Soccer

41 feliratkozó

10 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
bowl.hu-s Premier League tipper.io csoport:
 tipper.io/hu/bowl-hu-pl-lmakkdqw?join=8fges7u7n40ht4u6

Mehetne ugyan ez a lista egy google doksiba, aminek a linkje (meg a top10 igazolas mondjuk) van megosztva a pinned kommentben.

Borbinho
Ehune:
 docs.google.com/document/d/1MXhc8a9DSUHrc6hP1dC_XZG-6cPsoBFF1ao5ySs27aU/edit?usp=sharing

Szerkesztette: Löfli
több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 784 — Cowboys fan
...DoM
Heinrich is írt egy cikket már a témáról:  www.origo.hu/foci-vb-2014/elemzes/20140627-a-2014-es-vilagbajnoksag-taktikai-valtozasai.htmlSchleck
csak az én fejemben él az a kép, hogy hónapok óta egyre többen beszéltek arról, hogy a magyar válogatottnak is át kellene állnia a 3 védős rendszerre?baggio
nem át, hanem vissza.
megelőztük a korunkat meg a világfutballt, mert Bicskei alatt simán három védővel játszottunk (Korsós, Sebők meg talán Mátyus) 😀
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
Így a csoportkör után azt gondolom ez életem leggyengébb VB-je.
Szórakoztató tagadhatatlan, de szinvonalában rettentően gyenge.
Sobri Jóska
Pedig szinte teljes a konszenzus abban, hogy az elmúlt 4-5 vb közül ez igencsak kiemelkedik, a legutóbbinál pedig klasszisokkal jobb 😊 Szerény véleményem szerint tényleg nagyszerűen indult, viszont fordulóról-fordulóra válik egyre nézhetetlenebbé (erre nagyon rájátszottak a meglehetősen kiegyensúlyozatlan csoportok), remélem ez a trend a nyolcaddöntőkkel megfordul, bár sok esélyt nem látok rá.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Az évi ezer meccset játszó sztárok nagy része nem volt képes semminemű érdemi teljesítményt leadni, csapatként tökéletesen működésképtelen volt egy Anglia vagy Spanyolország, az olaszokról (akiknek pedig ez volt mindig a nagy erényük) nem is beszélve.
Costa Rica, Algéria vagy a teljesen szürke Nigéria 16 közé jutása ékes bizonyítéka annak, hogy szinvonalát tekintve ez a leggyengébb VB az elmúlt 3 évtizedben.
Ugyanis nem zseniális teljesítményüknek köszönhetik az eredményeiket, hanem annak, hogy a többi csapat ennyire gyengén szerepelt.Sobri Jóska
Az üzleti, gazdasági érdekekkel átszőtt labdarúgással nem tudok vitatkozni, bár klubcsapatokkal eljátszva hasonló képet kapnánk szerintem egy 32 csapatos, 1 hónap alatt lebonyolított tornával, ha a kontinensek közötti arányok megtartanák.

Az úgynevezett meglepetéscsapatok azok, akik megfűszerezik a VB-hez hasonló tornákat. Mivel a klubfutballt is áthatja a globalizmus, attól hogy xyz ország bajnoksága látványos játékot produkál, az egyáltalán nem biztos, hogy leképzi a válogatott játékát is.

Azzal pedig teljesen egyetértek, hogy abban a pillanatban, hogy kiesnek a Brazilok el fog szabadulni a pokol. Biztos van rá vészforgatókönyv a rendvédelmi szervek részéről.
több mint 9 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Heinrich is írt egy cikket már a témáról:  www.origo.hu/foci-vb-2014/elemzes/20140627-a-2014-es-vilagbajnoksag-taktikai-valtozasai.htmlSchleck
Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan fog kinézni Van Gaal Manchesterje és mennyire tud ez a játékstílus (ha ott is ezt a direkt futballt valósítja akár csak alkalmanként 3-as hátvédsorral) sikeres lenni Angliában. Mert ha beválik, akkor valószínűleg tömegével fognak rá váltani a csapatok.
több mint 9 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
csak az én fejemben él az a kép, hogy hónapok óta egyre többen beszéltek arról, hogy a magyar válogatottnak is át kellene állnia a 3 védős rendszerre?baggio
A magyar játékosok olyan mértékben alulképzettek taktikailag, hogy felesleges ábrándokat szőni a különböző felállásokról. Támadószellemű felállásokhoz bónusznak hiányzik még a technikai tudás, védekező harcmodorhoz meg a fizikum és szervezettség. Mindkettőnél jelen van a lassú gondolkodás.

Úgy gondolom, hogy még mindig a 433 adja a legtöbb esélyt a válogatottnak két szélső, egy csatár és három belső középpályás, akik inkább labdatartó, védekező beállítottságúak. A kreativitást meghagyják az első hármas triónak.
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 376 — #NoStress
Így a csoportkör után azt gondolom ez életem leggyengébb VB-je.
Szórakoztató tagadhatatlan, de szinvonalában rettentően gyenge.
Az évi ezer meccset játszó sztárok nagy része nem volt képes semminemű érdemi teljesítményt leadni, csapatként tökéletesen működésképtelen volt egy Anglia vagy Spanyolország, az olaszokról (akiknek pedig ez volt mindig a nagy erényük) nem is beszélve.
Costa Rica, Algéria vagy a teljesen szürke Nigéria 16 közé jutása ékes bizonyítéka annak, hogy szinvonalát tekintve ez a leggyengébb VB az elmúlt 3 évtizedben.
Ugyanis nem zseniális teljesítményüknek köszönhetik az eredményeiket, hanem annak, hogy a többi csapat ennyire gyengén szerepelt.
Egy costa ricai játékosnak élete 3 (4,5) meccse a VB, egy angol vagy olasz sztárnak egy kellemetlen kötelezettség.
A soccert nem követve a valós játékerőről nincs pontos képem, de kizártnak tartom, hogy ennyire alulmotivált csapatokat, mint például az angol vagy az olasz láttam e valaha világbajnokságon. Nem görcsösek vagy pechesek voltak, egyszerűen szarok. Csapatként nulla teljesítményt nyújtottak.
Amiből az következik, hogy a klubfutball óriási üzletté válásával, az ilyen anakronisztikus rendezvények, mint egy nemzeti válogatottakat eröltetetten összeterelő, egymással életükben először találkozó, sok esetben tök érdektelen játékosokat közös csapatba kényszerító eseménynek teljesen megváltozik a jellege.
Azok a csapatok a koncentráltabbak, összeszedettebbek és így nyernek nagyobb eséllyel, ahol egy ilyen eseménynek valamilyen oknál fogva nagyobb a jelentősége.
Míg egy világsztárnak csak egy kellemetlenség, addig egy gyengébb játékosnak személyes kiugrási lehetőség, vagy egy nacionalizmustól jobban áthatott ország játékosának érzelmi plusz.
Számukra biztos csodás napok ezek, de kivülállóként úgy vélem, hogy ez a VB lesz az, amire majd pár évtized múltán azt mondják, hogy az első lépés volt azon az úton, melynek végén majd a VB-ket nem nemzetállamok, hanem cégek/vállalkozások vagyis klubcsapatok fogják vívni.
Arról nem is beszélve, hogy ez a VB addig VB, és nem pedig egy orbitális dinamittal töltött szarkupac tetején történő életveszélyes táncikálás, amíg a brazilok versenyben vannak. Ha kiesnének, akkor egy 200 milliós nyomorban élő ország kapna lehetőséget arra, hogy elkeseredettségét a világ elé tárja.

több mint 9 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
...DoM
Heinrich is írt egy cikket már a témáról:  www.origo.hu/foci-vb-2014/elemzes/20140627-a-2014-es-vilagbajnoksag-taktikai-valtozasai.htmlSchleck
csak az én fejemben él az a kép, hogy hónapok óta egyre többen beszéltek arról, hogy a magyar válogatottnak is át kellene állnia a 3 védős rendszerre?baggio
És kik lennének a wingback-ek? Nem nagyon látom én az emberanyagot a 3-5-2-höz, ellenben a 4-5-1/4-3-3-hoz legalább a szélsőink megvannak.Schleck
Kik?Toca
Dzsudzsák és Lovrencsics.

több mint 9 éve
Toca Minnesota Vikings 18 688 — Vikings fan
...DoM
Heinrich is írt egy cikket már a témáról:  www.origo.hu/foci-vb-2014/elemzes/20140627-a-2014-es-vilagbajnoksag-taktikai-valtozasai.htmlSchleck
csak az én fejemben él az a kép, hogy hónapok óta egyre többen beszéltek arról, hogy a magyar válogatottnak is át kellene állnia a 3 védős rendszerre?baggio
És kik lennének a wingback-ek? Nem nagyon látom én az emberanyagot a 3-5-2-höz, ellenben a 4-5-1/4-3-3-hoz legalább a szélsőink megvannak.Schleck
Kik?
több mint 9 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
...DoM
Heinrich is írt egy cikket már a témáról:  www.origo.hu/foci-vb-2014/elemzes/20140627-a-2014-es-vilagbajnoksag-taktikai-valtozasai.htmlSchleck
csak az én fejemben él az a kép, hogy hónapok óta egyre többen beszéltek arról, hogy a magyar válogatottnak is át kellene állnia a 3 védős rendszerre?baggio
És kik lennének a wingback-ek? Nem nagyon látom én az emberanyagot a 3-5-2-höz, ellenben a 4-5-1/4-3-3-hoz legalább a szélsőink megvannak.

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
...DoM
Heinrich is írt egy cikket már a témáról:  www.origo.hu/foci-vb-2014/elemzes/20140627-a-2014-es-vilagbajnoksag-taktikai-valtozasai.htmlSchleck
csak az én fejemben él az a kép, hogy hónapok óta egyre többen beszéltek arról, hogy a magyar válogatottnak is át kellene állnia a 3 védős rendszerre?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
...DoM
Heinrich is írt egy cikket már a témáról:  www.origo.hu/foci-vb-2014/elemzes/20140627-a-2014-es-vilagbajnoksag-taktikai-valtozasai.html

több mint 9 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Ha van taktikai újdonsága a VB-nek, akkor az a 3-védős rendszerek sikere. Érdekes lesz látni, hogy mennyire fog elterjedni például Angliában vagy éppen Németországban.

The three-man defence has been highly successful so far. A three-man defence has played a four-man defence (at least from the start) on ten occasions. These matches have produced eight victories for the three-man defence, and two draws. A back four is yet to beat a back three. There have been two meetings between three-man defences, Uruguay 1-0 Italy and Netherlands 2-0 Chile.
Bár a 3 középhátvédnek, vagy éppen az ötvédős rendszernek (két wingbackkel) éppen az 1 csatár és 2 szélső, vagy két szélső és hamis kilences felállások az achilles sarkai, melyek még mindig a legelterjedtebb támadó felállásnak számítanak:

When playing against a back three/five, the general rule is not to play two upfront. That’s exactly what the back three wants – it means they’re not stretched on the flanks, or outnumbered in midfield. They have a spare man, and can sit deep against two strikers without too many problems.
Hozzátartozik még a történethez, hogy ez a felállás általában labdabirtoklásra épül és felfogásában dinamikusabb támadófutballt jelent valódi csatárral (támadókkal) játszva, mint a spanyol tikitaka teletömve passzoló középpályásokkal, mégis talán ahhoz a rendszerhez áll a legközelebb.

Az idézetek a zonalmarking.net elsőosztályú elemző oldalról származnak.
több mint 9 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 292 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
 www.boston.com/bigpicture/2014/06/world_cup_goals.html


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 9 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 337 — Invisible man
Müller az edzésen nem bír magával XD



A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 9 éve
YoungZeeZee 7 941
 m.sportgeza.hu/sport/marodiaklistaja/2014/06/27/a_fifa_pontosan_olyan_sportszerutlen_mint_suarez/?rnd=79
több mint 9 éve
yooker New York Giants 7 333 — Expect the Best !
kicsit segíts légyszíves mielőtt döntenék!
az első "eset" az melyik meccsen is történt....?yooker
Te felvázoltad a létező legrosszabb forgatókönyvet, ugyanezt csináltam én is. Azzal tisztában vagy, hogy mondjuk egy harapással hány fajta fertőzést szedhetsz össze? Ha egy hepatitises harap meg, akkor is inkább azt választanád a becsúszás helyett?baggio
sztem ahhoz azért nagyon kemény harapás szükségeltetik hogy elkapj valami betegséget!annak a véráramba kell jutnia... itt nem harci kutyákról van azért szó... de nem ez a lényeg!
hanem az hogy ő hazament , és örökre meg van bélyegezve, a hentes és mészáros szakosok meg vígan elvannak továbbra is, pedig bizonyíték lenne bőven...yooker
Harmadik alkalommal harapott bele valakibe kamerák előtt meccs közben, legutoljára egy világbajnokságon, tényleg felettébb érdekes, hogy ezután valakit megbélyegeznek. A becsúszás, legyen a játék egyik megszokott eleme, ami legyen bármilyen durva, kevésbé "tűnik fel", mint amit suarez csinált, nem tudom ebben mit nem lehet megérteni, és mi értelme van más esetekre mutogatni egy ennyire megmagyarázhatatlan tahóság láttán.baggio
a klasszikus egymás mellett elbeszélés esetével állunk szemben így jobb ha inkább hagyjuk! 😉
csak annyit hogy Suarez sztem is megérdemelte ahogy már le is írtam korábban...
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
kicsit segíts légyszíves mielőtt döntenék!
az első "eset" az melyik meccsen is történt....?yooker
Te felvázoltad a létező legrosszabb forgatókönyvet, ugyanezt csináltam én is. Azzal tisztában vagy, hogy mondjuk egy harapással hány fajta fertőzést szedhetsz össze? Ha egy hepatitises harap meg, akkor is inkább azt választanád a becsúszás helyett?baggio
sztem ahhoz azért nagyon kemény harapás szükségeltetik hogy elkapj valami betegséget!annak a véráramba kell jutnia... itt nem harci kutyákról van azért szó... de nem ez a lényeg!
hanem az hogy ő hazament , és örökre meg van bélyegezve, a hentes és mészáros szakosok meg vígan elvannak továbbra is, pedig bizonyíték lenne bőven...yooker
Harmadik alkalommal harapott bele valakibe kamerák előtt meccs közben, legutoljára egy világbajnokságon, tényleg felettébb érdekes, hogy ezután valakit megbélyegeznek. A becsúszás, legyen a játék egyik megszokott eleme, ami legyen bármilyen durva, kevésbé "tűnik fel", mint amit suarez csinált, nem tudom ebben mit nem lehet megérteni, és mi értelme van más esetekre mutogatni egy ennyire megmagyarázhatatlan tahóság láttán.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
yooker New York Giants 7 333 — Expect the Best !
kicsit segíts légyszíves mielőtt döntenék!
az első "eset" az melyik meccsen is történt....?yooker
Te felvázoltad a létező legrosszabb forgatókönyvet, ugyanezt csináltam én is. Azzal tisztában vagy, hogy mondjuk egy harapással hány fajta fertőzést szedhetsz össze? Ha egy hepatitises harap meg, akkor is inkább azt választanád a becsúszás helyett?baggio
sztem ahhoz azért nagyon kemény harapás szükségeltetik hogy elkapj valami betegséget!annak a véráramba kell jutnia... itt nem harci kutyákról van azért szó... de nem ez a lényeg!
hanem az hogy ő hazament , és örökre meg van bélyegezve, a hentes és mészáros szakosok meg vígan elvannak továbbra is, pedig bizonyíték lenne bőven...
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
kicsit segíts légyszíves mielőtt döntenék!
az első "eset" az melyik meccsen is történt....?yooker
Te felvázoltad a létező legrosszabb forgatókönyvet, ugyanezt csináltam én is. Azzal tisztában vagy, hogy mondjuk egy harapással hány fajta fertőzést szedhetsz össze? Ha egy hepatitises harap meg, akkor is inkább azt választanád a becsúszás helyett?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
+ kib@szott Capello kiherélte az oroszokat, olyan sótlanul játszottak az egész tornán hogy rossz volt nézni...
az meg külön röhej hogy még így is simán továbbmentek volna ha mondjuk pl. én védek náluk... 😊yooker
2008-ban öröm volt nézni a viilámgyors kontrákkal operáló, pezsgő, lendületes focit játszó oroszokat, Akkor sem volt jó védelmük, de előrefele parádésan fociztak. Most...
több mint 9 éve
yooker New York Giants 7 333 — Expect the Best !
Megérdemelte ,de ezzel Suarez lett a foci Zushlag Jánosa....
most aztán mindenki elégedett lehet micsoda kőkemény rendet tart a FIFA.... LOL!
azért egy rögtönzött szavazást tartanék az ítélkezők között hogy egy vállba harapást vagy egy páros lábas sípcsontos belépőt választanának-e mondjuk adott esetben...yooker
Te melyiket választanád?

 myriport.hu/wp-content/uploads/2013/07/TheWalkingDead_S2_ep01_Z04.jpg_cmyk.jpg[/img]

 www.youtube.com/watch?v=A4-K3JUuRTU[/youtube]

| (Ronaldinho megúszta különösebb sérülés nélkül) | baggio
kicsit segíts légyszíves mielőtt döntenék!
az első "eset" az melyik meccsen is történt....?
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
Megérdemelte ,de ezzel Suarez lett a foci Zushlag Jánosa....
most aztán mindenki elégedett lehet micsoda kőkemény rendet tart a FIFA.... LOL!
azért egy rögtönzött szavazást tartanék az ítélkezők között hogy egy vállba harapást vagy egy páros lábas sípcsontos belépőt választanának-e mondjuk adott esetben...yooker
Te melyiket választanád?





| (Ronaldinho megúszta különösebb sérülés nélkül) |


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
yooker New York Giants 7 333 — Expect the Best !
+ kib@szott Capello kiherélte az oroszokat, olyan sótlanul játszottak az egész tornán hogy rossz volt nézni...
az meg külön röhej hogy még így is simán továbbmentek volna ha mondjuk pl. én védek náluk... 😊
több mint 9 éve
yooker New York Giants 7 333 — Expect the Best !
Megérdemelte ,de ezzel Suarez lett a foci Zushlag Jánosa....
most aztán mindenki elégedett lehet micsoda kőkemény rendet tart a FIFA.... LOL!
azért egy rögtönzött szavazást tartanék az ítélkezők között hogy egy vállba harapást vagy egy páros lábas sípcsontos belépőt választanának-e mondjuk adott esetben...
több mint 9 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
Dallas Cowboys closely studying tape of USA vs Germany desperately trying to learn how to lose and still advance.
😀
*elnézést az érintett fanoktól*petey
énisbocs, de van még:

"Jerry Jones wants to know if the NFL can be played in World Cup system so the Cowboys could advance if they lose"

Mindig jövőre