USA és a világ

31 feliratkozó

11 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 649 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hát, ha szakértők azt mondják, akkor biztos úgy van, de nekem ez még így se kerek. A kilövési pont és a kórház között lehet mennyi? kb 1 kilométer? esetleg 2? Lehet, hogy annyi se. Ha egy sima kalasnyikovból lövök ki golyókat az égbe ilyen szögben ahogy azok a rakéták mennek a képen, akkor az is kilométerekkel távolabb esik le, nem 1 max 2 kilométeren belül. Szerintem azok a rakéták is elmentek a francba valahova leesni, nem estek le néhány háztömbbel később.

Amúgy nem csak ezt, a másik állítóagos bizonyító videót se értem amit szintén az izraeliek csináltak, és azt se amit meg a hamasz publikált. Azok a videók se állnak össze nekem. De nem értek hozzá, mondják meg a szakértők. Nekem csak szimplán egyik video se áll össze.


Klaci79


Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
11 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 254 — Lájkold a zsűrit!
Ugyanitt szabad kőművest keresek.
Amadeus von Dollárbaloldal
Ajánlom a Hiram & Solomon Master Masont


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
11 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 254 — Lájkold a zsűrit!
„Nem igaz, hogy a jó nem győzedelmeskedhet a gonosz fölött. Csak az angyaloknak is úgy kellene szerveződniük, mint a maffiának.”
Őszentsége Sobri Jóska
szóval ahhoz hogy kiírtsuk a terrorizmust, magunknak is azzá kell válnunk
ergo atomot a világra
Negritis, a vajda


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
11 hónapja
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 811
11 hónapja
NB2 New England Patriots 24 397 — nabege2@yahoo.com
egyébként a jóvanezígyes srácok is beszéltek erről, ők is azzal kezdik, hogy miként változott a helyzete a régiónak és épp ezért itt soha nem lesz béke és soha nem lesz igazság
mi csak imádkozhatunk, hogy ezek ott házon belül megoldják, de nem fogják és félő, hogy magukkal rántanak mindenkit és kb visszamegyünk majd a kőkorszakba
11 hónapja
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 273
Két nap szünet után átfutva az elmúlt 2 napi postokat, az ember tökéletesen megérti, hogy a zsidók és a palesztinok miért képtelenek kijönni egymással. Csak követ kéne osztogatni, és simán le tudnánk modellezni gázát. 😀
peterk2005 udvari bolond
én nem hiszem, hogy ilyen gáz lenne a helyzet, az a furcsa inkább, hogy olyanok akikkel alapvetően 99%-ban egyetértek, most más véleményen vagyunk ebben az ügyben, de szerintem ezzel gond nincs, nem gondolkodhatunk mindenig egyformán...nyilván akik legalább burkoltan korábban is zsidóztak azokkal nem, de rájuk is figyelek, hátha megtudom végre az igazságot.
Közben meg vannak akik nem használják az irónia táblát 😊
Klaci79
Én abban egyetértek, h a terrorszervezeteket fel kellene számolni: főleg pénzügyileg (rád nézek Katar, Bahrein és Szaúd-Arábia - mind USA szövetséges).
Mondjuk kezdhetnék azzal, h a szaúdi különleges akciócsoportok ne adjanak taktikai és felderítési kiképzést a Hamasznak, Asa'ib ahl al-Haq-nak, Greater Saharának, Rijal al Tariqnak meg a Nusrah frontnak, meg a többi alszervezetnek.
Aztán jöhetne a demilitarizálás.

Csak mindenkinek kellemetlen, h a tárgyalóasztalnál rákoppintsanak a stratégiai partnerek orrára.

A mostani helyzetben minden emberéletért kár, aki nem terrorszervezet tagja.
Palesztin oldalon ugyanis csak utánpótlást teremtenek a bombázásokkal, újabb sérelmeket okoznak.

Nekem ez nem is valós háború, inkább polgárháborús állapot, ahol egy idegen területet ural és kontrollál egy katonaállam - mintegy elővigyázatosságból.
Nincs megoldásom, az elmúlt 70+évben túl sok sérelem keletkezett.

Sidenote: a fórumban az nem tetszik, h sokan egyenlőségjeket vonnak
ad 1) a palesztinok és a terroristák közé
ad 2) Izrael politikai és katonapolitikai vezetésének/intézkedéseinek kritizálása és az antiszemitizmus közé
és összemossák a dolgokat.

Szerkesztette: Willie Parker
11 hónapja
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 811
Két nap szünet után átfutva az elmúlt 2 napi postokat, az ember tökéletesen megérti, hogy a zsidók és a palesztinok miért képtelenek kijönni egymással. Csak követ kéne osztogatni, és simán le tudnánk modellezni gázát. 😀
peterk2005 udvari bolond
én nem hiszem, hogy ilyen gáz lenne a helyzet, az a furcsa inkább, hogy olyanok akikkel alapvetően 99%-ban egyetértek, most más véleményen vagyunk ebben az ügyben, de szerintem ezzel gond nincs, nem gondolkodhatunk mindenig egyformán...nyilván akik legalább burkoltan korábban is zsidóztak azokkal nem, de rájuk is figyelek, hátha megtudom végre az igazságot.
Közben meg vannak akik nem használják az irónia táblát 😊
11 hónapja
Nemes samu09 Houston Texans 4 021 — I like the Texans, I like who we are
Hihetetlen hogy itt minden fórumozó asszonyának egyszerre jött meg és azóta mindenki agresszív itt. Remelem hamarosan visszatérnek ezek a nők.
11 hónapja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 273 — capitaine du château de Vienne 1487
ezatopikmegérettapusztulásra
Gróf de sutianap
Na de kinek a rakétája találja el, hogy elpusztuljon?
Toca
 youtu.be/kvXWaIdX_5s?si=krmSz76RkCQnrWsR


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
11 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 649 — The only discipline that lasts, is self discipline
Két nap szünet után átfutva az elmúlt 2 napi postokat, az ember tökéletesen megérti, hogy a zsidók és a palesztinok miért képtelenek kijönni egymással. Csak követ kéne osztogatni, és simán le tudnánk modellezni gázát. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
11 hónapja
Toca Minnesota Vikings 19 173 — Vikings fan
ezatopikmegérettapusztulásra
Gróf de sutianap
Na de kinek a rakétája találja el, hogy elpusztuljon?
11 hónapja
Toca Minnesota Vikings 19 173 — Vikings fan
Azért ez a konfliktus nem úgy indult, hogy az arabok el akarták pusztítani a zsidókat és jajj szegény zsidók meg csak védekeznek!
NB2
Na de kiütött először vissza?
11 hónapja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 273 — capitaine du château de Vienne 1487
ezatopikmegérettapusztulásra


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
11 hónapja
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 632
Azért ez a konfliktus nem úgy indult, hogy az arabok el akarták pusztítani a zsidókat és jajj szegény zsidók meg csak védekeznek!
NB2
Hanem?
vpi
“megölték jézust, aztán elrabolták a palesztinok földjét.”

figyeld meg
Amadeus von Dollárbaloldal
Na, azért a kettő közt is voltak Torquemadák és Rotschildek!
gyeek
ja és el lett lopva a magyar vízkészlet is.

Ugyanitt szabad kőművest keresek.

criminal lawyer or criminal lawyer?
11 hónapja
gyeek LSU Tigers 8 136 — Stromfeld Aurél fan
Azért ez a konfliktus nem úgy indult, hogy az arabok el akarták pusztítani a zsidókat és jajj szegény zsidók meg csak védekeznek!
NB2
Hanem?
vpi
“megölték jézust, aztán elrabolták a palesztinok földjét.”

figyeld meg
Amadeus von Dollárbaloldal
Na, azért a kettő közt is voltak Torquemadák és Rotschildek!

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
11 hónapja
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 632
Azért ez a konfliktus nem úgy indult, hogy az arabok el akarták pusztítani a zsidókat és jajj szegény zsidók meg csak védekeznek!
NB2
Hanem?
vpi
“megölték jézust, aztán elrabolták a palesztinok földjét.”

figyeld meg

Szerkesztette: Amadeus the Young

criminal lawyer or criminal lawyer?
11 hónapja
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 812 — Patriot
Azért ez a konfliktus nem úgy indult, hogy az arabok el akarták pusztítani a zsidókat és jajj szegény zsidók meg csak védekeznek!
NB2
Hanem?
11 hónapja
NB2 New England Patriots 24 397 — nabege2@yahoo.com
Azért ez a konfliktus nem úgy indult, hogy az arabok el akarták pusztítani a zsidókat és jajj szegény zsidók meg csak védekeznek!
11 hónapja
Toca Minnesota Vikings 19 173 — Vikings fan
Szerintem, ha izraeli lennél és lenne egy 20 éves fiad, aki katona, nem a szárazföldi offenzívára szavaznál....
Spigo
napokban linkeltem az interjút amiben a szüleit elvesztő férfi kéri hogy ne legyen háború
Negritis, a vajda
tehát akkor van egy szörnyű terrorcselekmény és ne legyen következménye? Vagy ezt nem értem most.
Igen, a ne legyen háború lenne a legjobb, de éppen háború van
Spigo
 twitter.com/helenachumphrey/status/1713747777195307130

a hamasz-t el kell takarítani, de amit most csinálnak az nem megoldás
ha nem is lesz hamasz, lesz hamasz 2.0
Negritis, a vajda
a hamast el kell takarítani.... lesz hamas 2.0
hogy kell eltakarítani hogy ne legyen 2.0?
hogy kell megoldani, hogy a mostani hamas ne legyen?
Spigo
én megoldást nem tudok erre mondani, mert nem értek hozzá eléggé, de itt sztem eleve maximum 1-2 ember és ők is inkább csöndbe vannak
ami most történik az nem lesz megoldás
kivéve ha eljutnak az atomig, akkor meg mind1
Negritis, a vajda
De azt értsd meg hogy Izraelt nem csak a Hamasz akarja eltörölni hanem a környéken mindenki. Egy ilyen támadás után nem megengedhető nekik, hogy ne izomból torolják meg ezt.
Nyilván igyekeznek ők minél kevesebb civil áldozatot ejteni, de jelenleg ha nem vágnak vissza jön majd a következő és lehet akkor majd 2-3 oldalról.

Ez nem csak neked, nem kell összehasonlítani se az Orosz - Ukrán háborúval ( nem is értem, az oroszok megszállták Ukrajnát, hogy stipistopi a mienk itt max a Hamaszt lehet az Oroszokhoz hasonlítani ), sem pedig az USA tevékenységével.
USA elment keletre rendet rakni, de nekik nem kell egymás mellett élniük velük és azért a haza kellő távolságra van tőlük.
11 hónapja
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 632
a béke vallásának hívei, a béke és tolerancia jegyében megpróbáltak ma felgyújtani egy berlini zsinagógát.

Bizonyára a német apartheid sem adott nekik munkát és kenyeret.

😔

criminal lawyer or criminal lawyer?
11 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 009 — #NoStress
„Nem igaz, hogy a jó nem győzedelmeskedhet a gonosz fölött. Csak az angyaloknak is úgy kellene szerveződniük, mint a maffiának.”
Őszentsége Sobri Jóska
szóval ahhoz hogy kiírtsuk a terrorizmust, magunknak is azzá kell válnunk
ergo atomot a világra
Negritis, a vajda
Ha nem akarod érteni, akkor nem is fogod.
Az "úgy", egy módszert, metodikát jelent, nem azonosulást, azzá válást.

Egyébként van olyan civilizált hely a világon, ahol gyilkosokat államilag megölnek, kivégeznek.
Mindketten halálbüntetésellenesek vagyunk, leginkább a hibázás jóvátehetetlensége miatt.
De azt én biztosan nem gondolom, de lehet te se, hogy az állam gyilkossá válik, amikor egy gyilkost kivégez.
Pedig a gyilkos is ember.
Viszont azt bizonyára nem gondolod, hogy amikor kártevőt irtanak a kertben, veszett vadat lőnek ki az erdőben, akkor ez gyilkosság lenne. Ez önvédelem. Mivel a terrorista nem ember a szó morális értelmében, így a kiirtása önvédelem, mondhatni az állam kötelező feladata az állampolgárai érdekében.

És hogy miként?
Ahhoz, hogy kiirtsuk a terrorizmust hatékonynak és eltökéltnek kell lenni, és nem kell se terroristává válnunk, se atomot dobálni.
Az ideális forgatókönyv a hatékony felderítés, azonosítás, veszteségminimalizálás (saját és civil oldalon), megsemmisítés. És ezzel párhuzamosan a megelőzés.

Próbálj ne csak végletekben gondolkodni, és ne úgy érvelni, hogy a tieddel ellentétes nézőpontot eltúlzod, és a saját magad által kreált túlzásra reagálsz csak.
Persze így, ha kvázi magaddal vitázol mindig igazad lesz, ahányszor csak akarod, de ha elengeded ezt a technikát (szalmabáb érvelési hiba), attól csak asszertívebbnek, humánusabbnak tűnsz majd.
Őszentsége Sobri Jóska
én ne gondolkozzak végletekben míg te hívsz szektásított, fanatizált embereket állatoknak
sztem innentől tényleg nincs értelme bármit is olvasni amit írsz
Negritis, a vajda
Tényleg nem akarod érteni.
A terrorista nem állat.
Hanem nemember.
Saját döntése alapján.
Nagyon nem ugyanaz.

11 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 112 — The Mathematician
rasszizmus, kettős mérce és elfogadott a háborús bűn mint eszköz
asszem nincs értelme ennek itt

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
11 hónapja
ender1112 Kansas City Chiefs 2 269 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Ezért vicces olvasni, hogy Free Palestine, mert tudni lehet, hogy ha önálló állam létrejönne, az csak egy újabb arab diktatúra lenne. Ezért aztán érdemes szurkolni 😀
ender1112
minek adjunk önrendelkezést a jobbágyoknak/négereknek/nőknek
úgyis hülyék ők mindenhez ...
Negritis, a vajda
Megvan az önrendelkezésük, és a Hamasz választották, még a PH helyett is, pedig az sem egy leányálom.
ender1112
17 éve, az átlag életkor 15 év
Negritis, a vajda
Ilyenek az arab diktatúrák: alacsony átlag életkor, hosszú uralkodási kor 😊
11 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 112 — The Mathematician
Ezért vicces olvasni, hogy Free Palestine, mert tudni lehet, hogy ha önálló állam létrejönne, az csak egy újabb arab diktatúra lenne. Ezért aztán érdemes szurkolni 😀
ender1112
minek adjunk önrendelkezést a jobbágyoknak/négereknek/nőknek
úgyis hülyék ők mindenhez ...
Negritis, a vajda
Megvan az önrendelkezésük, és a Hamasz választották, még a PH helyett is, pedig az sem egy leányálom.
ender1112
17 éve, az átlag életkor 15 év

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
11 hónapja
ender1112 Kansas City Chiefs 2 269 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Ezért vicces olvasni, hogy Free Palestine, mert tudni lehet, hogy ha önálló állam létrejönne, az csak egy újabb arab diktatúra lenne. Ezért aztán érdemes szurkolni 😀
ender1112
minek adjunk önrendelkezést a jobbágyoknak/négereknek/nőknek
úgyis hülyék ők mindenhez ...
Negritis, a vajda
Megvan az önrendelkezésük, és a Hamasz választották, még a PH helyett is, pedig az sem egy leányálom.