Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 10 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Szóval már 4 milliárd sincs szavazásra. Na, szép!

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 10 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 21 710 — Csodabogár
 nol.hu/belfold/az-egyhazi-vezeto-biralja-az-orban-kormanyt-a-boltzar-eltorlese-miatt-1610567

hát mi lesz itt kérem. nem lesz ingyen bűnbánó cédula Vityának így.

több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 154 — Cowboys fan
Azért az tényleg kemény, ahogy előadják, hogy meghallgatták a népet és a mi érdekünkben eltörlik. Kár hogy ez csak akkor lenne hiteles, ha nem ők hozták volna ezt a hibás döntést.
Ettemlevest
hát de a KDNP ötlete volt az egész
slowmotion
A KDNP nem létezik, így ötlete se lehet.
Kampman
célszerű elküloníteni a de facto és a de iure létezést
több mint 10 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 493
Azért az tényleg kemény, ahogy előadják, hogy meghallgatták a népet és a mi érdekünkben eltörlik. Kár hogy ez csak akkor lenne hiteles, ha nem ők hozták volna ezt a hibás döntést.
Ettemlevest
hát de a KDNP ötlete volt az egész
slowmotion
A KDNP nem létezik, így ötlete se lehet.
több mint 10 éve
MacPhisto Detroit Lions Michigan Wolverines 2 997 — Detroit vs. everybody
Én csak azt tudom, hogy sok helyen a fideszesek gyűjtöttek az lmp-s egyéni jelöltnek ajánlószelvényt.
Logika ide, logika oda, ez történt. 😊
Sobri Jóska
Én meg azt tudom, hogy pofátlanul hazudsz. Jelöld meg a forrásodat, ez így szart nem ér.

Only team in NFC not to play in the Super Bowl.
DET UM
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Meghajlottak a nép akarata elött, jó vezetők, folytathatják még jó sokáig.
Sobri Jóska
Ha mindig meghajolnak, felőlem folytathatják 😊
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 154 — Cowboys fan
Azért az tényleg kemény, ahogy előadják, hogy meghallgatták a népet és a mi érdekünkben eltörlik. Kár hogy ez csak akkor lenne hiteles, ha nem ők hozták volna ezt a hibás döntést.
Ettemlevest
hát de a KDNP ötlete volt az egész
több mint 10 éve
peach Atlanta Falcons 15 973 — a new hope (again)
Azért az tényleg kemény, ahogy előadják, hogy meghallgatták a népet és a mi érdekünkben eltörlik. Kár hogy ez csak akkor lenne hiteles, ha nem ők hozták volna ezt a hibás döntést.
Ettemlevest
Ha lett volna népszavazás akkor hallgatták volna meg a népet. Így csak feltételezték, hogy miről susmusol az isten adta...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Egy szemelvény a 4 milliárd ft-os tanulmányból:
Egy másik példa: 2012-ben készített a cég egy közvélemény-kutatást arról, hogy a választók mennyire találják energiapazarlónak a közintézményeket.
A bevezető kérdések közt megkérdezték például, hogy milyen gyakran látogatják a válaszadók az egyes intézménytípusokat, és azt is, hogy ezek közül szerintük melyik az a három, amelyet energiahatékonysági szempontból a legsürgetőbben felújítanának.
Az irreleváns kérdések felesleges összepárosítása miatt a kutatás összesen tizenegyezer oldalas lett, a megrendelő pedig megtudhatta például, hogy azoknak az 52 százaléka, akik a lábukat be nem teszik sportlétesítménybe, a legsürgetőbben a polgármesteri hivatalokat korszerűsítenék, míg az alkalmanként meccsre járók 53 százaléka szerint inkább a minisztériumokat kellene.

Köszönjük Századvég!!
több mint 10 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 134 — Bears fan
Azért az tényleg kemény, ahogy előadják, hogy meghallgatták a népet és a mi érdekünkben eltörlik. Kár hogy ez csak akkor lenne hiteles, ha nem ők hozták volna ezt a hibás döntést.

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 10 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
politikai hasznosság szempontjából a legjobb lépés volt vszeg. low risk low reward. még mindig egyetlen párt van, amelyik tud Magyarországon politikai szempontok alapján gondolkozni és cselekedni.
csebi
'18 elején amúgyis eltörölte volna Viktor király.

"Rogán közölte, hogy a kormány mindig is tervezte azt, hogy a törvény bevezetése után egy évvel értékeli annak működését."

Meghajlottak a nép akarata elött, jó vezetők, folytathatják még jó sokáig.
Sobri Jóska
beszari banda
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
Végre mehetek vasárnap a Dechatlonba *elmorzsolegykönnycseppet

több mint 10 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 946 — Lucas Scott
politikai hasznosság szempontjából a legjobb lépés volt vszeg. low risk low reward. még mindig egyetlen párt van, amelyik tud Magyarországon politikai szempontok alapján gondolkozni és cselekedni.
csebi
'18 elején amúgyis eltörölte volna Viktor király.

"Rogán közölte, hogy a kormány mindig is tervezte azt, hogy a törvény bevezetése után egy évvel értékeli annak működését."

Meghajlottak a nép akarata elött, jó vezetők, folytathatják még jó sokáig.
Sobri Jóska
igazából azt sem tudjuk, hogy ez a nép akarata. de semmi jó nem jött volna ki belőle, ha a szocik tudtak volna megszólalni az ügyben

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 367 — #NoStress
politikai hasznosság szempontjából a legjobb lépés volt vszeg. low risk low reward. még mindig egyetlen párt van, amelyik tud Magyarországon politikai szempontok alapján gondolkozni és cselekedni.
csebi
'18 elején amúgyis eltörölte volna Viktor király.

"Rogán közölte, hogy a kormány mindig is tervezte azt, hogy a törvény bevezetése után egy évvel értékeli annak működését."

Meghajlottak a nép akarata elött, jó vezetők, folytathatják még jó sokáig.

több mint 10 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 946 — Lucas Scott
politikai hasznosság szempontjából a legjobb lépés volt vszeg. low risk low reward. még mindig egyetlen párt van, amelyik tud Magyarországon politikai szempontok alapján gondolkozni és cselekedni.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 10 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 636
Vajon mekkorat buktak volna, ha ilyen gyorsan visszavontak?😀

Pulvis et umbra sumus.
több mint 10 éve
NB2 New England Patriots 29 037 — nabege2@yahoo.com
Ééééééééééés eltörölték.
Éljen a soká királyunk, Orbán Viktor! 😀
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 367 — #NoStress
[(Az LMP-nek 700 tagja van! 2010-ben rengeteg helyen a fideszesek gyűjtöttek nekik egyéniben, hogy vigyék el a szavazatokat az "összefogástól", de volt ami meg tuti mszp-s körzet volt, ott az mszp-sek, hogy a fidesztől.
Sobri Jóska
Hazudsz.

2010-ben nem volt "összefogás".
Amennyiben 2014-re gondolsz, akkor is hazudsz. Igen kurva egyszerű a logika: az LMP szekértáboron kívül áll, nem érdekes senkinek, hogy bent legyen. Egyrészt mert igen kellemetlen kérdéseket tesznek fel, másrészt, ha értenél bármennyit is a politikához és a parlamenti matekhoz, akkor ki tudnád számolni, hogy az LMP, ha NEM JUT BE, értékesebb a Fidesznek, ugyanis a helyeik az eredmények arányában osztódnának, azaz 2014-ben az LMP 5 helye úgy oszlott volna, hogy 3 hely Fidesz, 2 hely összefogás, azaz a fidesznek most kétharmada lenne.
Viheted haza a Szürkekardigán díjat az év bulvárpolitológusa cím mellé.
MacPhisto
Ja, valóban elírtam hazudtam. 2014-ben.
De a röbbi stimmel.
Ugyanis az egyéni helyek az érdekesek.
És egy olyan körzetben, ahol 50 meg 500 szavazaton múlik az egyéni jelölt győzelme fontos, hogy a másik erős jelölttől a kis pártok egyéni jelöltjei vigyék el a szavazatokat.
Ugyanis olyan a parlamenti matek, hogyha nekem 25ezer szavazatom van, ellenem meg 35ezer, akkor jobb, ha az megoszlik 24-6-3-0.5-0.5-0.5-0.3-0.2 arányban, mintha a 24ezres kapna 25.500-at.
Sobri Jóska
Ezzel csak megerősíted, hogy fogalmad nincs, miről beszélsz, kb egy DK-s blog szintjén feltételezed, hogy az LMP szavazók hova szavaznának, de segít a varázslatos másodlagos pártpreferenciák elnevezésű kutatás. Ha azt sikerült megismerned, akkor talán előbújsz Gréczy Zsolt mellényzsebéből és nem beszélsz ekkora hülyeségeket.
MacPhisto
Vagy azt lehet, hogy átgondolod amit írtam?
Mert ez bizony - lehet neked nem logikus- de a valóságban így zajlik.
Teljesen lényegtelenek a másodlagos preferenciák, hisz csak 1 szavazatot ad le mindenki, egyszer.
És ahol fej-fej mellett van a 2 nagy, ott bizony minden "elorozott" szavazatnak nagy jelentősége lehet.
Ezért volt rengeteg kamupárt pl fidesz támogatással, összefogás2014, Schmuck szocdemjei, és hasonlók, mert az oda eldurrantott pártíz-párszáz szavazt is hiányozhat ott, ahol kevés szavazat a difi. 😉
Sobri Jóska
Az a baj, hogy nem érted a választási rendszert. Azt írtad, hogy segítettek az LMP-nek egyik-másik oldalról, aztán kamupártról okoskodsz. Egyrészt, az LMP 6 éve parlamenti párt, kb. 250-300e szavazóval. Másrészt, a gyűjtés arra van - le kell írnom, mert nem érted - hogy felkerülhess a szavazólapra. HA NEM KERÜLSZ FEL, AKKOR SEM JÖN SZÁMÍTÁSBA A MÁSODLAGOS PREFERENCIA? Dehogynem. Úgyhogy köszönjük az eszmefuttatásodat, logikátlan volt.
MacPhisto
Én csak azt tudom, hogy sok helyen a fideszesek gyűjtöttek az lmp-s egyéni jelöltnek ajánlószelvényt.
Logika ide, logika oda, ez történt. 😊

több mint 10 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 967 — The Mathematician
 hvg.hu/vilag/201615_valaszol_garri_kaszparov_sakkvilagbajnok_politikai_aktivista_a_gyenge_nyugaton_most_tul_sok_a_putyinparti_lobbista

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 10 éve
MacPhisto Detroit Lions Michigan Wolverines 2 997 — Detroit vs. everybody
[(Az LMP-nek 700 tagja van! 2010-ben rengeteg helyen a fideszesek gyűjtöttek nekik egyéniben, hogy vigyék el a szavazatokat az "összefogástól", de volt ami meg tuti mszp-s körzet volt, ott az mszp-sek, hogy a fidesztől.
Sobri Jóska
Hazudsz.

2010-ben nem volt "összefogás".
Amennyiben 2014-re gondolsz, akkor is hazudsz. Igen kurva egyszerű a logika: az LMP szekértáboron kívül áll, nem érdekes senkinek, hogy bent legyen. Egyrészt mert igen kellemetlen kérdéseket tesznek fel, másrészt, ha értenél bármennyit is a politikához és a parlamenti matekhoz, akkor ki tudnád számolni, hogy az LMP, ha NEM JUT BE, értékesebb a Fidesznek, ugyanis a helyeik az eredmények arányában osztódnának, azaz 2014-ben az LMP 5 helye úgy oszlott volna, hogy 3 hely Fidesz, 2 hely összefogás, azaz a fidesznek most kétharmada lenne.
Viheted haza a Szürkekardigán díjat az év bulvárpolitológusa cím mellé.
MacPhisto
Ja, valóban elírtam hazudtam. 2014-ben.
De a röbbi stimmel.
Ugyanis az egyéni helyek az érdekesek.
És egy olyan körzetben, ahol 50 meg 500 szavazaton múlik az egyéni jelölt győzelme fontos, hogy a másik erős jelölttől a kis pártok egyéni jelöltjei vigyék el a szavazatokat.
Ugyanis olyan a parlamenti matek, hogyha nekem 25ezer szavazatom van, ellenem meg 35ezer, akkor jobb, ha az megoszlik 24-6-3-0.5-0.5-0.5-0.3-0.2 arányban, mintha a 24ezres kapna 25.500-at.
Sobri Jóska
Ezzel csak megerősíted, hogy fogalmad nincs, miről beszélsz, kb egy DK-s blog szintjén feltételezed, hogy az LMP szavazók hova szavaznának, de segít a varázslatos másodlagos pártpreferenciák elnevezésű kutatás. Ha azt sikerült megismerned, akkor talán előbújsz Gréczy Zsolt mellényzsebéből és nem beszélsz ekkora hülyeségeket.
MacPhisto
Vagy azt lehet, hogy átgondolod amit írtam?
Mert ez bizony - lehet neked nem logikus- de a valóságban így zajlik.
Teljesen lényegtelenek a másodlagos preferenciák, hisz csak 1 szavazatot ad le mindenki, egyszer.
És ahol fej-fej mellett van a 2 nagy, ott bizony minden "elorozott" szavazatnak nagy jelentősége lehet.
Ezért volt rengeteg kamupárt pl fidesz támogatással, összefogás2014, Schmuck szocdemjei, és hasonlók, mert az oda eldurrantott pártíz-párszáz szavazt is hiányozhat ott, ahol kevés szavazat a difi. 😉
Sobri Jóska
Az a baj, hogy nem érted a választási rendszert. Azt írtad, hogy segítettek az LMP-nek egyik-másik oldalról, aztán kamupártról okoskodsz. Egyrészt, az LMP 6 éve parlamenti párt, kb. 250-300e szavazóval. Másrészt, a gyűjtés arra van - le kell írnom, mert nem érted - hogy felkerülhess a szavazólapra. HA NEM KERÜLSZ FEL, AKKOR SEM JÖN SZÁMÍTÁSBA A MÁSODLAGOS PREFERENCIA? Dehogynem. Úgyhogy köszönjük az eszmefuttatásodat, logikátlan volt.

Only team in NFC not to play in the Super Bowl.
DET UM
több mint 10 éve
MacPhisto Detroit Lions Michigan Wolverines 2 997 — Detroit vs. everybody
Ehez azért nyomtak is egy új törvényt, mert hogy 14-Ben már smuki meg a hasonlók kapták meg az ajánlószelvényeket hogy megbutassák pl konkrétan a kunfalvyt a 189 szavazatukat.stb
ozibozi
Kunhalmi. 😊
De pontosan.
Érdemes ott megnézni a szavazatokat.
10+ egyéni jelölt volt, és kb 60 szavazat különbség.
És az ilyen kis kamupártok vitték el az ellenzéki szavazatokat, persze, hogy gyűjtöttek nekik a fideszes aktivisták. 😊
Sobri Jóska
Csak te nem a kamupártokról beszéltél, hanem az LMP-ről. Így aztán nincs is mit átgondolni.

Only team in NFC not to play in the Super Bowl.
DET UM
több mint 10 éve
Tejesember 256
Mellékszálként mondanám, hogy a közmunkás kurvára nem akar neked vasárnap dolgozni. Még a saját kibaszott munkáját sem hajlandó normálisan megcsinálni hétközben, nemhogy a másét vasárnap. Nagyrészük azért van ott mert kurvára nem akar jobbat, lusta mint a disznó. Az egyik legjobb barátom munkavezető a közmunkásoknál, sajnos elég sok "jót" mesélt róluk.
Bazzani
Azt azért említsd meg, hogy ,,tisztelet a kívételnek". 😊 Nem biztos, hogy azért lesz valaki közmunkás, mert nem akar jobbat, lusta disznó, stb, hanem egyszerűen nem tud elmenni máshova dolgozni. Én is kultúrális közmunkába vagyok felvéve (igen, van ilyen is, ha valaki nem hallott még róla), mivel nem tudok máshova menni dolgozni. Ne hidd, hogy nem próbáltam volna máshol elhelyezkedni és az volt az életcélom kultúrális közmunkás legyek és így dolgozzak a helyi tv-nél. 😊
Meg ismerek olyan rendes közmunkába felvett embereket is, akik mennének máshova, csak nem tudnak. Otthon ülni meg nem akarnak és várni a csodát és inkább eljöttek közmunkásnak.
Ahogy viszont írtam tisztelet a kivételnek, tényleg vannak olyanok, akikre illik az a jelző, amiket leírtál. Csak ,,kicsit" zavar, hogy az összes közmunkást így van beállítva. 😊
több mint 10 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 493
Mikor Sobrit olvasom, mindig elfog az az érzés, hogy tényleg felesleges bármi, itt csak egy megoldás van: egy hatalmas tisztítótűz. Ami elsöpör mindenkit és nem kérdez, nem gondolkodik és aki ebben az elmúlt 25 évben részt vett mind eltüntetni. És kezdeni új alapokról.
Ennyire nem lehet mindenki gusztustalanul pénzéhes kurva!
NB2
tekintve, hogy az alkotmányos út ma már nem járható az elmúlt 6 év jogalkotói tevékenysége és az impotens ellenzék miatt, nem is marad más választás. Max annyi, hogy megvárjuk, amíg Orbán kihal a trónról.
Amadeus91
Már hogyne lenne járható. Persze ennek az ellenzéknek esélye sincs, ezért önkritika helyett szeretik azzal nyugtatni magukat, hogy "lejt a pálya", "amúgy se menne" meg ilyesmi.

Egyébként nekem tetszene a tisztítótűz meg az anarchia, csak ugye azzal az a baj, hogy elképzelni egy dolog, átélni meg egy másik.
több mint 10 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Mikor Sobrit olvasom, mindig elfog az az érzés, hogy tényleg felesleges bármi, itt csak egy megoldás van: egy hatalmas tisztítótűz. Ami elsöpör mindenkit és nem kérdez, nem gondolkodik és aki ebben az elmúlt 25 évben részt vett mind eltüntetni. És kezdeni új alapokról.
Ennyire nem lehet mindenki gusztustalanul pénzéhes kurva!
NB2
tekintve, hogy az alkotmányos út ma már nem járható az elmúlt 6 év jogalkotói tevékenysége és az impotens ellenzék miatt, nem is marad más választás. Max annyi, hogy megvárjuk, amíg Orbán kihal a trónról.
több mint 10 éve
NB2 New England Patriots 29 037 — nabege2@yahoo.com
Mikor Sobrit olvasom, mindig elfog az az érzés, hogy tényleg felesleges bármi, itt csak egy megoldás van: egy hatalmas tisztítótűz. Ami elsöpör mindenkit és nem kérdez, nem gondolkodik és aki ebben az elmúlt 25 évben részt vett mind eltüntetni. És kezdeni új alapokról.
Ennyire nem lehet mindenki gusztustalanul pénzéhes kurva!