Tenisz

15 feliratkozó

több mint 8 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Ez a Martina Hingis - Leander Paes vegyes-páros is egy igazi álomduó. 3 Grand Slam győzelem a 4ből idén nem rossz egy 42 éves i ndiaitól meg egy 2× visszavonulttól.
Ráadásul Hingis megint döntős női párosban is, szóval összejöhet megint a 2 GS cím 2 nap alatt, mint Wimbledonban.
iktriad
Nem gondoltam volna, hogy a vegyespáros döntő jobb lesz mint a két férfi elődöntő összesen, de így lett. Hihetetlen szépen játszottak az "öregek". Paes a hálónál kb. bármit meg tud csinálni, Hingis meg még mindig hihetetlen labdabiztos. Querrey adogatásait úgy adta vissza néha, mintha az gyerekjáték lenne.

több mint 8 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 230
Unalmas lehet, hogy minden meccs után beírom, de az amit ezen a tornán Federer leművel az hihetetlen. A 6 meccsét összesen kevesebb mint 10 óra alatt letudta, mindezt úgy hogy volt itt Kohlschreiber, Isner, Gasquet és Wawrinka elleni meccs is... Egészen brutalis, amilyen agresszívan játszik. 😀

Djokovic se izzadt meg ma (Cilic bokája nem volt rendben, plusz ő is hiba nélkül játszott) úgyhogy megint egymásnak feszülnek.

Óriási meccs lesz, az eddigi játék alapján Federer az esélyes, de Djokovic az Djokovic ellene ki tudja lehet-e ilyen agresszívan játszani, lehet ő ellene ez öngyilkos taktika, hisz ő (és egyébként Murray is) az, aki ellen ha csak egy picit is pontatlan a támadásod akkor elbuktad a pontot, míg mások ellen az ugyanúgy egy nyerő lesz utána... 😉
több mint 8 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 166 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ez a Martina Hingis - Leander Paes vegyes-páros is egy igazi álomduó. 3 Grand Slam győzelem a 4ből idén nem rossz egy 42 éves indiaitól meg egy 2× visszavonulttól.
Ráadásul Hingis megint döntős női párosban is, szóval összejöhet megint a 2 GS cím 2 nap alatt, mint Wimbledonban.

Szerkesztette: iktriad
több mint 8 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 447 — Panthers fan
Hatalmas meccs volt ez a Vinci - Serena, egész élvezhető idén a női torna is 😊
Joey
Azon gondolkozom, hogy történt-e már valaha ekkora (jelentőségű) meglepetés a női teniszben.
Schleck
Ilyen jelentőségű aligha. És ebben az a nagyon durva, hogy egy abszolút outsider verte Serenát, nem valamelyik aktuális sztár, vagy up&coming fiatal.

Perception is reality.
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Azon gondolkozom, hogy történt-e már valaha ekkora (jelentőségű) meglepetés a női teniszben.
Schleck
Bar gondolom, Herr Schleck itt unterhund altal elert gyozelemre gondolt, de noknel mint legnagyobb meglepetésre/sokk, az alabbi meccs ugrott csak be nekem:

Seles - Maleeva 6-4, 4-3 - Seles feladta. (Hamburg QF, 1993)

Aki ennyibol nem tudja, annak ajanlom Liebliengsnotamat, von Herrn Laurie: "I'm in love with Steffi Graf"

Mfg,
Günther P

PS: elnezest ha eros volt. 😊

Oszinten megmondom noi oldalon nem jut eszembe semmi (mert noknel nem volt dominans ember Graf/Seles ota) es ferfiaknal is talan csak a Soderling-Nadal, illetve Krajicek-Sampras.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
Joey Tribbiani Cleveland Browns 5 966 — Believelander
Hatalmas meccs volt ez a Vinci - Serena, egész élvezhető idén a női torna is 😊
Joey
Azon gondolkozom, hogy történt-e már valaha ekkora (jelentőségű) meglepetés a női teniszben.
Schleck
egyébként Serena nem volt sérült? a végén már lépni alig tudott, 4:5 környékén újrakötözte a lábát, igazából nem is az tűnt a végére kérdésesnek, hogy ki nyer, hanem hogy milyen arányban hozza a harmadik szettet...
slowmotion
Nekem nem tűnt sérültnek, inkább idegesnek 😊 4:3-nál az a két hárított break laszti valszeg végleg megtörte.

AAFC Championships: 1946, 1947, 1948, 1949
NFL Championships: 1950, 1954, 1955, 1964
több mint 8 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Hatalmas meccs volt ez a Vinci - Serena, egész élvezhető idén a női torna is 😊
Joey
Azon gondolkozom, hogy történt-e már valaha ekkora (jelentőségű) meglepetés a női teniszben.
Schleck
egyébként Serena nem volt sérült? a végén már lépni alig tudott, 4:5 környékén újrakötözte a lábát, igazából nem is az tűnt a végére kérdésesnek, hogy ki nyer, hanem hogy milyen arányban hozza a harmadik szettet...
slowmotion
Nem tudom, lemaradtam az interjújáról. Bár a gyökér újságírók gondolom megint olyanokat kérdezhettek, mint hogy miért nem mosolyog...
Viszont a női junioroknál Gálfi Dalma és Stollár Fanny is elődöntős. Nagyon menő lenne egy magyar döntő 😊

több mint 8 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 814 — Cowboys fan
Hatalmas meccs volt ez a Vinci - Serena, egész élvezhető idén a női torna is 😊
Joey
Azon gondolkozom, hogy történt-e már valaha ekkora (jelentőségű) meglepetés a női teniszben.
Schleck
egyébként Serena nem volt sérült? a végén már lépni alig tudott, 4:5 környékén újrakötözte a lábát, igazából nem is az tűnt a végére kérdésesnek, hogy ki nyer, hanem hogy milyen arányban hozza a harmadik szettet...
több mint 8 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Hatalmas meccs volt ez a Vinci - Serena, egész élvezhető idén a női torna is 😊
Joey
Azon gondolkozom, hogy történt-e már valaha ekkora (jelentőségű) meglepetés a női teniszben.

több mint 8 éve
Joey Tribbiani Cleveland Browns 5 966 — Believelander
Hatalmas meccs volt ez a Vinci - Serena, egész élvezhető idén a női torna is 😊

AAFC Championships: 1946, 1947, 1948, 1949
NFL Championships: 1950, 1954, 1955, 1964
több mint 8 éve
JéBé Green Bay Packers 6 646
Tyű ez a Federer-Gasquet meccs inkább tűnt egy első fordulós gálának, mint egy negyeddöntőnek. Kevesebb mint másfél óra alatt ütötte le a pályáról a franciát, eközben ütött 50 (!) nyerőt és igazából körülbelül azt a pontot nyerte meg, amelyiket akarta, döbbenetes volt ez a meccs...

Tegyük hozzá, hogy a másik meccsen Waw se izzadt meg, nem akármilyen elődöntőt fognak játszani.

Ja és a SABR, ami ugye Roger nagyon agresszív fogadójátékának a neve (sneak attack by Roger) mostmár SABS is, ugyanis ma már Stan is alkalmazta Anderson ellen. 😀
Jughead
Állítólag Lüthi ötlete volt, nem csoda hogy Waw-hoz is eljutott 😀
több mint 8 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 230
Tyű ez a Federer-Gasquet meccs inkább tűnt egy első fordulós gálának, mint egy negyeddöntőnek. Kevesebb mint másfél óra alatt ütötte le a pályáról a franciát, eközben ütött 50 (!) nyerőt és igazából körülbelül azt a pontot nyerte meg, amelyiket akarta, döbbenetes volt ez a meccs...

Tegyük hozzá, hogy a másik meccsen Waw se izzadt meg, nem akármilyen elődöntőt fognak játszani.

Ja és a SABR, ami ugye Roger nagyon agresszív fogadójátékának a neve (sneak attack by Roger) mostmár SABS is, ugyanis ma már Stan is alkalmazta Anderson ellen. 😀
több mint 8 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 230
Murray nem nyer idén US Opent. 😉 Elképesztő meccsen kapott ki Andersontól, hihetetlenül játszottak mind a ketten, de Anderson szervája ellen eddig ezen a US Openen nincs ellenszer.

4 szettes csata volt egyébként, de erre 4 órára és 18 percre (!) volt szükségük. Ami azt illeti a 4. végére, mikor jött a 3. tie-break berendezkedtem arra, hogy US Open rekordot fogok látni (5 óra 27 perc kellett volna ehhez), erre a tie-breaket 7-0-ra húzta be a dél-afrikai... Nem igazán tudom miből vannak az idegei. 😀
több mint 8 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 573 — Így remélem megfelelek nektek.....
Nekem Edberg az örök kedvenc neki kezdtem szurkolni, nagyon várom hogy összejöjjön nekik a közös munka során legalább egy GS!!!!

Szerkesztette: dande2
több mint 8 éve
JéBé Green Bay Packers 6 646
Federer egészen fantasztikus formában van. 😉 😊 Wimbledon után nagyon aggódtam érte, de kár volt, nincs itt baj. 😀

34 évesen brutál, amit csinál. Remélem sokáig láthatjuk még a pályán, de ami azt illeti én már tavaly a Cilic elleni vereség után (amit pont nem láttam) megfogadtam, hogy több meccsét nem hagyom ki, mert ki tudja meddig tart még a karrierje (többnyire tudom is tartani ezt a fogadalmat). 😉
Jughead
A tavalyi Federerre már feljavultként tekintettünk aki kijött a hullámvölgyből de azért csak 33 éves. Eljutott sokáig de folyamatosan lehetett érezni hogy kicsit nyögvenyelős és lefőtt a kávé. De ez amit most csinál félelmetes! Iszonyatosan éles és agresszív. Én is azt gondoltam amit te, hogy Wimbledonban járatta magát csúcsra, és az hogy ott nem jött össze megtörte, hát nagyon nem.
több mint 8 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 230
Federer egészen fantasztikus formában van. 😉 😊 Wimbledon után nagyon aggódtam érte, de kár volt, nincs itt baj. 😀

34 évesen brutál, amit csinál. Remélem sokáig láthatjuk még a pályán, de ami azt illeti én már tavaly a Cilic elleni vereség után (amit pont nem láttam) megfogadtam, hogy több meccsét nem hagyom ki, mert ki tudja meddig tart még a karrierje (többnyire tudom is tartani ezt a fogadalmat). 😉

Szerkesztette: Jughead
több mint 8 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Érdekes ez a Mardy Fish interjú a hosszabítás.hu-n.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 8 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 814 — Cowboys fan
csóri Babos, még a sorsolásokkal sincs szerencséje. ha túljutott volna Stosuron, akkor szabad útja lehetett volna a harmadik körig, mert ez a Rogyina semmit nem mutatott Stosur ellen, az ág másik felén meg Errani sérülten döcög a pályán, az ellenfele meg ezt nem képes kihasználni - konkrétan a pályát nem képes eltalálni...
több mint 8 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 230
Az Eurosport mindkét adóján unalmas meccseket ad, miközben megy a Zverev-Kohlschreiber, Kokkinakis-Gasquet és Young-Simon meccsek, melyek mindegyike 5 szettes is lehet könnyedén (az egyik már az)...

Szerk: na csak sikerült legalabb egy adón átkapcsolni, a másikon Federer meccse kezdődik arról meg nyilván nem kapcsolnak el. 😊

Szerkesztette: Jughead
több mint 8 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 230
Na akkor jöjjön az utolsó Grand Slam. Mivel az első fordulók azért jó részt unalmasak, ezért én ilyenkor tehetségkutatózni (ilyen szó se hiszem, hogy létezik 😀 ) szoktam, szóval nézem a 20 évnél nem öregebbeket és szurkolok nekik. 😊 Épp ezért összegyűjtöttem, hogy idén kik tartoznak ebbe a klubba és mivel utánuk olvastam, így gondoltam írok róluk egy rövidebb bemutatót, mellyel ha már ennyi baszódtam meg is osztom veletek, hátha érdekel még valakit. 😀

Korban a legfiatalabbal kezdem és így tovább.

Frances Tiafoe (USA, 1998. 01. 20.)
A 17 éves amerikainak ez lesz élete második Grand Slame, itt mint az amerikai ifjúsági bajnok Wild Cardosként indulhat (a Roland Garroson is Wild Cardos volt egyébként). Élete első profi győzelmét (tehát főtáblás győzelmét, ugyanis ezekbe a mérlegekbe a kvalifikációs tornák nem számítanak bele), alig egy hete szerezte a Winston-Salemi 250-esen Duckworth ellen, és utána is csak döntő szettben kapott ki, szóval jó formában van. Ennek ellenére Troicki ellen a tisztes helytállás is nagy dolog lenne.

Andrey Rublev (Oroszország, 1997.10.20)
Most sikerült először kvalifikálnia magát Grand Slamre. De így is elmondható, hogy idén eléggé berobbant, hisz Nadal után (2004) ő az első, aki 17 évesen nyert legalább 5 különböző ATP tornán (volt közte 250-es, 500-as és 1000-es is) meccset, igaz a salakos szezon óta nincs győzelme. Most a rekordot jelentő 6. tornáján szeretne nyerni, ám Kevin Anderson ellen várhatóan nem lesz könnyű dolga.

Tommy Paul (USA, 1997.05.17)
Az első fordulós meccse lesz élete első profi főtáblás meccse, így sok mindent nem lehet róla tudni.Egyébként csak Tommy Haas-t előzi meg a ranglistán a főtáblások közül. Mindenesetre kvalifikálta magát, nem pedig Wild Cardos, úgyhogy lehet valami elindult nála, az első fordulóban Seppi ellen meglátjuk mit tud.

Alexander Zverev (Németország, 1997.04.20)
Az első komolyabb név a listán, akinek Wimbledon után ide is sikerült kvalifikálnia magát. Wimbledonban sikerült a 2. körig is eljutnia, és egyébként is nagyszerű formát mutat a füves szezon kezdete óta (11-8). A sorsolására se panaszkodhat igazán, hisz honfitársát Philipp Kohlschreibert kapta, aki bár esélyesebb, de nem megoldhatatlan feladat.

Borna Coric (Horvátország, 1996.11.14)
Sokan a jövő legnagyobbjai közé sorolják, és ami azt illeti eredményei tényleg erre predesztinálják. 18 éves kora ellenére ez lesz az 5. Grand Slame, és az eddigi 4-en az idei Aussie Open kivételével mindig megélte legalább a 2. kört, nos most ehhez Nadalt kell megvernie. Nem lesz könnyű dolga tehát, bár az eddigi egyetlen meccsüket még tavaly ő nyerte. Az első nap slágermeccse ez lesz ennek megfelelően övék az Arthur Ashe utolsó meccse, szóval jó eséllyel az Eurosporton is láthatjuk ezt a meccset, ne hagyja ki senki, érdekes lesz (főleg, hogy Coric példaképe Nadal, és a stílusa is hasonló). 😉

Jared Donaldson (USA, 1996.10.09)
Már második évben kapja meg az egyik Wild Cardot a US Openen, tavaly nem ment vele sokra (Monfils verte sima 3 szettben). Az áttörés még várat magára (ha egyáltalán eljön valamikor), hisz 4 győzelmet sikerült össz-vissz összekaparnia (a legnagyobb skalp Mahut) most Lukas Rosol ellen meg lehet a kezdő lökés, kérdés él-e a lehetőséggel?

Yoshihito Nishioka (Japán, 1995.09.27)
Már a 3. Grand Slamére kvalifikálta magát, egyelőre győzelem nélkül, és egyébként is elmondható, hogy mindössze egy tornán sikerült nyernie, igaz ott kétszer, de egyelőre ennyi profi győzelme van. Most Mathieu ellen próbálkozhat, ahol nem reménytelen a helyzete azért.

Hyeon Chung (Dél-Korea, 1996.05.19)
Wimbledon után ez lesz a második Grand Slame, amin főtáblás. Egyébként idén nagyon jó szezont produkál, hogy mást ne mondjak pozitív a mérlege (9-8), ami igen nagy szó hisz az itt felsoroltakból ezt csak ő és a később következő Kyrgios mondhatja el. Első ellenfele Duckworth lesz, aki ellen véleményem szerint megszerzi első győzelmét egy GS-en.

Thanasi Kokkinakis (Ausztrália, 1996.04.10)
Az ember, aki arról híres, hogy megcsinálta Waw barátnőjét. Na jó nem csak arról. 😀 Idén már megcsillogtatta tenisz tudását is, és bár a Roland Garros óta kicsit talán eltűnt (ott a harmadik fordulóban Djoko verte meg), de Cincinnatiben újra eljutott a legjobb 32-ig, ahol Gasquet állította meg. Pechére most az első fordulóban is megkapta a franciát, így nagy bravúrra van szüksége.

Elias Ymer (Svédország, 1996.04.10)
Bár egy napon született Kokkinakis-szal, ám eddigi karrierje mégsem fogható hozzá, hisz bár idén minden GS-re kvalifikálta magát, ám eddig győzelem nem jött össze neki. Egyébként sincsenek kiugró eredményei, szóval az igazi áttörésre ő is vár (nála is kérdés, hogy egyáltalán eljön-e?), most a sorsoláskor neki szerencséje volt hisz Schwartzman ellen akár meg is lehet az a várva várt győzelem.

Nick Kyrgios (Ausztrália, 1995. 04. 20)
Azt hiszem őt nem kell bemutatni, valószínűleg kevesen robbantak be annyira a tenisz világba mint ő, igaz ez nem csak a játék tudásának köszönhető. Érdekes lesz, hogy így hogy vissza kell fognia magát (különben ugye az ATP eltiltja), hogy fog menni neki a játék. 😉 Mindenesetre megint megkapta Murray-t (Az Aussie Open és a Garros után újra), ha azt mondtam a Coric-Nadalra, hogy az első nap slágermeccse, nos akkor ez meg az egész első fordulóé. 😉

Szerkesztette: Jughead
több mint 8 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 814 — Cowboys fan
 index.hu/sport/tenisz/2015/08/30/tenisz_versenynaptar_caroline_wozniacki/

priceless. Belinda Bencic névtelen.
végülis junior RG- és Wimbledon-győztes, tizenkettedik a ranglistán, megnyerte Eastbourne-t és Toronto-t, megvert pár jóval magasabban jegyzett játékost... ja, szinte névtelen.
több mint 8 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Federer nem gyenge volt. Miket tud az öreg. Komolyan mondom simán esélyes a US Open bajnoki cìmre.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 8 éve
JéBé Green Bay Packers 6 646
Nem elete formajat jatszotta Novak de ezt Federer nyerte meg. Hihetetlen az oreg 34 evesen. Wimbledon utan megint leirtak, visszavonulas stb. Nagyon is itt van meg, Djokoviccal verik az egesz brigadot es nincs senki aki ezen stabilan valtoztatna. Elkepeszto.
több mint 8 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Djoko pengeélen táncolt Dolgopolov ellen, de csak meglett. Ma este 19:00-tól Federer-el játssza a döntőt. Nézős.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 383 — #NoStress
ez így mi? 😀

Kyrgios játéka szimpi volt de ez cink
mondjuk Wavrinkát jobban rühellem de ez az én dolgom 😀

 index.hu/sport/tenisz/2015/08/13/kyrgios_kokkinakis_wawrinka_megbaszta_a_nodet/Negritis
Ezért sem szerencsés a tulajdonosi szemlélet párkapcsolatban.