USA és a világ

31 feliratkozó

11 hónapja
NB2 New England Patriots 24 398 — nabege2@yahoo.com
az arabok is imádnak iskolák, óvodák mellé állásokat tenni, aztán nagy mártírkodva mutogatni, hogy jajj a zsidók gyerekeket őlnek
egyik sem jobb a másiknál, mindegyik galeriban van aki nem érdekelt a békében, annyi lehetőség van, hogy azért a békepártiak egyre többen vannak mindkét oldalon és a tökük kivan már az egésszel
11 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 117 — The Mathematician
Ja. Csak úgy... Egy békés decemberi napon... Nyilván elkerülte a figyelmedet, hogy előtte a Hamász rakétákkal és aknavetőkkel lőtte Izraelt.
Valóban negligálom azt a "tényt", hogy az izraeli hadsereg "ugyanúgy gyilkol", ahogyan az arab terroristák. Ennek egyszerű oka van: ez nem tény, hanem hamis állítás. (Igaz, most nagyon tartok attól, hogy a terrortámadás utáni válaszcsapáskor elszabadulhat a pokol.)
Egyébként csatlakozom Amadeushoz: ha valaki szeretne hiteles forrásból többet tudni Izrael létrejöttéről, érdemes elolvasnia Golda Meir önéletrajzi könyvét (Életem). Tanulságos olvasmány.
nagylaza, főpohárnok
szoval ha Izrael hajt vegre valaszcsapast az rendben van, de ha Hamasz, az nem?

Nem en mondom, hogy az izraeli hadsereg muveleteiben csak iden sok palesztin civil halt meg, hanem az ENSZ kulonmegbizott szakertoje. linkeltem is korabban az errol szolo sajtonyilatkozatot. szoval igen, ez teny, meg ha fajdalmas is szamodra.
csebi
Szerintem nem erre gondolt.
Az, hogy bizonyos katonai csapásokban ,meghalnak civilek is azt lehet arra fogni, hogy háború van és lövöldöznek. Persze mondjuk számomra nem elfogadható, de ez más kérdés.
De Izrael oldalról mondjuk én nem hallottam olyat, hogy egy zenei fesztivált mészároltak le, gyereket - nőket hurcoltak meg, végeztek ki az utcán és hasonló.
Nekem ez nem a válaszcsapás volt, ez egy terror támadás.
Toca
akkor szerinted szebben mutat, ha vki csak szimplan iskolakat, ENSZ epuleteket bombaz tavolrol mintha odamenne a helyszinre es ott oli meg oket.
sztem a vegeredmeny nagyban hasonlo igyis-ugyis.
csebi
Értő olvasás nem csak a szakmádban fontos 😉
Nyilván ha csak civil célpontot lőttek/bombáztak az Izraeliek is és egyértelműen az volt a celpontjuk is akkor semmiben nem más.
De konkrétumokat is írhatnál mert így eleg nehéz érvelni/ellenérvelni.
Toca
 reliefweb.int/report/occupied-palestinian-territory/fifty-schools-gaza-and-three-israel-have-been-damaged-last

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
11 hónapja
Toca Minnesota Vikings 19 178 — Vikings fan
Ja. Csak úgy... Egy békés decemberi napon... Nyilván elkerülte a figyelmedet, hogy előtte a Hamász rakétákkal és aknavetőkkel lőtte Izraelt.
Valóban negligálom azt a "tényt", hogy az izraeli hadsereg "ugyanúgy gyilkol", ahogyan az arab terroristák. Ennek egyszerű oka van: ez nem tény, hanem hamis állítás. (Igaz, most nagyon tartok attól, hogy a terrortámadás utáni válaszcsapáskor elszabadulhat a pokol.)
Egyébként csatlakozom Amadeushoz: ha valaki szeretne hiteles forrásból többet tudni Izrael létrejöttéről, érdemes elolvasnia Golda Meir önéletrajzi könyvét (Életem). Tanulságos olvasmány.
nagylaza, főpohárnok
szoval ha Izrael hajt vegre valaszcsapast az rendben van, de ha Hamasz, az nem?

Nem en mondom, hogy az izraeli hadsereg muveleteiben csak iden sok palesztin civil halt meg, hanem az ENSZ kulonmegbizott szakertoje. linkeltem is korabban az errol szolo sajtonyilatkozatot. szoval igen, ez teny, meg ha fajdalmas is szamodra.
csebi
Szerintem nem erre gondolt.
Az, hogy bizonyos katonai csapásokban ,meghalnak civilek is azt lehet arra fogni, hogy háború van és lövöldöznek. Persze mondjuk számomra nem elfogadható, de ez más kérdés.
De Izrael oldalról mondjuk én nem hallottam olyat, hogy egy zenei fesztivált mészároltak le, gyereket - nőket hurcoltak meg, végeztek ki az utcán és hasonló.
Nekem ez nem a válaszcsapás volt, ez egy terror támadás.
Toca
akkor szerinted szebben mutat, ha vki csak szimplan iskolakat, ENSZ epuleteket bombaz tavolrol mintha odamenne a helyszinre es ott oli meg oket.
sztem a vegeredmeny nagyban hasonlo igyis-ugyis.
csebi
Értő olvasás nem csak a szakmádban fontos 😉
Nyilván ha csak civil célpontot lőttek/bombáztak az Izraeliek is és egyértelműen az volt a celpontjuk is akkor semmiben nem más.
De konkrétumokat is írhatnál mert így eleg nehéz érvelni/ellenérvelni.
11 hónapja
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 8 084 — Deion Sanders for president!
Szóval akkor eljutottunk odaig hogyha egymást lövik az nem jó. De nem szeretik egymást. De mégis együtt kéne élni...
Nyilván minden fantazmagoria, de sztem amig nem lesz ket, kulonallo, egymas letjogosultsagat elismero, szuveren, mindenki altal elismert orszag, addig nem lesz beke.
Igy, vagy ugy, de mindig ki fognak ujulni a harcok amit szinte mindig a civilek fognak megszivni.
gabokocka
Szerintem telepítsék ki a civileket (bár ha magától nem lé le meg is érdemli), a maradék meg lője egymást addig míg csak egy marad. Az meg lekacsolja a villanyt a buli végén.

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
11 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 450 — Lucas Scott
Ja. Csak úgy... Egy békés decemberi napon... Nyilván elkerülte a figyelmedet, hogy előtte a Hamász rakétákkal és aknavetőkkel lőtte Izraelt.
Valóban negligálom azt a "tényt", hogy az izraeli hadsereg "ugyanúgy gyilkol", ahogyan az arab terroristák. Ennek egyszerű oka van: ez nem tény, hanem hamis állítás. (Igaz, most nagyon tartok attól, hogy a terrortámadás utáni válaszcsapáskor elszabadulhat a pokol.)
Egyébként csatlakozom Amadeushoz: ha valaki szeretne hiteles forrásból többet tudni Izrael létrejöttéről, érdemes elolvasnia Golda Meir önéletrajzi könyvét (Életem). Tanulságos olvasmány.
nagylaza, főpohárnok
szoval ha Izrael hajt vegre valaszcsapast az rendben van, de ha Hamasz, az nem?

Nem en mondom, hogy az izraeli hadsereg muveleteiben csak iden sok palesztin civil halt meg, hanem az ENSZ kulonmegbizott szakertoje. linkeltem is korabban az errol szolo sajtonyilatkozatot. szoval igen, ez teny, meg ha fajdalmas is szamodra.
csebi
Szerintem nem erre gondolt.
Az, hogy bizonyos katonai csapásokban ,meghalnak civilek is azt lehet arra fogni, hogy háború van és lövöldöznek. Persze mondjuk számomra nem elfogadható, de ez más kérdés.
De Izrael oldalról mondjuk én nem hallottam olyat, hogy egy zenei fesztivált mészároltak le, gyereket - nőket hurcoltak meg, végeztek ki az utcán és hasonló.
Nekem ez nem a válaszcsapás volt, ez egy terror támadás.
Toca
akkor szerinted szebben mutat, ha vki csak szimplan iskolakat, ENSZ epuleteket bombaz tavolrol mintha odamenne a helyszinre es ott oli meg oket.
sztem a vegeredmeny nagyban hasonlo igyis-ugyis.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
11 hónapja
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 634
Ha már kettős mérce.
A meggyilkolt palesztin civilek mivel érnek kevesebbet mint a meggyilkolt izraeli civilek?
Ha most izrael letarolja a Gáza övezetet kiirtva mondjuk ezer terroristat es mellette tobb tizezer civilt, akkor megint bezarul a kör, a palesztinok utalni fogjak a zsidokat a sajat halottaikert, a zsidok meg az arabokat a sajat halottaikert es minden megy ugyanigy tovabb.
gabokocka
Golda néni is ugye szépen leharpja a gondolat végit..

amikor jobban fogjuk szeretni a gyermekeiket, mint ahogyan az arabokat gyűlöljük

s megragadnám az alkalmat, hogy tajtékoztassak mindenkit, hogy az arabgyűlölet ugyanúgy antiszemitizmus - a Hamasz brigadok összemosása a palesztin néppel ugyanaz a teknika mint a IDF killing commadóinak rávetítése a zsidókra

valamint szintén rávilágítanék, arra a nem megkerülhető tényre, ami a "fesztivált" övezi - miszerint a Hamas akciója nem a zsidók, sem Izreael állam ellen iranyult, hanem csakis "mindenkit kinyírunk" effektus - ennek kegyetlensége túlmutat mindenen, attól függetlenül, hogy semmikeresnivalójuk nem volt a területen
Gróf de sutianap
maraggyá rajta.

criminal lawyer or criminal lawyer?
11 hónapja
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 216 — Keep pounding
Szóval akkor eljutottunk odaig hogyha egymást lövik az nem jó. De nem szeretik egymást. De mégis együtt kéne élni...
Nyilván minden fantazmagoria, de sztem amig nem lesz ket, kulonallo, egymas letjogosultsagat elismero, szuveren, mindenki altal elismert orszag, addig nem lesz beke.
Igy, vagy ugy, de mindig ki fognak ujulni a harcok amit szinte mindig a civilek fognak megszivni.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
11 hónapja
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 296 — Ajmo Vatreni
Én értem, hogy semmi nem fekete és fehér és az izraeliek sem ártatlan bárányok, de ezt a gondolatmenetet olvasva nekem nehéz a palesztinokkal szimpatizálni:

Közben a Hamász egyik vezetője, Moussza Abu Marzuk az Al Jazeerának azt nyilatkozta,

NYITOTTAK A TÁRGYALÁSRA IZRAELLEL EGY ESETLEGES FEGYVERSZÜNETRŐL, MIVEL A SZERVEZET „ELÉRTE CÉLJAIT”.


Most nem tudom jól értem-e?
Egy szombati reggelen pár palesztin szabadságharcos elkezdte rakéták százait lőni válogatás nélkül civil és katonai célpontokra. Ezután bementek különböző településekre, ahol szintén válogatás nélkül elkezdtek civilekre és katonákra lövöldözni. Elraboltak mindenféle nemű és korú embereket, akiket túszul ejtettek. Civilket is. Megöltek, megerőszakoltak többszáz embert egy zenei fesztiválon, akik rájuk nézve semmilyen veszélyt nem jelentettek.

Ezek után amikor visszatérnek, visszaszorítják őket a városaikba, otthonaikba, akkor azt mondják, hogy elérték céljaikat, tárgyalnának a békéről.

Mi volt a cél? Párszáz túsz szedése, vagy párszáz civil megölése?

És ők lennének a jók, szimpatikusok?

(Most abba bele sem megyek, hogy nekem mint európai, demokráciára vágyó liberális (tehát szabadelvű, nem politikai értelemben vett) embernek miért tetszene egy olyan nép, állam, vallás terve ami nyíltan ki akarja irtani azt, amiben én élek vagy szeretnék élni.)
zinedine5
Nem kell szimpatizalni senkivel, olyan megoldast kene keresni, hogy mindenki bekeben elhessen es ne tortenjenek ilyen esemenyek. Szerintem a Gaza ovezet porig rombolasa ehhez nem visz kozelebb.
gabokocka
Gondolom az sem, ha bulizó, esetlegesen külföldi, nem zsidó fiatalokat ölsz válogatás nélkül.

Bonúszkérdés: Hogyan akarsz együtt élni valakivel akinek a bevallott célja, hogy felszámolja az államodat?
zinedine5
Akkor azt megbeszéltük mi nem visz előrébb.
Bónuszkérdés2: Mi visz közelebb a békéhez?
gabokocka
Jó kérdés. A vallási fanatizmus nyilvánvalóan nem. Egyik oldalról sem.
És innentől minden ötlet fantazmagória. Leírhatjuk, hogy minek kellene történnie, de nem fog. Egyik oldal sem a békésebb utakat keresi. A palesztinok láthatóan egyértelműen nem, de ismerve az izraeli választások eredményét, a szélsőjobb előretörését, ott is lehet hergelni az idegen (arab) gyűlölettel, a nacionalizmussal, stb.
11 hónapja
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 216 — Keep pounding
Én értem, hogy semmi nem fekete és fehér és az izraeliek sem ártatlan bárányok, de ezt a gondolatmenetet olvasva nekem nehéz a palesztinokkal szimpatizálni:

Közben a Hamász egyik vezetője, Moussza Abu Marzuk az Al Jazeerának azt nyilatkozta,

NYITOTTAK A TÁRGYALÁSRA IZRAELLEL EGY ESETLEGES FEGYVERSZÜNETRŐL, MIVEL A SZERVEZET „ELÉRTE CÉLJAIT”.


Most nem tudom jól értem-e?
Egy szombati reggelen pár palesztin szabadságharcos elkezdte rakéták százait lőni válogatás nélkül civil és katonai célpontokra. Ezután bementek különböző településekre, ahol szintén válogatás nélkül elkezdtek civilekre és katonákra lövöldözni. Elraboltak mindenféle nemű és korú embereket, akiket túszul ejtettek. Civilket is. Megöltek, megerőszakoltak többszáz embert egy zenei fesztiválon, akik rájuk nézve semmilyen veszélyt nem jelentettek.

Ezek után amikor visszatérnek, visszaszorítják őket a városaikba, otthonaikba, akkor azt mondják, hogy elérték céljaikat, tárgyalnának a békéről.

Mi volt a cél? Párszáz túsz szedése, vagy párszáz civil megölése?

És ők lennének a jók, szimpatikusok?

(Most abba bele sem megyek, hogy nekem mint európai, demokráciára vágyó liberális (tehát szabadelvű, nem politikai értelemben vett) embernek miért tetszene egy olyan nép, állam, vallás terve ami nyíltan ki akarja irtani azt, amiben én élek vagy szeretnék élni.)
zinedine5
Nem kell szimpatizalni senkivel, olyan megoldast kene keresni, hogy mindenki bekeben elhessen es ne tortenjenek ilyen esemenyek. Szerintem a Gaza ovezet porig rombolasa ehhez nem visz kozelebb.
gabokocka
Gondolom az sem, ha bulizó, esetlegesen külföldi, nem zsidó fiatalokat ölsz válogatás nélkül.

Bonúszkérdés: Hogyan akarsz együtt élni valakivel akinek a bevallott célja, hogy felszámolja az államodat?
zinedine5
Akkor azt megbeszéltük mi nem visz előrébb.
Bónuszkérdés2: Mi visz közelebb a békéhez?

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
11 hónapja
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 296 — Ajmo Vatreni
Én értem, hogy semmi nem fekete és fehér és az izraeliek sem ártatlan bárányok, de ezt a gondolatmenetet olvasva nekem nehéz a palesztinokkal szimpatizálni:

Közben a Hamász egyik vezetője, Moussza Abu Marzuk az Al Jazeerának azt nyilatkozta,

NYITOTTAK A TÁRGYALÁSRA IZRAELLEL EGY ESETLEGES FEGYVERSZÜNETRŐL, MIVEL A SZERVEZET „ELÉRTE CÉLJAIT”.


Most nem tudom jól értem-e?
Egy szombati reggelen pár palesztin szabadságharcos elkezdte rakéták százait lőni válogatás nélkül civil és katonai célpontokra. Ezután bementek különböző településekre, ahol szintén válogatás nélkül elkezdtek civilekre és katonákra lövöldözni. Elraboltak mindenféle nemű és korú embereket, akiket túszul ejtettek. Civilket is. Megöltek, megerőszakoltak többszáz embert egy zenei fesztiválon, akik rájuk nézve semmilyen veszélyt nem jelentettek.

Ezek után amikor visszatérnek, visszaszorítják őket a városaikba, otthonaikba, akkor azt mondják, hogy elérték céljaikat, tárgyalnának a békéről.

Mi volt a cél? Párszáz túsz szedése, vagy párszáz civil megölése?

És ők lennének a jók, szimpatikusok?

(Most abba bele sem megyek, hogy nekem mint európai, demokráciára vágyó liberális (tehát szabadelvű, nem politikai értelemben vett) embernek miért tetszene egy olyan nép, állam, vallás terve ami nyíltan ki akarja irtani azt, amiben én élek vagy szeretnék élni.)
zinedine5
Nem kell szimpatizalni senkivel, olyan megoldast kene keresni, hogy mindenki bekeben elhessen es ne tortenjenek ilyen esemenyek. Szerintem a Gaza ovezet porig rombolasa ehhez nem visz kozelebb.
gabokocka
Gondolom az sem, ha bulizó, esetlegesen külföldi, nem zsidó fiatalokat ölsz válogatás nélkül.

Bonúszkérdés: Hogyan akarsz együtt élni valakivel akinek a bevallott célja, hogy felszámolja az államodat?
11 hónapja
Toca Minnesota Vikings 19 178 — Vikings fan
Ja. Csak úgy... Egy békés decemberi napon... Nyilván elkerülte a figyelmedet, hogy előtte a Hamász rakétákkal és aknavetőkkel lőtte Izraelt.
Valóban negligálom azt a "tényt", hogy az izraeli hadsereg "ugyanúgy gyilkol", ahogyan az arab terroristák. Ennek egyszerű oka van: ez nem tény, hanem hamis állítás. (Igaz, most nagyon tartok attól, hogy a terrortámadás utáni válaszcsapáskor elszabadulhat a pokol.)
Egyébként csatlakozom Amadeushoz: ha valaki szeretne hiteles forrásból többet tudni Izrael létrejöttéről, érdemes elolvasnia Golda Meir önéletrajzi könyvét (Életem). Tanulságos olvasmány.
nagylaza, főpohárnok
szoval ha Izrael hajt vegre valaszcsapast az rendben van, de ha Hamasz, az nem?

Nem en mondom, hogy az izraeli hadsereg muveleteiben csak iden sok palesztin civil halt meg, hanem az ENSZ kulonmegbizott szakertoje. linkeltem is korabban az errol szolo sajtonyilatkozatot. szoval igen, ez teny, meg ha fajdalmas is szamodra.
csebi
Szerintem nem erre gondolt.
Az, hogy bizonyos katonai csapásokban ,meghalnak civilek is azt lehet arra fogni, hogy háború van és lövöldöznek. Persze mondjuk számomra nem elfogadható, de ez más kérdés.
De Izrael oldalról mondjuk én nem hallottam olyat, hogy egy zenei fesztivált mészároltak le, gyereket - nőket hurcoltak meg, végeztek ki az utcán és hasonló.
Nekem ez nem a válaszcsapás volt, ez egy terror támadás.

Szerkesztette: Toca
11 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 450 — Lucas Scott
Ja. Csak úgy... Egy békés decemberi napon... Nyilván elkerülte a figyelmedet, hogy előtte a Hamász rakétákkal és aknavetőkkel lőtte Izraelt.
Valóban negligálom azt a "tényt", hogy az izraeli hadsereg "ugyanúgy gyilkol", ahogyan az arab terroristák. Ennek egyszerű oka van: ez nem tény, hanem hamis állítás. (Igaz, most nagyon tartok attól, hogy a terrortámadás utáni válaszcsapáskor elszabadulhat a pokol.)
Egyébként csatlakozom Amadeushoz: ha valaki szeretne hiteles forrásból többet tudni Izrael létrejöttéről, érdemes elolvasnia Golda Meir önéletrajzi könyvét (Életem). Tanulságos olvasmány.
nagylaza, főpohárnok
szoval ha Izrael hajt vegre valaszcsapast az rendben van, de ha Hamasz, az nem?

Nem en mondom, hogy az izraeli hadsereg muveleteiben csak iden sok palesztin civil halt meg, hanem az ENSZ kulonmegbizott szakertoje. linkeltem is korabban az errol szolo sajtonyilatkozatot. szoval igen, ez teny, meg ha fajdalmas is szamodra.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
11 hónapja
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 688 — no es importante
Akkor ideje betenni újra az örök klasszikust

 youtu.be/8tIdCsMufIY?si=Ku18tJYNbgNprk5B


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
11 hónapja
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 216 — Keep pounding
Én értem, hogy semmi nem fekete és fehér és az izraeliek sem ártatlan bárányok, de ezt a gondolatmenetet olvasva nekem nehéz a palesztinokkal szimpatizálni:

Közben a Hamász egyik vezetője, Moussza Abu Marzuk az Al Jazeerának azt nyilatkozta,

NYITOTTAK A TÁRGYALÁSRA IZRAELLEL EGY ESETLEGES FEGYVERSZÜNETRŐL, MIVEL A SZERVEZET „ELÉRTE CÉLJAIT”.


Most nem tudom jól értem-e?
Egy szombati reggelen pár palesztin szabadságharcos elkezdte rakéták százait lőni válogatás nélkül civil és katonai célpontokra. Ezután bementek különböző településekre, ahol szintén válogatás nélkül elkezdtek civilekre és katonákra lövöldözni. Elraboltak mindenféle nemű és korú embereket, akiket túszul ejtettek. Civilket is. Megöltek, megerőszakoltak többszáz embert egy zenei fesztiválon, akik rájuk nézve semmilyen veszélyt nem jelentettek.

Ezek után amikor visszatérnek, visszaszorítják őket a városaikba, otthonaikba, akkor azt mondják, hogy elérték céljaikat, tárgyalnának a békéről.

Mi volt a cél? Párszáz túsz szedése, vagy párszáz civil megölése?

És ők lennének a jók, szimpatikusok?

(Most abba bele sem megyek, hogy nekem mint európai, demokráciára vágyó liberális (tehát szabadelvű, nem politikai értelemben vett) embernek miért tetszene egy olyan nép, állam, vallás terve ami nyíltan ki akarja irtani azt, amiben én élek vagy szeretnék élni.)
zinedine5
Nem kell szimpatizalni senkivel, olyan megoldast kene keresni, hogy mindenki bekeben elhessen es ne tortenjenek ilyen esemenyek. Szerintem a Gaza ovezet porig rombolasa ehhez nem visz kozelebb.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
11 hónapja
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 216 — Keep pounding
Emlekezzunk meg akkor arrol is, hogy Biden -a liberalis Iran politika menten- szeptemberben adott vissza nekik 6 milliard dollar befagyasztott osszeget, amit ilyen tamadasokra hasznalhatnak.

 www.wsj.com/politics/national-security/biden-administration-takes-steps-to-free-up-6-billion-in-iranian-funds-in-prisoner-swap-deal-56f2b7b9

Ebben a kerdesben mondjuk Trump egyertelmuen jobb utat kovetett. Nala Szolejmanik lettek kiiktatva, es Izrael is kozel kerult Szaud-Arabiahoz a bekefolyamatokban.

 www.nytimes.com/2020/01/02/world/middleeast/qassem-soleimani-iraq-iran-attack.html

Ezek nem ertenek diplomaciabol es engedekenysegbol, csak az erobol es ezt a vilag karara Obama, Biden es a demokratak nem akarjak megerteni. Ahogyan ez a simogatos, szepen szolos megkozelites az oroszoknal sem mukodott.

Ha már kettős mérce.
A meggyilkolt palesztin civilek mivel érnek kevesebbet mint a meggyilkolt izraeli civilek?
Ha most izrael letarolja a Gáza övezetet kiirtva mondjuk ezer terroristat es mellette tobb tizezer civilt, akkor megint bezarul a kör, a palesztinok utalni fogjak a zsidokat a sajat halottaikert, a zsidok meg az arabokat a sajat halottaikert es minden megy ugyanigy tovabb.
gabokocka
Vallasi fundemantalizmussal nem tudsz mit kezdeni. Ezer eve is ez volt, valoszinuleg ezer ev mulva is ez lesz.

Viszont egy nagyon jo zsinormertek a vilag konfliktusaiban torteno “kinek drukkoljak” temakorhoz: ha valamelyik fel katonai/harcosai/civiljei siman elvagnak a nyakadat es oromtancot jarnanak feletted, csak azert mert nem osztod a hituket, nem igazan erdemes nekik szurkolni.

Annyira elkenyelmesedtunk a 2. vh ota tarto relativ bekeben, hogy patikan merlegeljuk ezeket az esemenyeket, kozben a fold lakossaganak fele barbar modon bevegezne barmilyen nyugati embert, ha lehetosege lenne ra.

Olvastad, hogy a gyuloletuknek csak az elso eternal lepcsoje jon most, amugy mindenkit utalnak es meg akarnak olni. Es atnezek a masik felre… ok meg nem.
undisputedly
És akkor mi a megoldas?
Mert azt latjuk, hogy 75 ev alatt nem sikerült megtalálni?

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
11 hónapja
dawyd728 3 829
Én értem, hogy semmi nem fekete és fehér és az izraeliek sem ártatlan bárányok, de ezt a gondolatmenetet olvasva nekem nehéz a palesztinokkal szimpatizálni:

Közben a Hamász egyik vezetője, Moussza Abu Marzuk az Al Jazeerának azt nyilatkozta,

NYITOTTAK A TÁRGYALÁSRA IZRAELLEL EGY ESETLEGES FEGYVERSZÜNETRŐL, MIVEL A SZERVEZET „ELÉRTE CÉLJAIT”.


Most nem tudom jól értem-e?
Egy szombati reggelen pár palesztin szabadságharcos elkezdte rakéták százait lőni válogatás nélkül civil és katonai célpontokra. Ezután bementek különböző településekre, ahol szintén válogatás nélkül elkezdtek civilekre és katonákra lövöldözni. Elraboltak mindenféle nemű és korú embereket, akiket túszul ejtettek. Civilket is. Megöltek, megerőszakoltak többszáz embert egy zenei fesztiválon, akik rájuk nézve semmilyen veszélyt nem jelentettek.

Ezek után amikor visszatérnek, visszaszorítják őket a városaikba, otthonaikba, akkor azt mondják, hogy elérték céljaikat, tárgyalnának a békéről.

Mi volt a cél? Párszáz túsz szedése, vagy párszáz civil megölése?

És ők lennének a jók, szimpatikusok?

(Most abba bele sem megyek, hogy nekem mint európai, demokráciára vágyó liberális (tehát szabadelvű, nem politikai értelemben vett) embernek miért tetszene egy olyan nép, állam, vallás terve ami nyíltan ki akarja irtani azt, amiben én élek vagy szeretnék élni.)
zinedine5
Ezért nem kell szimpatizálni senkivel.
11 hónapja
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 296 — Ajmo Vatreni
Én értem, hogy semmi nem fekete és fehér és az izraeliek sem ártatlan bárányok, de ezt a gondolatmenetet olvasva nekem nehéz a palesztinokkal szimpatizálni:

Közben a Hamász egyik vezetője, Moussza Abu Marzuk az Al Jazeerának azt nyilatkozta,

NYITOTTAK A TÁRGYALÁSRA IZRAELLEL EGY ESETLEGES FEGYVERSZÜNETRŐL, MIVEL A SZERVEZET „ELÉRTE CÉLJAIT”.


Most nem tudom jól értem-e?
Egy szombati reggelen pár palesztin szabadságharcos elkezdte rakéták százait lőni válogatás nélkül civil és katonai célpontokra. Ezután bementek különböző településekre, ahol szintén válogatás nélkül elkezdtek civilekre és katonákra lövöldözni. Elraboltak mindenféle nemű és korú embereket, akiket túszul ejtettek. Civilket is. Megöltek, megerőszakoltak többszáz embert egy zenei fesztiválon, akik rájuk nézve semmilyen veszélyt nem jelentettek.

Ezek után amikor visszatérnek, visszaszorítják őket a városaikba, otthonaikba, akkor azt mondják, hogy elérték céljaikat, tárgyalnának a békéről.

Mi volt a cél? Párszáz túsz szedése, vagy párszáz civil megölése?

És ők lennének a jók, szimpatikusok?

(Most abba bele sem megyek, hogy nekem mint európai, demokráciára vágyó liberális (tehát szabadelvű, nem politikai értelemben vett) embernek miért tetszene egy olyan nép, állam, vallás terve ami nyíltan ki akarja irtani azt, amiben én élek vagy szeretnék élni.)
11 hónapja
undisputedly Seattle Seahawks 11 908 — SuperBowl Champions 2013/2014
Emlekezzunk meg akkor arrol is, hogy Biden -a liberalis Iran politika menten- szeptemberben adott vissza nekik 6 milliard dollar befagyasztott osszeget, amit ilyen tamadasokra hasznalhatnak.

 www.wsj.com/politics/national-security/biden-administration-takes-steps-to-free-up-6-billion-in-iranian-funds-in-prisoner-swap-deal-56f2b7b9

Ebben a kerdesben mondjuk Trump egyertelmuen jobb utat kovetett. Nala Szolejmanik lettek kiiktatva, es Izrael is kozel kerult Szaud-Arabiahoz a bekefolyamatokban.

 www.nytimes.com/2020/01/02/world/middleeast/qassem-soleimani-iraq-iran-attack.html

Ezek nem ertenek diplomaciabol es engedekenysegbol, csak az erobol es ezt a vilag karara Obama, Biden es a demokratak nem akarjak megerteni. Ahogyan ez a simogatos, szepen szolos megkozelites az oroszoknal sem mukodott.

Ha már kettős mérce.
A meggyilkolt palesztin civilek mivel érnek kevesebbet mint a meggyilkolt izraeli civilek?
Ha most izrael letarolja a Gáza övezetet kiirtva mondjuk ezer terroristat es mellette tobb tizezer civilt, akkor megint bezarul a kör, a palesztinok utalni fogjak a zsidokat a sajat halottaikert, a zsidok meg az arabokat a sajat halottaikert es minden megy ugyanigy tovabb.
gabokocka
Vallasi fundemantalizmussal nem tudsz mit kezdeni. Ezer eve is ez volt, valoszinuleg ezer ev mulva is ez lesz.

Viszont egy nagyon jo zsinormertek a vilag konfliktusaiban torteno “kinek drukkoljak” temakorhoz: ha valamelyik fel katonai/harcosai/civiljei siman elvagnak a nyakadat es oromtancot jarnanak feletted, csak azert mert nem osztod a hituket, nem igazan erdemes nekik szurkolni.

Annyira elkenyelmesedtunk a 2. vh ota tarto relativ bekeben, hogy patikan merlegeljuk ezeket az esemenyeket, kozben a fold lakossaganak fele barbar modon bevegezne barmilyen nyugati embert, ha lehetosege lenne ra.

Olvastad, hogy a gyuloletuknek csak az elso eternal lepcsoje jon most, amugy mindenkit utalnak es meg akarnak olni. Es atnezek a masik felre… ok meg nem.

Szerkesztette: undisputedly
11 hónapja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 273 — capitaine du château de Vienne 1487
Ha már kettős mérce.
A meggyilkolt palesztin civilek mivel érnek kevesebbet mint a meggyilkolt izraeli civilek?
Ha most izrael letarolja a Gáza övezetet kiirtva mondjuk ezer terroristat es mellette tobb tizezer civilt, akkor megint bezarul a kör, a palesztinok utalni fogjak a zsidokat a sajat halottaikert, a zsidok meg az arabokat a sajat halottaikert es minden megy ugyanigy tovabb.
gabokocka
Golda néni is ugye szépen leharpja a gondolat végit..

amikor jobban fogjuk szeretni a gyermekeiket, mint ahogyan az arabokat gyűlöljük

s megragadnám az alkalmat, hogy tajtékoztassak mindenkit, hogy az arabgyűlölet ugyanúgy antiszemitizmus - a Hamasz brigadok összemosása a palesztin néppel ugyanaz a teknika mint a IDF killing commadóinak rávetítése a zsidókra

valamint szintén rávilágítanék, arra a nem megkerülhető tényre, ami a "fesztivált" övezi - miszerint a Hamas akciója nem a zsidók, sem Izreael állam ellen iranyult, hanem csakis "mindenkit kinyírunk" effektus - ennek kegyetlensége túlmutat mindenen, attól függetlenül, hogy semmikeresnivalójuk nem volt a területen

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
11 hónapja
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 216 — Keep pounding
Ha már kettős mérce.
A meggyilkolt palesztin civilek mivel érnek kevesebbet mint a meggyilkolt izraeli civilek?
Ha most izrael letarolja a Gáza övezetet kiirtva mondjuk ezer terroristat es mellette tobb tizezer civilt, akkor megint bezarul a kör, a palesztinok utalni fogjak a zsidokat a sajat halottaikert, a zsidok meg az arabokat a sajat halottaikert es minden megy ugyanigy tovabb.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
11 hónapja
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 406 — Слава Україні! Героям слава!
Én nem értelek titeket amúgy.
Hányan voltak innen kint bármikor is Izraelben? Kinek van személyes tapasztalata onnan?
Igen, az érintettségem nagy, a gyülekezet miatt, de nekem barátaim is élnek kint..

Mindenki arról beszél, hogy mit, mikor, miért csinál Izrael 1948 óta. Történelmi tény, hogy azon a területen éltek zsidók már nagyon rég óta. A magyarok sem a Kárpát-medencében fogantak, ők is idejöttek, ők is irtottak ki népeket... A Bibliában számtalan történet van az akkori honfoglalásról is (igen, véres volt).
Palesztina, mint állam, sosem létezett, ez egy kitalált történet. Arabok. Kész, ennyi.
Izrael, mint ország a történelmi Júda és Izrael, ókori zsidó királyságok területén helyezkedik el.
1948-ban - a mai Izrael állam területén - rengeteg arabnak volt földje. Semmibe nézték, leszarták, meg sem mozdultak érte. Megindult a honfoglalás a kijelölt területen (előtte sem volt erőszakmentes, Hagana a britek ellen, stb.), és az arabok röhögve adták el a földjeiket a zsidóknak. A zsidók vérrel és verejtékkel csodálatos dolgokat műveltek a földdel, aminek hatására az egyik kiváltó ok pont ez volt a háborúnak, hogy ez amúgy arab föld.
Hiába adták el, senkit sem érdekelt.

1948 óta, 75 éve folyik vér azon a földön, szinte minden nap.

Nekem személyes tapasztalatom is van, nem egyszer voltam kint, illetve első sorból kapom most is az infókat a megtámadott kibucokból.
TÉNY: Zsidók és arabok tudnak egymás mellett békében élni.
De ez bizonyos százalékuk az arab nemzetnek képtelen elfogadni a zsidók létezését, ezért el akarnak mindenkit pusztítani. Terrorral.
Hányszor, de hányszor volt az a kétezres évek elején, hogy ártatlan civileket gyilkoltak, minden ok nélkül? Buszokat, éttermeket robbantottak fel öngyilkos merénylők, autókkal tömegbe hajtottak, kézigránátot dobtak buszra várakozókra, aljas, sunyi módon gyilkoltak meg ezreket. Sosem felejtem el, amikor barátom mesélte, hogy a szomszédban élő anyuka a hegyi úton ment haza, 5 gyerekével az iskolából/óvodából és egy terrorista eléjük állt és 3 tárat ürített ki az autóra. Mindenki meghalt, a legfiatalabb 3 éves volt..

Mit csináljon Izrael? Megint nem ők nyomultak be, megint nem ők kezdték, ők próbálnának békében élni. Szélsőségesek pedig mindenhol vannak és mindenhol lesznek (Izraelben is), itt MO-on is, ez elkerülhetetlen. Én nem mentem fel Izraelt, sokszor választottak rossz irányt az elmúlt 75 évben, de egy terrorista szervezettel, akik nyíltan iskolák, kórházak, civil létesítmények köré telepítik a kilövőállásokat (15-20 éve még embereket kötöztek hozzájuk..) és a lakosság mögé bújnak, hogy utána lehessen mit mutogatni a 444-en meg hasonszőrű oldalakon, az ellen nem tudsz tiszta eszközökkel harcolni. Az is köztudott, hogy hiába szerez tudomást mondjuk az IDF vagy a MOSZAD egy terrorista fészekről, nem indítanak azonnal támadást, hanem előtte szórólapokat dobnak le a környéken és hangosbemondó szól hogy menjenek onnan a civilek... jelen pillanatban is a szárazföldi erők azt a parancsot kapták, hogy ha teljes fordulatszámmal is rákapcsolnak és benyomulnak, akkor próbálják minimalizálni a polgári veszteséget. Ez azzal is jár, hogy nem egyszer hátba lőhetik a katonákat, de ezt ők vállalják.

Véletlen lenne, hogy megint ünnep után vagyunk? Véletlen lenne, hogy végre közeledik egymáshoz pár arab ország és Izrael és tárgyalnak a békéről és az együttműködésről? Pont ekkor történik mindez?

Mennyire kell aljasnak lenni ahhoz, hogy sunyi módon beszivárogj, számolatlanul gyilkolj civileket, aki megmaradt, azt rabold el, majd amikor jön a válaszcsapás, zsarolsz, hogy akkor lehetnek szabadok és akkor nem végzik ki őket, ha visszakozol?

Ha Izrael nem támogatná a mai napig a gázai övezetet, akkor ott mindenki éhen és szomjan halna. a hamasz meg az arab vezetés magasról leszarja a polgári lakosságot. A kisjujjukat nem mozdítják meg, viszont minden egyes nap sulkolják, hogy meg kell ölni az összes zsidót.
A legutóbbi konfliktuskor a civil sérülteket izraeli kórházakba szállították, de zsidó orvosok a közelükbe sem mentek, hanem arab orvosokat kértek fel, hogy lássák el őket. Csak arabul lehetett köszönni, a "shalom" tilos volt, mert ha mondjuk a gyerekek megtanulták volna, akkor a visszatértük után agyon lettek volna lőve. Ez mégis mi? A saját népedet is lelövöd? Pajzsként használod? Legalja.. olyan fanatizmus uralkodik azokon az embereken, hogy a legvadabb filmekben sem láttatok olyat. Én sem, csak barátom...
(Van olyan terület, ahol a zsidó és arab hatóságok együtt járőröznek, egymást segítik, leülnek kártyázni, focimeccset játszanak. Tele van a tökük a tadikálisokkal...)

Én nem mentem fel a zsidókat. Senki sem szent. De megint azzal jönni, hogy indokaltlan a válasz, hogy népet írtanak a zsidók, jaj szegény zsidók, megint ajvékolnak.. nem szégyellik magukat emberek? Vastagon benne van a politika is, de itt most ÁRTATLAN EMBEREKET, GYEREKEKET ÉS CSECSEMŐKET MÉSZÁROLNAK LE, MERT ZSIDÓK!!!!! Álljunk már meg egy szóra, na.. 75 éve akarják eltörölni őket a föld színéről. Volt, hogy minden irányból hadsereg támadt ellenük...de ők a mai napig kitartanak, pedig EGYETLEN EGY NYUGODT NAPJUK SINCS. Minden nap úgy élnek, hogy az lehet az utolsó... és akkor itt osztják az észt egy fórumon a gép előtt emberek, mert ők mindent jobban tudnak...

Két órával ezelőtt kaptam egy képet, amint egy gyönyörű, 4 tagú család mosolygott. A kislány 5, a fiú 8 éves volt.

Ma meg kellett halniuk, mert zsidók voltak..
JC6 - a ruszki
Ez egy szívhez szóló, szép történet, sok mindenben egyet tudok érteni veled, nekem is vannak zsidó ismerőseim, barátaim, stb, de ahogy később Igor is írja, nem teljesen ez a teljes kép. Nincs ezzel semmi gond, egyikünk sem rendelkezik sosem a teljes képpel, és nem is tud nem szubjektíven hozzászólni egy adott témához, főleg nem ebben az elbaszott konfliktusban, ahol mind a két nép már eddig is túl sokat szenvedett.

Csak annyit szeretnék megjegyezni, ahogy már páran rövidebben is jelezték, hogy mindenképpen hitelesebbnek hatna amiket leírtál, ha legalább levennéd a trollkodásból avatarként használt orosz zászlót, meg mondjuk módosítanád a jelenlegi nicknevedet. Ötleteket nem adok, el tudod ezt te is dönteni szerintem.

Én nem mentem fel az ukránokat. Senki sem szent. De napi szinten, ahogy te is írod, ártatlan ukrán civileket, gyerekeket, családokat mészárolnak le csak azért, mert UKRÁNOK. Tudod, az az ország csinálja ezt, amelynek jelenlegi vezetője nem ismeri el a független szuverén Ukrajnát, sőt magát a nép létezését is kétségbe vonja. Pont, mint a Hamasz a zsidókat, úgy Putyin is földbe gyalulta volna egész Ukrajnát, ha hagyták volna neki.

"Két órával ezelőtt kaptam egy képet, amint egy gyönyörű, 4 tagú család mosolygott. A kislány 5, a fiú 8 éves volt. Ma meg kellett halniuk, mert zsidók voltak."

Ez rettenetes. A mostani hrozai mészárlásban konkrétan a falu kb. negyedét kiirtották. Vannak emberek, akiknek a teljes családját/rokonságát. Meg kellett halniuk, mert ukránok voltak. Rakjak be képet?

Gondolom téged is zavarna, ha valaki trollkodásból a Hamasz címerét rakná be profilképnek.

P.S: Én sem értelek amúgy, ez nem a személyed elleni támadásnak szánom, csak utálom a kettős mércét.

Szerkesztette: Zsellér van de Vrij

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
11 hónapja
Blevi 8 274 — Lions & Cowboys fan


Golda Meirnek ez a pár sora mindent elmond az egészről...„A béke akkor jön el, ha majd az arabok jobban szeretik gyermekeiket annál, ahogy minket utálnak.”
Nomac
Szep gondolat kar hogy egy ervelesi hiban alapul. Azert ahhoz is kell egyfajta szemellenzo, hogy valaki azt mondja hogy Izrael itt bekesen eldegel majd 80 eve es semmi megkerdojelezhetot nem kovettek el ami miatt kerdeseket lehetne feltenni. Mindenkinek van olyan tobb ezer evre visszavezetheto joga hogy itt eljen, de az arabok nem az a felvilagosult csoportosulas akik belathato idon belul majd jozan eszre ternek.

Bekes megoldas hosszu tavon nem nagyon latszik sajnos. Itt vagyunk a 21 szazadban 2 vh utan es bazdmeg nem tanulunk belole. Ostoba egy faj vagyunk :/

Meg talan annyi hogy azert innen Europabol az arabok gondolkodasat viselkedeset megerteni kb lehetetlen.

Szerkesztette: Blevi
11 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 24 204 — Cowboys fan
PS: lehet valóban jobban jártunk volna, ha tényleg elküldik a zsidókat Madagaszkárra vagy Alaszkába.
Igor
Egyet elküldtek, de ő is húzta a száját, amikor kiderült, hogy nem Anchorage-be megy, hanem valami fiszfasz városkába, Cicely-be
slowmotion
Én amúgy a Chabon regényre gondoltam, amikor ezt írtam ( en.wikipedia.org/wiki/The_Amazing_Adventures_of_Kavalier_%26_Clay) - de ez már nagyon off 😊
Igor
Fikcióra fikció

 en.m.wikipedia.org/wiki/Northern_Exposure
11 hónapja
Nomac New England Patriots 2 924 — balazs.t85@gmail.com


Golda Meirnek ez a pár sora mindent elmond az egészről...„A béke akkor jön el, ha majd az arabok jobban szeretik gyermekeiket annál, ahogy minket utálnak.”
11 hónapja
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
PS: lehet valóban jobban jártunk volna, ha tényleg elküldik a zsidókat Madagaszkárra vagy Alaszkába.
Igor
Te lehet, és a zsidók?

Egyebként érdekes sztori a SZU-ban Birobidzsáné, Sztálin fantasztikus megoldása a zsidók "elküldésére"...

Illetve több olyan pillanata is volt a történelemnek, hogy a palesztin népnek lehetett volna saját hazája. De valahogy a világ többi részének (főként a sok nempalesztin faszparaszt muszlimnak) köszönhetően nem lett. Mert jólvanezígy a nempalesztin, nemzsidó politikának, ahogy az is, hogy a kurdoknak sincs hazájuk, pedig kb 8-10 millió ember, de basztatja őket is a sok muszlim köröttük, pedig ott még zsidók sincsenek, hogy ne oldhatnák meg nélkülük. De nem oldják.
Őszentsége Sobri Jóska
Nekem is egyből Birobidzsán jutott eszembe, csak annyira szint alatti volt a hsz, hogy úgy gondoltam, nem fárasztom magam.
nagylaza, főpohárnok
Érdekes sztori, de Birobidzsán egy red herring (teljesen irreleváns hasonlat/párhuzam) - pláne, ha belegondol vagy utánaolvas az ember hogy mi volt Sztálin célja vele.

Azt adom, hogy nem volt szerencsés a "jártunk" szó - elég késő van már, és rosszul fogalmaztam - nyilván ezalatt nem magamat és szomszédnénit értettem, hanem úgy a világon mindenkit, inkluzíve és legfőképp annak a térségnek a lakóit. Mindenkit, mindkét oldalt.*
És igen, írhattam volna Ugandát (a két afrikai tervet mindig keverem), vagy a Kimberley Plant - csak azok akkor éppen nem jutottak az eszembe... ha valaki esetleg Madagaszkár miatt lenne érzékeny még, de ezért tettem oda Alaszkát is mellé.
(Csak azért írtam ezt a hszt még, hogy ezt gyorsan leszögezzem, mielőtt holnap reggelre arra ébrednék, hogy antiszemita vagyok... az év vicce lenne, jókat röhögnénk rajta családdal.)

*Voltak itt akik részletesebben és elegánsabban megfogalmazták már nagyjából ezt, tőlem most ennyire tellett hajnalban - de ha vagy nincs rá igény, vagy ennyire szemellenzősek vagytok (van akitől megszoktam már, tőled ez most csalódás volt), akkor nem fárasztom magam.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)