Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 10 éve
dcsicsak Chicago Bears 1 553
Csak erre nem a cenzus a megoldás, hanem a tanítás és a felvilágosítás.
Na pont ezekből állunk most szarul.
Lecsó
Ez biztos csak véletlen lehet 😊
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Pont kettő és fél telt al azóta, hogy lehetőségünk van rá.
több mint 10 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 636
Csak erre nem a cenzus a megoldás, hanem a tanítás és a felvilágosítás.
Na pont ezekből állunk most szarul.
Lecsó
Hosszútávon, igen. Azonban egy ilyen, általad vizionált réteg kialakítása évtizedekig tartana a jelenlegi magyar helyzetben.

Pulvis et umbra sumus.
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Csak erre nem a cenzus a megoldás, hanem a tanítás és a felvilágosítás.
Na pont ezekből állunk most szarul.
több mint 10 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 636
Lecsó
This shit man. Jobban nem tudnánk egyetérteni, és simán felvállalom, hogy a jelenlegi, mindenkire tanulatlanságtól, ostobaságtól függetlenül kiterjesztett a szavazati jog kurva káros, hiszen innentől kezdve nem észérvekkel, programokkal és reálisan megvalósítható tervekkel jelentkeznek a pártok, hanem marad a félelemkeltés, démonizálás és üres de hangzatos szólamok, olyan retorikai és tömegmanipulációs elemek-eszközök, amiknek kb legkésőbb a náci Németország bukásával ki kellett volna vesznie.

Pulvis et umbra sumus.
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
A milliárdos lopások a legtöbb ember számára megfoghatatlanok, nagyon sokan élnek az országban, akik százezreket se láttak még soha egyben.

Orbán azt gondolja, hogy ezt a választ hallván, a nép majd azt mondja: Vagy úgy, áhá, ugyehogyugye! Akkor minden rendben van.
És az istenadta nép lehet, hogy valóban ezt mondja. 😕
Az istenadta nép 80 százaléka hülye mindenhez.
Nem érti a képviseleti demokráciát, nem érti a közpénz jellegét, nem tudja miért fizet adót és járulékokat, nem olvas közéleti híreket, hanem ezotériázik a FB-on, az összefüggések felismerése megáll nála a "ha sokat iszok, hugyozni kell" szintjén. Elbutult, birka mentalitású, akit vezetni kell, mert akkor érzi jól magát. Orbán féle patriarchára vágyik, mert akkor neki nem lesz felelőssége, és nem lesz lelkiismeret furdalása sem. Tudatlan az alapvető dolgokban, hogy pl nem égetek szemetet a kazánban, mert minden szomszédommal együtt meghalunk tüdőrákban. Nem ért szinte semmit az őt körülvevő világból. Nem azért nem érdekli a korrupció, mert nem látott még százezer forintot egyben. Istent sem látta még, mégis izgatja, és minden héten elmegy miatta a templomba. Azért nem érdekli, mert buta, és nem érti, nem tudja, hogy meglopják. Ha tudná, érdekelné. Ha lelopják a cseresznyéjét, feljelentést tesz. Ha ellopják az adóját, nem tesz semmit. Mert nem tudja, hogy az is az övé. És még sorolhatnánk...
Mielőtt valaki azzal jönne, hogy máshol sem jobb a helyzet, de jobb. Pont annyival, hogy máshol a 20% ilyen buta. Csak a választást mindenhol a 80% dönti el.
több mint 10 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 636
Az én szintemen kb mindenki látja hogy milyen merhetetlen pofatlanul megy a lopas,arrogancia,hozza nem ertes.
Megis ujra megnyerhetik a valasztast?
Janek
Van egy olyan alap szavazóbázisuk (nyugger-és cigányhorda, és leszarom, de kurvára nem kéne szavazati joggal bírnia annak, akinek az életére minimális hatása lesz hosszútávon a döntésének és már nem képes távlatokban gondolkodni, igaz, ez a hitelekből lapostévét vásárló magyarok jó részéről elmondható, de ugyanezt gondolom a határon túliakról is), aminek ha azt mondaná, hogy most álljatok sorba és mindenkit seggbebaszunk, mert ettől fog előrejutni a szabadságharc, akkor még párnát vagy síkosítót se kérnek, ezeket akkor lehetne elzavarni, ha lenne olyan párt, akitől nem fordul fel az ember gyomra és képes is megszólítani azt a jelenleg nemszavazó réteget.

Pulvis et umbra sumus.
több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 318 — NFL bracket champion '26
Az én szintemen kb mindenki látja hogy milyen merhetetlen pofatlanul megy a lopas,arrogancia,hozza nem ertes.
Megis ujra megnyerhetik a valasztast?
Janek
Ez a vicc az egészben hogy igen. Van egyáltalán más forgatókönyv? Maximum nem lesz meg nekik a 2/3.
Nomac
Sztem is nyernek, de kénytelenek lesznek koalíciót kötni vkivel.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 10 éve
Nomac New England Patriots 4 549 — balazs.t85@gmail.com
Az én szintemen kb mindenki látja hogy milyen merhetetlen pofatlanul megy a lopas,arrogancia,hozza nem ertes.
Megis ujra megnyerhetik a valasztast?
Janek
Ez a vicc az egészben hogy igen. Van egyáltalán más forgatókönyv? Maximum nem lesz meg nekik a 2/3.
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 17 091 — Apu ökölbeszorított keze
Az én szintemen kb mindenki látja hogy milyen merhetetlen pofatlanul megy a lopas,arrogancia,hozza nem ertes.
Megis ujra megnyerhetik a valasztast?

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 361 — #NoStress
Az internet adó kiverte a biztosítékot, a vasárnapi boltzár dettó, a milliárdos lopások nem.
kittli
Mert az előző kettő közvetlenül érintette az életüket. A milliárdos lopások a legtöbb ember számára megfoghatatlanok, nagyon sokan élnek az országban, akik százezreket se láttak még soha egyben.

Korrupció/közpénztolvajlás miatt ebben az országban soha senki nem fog megbukni, még akkor se, ha nyíltan csinálja. Ahhoz valami más disznóságot is el kell követnie. Illetve ott van az egyszer már kitárgyalt "csak az a lopás, ha a másik csinálja" szerű mentalitás.
Kampman
Ahogy a jó öreg Bill Kapitány megénekelte: "Én nem tudom mennyi, ezer milliárd,
Az én agyam a gázszámlán, száz forintig jár."
kittli
Hogy mennyire tudják ezt a politikusok, arra eklatáns példa:
Az mszp-s Harangozó a parlamentben kérdezi Orbánt, hogy rendben van-e, hogy Matolcsy jegybankja elszór kb. 250 milliárdot akármire, sokat rokonoknak? Orbán válasza: Ön meg huszonévesen, energetikai képzettség nélkül bent ült a paksi erőmű igazgatótanácsában, ahol felvett 13 hónap alatt 3,3 millió forintot.

Orbán azt gondolja, hogy ezt a választ hallván, a nép majd azt mondja: Vagy úgy, áhá, ugyehogyugye! Akkor minden rendben van.
És az istenadta nép lehet, hogy valóban ezt mondja. 😕
Atari
Főleg, ha még az ellenzék is ráerősít a "nagyságrendproblémára" eképp:

 index.hu/belfold/2016/05/17/hihetetlen_mszp-s_ongol_lett_torok_zsolt_penzgyujtese/

több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 318 — NFL bracket champion '26


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 10 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Az internet adó kiverte a biztosítékot, a vasárnapi boltzár dettó, a milliárdos lopások nem.
kittli
Mert az előző kettő közvetlenül érintette az életüket. A milliárdos lopások a legtöbb ember számára megfoghatatlanok, nagyon sokan élnek az országban, akik százezreket se láttak még soha egyben.

Korrupció/közpénztolvajlás miatt ebben az országban soha senki nem fog megbukni, még akkor se, ha nyíltan csinálja. Ahhoz valami más disznóságot is el kell követnie. Illetve ott van az egyszer már kitárgyalt "csak az a lopás, ha a másik csinálja" szerű mentalitás.
Kampman
Ahogy a jó öreg Bill Kapitány megénekelte: "Én nem tudom mennyi, ezer milliárd,
Az én agyam a gázszámlán, száz forintig jár."
kittli
Hogy mennyire tudják ezt a politikusok, arra eklatáns példa:
Az mszp-s Harangozó a parlamentben kérdezi Orbánt, hogy rendben van-e, hogy Matolcsy jegybankja elszór kb. 250 milliárdot akármire, sokat rokonoknak? Orbán válasza: Ön meg huszonévesen, energetikai képzettség nélkül bent ült a paksi erőmű igazgatótanácsában, ahol felvett 13 hónap alatt 3,3 millió forintot.

Orbán azt gondolja, hogy ezt a választ hallván, a nép majd azt mondja: Vagy úgy, áhá, ugyehogyugye! Akkor minden rendben van.
És az istenadta nép lehet, hogy valóban ezt mondja. 😕

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 10 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 947 — Steelers fan
 index.hu/gazdasag/2016/05/15/az_embereknek_tudomasul_kell_venniuk_mit_akar_a_fidesz_erre_vannak_az_mnb-alapitvanyok/

Ennyi...
Lecsó
Az emberek pedig tudomásul vették...
Az internet adó kiverte a biztosítékot, a vasárnapi boltzár dettó, a milliárdos lopások nem.
kittli
Mert az előző kettő közvetlenül érintette az életüket. A milliárdos lopások a legtöbb ember számára megfoghatatlanok, nagyon sokan élnek az országban, akik százezreket se láttak még soha egyben.

Korrupció/közpénztolvajlás miatt ebben az országban soha senki nem fog megbukni, még akkor se, ha nyíltan csinálja. Ahhoz valami más disznóságot is el kell követnie. Illetve ott van az egyszer már kitárgyalt "csak az a lopás, ha a másik csinálja" szerű mentalitás.
Kampman
Ahogy a jó öreg Bill Kapitány megénekelte: "Én nem tudom mennyi, ezer milliárd,
Az én agyam a gázszámlán, száz forintig jár."

"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
több mint 10 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 493
 index.hu/gazdasag/2016/05/15/az_embereknek_tudomasul_kell_venniuk_mit_akar_a_fidesz_erre_vannak_az_mnb-alapitvanyok/

Ennyi...
Lecsó
Az emberek pedig tudomásul vették...
Az internet adó kiverte a biztosítékot, a vasárnapi boltzár dettó, a milliárdos lopások nem.
kittli
Mert az előző kettő közvetlenül érintette az életüket. A milliárdos lopások a legtöbb ember számára megfoghatatlanok, nagyon sokan élnek az országban, akik százezreket se láttak még soha egyben.

Korrupció/közpénztolvajlás miatt ebben az országban soha senki nem fog megbukni, még akkor se, ha nyíltan csinálja. Ahhoz valami más disznóságot is el kell követnie. Illetve ott van az egyszer már kitárgyalt "csak az a lopás, ha a másik csinálja" szerű mentalitás.

Szerkesztette: Kampman
több mint 10 éve
dawyd728 4 268
Tölgyessy 100 percben.

 inforadio.hu/arena/2016/05/02/arena-tolgyessy_peter/

 inforadio.hu/arena/2016/05/09/vendegunk_tolgyessy_peter_politikai_elemzo/
több mint 10 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 947 — Steelers fan
 index.hu/gazdasag/2016/05/15/az_embereknek_tudomasul_kell_venniuk_mit_akar_a_fidesz_erre_vannak_az_mnb-alapitvanyok/

Ennyi...
Lecsó
Az emberek pedig tudomásul vették...
Az internet adó kiverte a biztosítékot, a vasárnapi boltzár dettó, a milliárdos lopások nem.

"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
 index.hu/gazdasag/2016/05/15/az_embereknek_tudomasul_kell_venniuk_mit_akar_a_fidesz_erre_vannak_az_mnb-alapitvanyok/

Ennyi...
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 154 — Cowboys fan
Lánczi kapcsán mindig Jótündér írásai ugranak be a Vincentről:
Amador
vincentet már régóta nem olvasok, mert pont a fenti szerzőből egy kicsit sok lett nekem.
több mint 10 éve
Amador Los Angeles Rams 273
peterk2005
slowmotion
Lánczi kapcsán mindig Jótündér írásai ugranak be a Vincentről:

"2016-ban a Budapest Corvinus Egyetem rektora Lánczi András lesz, Orbán Viktor centrális erőterének ideológusa, akinek tudományos tevékenysége egyszerűen értékelhetetlen, lényegében véve nem is létezik. Lánczi András egy abszolút középszerű figura, aki a hatalomnak köszönheti karrierjét. Rektori pályázatában teljesen világosan fogalmaz: a Budapest Corvinus Egyetemnek a mindenkori magyar kormányzatot kell támogatnia és csak jelentős külső kapcsolatrendszerrel rendelkező rektor vezetheti.

Lánczi rektorságának nincs alternatívája (a szó legszorosabb értelmében nincs, nem is pályázott más), és az egyetem nem tehet mást, minthogy Orbán jelöltjét támogatja, ellenkező esetben, vélhetően, megsemmisül.

A Corvinus úgy él túl, ahogy mindenki. Egyelőre nem költözik Alcsútdobozra Nárcisz mellé, de azért belesimul oda, ahová bele kell simulni, mert, lásd mint fent, valahogy élni kell. A centrális erőtér marad, és nem mindenkinek van élete a centrális erőtéren kívül. Lánczi 2003-ban írta meg a Konzervatív Kiáltványt, és ez jó befektetésnek bizonyult. Magyarországon ilyen befektetésekre épül, jó időben jó helyen megírt hűségnyilatkozatokra, és egy generáció rakja fel most az életét a lánczikra, nemcsak a Budapest Corvinus Egyetem."




"Lánczi András karrierje és kinevezése szégyen az országra és az egyetemre nézve, de majd összekacsintanak, akik össze szoktak kacsintani, és megfizetik az árat azok, akik meg szokták fizetni és leginkább, megmagyarázzák azok, akik mindent meg szoktak megmagyarázni. Majd hallgatnak azok, akik hallgatni szoktak, mert hallgatni ha nem is arany, de aránylag kifizetődő."
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 154 — Cowboys fan
És ez az ember a Corvinus egyetem frissen kinevezett rektora. Eszem megáll....peterk2005
erre írtam a minap, hogy minő érdekes, hogy egy fiszfasz tanszékvezetőt (ami még talán dékánhelyettes sem volt) választanak meg egy egyetem rektorává, ráadásul ellenjelölt nélkül.

már csak az a kérdés, hogy leszóltak-e fentről, hogy nem érdemes kapálózni, mert vagy Lánczi lesz a rektor, ellenben szar évek jönnek a Közgázra, vagy maguktól is felmérték a többiek, hogy ez itt már el van döntve.

(nem) kicsit örülök, hogy nem most kell odajárnom ebbe a kuplerájba.
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 958 — The only discipline that lasts, is self discipline
"A HVG eheti lapszáma portré rovatában szólaltatta meg Lánczi Andrást, a Corvinus Egyetem frissen kinevezett rektorát. A lap ekképp faggatta Lánczit: "Egyik gondolatmenete szerint – kissé leegyszerűsítve – a korrupció elfogadható, ha a politika szándéka szerinti klientúracserét szolgálja." A rektor, aki a Fidesz és a kormány háttérintézményeként számon tartott Századvég Alapítvány kuratóriumi elnöke is, így válaszolt: "Csak azt akartam ezzel jelezni, hogy az államosítást ebben az országban nem lopásnak hívták 1948 után, a privatizálást sem szabad rablásnak nevezni 1988 után. Most is van egy szisztéma, amit kritizálhatnak, hogy korrupció, de én azt állítom, hogy ez egy politikai elképzelés végrehajtása. Lehet, hogy van, akinek ez nem tetszik. Nekem sem tetszett a privatizáció. Lehet maffiaállamozni, de akkor ki fog nyílni a privatizációs doboz is, és fel lehet robbantani vele az egész huszonöt évet, amit rendszerváltásnak nevezünk."

Értitek ugye? Húsz éve a szomszédom meggyilkolta a riválisát, nem kapták el, és ez akkor nem tetszett nekem. Ergó, ha most én gyilkolom meg a riválisomat, akkor azon kívül, hogy esetleg ez meg neked nem tetszik, mi is a baj? Szóval felesleges pattogni, mert akkor csak azt éred el, hogy nem csak én, de a húsz évvel ezelőtt elkövetett gyilkosságért a szomszéd is hűvösre kerül.

Hátbazdmeg, tudod mit? Nekem teljesen megfelelne, ha mindketten elhúznátok valami jó hűvös, árnyas helyre. Kéz, a kézben, jó sokáig....

És ez az ember a Corvinus egyetem frissen kinevezett rektora. Eszem megáll....

Amúgy, erkölcsi megközelítésből kíváncsi lennék, hogy ez az ember - az "elv" társaival együtt - miből gondolják úgy, hogy ez amit most már vállaltan is csinálnak - a célért az ilyen eszközök is elfogadhatóak - ez miben is jobb, mint mondjuk az általuk vízionált, vagy létező, de mindenesetre gyűlölt wall street-i "pénz háttérhatalom"? Azt pontosan az embertelen eszközeiért kritizálják, az a kritikájuk erkölcsi alapja...

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 958 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szeretném hinni, hogy tényleg az...
Lecsó
Az osztrák nyugdíjas vagy a rendőrautó hátsó ülésén öngyilkosságot elkövető után még tényleg, őszintén tudsz hinni ebben?
dankodavid
Előbbi tényleg lehetett egy baleset.
Kampman
Olyan életszerű, hogy egy azonosítatlan osztrák kisnyugdíjas elüti a pont létráért induló gázszerelő ellenfelét, akinek előtte a földjét is szétbarmolták.
dankodavid
Persze lehet, hogy szándékos volt. Viszont ha az összeesküvés-elméletek vonalán indulunk el, ha én lennék a gonosz elnyomó rendszer, nem egy falusi ellenzéki polgármesterjelöltet iktatnék ki, hanem kicsit veszélyesebb ellenfeleket.
Kampman
Igazából nem az a kérdés - és probléma -, hogy esetleg nem volt baleset, hanem az, hogy egyáltalán felmerül az ilyen. Szicíliában is nyilván naponta történnek meg balesetek teljesen véletlenül. Mégis tudjuk, hogy sok baleset valószínűleg nem az.... És ez sajnos már nem összeesküvés-elmélet - amiken amúgy többnyire én is csak nevetni tudok, legyen a háttérben UFO, zsidók, arabok, amerikaiak, bacilius, vagy bármi. A közállapotok, a hatalom mindennapos viselkedése, reakciói sajnos valósak.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
 444.hu/2016/05/12/varatlanul-es-tragikusan-fiatalon-meghalt-az-ugyesz-aki-a-quaestor-ugyben-nyomozott

Ezek a fránya véletlenek.
dankodavid
! Ej-ej! Lehet, hogy a bírói testület (a nyugdíjazások ellenére) még mindig nem eléggé NER-kompatibilis. Mikor az egész nemzet úgy kívánja, hogy megszűnjön az eljárás. "Oszoljunk, kérem, nincs itt semmi látnivaló!"
Atari
Momentán az ügyvédi kamara és a bírói testület az utolsó bástyái a magyar igazságszolgáltatásnak. Vannak olyan mendemondák, hogy Orbán a bírákat is megpróbálta bedarálni az AB-val együtt, csak odaszóltak neki Brüsszelből, hogy a lófasznak is van egy vége. Handó Tünde és Darák a kisebbik rossz.
Amadeus91
Egyébként erről mi a véleményed?
 hvg.hu/gazdasag/20160512_ELTEAJK_Panamabotrany_Balint_Kallai_Kende_Ugyvedi_iroda
empty taxi
Jót röhögünk rajta. Nem ez az első mocska az eltének és nem is az utolsó. A faszi amúgy tanított.
több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 318 — NFL bracket champion '26
 444.hu/2016/05/12/varatlanul-es-tragikusan-fiatalon-meghalt-az-ugyesz-aki-a-quaestor-ugyben-nyomozott

Ezek a fránya véletlenek.
dankodavid
! Ej-ej! Lehet, hogy a bírói testület (a nyugdíjazások ellenére) még mindig nem eléggé NER-kompatibilis. Mikor az egész nemzet úgy kívánja, hogy megszűnjön az eljárás. "Oszoljunk, kérem, nincs itt semmi látnivaló!"
Atari
Momentán az ügyvédi kamara és a bírói testület az utolsó bástyái a magyar igazságszolgáltatásnak. Vannak olyan mendemondák, hogy Orbán a bírákat is megpróbálta bedarálni az AB-val együtt, csak odaszóltak neki Brüsszelből, hogy a lófasznak is van egy vége. Handó Tünde és Darák a kisebbik rossz.
Amadeus91
Egyébként erről mi a véleményed?
 hvg.hu/gazdasag/20160512_ELTEAJK_Panamabotrany_Balint_Kallai_Kende_Ugyvedi_iroda


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...