Soccer

41 feliratkozó

10 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
bowl.hu-s Premier League tipper.io csoport:
 tipper.io/hu/bowl-hu-pl-lmakkdqw?join=8fges7u7n40ht4u6

Mehetne ugyan ez a lista egy google doksiba, aminek a linkje (meg a top10 igazolas mondjuk) van megosztva a pinned kommentben.

Borbinho
Ehune:
 docs.google.com/document/d/1MXhc8a9DSUHrc6hP1dC_XZG-6cPsoBFF1ao5ySs27aU/edit?usp=sharing

Szerkesztette: Löfli
több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 863 — No es importante
Ezen meccssorozat keretében lesz ma amúgy a Real-Barca Miamiban, 300 dollár alatt nem kapni rá jegyet sehol hetek óta... és még egy Juve-PSG-n is lehúztak a parkolással és minden mással, amivel lehetett, egyszerűen felfoghatatlan, hogy lehet erre ekkora kereslet


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
Coolearie San Francisco 49ers 5 343 — . . .
Szegény a sípcsontjával találta el. XD

több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 413
Csak folytatta az interes hagyományokat

több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
Tokody, WHO?!
 www.youtube.com/watch?v=nNEWTvDTC1M


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
Szinte tökéletes eredmény ez a 2-1.A Fehérvár pont olyan csapat aki simán letudja hozni a visszavágót egy 1-0val.
Kenny
Nego és Suljic volt a legjobb. A Bordó rohamfeketéi iszonyat gyorsak, le kell zárni a széleket ellenük itthon. az hogy sokat lőttek kapura, Istenem..alig pattogott el Kovácsik kezéig.
Viszont meglepődtem mert volt pár olyan labdajáratás hogy azt hittem nem a Vidi van fent.
petey
Suljicot nagyon sokszor átjátszották a szélén. Védekezése gyenge volt.
Géresi sérült? Ha nem akkor kölcsön kell adni ha Henty és Marics is beelőzte..amit nem nagyon értek..
több mint 6 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 030 — Lucas Scott
Ami nekem unalmas mert szeretem amikor több tényezős egy bajnokság.
alatriste
ezzel egyet értek. nagyon erősen állítom, hogy anno a triplázásunkhoz kellett a dortmund előző évekbeli szereplése is a bajnokságban.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 6 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 070 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Ha még felvásárolnák a konkorencia legjobbjait... de az esetek felében elhozzák ingyen. De igazából mindegy. Aki németoban szeretne maradni és kiemelkedik nincs sok választása a Münchenen kívül.
alatriste
három játékost hoztunk el ingyen 2013 óta: Rudy, Kirchoff, Lewa. Kirchoff kb nem is játszott nálunk, Rudyt pedig bki aláírathatta volna, de csak mi érdeklődtünk, egyetlen másik nagy klub sem.
a lengyelért kifizettünk volna egy valag pénzt egy évvel korábban, nem kellett a Dortmundnak, ezért nem mi vagyunk a hibásak. Lewa pedig nem véletlenül hozzánk írt alá, nem pedig Madridba vagy Angliába. ott volt a lehetőség mkinek.

továbbra is mondom, ezt lerablásnak mondani meg modellnek sztem nem állja meg a helyét.
csebi
Szóval nem mondtam rablásnak. Nem kiugró a dolog de néha előfordul. Arra akartam utalni, hogy ha Németországban kiemelkedsz jó eséllyel a Bayern el fog vinni. Ez nem rossz dolog, csak pár felvillanástól eltekintve a München a német minőségi játékosok gyűjtőhelye már pár évtizede. Ami nekem unalmas mert szeretem amikor több tényezős egy bajnokság.
Most nagyon csak hasraütésre az elmúlt pár évből akik meghatározó játékosok és meglepetésre nem mentek el a Bayernbe: Höwedes, Reus, Aubameyang. Sok esetben pedig már fiatalon elviszik a legjobbakat nem túl drágán. De mondom még egyszer ezt nem degradálóan írom, csak emiatt sajnos majdnem mindig az a kérdés ki lesz a 2. a bundásligában.


Liverpool Fc fan
több mint 6 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 917 — Csodabogár
Szinte tökéletes eredmény ez a 2-1.A Fehérvár pont olyan csapat aki simán letudja hozni a visszavágót egy 1-0val.
Kenny
Nego és Suljic volt a legjobb. A Bordó rohamfeketéi iszonyat gyorsak, le kell zárni a széleket ellenük itthon. az hogy sokat lőttek kapura, Istenem..alig pattogott el Kovácsik kezéig.
Viszont meglepődtem mert volt pár olyan labdajáratás hogy azt hittem nem a Vidi van fent.

több mint 6 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 030 — Lucas Scott
Ha még felvásárolnák a konkorencia legjobbjait... de az esetek felében elhozzák ingyen. De igazából mindegy. Aki németoban szeretne maradni és kiemelkedik nincs sok választása a Münchenen kívül.
alatriste
három játékost hoztunk el ingyen 2013 óta: Rudy, Kirchoff, Lewa. Kirchoff kb nem is játszott nálunk, Rudyt pedig bki aláírathatta volna, de csak mi érdeklődtünk, egyetlen másik nagy klub sem.
a lengyelért kifizettünk volna egy valag pénzt egy évvel korábban, nem kellett a Dortmundnak, ezért nem mi vagyunk a hibásak. Lewa pedig nem véletlenül hozzánk írt alá, nem pedig Madridba vagy Angliába. ott volt a lehetőség mkinek.

továbbra is mondom, ezt lerablásnak mondani meg modellnek sztem nem állja meg a helyét.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 6 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 030 — Lucas Scott
Engem pl a Bayern átigazolás-politikája inkább felháborítana ezzel a felvásárolom a konkurencia értelmes játékosait modellel.
eaglesmcnabb
fontra nem gondoltam köszi.

ezt a konkurenciás dolgot jó lenne elfelejteni sztem:

nézzük kiket lehet tekintetni konkurencia felvásárlásnak:
2017/18: Süle. Rudy sztem ne vegyük ide, mert ő hozzánk írt alá, megkínálhatta volna bki szerződéssel. Gnabry egyrészt megy is egyből a konkurenciához, másrészt a Bréma nem az.
2016/17: Hummels: ő amúgy saját nevelés, csak ezt sokan elfelejtik. kijelentette, hogy hozzánk akar jönni. jobb, mintha Angliába ment volna vagy spanyolba BL ellenfelekhez.
2015/16: Kimmich, Ulreich. előbbiről senki sem tudott semmit kb mikor jött, ráadásul egy éppen bennmaradó Stuttgartból nem éppen konkurenciát jelentett. utóbbi meg cserekapus lett, ugyanabból a Stuttgartból jött.
2014/15: Kurt. Gladbach 2. csapatából jött, nem játszott egy percet sem.
2013/14: Götze az.
tehát volt mondjuk 3 darab játékos, aki úgy mond a konkurenciától jött 5 átigazolási szezon alatt. ezt modellnek nevezni picit sok az én szememben. sokkal jobban nyitottunk külföldre, mint 10 évvel ezelőtt, több játékosunk jön onnan, mint a Bundásból. nézzük amúgy, hogy pl a Münchenből kiket raboltak le úgy mond:

2013/14: Gustavo, Can.
2014/15: Höjbjerg (mondjuk ő kölcsönben, de akkor is egy 5. helyezett csapathoz ment).
2015/16: Dante, Höjbjerg.
2016/17: Götze, Rode, Badstuber.
2017/18: Gnabry.

ugyanezen időszak alatt 9 játékossal erősítettük a konkurenciát. az a modell elmúlt már, ami a 90-es években és mondjuk 2010-ig volt jellemző.
nálunk van a 23-as keretben: 4 saját nevelés, ami szomorú. projekt játékos, ahogy te nevezted vankb 3-4 ez is szomorú. viszont aki bundásból jött: 4-5 játékos. és aki bundáson kívülről jött: 10 darab. ez a sok az én szememben, de ennek az a következménye, hogy nem rabolunk le senkit kvázi.

btw. a 9 saját nevelés az megtévesztő a Reálnál mert egy kezdő van, és a cserék közül is mondjuk Asensio és Vasquez, aki értékelhető időt játszik, és a fontos meccseken is beállnak csereként.
sztem egy Mbappé teljesen felesleges ebbe a keretbe főleg ennyi pénzért. de értem én, hogy inkább nálatok legyen, mint az ellenfélnél.

@fzoli: értem én, hogy onnan veszed, csak erre írtam azt, hogy amit ti korábban csináltatok az FPP előttazt vették át az angolok, a PSG-vel az élen. a mostani keretetek azt mondom, hogy alapvetően elmegy, de azért ennek kialakításához kellettek azelőtti időszakok. plusz ha tényleg ennyiért jön Mbappé akkor azért ti is adtok egy pofont az FPP-nek.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 6 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 836 — farkas.l.zoltan@gmail.com
@fzoli: nem tudom miért kell átmenni személyeskedésbe, egy amúgy sztem eddigi korrekt vitában, de te tudod, ezzel saját magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt.

eleve szép a történetben mondjuk épp addig megyünk vissza, ameddig a Real bevásárolt. (csak megjegyzés: vegyük alapul a BL döntőt: azon a meccsen összesen 6 olyan játékos volt, aki 13 előtt érkezett, összesen 202 milla értékben. erre mondom, hogy a Man City bevásárol, mint ti tettétek korábban, ezért követik a példátokat) persze önkényesen mki kitalálhatna akármilyen időszakokat, de jól van legyen.

csebi
A 13/14-es szezon óta "él" elviekben a FFP szabály, azért kezdtem pont onnan. Figo-ig azért nem mennék vissza az időben.

több mint 6 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 070 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Ha még felvásárolnák a konkorencia legjobbjait... de az esetek felében elhozzák ingyen. De igazából mindegy. Aki németoban szeretne maradni és kiemelkedik nincs sok választása a Münchenen kívül.


Liverpool Fc fan
több mint 6 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 316 — Omar's Coming Yo!
Szinte tökéletes eredmény ez a 2-1.A Fehérvár pont olyan csapat aki simán letudja hozni a visszavágót egy 1-0val.

több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
amúgy a számokat nem tudod honnan veszed, de én pl a transfermarktban nézem, és nagyon nem egyezik pár adat, amit te írtál. (pl a Realnál idén + 75 millát mutat).
csebi
ő fontban írta az összeget.

de még mindig más kávéházban járunk, amikor a legnagyobb kiadott vásárlásunk éppen, hogy több, mint a 40 millió (Tolisso idén). mi inkább kisebb pénzért veszünk, általában projekt játékosokat, aztán vagy bejön vagy nem. csebi
Real ugyanezt csinálja immár 4. éve. Már rég nem a galaktikus korszakot éljük.

A jelenlegi keretben 3 játékos került 31 milliónál többe, Benzema (35M) , CR(94M) és Bale(101M). a két kirívó az akkori PL legjobbja Bale,+ CR akit nem kell bemutatni
Emellé ha jönne 4.-nek Mbappe nem lenne olyan vészes szerintem. (Ha beválna akkor alsó hangon 10 kiemelkedő szezon, mi a jó befektetés ha nem ez?)

a 23-as keretben van 9 saját nevelés + további 7 aki 21 éves koráig jött projekt játékosként.

Így áll a gála kezdő:

Keylor (10 millió)
Carvajal (6,5 Mért jött vissza, saját nevelés), Ramos (27M)- Varane (10M)- Marcelo(6,5M)
Casemiro (6M)- Modric(30M)- Kroos (30M)
Bale (101M), Benzema(35M) CR (94M)

pad: Casilla (saját nevelés), Nacho: (saját nevelés) Vallejo (saját nevelés), Isco (30M), Kovacic (31M), theo (30M), Ceballos (17M) , Asensio saját nevelés) Mayoral (saját nevelés), Vasquez (saját nevelés)
Ehhez ha jönne Mbappé akkor sem olyan kirívó szerintem. PSGhez és Cityhez képest teljesen más világ.

Engem pl a Bayern átigazolás-politikája inkább felháborítana ezzel a felvásárolom a konkurencia értelmes játékosait modellel.

btw. a 9 saját nevelés az megtévesztő a Reálnál mert egy kezdő van, és a cserék közül is mondjuk Asensio és Vasquez, aki értékelhető időt játszik, és a fontos meccseken is beállnak csereként.
csebi
+ szezon végén Casilla védett a bajnokikon (11 meccsen)
+ Nachonál a mezőnyjátékosok közül csak Ramos, CR és Kroos játszott több percet a bajnokságban (24 kezdő meccs +4 csere), így hogy elment Pepe még többet játszhat, ha nem akkor Vallejo lesz helyette aki úgyszint saját nevelés,
de casemiro kezdő helyét is fenyegeti majd Llorente vagy Asensio (James is azért távozott mert Zidane inkább a spanyolt preferálja)

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 072
Ha már költekezés kb a MU és a City duót kellene kizárni a lecsóba, főleg utóbbit, mert az eszetlenség teteje amit csinálnak.
Beki
A PSG és a Real sem sokkal jobb, tetszik vagy sem. Nyilván most nem az elmúlt két évről van szó. A City végképp gáz, de amúgy szerintem az MU nem olyan visszataszító, igazából egy-egy iylen egészen nevetséges igazolása van, lásd Pogbát. De egy Lukaku szerintem abszolút nem irreális, mivel a posztja miatt extrán fontos, sima, középkategóriás támadók és középpályások cserélnek csapatot 40-50 milliókért.

Jelenleg Lukaku szerintem azért top10-es csatár, és azért az angoloknál az is fontos tényező, hogy valaki a PL-ben bizonyított már évekig. Ezzel szemben mondjuk egy Morata árán már valóban köpni-nyelni nem tudok. Oké, támadó, oké, nagyon sok lehet benne, de azért számomra inkább az az irreális, mintsem Lukaku mondjuk. Lindelöf sem olyan kirívó szerintem. Na a City védelme, az kirívó.

A PSG-nek viszont választása nincsen, ezt tudják ők is. Elfárad a csapat, hiába áll jó nevekből, nem jutnak egyről a kettőre, márpedig nekik a kettő az Bajnokok Ligája. Tovább javulni már csak úgy tudnak, hogyha topcsapat klasszisát elcsábítják, ehhez pedig ki kell pengetni azt az árat, ami a jelenlegi, így is elborult időkben is simán átírja a labdarúgás és az átigazolások krónikáját.
Stez
Egyszerűbb lenne ha leírnád az elején, hogy hányingered van a Realtól, és teljesen az angol színekre van festve a szemüveged....

Perezt lehet kordában tartja valaki valamivel nem tudom, de a Real amit az utóbbi években csinál az a követendő minta mindegyik TOP csapatnak jelenleg. Ahol egy Lukaku annyi pénzért elkel, Mbappé bőven 100+-ot ért a benne rejlő potenciál miatt, még így 1 szezonnal a háta mögött is. Zongorázni nem lehet azt a különbséget, ami a két játékos képességei között van. Lehet, hogy a PL-ben érvényesülhet egy ilyen fizikális játékos hosszabb távon, de a BL-ben fabatkát nem fog érni a kontrajátékra berendezkedett taktikában szerintem... A MU jobban járt volna ha a Dortmundnak utalja inkább azt az összeget Auba-ért
flzoli
Mondjuk Lukakuban pont az a jó, hogy nem csak nagy állat, de még viszonylag gyors is. Azért eddig Ibra volt ott elől... 😀

több mint 6 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 030 — Lucas Scott
@fzoli: nem tudom miért kell átmenni személyeskedésbe, egy amúgy sztem eddigi korrekt vitában, de te tudod, ezzel saját magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt.

eleve szép a történetben mondjuk épp addig megyünk vissza, ameddig a Real bevásárolt. (csak megjegyzés: vegyük alapul a BL döntőt: azon a meccsen összesen 6 olyan játékos volt, aki 13 előtt érkezett, összesen 202 milla értékben. erre mondom, hogy a Man City bevásárol, mint ti tettétek korábban, ezért követik a példátokat) persze önkényesen mki kitalálhatna akármilyen időszakokat, de jól van legyen.

másik szép dolog a történetben, hogy az idei évet szerepeltetjük, amikor még bő 1 hónap hátra van a transzferből, legalább a szeptember elejét meg lehetne várni ezzel, mikor véglegesek lesznek főleg, hogy még a Real idén tervez egy szép 150+ millás transzfert is, míg pl. Bayern meg feltehetőleg már ha vmit csinál is, akkor eladni fog (Sanches pl.) tehát még messze nem végleges ez, amit be akartok állítani. úgy gondolom, hogy ezt jeleztem is korábban.

amúgy a számokat nem tudod honnan veszed, de én pl a transfermarktban nézem, és nagyon nem egyezik pár adat, amit te írtál. (pl a Realnál idén + 75 millát mutat).
azt mondom, hogy ha mképpen úgy akarjuk, hogy már az idei nyarat is nézzük, akkor úgy a tisztességes, hogy várjuk meg a szeptembert, és akkor készítsünk összesítést.

aláírom, hogy azért a Real fejlődött az átigazolások terén (bár ha Mbappét megveszi 150+ milláért, akkor ugyanoda jutunk vissza), de az is tény ,hogy előtte szépen bespájzoltak. Ilyen szempontból a Bayern utóbbi 2-3-4 éve sem tetszik, mert túl sok az igazolás, de ha nem jók az utánpótlás csapataink nem tudunk mit tenni. de még mindig más kávéházban járunk, amikor a legnagyobb kiadott vásárlásunk éppen, hogy több, mint a 40 millió (Tolisso idén). mi inkább kisebb pénzért veszünk, általában projekt játékosokat, aztán vagy bejön vagy nem. picit azért félek, hogy mi lesz velünk, mert Ribery és Robben is max 1-2 évig bírja még ilyen szinten, és Coman eddig számomra nem mutatott sokat, Costa meg egy hisztis pöcs lett. Gnabry akár be is válhat, de a másik oldalra még kell nekünk egy játékos, akit nem tudok ki lesz. én pl örülök, hogy Sanchezért nem dobtunk ki az ablakon 60+ millát főleg ilyen fizetési igénnyel. menjen, ahova akar másodhegedűsnek vagy maradjon az Arsenalban, és harcolhat a 4. helyért. James ilyen szempontból is sokkal jobb vétel volt, és sztem Ancelottinál másodvirágzását fogja élni, tökéletesen beleillik a rendszerébe, feltehetőleg Müller kárára (ami megérne újabb misét, hogy nagyon sajnálni fogom).
míg a spanyol nagyágyúk, az angol csapatok, és a PSG nem rest költeni akár 40 millás összegeket középszerű játékosokra, a nagyobb nevekre meg bőven adják a 70 milla körüli, feletti pénzeket, addig a Bayern nagyon megnézni kire mennyit ad ki. vannak besült igazolások is, de kisebb pénz, kisebb veszteség.

most utoljára megkérlek, hogy ezt a személyeskedést hagyd el, mert semmi értelme sincsen, és nem érzem úgy, hogy bármilyen okot adhattam volna erre. vagy hát ha folytatod, akkor legfeljebb ignorállak, és ahelyett, hogy értelmesen vitatkoznánk erről, megismernénk a másik álláspontját is, majd beszélhetsz kvázi a falnak.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 6 éve
Atik15 Carolina Panthers LSU Tigers 195
1-1
😊
mindenki a vizes topikban van 😕
😀
ZoliMP
én is a pólót néztem, de nagyon kíváncsi vagyok mi sül ki ebből a párharcból
eddig akárhányszor reményt keltő eredmény született a visszavágóra, csúnya pofon lett belőle
NB2
szep ez a 2-1 de a meccset latva sajna azt kell h mondjam h ha a bordeux elesebb lesz akkor egy sima vereseg benne van itthon😕
ZoliMP
Igen, önmagukhoz képest egész jól játszott a Vidi
több mint 6 éve
YoungZeeZee 7 939
1-1
😊
mindenki a vizes topikban van 😕
😀
ZoliMP
én is a pólót néztem, de nagyon kíváncsi vagyok mi sül ki ebből a párharcból
eddig akárhányszor reményt keltő eredmény született a visszavágóra, csúnya pofon lett belőle
NB2
szep ez a 2-1 de a meccset latva sajna azt kell h mondjam h ha a bordeux elesebb lesz akkor egy sima vereseg benne van itthon😕
több mint 6 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 836 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Perezt lehet kordában tartja valaki valamivel nem tudom, de a Real amit az utóbbi években csinál az a követendő minta mindegyik TOP csapatnak jelenleg.
flzoli
a Man City és a PSG is követi a példáját valóban az átigazolások terén, csak kevesebb sikerélménnyel a pályán.
csebi
Legalább hülyeséget ne beszélj már légyszíves. Megértem, hogy nem erősséged a matek, és a Real említése is merevedési zavart okoz nálad, de legalább nézz utána hogyha állítasz valamit:
(ne zavarjon majd össze a lenti sok szám, csak görgess a színes betűs részhez)

TRANSFER RESULTS 13/14
Juve: +£10.59m
Bayern: -£18.70m
Chelsea: -£44.98m
Real: -£52.70m
Barca: -£62.14m
MU: -£64.03m
City: -£89.00m
PSG: -£92.99m

TRANSFER RESULTS 14/15
Chelsea: +£6.08m
Bayern: +£255k
Real: -£15.56m
Juve: -£17.03m
PSG: -£40.21m
City: -£49.02m
Barca: -£72.18m
MU: -£124.15m

TRANSFER RESULTS 15/16
Chelsea: -£2.56m
Barca: -£10.80m
MU: -£46.69m
Bayern: -£47.18m
Juve: -£59.29m
Real: -£59.37m
PSG: -£79.22m
City: -£124.02m

TRANSFER RESULTS 16/17
Real: +£6.38m
Bayern: -£15.05m
Juve: -£15.67m
Chelsea: -£20.74m
PSG: -£72.08m
Barca: -£75.61m
MU: -£117.17m
City: -£151.00m

TRANSFER RESULTS 17/18
Real: +£63.75m
PSG: +£850k
Juve: -£19.98m
Barca: -£36.98m
Chelsea: -£53.13m
Bayern: -£64.77m
MU: -£94.52m
City: -£169.24m

---------------------------------------------------
A transzfer egyenlegek "összevetése" alapján a rangsor így nézz ki az FFP bevezetése óta
1. Real
1. Chelsea
3. Juve
3. Bayern
5. Barca
6. PSG
7. MU
8. City

több mint 6 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 030 — Lucas Scott
Perezt lehet kordában tartja valaki valamivel nem tudom, de a Real amit az utóbbi években csinál az a követendő minta mindegyik TOP csapatnak jelenleg.
flzoli
a Man City és a PSG is követi a példáját valóban az átigazolások terén, csak kevesebb sikerélménnyel a pályán.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 740 — Cowboys fan
re: Real

az meg a másik, hogy oké, hogy most nem költöttek sokat, mert a csapat magja kialakult, kevés hiányposzt volt, nem kellett sok ember. de ez csak azért lehetett, mert a négyes bohóc már ott van egy csomó éve, a hetes már ott van vagy nyolc éve, de ő is egy halom pénzbe került. Benzin ott van időtlen idők óta, de ő is egy halom pénzbe került. a balhátvéd bohóc gondolom nem két marék szotyiért szerződött oda, a kapust úgy szerezték, hogy jól védett a vébén, és jó sok pénzért szerződtették talán valamelyik futottak még Primera-csapatból. a francia középhátvéd csávó ígéret volt, tehát nem aprópénz, Kroos 30 millába fájt, ki is van még?

szóval itt igazából arról van szó, hogy ha nincs világlegjobbja saját nevelés, akkor rengeteg pénzért a világlegjobbja kell. idővel persze lehetne csinálni egy "virtuális" transzferegyenleget, ami kb azt tartalmazza, hogy az adott évben fajlagosan mennyibe kerül a játékos (pl. egy százmilliós vétel első évben a teljes értékén számít bele, második évben ötvennel, harmadik évben harminchárommal stb), nem tudom, mennyivel másabb értékek jönnének ki.
jó, az első két helyen a két mencseszteri csodabrigád állna, az megvan. de azon kívül 😊
slowmotion
Oké akkor nézzük azt a rohadt sok pénzt.
Roni 94M volt igen, drága de a világ legjobbja volt már akkor is , 10x annyi pénz hozott 3 BL-t nyerünk vele, rúgott 400 gólt...
4-es bohóc Ramos 27M Benzi 35M, balhátvéd bohóc 6,5M (mai átigazolási piacon ez inkább fél marék szotiy) , nagyon sok pénzért szerzett Navas 10M (50m-es De Gea helyett)
Modric 30M, Varane 10M, Isco 25M, Casemiro 7M, Kroos 30M, Danilo 31M , Kovacevic 31M
Azért szerintem ez a csapat most kb 2-3xát éri. Ráadásul egy jó pár fiatal spanyol is ott lebeg a kezdő mögött Vasquez vagy Asensiora gondolván.

Persze hozzáteszem, ha James-szel és Bale-lel jöttél volna akkor még lett is volt jogosultsága annak amit írsz.
Mondjuk James szerintem a Bayernben nagy király lesz, ha a posztján játszhat, egyszerűen a Real keretébe nem fért be úgy, hogy még Zizuval is összeveszett. Bale meg folyton sérült.

Mbappé. Érdekes kérdés, de szerintem pont a fent leírt olcsóbb mag miatt, megengedhetné magának a Madrid hogy bevállalja, de neki jobb lenne ha maradna Monacoba. Mondjuk ha fel akkora ász lesz mint aminek bevan harangozva már megvan oldva jó időre a csatár porszt.
Toca
tényleg, a Bél gyerek... mindig azelőtt sérül le, mielőtt megnéznék egy Margit meccset, már totál kimaradt 😊
és mennyire jó, hogy Genyát nem engedte el a MU, nem?

most kellene összerakni ezt a keretet, akkor sem ennyi lenne

nem baj, én szubjektív vagyok, nem vagyok madridista, mint ez az Embappé csávó

(egyébként hogy lehet egy feka francia madridista? hogy lehet egy akárki nem spanyol madridista? Puskás az volt, de neki ahhoz oda kellett szerződnie.
én sem tartom magam scousernek, akkor sem tartanám magam annak, ha amúgy évente öt meccset megnéznék az Anfielden, de mindegy, én vagyok a hülye.)
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 21 970 — nabege2@yahoo.com
1-1
😊
mindenki a vizes topikban van 😕
😀
ZoliMP
én is a pólót néztem, de nagyon kíváncsi vagyok mi sül ki ebből a párharcból
eddig akárhányszor reményt keltő eredmény született a visszavágóra, csúnya pofon lett belőle
több mint 6 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 836 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Ha már költekezés kb a MU és a City duót kellene kizárni a lecsóba, főleg utóbbit, mert az eszetlenség teteje amit csinálnak.
Beki
A PSG és a Real sem sokkal jobb, tetszik vagy sem. Nyilván most nem az elmúlt két évről van szó. A City végképp gáz, de amúgy szerintem az MU nem olyan visszataszító, igazából egy-egy iylen egészen nevetséges igazolása van, lásd Pogbát. De egy Lukaku szerintem abszolút nem irreális, mivel a posztja miatt extrán fontos, sima, középkategóriás támadók és középpályások cserélnek csapatot 40-50 milliókért.

Jelenleg Lukaku szerintem azért top10-es csatár, és azért az angoloknál az is fontos tényező, hogy valaki a PL-ben bizonyított már évekig. Ezzel szemben mondjuk egy Morata árán már valóban köpni-nyelni nem tudok. Oké, támadó, oké, nagyon sok lehet benne, de azért számomra inkább az az irreális, mintsem Lukaku mondjuk. Lindelöf sem olyan kirívó szerintem. Na a City védelme, az kirívó.

A PSG-nek viszont választása nincsen, ezt tudják ők is. Elfárad a csapat, hiába áll jó nevekből, nem jutnak egyről a kettőre, márpedig nekik a kettő az Bajnokok Ligája. Tovább javulni már csak úgy tudnak, hogyha topcsapat klasszisát elcsábítják, ehhez pedig ki kell pengetni azt az árat, ami a jelenlegi, így is elborult időkben is simán átírja a labdarúgás és az átigazolások krónikáját.
Stez
Egyszerűbb lenne ha leírnád az elején, hogy hányingered van a Realtól, és teljesen az angol színekre van festve a szemüveged....

Perezt lehet kordában tartja valaki valamivel nem tudom, de a Real amit az utóbbi években csinál az a követendő minta mindegyik TOP csapatnak jelenleg. Ahol egy Lukaku annyi pénzért elkel, Mbappé bőven 100+-ot ért a benne rejlő potenciál miatt, még így 1 szezonnal a háta mögött is. Zongorázni nem lehet azt a különbséget, ami a két játékos képességei között van. Lehet, hogy a PL-ben érvényesülhet egy ilyen fizikális játékos hosszabb távon, de a BL-ben fabatkát nem fog érni a kontrajátékra berendezkedett taktikában szerintem... A MU jobban járt volna ha a Dortmundnak utalja inkább azt az összeget Auba-ért

több mint 6 éve
YoungZeeZee 7 939
1-1
😊
mindenki a vizes topikban van 😕
😀
több mint 6 éve
ozibozi New York Giants 15 423
Lukakunak pont azt róják fel, hogy komoly csapatok ellen gyengusz, most kiderül merre indul el. A legjobb korban van, de egy rossz szezon, vagy sérülés és gyorsan a 'helyére kerülhet'