Politika
63 feliratkozó
több mint 10 éve
Hát már hogyne lenne. Ezért adtak szurit Timothy Mcveigh-nek és ezért fognak a bostoni robbantónak is.Nincs létjogosultsága.Ami nem azt jelenti, hogy egy tömeggyilkos/terrorista esetében a halálbüntetésnek ne lenne létjogosultságaAki régen megölt 11 embert annak nem joga volt, hanem pár napja az akasztásig....Régen azt is akasztották, aki olyat mondott, amivel nem értettünk egyet.
NB2
Amadeus91
Kampman
Amadeus91
több mint 10 éve
Nincs létjogosultsága.Ami nem azt jelenti, hogy egy tömeggyilkos/terrorista esetében a halálbüntetésnek ne lenne létjogosultságaAki régen megölt 11 embert annak nem joga volt, hanem pár napja az akasztásig....Régen azt is akasztották, aki olyat mondott, amivel nem értettünk egyet.
NB2
Amadeus91
Kampman
több mint 10 éve
Ami nem azt jelenti, hogy egy tömeggyilkos/terrorista esetében a halálbüntetésnek ne lenne létjogosultságaAki régen megölt 11 embert annak nem joga volt, hanem pár napja az akasztásig....Régen azt is akasztották, aki olyat mondott, amivel nem értettünk egyet.
NB2
Amadeus91
több mint 10 éve
Aki régen megölt 11 embert annak nem joga volt, hanem pár napja az akasztásig....Régen azt is akasztották, aki olyat mondott, amivel nem értettünk egyet.
NB2
több mint 10 éve
Szánalmas, hogy egy ilyen pondrónak akár levegőt venni is hagynak.
" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 10 éve
Nem is értem, hogy bárkiben felmerül egy másodoperce hogy ennek az embernek???? van bármihez is joga..... ha legalább a megbánás szikrája lenne benne de akkor nem reklamálna ilyenek miatt.... Borzasztó....dandeTudatosan trollkodik a norvég állammal.
több mint 10 éve
Nem is értem, hogy bárkiben felmerül egy másodoperce hogy ennek az embernek???? van bármihez is joga..... ha legalább a megbánás szikrája lenne benne de akkor nem reklamálna ilyenek miatt.... Borzasztó....
több mint 10 éve
de igazából nem is erre hegyezték ki a véleményüket, hanem arra, hogy 77 ember megöléséért 21 évet kapott. érted, nem 210-et, ami járna neki, hanem 21-et.Nem erre hegyezték ki, de mindegy, hanem kb arra, hogy Európa azért tart a vesztébe, mert így viszonyul a joghoz.
vannak itt művelt jogász urak, majd ők elmondják, az elmaradt, keleties magyar jogrendszer hány ember hidegvérű meggyilkolásáért ad ennél többet is.
slowmotion
Az én sajnálkozásom nem arra irányult, hogy szegény Breiviknek hideg a kávéja, és milyen igaza van, hogy ezért perel, hanem arra, hogy az európai jogrendről, az emberi jogok betartásának helyességéről vagy helytelenségéről SB tart kiselőadást a fél országnak korán reggel. És nem egy negyed órás beszélgetésben egy vagy több hozzáértővel, hanem ő maga elmondja a véleményét, aztán haladjunk tovább. Mondjuk amikor biztonságpolitikáról van szó, akkor bezzeg megtalálják Nógrádit...
Ezt tartottam furcsának, nem a Breivik féle pert, vagy a 21 évet. És erre írtam, hogy meglátszik az ország állapotán, hogy mit vagy kit hallgat reggelente. Mellesleg nagy összegben mernék fogadni, hogy Breivik soha nem fog szabadulni, mert a norvégok azért annyira mégsem hülyék, mint SB állítja. De erre majd 20 év múlva visszatérünk.
több mint 10 éve
Vagy ha csak azt gondolták, hogy kicsit is olyan lesz, ledobták a tajgetoszról.Aki régen megölt 11 embert annak nem joga volt, hanem pár napja az akasztásig....sőt régen ha valaki olyan állapotba kerül mint mondjuk Stephen Hawking azt leszúrták
NB2
Negritis
több mint 10 éve
pedig rajtuk sem ártana.index.hu/urbanista/2016/04/21/tenyleg_szetbarmolnak_a_varban_egy_muemleket/A morális csőd az, hogy a leghallgatottabb reggeli rádióműsorban ennek kapcsán arról elmélkedik a S. Balázs (!), hogy ha ilyen ítélet születhet, akkor az európai jogrendnek vége, új jogalkotási felfogásra van szükség, és hogy a norvégok hülyék, meg rajtuk röhög mindenki. És az a túlélő sem normális, aki beírta a FB-ra, hogy megérti a bíróság ítéletét. Nem hívna fel egy jogászt, és megkérdezné esetleg, hogy hogy kell értelmezni az esetet, hogy miért is érez az ember disszonanciát, hogy tanuljon esetleg belőle valamit, nem. Ő kifejti az együgyű véleményét, aztán pont. Jöhet az ezotéria blokk.
index.hu/index2/#bloghu/vigyazo/2016/04/20/norvegia_moralis_csodje_breiviket_milliokkal_jutalmazzakNem morális csőd, hanem jogállam. Btw mindig az egyik kedvenc alkotmányjog oktatóm mondása szokott az ilyenekről eszembe jutni, hogy ugyebár a hülyeség önmagában nem alkotmányellenes. Ez van.
Gondolom kedveztek neki a Vezér szülinapján.
Vrij6
Amadeus91
Aztán csodálkozunk, hogy az embrek éjfél után a kereskedelmi tévékre telefonálnak be pénzenergiáért.
Hát ha valakin röhögnöm kell, azok nem a Norvégok...
Lecsó
ez egy gusztustalan, bicskanyitogató és kegyeletsértő fricska, amihez a norvég igazságszolgáltatás büszkén asszisztál.
több mint 10 éve
index.hu/belfold/2016/04/21/hiszekeny_felmentes_vesztegetes_itelet/Szabadi Béla pár évig atyaúristen volt a maga kis szemétdombján... de az is csak felfüggesztett volt.
Tud nekem mondani valaki egy legalább közepesen befolyásos politikust (nem Zuschlag-féle táskavivőket) a "rendszerváltás" utáni időszakból, akit ténylegesen lecsuktak?
Kampman
Szerkesztette: ozibozi
több mint 10 éve
és az a furcsa, hogy részben igaza is van.index.hu/urbanista/2016/04/21/tenyleg_szetbarmolnak_a_varban_egy_muemleket/A morális csőd az, hogy a leghallgatottabb reggeli rádióműsorban ennek kapcsán arról elmélkedik a S. Balázs (!), hogy ha ilyen ítélet születhet, akkor az európai jogrendnek vége, új jogalkotási felfogásra van szükség, és hogy a norvégok hülyék, meg rajtuk röhög mindenki. És az a túlélő sem normális, aki beírta a FB-ra, hogy megérti a bíróság ítéletét. Nem hívna fel egy jogászt, és megkérdezné esetleg, hogy hogy kell értelmezni az esetet, hogy miért is érez az ember disszonanciát, hogy tanuljon esetleg belőle valamit, nem. Ő kifejti az együgyű véleményét, aztán pont. Jöhet az ezotéria blokk.
index.hu/index2/#bloghu/vigyazo/2016/04/20/norvegia_moralis_csodje_breiviket_milliokkal_jutalmazzakNem morális csőd, hanem jogállam. Btw mindig az egyik kedvenc alkotmányjog oktatóm mondása szokott az ilyenekről eszembe jutni, hogy ugyebár a hülyeség önmagában nem alkotmányellenes. Ez van.
Gondolom kedveztek neki a Vezér szülinapján.
Vrij6
Amadeus91
Aztán csodálkozunk, hogy az embrek éjfél után a kereskedelmi tévékre telefonálnak be pénzenergiáért.
Hát ha valakin röhögnöm kell, azok nem a Norvégok...
Lecsó
luxuskörülmények között van börtönben, és kártérítést követel? de ha beraknák a köztörvényesek közé, akik báncsák, akkor is kártérítést követelne Strasbourg becses bírái előtt?
de igazából nem is erre hegyezték ki a véleményüket, hanem arra, hogy 77 ember megöléséért 21 évet kapott. érted, nem 210-et, ami járna neki, hanem 21-et.
vannak itt művelt jogász urak, majd ők elmondják, az elmaradt, keleties magyar jogrendszer hány ember hidegvérű meggyilkolásáért ad ennél többet is.
és ezt a nevetséges ítéletet vetették össze azzal, hogy a norvég gyámhivatal pusztán gyanú alapján szakít szét családokat. ha tőled elvennék a gyerekeidet, mert a zállam szerint elképzelhető, hogy nem megfelelően fogod nevelni (btw: mit a határvonala a megfelelőnek és a nem megfelelőnek?), akkor te is azt mondanád, hogy igen, a jogrendszer megfelelően működik?
ugyanis itt egy tömeggyilkostól nem vették el a jövőjét, de egy megfelelő egzisztenciával rendelkező családtól igen.
és ez itt a bökkenő.
még akkor is, ha pofátlanul általánosított az összes norvég emberre.
több mint 10 éve
Aki régen megölt 11 embert annak nem joga volt, hanem pár napja az akasztásig....sőt régen ha valaki olyan állapotba kerül mint mondjuk Stephen Hawking azt leszúrták
NB2
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 10 éve
Aki régen megölt 11 embert annak nem joga volt, hanem pár napja az akasztásig....főleg, ha az a 11 inkább 77.
NB2
több mint 10 éve
Aki régen megölt 11 embert annak nem joga volt, hanem pár napja az akasztásig....
több mint 10 éve
Persze valahol csődnek csőd az, ahogy a magyarok képben vannak (se) a jogaik és pénzügyeik terén. Anno voltam egy deviza hiteles tárgyaláson, amire egy idősebb kolléga csak annyit mondott, hogy szociológusokat kéne rá beültetni, mert tökéletes kórképe a mai magyar társadalomnak. Addig, amíg 80 tanúból 79 azt mondja, hogy azt sem tudja mit írt alá, csak "kellett a pénz" (de őt aztán kurvára átvágta az a szarszemétbank), addig nincs mit meglepődni, hogy egy SB ilyen hülyeségeket mond élő adásban.index.hu/urbanista/2016/04/21/tenyleg_szetbarmolnak_a_varban_egy_muemleket/A morális csőd az, hogy a leghallgatottabb reggeli rádióműsorban ennek kapcsán arról elmélkedik a S. Balázs (!), hogy ha ilyen ítélet születhet, akkor az európai jogrendnek vége, új jogalkotási felfogásra van szükség, és hogy a norvégok hülyék, meg rajtuk röhög mindenki. És az a túlélő sem normális, aki beírta a FB-ra, hogy megérti a bíróság ítéletét. Nem hívna fel egy jogászt, és megkérdezné esetleg, hogy hogy kell értelmezni az esetet, hogy miért is érez az ember disszonanciát, hogy tanuljon esetleg belőle valamit, nem. Ő kifejti az együgyű véleményét, aztán pont. Jöhet az ezotéria blokk.
index.hu/index2/#bloghu/vigyazo/2016/04/20/norvegia_moralis_csodje_breiviket_milliokkal_jutalmazzakNem morális csőd, hanem jogállam. Btw mindig az egyik kedvenc alkotmányjog oktatóm mondása szokott az ilyenekről eszembe jutni, hogy ugyebár a hülyeség önmagában nem alkotmányellenes. Ez van.
Gondolom kedveztek neki a Vezér szülinapján.
Vrij6
Amadeus91
Aztán csodálkozunk, hogy az embrek éjfél után a kereskedelmi tévékre telefonálnak be pénzenergiáért.
Hát ha valakin röhögnöm kell, azok nem a Norvégok...
Lecsó
több mint 10 éve
index.hu/urbanista/2016/04/21/tenyleg_szetbarmolnak_a_varban_egy_muemleket/A morális csőd az, hogy a leghallgatottabb reggeli rádióműsorban ennek kapcsán arról elmélkedik a S. Balázs (!), hogy ha ilyen ítélet születhet, akkor az európai jogrendnek vége, új jogalkotási felfogásra van szükség, és hogy a norvégok hülyék, meg rajtuk röhög mindenki. És az a túlélő sem normális, aki beírta a FB-ra, hogy megérti a bíróság ítéletét. Nem hívna fel egy jogászt, és megkérdezné esetleg, hogy hogy kell értelmezni az esetet, hogy miért is érez az ember disszonanciát, hogy tanuljon esetleg belőle valamit, nem. Ő kifejti az együgyű véleményét, aztán pont. Jöhet az ezotéria blokk.
index.hu/index2/#bloghu/vigyazo/2016/04/20/norvegia_moralis_csodje_breiviket_milliokkal_jutalmazzakNem morális csőd, hanem jogállam. Btw mindig az egyik kedvenc alkotmányjog oktatóm mondása szokott az ilyenekről eszembe jutni, hogy ugyebár a hülyeség önmagában nem alkotmányellenes. Ez van.
Gondolom kedveztek neki a Vezér szülinapján.
Vrij6
Amadeus91
Aztán csodálkozunk, hogy az embrek éjfél után a kereskedelmi tévékre telefonálnak be pénzenergiáért.
Hát ha valakin röhögnöm kell, azok nem a Norvégok...
Szerkesztette: Lecsó
több mint 10 éve
index.hu/urbanista/2016/04/21/tenyleg_szetbarmolnak_a_varban_egy_muemleket/index.hu/index2/#bloghu/vigyazo/2016/04/20/norvegia_moralis_csodje_breiviket_milliokkal_jutalmazzakNem morális csőd, hanem jogállam. Btw mindig az egyik kedvenc alkotmányjog oktatóm mondása szokott az ilyenekről eszembe jutni, hogy ugyebár a hülyeség önmagában nem alkotmányellenes. Ez van.
Gondolom kedveztek neki a Vezér szülinapján.
Vrij6
több mint 10 éve
index.hu/belfold/2016/04/21/hiszekeny_felmentes_vesztegetes_itelet/Tud nekem mondani valaki egy legalább közepesen befolyásos politikust (nem Zuschlag-féle táskavivőket) a "rendszerváltás" utáni időszakból, akit ténylegesen lecsuktak?
több mint 10 éve
index.hu/index2/#bloghu/vigyazo/2016/04/20/norvegia_moralis_csodje_breiviket_milliokkal_jutalmazzakGondolom kedveztek neki a Vezér szülinapján.
'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'
"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)
Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 10 éve
...és ésszerűen felhasználni a pénzt.sityy-sutty, megint 500 milliárd...ha sikerül még időben elkezdeni...
www.napi.hu/magyar_gazdasag/ertelmetlen_oriasberuhazasra_keszulnek_orbanek.613453.html
Lecsó
slowmotion
Pont erről ismerjük a jelenlegi vezetést 😀
touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 10 éve
talán még ide tartozik:www.napi.hu/magyar_gazdasag/rektort_cserel_a_corvinus_egyetem.613494.html
ezzel kapcsolatban több dolgot nem értek.
1. Lánczi a büdös életben még dékán sem volt, csak egy tanszékvezető. oké, tanszékvezető 6 év kurzusazonos hátszéllel, de akkor is...
2. csodálkozom, hogy a Gazdálkodástudományi, Közgazdaságtudományi karról senki sem ambicionálta a rektori posztot. avagy elrettentette őket az elmúlt pár év számtalan csatározása és/vagy már finoman leszóltak fentről, hogy ha nem Lánczi lesz a rektor, akkor jön a szopálarc?
3. elvileg csodálkozom, hogy a Társadalomtudományi kar dékánját "átugrotta" a kar egyik tanszékvezetője, bár annyiban megértem, hogy 2002-ben, amikor Lánczi tszv lett, akkor Csicsmann, a mai dékán még egy fiatal kis tanársegéd volt...
de akkor is. Lánczi?!
több mint 10 éve
sityy-sutty, megint 500 milliárd...viszont a címmel ellentétben egyáltalán nem értelmetlen beruházás.
www.napi.hu/magyar_gazdasag/ertelmetlen_oriasberuhazasra_keszulnek_orbanek.613453.html
Lecsó
ha sikerül még időben elkezdeni, az megdobhatja az építőipar teljesítményét a grafikonokon, a hitelt meg majd úgyis eltüntetik a kimutatásokból valami bűvésztrükkel és tádámmm! már lehet is kiplakátolni, hogy Magyarország még mindig jobban teljesít.
választások előtt kimondottan jól jön az ilyen.
több mint 10 éve
sityy-sutty, megint 500 milliárd...www.napi.hu/magyar_gazdasag/ertelmetlen_oriasberuhazasra_keszulnek_orbanek.613453.html