Soccer

41 feliratkozó

10 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
bowl.hu-s Premier League tipper.io csoport:
 tipper.io/hu/bowl-hu-pl-lmakkdqw?join=8fges7u7n40ht4u6

Mehetne ugyan ez a lista egy google doksiba, aminek a linkje (meg a top10 igazolas mondjuk) van megosztva a pinned kommentben.

Borbinho
Ehune:
 docs.google.com/document/d/1MXhc8a9DSUHrc6hP1dC_XZG-6cPsoBFF1ao5ySs27aU/edit?usp=sharing

Szerkesztette: Löfli
több mint 9 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 050 — Lucas Scott
Müller keze hol volt? kirakta mindkettő az evezőt, csak az egyikük elvesztette a párharcot és esett is egyből. Ronaldo esetén már jönnének is a Krisztina Rinyáldós posztok, de ha német csinálja akkor a másik a hibás. Mondjuk annyi különbség volt hogy míg pepe nem látta hol a keze, addig Müller igen, de Persze pepe a fasz. Ha én kirakom a kezem hogy ne tudjál megelőzni futás közben, te meg belefutsz a kezembe akkor is én vagyok a geci? Mert ha megnézte volna hogy hol az arca azt mondom hogy állítsák ki, de itt semmi ilyen nem volt. A labdát akarta fedezni, hogy a német ne férjen hozzá.
megjegyzem ugyanilyen helyzetben pepe dobta már föl magát mint müller és kapta is a savat. Persze jogosan.
Az az "illedelmesen megkérdezte" az meg elég durva kifejezés 😀eaglesmcnabb
az illedelmest iróniából írtam...

Müller keze Pepe vállánál volt, Pepe meg arc magasságban hátracsapott... amúgy ezért sztem sem járt piros lap, de ettől simán elfeküdhet egy ember, főleg ugye manapság

Krisztinya Rinyáldó posztok azok más miatt jöhetnek a meccs miatt 😀 Boateng, aki sztem idén nem játszott jobb hátvédet, mert Rafinha tolta ott, kb levette egész meccsen 😀

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 779 — Cowboys fan
a Pepe-esethez:
5. Müllerben az a legborzasztóbb, hogy ilyen alkattal futballisták utoljára talán a hetvenes években éltek meg, a mai fizikális játékban már nem. és ő persze ennek ellenére fossa a gólokat.slowmotion
ez miért borzasztó????? éppen ettől a nagybetűs TEHETSÉG. míg egy Messi fa**át mki sz*pja, addig Müllernél ez meg a legborzasztóbb...
ne felejtsük el, hogy Müllernél egy olyan dolog természetes, ami mostani focistáknál egyáltalán nem: ALÁZAT. de persze emiatt ő sosem fogja megkapni azt a rivaldafényt, amit mondjuk egy C megkap, mert mai világban minden becsülendő csak az nem, aki alázattal sportol...

attól még Pepe odaütött neki, majd ha neked is az arcodra csapnak ilyen sebességnél futás közben, akkor mondd, hogy nem eshetsz el tőle - megjegyzem, hogy már a szándékot büntetni kell, ezért lényegtelen, hogy volt-e kontakt, és az mekkora volt...-, a lefejelésnél meg egyből felpattant és illedelmesen megkérdezte, hogy " whas machst du"? nem tudom Pepe mennyire értette, de válaszolt rá.

ja és Coantrao-nál is elmaradt egy piros, feje fölött volt a könyöke magasan, elég egyértelmű volt, ha még el is fogadjuk, hogy mindenképpen fel kell húzni a könyökünket a lendülethez, akkor sem fejnél magasabbra emelem...csebi
odamész, ránézel, lesajnálod, mert még az u15-ös ötvenkilós hátvéd is arrébb tolja.
de erre vág neked hármat. ő a rejtőzködő végzet, a lesből támadó ruhaszárítókötél, vagy nevezd aminek akarod.
talán valóban nem volt helyes a szóhasználat. talán azt kellett volna mondanom, hogy a legviccesebb. whatever. ki a faszt érdekel...

egyébként valószínűleg nem esnék el. és tudod, miért nem? mert nekem a foci megmaradt hobbiszinten, de serdülő II. után felhagytam a versenyszerű focival. és mivel elkezdeni sem ötévesen kezdtem, ezért nem kódolódott belém az, hogy bármekkora érintéstől összecsukoljak. mert amikor edzésen, kétkapus játék közben telibe néztem egy kapuralövést (14 évesen egy 18-20 évesét), akkor sem feküdtem öt percig a földön, hanem azonnal felkeltem, megráztam a fejem, és mentem tovább. és azért össze sem lehet hasonlítani egy megbikázott labdát (még a régi, varrott verzió volt, nem ez a műanyag szar, amit ma használnak) egy legyintéssel, főleg nem egy ekkorával.

a labda fedezésének a szándékát meg nemigen szokták büntetni. és azért megjegyezném, hogy a Csillagászt nem kimondottan kedvelem, sőt... de ezt a kiállítást nem érdemelte meg szvsz.
több mint 9 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 336 — Invisible man
megjegyzem, hogy már a szándékot büntetni kell, ezért lényegtelen, hogy volt-e kontakt, és az mekkora volt.
ja és Coantrao-nál is elmaradt egy piros, feje fölött volt a könyöke magasan, elég egyértelmű volt, ha még el is fogadjuk, hogy mindenképpen fel kell húzni a könyökünket a lendülethez, akkor sem fejnél magasabbra emelem...csebi
Hányan fejeznének be egy focimeccset ha ez így lenne???Matthew99
hányszor van az, hogy könyökkel ledózerolod másnak a fejét? azért ez nem olyan gyakori...csebi
Hányszor láttál visszajátszást? Szinte nincs olyan, hogy az egyiknek ne lenne fent a könyöke arcnál. Aztán már csak centiken múlik, hogy el is éri vagy csak a szele kapja el a másikat.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Az az "illedelmesen megkérdezte" az meg elég durva kifejezés 😀eaglesmcnabb
Na de várjál, mert megtudtuk, hogyha az egyik üvölt és megérinti a másikat az piros, de ha a másik is üvölt és összeérnek, akkor minden ok. Nem ám dupla piros, nem, az úgy teljesen rendben lévő. Ezek alapján Müller egy talpig úriember.
több mint 9 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
a Pepe-esethez:
5. Müllerben az a legborzasztóbb, hogy ilyen alkattal futballisták utoljára talán a hetvenes években éltek meg, a mai fizikális játékban már nem. és ő persze ennek ellenére fossa a gólokat.slowmotion
ez miért borzasztó????? éppen ettől a nagybetűs TEHETSÉG. míg egy Messi fa**át mki sz*pja, addig Müllernél ez meg a legborzasztóbb...
ne felejtsük el, hogy Müllernél egy olyan dolog természetes, ami mostani focistáknál egyáltalán nem: ALÁZAT. de persze emiatt ő sosem fogja megkapni azt a rivaldafényt, amit mondjuk egy C megkap, mert mai világban minden becsülendő csak az nem, aki alázattal sportol...

attól még Pepe odaütött neki, majd ha neked is az arcodra csapnak ilyen sebességnél futás közben, akkor mondd, hogy nem eshetsz el tőle - megjegyzem, hogy már a szándékot büntetni kell, ezért lényegtelen, hogy volt-e kontakt, és az mekkora volt...-, a lefejelésnél meg egyből felpattant és illedelmesen megkérdezte, hogy " whas machst du"? nem tudom Pepe mennyire értette, de válaszolt rá.
csebi
Müller keze hol volt? kirakta mindkettő az evezőt, csak az egyikük elvesztette a párharcot és esett is egyből. Ronaldo esetén már jönnének is a Krisztina Rinyáldós posztok, de ha német csinálja akkor a másik a hibás. Mondjuk annyi különbség volt hogy míg pepe nem látta hol a keze, addig Müller igen, de Persze pepe a fasz. Ha én kirakom a kezem hogy ne tudjál megelőzni futás közben, te meg belefutsz a kezembe akkor is én vagyok a geci? Mert ha megnézte volna hogy hol az arca azt mondom hogy állítsák ki, de itt semmi ilyen nem volt. A labdát akarta fedezni, hogy a német ne férjen hozzá.
megjegyzem ugyanilyen helyzetben pepe dobta már föl magát mint müller és kapta is a savat. Persze jogosan.
Az az "illedelmesen megkérdezte" az meg elég durva kifejezés 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
De ez már a foci magasabb, művészi szintje. 😉Atari
Inkább "kislány sporttá" tétele. 😀
Szerencsére a "való élet" nem így működik, lennének pislogások, ha egy csokilopásért ugyanolyan életfogytiglan járna, mint emberölésért...

"Ha valaki fölmegy a színpadra és elhányja magát, mindig találunk valakit, aki azt mondja erre, művészet."- Woody Allen
több mint 9 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 050 — Lucas Scott
megjegyzem, hogy már a szándékot büntetni kell, ezért lényegtelen, hogy volt-e kontakt, és az mekkora volt.
ja és Coantrao-nál is elmaradt egy piros, feje fölött volt a könyöke magasan, elég egyértelmű volt, ha még el is fogadjuk, hogy mindenképpen fel kell húzni a könyökünket a lendülethez, akkor sem fejnél magasabbra emelem...csebi
Hányan fejeznének be egy focimeccset ha ez így lenne???Matthew99
hányszor van az, hogy könyökkel ledózerolod másnak a fejét? azért ez nem olyan gyakori...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 9 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 336 — Invisible man
megjegyzem, hogy már a szándékot büntetni kell, ezért lényegtelen, hogy volt-e kontakt, és az mekkora volt.
ja és Coantrao-nál is elmaradt egy piros, feje fölött volt a könyöke magasan, elég egyértelmű volt, ha még el is fogadjuk, hogy mindenképpen fel kell húzni a könyökünket a lendülethez, akkor sem fejnél magasabbra emelem...csebi
Hányan fejeznének be egy focimeccset ha ez így lenne???


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 9 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 050 — Lucas Scott
a Pepe-esethez:
5. Müllerben az a legborzasztóbb, hogy ilyen alkattal futballisták utoljára talán a hetvenes években éltek meg, a mai fizikális játékban már nem. és ő persze ennek ellenére fossa a gólokat.slowmotion
ez miért borzasztó????? éppen ettől a nagybetűs TEHETSÉG. míg egy Messi fa**át mki sz*pja, addig Müllernél ez meg a legborzasztóbb...
ne felejtsük el, hogy Müllernél egy olyan dolog természetes, ami mostani focistáknál egyáltalán nem: ALÁZAT. de persze emiatt ő sosem fogja megkapni azt a rivaldafényt, amit mondjuk egy C megkap, mert mai világban minden becsülendő csak az nem, aki alázattal sportol...

attól még Pepe odaütött neki, majd ha neked is az arcodra csapnak ilyen sebességnél futás közben, akkor mondd, hogy nem eshetsz el tőle - megjegyzem, hogy már a szándékot büntetni kell, ezért lényegtelen, hogy volt-e kontakt, és az mekkora volt...-, a lefejelésnél meg egyből felpattant és illedelmesen megkérdezte, hogy " whas machst du"? nem tudom Pepe mennyire értette, de válaszolt rá.

ja és Coantrao-nál is elmaradt egy piros, feje fölött volt a könyöke magasan, elég egyértelmű volt, ha még el is fogadjuk, hogy mindenképpen fel kell húzni a könyökünket a lendülethez, akkor sem fejnél magasabbra emelem...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 9 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Akkor ez a "sportszerűtlen agresszió" ugyanolyan fajsúlyú (a pályán, nem a FEB gyűlésen), mintha izomból megfejelte volna, vagy könyökkel kiüti 2 fogát a meccs közben vagy Střeštík módra lemészárolja hátulról?Tony
Igen, ugyanolyan. Mintha leköpte volna, vagy meghúzta volna a fülét = piros.
Egy kivétel van, amikor kölcsönösen egymás arcába ordítanak és eközben összenyomják a fejüket. Akkor is vigyázni kell, nehogy egyikük mozgása dinamikusabbnak hasson, mert akkor ő "fejelt" (=piros). Itt hibázott Pepe az előadásában. De ez már a foci magasabb, művészi szintje. 😉

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Fejjel lekoccolta Müllert. Ez olyan fajta sportszerűtlen agresszió, amiért most mindenhol következetesen piros jár, szvsz jogosan. Függetlenül attól, hogy előtte belenyúlt-e az arcába, vagy sem.
(Az a, tán tavalyelőtti NFL jelenet jutott eszembe, amikor a játékos egy ítélet nyomán dühösen a levegőbe csapott/legyintett, ám a sidejudge éppen kinyújtott karral mutatott valamit és az ujjaik összeértek. A játékost kizárták a meccsről.
Csak épp képzeljük el, hogy ezután csak 10 emberrel állhatnak fel. Nonsense.)Atari
Ezért, az esetek nagyon döntő részében maximum második sárgás kiállítás szokott lenni, nem egyből piros. Plusz ha ezért piros jár, akkor ha legközelebb, az egyik játékos kakaskodás közben meglöki a másikat, azért meg akasztás fog?
Akkor ez a "sportszerűtlen agresszió" ugyanolyan fajsúlyú (a pályán, nem a FEB gyűlésen), mintha izomból megfejelte volna, vagy könyökkel kiüti 2 fogát a meccs közben vagy Střeštík módra lemészárolja hátulról? Mert szerintem baromira nem. Nem vagyok Pepe fan, de csak a személye miatt ne essen már más elbírálás alá.
több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 779 — Cowboys fan
a Pepe-esethez:
1. hadonászott Pepe, de a kontakt egész kicsinek tűnt
2. a lefejelés, ami tulajdonképpen nem-fejelés, lófasz sem volt.
3. egyébként is, kitüntetést kellene neki (mármint a Csillagásznak) adni, mert a szezon közben több ízben az ilyenekből tripla leszúrt Rittbergerrel érkezett a földre, az más kérdés, hogy a bíró nem ette meg
4. egyébként lehet, hogy meccs előtt fokhagymát evett Pepe, tehát Müllernek nem is a nem létező kontaktokkal volt baja, hanem a szaggal

5. Müllerben az a legborzasztóbb, hogy ilyen alkattal futballisták utoljára talán a hetvenes években éltek meg, a mai fizikális játékban már nem. és ő persze ennek ellenére fossa a gólokat.
több mint 9 éve
NB2 New England Patriots 21 998 — nabege2@yahoo.com
a bírót azért rohanják meg sokan, mert abszolúte elvesztették a tekintélyüket. ha sikerülne visszaszerezniük (bár mondjuk ahhoz teljesítmény is kéne), akkor egyből nem lenne ilyen tömegjelenet. csak hát annyira elfajultak a dolgok, hogy a sárgalapozással meccsek szakadnának félbe, mire a játékosok felfognák, hogy esetleg nem kellene pofázni.slowmotion
Ennyi. Nem kell ezt túldimenzionálni.
USA-ban is meg kellett halni sok rendőrnek, hogy úgy igazoltassanak ahogy.
több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 779 — Cowboys fan
Ha a bírót megrohanják sokan, akkor adjon mindenkinek sárgát? Aztán azt a kettőt, akiknek már esetleg volt egy, küldje le? Inkább hagyja és nem ad senkinek. (A játékosok, meg reklamálnak, de én még nem láttam olyat, hogy a reklamáció hatására megváltoztatta volna a döntést bíró.)
Túl nagy bünti a kiállítás. 2 sárga (az egyik mondjuk dumáért) tönkreteheti a meccset esélytelenné téve az egyik csapatot. Ez aránytalan.

Pepe csak azért kapott pirosat, mert ő Pepe. Ha más csinálja csak sárga (vagy még az sem), de mivel ő csinálta, így biztosra vette a bíró, hogy Müller koponyájából akart velőt kanalazni. Biztos voltam benne, hogy kiszórják.Tony
Fejjel lekoccolta Müllert. Ez olyan fajta sportszerűtlen agresszió, amiért most mindenhol következetesen piros jár, szvsz jogosan. Függetlenül attól, hogy előtte belenyúlt-e az arcába, vagy sem.
(Az a, tán tavalyelőtti NFL jelenet jutott eszembe, amikor a játékos egy ítélet nyomán dühösen a levegőbe csapott/legyintett, ám a sidejudge éppen kinyújtott karral mutatott valamit és az ujjaik összeértek. A játékost kizárták a meccsről.
Csak épp képzeljük el, hogy ezután csak 10 emberrel állhatnak fel. Nonsense.)Atari
a bírót azért rohanják meg sokan, mert abszolúte elvesztették a tekintélyüket. ha sikerülne visszaszerezniük (bár mondjuk ahhoz teljesítmény is kéne), akkor egyből nem lenne ilyen tömegjelenet. csak hát annyira elfajultak a dolgok, hogy a sárgalapozással meccsek szakadnának félbe, mire a játékosok felfognák, hogy esetleg nem kellene pofázni.
több mint 9 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Abban Sobrinak igaza van, hogy tényleg baromi nehéz helyzetben vannak a sporik, mivel boldog-boldogtalan dobálja magát, mint a fürdőskurva, és ennél a sebességnél kiszúrni sok esetben nem lehet, hogy tényleg bántotta, vagy sem. Ráadásul még ezekben a szuperlassításokban sem mindig egyértelmű, hogy valóban kontakt miatt repült akkorát az ipse, vagy pedig segítettek neki.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 9 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Ha a bírót megrohanják sokan, akkor adjon mindenkinek sárgát? Aztán azt a kettőt, akiknek már esetleg volt egy, küldje le? Inkább hagyja és nem ad senkinek. (A játékosok, meg reklamálnak, de én még nem láttam olyat, hogy a reklamáció hatására megváltoztatta volna a döntést bíró.)
Túl nagy bünti a kiállítás. 2 sárga (az egyik mondjuk dumáért) tönkreteheti a meccset esélytelenné téve az egyik csapatot. Ez aránytalan.

Pepe csak azért kapott pirosat, mert ő Pepe. Ha más csinálja csak sárga (vagy még az sem), de mivel ő csinálta, így biztosra vette a bíró, hogy Müller koponyájából akart velőt kanalazni. Biztos voltam benne, hogy kiszórják.Tony
Fejjel lekoccolta Müllert. Ez olyan fajta sportszerűtlen agresszió, amiért most mindenhol következetesen piros jár, szvsz jogosan. Függetlenül attól, hogy előtte belenyúlt-e az arcába, vagy sem.
(Az a, tán tavalyelőtti NFL jelenet jutott eszembe, amikor a játékos egy ítélet nyomán dühösen a levegőbe csapott/legyintett, ám a sidejudge éppen kinyújtott karral mutatott valamit és az ujjaik összeértek. A játékost kizárták a meccsről.
Csak épp képzeljük el, hogy ezután csak 10 emberrel állhatnak fel. Nonsense.)

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 9 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Igazából pl kosárban ugyanúgy színészkednek mint fociban, csak ott nem olyan feltűnő (bár így is bőven látunk onnan is szimulálós videót). Ha 11-est kap valaki mert feldobja magát, az sokkal látványosabb mintha kapsz érte két büntetődobást. Azokban a sportokban nem szimulálnak, ahol nem vezet eredményre. Maga az emberi természet ilyen, nemcsak a focistáé.


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Ez az Ochoa gyerek remekelt tegnap, ha így folytatja, akkor hamar találhat magának klubot. Ingyen igazolhatóként nem lenne túl nagy lutri kipróbálni.
több mint 9 éve
NB2 New England Patriots 21 998 — nabege2@yahoo.com
A probléma sokrétű. Egyrészt igazat adok azoknak akik azt mondják, hogy a játékvezetők nem bírják követni a játékot. (simán lehetne kézilabdás módszerrel 2 bíró). De én is először a "forradalmat" ott kezdeném, hogy 1. bírói tekintély helyreállítása 2. színészkedések utólagos büntetése. Tényleg valaki már irta és tényleg annyira, de annyira jó volt látni a rugby meccseken az egészet. Gyakorlatilag az utolsó ember is ketté tudná törni a sporit de még csak rá se néz, mert rögtön jön a bünti! Színészkedés ugye ott nem játszik 😊 Kétes try-nál rögtön jött a videóbíró. Ápolás pályán, ment közben a játék.
Ez a spray amúgy nem rossz, mert tényleg nincs pofázás, előrecsúszás, fúj-fúj aztán hajrá.

A szabálytalanságok megítélése (főleg a bíró becsapása miatti rájátszások miatt) nagyon nehéz. Ez a játékosok nélkül szerintem megoldhatatlan probléma. És amit baggio emleget (sárgalap helyett valami más) meg kéne próbálna...
több mint 9 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
A "következő szezon" lenne a nagy butaság, épp a vb az, ahol példát lehetne statuálni. Nem véletlenül vannak a nagyobb események után a szabályalkotó (a soccer esetében inkább csak -értelmezési...) konferenciák. Amíg pl. a várt tekintély itt sincs meg, addig tényleg megette a fene az egészetbaggio
A következő szezont arra mondtam, hogy gyakorlatilag semmilyen teszt időszakra nincs szükség. Lefektetik az ezzel kapcsolatos szabályokat és másnap már alkalmazhatnák is. Nem mostanra mondtam, mert akkor már a vb-n kellett volna alkalmazni.
Persze abban szerintem mindannyian egyetértünk, hogy ehhez elég nagy szemléletváltásra lenne szükség a FIFA-nál.vandeminek
A helyzet az, hogy a szabályok már rég le lettek fektetve (pl. a játékvezető döntésének megkérdőjelezése automatikus sárga), csak épp nem alkalmazzák szinte soha... ezt nem máshol lehetne elkezdeni, mint a vb-n, bár nyilván nem ecuadori meg kongói bírókkalbaggio
Ráadásul lehetne kezelni is ezt. Meccs előtt amúgy is van a pályán is "megbeszélés". Baromi egyszerű, én spori lennék elmondanám nekik, hogy ítéletnél csak a CSK jöhet oda dumálni - meg a helyettes. Szabálytalanságnál bírói jóindulattól függően a sértett és okozó. Mindenki más tipli. Nem úgy, mint a horda körbevesszük a bírót és dumálunk nekik. Mondanám, hogy mint a spanyolok, de igazából ez mindenhol máshol is nagyon rég óta működőképes. A honi floorballban volt ez bevett példa pl. a Top Floor, később ARES csapatánál, hogy - amúgy ex-hokisokból álló brigád tagjai -, lincshangulatban vették körbe a bírókat minden ítéletnél, ami ellenük szólt...

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Lehet konstans bírózni, de ez ilyen sport, ez a "szépsége".
Hogy nem alkalmazzák az egyébként egzakt és szigorú szabályokat következetesen, se összehangoltan, sőt, még egy adott játékvezető is képes különbözően megítélni két hasonló szituációt.
Nem szántszándékkal teszik, vagy mert ennyire hülyék lennének, hanem ennyire felgyorsult a játék, míg a játékvezetés megrekedt a 100 évvel ezelötti technikai színvonalon.
A tévénéző egy eset után 5 másodperccel látja full HD-ban kikockázva szinte még azt is, hogy két jtékos között hány miliméternyi kontakt történt mennyi newton erőhatással, míg a játékvezetőnek azonnal és információhiányosan kell döntenie egy meccsen többtucatszor egy fél másodpercig tartó eseménysorozatról, ráadásul jól.
Egyszerűen ez megoldhatatlan, és a néző technikai eszköztára annyira kibővült mára a játékvezetőéhez képest, ami ezt a rengeteg anomáliát okozza.
A technika jelenlegi állása alapján simán megoldható lenne egy technikai háttérszemélyzet a játékvezető fülében, aki így pár másodperces csúszással tud intézkedni szabálytalanság, beszéd, sportszerűtlen viselkedés, gólvonalon, oldalvonalon áthaladó labdák, holttérbéli események, vagyis minden a pályán történő dolgot illetően.
Ettől alapjaiban változna meg a labdarúgás, megszűnne a színészkedés, csökkennének a szabálytalanságok, folyamatosabb lenne a játék, nem lenne játékvezetői baki, meg nem adott gól, tizenegyes, retorzió nélkül maradt durvaság, és akár még nézhető, élvezetes sport is lehetne a soccer.
De mégsem ez történik. És ezért - véleményem szerint - legkevésbbé a játkvezetők a hibásak.

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 875 — No es importante
Ha valakinek hátulról rácsúsznak gólhelyzetben a támaszkodó lábára, az is sárga...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Pepe csak azért kapott pirosat, mert ő Pepe. Ha más csinálja csak sárga (vagy még az sem), de mivel ő csinálta, így biztosra vette a bíró, hogy Müller koponyájából akart velőt kanalazni. Biztos voltam benne, hogy kiszórják.
Egyébként tényleg érdekes a bírói ténykedés, ha a labdát nem nézve leütköznek valakit az csak sima szabad, ha valaki szándékosan törleszt (Pogba) az sárga, de kakaskodásért/szájkaratéért meg egyből piros jár.
több mint 9 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 614
Én nem állítottam volna ki Pepét...kishaszi
A könyöklés sem volt oly' durva eset (...) és az utána történt odahajolásos "tett" pedig csak szóbeli keménykedés volt inkább, az meg részemről belefér, ha csak nem Müller valamelyik felmenőjét szidta.
Nem tudom ki és mit látott ott és akkor, de a kiállítás szvsz mérhetetlenül túlzó büntetés volt.

Eddig pontosan 3 db meccset láttam a VB-ről, de a bíráskodás mindennek a legalja. Nem tudom, hogy csak kifogtam-e pont azt a hármat, vagy mindegyik meccsen ez van, de valami botrányos a zebra ténykedés.
A színészkedés mértéke pedig hányingerkeltő.
több mint 9 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Na hullanak a fejek a spanyoloknál:
Piqué helyett (mily meglepő) Javi Martinez kezd, Xavi helyett Koke, David Silva helyett pedig Pedro lesz a kezdő.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.