Politika
63 feliratkozó
több mint 10 éve
index.hu/belfold/budapest/2016/04/15/tarlos_budapest_kerekpar/Azért ez a semennyire sem burkolt buzizás kemény.
Bár tarlós mindig is paraszt módon viselkedett és személyeskedett, ha arról volt szó.
Talán épp ezért nem való főpolgármesternek.
több mint 10 éve
Az én életem szempontjából nagyjából tökmindegy, hogy nyitva van e a bolt vasárnap vagy nincs. Elmegyek szombaton és megveszem ami kell.Éés, ez pontosan így is volt 😊
De ha így közelíted meg, akkor legyen nyitva az orvosi rendelő, a hivatalok, az autószerelő, dolgozzon a postás meg úgy mindenki mert én nem érek rá akkor amikor hétközben melóznak.
Bazzani
Először is, a kereskedelemben sem volt nyitva minden bolt. A boltoknak csak kisebb része volt nyitva, azok, akiknek megérte, akik olyasmit árultak amire vasárnap is igény volt, stb.
Másodszor, az orvosi rendelő is nyitva van hétvégén. Úgy hívják, hogy orvosi ügyelet. A patika is, azt meg úgy, hogy ügyeletes patika. Autószerelő is van nyitva vasárnap, próbáld ki, hogy lerobbansz az autópályán vasárnap délelőtt. Fogsz találni olyant is aki elvontatja, meg olyant is aki sűrgősséggel megjavítja (ha kéred, akarod). Meg vízvezetékszerelő is van, ha éppen vasárnap kezd el ömleni a kolyóban a víz. És van "postás is", ha vasárnap akarsz csomagot feladni. Lényegében minden szolgáltatás elérhető a hét minden napján - hiszen 10 millió ember 7/24-ben él. Csak éppen a létszám alakul úgy, hogy nagyobbik részük nappal/hétköznap, és egy kisebbik rész éjszaka/hétvégén. A szolgáltatások is ehhez alakulnak, idomulnak. Kivéve, ha jön egy kormány, vagy egy műpárt és kitalálja, hogy inkább ő majd megmondja, hogy az élet egy szűk területén hogy legyen...
Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Azért az tényleg kemény, ahogy előadják, hogy meghallgatták a népet és a mi érdekünkben eltörlik. Kár hogy ez csak akkor lenne hiteles, ha nem ők hozták volna ezt a hibás döntést.Ez az a fajta kommunikációs blokk, amit elő kell adni, de senki nem veszi be. És senkit nem is érdekel. Akit érdekelt a téma, az úgyis tudja, hogy azért döntöttek így, mert elcsúsztak a népszavazás-blokkolásos sztorin, és egy vesztes népszavazást inkább megelőztek. Akit meg nem érdekelt, annak tök mindegy mit kommunikálnak 😊
Ettemlevest


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
így is lehet...A vége úgyis az lesz, hogy ha megéri nyitva lesznek, ha nem akkor nem. (Szvsz először a bevásárlóközpontos boltok nyitnak újra, mert ott egyik kinyitása hozza a másiknak is a vásárlót. Meg a sok kis vidéki boltocska, amelyik abból élt, hogy vasárnap reggel leugrottam friss tejért meg kifliért.)
NB2


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Na ebben az évben hisztizett a fidesz, hogy a szocik hordták a népet szavazni.Mindig hisztizett mindenki 😀 Az én kedvencem a kampánycsendsértésre való folyamatos hivatkozás volt. Azt hiszem ez volt a világ egyetlen olyan szabálysértése, amiért tényleg soha semmilyen büntetést nem osztottak ki senkinek 😀
kittli
több mint 10 éve
Tényleg ilyen faszságokon vitatkoztok, egy olyan országban, ahol bármi megtörténhet, meg annak az ellenkezője is?
több mint 10 éve
Nem 2014 és nem ajánlócédula...Sok évvel ezelőtt (sajnos már nem emlékszem épp melyik évben) az exem a parlamenti választásoknál segédkezett abban a körzetben ahová én is tartoztam. Elmentem szavazni, látom épp indul a helyi kisebbségi önkormányzat vezetője a 9 személyes toyotával fullra megpakolva roma nemzetiségű személyekkel el. Mire végeztem jött vissza egy másik csapattal. Délben vittem az ebédet az exnek, jön megint a toyota egy újabb társasággal. Kérdezem bent, hogy csapatokban jönnek a romák? Csak hümmögés és terelés volt a válasz. Beültem a kocsiba és vártam kicsit. Még egy fuvar. Betelefonáltam a helyi választási irodába, hogy furcsa ez a történet, biztos rendben mennek a dolgok ott? A válasz az volt, hogy ne törődjek vele, minden a legszabályosabb keretek között folyik.
Na ebben az évben hisztizett a fidesz, hogy a szocik hordták a népet szavazni. (a trükk ugye az, hogy az első nem dob az urnába semmit, csak kihozza a papírt, ott kitöltik, a második beviszi, bedobja, a saját üres példányát kihozza és folytatódik a lánc akár a végtelenségig) A város, a körzet, hagyományosan baloldali győzelmeket hozott, abban az évben is így történt. Viszont utólag megnéztem a szavazóhelyeken leadott eredményeket a neten és a következőt láttam. A városban emlékeim szerint 3 helyen szorította meg a fidesz a szocikat, (a többiben nagy volt a szoci fölény) mindháromban volt eltérés a felvett és a leadott szavazólapok között és az egyik az előbb említett szavazókörzet volt.
Forrás: Kittli
"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
több mint 10 éve
(Ajánlóívet csak a párt, vagy jelölt megbízásának birtokában lehet felvenni, így a gyűjtő személye egyértelműen az adott párthoz, jelölthöz kötött, a gyűjtőívet alá is kell írnia. Elvileg más nem gyűjthetne.)(1, XY fideszes aktivista főnöke, miután a jelöltállítás másnapján konstatálja, hogy az adott körzet fideszes jelöltjének már meg is van az induláshoz szükséges ajánlások duplája, ad egy ajánlóívet XY-nak a KAMUpárt, illetve azon KAMUpárt jelöltjének megbízásának birtokában, így a gyűjtő személye egyértelműen az adott párthoz, jelölthöz kötött, amíg annak a jelöltnek is össze nem gyűjtenek elégséges ajánlást az induláshoz.
Atari
A KAMUpárt helyére elég sok pártnév beírható.
A fidesznek elég sok aktivistája van XY-on kívül is.
2, ZW LMP aktivista felveszi az íveket, majd abból jópárat átad a fideszes segítségének, akik legyűjtik nekik, aláírják [két kurfli, amely, ha bárki kérdezni, akkor ZW szerint a saját aláírása], visszaadják. ZW köszöni a segítséget.•
• forrás: két saját szem)
több mint 10 éve
(Ajánlóívet csak a párt, vagy jelölt megbízásának birtokában lehet felvenni, így a gyűjtő személye egyértelműen az adott párthoz, jelölthöz kötött, a gyűjtőívet alá is kell írnia. Elvileg más nem gyűjthetne.)
"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 10 éve
és akkor most mi van? Komolyan. Attól, hogy te írtál egy állítást így online?Azt hiszed, hogy érdekel, vagy befolyásolja az életem? Hogy most emiatt kirúgnak az irodából, suliból, otthonról? Őszintén kérdem, mert nem értem ezt a jelenséget, hogy itt online, vadidegen emberekkel való véleménycserére így rágörcsöltök.Hát írhatta volna, hogy ő Gulyás Gergely és tudja.te mégis mi a faszt vártál itt, hogy lábjegyzetelni fog neked, vagy mi?Tehát nem tudsz forrást megjelölni. Hát ez egy kibaszott nagy nulla így. Főleg, hogy én pontosan tudom, hogy mi történt, ugyanis minden este láttam a beérkező számokat és a gyűjtő, fizetett embereket is vegyik sem volt fideszes.Mondjuk nem győztelek meg.Én csak azt tudom, hogy sok helyen a fideszesek gyűjtöttek az lmp-s egyéni jelöltnek ajánlószelvényt.Én meg azt tudom, hogy pofátlanul hazudsz. Jelöld meg a forrásodat, ez így szart nem ér.
Logika ide, logika oda, ez történt. 😊
Sobri Jóska
MacPhisto
Nem érzem úgy, hogy ez az én problémám lenne. 😉
Sobri Jóska
MacPhisto
Amadeus91
De nem, akkor pufogtassunk megalapozatlan hazugságokat. Én pl tudom hogy Sobrit Gyurcsány pénzeli! Sőt téged is! Forrás nincs, így van oszt kész.
MacPhisto
Írtál valamit, faszságot, le van szarva, ha ettől jobb lett neked, akkor egészség.
több mint 10 éve
Kár, rendkívül érdekelt volna, kik és hogyan gyűjtötték a 2014-ben már nem létező ajánlócédulát. Kérlek mesélj még.Fideszes? Nem kell Fideszesnek lenni, hogy gyűjtsél 😊 Nálunk a 2014-es választások idején 3 ember járt ajánlócédulákért. Az egyik helyi jobbikos képviselő (önk. képviselő) lánya volt személyesen, ő kérte a jobbiknak. Aztán egy soseláttam fiatal csaj kopogott be az összefogás nevében. Végül egy főiskolás korúnak kinéző trojka, két csaj meg egy srác, akik kb. úgy gyűjtöttek, hogy "adnám a Fidesznek"? "Nem?" "Hát az XY-nak" "Nem ismeri?" "Akkor a YZ-nek" "Őt sem ismeri?", "És őneki?" "Őt sem" "Van egyáltalán akinek odaadná?". Rákérdeztem, hogy tulajdonképpen ők kinek is gyűjtenek, a válasz tartalmilag lényegében az volt, hogy fidesz+mindegykinek, a lényeg, hogy adjam oda, mert darabra fizetik őket 😀Tehát nem tudsz forrást megjelölni. Hát ez egy kibaszott nagy nulla így. Főleg, hogy én pontosan tudom, hogy mi történt, ugyanis minden este láttam a beérkező számokat és a gyűjtő, fizetett embereket is vegyik sem volt fideszes.Mondjuk nem győztelek meg.Én csak azt tudom, hogy sok helyen a fideszesek gyűjtöttek az lmp-s egyéni jelöltnek ajánlószelvényt.Én meg azt tudom, hogy pofátlanul hazudsz. Jelöld meg a forrásodat, ez így szart nem ér.
Logika ide, logika oda, ez történt. 😊
Sobri Jóska
MacPhisto
Nem érzem úgy, hogy ez az én problémám lenne. 😉
Sobri Jóska
MacPhisto
Forrásmegjelölés nincs, nem készítettem az esetről felvételt 😀
peterk2005
Only team in NFC not to play in the Super Bowl.
több mint 10 éve
Hát írhatta volna, hogy ő Gulyás Gergely és tudja.te mégis mi a faszt vártál itt, hogy lábjegyzetelni fog neked, vagy mi?Tehát nem tudsz forrást megjelölni. Hát ez egy kibaszott nagy nulla így. Főleg, hogy én pontosan tudom, hogy mi történt, ugyanis minden este láttam a beérkező számokat és a gyűjtő, fizetett embereket is vegyik sem volt fideszes.Mondjuk nem győztelek meg.Én csak azt tudom, hogy sok helyen a fideszesek gyűjtöttek az lmp-s egyéni jelöltnek ajánlószelvényt.Én meg azt tudom, hogy pofátlanul hazudsz. Jelöld meg a forrásodat, ez így szart nem ér.
Logika ide, logika oda, ez történt. 😊
Sobri Jóska
MacPhisto
Nem érzem úgy, hogy ez az én problémám lenne. 😉
Sobri Jóska
MacPhisto
Amadeus91
De nem, akkor pufogtassunk megalapozatlan hazugságokat. Én pl tudom hogy Sobrit Gyurcsány pénzeli! Sőt téged is! Forrás nincs, így van oszt kész.
Only team in NFC not to play in the Super Bowl.
több mint 10 éve
Fideszes? Nem kell Fideszesnek lenni, hogy gyűjtsél 😊 Nálunk a 2014-es választások idején 3 ember járt ajánlócédulákért. Az egyik helyi jobbikos képviselő (önk. képviselő) lánya volt személyesen, ő kérte a jobbiknak. Aztán egy soseláttam fiatal csaj kopogott be az összefogás nevében. Végül egy főiskolás korúnak kinéző trojka, két csaj meg egy srác, akik kb. úgy gyűjtöttek, hogy "adnám a Fidesznek"? "Nem?" "Hát az XY-nak" "Nem ismeri?" "Akkor a YZ-nek" "Őt sem ismeri?", "És őneki?" "Őt sem" "Van egyáltalán akinek odaadná?". Rákérdeztem, hogy tulajdonképpen ők kinek is gyűjtenek, a válasz tartalmilag lényegében az volt, hogy fidesz+mindegykinek, a lényeg, hogy adjam oda, mert darabra fizetik őket 😀Tehát nem tudsz forrást megjelölni. Hát ez egy kibaszott nagy nulla így. Főleg, hogy én pontosan tudom, hogy mi történt, ugyanis minden este láttam a beérkező számokat és a gyűjtő, fizetett embereket is vegyik sem volt fideszes.Mondjuk nem győztelek meg.Én csak azt tudom, hogy sok helyen a fideszesek gyűjtöttek az lmp-s egyéni jelöltnek ajánlószelvényt.Én meg azt tudom, hogy pofátlanul hazudsz. Jelöld meg a forrásodat, ez így szart nem ér.
Logika ide, logika oda, ez történt. 😊
Sobri Jóska
MacPhisto
Nem érzem úgy, hogy ez az én problémám lenne. 😉
Sobri Jóska
MacPhisto
Forrásmegjelölés nincs, nem készítettem az esetről felvételt 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
te mégis mi a faszt vártál itt, hogy lábjegyzetelni fog neked, vagy mi?Tehát nem tudsz forrást megjelölni. Hát ez egy kibaszott nagy nulla így. Főleg, hogy én pontosan tudom, hogy mi történt, ugyanis minden este láttam a beérkező számokat és a gyűjtő, fizetett embereket is vegyik sem volt fideszes.Mondjuk nem győztelek meg.Én csak azt tudom, hogy sok helyen a fideszesek gyűjtöttek az lmp-s egyéni jelöltnek ajánlószelvényt.Én meg azt tudom, hogy pofátlanul hazudsz. Jelöld meg a forrásodat, ez így szart nem ér.
Logika ide, logika oda, ez történt. 😊
Sobri Jóska
MacPhisto
Nem érzem úgy, hogy ez az én problémám lenne. 😉
Sobri Jóska
MacPhisto
több mint 10 éve
Tehát nem tudsz forrást megjelölni. Hát ez egy kibaszott nagy nulla így. Főleg, hogy én pontosan tudom, hogy mi történt, ugyanis minden este láttam a beérkező számokat és a gyűjtő, fizetett embereket is vegyik sem volt fideszes.Mondjuk nem győztelek meg.Én csak azt tudom, hogy sok helyen a fideszesek gyűjtöttek az lmp-s egyéni jelöltnek ajánlószelvényt.Én meg azt tudom, hogy pofátlanul hazudsz. Jelöld meg a forrásodat, ez így szart nem ér.
Logika ide, logika oda, ez történt. 😊
Sobri Jóska
MacPhisto
Nem érzem úgy, hogy ez az én problémám lenne. 😉
Sobri Jóska
Only team in NFC not to play in the Super Bowl.
több mint 10 éve
nol.hu/belfold/az-egyhazi-vezeto-biralja-az-orban-kormanyt-a-boltzar-eltorlese-miatt-1610567Jobb lett volna ha csendben marad.
hát mi lesz itt kérem. nem lesz ingyen bűnbánó cédula Vityának így.
petey
Szerk: "az emberek gyorsan alkalmazkodtak az új helyzethez, nem hiányzott nekik a boltok vasárnapi nyitva tartása."
Én is megvagyok a vallás nélkül...
Szerkesztette: Matthew99

A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 10 éve
Orbán szerint aki nem szavazza meg a boltnyitást, másnap már nem miniszter.Lázár meg állítólag nem szavazza meg...
Kíváncsi leszek ki csinál segget a szájából. Megint ...
több mint 10 éve
www.origo.hu/nagyvilag/20160411-nem-akarnak-beolvadni-a-tarsadalomba-a-brit-muszlimok.html

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
nol.hu/belfold/az-egyhazi-vezeto-biralja-az-orban-kormanyt-a-boltzar-eltorlese-miatt-1610567ha nincs bűnbánó cédula, akkor nincs egy százalék.
hát mi lesz itt kérem. nem lesz ingyen bűnbánó cédula Vityának így.
petey
biznisz iz biznisz.
több mint 10 éve
Mondjuk nem győztelek meg.Én csak azt tudom, hogy sok helyen a fideszesek gyűjtöttek az lmp-s egyéni jelöltnek ajánlószelvényt.Én meg azt tudom, hogy pofátlanul hazudsz. Jelöld meg a forrásodat, ez így szart nem ér.
Logika ide, logika oda, ez történt. 😊
Sobri Jóska
MacPhisto
Nem érzem úgy, hogy ez az én problémám lenne. 😉
több mint 10 éve
Szóval már 4 milliárd sincs szavazásra. Na, szép!
"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 10 éve
nol.hu/belfold/az-egyhazi-vezeto-biralja-az-orban-kormanyt-a-boltzar-eltorlese-miatt-1610567hát mi lesz itt kérem. nem lesz ingyen bűnbánó cédula Vityának így.
több mint 10 éve
célszerű elküloníteni a de facto és a de iure létezéstA KDNP nem létezik, így ötlete se lehet.Azért az tényleg kemény, ahogy előadják, hogy meghallgatták a népet és a mi érdekünkben eltörlik. Kár hogy ez csak akkor lenne hiteles, ha nem ők hozták volna ezt a hibás döntést.hát de a KDNP ötlete volt az egész
Ettemlevest
slowmotion
Kampman
több mint 10 éve
A KDNP nem létezik, így ötlete se lehet.Azért az tényleg kemény, ahogy előadják, hogy meghallgatták a népet és a mi érdekünkben eltörlik. Kár hogy ez csak akkor lenne hiteles, ha nem ők hozták volna ezt a hibás döntést.hát de a KDNP ötlete volt az egész
Ettemlevest
slowmotion