Soccer

41 feliratkozó

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
.Igor
Pedig nem.
Ezt csak te, és a többi laikus hiszitek.
Nem adható piros lap, hanem piros lapot kell adni.
Az más kérdés, hogy sokszor valóban mérlegel egy játékvezető, ami bizony komoly hiba.
Ugyanis a játékvezetőnek nincs mérlegelési jogköre.


Igor
Sobri Jóska
akkora hülyeséget írtál hogy te sem tudod: pont hogy a soccer az ahol van mérlegelési lehetősége a bíróknak és nem egzaktak a szabályok - és ami a legfontosabb, senki nem is úgy használja őket a gyakorlatban, sosem volt így de értem te spori voltál és te biztos jobban tudod, akár egy 4szeresen díjazott játékvezetőnél és az emberek kb 90%-nál. Olyan okos vagy, tutira buci volt a jeled.davemayer
Ezeket azért így nem baj ugye, ha nagy jóindulattal se tudom érvnek tekinteni.
Bár a "4szeresen díjazott" kitétel őszintén tetszik.
Sobri Jóska
És még én "kóstolgatlak".. 😀 Azt próbálják tudomásodra hozni, hogy ezt a játékot nem a lefektetett szabályok szerint, hanem az alapján játszák. És ebben benne foglaltatik az életszerű megítélés is.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
.Igor
Pedig nem.
Ezt csak te, és a többi laikus hiszitek.
Nem adható piros lap, hanem piros lapot kell adni.
Az más kérdés, hogy sokszor valóban mérlegel egy játékvezető, ami bizony komoly hiba.
Ugyanis a játékvezetőnek nincs mérlegelési jogköre.


Igor
Sobri Jóska
akkora hülyeséget írtál hogy te sem tudod: pont hogy a soccer az ahol van mérlegelési lehetősége a bíróknak és nem egzaktak a szabályok - és ami a legfontosabb, senki nem is úgy használja őket a gyakorlatban, sosem volt így de értem te spori voltál és te biztos jobban tudod, akár egy 4szeresen díjazott játékvezetőnél és az emberek kb 90%-nál. Olyan okos vagy, tutira buci volt a jeled.davemayer
Ezeket azért így nem baj ugye, ha nagy jóindulattal se tudom érvnek tekinteni.
Bár a "4szeresen díjazott" kitétel őszintén tetszik.

több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
"Valamint értem én, hogy Nani szereti az ilyen balesetveszélyes játékot (nem ismerem magát a labdarúgót), de ez a játékvezető meg nem szerette, és alkalmazta a vonatkozó szabályt, amit szó szerint bemutattam."

itt meg látszik hogy nem csak nem nézel évek óta meccset de még csak nem ismered a játékot, akkor ugyanis tudnád hogy ezt a mozdulatot így kell csinálni, csak így van értelme a labdáért nyúlni.

Leírok egy példát hátha végre megérted (bár elfogadni úgysem fogod):
kb 3 hete focin rá akartam lőni a kapura a labdát, lendületből elhúztam az egyik védő mellett és amikor lendítettem és a lábam már lefele irányuló mozgást végzett (ergo már megtörtént a lendítés) hátulról (blind sideról ha úgy tetszik) egy másik védő elpöccintette a játékszert én meg izomból belerúgtam a lábfejébe - ez kb aki focizott már valaha egyszer legalább elő kellett hogy forduljon. Tegye fel a kezét aki piros lapot kapott érte, én nem.

Nem várom hogy leírd azt hogy igazam van, de kérlek legalább gyökérséget ne írj be csak azért mert szerinted humoros.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
.Igor
Pedig nem.
Ezt csak te, és a többi laikus hiszitek.
Nem adható piros lap, hanem piros lapot kell adni.
Az más kérdés, hogy sokszor valóban mérlegel egy játékvezető, ami bizony komoly hiba.
Ugyanis a játékvezetőnek nincs mérlegelési jogköre.


Igor
Sobri Jóska
akkora hülyeséget írtál hogy te sem tudod: pont hogy a soccer az ahol van mérlegelési lehetősége a bíróknak és nem egzaktak a szabályok - és ami a legfontosabb, senki nem is úgy használja őket a gyakorlatban, sosem volt így de értem te spori voltál és te biztos jobban tudod, akár egy 4szeresen díjazott játékvezetőnél és az emberek kb 90%-nál. Olyan okos vagy, tutira buci volt a jeled.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 926 — no es importante
gabtsi,
nem véletlenül, valóban. Nem igazán tetszett sok dolog, így hát abbahagytam elég hamar.
De ettől még tévedsz, ha azt hiszed súlyos szabálytalanságnál van mérlegelési lehetőség.
Sobri Jóska
erre én a 7 másodperces szabályt szoktam felhozni példának, hogy mennyire káros ez a sportág egészére nézve

a szabályok szerint ugye a kapus 7 másodpercig tarthatja magánál a labdát, amúgy közvetett szabad az ellenfélnek... "természetesen" ezt soha sehol nem tartják be, pedig tisztán le van írva a szabálykönyvben, mert ha valaki befújná, azt biztos ott helyben megvernék, holott ez olyan, mintha kosárban a játékvezetők rugalmasan kezelnék a palánk alatti 3 másodpercet vagy hogy 8 ms-en belül át kell vinni a másik térfélre a labdát

és ugyan papíron nincs mérlegelési lehetőség, mégis minden meccsen vagy ezer ilyen esetet láthatsz, ami csak vitához vezethet, de hát egyesek szerint épp ebben rejlik a labdarúgás "szépsége"...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
gabtsi,
nem véletlenül, valóban. Nem igazán tetszett sok dolog, így hát abbahagytam elég hamar.
De ettől még tévedsz, ha azt hiszed súlyos szabálytalanságnál van mérlegelési lehetőség.
Azt megtehette volna a játékvezető, hogy továbbot int, ha szerinte ez szabályos volt így, ahogy történt (lol), de ha megszakítja a játékot, és szabálytalanságnak minősíti az esetet, akkor a kiállítás automatikus.

davemayer,
azt ugye csak viccből gondolod érvnek, hogy egy hasonló eset, egy másik meccsen nem ugyanígy került elbírálásra. Teljesen irreleváns.
A labdarúgásban nem precedensjog alapján folyik a játékvezetés.
Valamint értem én, hogy Nani szereti az ilyen balesetveszélyes játékot (nem ismerem magát a labdarúgót), de ez a játékvezető meg nem szerette, és alkalmazta a vonatkozó szabályt, amit szó szerint bemutattam.
Lehet hőbörögni, de belinkeltem a videót, majd a vonatkozó szabályt, akinek ezek után kétséges, hogy mi volt a helyes ítélet, és évekkel ezelöti meccsekkel, meg adott labdarúgók rájuk jellemző mozdulataival akar érvelni, az nagyobb trollkodás, mint ha saját magammal vitáznék.
De csak tessék, én elolvasgatom szívesen.

igor,
nem követtem a meccs utórezgéseit (ahogy a meccset se), de ha a játékvezető azt nyilatkozta utólag, hogy tévedett, akkor csak annyit kérdezek, hogy biztos volt már barátnőd, és volt vele vitád, és bár teljesen igazad volt, biztos zártad le azzal, hogy "perzse, elnézést, neked van igazad, tévedtem", miközben arra gondoltál, hogy ennyi simán belefér, ha még akarsz vele valaha játszani, ugye?

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Nem egyszerű ítélet és ha a szabályhoz ragaszkodunk természetesen adható piros (mondjuk ilyen alapon elég sok minden az lenne), ....
A karaterúgást mindenki látta, még a 80+ éves nagyanyám is valószínűleg, ha épp nézte, a sporinak azt kellene mérlegelnie mennyire szándékos, mennyire veszélyes, mire ment a támadó/védő(!), stb... - a nüanszokat.
Pláne ha a föld egyik legjobb bírójáról beszélünk.Igor
Pedig nem.
Ezt csak te, és a többi laikus hiszitek.
Nem adható piros lap, hanem piros lapot kell adni.
Az más kérdés, hogy sokszor valóban mérlegel egy játékvezető, ami bizony komoly hiba.
Ugyanis a játékvezetőnek nincs mérlegelési jogköre.
Egy súlyos szabálytalanság az piros lap a megye2-ben, és a VB-döntőn egyaránt.
A szabályok teljesen egzaktak.
Az más kérdés, hogy egy ilyen megmozdulás miért nem kiállítás mindig, mindenkor.
De ebbe nem mennék bele, nem véletlen nem nézek soccert évek óta.

"Azt a lábbal támadást, amely veszélyezteti az ellenfél testi épségét, súlyos szabálytalanságként kell büntetni."
Erre meg annyit, hogy ha ezt szó szerint venné minden bíró, kb. meccsenként 3-4 pirosat kéne osztani... Ivanov-módra.Igor
Pontosan.
De attól még ez nem jlenti azt, hogy a jelen esetben ne lett volna jogos a kiállítás.

több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
gabtsi véleményéhez még annyit hogyha látott volna már a spori az elmúlt kb 6 évben MU meccset amin Nani játszott láthatta volna tőle ezt a mozgássort legalább egyszer. MINDIG ilyen balettmozdulattal igyekszik maga elé tenni az ilyen hulló falevél labdákat (nem csak ő, máshol is látni ilyet 100-at) és tényleg pont az a lényege hogy teljesen mereven kell tartanod az egész lábadat, feszítve a lábfejedet hogy a labdába úgy érj bele hogy az pont eléd essen. Pont emiatt a mozdulat végéig nem veheted le a szemed a labdáról(látnod kell hogy hova érkezik) és ez az eset emiatt történt. Mondom, ezt nem a 20-adik lassítás bizonyította be hanem ezt egy gyakorlott, jó (szvsz aki első osztályú meccset vezetett már tuti találkoznia kellett hasonlóval) bírónak élőben is fel kell tudnia mérni, még csak nem is a legbonyolultabb eset. Ebből így kijönni több mint arcpirító és szerintem amatőr döntés volt.

Sobri ha te meg spori voltál, el tudom képzelni azt a mérkőzést, tuti nagyobb dumálás meg magyarázás lehetett mint a legrosszabb olasz bajnokin...

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
Ugyanis ilyen esetben, amikor talppal előre, a labda megjátszására irányuló szándék nélkül, sérülésveszély okozási szándékkal érkezik az egyik játékos, még az se szempont, hogy hozzáér e egyáltalán a másik játékoshoz. Azonnali piros.
Jó döntés volt, nem kérdéses.
Sobri Jóska
vszleg nem véletlenül vagy csak néhai spori.
azért volt kár időt és energiát vesztegetned a posztra, mert ha láttad volna a meccset, vagy legalább csak az esetet, és össze tudnád vetni bármilyen korábbi sportélményeddel nem írtál volna ilyen butaságot.

Nani szándéka abszte a labda megjátszása volt, egy kicsit bonyolultabb légstopot szeretett volna alkalmazni, amely a feje felett átívelő labda átvételére az egyetlen használható megoldás, rendszeresen alkalmazza ő is, és mindenki más akinek van némi technikai képzettsége.
semmilyen sérülésokozási szándék nem volt, egyetlen szándék volt, hogy a labdába egy picit belepöccintve maga elé helyezze a játékszert. és 90%-ra mondom, hogy nem is látta h jön RM játékos, tehát a szándékos sérülésveszély okozást is kivethetjük. a talpa elöl volt, ezt nehéz lenne vitatni, miután ennek az labdaátvételnek ez a módja, hogy szinte csak a lábujjhegyeddel érsz picit a labdához.

(viszont ha van még abból a hallucinogénből amin a poszt megírásakor voltál, akkor szívesen fogadom priviben a tippet hol lehet beszerezni)

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Sobri b+ nézd meg a képet amit belinkeltem, az sárga lapot ért egy VB döntőn, te trollmester.
Ezért elavult ez a játék, a szabálykönyvben is ilyen idiótaságot leírnak.davemayer
Ezt az elavult játékot is szabályok szerint kell játszani, kérdés ki hogyan értelmezi. Te így, a bíró meg úgy. Aztán utána meg lehet vitatkozni...
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
Sobri b+ nézd meg a képet amit belinkeltem, az sárga lapot ért egy VB döntőn, te trollmester.
Ezért elavult ez a játék, a szabálykönyvben is ilyen idiótaságot leírnak.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 322 — No 1 Zhang Yufei fan
a labda megjátszására irányuló szándék nélkülSobri Jóska
Ezt vitatom, ez max a te véleményed. Az speciel enyém az, hogy a labdára ment.. szerintem mozdítja a fejét/a labdát figyeli. KPersze azt is tudjuk, mi volt a bíró véleménye azóta..

Ami a legtöbbet elárul, és a kulcs az egész jelenetben, az hogy jól látszik abszolút nem nyomta Nani oda a lábát és a mozdulatot félbeszakította: azért esik ő maga hanyatt, mert a térde a saját mellkasába jön vissza..
Ez nagyon messze van a de Jong-féle karaterúgástól... ami sárga volt 😛

Nem egyszerű ítélet és ha a szabályhoz ragaszkodunk természetesen adható piros (mondjuk ilyen alapon elég sok minden az lenne), de ezek azok a nehéz döntések ahol a legjobb sporiknak jól kellene dönteni.. és nem feltétlen a látványosság/fetrengés alapján.
A karaterúgást mindenki látta, még a 80+ éves nagyanyám is valószínűleg, ha épp nézte, a sporinak azt kellene mérlegelnie mennyire szándékos, mennyire veszélyes, mire ment a támadó/védő(!), stb... - a nüanszokat.
Pláne ha a föld egyik legjobb bírójáról beszélünk.

Az ütközés miatt szerintem hibás ítélet (mondom azt kell nézni, hogy esett a két játékos... ebből lehet a legtöbbet levonni), az hogy mérkőzésbefolyásoló utólag tudjuk csak és a döntés szempontjából igazából teljesen mindegy.


"Azt a lábbal támadást, amely veszélyezteti az ellenfél testi épségét, súlyos szabálytalanságként kell büntetni."
Erre meg annyit, hogy ha ezt szó szerint venné minden bíró, kb. meccsenként 3-4 pirosat kéne osztani... Ivanov-módra.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Függetlenül a meccstől, mint néhai soccer-játékvezető ez bizony egyértelmű piros lap:



Ugyanis ilyen esetben, amikor talppal előre, a labda megjátszására irányuló szándék nélkül, sérülésveszély okozási szándékkal érkezik az egyik játékos, még az se szempont, hogy hozzáér e egyáltalán a másik játékoshoz. Azonnali piros.
Jó döntés volt, nem kérdéses.
Le a kalappal a csóka elött, hogy be merte vállalni.


Az „túlzott mértékű erőbevetés” azt jelenti, hogy egy játékos messze túllépi a szükséges erőbevetést és az ellenfelének sérülésveszélyt okoz.
• Ha egy játékos túlzott mértékű erőbevetést alkalmaz, akkor ki kell állítani.

Egy játékos súlyos szabálytalanságban vétkes, ha egy ellenfél ellen túlzott mértékű erőbevetést vagy kegyetlenséget alkalmaz a labdáért vívott küzdelemben, amikor a labda játékban van.
Azt a lábbal támadást, amely veszélyezteti az ellenfél testi épségét, súlyos szabálytalanságként kell büntetni.
Bármely játékos, aki a labdáért vívott küzdelemben támadja ellenfelét elölről, oldalról vagy hátulról, használja egyik vagy mindkét lábát túlzott mértékű erőbevetéssel és veszélyezteti ellenfelét, súlyos szabálytalanságban vétkes.
A súlyos szabálytalanságok esetén ne alkalmazzanak előnyszabályt, hacsak nincs ezután egy nyilvánvaló gólszerzési lehetőség. A játékvezető akkor állítsa ki a súlyos szabálytalanságban vétkes játékost, amikor a labda legközelebb játékon kívülre.
A súlyos szabálytalanságban vétkes játékost ki kell állítani, és a játékot közvetlen szabadrúgással kell újraindítani arról a helyről, ahol a szabálytalanság történt (lásd 13. szabály – A szabadrúgás helye) vagy büntetőrúgással (ha a szabálysértés az elkövető büntetőterületén belül történt).A labdarúgás játékszabályai
Kell.
Nem lehet, vagy megfontolandó, hanem kötelező kiállítani.

több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
Giggs meg egészen elképesztő, szavak nincsenek.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
Greengo Philadelphia Eagles Alabama Crimson Tide 8 670 — Eagles fan
de most akkora baki? elkaszálta a gecibe. tény hogy nem szándékkal, attól még elkaszálta, ezért nem nevezném akkora hibának, bár tény hogy elég fasz volt hogy belenyúlt a meccsbe, de ilyen miatt örökre eltiltani a játékvezetéstől? RÖHEJ

A Real tavaly OTTHON 15 perc alatt 2-0-ra ment, beállt védekezni és kiszopott a bayerntől jogosan. Tudom hogy jó lett volna a MUnak a 0-0, de így hogy jobbak voltak, nem biztos hogy jó taktika volt beállni. Csak a bíróra fogni röhejes, hozzáteszem engem is felkúrt volna ha fordítva történik mindez. eaglesmcnabb
Pedig az ilyen bíró inkább menjen vissza kecskéket terelni mert ide nem való. Nem csak a piros lap volt nevetséges....azt sem tudta mit csinál. Ilyen szinten ilyen alacsony színvonalú játékvezetés sztem nem megengedhető. (erről is csak az tehet aki ilyeneket pálya közelébe enged )


E-A-G-L-E-S EAGLES !
több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
Egyszeruen szegyen h MEGINT igy kell kiesnunk...
Nem akarom elvitatni h jobb volt a real, de ferguson elkepzelese tokeletesen mukodott, boven volt annyi helyzetunk hogy erjen a gol, a realnak meg a nevetseges kiallitas utan se volt semmi, majd jott modric parades atlovese. aztan mar torvenyszeru volt.
teljesen mindegy h a dontoben vagy a 16 kozott esunk ki, azert faj nagyon mert az utobbi evek legjobb sansza volt.

es azt soha nem fogom megerteni, hogy az eset es a piroslap felmutatasa kozott eltelt ket percben mi gyoz meg valakit arról, hogy az otvenxedik percben belenyul ilyen szinten a egy ilyen meccsbe.

hat a faszszopo kurva anyadat!

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 19 234 — Vikings fan
Jó meccs volt, köszönöm a Unitednek végig partyban voltak, sőt nagyrészt jobban is játszottak. Sajnálom hogy a köcsög sporik elvettek tőlünk(mindenkitől) egy jó meccset.
Én a meg nem adott gólunknál is ki voltam akadva, a kiállítás is full kamu, kezezés is érdekes(talán még a legkevésbé hiba), emellett alap faltokat nem fúj be. Én mondjuk 1-0-nál sem aggódtam, mert ez a Real nem hozhat le 0 góllal egy meccset. Belenyúlt a spori, onnantól Mou húzott 2-t és eldöntöttük ahogy illik.
Mondjuk kibaszottul idegesít, hogy nem lehet végig vinni a kurva kontrákat, mert oké hogy Kaka és Roni is lőtt 2 gyönyörűt 0 szögből, de a híres kontrajátékunkkal el kellett volna dönteni és nem azon idegeskedni hogy Lopez mit véd.
Varane lassan top védő nálam.
Kicsit sajnálom a Manchestert ez nekünk sült most jól el, sok sikert a többi kupában/bajnokságban.
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
Nem hiszem hogy ez taktikai hiba lett volna, sőt szerintem Ferguson nagyon jól felkészítette a csapatát a mardid ellen, meglepően jól, ezért is fáj hogy nem fog erre senki emlékezni.davemayer
Egyértelműen taktikailag magasan nyert a MU.
Ettől függetlenül, ha igazán jók vagyunk megfogjuk a meccset a kiállítás után is. A Real abban a 10 percben klasszis szinten futballozott.tüsi91
azt hiszem elbeszélünk egymás mellett.
Szerintem is be kell tudni lépni azon az ajtón amit kinyitnak előtted de ha az eredetileg be van zárva és így kinyitják az elég gáz (és ha zárva van ugye csak nekimész de nem jutsz át rajta).
na mindegy, holnap már erről sem fog beszélni senki a csávó meg úgy fog állni mint pap a templom előtt.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 023
Nem hiszem hogy ez taktikai hiba lett volna, sőt szerintem Ferguson nagyon jól felkészítette a csapatát a mardid ellen, meglepően jól, ezért is fáj hogy nem fog erre senki emlékezni.davemayer
Egyértelműen taktikailag magasan nyert a MU.
Ettől függetlenül, ha igazán jók vagyunk megfogjuk a meccset a kiállítás után is. A Real abban a 10 percben klasszis szinten futballozott.
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
de egyébként tényleg, ezt a Nani-féle mozdulatot nem lehet összekeverni ezzel, nézd meg ki keresi a labdát ott és ki itt:



és ez csak sárga volt... (Webb OMG)

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
Sehol nem írtam, hogy támadjanak ki. Én sem tudom mit kellett volna másképpen csinálni. Párszor elfetrengeni, ölni az időt, bár ez nem angol stílus stb, még szűkebben védekezni. Tényleg nem tudom.
tüsi91
de már így is a lehető legszűkebben védekeztek, a 16osukra visszavontak mindenki és beálltak sündisznó állásba. Ez az egyetlen lehetőség hogy legyen esélyed arra hogy ne kapj gólt ilyen kaliberű csapat ellen (tavalyi Chelsea rémlik, és még nekik is hatalmas mázli kellett hozzá), a Realnak egy jól eltalált lövésből sikerült. Nem hiszem hogy ez taktikai hiba lett volna, sőt szerintem Ferguson nagyon jól felkészítette a csapatát a mardid ellen, meglepően jól, ezért is fáj hogy nem fog erre senki emlékezni.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
de most akkora baki? elkaszálta a gecibe. tény hogy nem szándékkal, attól még elkaszálta, ezért nem nevezném akkora hibának, bár tény hogy elég fasz volt hogy belenyúlt a meccsbe, de ilyen miatt örökre eltiltani a játékvezetéstől? RÖHEJ

A Real tavaly OTTHON 15 perc alatt 2-0-ra ment, beállt védekezni és kiszopott a bayerntől jogosan. Tudom hogy jó lett volna a MUnak a 0-0, de így hogy jobbak voltak, nem biztos hogy jó taktika volt beállni. Csak a bíróra fogni röhejes, hozzáteszem engem is felkúrt volna ha fordítva történik mindez. eaglesmcnabb
az hogy jobbak voltak a United játékosok a mérkőzés 55. percéig nagyban a biztos védekezésnek volt köszönhető, ha kitámadnak csak azért hogy eldöntsék a párharcot amikor nyerő helyzetben vannak óriási hiba lett volna, ezt be kellene látni. Szerintem te sem gondolod komolyan, 1-0nál meg volt fogva a meccs, ha akkor megkérdezlek pl téged nem hiszem hogy Real továbbjutást mondtál volna. Persze lehetséges hogy a piros nélkül is fordít a Real de hogy százalékban fejezzem ki ez a piros után 10%-ról 60ra ugrott, 1-1nél meg kb 90-re.

Nézd meg (és ezt látniuk kellett a játékvezetőknek is, de főleg a mozgásból érzékelniük ha már voltak futball meccsen) hogy Nani a találkozást megelőző utolsó 10-15 méteren csak hátrafelé a labdát nézi, a levételre koncentrál, ebbe a mozdulatba állt bele a Realos védő. Körülbelül ahhoz tudom hasonlítani amikor a kézilabdában az indított játékos sávjába beáll egy védő amíg az hátrafelé néz és amikor megkapta belefordul a védőbe. Itt sem lehet (általában) hibáztatni a belemenő játékost mert nem néz oda egyszerűen, nincs ideje reagálni a történtekre. Lehet hogy ez látványos volt és persze veszélyes is de ez teljesen benne van futballban. Aki focizott több mint valószínű volt már hasonló helyzetben, ilyenkor már nincs ideje reagálni. Láttam már ezért sárgát, olyat is hogy egyszerű szabadrúgás volt, pirosat még a lassan 20 év alatt amióta nézem a futball soha. Piros hasonló esetnél csak szándékosságnál lehetséges, de itt már élőben is teljesen egyértelmű volt hogy erről szó sem volt.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 023
Sehol nem írtam, hogy támadjanak ki. Én sem tudom mit kellett volna másképpen csinálni. Párszor elfetrengeni, ölni az időt, bár ez nem angol stílus stb, még szűkebben védekezni. Tényleg nem tudom. De attól még tény, hogy a kiállítás utáni 10 percben átbillent a mérleg nyelve a Realhoz. Bár abban nem vagyok egészen biztos, ha nincsenek a gólok, akkor sikerült volna stabilizálni a helyzetet.

Hétvégén is roppant fontos meccs jön, egy esetleges vereséggel viszont borzalmasan sok mindent elvesztenél.
több mint 11 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 401 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
de most akkora baki? elkaszálta a gecibe. tény hogy nem szándékkal, attól még elkaszálta, ezért nem nevezném akkora hibának, bár tény hogy elég fasz volt hogy belenyúlt a meccsbe, de ilyen miatt örökre eltiltani a játékvezetéstől? RÖHEJ

A Real tavaly OTTHON 15 perc alatt 2-0-ra ment, beállt védekezni és kiszopott a bayerntől jogosan. Tudom hogy jó lett volna a MUnak a 0-0, de így hogy jobbak voltak, nem biztos hogy jó taktika volt beállni. Csak a bíróra fogni röhejes, hozzáteszem engem is felkúrt volna ha fordítva történik mindez.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
amúgy az a belépő sárga lap lett volna nálam, de gondolom a bíró nem látta hogy a feje a labdát nézte ezért hibázott, ha szándékos lett volna akkor meg piros. Ami tény hogy eltalálta, maga a szabálytalanság az meg volt csak ugye nem volt jogos. durva hogy egyszer érkezett ütemben(nem késett legalább 2 ütemet) arbeloa és egyből piros az ellenfélnek 😀

Mondjuk azt sem értem, hogy Modric lövése ha 11-en vannak akkor hogyan ment volna kijjebb 😀 eaglesmcnabb
A kiállítás után már más szituáció minden. Lehet akkor már kiérnek rá, stb. Sőt lehet akkor pont a Unitedél lett volna a labda. Sohasem tudjuk meg. Nem kezelte jól a United a kiállítás utáni perceket. Ez lett a vesztünk.tüsi91
tüsi te hogy kezelted volna azokat a perceket? nekiállsz kitámadni? nem hiszem hogy az első gólt védelmi megingás előzte meg, pontosan az egy ember hiánya látszódott meg a tolódáson - persze a második az már érdekesebb ilyen szempontból, de akkor már tényleg benne volt az ütés a csapatban.

Az eredményt 1-0 és a kiállítás után az döntötte el hogy mikor rúg a Real gólt. Viszonylag korán sikerült nekik egy kapufáról bepattant jó lövésből, onnan már lehetett sejteni hogy ez a Real nem áll visszább hanem megpróbálja eldönteni a meccset. Azért (ahogy te is írtad) van annyira jó csapat hogy egy ilyen lehetőséget kihasználjon mind fizikailag (emberelőny) mind mentálisan (hideg zuhany). Akkor továbbra sem értem miért nem a kiállítás döntötte el ezt a mérkőzést...

BEARS BABY!

Sir Alex immortal