NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 800 — Saturday Night Lights
1. Köszönöm a kioktatást.
2. Sosem féltem a cigányoktól, mint mondtam: közöttük élek.
apeszos
Nem szántam kioktatásnak, amit írtam, bocs, ha annak tűnt. Csak próbáljunk meg már kicsit egymás mellett élni.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
1. Köszönöm a kioktatást.
2. Sosem féltem a cigányoktól, mint mondtam: közöttük élek.
3. Nem a bőrszínük zavar.
4. Több mint húsz éves tapasztalat mondatja velem azt, amit mondok. Én sem úgy születtem hogy utáljam őket.
5. Örülök, hogy Téged eddig elkerült a baj. Remélem így is marad.
6. Én is tudom, hogy vannak normális, rendes cigányok is, nekem is vannak jó ismerőseim közöttük, a lakóhelyemből kifolyólag is. A baj az, hogy ők vannak kevesen. Nagyon-nagyon kevesen.
Én akkor is anyázok, ha "fehér" ember kér késsel cigarettát, ülőhelyet a buszon, és egy kis pénzt, mert kő' az a fröccsre. Csakhogy olyan nem fordult elő. A cigány annál inkább. És ha késsel hadonászik a hat éves kislányom előtt, nem tudom megőrizni úri jó modoromat.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 008 — #NoStress
Ebben a témában a cigányok közfoglalkoztatásán (árokásás) kívül csak a sírást, a gyűlölködést és az általánosító előítéletességet lehet olvasni itt.
Dzsokijuing
Biztos csak a véletlen műve lehet. Azt azért nem értem, ez a "többség" vajon miért nem svábozik pl.? Mert azok a rohadtak nem lopnak, gyilkolnak, hanem dolgoznak? Az elvetemültek. És még külön megállapodást sem kötnek velük egy halom pénzért. Az elvetemültek. Gondolom csak egy ilyen szomszédod van? Irigyellek érte.....apeszos
Nekem sincs olyan mérvű rossz tapasztalatom, amiből ilyen következtetést vonnék le, de azért azt elismerem, hogy Budapest belvárosa nem is háborús övezet.
A személyes rossz tapasztalatokat akceptálom, de a rossz szájízű általánosításokat nem. De ha valaki nem tud túllépni a saját látókörén, és elfogadni azt, hogy nem minden cigány mosdatlan, műveletlen, szocializálatlan bűnelkövető, annak persze nehéz ezen általánosítások nélkül cigányoznia.
De erről már asszem hét-, nyolcszázszor beszéltünk, és nem jutottunk el a közös pontig, a megfejtésig.
Pláne úgy, hogy többször is elmondtam, ezt a társadalmi problémát szándékoltan eszkalálja a mindenkori kormányzat, mivel primér érdekük fűződik ehhez.
A múltkor a volt barátnőm metróval ment valahova késő este. Két 16 körüli cigánysárc leállította a mozgólépcsőt, vihogtak, renitenskedtek. Ő ezen felháborodott, és teljesen normális hangnemben helyretette a srácokat. Namost ő kb 50 kilo. Nem kimondottan ütőképes, leszámítva verbálisan. Teljesen normálisan, dühösen elmondta nekik, hogy a közösségi közlekedés kurvára nem erről szól, hogy ő fáradtan bambulva megy hazafelé, erre leállítják a mozgólépcsőt, és majdnem orra esik, tehát tulajdonképpen szégyelljék magukat. Nem cigányozott, nem utálkozott, csak lebaszta őket, ahogy lebaszta volna őket, ha nem cigányok akkor is. Vagyis mondhatni, emberszámba vette őket. Aminek az lett a vége, hogy elnézést kértek, jóvannáztak, meg kissé zavarban próbáltak poénkodni. De eszükbe nem jutott se leköpni, se megverni, se hasonlók. Belehelyezkedtek a rosszcsont kölök - megfeddő felnőtt (kb 10 év lehetett köztük) kommunikációs szituációba. Semmi jelentősége nem volt, hogy cigányok, annak annál több, hogy faszok. És ez lett kihangsúlyozva, nem a származásuk.
És ezt miért mondtam? Azért mert az én összes személyes tapasztalatom is ezt mutatja, hogy ha nem félsz a cigánytól, nem undorodsz tőle, nem veted meg, akkor ugyanolyan ember, mint bárki más. Adott esetben még akár oltári fasz is, tehát semmi pozitív diszkrimináció. Vagyis ha így is viselkedsz vele, akkor ő is úgy viselkedik veled, amilyen ember. Ha szarember, akkor szaremberként, ha nem az, akkor nem úgy. Ha nem kényszeríted rá, hogy "cigánykodjon", nem is fog. (És még egyszer: ezek az én tapasztalataim. Ha pl a tied más, elfogadom, de egy effajta próbát igazán megér a dolog.)
Szerintem ez az egyetlen járható út, amíg nincsenek kiírtva, deportálva, elüldözve, gettósítva, vagyis közöttünk élnek, még akkor is, ha cigánygyerekek potyognak az égből. 😊

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
A bantusztán olcsóbb, Dél-Afrikának is remekül bejött...Dzsokijuing
elbír még a rózsaszín felhőd dzsoki?haromt
Ebben a témában a cigányok közfoglalkoztatásán (árokásás) kívül csak a sírást, a gyűlölködést és az általánosító előítéletességet lehet olvasni itt.

Mindenki a tapasztalatra és a valóságra hivatkozik itt: nos, nekem az a tapasztalatom, hogy kiválóan kijövök a roma szomszédommal, a gyerekek meg szeretnek együtt focizni. Ahol meg mások a tapasztalatok, ott a rendőrség tegyen rendet rasszizmusmentesen.

Apropó, Gyöngyöspata: tök érdekes, hogy a Jobbiknak a Véderő megjelenése milyen rosszul jött. Ők a Szebb Jövőérttel csak az állandó rendőri ellenőrzést akarták kiprovokálni, a Véderő meg felrobbantotta a községet.Dzsokijuing
Biztos csak a véletlen műve lehet. Azt azért nem értem, ez a "többség" vajon miért nem svábozik pl.? Mert azok a rohadtak nem lopnak, gyilkolnak, hanem dolgoznak? Az elvetemültek. És még külön megállapodást sem kötnek velük egy halom pénzért. Az elvetemültek. Gondolom csak egy ilyen szomszédod van? Irigyellek érte.....
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 800 — Saturday Night Lights
Hatalmas lehetőséget nyújt a romák számára a megállapodás
Kissé szkeptikus vagyok.... Újabb kidobott pénz. Farkas Flórián már dörzsöli a markát....apeszos
A bantusztán olcsóbb, Dél-Afrikának is remekül bejött...Dzsokijuing
elbír még a rózsaszín felhőd dzsoki?haromt
Ebben a témában a cigányok közfoglalkoztatásán (árokásás) kívül csak a sírást, a gyűlölködést és az általánosító előítéletességet lehet olvasni itt.

Mindenki a tapasztalatra és a valóságra hivatkozik itt: nos, nekem az a tapasztalatom, hogy kiválóan kijövök a roma szomszédommal, a gyerekek meg szeretnek együtt focizni. Ahol meg mások a tapasztalatok, ott a rendőrség tegyen rendet rasszizmusmentesen.

Apropó, Gyöngyöspata: tök érdekes, hogy a Jobbiknak a Véderő megjelenése milyen rosszul jött. Ők a Szebb Jövőérttel csak az állandó rendőri ellenőrzést akarták kiprovokálni, a Véderő meg felrobbantotta a községet.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Hatalmas lehetőséget nyújt a romák számára a megállapodás
Kissé szkeptikus vagyok.... Újabb kidobott pénz. Farkas Flórián már dörzsöli a markát....apeszos
A bantusztán olcsóbb, Dél-Afrikának is remekül bejött...Dzsokijuing
elbír még a rózsaszín felhőd dzsoki?
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 800 — Saturday Night Lights
Hatalmas lehetőséget nyújt a romák számára a megállapodás
Kissé szkeptikus vagyok.... Újabb kidobott pénz. Farkas Flórián már dörzsöli a markát....apeszos
A bantusztán olcsóbb, Dél-Afrikának is remekül bejött...

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Hatalmas lehetőséget nyújt a romák számára a megállapodás
Kissé szkeptikus vagyok.... Újabb kidobott pénz. Farkas Flórián már dörzsöli a markát....
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Utolsó kérdés: miután kis hazánk és az itt fórumozók többsége kényszermunkára-táborokba-börtönökbe-átnevelőkbe küldte a kisebbséget, utána mi lesz?Dzsokijuing
Béke.apeszos
Ez nem Hollywood.Dzsokijuing
Nekem nem kell mondanod. Nagyon jól tudom. Jobban mint szeretném.
több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 256 — 49ers GM
mi lenne. elmegyek és örömömben kurvára berúgok.haromt
Miután kijózanodsz, rájössz, hogy ellenségkép nélkül üres az élet 😛Dzsokijuing
Ott van még Szlovákia. 😀

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Ha nem ismerjük el, hogy egy kisebbség más, akkor még annyira sem lehet integrálni. Mindkét fél azt fogja mondani, hogy minek az integrációba fektetni, hiszen nincs különbség többség és kisebbség között. Ez természetesen nem érinthet alapvető kötelezettségeket, bár én még nem hallottam olyanról, hogy egy bűnözőt cigány mivoltánál fogva felmentettek. Mi is rettenetesen fel vagyunk háborodva - jogosan -, ha a magyar kisebbséggel szembeni pozitív diszkriminációt akarják gyengíteni, megszüntetni.
Az állam védelmi képességei szvsz általában alacsonyak. A környezetemben előfordult - sajnos a kelleténél jóval több - vagyon elleni bűncselekmények közül egyetlen egyben értek el részsikert, a többinél a rutinszerű nyomozást lezáró határozatig jutott el a rendőrség. Az állam képtelen erőt felmutatni (ha úgy tetszik, "szemet huny"), ez a társadalomban lecsapódhat úgy, hogy nem is tesz már feljelentést, egészen odáig, hogy kétségek merülnek fel az állam erőszak monopóliumával kapcsolatban.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 800 — Saturday Night Lights
Utolsó kérdés: miután kis hazánk és az itt fórumozók többsége kényszermunkára-táborokba-börtönökbe-átnevelőkbe küldte a kisebbséget, utána mi lesz?Dzsokijuing
Béke.apeszos
Ez nem Hollywood.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 800 — Saturday Night Lights
mi lenne. elmegyek és örömömben kurvára berúgok.haromt
Miután kijózanodsz, rájössz, hogy ellenségkép nélkül üres az élet 😛

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Igen, az állam a fő felelős, mert szemet huny az ilyen cselekedetek felett, erre a cigányok rá is jöttek, hogy szinte bármit megtehetnek, annak nagy eséllyel nem lesz komoly következménye, és ezért egyre jobban feszegetik a határokat, hogy mi az amit még megtehetnek. Láthatjuk, hogy elég sok mindent.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
mi lenne. elmegyek és örömömben kurvára berúgok.
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Utolsó kérdés: miután kis hazánk és az itt fórumozók többsége kényszermunkára-táborokba-börtönökbe-átnevelőkbe küldte a kisebbséget, utána mi lesz?Dzsokijuing
Béke.
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 800 — Saturday Night Lights
Szégyenérzet nélküliségen arra gondoltam, ha valaki nagy hangon elkezd cigányozni, nem törődve azzal, hogy mondjuk hallótávolságban romák tartózkodnak. Akik nem biztos, hogy éppen lopni indulnak.

Egy olyan átfogó oktatási, munkahelyteremtési és szakképzési rendszert sem láttam, ami az elmúlt 20 évben a cigányság felemelkedését érdemben segítette. De miért is láttam volna? Mivel önérdekérvényesítésre képtelen rétegről van szó, korrupt megélhetési farkasflóriánokkal meg aladárokkal a nyakán, az állam is szarik rájuk.Dzsokijuing
Az állam szemet huny a cigók többségének rémtettei felett. Sok ismerősöm hiába vár segítséget az államtól, mert vagy nem tudnak mit tenni, vagy leszarják. És ahogy apeszos mondta, még ők élveznek előnyöket lassan, hiszen 97 éves "nácikat" üldözünk, meg ha védekezel ellenük téged visznek be, mert rasszista vagy, onnan meg már csak egy lépés, és fajirtásra adod a fejed.

De mondom, inkább hanyagolom, annyiszor volt már itt téma, és nem támadásnak szánom az üzenetet.

Olvasni: http://antidogma.hu/node/2869Vrijbloed
Nem mindegy, hogy a cigányok vagy az állam a fő felelős a kialakult helyzetért. Szerintem az utóbbi.

Utolsó kérdés: miután kis hazánk és az itt fórumozók többsége kényszermunkára-táborokba-börtönökbe-átnevelőkbe küldte a kisebbséget, utána mi lesz?

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Szégyenérzet nélküliségen arra gondoltam, ha valaki nagy hangon elkezd cigányozni, nem törődve azzal, hogy mondjuk hallótávolságban romák tartózkodnak. Akik nem biztos, hogy éppen lopni indulnak.

Egy olyan átfogó oktatási, munkahelyteremtési és szakképzési rendszert sem láttam, ami az elmúlt 20 évben a cigányság felemelkedését érdemben segítette. De miért is láttam volna? Mivel önérdekérvényesítésre képtelen rétegről van szó, korrupt megélhetési farkasflóriánokkal meg aladárokkal a nyakán, az állam is szarik rájuk.Dzsokijuing
Az állam szemet huny a cigók többségének rémtettei felett. Sok ismerősöm hiába vár segítséget az államtól, mert vagy nem tudnak mit tenni, vagy leszarják. És ahogy apeszos mondta, még ők élveznek előnyöket lassan, hiszen 97 éves "nácikat" üldözünk, meg ha védekezel ellenük téged visznek be, mert rasszista vagy, onnan meg már csak egy lépés, és fajirtásra adod a fejed.

De mondom, inkább hanyagolom, annyiszor volt már itt téma, és nem támadásnak szánom az üzenetet.

Olvasni: http://antidogma.hu/node/2869
több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Én is a pártrendszer fragmentálódását várom egyébként. Bér szerintem a Fidesz olyan 40% körül lesz/lehet még 2014-ben, a Jobbik ha egy kicsit okos lenne, akkor feljebb tornázhatná magát tényleg olyan 22-28%-ra, bár lehet akármilyen hülyeséget csinálnak, a körülmények majd őket erősítik. Az LMP-nél kivárok, hogy kinyíratják e magukat tényleg ezzel a cigány dologgal, ők azért elsőre értelmesebbnek néznek ki, mint az SZDSZ.

És igen, Haromttal egyetértek, hogy nagyon kéne egy normális Centrumpárt, kevéssé konfrontálódott emberekkel. (Ha Adenaueréknek sikerült SZINTE a semmiből, kevés konfrontálódott emberrel). Bár ódzkodok az ilyen összehasonlítástól.

2-3 éve még "Jobbikos voltam", 17-18 éves forrófejűként, aztán úgy vagyok már vele, hogy inkább hagyjuk.
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Szégyenérzet nélküliségen arra gondoltam, ha valaki nagy hangon elkezd cigányozni, nem törődve azzal, hogy mondjuk hallótávolságban romák tartózkodnak. Akik nem biztos, hogy éppen lopni indulnak.

Egy olyan átfogó oktatási, munkahelyteremtési és szakképzési rendszert sem láttam, ami az elmúlt 20 évben a cigányság felemelkedését érdemben segítette. De miért is láttam volna? Mivel önérdekérvényesítésre képtelen rétegről van szó, korrupt megélhetési farkasflóriánokkal meg aladárokkal a nyakán, az állam is szarik rájuk.Dzsokijuing
Értem. Mondjuk én így is nagy hangon cigányozok hallótávon belül, szégyenérzet nélkül. Nincs nehéz dolgom: közöttük élek.

Ezzel az átfogó program dologgal csak annyit érünk el "államilag", hogy elismerjük: ők mások. Francokat. Elvileg ugyanolyan emberek mint az összes többi Magyarhonban élő állampolgár, a legkevesebb amit elvárhatunk, az egyenlő bánásmód. Igen, már nekünk kell ezt kiabálni.... Manapság már a pozitív diszkrimináció a jellemző cigánykérdésben. És pont az állam nem szarik rájuk. Rengeteg előnyt élveznek, és maximálisan ki is használják. És nem értem miért nekünk kellene idomulni egy "kisebbséghez", miért ők alakítják a mi életünket. És hogy a képviselőik milyenek, arra is helyes a szó: jellemző.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
"Mivel önérdekérvényesítésre képtelen rétegről van szó"

általában tökéletesen érvényesítik az érdekeiket.

Ággyád már ide a telefonodát mert agyonszurkálállák te párászt.
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 800 — Saturday Night Lights
Szégyenérzet nélküliségen arra gondoltam, ha valaki nagy hangon elkezd cigányozni, nem törődve azzal, hogy mondjuk hallótávolságban romák tartózkodnak. Akik nem biztos, hogy éppen lopni indulnak.

Egy olyan átfogó oktatási, munkahelyteremtési és szakképzési rendszert sem láttam, ami az elmúlt 20 évben a cigányság felemelkedését érdemben segítette. De miért is láttam volna? Mivel önérdekérvényesítésre képtelen rétegről van szó, korrupt megélhetési farkasflóriánokkal meg aladárokkal a nyakán, az állam is szarik rájuk.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
A sokadik kört futjuk 😛

A cigányokat nem pátyolgatni kell, hanem az egyről a kettőre esélyét kell biztosítani. Az esélyt. Aztán valaki vagy él vele, vagy nem.

De amikor az ország 80%-a szégyenérzet nélkül cigányozik, erre az esély minimális, a Fidesz is csak lózungokat nyomat a felzárkózásról.Dzsokijuing
Megvolt az esély. Eljátszották. Nehogy már annak legyen szégyenérzete akit kifosztanak, lepusztítanak, agyonvernek, és élősködnek a nyakán. Kíváncsi leszek, ezek a szociális megszorítások érvényesek lesznek-e rájuk is, vagy ugyanúgy meg lesznek (pozitívan) különböztetve mint eddig. Nagy az esély rá. Egyetlen egy tüntetést sem láttam a "jogvédők" szervezésében, egyszer sem kiabáltak fennhangon a károsult magyarokért. Mert ha a magyar szólni mer akkor rasszista. Tüntetni sem mer a saját jogaiért, mert rásütik hogy cigányellenes rasszista tüntetés. Hát nekem nincs, és nem is lesz szégyenérzetem. Én a tapasztalataim alapján beszélek. Remélem Te is. Akkor még van remény.
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 800 — Saturday Night Lights
A sokadik kört futjuk 😛

A cigányokat nem pátyolgatni kell, hanem az egyről a kettőre esélyét kell biztosítani. Az esélyt. Aztán valaki vagy él vele, vagy nem.

De amikor az ország 80%-a szégyenérzet nélkül cigányozik, erre az esély minimális, a Fidesz is csak lózungokat nyomat a felzárkózásról.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
nálam a millás baszás és az LMP is elásta magát az utóbbi 1 hónapban.

ha valamit nem kéne erőltetniük, az a tüntessük a norvégok jogaiért dolog.haromt
Látom, te egy Bajnai-Jobbik koalícióban spekulálsz 😀Dzsokijuing
nem tudom szoktad-e olvasni a millás faszbúk csoportot, de amikor benyomták ezt a cigányok jogai tüntit, kb 100 HSZ jött azonnal, hogy eddig voltam tag... nem csak én nem vagyok erre vevő.
MO-n ha valami totális politkai öngyilkosság jelenleg, akkor az az SZDSZ stílusú kritikátlan cigánypátyolgatás. márpedig az LMP is ebbe esett bele.
lehet néha ki kéne jönni a romkocsmából és körülnézni az országban. lehet bármilyen jó arc schiffer, amíg nem esik le, hogy mivel végzi ki magát a politikában.haromt
Jó, de ott van lyuk a politikai kínálati palettán, hiszen a cigánygyűlölet.hu már foglalt.