NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Mivel én nem vagyok fideszes, de az ország 2/3-a az, amit én 1/1-ben írtam az kábé az ő dilemmájuk.

Na erről beszéltem múlt héten, hogy ez nem normális politika, politikai kultúra, hanem a zsák fos esete ki hazánkkal.Sobri Jóska
Az ország 2/3-a nem fideszes. (A Fideszre szavazott a választáson résztvevők 53-54%-a, a választásra jogosultak 34%-a.) A Te kérdésed kb. 20-25, legyen max 33%-nyi fideszes dilemmája. Az én kérdésem az össze-vissza és/vagy protest szavazók (30-45%) dilemmája.
Zsák fosban egyetértünk.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 008 — #NoStress
Mivel én nem vagyok fideszes, de az ország 2/3-a az, amit én 1/1-ben írtam az kábé az ő dilemmájuk.
És az a durva, ha így fogalmazod meg a kérdést, és beleéled magad az ő helyükbe, nem tudsz másra, mint megint a Fideszre.
És a te kérdésednél is csak ők a válasz, MDF, SZDSZ nincs, MSZP komolytalan, erény- és erélytelen, teljesen széthullott (bár erős káderréteggel rendelkező), leszerepelt csapat. Ha kellemesen hangzanak számodra a "nem, nem, soha", vagy a "csonka Magyarország nem ország, nagy Magyarország mennyország" mondatok, esetleg még kicsit rühelled a cigányokat is, és bennük látod a bajok fő forrását, akkor ott a Jobbik. Ha több az iq-d 40-nél, akkor még ők sem. Ha nem zavar, hogy parlamenten kívüli pártra voksolsz szóba jöhet még az LMP (Torgyán, Thürmer, esetleg bárki, aki a hátralévő időben jön rá, hogy neki párt kell.)
Na erről beszéltem múlt héten, hogy ez nem normális politika, politikai kultúra, hanem a zsák fos esete ki hazánkkal.

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Tegyük fel, hogy fideszes vagyok. Relatíve szolid fajta, vagyis nem kedvelem se a szélsőjobbot (Jobbik), se a volt kommereket, vagy mondjuk úgy, hogy az előző 8 év orbitálisan lúzer barmait. Valamint belátom, hogy Orbán sokszor túllő a célon, olyan, mintha nem tudta volna, hogy ő fog nyerni, kapkodnak összevissza, a 2/3-al se nekem tetszően kufárkodnak, elismerem azt is, hogy bolsevik az egész felépítmény, DE még így is ez a fideszes ország a létező Magyarországok legjobbika, legalábbis nekem nem jut jobb eszembe momentán.
Érdekelne pár ötlet, hogy ugyan miért ne a Fideszre szavazzak legközelebb, és ha nem rájuk akkor kire, és miért rá?Sobri Jóska
Jó kérdések. Ha meg tudod válaszolni magadnak, hogy miért "ez a fideszes ország a létező Magyarországok legjobbika", akkor előrébb leszel.
Másik gondolatkísérlet. Tételezzük fel, hogy 90-ben az MDF-re szavaztam (mert nyugodt erőre vágytam), 94-ben az SzDSz-re (mert mégse a vörösökre), 98-ban a FIDESZ-re (mert hittem a fiatalokban), 2002-ben az MSZP-re (már csak kizárásos alapon is), 2006-ban az MSZP-re (adjunk nekik elegendő időt), 2010-ben a FIDESZ-re (mert csak az ő akaratukon múlik a jólét). Én ki a f@szomra szavazzak 2014-ben?
Ha nem tudsz válaszolni magadnak a kérdésedre, csatlakozz hozzám! 😊

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 008 — #NoStress
Tegyük fel, hogy fideszes vagyok. Relatíve szolid fajta, vagyis nem kedvelem se a szélsőjobbot (Jobbik), se a volt kommereket, vagy mondjuk úgy, hogy az előző 8 év orbitálisan lúzer barmait. Valamint belátom, hogy Orbán sokszor túllő a célon, olyan, mintha nem tudta volna, hogy ő fog nyerni, kapkodnak összevissza, a 2/3-al se nekem tetszően kufárkodnak, elismerem azt is, hogy bolsevik az egész felépítmény, DE még így is ez a fideszes ország a létező Magyarországok legjobbika, legalábbis nekem nem jut jobb eszembe momentán.
Érdekelne pár ötlet, hogy ugyan miért ne a Fideszre szavazzak legközelebb, és ha nem rájuk akkor kire, és miért rá?

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Arra gondoltam, hogy Németh/Bajnaiék nem a politika alakítására szerződtek, hanem arra, hogy valamilyen szintű "méltósággal" lezárják azt a rendszert, amelyből jöttek. A 40/20 évet nem óriások, hanem törpék dobták bele a sírgödörbe, miközben nem ők nyírták ki.Dzsokijuing
Igen, így OK. Talán annyi, hogy Bajnaiék az "elmutnyocév" (a választási ciklus) lezárására szerződtek.tomi-tomi
A gyerekeink történelemkönyvében ez már úgy fog szerepelni, hogy a rendszerváltásnak nevezett valami ért véget Gordonékkal.Dzsokijuing
Megértem, hogy így érzel, néha engem is elkap a rossz érzés. Ettől függetlenül én nem teszem befejezett múltba, mondjuk, egyre gyakrabban véget érni látszik. Egy belső működésében bolsevikként jellemezhető párt nyert teljesen szabályosan a teljesen demokratikus választáson. Ennek az általam kifogásolt működési modellnek fájóan sok elemét emelik be az egész ország (politikai) életébe.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 631
http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/05/18/160_forintnal_rogzitene_a_svajci_frankot_matolcsy_gyorgy/
160 Ft? Gratulálok, ez egy idióta...Schleck
arra mindenesetre jó volt, hogy elkapálja megint a forintot. Dilettáns majma....

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/05/18/160_forintnal_rogzitene_a_svajci_frankot_matolcsy_gyorgy/
160 Ft? Gratulálok, ez egy idióta...

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
miért rendszert váltottunk?
szerintem pont ugyan az megy tavaly április óta mint 90-től ment.haromt
És egyre inkább kezd hasonlítani az 50-es évek elejére.....
több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
miért rendszert váltottunk?
szerintem pont ugyan az megy tavaly április óta mint 90-től ment.haromt
attól függ, ki írja a történelemkönyveket..

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
miért rendszert váltottunk?
szerintem pont ugyan az megy tavaly április óta mint 90-től ment.
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 800 — Saturday Night Lights
Valóban egyik kormány sem foglalkozott "rendszer" szintű távlatokkal, de ezt azért nem hívnám sodródásnak. tomi-tomi
Arra gondoltam, hogy Németh/Bajnaiék nem a politika alakítására szerződtek, hanem arra, hogy valamilyen szintű "méltósággal" lezárják azt a rendszert, amelyből jöttek. A 40/20 évet nem óriások, hanem törpék dobták bele a sírgödörbe, miközben nem ők nyírták ki.Dzsokijuing
Igen, így OK. Talán annyi, hogy Bajnaiék az "elmutnyocév" (a választási ciklus) lezárására szerződtek.tomi-tomi
A gyerekeink történelemkönyvében ez már úgy fog szerepelni, hogy a rendszerváltásnak nevezett valami ért véget Gordonékkal.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Valóban egyik kormány sem foglalkozott "rendszer" szintű távlatokkal, de ezt azért nem hívnám sodródásnak. tomi-tomi
Arra gondoltam, hogy Németh/Bajnaiék nem a politika alakítására szerződtek, hanem arra, hogy valamilyen szintű "méltósággal" lezárják azt a rendszert, amelyből jöttek. A 40/20 évet nem óriások, hanem törpék dobták bele a sírgödörbe, miközben nem ők nyírták ki.Dzsokijuing
Igen, így OK. Talán annyi, hogy Bajnaiék az "elmutnyocév" (a választási ciklus) lezárására szerződtek.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 800 — Saturday Night Lights
Valóban egyik kormány sem foglalkozott "rendszer" szintű távlatokkal, de ezt azért nem hívnám sodródásnak. tomi-tomi
Arra gondoltam, hogy Németh/Bajnaiék nem a politika alakítására szerződtek, hanem arra, hogy valamilyen szintű "méltósággal" lezárják azt a rendszert, amelyből jöttek. A 40/20 évet nem óriások, hanem törpék dobták bele a sírgödörbe, miközben nem ők nyírták ki.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Rendkívül érdekes párhuzam, hogy Németh Miklós ugyanolyan epizódszereplőként építette le Kádár rendszerét, ahogyan Bajnai felépítette Orbánét.Dzsokijuing
na. ez azért nagyon nem stimmel.
A kádárrendszer magát építette le. Orbánt meg Gyurcsány építette felharomt
A Németh/Bajnai "szakértői" kormány ugyanazzal a tehetetlen sodródással hagyta, hogy saját rendszerük, a kádári, illetve a rendszerváltás-kori, csendben kimúljon.Dzsokijuing
A Németh-kormány valójában a Háromoldalú tárgyalók kormánya volt. A Háromoldal eljátszotta a frakciók szerepét, az Országgyűlés pedig pecsétnyomóként funkcionált. Némi - erős? - túlzással (a kormányban nem képviseltette magát mindhárom oldal, választás nélküli felhatalmazással) és összességében nemzeti egységkormányként is leírható.
A Bajnai-kormány pusztán rövid határidejű kárelhárításra szerződött.
Valóban egyik kormány sem foglalkozott "rendszer" szintű távlatokkal, de ezt azért nem hívnám sodródásnak. (A Németh-kormány helyett ez a három oldal dolga volt, Bajnaiék szerepfelfogásában pedig benne sem volt, szerintük ez a pártok feladata. Ha feltételezték volna, hogy a pártok közül van olyan, amelyik nem a jelenlegi rendszeren belül gondolkodik, el sem vállalták volna a megbízást.)

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 800 — Saturday Night Lights
Ez a lényeg.apeszos
Rendkívül érdekes párhuzam, hogy Németh Miklós ugyanolyan epizódszereplőként építette le Kádár rendszerét, ahogyan Bajnai felépítette Orbánét.Dzsokijuing
na. ez azért nagyon nem stimmel.
A kádárrendszer magát építette le. Orbánt meg Gyurcsány építette felharomt
A Németh/Bajnai "szakértői" kormány ugyanazzal a tehetetlen sodródással hagyta, hogy saját rendszerük, a kádári, illetve a rendszerváltás-kori, csendben kimúljon.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Bajnai nem politikus, sztem ő lesz a következő Németh Miklós.Dzsokijuing
Ez a lényeg.apeszos
Rendkívül érdekes párhuzam, hogy Németh Miklós ugyanolyan epizódszereplőként építette le Kádár rendszerét, ahogyan Bajnai felépítette Orbánét.Dzsokijuing
na. ez azért nagyon nem stimmel.
A kádárrendszer magát építette le. Orbánt meg Gyurcsány építette fel
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 800 — Saturday Night Lights
bajnai comeback?
http://index.hu/belfold/2011/05/18/bajnai_szervezkedik/

igazából én örülnék neki. az egyetlen reális alternatívát látom benneharomt
Bajnai nem politikus, sztem ő lesz a következő Németh Miklós.Dzsokijuing
Ez a lényeg.apeszos
Rendkívül érdekes párhuzam, hogy Németh Miklós ugyanolyan epizódszereplőként építette le Kádár rendszerét, ahogyan Bajnai felépítette Orbánét.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
bajnai comeback?
http://index.hu/belfold/2011/05/18/bajnai_szervezkedik/

igazából én örülnék neki. az egyetlen reális alternatívát látom benneharomt
Bajnai nem politikus, sztem ő lesz a következő Németh Miklós.Dzsokijuing
Ez a lényeg.
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ez azért több mint érdekes. Ezt vajon ki mondhatta három évvel ezelőtt?

Szabad a gazda?apeszos
Ez nagyon könnyű, főleg a "Tisztelt Hölgyeim és Uraim"-mal. Nem olyan érdekes (különleges), szerintem dögivel lehetne olyan idézeteket találni, amelyek teljesen ellentmondanak a mai cselekedeteikkel.tomi-tomi
Ó dehogynem....
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 800 — Saturday Night Lights
bajnai comeback?
http://index.hu/belfold/2011/05/18/bajnai_szervezkedik/

igazából én örülnék neki. az egyetlen reális alternatívát látom benneharomt
Bajnai nem politikus, sztem ő lesz a következő Németh Miklós.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
bajnai comeback?
http://index.hu/belfold/2011/05/18/bajnai_szervezkedik/

igazából én örülnék neki. az egyetlen reális alternatívát látom benne
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Ez azért több mint érdekes. Ezt vajon ki mondhatta három évvel ezelőtt?

Szabad a gazda?apeszos
Ez nagyon könnyű, főleg a "Tisztelt Hölgyeim és Uraim"-mal. Nem olyan érdekes (különleges), szerintem dögivel lehetne olyan idézeteket találni, amelyek teljesen ellentmondanak a mai cselekedeteikkel.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
OV
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ez azért több mint érdekes. Ezt vajon ki mondhatta három évvel ezelőtt?
„......Amikor figyelem a kormánykoalíciós érveket a szociális juttatások megvonásakor, a nyugdíjcsökkentéskor, a gyes, a gyed átalakításakor, a családi pótlék megadóztatásakor, tisztelt Hölgyeim és Uraim, én úgy látom, hogy Magyarországon most már nemcsak odáig merészkedik el a kormány, hogy azt mondja, hogy akik nem dolgoznak, nem állnak munkában, nem hajtanak közvetlen hasznot, nem átképezhetők, egyáltalán nem vethetőek be a munka frontján, hogy az ő nyelvükön próbáljak beszélni, nem egyszerűen csak indifferensek – mert ilyet már mondtak korábban is –, lassan olybá tűnnek fel, mintha ők lennének a közellenség. Akik ingyenélők lennének, akik kiennék a többieket a vagyonukból, akik a haladás útjában állnak. Olyan emberek, akik lehúztak 30-40-50 évet munkában. Hogyan lehet őket akadálynak tekinteni?.....
…ugyanis a kormány választási programjában nem szerepeltek a megszorítások, így felhatalmazás nélkül kezdett bele a reformokba. … a népnek joga van elkergetni a kormányt, ha az a nép ellen kormányoz, ha az a nép érdekeit veszélyezteti. "Igen, joga van" "Mivel a népszavazás ügydöntő, így … a kormánynak két lehetősége van: azt teszi, amit az emberek akarnak, vagy pedig elkergethető lesz. …. ha a kormány elveszti a népszavazást, akkor nem magyarázkodhat, nem hivatkozhat sem az alkotmányra, sem a demokráciára. "Nem marad más lehetősége, mint hogy fusson."
Szabad a gazda?
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
http://www.bama.hu/baranya/kozelet/gyertyaval-vilagitanak-az-irodaban-a-rendorok-377631

Két hét és rend lesz.zinedine5
az ormánságban az a jó hogy cirka 75%os a norvégok aránya. Az ottani rendőrök helyzetén sokat nem ront hogy már villany sincsharomt
Beépülnek a környezetbe....