Soccer

41 feliratkozó

10 hónapja
mate93 New Orleans Saints 276
Csak eljutunk oda, hogy Messi Ligue-1-os statjait hozzuk fel, a PL statokkal szemben.

Előre szólok, hogy CR7 idén 10 meccsen, 11 gólt és 6 gólpasszt hozott össze. 😀 Ha az EB-n rúg pár gólt, akkor mindenki készülhet az újabb Ronaldo Aranylabdára is.
Jughead
ha figyelmesen olvasol, biztos ki fogod szurni, hogy a BL es a VB is bennevan 😊
nagyon fontos dolog a szimpatia, de rossz dolog, ha elvakit. nekem nincs lovam ebben a versenyben, csak mivel ezzel foglalkozom, gondoltam megosztom, hogy mik azok a
dolgok, amikkel lehet vitazni, csak nem nagyon erdemes. utana persze mutogathatunk ilyen gondolatokra, hogy kinek nagyobb a stoplija, azokat az erveket nehez megcafolni 😀
10 hónapja
Jughead Dallas Cowboys 4 911
Csak eljutunk oda, hogy Messi Ligue-1-os statjait hozzuk fel, a PL statokkal szemben.

Előre szólok, hogy CR7 idén 10 meccsen, 11 gólt és 6 gólpasszt hozott össze. 😀 Ha az EB-n rúg pár gólt, akkor mindenki készülhet az újabb Ronaldo Aranylabdára is.
10 hónapja
mate93 New Orleans Saints 276
De a tényen nem valtoztat hogy hatot tiziből lőtt...Komoly hogy erre aranylabdákat osztogatnak, főleg ha megnézzük Haaland szezonját, miket nyert, hány gólt szerzett.
kapitnono
en tenyleg nem akarok teologiai vitat nyitni, nem is akarlak meggyozni. mindenkinek lehet kedvence, illetve ez egy szubjektiv szavazas is.
de amit te irsz, az egyszeruen nem igaz. mivel en munkambol adodoan foglalkozom a labdarugas taktikai es analitikai oldalaval, hagy vilagitsam meg egy kicsit mas szempontbol a dolgokat. ha elfogadod elfogadod, ha nem, akkor nem 😊

At 35, Messi led the 2022 World Cup for shots (32), shots on target (18), chances created from open play (17), fouls won (22), and overall xG (6.63)
minden fontos tamadostatisztikaban a legjobb volt a VB-n, a cselezest kiveve. mivel 35 eves korara a robbanekonysaga mar nem a regi, ezt nem nagyon kell magyarazni. (amugy a analitikailag magasan a valaha volt legjobban cselezo jatekos)

He also was involved in more open-play sequences leading to a shot than any other player in the competition, with his 53 four more than second-best Mbappé
az argentinok szinte osszes tamadasat is o inditotta, gyakorlatilag egy szemelyben szervezte az egesz tamadojatekot.

When it comes to all-time data, Messi is now the World Cup leader for chances created (75), chances created from open play (55), dribbles attempted (206), dribbles completed (125), shots (104) and shots on target (46).
ez csak egy kis adalek, a VB-k tortenelmeben minden tamado statisztikaban a legjobb az advanced metricek kozul.

Prior to the mid-season tournament, nobody across the top five European leagues had been more of a threat than Messi, who averaged 1.2 expected goal involvements per 90 minutes from non-penalty situations. Essentially, he was getting into scoring positions and creating high-value opportunities for his club-mates.
Across the top five European leagues, Messi had the most assists in all competitions (14, with 10 of those coming in Ligue 1) prior to the World Cup break; he had already equalled his entire tally of assists from the 2021-22 season, despite playing 1,290 fewer minutes, and he had already overtaken his goal tally from the previous campaign (12 compared to 11).
In the 18 matches he played in for PSG in the lead-up to the World Cup, Messi was averaging 83 touches, (6.38 of which were in the opposition’s box), 1.44 goal involvements, 2.81 chances created, 0.98 big chances created, 4.25 shots and 3.22 successful dribbles per 90 minutes.

a VB-t megelozo idoszakban EGYERTELMUEN a vilag legjobb jatekosa augusztustol decemberig. (a 2023-as aranylabda szavazas a 2022 nyartol - 2023 nyarig idoszakot veszi figyelembe)

The numbers from last season go against the narrative that he failed at PSG, though. Only four players in Europe’s top five leagues (Haaland – 61, Mbappe – 50, Mohamed Salah – 46 and Vinicius Junior – 42) played a part in more goals than Messi last term (41). He scored 21 goals – with none of them coming from the penalty spot – and assisted a further 20, a figure bettered only by Man City star Kevin De Bruyne (28).
Interestingly, while De Bruyne overperformed his expected assists (xA) of 19.24 by 8.76, Messi accumulated 18.7 xA for his 20 assists. That suggests his assist total did not rely too heavily on better-than-expected finishing from his PSG teammates, while De Bruyne clearly benefitted from having the clinical Haaland finish off some of his tougher chances
.
G+A-ban is az abszolut elmezonyben volt, golpasszokban csak KDB elozte meg, az underlying metricek kozul azonos minosegben szolgaltak ki tarsaikat, csak a Cityben jobban fejeztek be a helyzeteket a tamadok.


Messi created 88 chances from open play, the fourth-most in Europe’s top five leagues, after De Bruyne (99), Vinicius (103) and Manchester United’s Bruno Fernandes (146), while he was third for big chances created, with 34 – 10 fewer than De Bruyne and 14 fewer than Fernandes. Real Madrid winger Vinicius (196), meanwhile, was the only player to better Messi’s total of completed dribbles (126).
helyzetkialakitasban a 4. a vilagon, cselezesben a 2.


osszegezve:

3 dolgot lehet csinalni a labdaval a
labdarugasban, ami nagy hatassal van a jatekra.
- kapura loni/golt szerezni
- passzolni/helyzetet kialakitani
- cselezni/megverni az emberedet
meg mindig messi az egyetlen, aki mindenben a top3ban van, pedig 35 eves.

meg egyszer: ez nem egy hitvita. en nem akarok senkit meggyozni, hogy legyen szimpatikusabb egyik, mint masik. mindenki szurkoljon annak, akinek szeretne, ez igy van rendjen. de ne mondjunk ilyeneket, hogy 6 bunteto miatt kapott aranylabdat, mert hatalmas nagy butasag.

haaland is megkaphatta volna az aranylabdat? persze. triplazott, es napjaink legjobb gollovoje. de cselezni es passzolni/helyzetet kialakitani nem tud elit szinten. ettol meg termeszetesen nem lett volna nala sem rossz helyen a dij. ez egy szubjektiv szavazas.

amugy analitikus korokben konkretan fel sem merul kerdes ezzel kapcsolatban. messi olyan szinten van a tobbi jatekos folott az elmult 15 evben, ami egeszen peldatlan ebben a sportagban. a szamok nyelven gyakorlatilag messi legrosszabb szezonja ugy nez ki, mint szinte barmelyik masik jatekos legjobb szezonja. egy anomalia az ember, egy cheat code. a jelenleg elerheto advanced statok alapjan a 20 legjobb egyeni szezonbol kb. 15 messi nevehez fuzodik

beke 😊
10 hónapja
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 219 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Nekem csak egy kérdésem lenne. Van értelme vitázni az aranylabdról nagyjából 2010 óta?
gyurczi
Jobban érdekelne egy spanyol kiesési meccs két bottom 5 csapattal mint ez a béna díjátadó... Úgy, hogy szerintem az elmúlt 10 évben lehet nem láttam összesen 10 spanyol bajnokit.
És ez sajnos a fifa sara... Messi csak azért nem lehet NFL mvp, mert nem indul.


Liverpool Fc fan
10 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 165 — The Mathematician
Nekem csak egy kérdésem lenne. Van értelme vitázni az aranylabdról nagyjából 2010 óta?
gyurczi
ott a pont. kb azóta a cr vs messi tini viták terepe az aranylabda. ott, hogy nem sneijder nyert komolytalanná vált az egész...
peach
Azóta alsó hangon 5 díj volt kabaré, de lehet több
Innentől nincs miről beszélni

Amúgy nem azt beszéltük a vb döntő után hogy tuti ő kapja?
Engem annyira nem lep meg
De iszonyatosan ciki

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
10 hónapja
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 931 — WHO DAT!!!!
A vilagbajnoki cim mindig sokat szamitott ebben es azt Messi ugy nyerte meg hogy vegig Argentina vezere volt. Emellett Haaland kene hogy kapja szerintem is. De nem lesz akkora rablas a vb miatt mint amit Lewa-val muveltek.
Blevi
Az is rablás volt szó se róla, de ott Lewa egy Bundesliga címet és egy német szuperkupát mutatott fel, míg Messi egy Copa Americát és a BL-ben pl. ugyanaddig jutottak.

Itt azért BL, PL és FA Kupa volt Haaland oldalán, nyilván a VB is többet ér, mint a Copa America, de az nehogy már Haaland hátránya legyen, hogy norvég, míg klub szinten a PSG-nél sem Messi volt a legjobb, nemhogy Európában (ha a PSG-nél olyat hozott volna, ami mondjuk top 5-ös szezon, akkor a VB miatt oké a díj, de így vicc az egész).
Jughead
Azert ez az Argentin valogatott sem egy nagy eresztes ha megnezed kik a nevek jo munkasemberek kb. Viszont a norveg sem annyira szar hogy ne lehetne kijutni sem vele valahova.
Blevi
Mit akarsz ezzel mondani?
Jughead
Azt hogy Messi nelkul Argentina kb a csoportjabol nem megy tovabb a vb-n, holott nem egy baszo az a keret.
Haaland eseten a valogatott teljesitmeny csiszolasra szorul, pedig nem egy san marinorol beszelunk.
Blevi
Tiziken túl döntőig azért nem alkotott valami maradandót Messi a vb-n...
kapitnono
Argentina 12 golt lott a vb-n. Ebbol hetet Messi es adott ket golpasszt. Ez azert a semminel picivel tobb.
Blevi
De a tényen nem valtoztat hogy hatot tiziből lőtt...Komoly hogy erre aranylabdákat osztogatnak, főleg ha megnézzük Haaland szezonját, miket nyert, hány gólt szerzett.
kapitnono
Erdekes amikor a City nyer valamit akkor megy a frocsoges hogy 2 mrd eurobol epitett olajos csapat, akik tonkreteszik a focit.
Blevi
Nekem mindegy mennyiből meg mit építettek, ha egy játekosnak ilyen szezonja van, ráadásul klub szinten mindent is megnyert, akkor igen is neki kell megkapnia az aranylabdát, mivel az elvileg a legjobb teljesítményt nyújtó játékosnak jár. Nem annak aki berúg 6 büntetőt a vbn, klubszinten meg kb semmit nem tesz hozzá, amivel nem is nyert ráadásul semmi komolyat. De mindegy elengedtem, majd amikor visszavonult, utána 5 évvel is ő fogja kapni....


10 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 453 — Lucas Scott
Furcsálom, hogy ezek után Haaland elment. Én lehet a helyébe inkább otthon maradok.
Sixo
sztem el kell mennie. egyreszt tud bratyizni igy hatha kovetkezo evekben jobban szem elott lesz a szavazoknal, masreszt ingyen piat Haaland nem hagy ki 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
10 hónapja
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 355 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Soha nem szerettem Messit, de az amitt Vb-n véghezvitt, megér egy aranylabdát. Az meg hogy kinek mikor csalták el, már más történet, de itt nem érzem.
CR-al való összehasonlításban is itt lépet szintet, neki sikerült a válogatottal, nem azért mert az Argentina most olyan jó volt, ezt ő nyerte meg nekik.
Nomac
Abban a tekintetben érdekes, hogyha a társak szarabbul lövik a tizit a végén, akkor Mbappé lett volna az aranylabdás, és Lloris lett volna az év kapusa, ami azért röhej hogy kb. egy pénzfeldobáson múlik, hogy ki a legjobb játékos az idényben. Nyilván arra se Messinek se Mbappénak nem nagyon volt ráhatása hogy a többiek hogy végzik a tiziket a vb döntőben. 😀 Haaland meg eleve kiesett mert a vb-n nem játszott, holott attól függetlenül simán lehetett a világ legjobbja, csakhát nem mindenki születik argentinnak vagy franciának.

Én Mbappének adtam volna, mert a PSG-ben és a VB-n is jobb volt szerintem egyénileg, tizik nélkül is több gólt lőtt, de az is igaz, hogy ez az év sokkal inkább adható volt mint 2010-es vagy akár a két évvel ezelőtti. 2010-ben nem kapta meg a vb-re Iniesta, 2018-ban Modric megkapta, szóval eleve ők se nagyon tudják hogy akkor most mi legyen 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
10 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 453 — Lucas Scott
Bellinghamnek nem a 2024es Golden Boy trofeat kene kapnia?
beltazor
gondolom o is vb-t nyert, ezert oke, ha megkapja 😊

komolyan beszelve: Bellingham sztem teljesen megerdemelten kapja. de azert vicces, hogy ugyanaz a szavazoi brigad az egyik cimnel azt mondja, hogy hat a cimek miatt kapja meg Messi, majd a masiknal odaadjak egy olyannak, aki nem nyert semmit, azelott aki meg nyert epp az elso helyezettet megelozve. rohadtul nem koherensek ezek.
csebi
A Golden Boy-t és az aranylabdát mások szavazzák meg, a Golden Boy nem is most lesz átadva.

Gondolom a Kopa Trophyra gondoltok, azt adják át ma, a 22/23-e–as szezonra. Hogy ott Musiala, vagy Bellingham volt-e a jobb, döntse el mindenki maga, de a 23-as őszt (Bellingham Real Madridos korszakát ebbe belekeverni) felesleges, hiszen augusztusban szavaztak.
Jughead
koszi a kijavitast. my bad, rosszul tudtam.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
10 hónapja
peach Atlanta Falcons 14 619 — a new hope (again)
Nekem csak egy kérdésem lenne. Van értelme vitázni az aranylabdról nagyjából 2010 óta?
gyurczi
ott a pont. kb azóta a cr vs messi tini viták terepe az aranylabda. ott, hogy nem sneijder nyert komolytalanná vált az egész...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
10 hónapja
Jughead Dallas Cowboys 4 911
Amúgy nem értem itt a vitát. Blevi is leírta, hogy Messi-nek köze nem volt az Aranylabdához és egy vicc, hogy megkapta, de ez van, ez a Messi faktor.
10 hónapja
Blevi 8 295 — Lions & Cowboys fan
A vilagbajnoki cim mindig sokat szamitott ebben es azt Messi ugy nyerte meg hogy vegig Argentina vezere volt. Emellett Haaland kene hogy kapja szerintem is. De nem lesz akkora rablas a vb miatt mint amit Lewa-val muveltek.
Blevi
Az is rablás volt szó se róla, de ott Lewa egy Bundesliga címet és egy német szuperkupát mutatott fel, míg Messi egy Copa Americát és a BL-ben pl. ugyanaddig jutottak.

Itt azért BL, PL és FA Kupa volt Haaland oldalán, nyilván a VB is többet ér, mint a Copa America, de az nehogy már Haaland hátránya legyen, hogy norvég, míg klub szinten a PSG-nél sem Messi volt a legjobb, nemhogy Európában (ha a PSG-nél olyat hozott volna, ami mondjuk top 5-ös szezon, akkor a VB miatt oké a díj, de így vicc az egész).
Jughead
Azert ez az Argentin valogatott sem egy nagy eresztes ha megnezed kik a nevek jo munkasemberek kb. Viszont a norveg sem annyira szar hogy ne lehetne kijutni sem vele valahova.
Blevi
Mit akarsz ezzel mondani?
Jughead
Azt hogy Messi nelkul Argentina kb a csoportjabol nem megy tovabb a vb-n, holott nem egy baszo az a keret.
Haaland eseten a valogatott teljesitmeny csiszolasra szorul, pedig nem egy san marinorol beszelunk.
Blevi
Tiziken túl döntőig azért nem alkotott valami maradandót Messi a vb-n...
kapitnono
Argentina 12 golt lott a vb-n. Ebbol hetet Messi es adott ket golpasszt. Ez azert a semminel picivel tobb.
Blevi
De a tényen nem valtoztat hogy hatot tiziből lőtt...Komoly hogy erre aranylabdákat osztogatnak, főleg ha megnézzük Haaland szezonját, miket nyert, hány gólt szerzett.
kapitnono
Erdekes amikor a City nyer valamit akkor megy a frocsoges hogy 2 mrd eurobol epitett olajos csapat, akik tonkreteszik a focit.
10 hónapja
Blevi 8 295 — Lions & Cowboys fan
A legnagyobb csaló a futball történelmében.
KeyG
Max legnagyobb adócsaló lehetne, de az Arabok érkeztével azért tuti van nála nagyobb.

Messi nem tehet róla, hogy (CRel) túlnőtt a focin és egyszerűen a döntőbirok mert hatnak rajuk külső emberek vagy csak mert kurva egyszerű behúzni a pipát.
Toca
+ 1.000
10 hónapja
Blevi 8 295 — Lions & Cowboys fan
A vilagbajnoki cim mindig sokat szamitott ebben es azt Messi ugy nyerte meg hogy vegig Argentina vezere volt. Emellett Haaland kene hogy kapja szerintem is. De nem lesz akkora rablas a vb miatt mint amit Lewa-val muveltek.
Blevi
Az is rablás volt szó se róla, de ott Lewa egy Bundesliga címet és egy német szuperkupát mutatott fel, míg Messi egy Copa Americát és a BL-ben pl. ugyanaddig jutottak.

Itt azért BL, PL és FA Kupa volt Haaland oldalán, nyilván a VB is többet ér, mint a Copa America, de az nehogy már Haaland hátránya legyen, hogy norvég, míg klub szinten a PSG-nél sem Messi volt a legjobb, nemhogy Európában (ha a PSG-nél olyat hozott volna, ami mondjuk top 5-ös szezon, akkor a VB miatt oké a díj, de így vicc az egész).
Jughead
Azert ez az Argentin valogatott sem egy nagy eresztes ha megnezed kik a nevek jo munkasemberek kb. Viszont a norveg sem annyira szar hogy ne lehetne kijutni sem vele valahova.
Blevi
Mit akarsz ezzel mondani?
Jughead
Azt hogy Messi nelkul Argentina kb a csoportjabol nem megy tovabb a vb-n, holott nem egy baszo az a keret.
Haaland eseten a valogatott teljesitmeny csiszolasra szorul, pedig nem egy san marinorol beszelunk.
Blevi
Tiziken túl döntőig azért nem alkotott valami maradandót Messi a vb-n...
kapitnono
Argentina 12 golt lott a vb-n. Ebbol hetet Messi es adott ket golpasszt. Ez azert a semminel picivel tobb.
Blevi
De a tényen nem valtoztat hogy hatot tiziből lőtt...Komoly hogy erre aranylabdákat osztogatnak, főleg ha megnézzük Haaland szezonját, miket nyert, hány gólt szerzett.
kapitnono
Milyen matematika szerint 6? 😀
Ez nem teny hanem sima ferdites.

Az meg hogy legnagyobb csalo meg csak toljak mindenhol 2009 ota szintiszta bizonyitek nelkuli haterseg.

Szerkesztette: Blevi
10 hónapja
gyurczi New York Giants 2 475 — Giants fan
Nekem csak egy kérdésem lenne. Van értelme vitázni az aranylabdról nagyjából 2010 óta?

Nolite iudicare, ut non iudacemini. Ne ítélj, hogy ne ítéltess!
10 hónapja
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 931 — WHO DAT!!!!
A vilagbajnoki cim mindig sokat szamitott ebben es azt Messi ugy nyerte meg hogy vegig Argentina vezere volt. Emellett Haaland kene hogy kapja szerintem is. De nem lesz akkora rablas a vb miatt mint amit Lewa-val muveltek.
Blevi
Az is rablás volt szó se róla, de ott Lewa egy Bundesliga címet és egy német szuperkupát mutatott fel, míg Messi egy Copa Americát és a BL-ben pl. ugyanaddig jutottak.

Itt azért BL, PL és FA Kupa volt Haaland oldalán, nyilván a VB is többet ér, mint a Copa America, de az nehogy már Haaland hátránya legyen, hogy norvég, míg klub szinten a PSG-nél sem Messi volt a legjobb, nemhogy Európában (ha a PSG-nél olyat hozott volna, ami mondjuk top 5-ös szezon, akkor a VB miatt oké a díj, de így vicc az egész).
Jughead
Azert ez az Argentin valogatott sem egy nagy eresztes ha megnezed kik a nevek jo munkasemberek kb. Viszont a norveg sem annyira szar hogy ne lehetne kijutni sem vele valahova.
Blevi
Mit akarsz ezzel mondani?
Jughead
Azt hogy Messi nelkul Argentina kb a csoportjabol nem megy tovabb a vb-n, holott nem egy baszo az a keret.
Haaland eseten a valogatott teljesitmeny csiszolasra szorul, pedig nem egy san marinorol beszelunk.
Blevi
Tiziken túl döntőig azért nem alkotott valami maradandót Messi a vb-n...
kapitnono
Argentina 12 golt lott a vb-n. Ebbol hetet Messi es adott ket golpasszt. Ez azert a semminel picivel tobb.
Blevi
De a tényen nem valtoztat hogy hatot tiziből lőtt...Komoly hogy erre aranylabdákat osztogatnak, főleg ha megnézzük Haaland szezonját, miket nyert, hány gólt szerzett.


10 hónapja
Nomac New England Patriots 2 930 — balazs.t85@gmail.com
Soha nem szerettem Messit, de az amitt Vb-n véghezvitt, megér egy aranylabdát. Az meg hogy kinek mikor csalták el, már más történet, de itt nem érzem.
CR-al való összehasonlításban is itt lépet szintet, neki sikerült a válogatottal, nem azért mert az Argentina most olyan jó volt, ezt ő nyerte meg nekik.
10 hónapja
Toca Minnesota Vikings 19 180 — Vikings fan
A legnagyobb csaló a futball történelmében.
KeyG
Max legnagyobb adócsaló lehetne, de az Arabok érkeztével azért tuti van nála nagyobb.

Messi nem tehet róla, hogy (CRel) túlnőtt a focin és egyszerűen a döntőbirok mert hatnak rajuk külső emberek vagy csak mert kurva egyszerű behúzni a pipát.
10 hónapja
warr_b Washington Commanders 23 520 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
10 hónapja
Blevi 8 295 — Lions & Cowboys fan
A vilagbajnoki cim mindig sokat szamitott ebben es azt Messi ugy nyerte meg hogy vegig Argentina vezere volt. Emellett Haaland kene hogy kapja szerintem is. De nem lesz akkora rablas a vb miatt mint amit Lewa-val muveltek.
Blevi
Az is rablás volt szó se róla, de ott Lewa egy Bundesliga címet és egy német szuperkupát mutatott fel, míg Messi egy Copa Americát és a BL-ben pl. ugyanaddig jutottak.

Itt azért BL, PL és FA Kupa volt Haaland oldalán, nyilván a VB is többet ér, mint a Copa America, de az nehogy már Haaland hátránya legyen, hogy norvég, míg klub szinten a PSG-nél sem Messi volt a legjobb, nemhogy Európában (ha a PSG-nél olyat hozott volna, ami mondjuk top 5-ös szezon, akkor a VB miatt oké a díj, de így vicc az egész).
Jughead
Azert ez az Argentin valogatott sem egy nagy eresztes ha megnezed kik a nevek jo munkasemberek kb. Viszont a norveg sem annyira szar hogy ne lehetne kijutni sem vele valahova.
Blevi
Mit akarsz ezzel mondani?
Jughead
Azt hogy Messi nelkul Argentina kb a csoportjabol nem megy tovabb a vb-n, holott nem egy baszo az a keret.
Haaland eseten a valogatott teljesitmeny csiszolasra szorul, pedig nem egy san marinorol beszelunk.
Blevi
Tiziken túl döntőig azért nem alkotott valami maradandót Messi a vb-n...
kapitnono
Argentina 12 golt lott a vb-n. Ebbol hetet Messi es adott ket golpasszt. Ez azert a semminel picivel tobb.
10 hónapja
Blevi 8 295 — Lions & Cowboys fan
vártam a csodát...de 2 órája megmondtam 😕
petey
amíg Lassie él és lő legalább 2 gólt, addig Lassie lesz a győztes. Jövőre majd azért, mert MLS bajnok és kupa győztes lesz
Toto21
Haters gonna hate.
Nemcsak Messi kapott kerdeses aranylabdat. Haaland jobban megerdemelte volna, de aki ezt igy leirja hogy Messi egy csalo az hogy gondolja? Odatelefonal?
Blevi
Figyeld meg jovore is top10 lesz, vannak akik ha meglatjak a nevet mar huzzak is be elso helyre.. Nala talan senkinek sincs jobb PRja, a foci udvoskeje.
rokaur
Azt felejtik el sokan hogy ezert Messi a palyan is rengeteget tett.
Megertem hogy most jogosan mindenki kiventillaja magabol a dolgot, es biztos rossz erzes hogy a vb gyozelem kiveszi az utolso szalmaszalat is kezekbol, de elvitatni a Messi eletmuvet kamu aranylabdak miatt ne haragudjatok de nevetseges. A palyan alapozta meg Messi amit elert a fociban, megha el is ismerem hogy elegge tultoltak mar a palyan kivul.
10 hónapja
rokaur 868
vártam a csodát...de 2 órája megmondtam 😕
petey
amíg Lassie él és lő legalább 2 gólt, addig Lassie lesz a győztes. Jövőre majd azért, mert MLS bajnok és kupa győztes lesz
Toto21
Haters gonna hate.
Nemcsak Messi kapott kerdeses aranylabdat. Haaland jobban megerdemelte volna, de aki ezt igy leirja hogy Messi egy csalo az hogy gondolja? Odatelefonal?
Blevi
Figyeld meg jovore is top10 lesz, vannak akik ha meglatjak a nevet mar huzzak is be elso helyre.. Nala talan senkinek sincs jobb PRja, a foci udvoskeje.
10 hónapja
Blevi 8 295 — Lions & Cowboys fan
vártam a csodát...de 2 órája megmondtam 😕
petey
amíg Lassie él és lő legalább 2 gólt, addig Lassie lesz a győztes. Jövőre majd azért, mert MLS bajnok és kupa győztes lesz
Toto21
Haters gonna hate.
Nemcsak Messi kapott kerdeses aranylabdat. Haaland jobban megerdemelte volna, de aki ezt igy leirja hogy Messi egy csalo az hogy gondolja? Odatelefonal?
10 hónapja
Blevi 8 295 — Lions & Cowboys fan
A legnagyobb csaló a futball történelmében.
KeyG
Legalább hülyeséget ne írj. Ő szavazta meg magának?
garincsa
Az a baj én emlékszem Messi történetére. A 2009-es BL elődöntőtől kezdve húzták őket.
KeyG
Ezt mire alapozod? Szerinted egyet se kellett volna nyernie? A barcelona minden cime Messi alatt kamu? 😀 hagyjuk mar
10 hónapja
mate93 New Orleans Saints 276
Egyébként mit mondanak a számok? Nemzetközi fociról nincs valami PFF szerűség? Az a szép a sportban, hogy vannak viszonylag egyértelműen számszerűsíthető aspektusai, főleg a mai bigdata világban. A matek szerint kinek kellett volna kapnia? Én az ilyen cikkeket hiányolom a szokásos epehányás és goatozás között.
Hanni
de van. ha az analitikat nezed csak, akkor az elmult 15 evben korulbelul 12-szer messi kapta volna. kepzeld el a jatekost, aki minden idok legjobban passzolo, cselezo, helyzetet kialakito es helyzetet kihasznalo jatekosa. egy statisztikai anomalia. aztan persze a szimpatia teljesen mas dolog, es az teljesen ertheto, hogy mindenkinek mas a szimpatikus.

kerdesedre valaszolva az idei analitika:

 theanalyst.com/2023/10/why-lionel-messi-is-the-favourite-to-win-the-ballon-dor/

a GOAT kerdes a liverpool analitikai csapatanak vezetojetol:

 amp.theguardian.com/football/2023/jun/08/messi-beats-ronaldo-to-goat-status-on-data-analysis-says-liverpool-fc-research-director

es a leginkabb melyre aso, analitikailag leginkabb megalapozott cikk meg 2014-bol. azota persze szazszor megdontotte az osszes ebben szereplo statisztikat, de ezt olvasd el, ha igazan erdekel a dolog hattere. talan a legjobb elemzes, szamokkal alatamasztott vizsgalat, amit en gurulos focival kapcsolatban olvastam.
 fivethirtyeight.com/features/lionel-messi-is-impossible/amp/