Soccer

41 feliratkozó

10 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
bowl.hu-s Premier League tipper.io csoport:
 tipper.io/hu/bowl-hu-pl-lmakkdqw?join=8fges7u7n40ht4u6

Mehetne ugyan ez a lista egy google doksiba, aminek a linkje (meg a top10 igazolas mondjuk) van megosztva a pinned kommentben.

Borbinho
Ehune:
 docs.google.com/document/d/1MXhc8a9DSUHrc6hP1dC_XZG-6cPsoBFF1ao5ySs27aU/edit?usp=sharing

Szerkesztette: Löfli
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 172 — The Mathematician
és Salah nem salan 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 001
cserébe Salan is kihagyott egy ziccert
Negritis
másik fele, jézusom.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 172 — The Mathematician
cserébe Salan is kihagyott egy ziccert

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 001
Lovren ostoba, Kramaric meg botrányos 11-es rúgó.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 172 — The Mathematician
Tyű milyen szagértés megy az M4 Sporton a Hoffenheim-Liverpool előtt. 😮
Mikey
akarom én azt nézni? 😀
wiz1-en kerestem gyorsan vmit 😀 de ha aszondod a katasztrófa turizmus miatt már megéri akkor váltok 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Tyű milyen szagértés megy az M4 Sporton a Hoffenheim-Liverpool előtt. 😮
több mint 6 éve
ozibozi New York Giants 15 425
Én most a nemzetközi szintre gondoltam, a magyart végig sem gondoltam ilyenformán.
több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 866 — No es importante
OK, rendben legyen szigor, de akkor az a bírókra is vonatkozzon, mert akik folyamatosan visszaigazolhatóan, tendenciózusan tévednek, mérkőzéseket, sorsokat befolyásolnak, nem a szabályok szerint járnak el, azok vlsz alkalmatlanok...tűnjenek el azok is végleg, ne csak pár hétre pihentessék őket.

manapság akkora pénzeket kapnak, hogy bőven lesz utánpótlás helyettük
ozibozi
senkiből nem lesz hetek alatt topligás bíró, az alsóbb szinteken való edződés meg aki volt már valaha mondjuk megye1-es meccsen, jól tudja, hogy egyenlő a pokoljárással... szóval elméletben van utánpótlás, csak a rögös valóság elég durván rostálja a bátor vállakozókat


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 866 — No es importante
Aki valamelyik topligábanban focizik annak minimum 15-20 év pályán eltöltött éve van arra hogy megtanulja az alapvetést: a bíróhoz nem érünk hozzá.
Ezért én egy olyan játékosnak, aki ezt a labdarúgás jelenlegi helyzetében alapvető követelményt nem képes betartani annak elsőre minimum egy év, másodikra örökös eltiltást adnék.
Van aki még focistának is hülye.
Azok ne is fociznak, vagy legalábbis ne ebből éljenek.
És ha ez a szigorú következményrendszer ismert és tudott lenne, akkor egy világsztár, akinek a megélhetése múlik ezen, soha de soha nem érne hozzá egyszer sem a játékvezetőhöz. Se egy kezdő. Se senki akinek minimálisan van agya.
És végtére is ez az alapvető cél.
Hogy a játékvezető nyugodt körülmények között, biztonságban vezethesse a mérkőzést.
Sobri Jóska
De szerencsére a te "idealista" világod még mindig messze van 😉
Toca
Az nem idealista, hanem "trollista" 😉 😛
dande
ebben semmi trollkodás nincs szerintem, minden normális módon működő ligában próbálják óvni a játékvezetőket, amennyire lehet, az NCAA egyes konferenciáiban idéntől pl. már az edzőt is kiállíthatják, ha túlságosan hevesen perlekedik a bíróval (a játékosoknak meg ez már amúgy is tiltott ugye az amfoci minden szintjén)...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 172 — The Mathematician
persze, mind2 oldalnak fel kell nőni a szituhoz

de emberi tévedés mindig is volt, mindig is lesz
ugyanúgy nem ártana a "tiszta játékidő" meghatározás és a videóbíró

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
ozibozi New York Giants 15 425
OK, rendben legyen szigor, de akkor az a bírókra is vonatkozzon, mert akik folyamatosan visszaigazolhatóan, tendenciózusan tévednek, mérkőzéseket, sorsokat befolyásolnak, nem a szabályok szerint járnak el, azok vlsz alkalmatlanok...tűnjenek el azok is végleg, ne csak pár hétre pihentessék őket.

manapság akkora pénzeket kapnak, hogy bőven lesz utánpótlás helyettük
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 172 — The Mathematician
a 3 szabály, az független az ilyen lökéstől
ilyen lökésért fél év alsó hangon sztem is
és ezt akkor is tartom h Henderson vagy bárki csinál hasonlót
Negritis
Henderson nem lök meg bírót, csak odamond egy fockoffot
slowmotion
nyilván, de ha nem egy Poolit mondok akkor jön vki, hogy de ha szurkolnál neki akkor mást gondolnál
és nem

mikor Stokley-t anno kiküldték a meccsről mert hülye volt sem a bírót hibáztattam vagy a szabályt
hanem hogy lehet ekkora rutinnal valaki ilyen hülye

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 001
Aki valamelyik topligábanban focizik annak minimum 15-20 év pályán eltöltött éve van arra hogy megtanulja az alapvetést: a bíróhoz nem érünk hozzá.
Ezért én egy olyan játékosnak, aki ezt a labdarúgás jelenlegi helyzetében alapvető követelményt nem képes betartani annak elsőre minimum egy év, másodikra örökös eltiltást adnék.
Van aki még focistának is hülye.
Azok ne is fociznak, vagy legalábbis ne ebből éljenek.
És ha ez a szigorú következményrendszer ismert és tudott lenne, akkor egy világsztár, akinek a megélhetése múlik ezen, soha de soha nem érne hozzá egyszer sem a játékvezetőhöz. Se egy kezdő. Se senki akinek minimálisan van agya.
És végtére is ez az alapvető cél.
Hogy a játékvezető nyugodt körülmények között, biztonságban vezethesse a mérkőzést.
Sobri Jóska
pontosan.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
Duff Seattle Seahawks 3 037
Már tavaly is nagyon szimpatizáltam a Tottenhammel, idény végére Alli kb. a kedvenc játékosom lett. Most a Newcastle ellen valakit kiállítottak a NC-ből mert szándékosan rátaposott Alli achillesére egy szabálytalanság után mikor már állt a játék. A srác kb. kiáltott egyet, majd felállt és arrébb sétált. El nem tudom képzelni pl. egy Neymar/Suarez vagy Sergio Ramos milyen fetrengést/hisztit levágott volna, miközben a bírót betemeti a maradék 10 csapattárs hat kiló csulája. Ha nem is olyan jó csapatok alkotják már a PL-t, meg nem villognak a BL-ben, számomra még mindig nézhetőbbek például ezért. Ja és amúgy az ellenfél játékosát jogosan ki is állították, nem kellett hozzá színház.
Duff
Természetesen az IQ bajnok Shelvey volt az, akit kiállítottak.

BTW Angliában is hatalmas divat lett a fetrengés, színészkedés és artikulátlan reklamálás.
Mikey
Igen, sajnos ott is kezd fokozatosan romlani a helyzet, de szerintem még mindig bőven jobb, mint máshol. Pl. a Guardiola féle Citynél nagyon látszik a spanyol edző hatása ezen a téren. De ezért is mondtam, hogy pl. Allit, Eriksent meg ugy en bloc a Tottenhamet most nagyon bírom, rajtuk azt látom, hogy focizni próbálnak és nem nyavalyogni.
több mint 6 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Már tavaly is nagyon szimpatizáltam a Tottenhammel, idény végére Alli kb. a kedvenc játékosom lett. Most a Newcastle ellen valakit kiállítottak a NC-ből mert szándékosan rátaposott Alli achillesére egy szabálytalanság után mikor már állt a játék. A srác kb. kiáltott egyet, majd felállt és arrébb sétált. El nem tudom képzelni pl. egy Neymar/Suarez vagy Sergio Ramos milyen fetrengést/hisztit levágott volna, miközben a bírót betemeti a maradék 10 csapattárs hat kiló csulája. Ha nem is olyan jó csapatok alkotják már a PL-t, meg nem villognak a BL-ben, számomra még mindig nézhetőbbek például ezért. Ja és amúgy az ellenfél játékosát jogosan ki is állították, nem kellett hozzá színház.
Duff
Természetesen az IQ bajnok Shelvey volt az, akit kiállítottak.

BTW Angliában is hatalmas divat lett a fetrengés, színészkedés és artikulátlan reklamálás.
több mint 6 éve
Duff Seattle Seahawks 3 037
Már tavaly is nagyon szimpatizáltam a Tottenhammel, idény végére Alli kb. a kedvenc játékosom lett. Most a Newcastle ellen valakit kiállítottak a NC-ből mert szándékosan rátaposott Alli achillesére egy szabálytalanság után mikor már állt a játék. A srác kb. kiáltott egyet, majd felállt és arrébb sétált. El nem tudom képzelni pl. egy Neymar/Suarez vagy Sergio Ramos milyen fetrengést/hisztit levágott volna, miközben a bírót betemeti a maradék 10 csapattárs hat kiló csulája. Ha nem is olyan jó csapatok alkotják már a PL-t, meg nem villognak a BL-ben, számomra még mindig nézhetőbbek például ezért. Ja és amúgy az ellenfél játékosát jogosan ki is állították, nem kellett hozzá színház.
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 756 — Cowboys fan
a 3 szabály, az független az ilyen lökéstől
ilyen lökésért fél év alsó hangon sztem is
és ezt akkor is tartom h Henderson vagy bárki csinál hasonlót
Negritis
Henderson nem lök meg bírót, csak odamond egy fockoffot

Szerkesztette: slowmotion
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 172 — The Mathematician
a 3 szabály, az független az ilyen lökéstől
ilyen lökésért fél év alsó hangon sztem is
és ezt akkor is tartom h Henderson vagy bárki csinál hasonlót

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Toca Minnesota Vikings 18 667 — Vikings fan
kivételesen Sobrival értek egyet

nonszensz az amit a játékosok megengednek maguknak a bírókkal szemben
ez pedig a takonyeke mozdulatában csúcsosodott ki
a következő mi lesz? Ibra hátbarúgja a bírót mint a csapattársát a Milanban?

1. csak a CSK beszélhessen a bíróval
aki odamegy rinyálni sárga
2. aki hozzáér a bíróhoz - igen hozzáér - instant piros
3. már most is van elvileg hogy a bíróra "legyintés" sárga, de ezt visszanézés után is ki lehessen osztani

elég gyorsan meg kapnák a bírók a tiszteletet ami jár nekik
Negritis
Te nem értesz egyet Sobrival, Sobri szerint ez a "lökés" 1 éves eltiltást ér, te meg pirosról beszélsz amit meg is kap és általában meg is kapnak a játékosok.

Igen, rinyálás - színészkedés vonalon szerintem mindenki egyetért, hogy lépni kéne, de a FIFA - UEFA szarik rá örülnek, hogy van beszédtéma és amíg a nézettség csak nő addig ímmel-ámmal belenyúlnak.

Amúgy ezt a bírónak kell kézbentartania, aki elég tökös annál általában fegyelem van. Én nem ismerem pl. a bírói pénzeket, de én tuti teljesítményarányosítanám azt is legalábbis egy részét.
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 172 — The Mathematician
kivételesen Sobrival értek egyet

nonszensz az amit a játékosok megengednek maguknak a bírókkal szemben
ez pedig a takonyeke mozdulatában csúcsosodott ki
a következő mi lesz? Ibra hátbarúgja a bírót mint a csapattársát a Milanban?

1. csak a CSK beszélhessen a bíróval
aki odamegy rinyálni sárga
2. aki hozzáér a bíróhoz - igen hozzáér - instant piros
3. már most is van elvileg hogy a bíróra "legyintés" sárga, de ezt visszanézés után is ki lehessen osztani

elég gyorsan meg kapnák a bírók a tiszteletet ami jár nekik

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 544 — Így remélem megfelelek nektek.....
Aki valamelyik topligábanban focizik annak minimum 15-20 év pályán eltöltött éve van arra hogy megtanulja az alapvetést: a bíróhoz nem érünk hozzá.
Ezért én egy olyan játékosnak, aki ezt a labdarúgás jelenlegi helyzetében alapvető követelményt nem képes betartani annak elsőre minimum egy év, másodikra örökös eltiltást adnék.
Van aki még focistának is hülye.
Azok ne is fociznak, vagy legalábbis ne ebből éljenek.
És ha ez a szigorú következményrendszer ismert és tudott lenne, akkor egy világsztár, akinek a megélhetése múlik ezen, soha de soha nem érne hozzá egyszer sem a játékvezetőhöz. Se egy kezdő. Se senki akinek minimálisan van agya.
És végtére is ez az alapvető cél.
Hogy a játékvezető nyugodt körülmények között, biztonságban vezethesse a mérkőzést.
Sobri Jóska
De szerencsére a te "idealista" világod még mindig messze van 😉
Toca
Az nem idealista, hanem "trollista" 😉 😛
több mint 6 éve
Toca Minnesota Vikings 18 667 — Vikings fan
Aki valamelyik topligábanban focizik annak minimum 15-20 év pályán eltöltött éve van arra hogy megtanulja az alapvetést: a bíróhoz nem érünk hozzá.
Ezért én egy olyan játékosnak, aki ezt a labdarúgás jelenlegi helyzetében alapvető követelményt nem képes betartani annak elsőre minimum egy év, másodikra örökös eltiltást adnék.
Van aki még focistának is hülye.
Azok ne is fociznak, vagy legalábbis ne ebből éljenek.
És ha ez a szigorú következményrendszer ismert és tudott lenne, akkor egy világsztár, akinek a megélhetése múlik ezen, soha de soha nem érne hozzá egyszer sem a játékvezetőhöz. Se egy kezdő. Se senki akinek minimálisan van agya.
És végtére is ez az alapvető cél.
Hogy a játékvezető nyugodt körülmények között, biztonságban vezethesse a mérkőzést.
Sobri Jóska
De szerencsére a te "idealista" világod még mindig messze van 😉
több mint 6 éve
Törölt felhasználó
Már megint ez a téma 😀
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 362 — #NoStress
Aki valamelyik topligábanban focizik annak minimum 15-20 év pályán eltöltött éve van arra hogy megtanulja az alapvetést: a bíróhoz nem érünk hozzá.
Ezért én egy olyan játékosnak, aki ezt a labdarúgás jelenlegi helyzetében alapvető követelményt nem képes betartani annak elsőre minimum egy év, másodikra örökös eltiltást adnék.
Van aki még focistának is hülye.
Azok ne is fociznak, vagy legalábbis ne ebből éljenek.
És ha ez a szigorú következményrendszer ismert és tudott lenne, akkor egy világsztár, akinek a megélhetése múlik ezen, soha de soha nem érne hozzá egyszer sem a játékvezetőhöz. Se egy kezdő. Se senki akinek minimálisan van agya.
És végtére is ez az alapvető cél.
Hogy a játékvezető nyugodt körülmények között, biztonságban vezethesse a mérkőzést.

több mint 6 éve
Toca Minnesota Vikings 18 667 — Vikings fan
tényleg csak kíváncsiságból.
Te mit gondoltál volna méltányosnak, hogy Ronaldo mennyi eltiltást kap? egyáltalán semmit plusz még kitüntetést is meg már most erre tekintettel az Aranylabdát? 1 meccset ezzel áthágva a szabályozást, négyet ami a minimum? 12-t ami a max?
csebi
Alapvetően nincs bajom a negy meccsel, mert meglokte a birot, de a 12-t felhozni, hogy milyen jol jart az egy kurva nagy vicc, labtoresert nem jar 12 meccs... Plane hogy az egeszet egy teves itelet valtotta ki... Az meg hogy mueses volt-e az más kérdés. Mert volt kontakt tobb meteren keresztul, viszont azt hogy hempereg suarez, es a sipcsontjat fogdossa az akkora alakítás, hogy egy csucsformaban lévő neymar is megirigyelne. Azért meg meg tizenegyes is jar. Meg jo hogy emberhatranyban is tudtunk játszani, es nem haltunk meg hogy jött 1-2 teves biroi ítélet is. Mert ugye a kozelmultban volt egy ket csapat, ahol emberhatranyban megállt a tudomány 😊
eaglesmcnabb
egyrészt Suarez műesése teljesen nem ide tartozik, szóval azt felesleges idehozni. de műesésért amúgy én is automatikus 3 meccses eltiltást adnék, visszaesőnek 5 meccset, után 8 majd 10 és így tovább. egyből nem lenne annyi. ja és azt is műesésnek venném, ha vkit mondjuk a mellkasán meglöknek kakaskodás közben és ő a fejét fogja, hogy megütötték.

az egész szabályrendszerben a bírók sokkal komolyabban vannak védve, ez elég egyértelmű, és szintén felesleges idehozni, hogy lábtörésért nem adnak 12 meccset. ezzel azért nem ártana tisztában lenni. sztem az 5 meccsel jól jártatok.én olyan 6-7 meccset adtam volna legalább, a 12 valóban túlzás, de nem lepődtem volna meg, ha üzenetet küldtek volna a ligának, hogy senkinek eszébe ne jusson a bíróhoz hozzáérni.

végül is teljesen ugyanaz 8 percet emberhátrányban játszani, mint jóval többet? pl ellenünk az első meccsen 16 perc kellett a gólotokhoz, a második meccsen pedig 20 perc telt el a következő gólig. szóval annyira azért nem árt meg a tudomány, de ez a mondat is amúgy jól jellemzi az "hozzáállásodat".
csebi
Hogy a picsába ne tartozna ide, sokkal kevesebb kontaktra kapott tizit. CR helyzetét nézd vissza, elég egyértelmű tizi, oldalról megtámasztják és még keze is rajta van, egyértelműen ettől esik el. Ha az első tizi , ez is, ha az első nem az se. (bár sokkal fújhatóbb, csakhát ugye ehhez oldalról kellett volna a sporinak látni)
De hogy műesés ne vicceljünk már...
Amúgy meg elsőre is azt mondta, hogy jogos az eltiltás mert meglökte a bírót, az egész bírói szemlélet szar szóval nem értem, most miért kell nekiugrani a másiknak vagyis tudom, de ezen túllehetne lépni lassan 3-4 hónap után.
Egyébként a többi részével egyetértek, PL-ben azt hiszem most utólag vissza is fognak nézni bizonyos eseteket aztán büntetik majd. Ez jó irány lehet, ha ki akarják ölni ezt a fociból.
Mondjuk azt látom, hogy nem akarják...

Egyébként videóbíróval mindkettő megnézhető lett volna és akkor most nem megy a hiszti és nincs a lökdősödés sem, amiért a 4 meccs jár és annyi.
Toca
én csak azt mondom, hogy az eltiltás mértékét vizsgálva teljesen mindegy, hogy Suarez kevesebb kontaktra kapott tizit, illetve, hogy Ronaldonak a felháborodása amúgy jogos volt. amikor a bizottság döntést hoz, hogy hány meccs eltiltást kapjon Ronaldo, teljesen figyelmen kívül kell hagyni az előbbi két esetet. azt is, hogy Suarez műesett és azt is, hogy Ronaldo nem. mert ez nem menti fel attól, ahogy a bíróval bánik. amit viszont mérlegelhettek az pl. 1: Ronaldo viszonylag büntetlen előélete (nem nagyon emlékszem, hogy sok pirosat kapott volna, főleg nem durva belépőkért) 2: és a megbánó magatartása bíró irányába. sztem mivel ezek vszeg megvoltak, kaphatta az 5 meccset, ami sztem is reális. de attól még ne mentsük fel Ronaldot, mert hogy Suarez műesett, meg téves ítélet volt.

nem ugrottam neki, csak kíváncsi voltam, hogy ő mennyit tart jogosnak, adtam ötleteket, hogy milyen lehetőségek merülhetnek fel.

igazából ő szúrt oda nekem, hogy megállt a tudomány, ami megint csak nem annyira abszolút, mint ahogy reagáltam is.

sehol sem írtam sztem, hogy Ronaldo műesett, ezt nem tudom, honnan veszed. sőt egyet értek veletek: Suarezé inkább sárga és kifelé, míg CR-é meg tizi. de én most nem ezekről beszéltek, hanem az eltiltás mértékéről.

videóbíróval már nem teljesen értek egyet. vszeg számos szituban hozhat komoly előrelépést, de most is látszott a nyáron, hogy nem 100% a rendszer, mert ugyanaz a bíró nézi vissza, aki már vszeg előtte hozott egy olyan döntést, amit nem szívesen változtat meg. az meg NHL-ben is tisztán látszik, hogy szimplán egy külső bizottság felvételek alapján sem tud mindig hibátlan, sőt még konzekvens döntést sem hozni. szóval a videóbíró sztem csökkentené ezeket a hibákat, de feltehetőleg nem irtaná ki teljesen. arról nem is beszélve, hogy pl egy les beintésénél, ami nem les, nem is tudna segíteni, mert megáll a játék.
csebi
Ha csökkenti is már jobb, illetve ha visszanézi videón és úgyis rossz döntést hoz akkor a bíró is számonkérhető jobban.
Leshelyzetnél meg van jobb mint a videó bíró szerintem.