Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
 index.hu/belfold/budapest/2016/04/15/tarlos_budapest_kerekpar/

Azért ez a semennyire sem burkolt buzizás kemény.
Bár tarlós mindig is paraszt módon viselkedett és személyeskedett, ha arról volt szó.
Talán épp ezért nem való főpolgármesternek.
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 958 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az én életem szempontjából nagyjából tökmindegy, hogy nyitva van e a bolt vasárnap vagy nincs. Elmegyek szombaton és megveszem ami kell.

De ha így közelíted meg, akkor legyen nyitva az orvosi rendelő, a hivatalok, az autószerelő, dolgozzon a postás meg úgy mindenki mert én nem érek rá akkor amikor hétközben melóznak.
Bazzani
Éés, ez pontosan így is volt 😊

Először is, a kereskedelemben sem volt nyitva minden bolt. A boltoknak csak kisebb része volt nyitva, azok, akiknek megérte, akik olyasmit árultak amire vasárnap is igény volt, stb.

Másodszor, az orvosi rendelő is nyitva van hétvégén. Úgy hívják, hogy orvosi ügyelet. A patika is, azt meg úgy, hogy ügyeletes patika. Autószerelő is van nyitva vasárnap, próbáld ki, hogy lerobbansz az autópályán vasárnap délelőtt. Fogsz találni olyant is aki elvontatja, meg olyant is aki sűrgősséggel megjavítja (ha kéred, akarod). Meg vízvezetékszerelő is van, ha éppen vasárnap kezd el ömleni a kolyóban a víz. És van "postás is", ha vasárnap akarsz csomagot feladni. Lényegében minden szolgáltatás elérhető a hét minden napján - hiszen 10 millió ember 7/24-ben él. Csak éppen a létszám alakul úgy, hogy nagyobbik részük nappal/hétköznap, és egy kisebbik rész éjszaka/hétvégén. A szolgáltatások is ehhez alakulnak, idomulnak. Kivéve, ha jön egy kormány, vagy egy műpárt és kitalálja, hogy inkább ő majd megmondja, hogy az élet egy szűk területén hogy legyen...

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 958 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azért az tényleg kemény, ahogy előadják, hogy meghallgatták a népet és a mi érdekünkben eltörlik. Kár hogy ez csak akkor lenne hiteles, ha nem ők hozták volna ezt a hibás döntést.
Ettemlevest
Ez az a fajta kommunikációs blokk, amit elő kell adni, de senki nem veszi be. És senkit nem is érdekel. Akit érdekelt a téma, az úgyis tudja, hogy azért döntöttek így, mert elcsúsztak a népszavazás-blokkolásos sztorin, és egy vesztes népszavazást inkább megelőztek. Akit meg nem érdekelt, annak tök mindegy mit kommunikálnak 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 958 — The only discipline that lasts, is self discipline
így is lehet...
NB2
A vége úgyis az lesz, hogy ha megéri nyitva lesznek, ha nem akkor nem. (Szvsz először a bevásárlóközpontos boltok nyitnak újra, mert ott egyik kinyitása hozza a másiknak is a vásárlót. Meg a sok kis vidéki boltocska, amelyik abból élt, hogy vasárnap reggel leugrottam friss tejért meg kifliért.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
NB2 New England Patriots 29 037 — nabege2@yahoo.com
így is lehet...
 www.facebook.com/decathlonmagyarorszag/posts/10153955808410469
több mint 10 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 493
Na ebben az évben hisztizett a fidesz, hogy a szocik hordták a népet szavazni.
kittli
Mindig hisztizett mindenki 😀 Az én kedvencem a kampánycsendsértésre való folyamatos hivatkozás volt. Azt hiszem ez volt a világ egyetlen olyan szabálysértése, amiért tényleg soha semmilyen büntetést nem osztottak ki senkinek 😀
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Tényleg ilyen faszságokon vitatkoztok, egy olyan országban, ahol bármi megtörténhet, meg annak az ellenkezője is?
több mint 10 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 947 — Steelers fan
Nem 2014 és nem ajánlócédula...

Sok évvel ezelőtt (sajnos már nem emlékszem épp melyik évben) az exem a parlamenti választásoknál segédkezett abban a körzetben ahová én is tartoztam. Elmentem szavazni, látom épp indul a helyi kisebbségi önkormányzat vezetője a 9 személyes toyotával fullra megpakolva roma nemzetiségű személyekkel el. Mire végeztem jött vissza egy másik csapattal. Délben vittem az ebédet az exnek, jön megint a toyota egy újabb társasággal. Kérdezem bent, hogy csapatokban jönnek a romák? Csak hümmögés és terelés volt a válasz. Beültem a kocsiba és vártam kicsit. Még egy fuvar. Betelefonáltam a helyi választási irodába, hogy furcsa ez a történet, biztos rendben mennek a dolgok ott? A válasz az volt, hogy ne törődjek vele, minden a legszabályosabb keretek között folyik.
Na ebben az évben hisztizett a fidesz, hogy a szocik hordták a népet szavazni. (a trükk ugye az, hogy az első nem dob az urnába semmit, csak kihozza a papírt, ott kitöltik, a második beviszi, bedobja, a saját üres példányát kihozza és folytatódik a lánc akár a végtelenségig) A város, a körzet, hagyományosan baloldali győzelmeket hozott, abban az évben is így történt. Viszont utólag megnéztem a szavazóhelyeken leadott eredményeket a neten és a következőt láttam. A városban emlékeim szerint 3 helyen szorította meg a fidesz a szocikat, (a többiben nagy volt a szoci fölény) mindháromban volt eltérés a felvett és a leadott szavazólapok között és az egyik az előbb említett szavazókörzet volt.

Forrás: Kittli

"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 361 — #NoStress
(Ajánlóívet csak a párt, vagy jelölt megbízásának birtokában lehet felvenni, így a gyűjtő személye egyértelműen az adott párthoz, jelölthöz kötött, a gyűjtőívet alá is kell írnia. Elvileg más nem gyűjthetne.)
Atari
(1, XY fideszes aktivista főnöke, miután a jelöltállítás másnapján konstatálja, hogy az adott körzet fideszes jelöltjének már meg is van az induláshoz szükséges ajánlások duplája, ad egy ajánlóívet XY-nak a KAMUpárt, illetve azon KAMUpárt jelöltjének megbízásának birtokában, így a gyűjtő személye egyértelműen az adott párthoz, jelölthöz kötött, amíg annak a jelöltnek is össze nem gyűjtenek elégséges ajánlást az induláshoz.
A KAMUpárt helyére elég sok pártnév beírható.
A fidesznek elég sok aktivistája van XY-on kívül is.
2, ZW LMP aktivista felveszi az íveket, majd abból jópárat átad a fideszes segítségének, akik legyűjtik nekik, aláírják [két kurfli, amely, ha bárki kérdezni, akkor ZW szerint a saját aláírása], visszaadják. ZW köszöni a segítséget.•
• forrás: két saját szem)

több mint 10 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
(Ajánlóívet csak a párt, vagy jelölt megbízásának birtokában lehet felvenni, így a gyűjtő személye egyértelműen az adott párthoz, jelölthöz kötött, a gyűjtőívet alá is kell írnia. Elvileg más nem gyűjthetne.)

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 10 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Én csak azt tudom, hogy sok helyen a fideszesek gyűjtöttek az lmp-s egyéni jelöltnek ajánlószelvényt.
Logika ide, logika oda, ez történt. 😊
Sobri Jóska
Én meg azt tudom, hogy pofátlanul hazudsz. Jelöld meg a forrásodat, ez így szart nem ér.
MacPhisto
Mondjuk nem győztelek meg.
Nem érzem úgy, hogy ez az én problémám lenne. 😉
Sobri Jóska
Tehát nem tudsz forrást megjelölni. Hát ez egy kibaszott nagy nulla így. Főleg, hogy én pontosan tudom, hogy mi történt, ugyanis minden este láttam a beérkező számokat és a gyűjtő, fizetett embereket is vegyik sem volt fideszes.
MacPhisto
te mégis mi a faszt vártál itt, hogy lábjegyzetelni fog neked, vagy mi?
Amadeus91
Hát írhatta volna, hogy ő Gulyás Gergely és tudja.

De nem, akkor pufogtassunk megalapozatlan hazugságokat. Én pl tudom hogy Sobrit Gyurcsány pénzeli! Sőt téged is! Forrás nincs, így van oszt kész.
MacPhisto
és akkor most mi van? Komolyan. Attól, hogy te írtál egy állítást így online?Azt hiszed, hogy érdekel, vagy befolyásolja az életem? Hogy most emiatt kirúgnak az irodából, suliból, otthonról? Őszintén kérdem, mert nem értem ezt a jelenséget, hogy itt online, vadidegen emberekkel való véleménycserére így rágörcsöltök.

Írtál valamit, faszságot, le van szarva, ha ettől jobb lett neked, akkor egészség.
több mint 10 éve
MacPhisto Detroit Lions Michigan Wolverines 2 997 — Detroit vs. everybody
Én csak azt tudom, hogy sok helyen a fideszesek gyűjtöttek az lmp-s egyéni jelöltnek ajánlószelvényt.
Logika ide, logika oda, ez történt. 😊
Sobri Jóska
Én meg azt tudom, hogy pofátlanul hazudsz. Jelöld meg a forrásodat, ez így szart nem ér.
MacPhisto
Mondjuk nem győztelek meg.
Nem érzem úgy, hogy ez az én problémám lenne. 😉
Sobri Jóska
Tehát nem tudsz forrást megjelölni. Hát ez egy kibaszott nagy nulla így. Főleg, hogy én pontosan tudom, hogy mi történt, ugyanis minden este láttam a beérkező számokat és a gyűjtő, fizetett embereket is vegyik sem volt fideszes.
MacPhisto
Fideszes? Nem kell Fideszesnek lenni, hogy gyűjtsél 😊 Nálunk a 2014-es választások idején 3 ember járt ajánlócédulákért. Az egyik helyi jobbikos képviselő (önk. képviselő) lánya volt személyesen, ő kérte a jobbiknak. Aztán egy soseláttam fiatal csaj kopogott be az összefogás nevében. Végül egy főiskolás korúnak kinéző trojka, két csaj meg egy srác, akik kb. úgy gyűjtöttek, hogy "adnám a Fidesznek"? "Nem?" "Hát az XY-nak" "Nem ismeri?" "Akkor a YZ-nek" "Őt sem ismeri?", "És őneki?" "Őt sem" "Van egyáltalán akinek odaadná?". Rákérdeztem, hogy tulajdonképpen ők kinek is gyűjtenek, a válasz tartalmilag lényegében az volt, hogy fidesz+mindegykinek, a lényeg, hogy adjam oda, mert darabra fizetik őket 😀

Forrásmegjelölés nincs, nem készítettem az esetről felvételt 😀
peterk2005
Kár, rendkívül érdekelt volna, kik és hogyan gyűjtötték a 2014-ben már nem létező ajánlócédulát. Kérlek mesélj még.

Only team in NFC not to play in the Super Bowl.
DET UM
több mint 10 éve
MacPhisto Detroit Lions Michigan Wolverines 2 997 — Detroit vs. everybody
Én csak azt tudom, hogy sok helyen a fideszesek gyűjtöttek az lmp-s egyéni jelöltnek ajánlószelvényt.
Logika ide, logika oda, ez történt. 😊
Sobri Jóska
Én meg azt tudom, hogy pofátlanul hazudsz. Jelöld meg a forrásodat, ez így szart nem ér.
MacPhisto
Mondjuk nem győztelek meg.
Nem érzem úgy, hogy ez az én problémám lenne. 😉
Sobri Jóska
Tehát nem tudsz forrást megjelölni. Hát ez egy kibaszott nagy nulla így. Főleg, hogy én pontosan tudom, hogy mi történt, ugyanis minden este láttam a beérkező számokat és a gyűjtő, fizetett embereket is vegyik sem volt fideszes.
MacPhisto
te mégis mi a faszt vártál itt, hogy lábjegyzetelni fog neked, vagy mi?
Amadeus91
Hát írhatta volna, hogy ő Gulyás Gergely és tudja.

De nem, akkor pufogtassunk megalapozatlan hazugságokat. Én pl tudom hogy Sobrit Gyurcsány pénzeli! Sőt téged is! Forrás nincs, így van oszt kész.

Only team in NFC not to play in the Super Bowl.
DET UM
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 958 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én csak azt tudom, hogy sok helyen a fideszesek gyűjtöttek az lmp-s egyéni jelöltnek ajánlószelvényt.
Logika ide, logika oda, ez történt. 😊
Sobri Jóska
Én meg azt tudom, hogy pofátlanul hazudsz. Jelöld meg a forrásodat, ez így szart nem ér.
MacPhisto
Mondjuk nem győztelek meg.
Nem érzem úgy, hogy ez az én problémám lenne. 😉
Sobri Jóska
Tehát nem tudsz forrást megjelölni. Hát ez egy kibaszott nagy nulla így. Főleg, hogy én pontosan tudom, hogy mi történt, ugyanis minden este láttam a beérkező számokat és a gyűjtő, fizetett embereket is vegyik sem volt fideszes.
MacPhisto
Fideszes? Nem kell Fideszesnek lenni, hogy gyűjtsél 😊 Nálunk a 2014-es választások idején 3 ember járt ajánlócédulákért. Az egyik helyi jobbikos képviselő (önk. képviselő) lánya volt személyesen, ő kérte a jobbiknak. Aztán egy soseláttam fiatal csaj kopogott be az összefogás nevében. Végül egy főiskolás korúnak kinéző trojka, két csaj meg egy srác, akik kb. úgy gyűjtöttek, hogy "adnám a Fidesznek"? "Nem?" "Hát az XY-nak" "Nem ismeri?" "Akkor a YZ-nek" "Őt sem ismeri?", "És őneki?" "Őt sem" "Van egyáltalán akinek odaadná?". Rákérdeztem, hogy tulajdonképpen ők kinek is gyűjtenek, a válasz tartalmilag lényegében az volt, hogy fidesz+mindegykinek, a lényeg, hogy adjam oda, mert darabra fizetik őket 😀

Forrásmegjelölés nincs, nem készítettem az esetről felvételt 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Én csak azt tudom, hogy sok helyen a fideszesek gyűjtöttek az lmp-s egyéni jelöltnek ajánlószelvényt.
Logika ide, logika oda, ez történt. 😊
Sobri Jóska
Én meg azt tudom, hogy pofátlanul hazudsz. Jelöld meg a forrásodat, ez így szart nem ér.
MacPhisto
Mondjuk nem győztelek meg.
Nem érzem úgy, hogy ez az én problémám lenne. 😉
Sobri Jóska
Tehát nem tudsz forrást megjelölni. Hát ez egy kibaszott nagy nulla így. Főleg, hogy én pontosan tudom, hogy mi történt, ugyanis minden este láttam a beérkező számokat és a gyűjtő, fizetett embereket is vegyik sem volt fideszes.
MacPhisto
te mégis mi a faszt vártál itt, hogy lábjegyzetelni fog neked, vagy mi?
több mint 10 éve
MacPhisto Detroit Lions Michigan Wolverines 2 997 — Detroit vs. everybody
Én csak azt tudom, hogy sok helyen a fideszesek gyűjtöttek az lmp-s egyéni jelöltnek ajánlószelvényt.
Logika ide, logika oda, ez történt. 😊
Sobri Jóska
Én meg azt tudom, hogy pofátlanul hazudsz. Jelöld meg a forrásodat, ez így szart nem ér.
MacPhisto
Mondjuk nem győztelek meg.
Nem érzem úgy, hogy ez az én problémám lenne. 😉
Sobri Jóska
Tehát nem tudsz forrást megjelölni. Hát ez egy kibaszott nagy nulla így. Főleg, hogy én pontosan tudom, hogy mi történt, ugyanis minden este láttam a beérkező számokat és a gyűjtő, fizetett embereket is vegyik sem volt fideszes.

Only team in NFC not to play in the Super Bowl.
DET UM
több mint 10 éve
Matthew99 New Orleans Saints 10 487 — Invisible man
 nol.hu/belfold/az-egyhazi-vezeto-biralja-az-orban-kormanyt-a-boltzar-eltorlese-miatt-1610567

hát mi lesz itt kérem. nem lesz ingyen bűnbánó cédula Vityának így.
petey
Jobb lett volna ha csendben marad.

Szerk: "az emberek gyorsan alkalmazkodtak az új helyzethez, nem hiányzott nekik a boltok vasárnapi nyitva tartása."
Én is megvagyok a vallás nélkül...

Szerkesztette: Matthew99


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Orbán szerint aki nem szavazza meg a boltnyitást, másnap már nem miniszter.
Lázár meg állítólag nem szavazza meg...
Kíváncsi leszek ki csinál segget a szájából. Megint ...
több mint 10 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 118 — no es importante
 www.origo.hu/nagyvilag/20160411-nem-akarnak-beolvadni-a-tarsadalomba-a-brit-muszlimok.html


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 154 — Cowboys fan
 nol.hu/belfold/az-egyhazi-vezeto-biralja-az-orban-kormanyt-a-boltzar-eltorlese-miatt-1610567

hát mi lesz itt kérem. nem lesz ingyen bűnbánó cédula Vityának így.
petey
ha nincs bűnbánó cédula, akkor nincs egy százalék.
biznisz iz biznisz.
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 361 — #NoStress
Én csak azt tudom, hogy sok helyen a fideszesek gyűjtöttek az lmp-s egyéni jelöltnek ajánlószelvényt.
Logika ide, logika oda, ez történt. 😊
Sobri Jóska
Én meg azt tudom, hogy pofátlanul hazudsz. Jelöld meg a forrásodat, ez így szart nem ér.
MacPhisto
Mondjuk nem győztelek meg.
Nem érzem úgy, hogy ez az én problémám lenne. 😉

több mint 10 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Szóval már 4 milliárd sincs szavazásra. Na, szép!

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 10 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 21 710 — Csodabogár
 nol.hu/belfold/az-egyhazi-vezeto-biralja-az-orban-kormanyt-a-boltzar-eltorlese-miatt-1610567

hát mi lesz itt kérem. nem lesz ingyen bűnbánó cédula Vityának így.

több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 154 — Cowboys fan
Azért az tényleg kemény, ahogy előadják, hogy meghallgatták a népet és a mi érdekünkben eltörlik. Kár hogy ez csak akkor lenne hiteles, ha nem ők hozták volna ezt a hibás döntést.
Ettemlevest
hát de a KDNP ötlete volt az egész
slowmotion
A KDNP nem létezik, így ötlete se lehet.
Kampman
célszerű elküloníteni a de facto és a de iure létezést
több mint 10 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 493
Azért az tényleg kemény, ahogy előadják, hogy meghallgatták a népet és a mi érdekünkben eltörlik. Kár hogy ez csak akkor lenne hiteles, ha nem ők hozták volna ezt a hibás döntést.
Ettemlevest
hát de a KDNP ötlete volt az egész
slowmotion
A KDNP nem létezik, így ötlete se lehet.