kéne)

Azonban teljesen felesleges a legtehetségtelenebb embereknek is biztosítani a felsőoktatást, a szakképzést kéne megerősíteni, és a legtöbb szakma elsajátításánál a reáltudásra van sokkal nagyobb szükség.atapapa
egyetértek. Kodolányi Főiskola és társai...

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 13 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
jaj hagyjuk már..nem heti 5 szertornától..meg 10 kör futástól fog helyre állni a hormonháztartása...Amadeus91
Elég baj az, hogy szertorna, ami miatt a mozgás mennyisége azonnal negyedelődik. (Sosem értettem, ezt miért hagyták mindig benne a NAT-ban.)

A testnevelésórának a mozgás lenne a lényege - hiába akarsz szertornáztatni olyan gyerekeket, akiknek alapszintű mozgásokkal és mozgáskoordinációval gondjaik vannak (- pl. ugrás vagy dobás), nem is beszélve arról, hogy a tornában a saját testsúlyodat kellene valamennyire kontrolláltan mozgatni, ami (főképp gimnázium jellegű műintézményekben) egyre több gyereknek okoz gondot.
Alapmozgások, mozgáskoordináció, keringési rendszer - ezzel kellene foglalkozni.


Egyébiránt nem a felborult hormonháztartás helyrezökkentésére erőltetik a napi testnevelést - gondolom nem ez a legjellemzőbb betegség a középiskolások között.Gogo
nekem az a tapasztalatom, amit diákként láttam, hogy aki aktív tesin, az amúgy is jó fizikális állapotban van mert sportol, akárcsak kondi, akár versenyszinten...aki meg nem sportol..az a tesikről is lóg. A szertornát én sem értem... erőltették mindig decembertől márciusig. Szintén tapasztalat...hogy a külföldi középiskolákhoz képest sehol nincs a magyar szint...

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Minek még több fizika óra? Nekem heti 3 volt még középiskolában is..azért, hogy aztán beadjam jogra a papírt. Én csak a legalapabb tantárgyakat és nyelveket tartanám egyben. Fizika, Kémia, Biosz, emelt tesi, emelt matek, rajz meg a többi meg mehetne fakultatív szakokra, aztán a gyerek eldönthetné h mi érdekli és mi nem.

Akinek meg nem tetszik, annak kívánom, hogy péntek 6.-7. órában dupla fizikája legyen... nagyon jó. (tapasztalat)Amadeus91
mert ezek azok a tárgyak, amelyek megtanítanak gondolkodni, és mert ezek azok a tárgyak, amelyeknek igazán hasznát lehet venni. Főleg azután, hogy remélhetőleg letörik a humán túlképzést. Persze a fizikát be lehet helyettesíteni kémiára, biológiára, kinek mi tetszik.
Hoffmannt egy baromnak tartom, de abban a kijelentésében volt igazság, hogy a társadalomtudósok nem tudnak gépeket építeni. A közoktatás állapota, a felsőoktatási finanszírozás helyzete és a humánképzés reálképzéshez viszonyított olcsósága miatt tartunk ma ott, hogy mindenki diplomát akar és jellemzően humánszakokon, melyeknek zöme piacképtelen papírokat szór ki.
Miközben a régió országaihoz képest arányaiban sokkal kevesebb mérnököt képzünk, de az ide felvettek között is hatalmas a lemorzsolódás a nem megfelelő előképzettség miatt.atapapa
én mindig untam a fizikát. Bűn rossz volt, egy épkézláb fizika órán nem ültem..mert még ha kísérleteztünk is 2 évente 1szer (mer' hiába a tuti fizika terem ha nincs lóvé gázégőre) akkor is 1000 éves már köz és önveszélyes szarokba vezettünk áramot meg hőt meg mit tudom én mit aztán attól féltem, hogy a kémcső mikor robban az arcomba. Kémia dettó... de legalább azt értettem.

Szerintem egy töri órán is, ha logikusan van levezetve (ok-okozat) az adott esemény, akkor elkezd a gyerek gondolkodni és megérti az összefüggéseget..nem kell ehhez deriválni tudni. Tetszik vagy sem, a reál területekhez kell egy bizonyos mennyiségű tehetség, ami nem mindenkinek van meg. (nekem nincs, nem is erőltetem), de az, hogy az ilyen anti-reál gyerekek is benn üljenek heti 6-7 matekon meg fizikán, hogy "gondolkodjanak", kb akkora kibaszás, mint a 160 centis 110 kilós szőrös leányzónak a heti 5 tesi.Amadeus91
Talán az lenne a megoldás, hogy az "antireál" gyerekeket az adott órán külön választanák a jobbaktól, és ők lassabb, de biztos tempóban mennének (persze ehhez még több pénz kéne)

Azonban teljesen felesleges a legtehetségtelenebb embereknek is biztosítani a felsőoktatást, a szakképzést kéne megerősíteni, és a legtöbb szakma elsajátításánál a reáltudásra van sokkal nagyobb szükség.

több mint 13 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
jaj hagyjuk már..nem heti 5 szertornától..meg 10 kör futástól fog helyre állni a hormonháztartása...Amadeus91
Elég baj az, hogy szertorna, ami miatt a mozgás mennyisége azonnal negyedelődik. (Sosem értettem, ezt miért hagyták mindig benne a NAT-ban.)

A testnevelésórának a mozgás lenne a lényege - hiába akarsz szertornáztatni olyan gyerekeket, akiknek alapszintű mozgásokkal és mozgáskoordinációval gondjaik vannak (- pl. ugrás vagy dobás), nem is beszélve arról, hogy a tornában a saját testsúlyodat kellene valamennyire kontrolláltan mozgatni, ami (főképp gimnázium jellegű műintézményekben) egyre több gyereknek okoz gondot.
Alapmozgások, mozgáskoordináció, keringési rendszer - ezzel kellene foglalkozni.

Egyébiránt nem a felborult hormonháztartás helyrezökkentésére erőltetik a napi testnevelést - gondolom nem ez a legjellemzőbb betegség a középiskolások között.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 13 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
(...) akkora kibaszás, mint a 160 centis 110 kilós szőrös leányzónak a heti 5 tesi.Amadeus91
Lehet, hogy akkor nem lesz 110... csak 90 😊Gogo
jaj hagyjuk már..nem heti 5 szertornától..meg 10 kör futástól fog helyre állni a hormonháztartása...

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
]Most erre mit mondjak? Próbálják meg érdekesebbé tenni az órákat? Tartsanak vasszigorral fegyelmet? Nem értek hozzá és nem is érdekel, miként csinálják, de a valódi szövegértés elsajátításán túl a reáloktatás színvonalának emelését tartom a legfontosabbnak a közoktatásban.atapapa
Ha ezekre akérdésekre valaki feltalálja a Bölcsek Kövét, gennyesre keresi magát. Három évet tanítottam matekot egyetem után. Kezdem azzal, hogy a tanárképzés kishazánkban kritikán aluli. Egzakt diffegyenletek integráló tényezőit seperc megkerestem, de nem tudtam például, hogyan magyarázzam törtek összeadását ötödik osztályban, vagy a szinusztételt gimiben. Megtanulod magadtól, ha szerencséd van, segítenek a kollégák. Nem magamat dícsérem, de én egyből ráéreztem, jó tanár voltam, versenyeket nyertünk, jól szerepeltek kölkeim a kompetenciaméréseken (erről később), sokan az én matekcsoportomba akartak kerülni. Ennek ellenére három év alatt kétszer jelentettek fel. Olyan csacskaságok előfordultak, hogy délután kettőkor bejött egy anyuka mattrészegen, mert kimertem zavarni az egy szem fiacskáját a teremből. Vagy éppen kioktattak, mert puskázás miatt adtam egy karót, hogy a kicsi Alfonz az nem olyan, hogy csal, és én vagyok a hülye. Vasszigor nagyjából kilőve. Ekkor kerestem havi nettó 92 ezer forintot. Fakírok tudnak ebből megélni szerintem. Szerencsére nekem még volt emelett jövedelmem, szóval én nyugodt lelkiismerettel elküldhettem a hülyéket a picsába, legfeljebb kirúgnak. És ne félj, a vezetőség soha nem véd meg. Ezeket csak azért mondom, mert az órák érdekesebbé tételéhez motivált tanárok kellenek, taneszközökről nem is beszélve. Se motiváció, se eszköz. Én így is (mint a kezdők általában) igyekeztem, de heti 50 óra munkára azért nincs nagy kedve az embernek még tízet rádobni, ha nem muszály. És mikor jött egy állásajánlat, dobbantottam, pedig mindent összevetve szerettem tanítani, és nem is csináltam rosszul.

Reáloktatás színvonalának emelése: elválaszthatatlan a szövegértéstől. Ha egy magyartanár nem végzi el rendesen a munkáját, a kompetenciamérésnél a matektanár meg van lőve. És egyvalamit kiemelnék: a kompetenciamérés úgy, ahogy van, szar.füligjimmy
informatív hsz. kösz
nekem még az érettségim se volt meg, de már akkor rájöttem magamtól, hogy addig nem lesz jobb a közoktatás, amíg nagyon komolyan nem emelik meg a tanárok bérét (persze más is szükséges). és azóta csak romlott a helyzet.

több mint 13 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
(...) akkora kibaszás, mint a 160 centis 110 kilós szőrös leányzónak a heti 5 tesi.Amadeus91
Lehet, hogy akkor nem lesz 110... csak 90 😊

Ekkor kerestem havi nettó 92 ezer forintot. Fakírok tudnak ebből megélni szerintem.füligjimmy


Igazad van, hogy ez minősíthetetlenül kevés, de mégis van olyan tanári állás, ahová 150 pályázó jelentkezik... ugyanezért a nettó 92 ezerért.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 13 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
Minek még több fizika óra? Nekem heti 3 volt még középiskolában is..azért, hogy aztán beadjam jogra a papírt. Én csak a legalapabb tantárgyakat és nyelveket tartanám egyben. Fizika, Kémia, Biosz, emelt tesi, emelt matek, rajz meg a többi meg mehetne fakultatív szakokra, aztán a gyerek eldönthetné h mi érdekli és mi nem.

Akinek meg nem tetszik, annak kívánom, hogy péntek 6.-7. órában dupla fizikája legyen... nagyon jó. (tapasztalat)Amadeus91
mert ezek azok a tárgyak, amelyek megtanítanak gondolkodni, és mert ezek azok a tárgyak, amelyeknek igazán hasznát lehet venni. Főleg azután, hogy remélhetőleg letörik a humán túlképzést. Persze a fizikát be lehet helyettesíteni kémiára, biológiára, kinek mi tetszik.
Hoffmannt egy baromnak tartom, de abban a kijelentésében volt igazság, hogy a társadalomtudósok nem tudnak gépeket építeni. A közoktatás állapota, a felsőoktatási finanszírozás helyzete és a humánképzés reálképzéshez viszonyított olcsósága miatt tartunk ma ott, hogy mindenki diplomát akar és jellemzően humánszakokon, melyeknek zöme piacképtelen papírokat szór ki.
Miközben a régió országaihoz képest arányaiban sokkal kevesebb mérnököt képzünk, de az ide felvettek között is hatalmas a lemorzsolódás a nem megfelelő előképzettség miatt.atapapa
én mindig untam a fizikát. Bűn rossz volt, egy épkézláb fizika órán nem ültem..mert még ha kísérleteztünk is 2 évente 1szer (mer' hiába a tuti fizika terem ha nincs lóvé gázégőre) akkor is 1000 éves már köz és önveszélyes szarokba vezettünk áramot meg hőt meg mit tudom én mit aztán attól féltem, hogy a kémcső mikor robban az arcomba. Kémia dettó... de legalább azt értettem.

Szerintem egy töri órán is, ha logikusan van levezetve (ok-okozat) az adott esemény, akkor elkezd a gyerek gondolkodni és megérti az összefüggéseget..nem kell ehhez deriválni tudni. Tetszik vagy sem, a reál területekhez kell egy bizonyos mennyiségű tehetség, ami nem mindenkinek van meg. (nekem nincs, nem is erőltetem), de az, hogy az ilyen anti-reál gyerekek is benn üljenek heti 6-7 matekon meg fizikán, hogy "gondolkodjanak", kb akkora kibaszás, mint a 160 centis 110 kilós szőrös leányzónak a heti 5 tesi.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 13 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
]Most erre mit mondjak? Próbálják meg érdekesebbé tenni az órákat? Tartsanak vasszigorral fegyelmet? Nem értek hozzá és nem is érdekel, miként csinálják, de a valódi szövegértés elsajátításán túl a reáloktatás színvonalának emelését tartom a legfontosabbnak a közoktatásban.atapapa
Ha ezekre akérdésekre valaki feltalálja a Bölcsek Kövét, gennyesre keresi magát. Három évet tanítottam matekot egyetem után. Kezdem azzal, hogy a tanárképzés kishazánkban kritikán aluli. Egzakt diffegyenletek integráló tényezőit seperc megkerestem, de nem tudtam például, hogyan magyarázzam törtek összeadását ötödik osztályban, vagy a szinusztételt gimiben. Megtanulod magadtól, ha szerencséd van, segítenek a kollégák. Nem magamat dícsérem, de én egyből ráéreztem, jó tanár voltam, versenyeket nyertünk, jól szerepeltek kölkeim a kompetenciaméréseken (erről később), sokan az én matekcsoportomba akartak kerülni. Ennek ellenére három év alatt kétszer jelentettek fel. Olyan csacskaságok előfordultak, hogy délután kettőkor bejött egy anyuka mattrészegen, mert kimertem zavarni az egy szem fiacskáját a teremből. Vagy éppen kioktattak, mert puskázás miatt adtam egy karót, hogy a kicsi Alfonz az nem olyan, hogy csal, és én vagyok a hülye. Vasszigor nagyjából kilőve. Ekkor kerestem havi nettó 92 ezer forintot. Fakírok tudnak ebből megélni szerintem. Szerencsére nekem még volt emelett jövedelmem, szóval én nyugodt lelkiismerettel elküldhettem a hülyéket a picsába, legfeljebb kirúgnak. És ne félj, a vezetőség soha nem véd meg. Ezeket csak azért mondom, mert az órák érdekesebbé tételéhez motivált tanárok kellenek, taneszközökről nem is beszélve. Se motiváció, se eszköz. Én így is (mint a kezdők általában) igyekeztem, de heti 50 óra munkára azért nincs nagy kedve az embernek még tízet rádobni, ha nem muszály. És mikor jött egy állásajánlat, dobbantottam, pedig mindent összevetve szerettem tanítani, és nem is csináltam rosszul.

Reáloktatás színvonalának emelése: elválaszthatatlan a szövegértéstől. Ha egy magyartanár nem végzi el rendesen a munkáját, a kompetenciamérésnél a matektanár meg van lőve. És egyvalamit kiemelnék: a kompetenciamérés úgy, ahogy van, szar.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Minek még több fizika óra? Nekem heti 3 volt még középiskolában is..azért, hogy aztán beadjam jogra a papírt. Én csak a legalapabb tantárgyakat és nyelveket tartanám egyben. Fizika, Kémia, Biosz, emelt tesi, emelt matek, rajz meg a többi meg mehetne fakultatív szakokra, aztán a gyerek eldönthetné h mi érdekli és mi nem.

Akinek meg nem tetszik, annak kívánom, hogy péntek 6.-7. órában dupla fizikája legyen... nagyon jó. (tapasztalat)Amadeus91
mert ezek azok a tárgyak, amelyek megtanítanak gondolkodni, és mert ezek azok a tárgyak, amelyeknek igazán hasznát lehet venni. Főleg azután, hogy remélhetőleg letörik a humán túlképzést. Persze a fizikát be lehet helyettesíteni kémiára, biológiára, kinek mi tetszik.
Hoffmannt egy baromnak tartom, de abban a kijelentésében volt igazság, hogy a társadalomtudósok nem tudnak gépeket építeni. A közoktatás állapota, a felsőoktatási finanszírozás helyzete és a humánképzés reálképzéshez viszonyított olcsósága miatt tartunk ma ott, hogy mindenki diplomát akar és jellemzően humánszakokon, melyeknek zöme piacképtelen papírokat szór ki.
Miközben a régió országaihoz képest arányaiban sokkal kevesebb mérnököt képzünk, de az ide felvettek között is hatalmas a lemorzsolódás a nem megfelelő előképzettség miatt.

több mint 13 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 704
Minek még több fizika óra? Nekem heti 3 volt még középiskolában is..azért, hogy aztán beadjam jogra a papírt. Én csak a legalapabb tantárgyakat és nyelveket tartanám egyben. Fizika, Kémia, Biosz, emelt tesi, emelt matek, rajz meg a többi meg mehetne fakultatív szakokra, aztán a gyerek eldönthetné h mi érdekli és mi nem.

Akinek meg nem tetszik, annak kívánom, hogy péntek 6.-7. órában dupla fizikája legyen... nagyon jó. (tapasztalat)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
A nyelvek iránt viszont érdeklődöek az emberek. Rajna
Erre tudnék ellenpéldát mondani, rengeteg múlik a tanáron.Gogo
Nyilván, szar tanárral semmi se jó. De én úgy tapasztaltam, hogy a természettudományok jó tanárral se lesznek népszerűek, mondjuk nyilván nem reprezentatív a mintám.

több mint 13 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
A nyelvek iránt viszont érdeklődöek az emberek. Rajna
Erre tudnék ellenpéldát mondani, rengeteg múlik a tanáron.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Hülyeségnek tartom a sok nyelv oktatását általánosban, még ha a több nyelv nagyobb kulturális töltetett és a világra nyitottabb embereket eredményezhet.
Tanítsanak angolt, de azt nagyon jól, és inkább matekra, fizikára adjanak több óraszámotatapapa
Abból kiindulva, ahogy a matek és főleg a fizika óráim kinéztek (egy elvileg elitsuliban), valamint ahogy az angolórák festettek tulajdonképpen azonos létszámmal, ezt nem tartom olyan jó ötletnek. Két-három ember figyel egyáltalán fizikán, a többi alszik vagy tombol, a tanár engedékenységétől függően. Pedig a fizikatanárom volt a legjobb szerintem az söszes közül, de egyszerűen annyira szarnak belé az emberek már ötödik osztályban is, hogy lehetetlen "érdekessé tenni". A nyelvek iránt viszont érdeklődöek az emberek. A tagozatos iskolák esetében nyilván más a helyzet, de szerintem ez abszolút így van mindenhol.Rajna
Most erre mit mondjak? Próbálják meg érdekesebbé tenni az órákat? Tartsanak vasszigorral fegyelmet? Nem értek hozzá és nem is érdekel, miként csinálják, de a valódi szövegértés elsajátításán túl a reáloktatás színvonalának emelését tartom a legfontosabbnak a közoktatásban.

több mint 13 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
(...)És talán fizika, kémia közül egyiknek csökkentik az óraszámát, vagy inkább kiveszik a kötelezőek közül.füligjimmy
Ha azt nézzük, hányan jelentkeztek az elmúlt pár évben a felsőoktatásban fizika- vagy kémiatanári szakra, ez teljesen indokolt.
És oktatásszakmai szemmel?Gogo
Nem tudom. Én egyébként is amondó lennék, hogy lehessen a kettő közül választani, mert jelenleg ez a két szék között a pad alá esete. Heti egy, max. két órában csak megutáltatni lehet.

Bazza: ne félj, a gyerekek agya elbírja. A legfontosabb, hogy át kell alakítani a helyi tanterveket, mert szerintem ez a legnagyobb rákfenéje jelenleg a nyelvoktatásnak. És a tanári kar sem áll mindenhol a helyzet magaslatán, azt kell mondanom. Mondjuk bruttó százötvenért nagyon sokan nem törik össze magukat, ez másik kérdés. De jelenleg az oktatással kapcsolatban nem tudsz egy területre se rábökni, amivel ne lenne kurva nagy probléma.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Hülyeségnek tartom a sok nyelv oktatását általánosban, még ha a több nyelv nagyobb kulturális töltetett és a világra nyitottabb embereket eredményezhet.
Tanítsanak angolt, de azt nagyon jól, és inkább matekra, fizikára adjanak több óraszámotatapapa
Abból kiindulva, ahogy a matek és főleg a fizika óráim kinéztek (egy elvileg elitsuliban), valamint ahogy az angolórák festettek tulajdonképpen azonos létszámmal, ezt nem tartom olyan jó ötletnek. Két-három ember figyel egyáltalán fizikán, a többi alszik vagy tombol, a tanár engedékenységétől függően. Pedig a fizikatanárom volt a legjobb szerintem az söszes közül, de egyszerűen annyira szarnak belé az emberek már ötödik osztályban is, hogy lehetetlen "érdekessé tenni". A nyelvek iránt viszont érdeklődöek az emberek. A tagozatos iskolák esetében nyilván más a helyzet, de szerintem ez abszolút így van mindenhol.

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Hülyeségnek tartom a sok nyelv oktatását általánosban, még ha a több nyelv nagyobb kulturális töltetett és a világra nyitottabb embereket eredményezhet.
Tanítsanak angolt, de azt nagyon jól, és inkább matekra, fizikára adjanak több óraszámot

több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
A természettudományokból nemigen lehet visszavenni, legalábbis én úgy tanultam hogy az Eu irányszámokat adott arra nézve, hogy hogyan kell növelni a termsézettudományos diplomások számát és ezzel együtt az óraszámot is. De lehet szarul emlékszem és csak a felsőoktatásra vonatkozott.

több mint 13 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
(...)És talán fizika, kémia közül egyiknek csökkentik az óraszámát, vagy inkább kiveszik a kötelezőek közül.füligjimmy
Ha azt nézzük, hányan jelentkeztek az elmúlt pár évben a felsőoktatásban fizika- vagy kémiatanári szakra, ez teljesen indokolt.
És oktatásszakmai szemmel?

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 13 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Mondta valaki,hogy elveszi?
Sztem inkáb több lesz.Bazzani
ez viszont megint csak felveti a pénzhiány kérdését..Szobi22
Meg azt,hogy mit bír el egy általános iskolás agya.
Na meg a háta a táska végett. 😉

több mint 13 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
a harmadik idegen nyelv a magyar leszsutianap
Annyira csak nem... de az jó kérdés, mitől venné el a harmadik nyelv az óraszámot? Megfejelve napi egy kötelező testneveléssel? (Ami kiváló ötlet, de télen kicsit necces.)Gogo
Mondta valaki,hogy elveszi?
Sztem inkáb több lesz.Bazzani
Ez elég sanszos, de valszeg amit visszavágnak, pontosabban ugye az iskolák kezében hagyják a döntést: informatika, ami a legkézenfekvőbb, gyalázatos állapotban van szinte mindenhol a felszereltség. És talán fizika, kémia közül egyiknek csökkentik az óraszámát, vagy inkább kiveszik a kötelezőek közül.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Mondta valaki,hogy elveszi?
Sztem inkáb több lesz.Bazzani
ez viszont megint csak felveti a pénzhiány kérdését..

több mint 13 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
a harmadik idegen nyelv a magyar leszsutianap
Annyira csak nem... de az jó kérdés, mitől venné el a harmadik nyelv az óraszámot? Megfejelve napi egy kötelező testneveléssel? (Ami kiváló ötlet, de télen kicsit necces.)Gogo
Mondta valaki,hogy elveszi?
Sztem inkáb több lesz.