Soccer

41 feliratkozó

10 hónapja
mate93 New Orleans Saints 276
ha egy guardiola, mourinho, wenger, klopp, conte egyertelmuen kijelentik, hogy messi a valaha volt legjobb jatekos, akkor azt nyilvan nem veletlen teszik.
mate93
en csak azt kerdeznem toled, hogy egy olyan cimnel, ami az adott szezonrol szol, ez ugyen miert relevans?
csebi
semennyire. abszolut nem szamit

a linkelt Henry-s videohoz kapcsolodoan irtam ezt, hogy miert lehet erdemes odafigyelni a tenyleg hozzaerto emberekre.

termeszetesen a 2023as aranylabda odaitelesenek temajaban ez teljesen irrelevans, nem hataroltam el jol a gondolataimat.
10 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 453 — Lucas Scott
ha egy guardiola, mourinho, wenger, klopp, conte egyertelmuen kijelentik, hogy messi a valaha volt legjobb jatekos, akkor azt nyilvan nem veletlen teszik.
mate93
en csak azt kerdeznem toled, hogy egy olyan cimnel, ami az adott szezonrol szol, ez ugyen miert relevans?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
10 hónapja
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 35 751 — LIGHTS OUT!
OFF: En csak fifazni szoktam, komolyabban a focihoz nem ertek (mondjuk elnezve a szakertoket ez boven eleg), de Immobile evek ota az Ultimate Team egyik legjobb csatara. Ahogy latom a Lazioban eleg szepen lovi a golokat, 19-22 kozott talan Serie A golkiraly is volt. Ot miert nem vitte el egy komolyabb csapat?
Hendrix
Amikor először berobbant a Torinoban, akkor megjárta külföldöt. Volt Dortmundban és Sevillában is, 1-1 szezont. Mind2 helyen lebőgött. Ráadásul a válogatottban is lefele lóg ki, csak nincs nála jobb. Szerintem ő is érzi, hogy megtalálta a tökéletes helyét Rómában, és a nagyobb csapatok is érzik, hogy nem ő akit keresnek. j

10 hónapja
mate93 New Orleans Saints 276
OFF: En csak fifazni szoktam, komolyabban a focihoz nem ertek (mondjuk elnezve a szakertoket ez boven eleg), de Immobile evek ota az Ultimate Team egyik legjobb csatara. Ahogy latom a Lazioban eleg szepen lovi a golokat, 19-22 kozott talan Serie A golkiraly is volt. Ot miert nem vitte el egy komolyabb csapat?
Hendrix
a dortmund elvitte 2014-ben, amikor 24 eves volt. a torinobol lett a serie A golkiralya elozo szezonban 22 gollal, az akkor tavozo lewandowski utodjanak szantak. mindenki azt gondolta, hogy felepitenek meg egy abszolut vilagklasszis csatart.
egyaltalan nem talalta a helyet, nagyon gyengen jatszott, nem jottek a golok. utana kolcsonadtak a sevillanak, ahol ugyanez folytatodott.
amikor mar mindenki leirta, visszatert az olaszokhoz a lazioba, ahol ujra kiviragzott. jelenleg a 8. a serie A orok gollovo listajan 196 gollal, ami elkepesztoen brutalis szam. a dobogo talan meg realis lehet neki karrierje vegere.

egyszeruen vannak ilyen esetek, akinek valamilyen szempontbol nem megy mashol, csak otthon. de fantasztikus karrier az ove igy is
10 hónapja
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 355 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
pelenek tenyleg tobb golja van, a felet mondjuk baratsagos meccseken szerezte, szoval azt egy kicsit nehez beosztalyozni.
mate93
Na akkor végre rátapintottál hogy mi a baj ezekkel a szimpla számadatokkal: bármilyen statot nehéz beosztályozni, mert nagyban függ az ellenféltől. | Kisbogesznek sem lenne ennyi kulcspassza a PL-ben 😀 |

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
10 hónapja
Hendrix California Golden Bears 1 466
OFF: En csak fifazni szoktam, komolyabban a focihoz nem ertek (mondjuk elnezve a szakertoket ez boven eleg), de Immobile evek ota az Ultimate Team egyik legjobb csatara. Ahogy latom a Lazioban eleg szepen lovi a golokat, 19-22 kozott talan Serie A golkiraly is volt. Ot miert nem vitte el egy komolyabb csapat?

Szerkesztette: Hendrix

I know that when you shine they wish some days will be dark
Sunny days wouldn't be special if it wasn't for rain, Joy wouldn't feel so good if it wasn't for pain
10 hónapja
mate93 New Orleans Saints 276
szamokkal alatamaszthato, szaraz teny, hogy messi a vilag valaha volt legjobban cselezo, passzolo es gollovo jatekosa.
mate93
Azért ezeket tényként megállapítani egy kicsit erős.
Számokkal alátámasztható hogy góllövésben Pelé biztosan jobb volt, de még Puskás is. Videók alapján meg cselezésben is jobb volt a brazil és Maradona is.
eaglesmcnabb
inkabb ki is toroltem, mert gondoltam,
hogy csak erre fogsz reagalni 😊 igy legyen otosom a lotton. nem akartam
hangulatkeltest

ezekkel nem tudok mit kezdeni, hogy neked videokon jobban tetszett ahogy maradona cselez, ne haragudj 😀 en itt vegig szamokrol es tenyekrol beszelek, te meg folyamatosan belekevered a szimpatiat

pelenek tenyleg tobb golja van, a felet mondjuk baratsagos meccseken szerezte, szoval azt egy kicsit nehez beosztalyozni.

de igazad van, rosszul fogalmaztam. amiota lehetosegunk van a statisztikat pontosan merni es megbizhato forrasokbol dolgozni (kb 70-es evek), azota a legjobb a 3 vizsgalt kategoriaban.
10 hónapja
Blevi 8 295 — Lions & Cowboys fan
A legnagyobb csaló a futball történelmében.
KeyG
Legalább hülyeséget ne írj. Ő szavazta meg magának?
garincsa
Az a baj én emlékszem Messi történetére. A 2009-es BL elődöntőtől kezdve húzták őket.
KeyG
Ezt mire alapozod? Szerinted egyet se kellett volna nyernie? A barcelona minden cime Messi alatt kamu? 😀 hagyjuk mar
Blevi
Nem mondom, hogy egyet se. De 10-ben Sneijdernek kellett volna vagy Xavi Iniesta. Volt egy Lewa is és most Haaland. A 2009-es Chelsea-Barca meccsnél meg jobbat elcsalva nem láttam a történelemben.
KeyG
De ez megint csak Barcelonara van kihegyezve. Csak a Barcelonanak voltak lerdeses meccsei? Ribery miert nem kapott arany lasztit?
10 hónapja
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 355 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
szamokkal alatamaszthato, szaraz teny, hogy messi a vilag valaha volt legjobban cselezo, passzolo es gollovo jatekosa.
mate93
Azért ezeket tényként megállapítani egy kicsit erős.
Számokkal alátámasztható hogy góllövésben Pelé biztosan jobb volt, de még Puskás is. Videók alapján meg cselezésben is jobb volt a brazil és Maradona is.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
10 hónapja
mate93 New Orleans Saints 276
De ismétlem magam, habár én Mbappénak adtam volna mert szerintem a PSG-ben és a VB-n egyaránt jobb volt, az idei a VB miatt adható, de minimum a 2010, 2019, 2021-esre továbbra sincs mentség.
eaglesmcnabb
es ezzel semmi baj nincs. az hogy te kinek adnad, es szerinted ki volt a jobb, az egy maganvelemeny. ezert szep jatek a futball, mindenki valaszthat csapatot, jatekost, hogy neki ki a szimpatikus.

en nem abban foglaltam allast, hogy szerintem kinek kellene kapnia, SZERINTEM megerdemelte messi es megerdemelte volna haaland is.

en tenyszeru szamokat irtam, es a hogyapicsabajottki meg volt
indokolva. az egyetlen jatekos, aki meg mindig top3 volt a szezonban helyzetkialakitasban, cselezesben, asszisztban es golban. emellett megnyerte a labdarugas nevu sport legfontosabb trofeajat, ugy hogy csapata legjobbja es abszolut vezere volt es a torna legjobb jatekosa

ettol meg a te velemenyed szerint nem kell neki kapnia mindig az aranylabdat, soha nem is ez ellen hoztam fel
ervet. teljesen rendbenvan az a velemeny, hogy mbappe kapja vagy haaland kapja. csak nem kell blaszfemiat meg csalast kialtani azert mert nem szeretunk valakit - szerintem

Szerkesztette: mate93
10 hónapja
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 355 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Na hát igen erre gondoltam, hogy azért így már minimum viccesek a klub statok, hiszen a Maccabi Haifa ellen lőtt 3 gólt és adott 3 gólpasszt 2 meccsen. A maradék 5 BL meccsen meg szerzett 1 gólt és adott 1 gólpasszt. 😊
Jughead
tudod, mi meg a nagyon vicces? erling szamai a VB-n 😊 ugye, nehez ugy golt loni a VB-n vagy a PL-ben, hogy nem vagy ott. ne menjunk le ovodaba.
te is tudod, en is tudom, hogy messi jobb focista, mint haaland. ettol meg haaland is nyerhette volna az aranylabdat, egyszer sem allitottam, hogy nem. csak nehany embert itt annyira elvakit a szimpatia vagy annak hianya, hogy tenyeket ferditenek el
mate93
Azért az overall xg 6.63-at kiemelni mint statisztika az komoly, ahol lőtt 5 tizit, aminek az xG-je ugye konvergál az egyhez. 😀
Amúgy a bajnokság legjobbja is Mbappe volt, nem értem hogy a picsába jött ki, hogy a vb előttig EGYÉRTELMŰEN Messi volt a legjobb? BL-ben a csoportban is Mbappe nyerte meg a két juve meccset, az egyenes kiesésben meg jött egy értelmes csapat és egyből kipotyogtak a 16 között. Annyira volt a legjobb.

Nem az idei aranylabdával kapcsolatos, de ha már feljött: hogy az advanced statja az elmúlt x évben kiemelkedő az tény, az is, hogy nagy világversenyen most először volt kiemelkedő, /nem úgy mint di Maria aki kb. mindig jó volt/ (bár most sem volt jobb Messi mint Mbappe ezt tartom).
Nálam (de elfogadom hogy nagyon sokan másképp gondolják), nem ez a leginkább mérvadó, mert engem nem érdekel hogy az elmúlt 20 évben Messi (és CR) az alavesek meg celta vigok ellen x év során hány gólt és sikeres cselt csinált, hanem hogy az erős ellenfelek ellen, az úgymond ki-ki meccseken hogyan teljesítettek világversenyeken.
BL-ben pl. a top 8 között (ahol már legtöbbször azért komolyabb csapatok vannak) Messinek 41 meccsen 20 gólja van, CR-nek meg 47 meccsen 42, pedig ő sem az a kiköpött clutch playa. Az elmúlt 20 év advanced statjainak minimum 75-80%-ban egy agyondominált meccs statjai szerepelnek, és nem biztos hogy az a mérvadó. Nézzétek meg az ilyen meccseken Kane-t a Bayernben, annyi gólt lő amennyit nem szégyell. Ha az elmúlt 10 évet mind ott töltötte volna, annyi gólt vert volna hogy ki se férne, szvsz még Lewánál is sokkal többet.

Nálam ezért állt Zidane mindenki fölött az elmúlt 30 évben, mert valahogy a góljait és a jó formáját mindig a döntőkre/ elődöntőkre tartogatta.

De ismétlem magam, habár én Mbappénak adtam volna mert szerintem a PSG-ben és a VB-n egyaránt jobb volt, az idei a VB miatt adható, de minimum a 2010, 2019, 2021-esre továbbra sincs mentség.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
10 hónapja
mate93 New Orleans Saints 276
Ha ezzel foglalkozol, hadd kérdezzem, meg: Szerinted ha Szobo ezen a szinten játszik, van esélye, hogy egy Aranylabda szavazáson akár rá is lehessen szavazni (emlékeim szerint a top30-ra lehet szavazni).
vpi
en szaz szazalekig biztos vagyok benne, hogy Szoboszlai lesz aranylabda top30-ban, ha egy sulyos serules nem szol kozbe. (szerintem top10-ben is, de ahhoz nyilvan kell egy kis szerencse is)

azt latva, hogy a liverpoolban milyen jatekot mutat es milyen szamai vannak a fontosabb metricekben, mar most a PL es europa egyik legjobb jatekosa a posztjan. ahogy itt mar szo volt rola, azonos tudasu jatekosoknal a marketing ertek sem elhanyagolhato, ha valaki figyeli, akkor latja, hogy Dominik szinte minden pool anyagban foszereplo. a jatektudas mellett megvan a kiallasa, jo a pacek, van onbizalma, eladhato figura.

neki a hatar tenyleg a csillagos eg, es ebben semmi tulzas nincs. abszolut vilagsztar valhat belole, az elit elitje lehet egy par even belul

Szerkesztette: mate93
10 hónapja
mate93 New Orleans Saints 276
@mate93 köszi, hogy leírtad ezeket, tök érdekes és simán el is hiszem ezeket. a kérdésem csak ez lenne, hogy vajon a tisztelt újságírók nagyobb része is ezen statisztikák, elemzések alapján szavaz vagy csak szimplán a jó öreg kocsma szimpatizálás az irányadó?
peach
nyilvan fogalmam sincs 😊 gondolom van ilyen is, olyan is. ahogy mondtam, azert ez egy szubjektiv szavazas, sokat szamit a szimpatia.

nagyon jo video ebben a temaban, Henry par napja elmondta a velemenyet arrol, hogy o miert nem kapott soha aranylabdat, es hogy messi megerdemli-e most. erdemes megnezni minden ketelkedonek, pontosan idevag a tema, es nagyszeru dolgokat mond:

 youtu.be/tAtIJa0G2z4?feature=shared

valamiert henry, carragher es a volt city jatekos es city szurkolo micah richards is egyetert abban, hogy messi megerdemli.

ha egy guardiola, mourinho, wenger, klopp, conte egyertelmuen kijelentik, hogy messi a valaha volt legjobb jatekos, akkor azt nyilvan nem veletlen teszik. hajlamos vagyok az okosabbra hallgatni az ilyen temakban, es probalom megerteni es magamat kepezni, hogy miert ilyen egyontetu ez a velemeny. nyilvan akkor ennek valami oka van.
10 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 24 226 — Cowboys fan
Fociban melyik a legjobb statisztikai oldal? Olyanra gondolok ha egyaltalan letezik ilyen ahol vezetik a meccs vegi ertekeleseket, vedekezest, labdaszerzest, kialakitott golhelyzetet. Tehat nem a klasszikus gol-golpassz lista.
Hendrix
mezei szurkolonak szerintem
ez tokeletes:
 fbref.com/en/

komolyabb felhasznalasra a Wyscout a legjobb, de ahhoz mar elofizetes szukseges
mate93
Ha ezzel foglalkozol, hadd kérdezzem, meg: Szerinted ha Szobo ezen a szinten játszik, van esélye, hogy egy Aranylabda szavazáson akár rá is lehessen szavazni (emlékeim szerint a top30-ra lehet szavazni).
vpi
ha PL-EL-EB-t nyer a csapataival, akkor a huszadik hely környékére bejöhet
10 hónapja
KeyG Baltimore Ravens 8 971
A legnagyobb csaló a futball történelmében.
KeyG
Legalább hülyeséget ne írj. Ő szavazta meg magának?
garincsa
Az a baj én emlékszem Messi történetére. A 2009-es BL elődöntőtől kezdve húzták őket.
KeyG
Ezt mire alapozod? Szerinted egyet se kellett volna nyernie? A barcelona minden cime Messi alatt kamu? 😀 hagyjuk mar
Blevi
Nem mondom, hogy egyet se. De 10-ben Sneijdernek kellett volna vagy Xavi Iniesta. Volt egy Lewa is és most Haaland. A 2009-es Chelsea-Barca meccsnél meg jobbat elcsalva nem láttam a történelemben.

Real Madrid & Boston Celtics & Los Angeles Dodgers
10 hónapja
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 816 — Patriot
Fociban melyik a legjobb statisztikai oldal? Olyanra gondolok ha egyaltalan letezik ilyen ahol vezetik a meccs vegi ertekeleseket, vedekezest, labdaszerzest, kialakitott golhelyzetet. Tehat nem a klasszikus gol-golpassz lista.
Hendrix
mezei szurkolonak szerintem
ez tokeletes:
 fbref.com/en/

komolyabb felhasznalasra a Wyscout a legjobb, de ahhoz mar elofizetes szukseges
mate93
Ha ezzel foglalkozol, hadd kérdezzem, meg: Szerinted ha Szobo ezen a szinten játszik, van esélye, hogy egy Aranylabda szavazáson akár rá is lehessen szavazni (emlékeim szerint a top30-ra lehet szavazni).
10 hónapja
peach Atlanta Falcons 14 619 — a new hope (again)
@mate93 köszi, hogy leírtad ezeket, tök érdekes és simán el is hiszem ezeket. a kérdésem csak ez lenne, hogy vajon a tisztelt újságírók nagyobb része is ezen statisztikák, elemzések alapján szavaz vagy csak szimplán a jó öreg kocsma szimpatizálás az irányadó?



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
10 hónapja
mate93 New Orleans Saints 276
Fociban melyik a legjobb statisztikai oldal? Olyanra gondolok ha egyaltalan letezik ilyen ahol vezetik a meccs vegi ertekeleseket, vedekezest, labdaszerzest, kialakitott golhelyzetet. Tehat nem a klasszikus gol-golpassz lista.
Hendrix
mezei szurkolonak szerintem
ez tokeletes:
 fbref.com/en/

komolyabb felhasznalasra a Wyscout a legjobb, de ahhoz mar elofizetes szukseges
10 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 11 213 — Kinek mit intézett a kormánya
Fociban melyik a legjobb statisztikai oldal? Olyanra gondolok ha egyaltalan letezik ilyen ahol vezetik a meccs vegi ertekeleseket, vedekezest, labdaszerzest, kialakitott golhelyzetet. Tehat nem a klasszikus gol-golpassz lista.
Hendrix
Én a sofascore, fotmob, fbref hármasban mozgok ilyen szempontból
10 hónapja
mate93 New Orleans Saints 276
Na hát igen erre gondoltam, hogy azért így már minimum viccesek a klub statok, hiszen a Maccabi Haifa ellen lőtt 3 gólt és adott 3 gólpasszt 2 meccsen. A maradék 5 BL meccsen meg szerzett 1 gólt és adott 1 gólpasszt. 😊
Jughead
tudod, mi meg a nagyon vicces? erling szamai a VB-n 😊 ugye, nehez ugy golt loni a VB-n vagy a PL-ben, hogy nem vagy ott. ne menjunk le ovodaba.
te is tudod, en is tudom, hogy messi jobb focista, mint haaland. ettol meg haaland is nyerhette volna az aranylabdat, egyszer sem allitottam, hogy nem. csak nehany embert itt annyira elvakit a szimpatia vagy annak hianya, hogy tenyeket ferditenek el
10 hónapja
Hendrix California Golden Bears 1 466
Fociban melyik a legjobb statisztikai oldal? Olyanra gondolok ha egyaltalan letezik ilyen ahol vezetik a meccs vegi ertekeleseket, vedekezest, labdaszerzest, kialakitott golhelyzetet. Tehat nem a klasszikus gol-golpassz lista.

I know that when you shine they wish some days will be dark
Sunny days wouldn't be special if it wasn't for rain, Joy wouldn't feel so good if it wasn't for pain
10 hónapja
Jughead Dallas Cowboys 4 911
A VB és BL statok érdekesek valóban, de amíg a Ligue-1 statok is benne vannak a klub statokban addig komolytalan, de gondolom ezt Te is tudod. 😊 Csupaszítsd le arra és onnantól van értelme azoknak a részeknek is.
Jughead
a VB-rol irtam 4 bekezdest. a legjobb jatekos volt a tornan minden tamado statisztikaban Mbappeval egyutt.

a BL-ben osszel 5 merkozesen 4 gol es 4 golpassz, tehat 8 G+A, ami 1.6 gol hozzajarulas meccsenkent. ahogy irtam, osszel es a VB-n egyertelmuen a vilag legjobb jatekosa volt a szamok alapjan is.

tavasszal a BL-ben ket gyenge meccse volt a Bayern ellen es kiestek. osszesen tehat a bajnokok ligajaban 7 meccsen 8 G+A.

azt azert jegyezzuk meg, hogy Haaland nem lott golt ES nem adott golpasszt ES nem alakitott ki helyzetet egyik BL elodontoben sem, a BL dontoben sem es az FA kupa dontoben sem. a 4 darab legfontosabb meccsen 0 darab gol, golpassz, vagy kialakitott helyzet.

es en ezzel itt befejeztem 😊 nem akarok senkit meggyozni arrol, hogy messi erdemelte az aranylabdat, ezt ugyis mindenki eldonti szemelyes szimpatia alapjan. en az eredeti hozzaszolasomat azert irtam, mert azt allitottak, hogy 6 db bunteto miatt kapta meg. ez nem igaz, ezt igyekeztem cafolni, ervekkel
alatamasztani. innentol pedig mindenki eldonti, neki ki a kedvence 😀
mate93
Na hát igen erre gondoltam, hogy azért így már minimum viccesek a klub statok, hiszen a Maccabi Haifa ellen lőtt 3 gólt és adott 3 gólpasszt 2 meccsen. A maradék 5 BL meccsen meg szerzett 1 gólt és adott 1 gólpasszt. 😊
10 hónapja
mate93 New Orleans Saints 276
A VB és BL statok érdekesek valóban, de amíg a Ligue-1 statok is benne vannak a klub statokban addig komolytalan, de gondolom ezt Te is tudod. 😊 Csupaszítsd le arra és onnantól van értelme azoknak a részeknek is.
Jughead
a VB-rol irtam 4 bekezdest. a legjobb jatekos volt a tornan minden tamado statisztikaban Mbappeval egyutt.

a BL-ben osszel 5 merkozesen 4 gol es 4 golpassz, tehat 8 G+A, ami 1.6 gol hozzajarulas meccsenkent. ahogy irtam, osszel es a VB-n egyertelmuen a vilag legjobb jatekosa volt a szamok alapjan is.

tavasszal a BL-ben ket gyenge meccse volt a Bayern ellen es kiestek. osszesen tehat a bajnokok ligajaban 7 meccsen 8 G+A.

azt azert jegyezzuk meg, hogy Haaland nem lott golt ES nem adott golpasszt ES nem alakitott ki helyzetet egyik BL elodontoben sem, a BL dontoben sem es az FA kupa dontoben sem. a 4 darab legfontosabb meccsen 0 darab gol, golpassz, vagy kialakitott helyzet.

es en ezzel itt befejeztem 😊 nem akarok senkit meggyozni arrol, hogy messi erdemelte az aranylabdat, ezt ugyis mindenki eldonti szemelyes szimpatia alapjan. en az eredeti hozzaszolasomat azert irtam, mert azt allitottak, hogy 6 db bunteto miatt kapta meg. ez nem igaz, ezt igyekeztem cafolni, ervekkel
alatamasztani. innentol pedig mindenki eldonti, neki ki a kedvence 😀
10 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 453 — Lucas Scott
Csak eljutunk oda, hogy Messi Ligue-1-os statjait hozzuk fel, a PL statokkal szemben.

Előre szólok, hogy CR7 idén 10 meccsen, 11 gólt és 6 gólpasszt hozott össze. 😀 Ha az EB-n rúg pár gólt, akkor mindenki készülhet az újabb Ronaldo Aranylabdára is.
Jughead
alapvetoen ezzel pluszban az a baj, hogy egyreszt a szezon nem novemberig tart. az, hogy addig top 5ben volt vmi statisztikaban hurra.
nyilvan fel lehet hozni olyan 2-3 honapot bmeik szezonbol is, amiben mondjuk Thomas Muller top 5ben volt, megsem lett ez alapjan aranylabdas. sot meg top3ba sem kerul.

a problemam nekem azzal van, hogy vhogy mindig azt a statisztikat, mutatot, korulmenyt nezik, ami alapjan Messinek vagy Ronaldonak kellett nyernie. igy volt most is, es igy van jelenleg is.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
10 hónapja
Jughead Dallas Cowboys 4 911
Csak eljutunk oda, hogy Messi Ligue-1-os statjait hozzuk fel, a PL statokkal szemben.

Előre szólok, hogy CR7 idén 10 meccsen, 11 gólt és 6 gólpasszt hozott össze. 😀 Ha az EB-n rúg pár gólt, akkor mindenki készülhet az újabb Ronaldo Aranylabdára is.
Jughead
ha figyelmesen olvasol, biztos ki fogod szurni, hogy a BL es a VB is bennevan 😊
nagyon fontos dolog a szimpatia, de rossz dolog, ha elvakit. nekem nincs lovam ebben a versenyben, csak mivel ezzel foglalkozom, gondoltam megosztom, hogy mik azok a
dolgok, amikkel lehet vitazni, csak nem nagyon erdemes. utana persze mutogathatunk ilyen gondolatokra, hogy kinek nagyobb a stoplija, azokat az erveket nehez megcafolni 😀
mate93
A VB és BL statok érdekesek valóban, de amíg a Ligue-1 statok is benne vannak a klub statokban addig komolytalan, de gondolom ezt Te is tudod. 😊 Csupaszítsd le arra és onnantól van értelme azoknak a részeknek is.