USA és a világ

31 feliratkozó

11 hónapja
davemayer Chicago Bears 14 677 — "Grammar maci"
PS: lehet valóban jobban jártunk volna, ha tényleg elküldik a zsidókat Madagaszkárra vagy Alaszkába.
Igor
Egyet elküldtek, de ő is húzta a száját, amikor kiderült, hogy nem Anchorage-be megy, hanem valami fiszfasz városkába, Cicely-be
slowmotion
Egyik kedvencem volt 😁

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
11 hónapja
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
PS: lehet valóban jobban jártunk volna, ha tényleg elküldik a zsidókat Madagaszkárra vagy Alaszkába.
Igor
Egyet elküldtek, de ő is húzta a száját, amikor kiderült, hogy nem Anchorage-be megy, hanem valami fiszfasz városkába, Cicely-be
slowmotion
Én amúgy a Chabon regényre gondoltam, amikor ezt írtam ( en.wikipedia.org/wiki/The_Amazing_Adventures_of_Kavalier_%26_Clay) - de ez már nagyon off 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
11 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 799 — beers & Packers
PS: lehet valóban jobban jártunk volna, ha tényleg elküldik a zsidókat Madagaszkárra vagy Alaszkába.
Igor
Te lehet, és a zsidók?

Egyebként érdekes sztori a SZU-ban Birobidzsáné, Sztálin fantasztikus megoldása a zsidók "elküldésére"...

Illetve több olyan pillanata is volt a történelemnek, hogy a palesztin népnek lehetett volna saját hazája. De valahogy a világ többi részének (főként a sok nempalesztin faszparaszt muszlimnak) köszönhetően nem lett. Mert jólvanezígy a nempalesztin, nemzsidó politikának, ahogy az is, hogy a kurdoknak sincs hazájuk, pedig kb 8-10 millió ember, de basztatja őket is a sok muszlim köröttük, pedig ott még zsidók sincsenek, hogy ne oldhatnák meg nélkülük. De nem oldják.
Őszentsége Sobri Jóska
Nekem is egyből Birobidzsán jutott eszembe, csak annyira szint alatti volt a hsz, hogy úgy gondoltam, nem fárasztom magam.
11 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 24 204 — Cowboys fan
PS: lehet valóban jobban jártunk volna, ha tényleg elküldik a zsidókat Madagaszkárra vagy Alaszkába.
Igor
Egyet elküldtek, de ő is húzta a száját, amikor kiderült, hogy nem Anchorage-be megy, hanem valami fiszfasz városkába, Cicely-be
11 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 013 — #NoStress
Én nem értelek titeket amúgy.
JC6 - a ruszki
Elhatároztam, hogy amíg az orosz zászlót lengeted, tőlem nem kapsz lájkot. De most kivételt teszek. (Csak azt nem értem, a 444-et miért kellett belekeverni.)
nagylaza, főpohárnok
Ha van töke lecseréli izraelire.
Őszentsége Sobri Jóska
Miért? (Egyelőre) izraelieket támadtak meg - zömében ártatlanokat - ölnek. Ha gondolod kirakom én is most az izraeli szászlót, ehhez szerintem nem kell tök.

Ha esetleg Izrael valami ordas módon válaszolna erre, akkor meg nem tök lesz, hanem érzéketlenség.
peterk2005 udvari bolond
Mert azzal elengedi ezt a műorosz trollkodást, és olyan mellett áll ki, ami tényleg fontos neki.

11 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 013 — #NoStress
PS: lehet valóban jobban jártunk volna, ha tényleg elküldik a zsidókat Madagaszkárra vagy Alaszkába.
Igor
Te lehet, és a zsidók?

Egyebként érdekes sztori a SZU-ban Birobidzsáné, Sztálin fantasztikus megoldása a zsidók "elküldésére"...

Illetve több olyan pillanata is volt a történelemnek, hogy a palesztin népnek lehetett volna saját hazája. De valahogy a világ többi részének (főként a sok nempalesztin faszparaszt muszlimnak) köszönhetően nem lett. Mert jólvanezígy a nempalesztin, nemzsidó politikának, ahogy az is, hogy a kurdoknak sincs hazájuk, pedig kb 8-10 millió ember, de basztatja őket is a sok muszlim köröttük, pedig ott még zsidók sincsenek, hogy ne oldhatnák meg nélkülük. De nem oldják.

11 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 649 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én nem értelek titeket amúgy.
JC6 - a ruszki
Elhatároztam, hogy amíg az orosz zászlót lengeted, tőlem nem kapsz lájkot. De most kivételt teszek. (Csak azt nem értem, a 444-et miért kellett belekeverni.)
nagylaza, főpohárnok
Ha van töke lecseréli izraelire.
Őszentsége Sobri Jóska
Miért? (Egyelőre) izraelieket támadtak meg - zömében ártatlanokat - ölnek. Ha gondolod kirakom én is most az izraeli szászlót, ehhez szerintem nem kell tök.

Ha esetleg Izrael valami ordas módon válaszolna erre, akkor meg nem tök lesz, hanem érzéketlenség.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
11 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 013 — #NoStress
Én nem értelek titeket amúgy.
JC6 - a ruszki
Elhatároztam, hogy amíg az orosz zászlót lengeted, tőlem nem kapsz lájkot. De most kivételt teszek. (Csak azt nem értem, a 444-et miért kellett belekeverni.)
nagylaza, főpohárnok
Ha van töke lecseréli izraelire.

11 hónapja
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Mindenki arról beszél, hogy mit, mikor, miért csinál Izrael 1948 óta. Történelmi tény, hogy azon a területen éltek zsidók már nagyon rég óta.
JC6 - a ruszki
Ez igaz. (Mások is éltek ott amúgy.)

A magyarok sem a Kárpát-medencében fogantak, ők is idejöttek, ők is irtottak ki népeket... A Bibliában számtalan történet van az akkori honfoglalásról is (igen, véres volt).
JC6 - a ruszki
Ez igaz. (Üdv a civilizált középkorban.)

Palesztina, mint állam, sosem létezett, ez egy kitalált történet. Arabok. Kész, ennyi.
JC6 - a ruszki
Ez így nem igaz - nyilván állam nem létezett, de népcsoportok/törzsek, akiktől a palesztinok leszármaztak, azok bizony éltek ott - pont úgy mint a zsidó törzsek.
De ha te megfejted nekem a sémi-arámi, föníciai, perzsa, sumér akkád, etc népcsoportok családfáját - akkor megemelem a kalpom, hajrá.

Izrael, mint ország a történelmi Júda és Izrael, ókori zsidó királyságok területén helyezkedik el.
JC6 - a ruszki
Ez igaz - de ettől függetlenül, azon a területen sok más királyság, meg birodalom is volt korábban is, meg később is. (Akkor a miénk Belső-Oroszország ezek szerint?)

1948-ban - a mai Izrael állam területén - rengeteg arabnak volt földje. Semmibe nézték, leszarták, meg sem mozdultak érte.
JC6 - a ruszki
Ez biztos hogy nem igaz (hogy az arabok nem mozdultak meg a földjükért), és az is hogy leszarták a földjeiket, az is több mint vitatható.

Sorolhatnám tovább, de inkább hagyom...

A személyes tapasztalat szép és jó - de innentől abszolút nem vagy objektív a kérdésben, és elég sok helyen abszolút nem látod az érme másik/harmadik oldalát.

Ettől függetlenül, nyilván az egész probléma egy megoldhatatlan gordiuszi lőporos hordó.... és innentől nehéz lesz megoldani.
De amiért írtam a hsz-re, az az, hogy nem szimpatikus, hogy egy véleményt beállítunk általános igazságnak - mert ahogy fönt szemezgettem, nem kevés dologban baromira nincs igazad.

Ettől még ez nem menti fel a Hamaszt attól hogy mondjuk civileket bombázzon (és ugyanez Izraelt sem menti fel...)

PS: lehet valóban jobban jártunk volna, ha tényleg elküldik a zsidókat Madagaszkárra vagy Alaszkába.
Igor
PS-hez: az antiszemitizmushoz nem zsidók kellenek, hanem antiszemiták. Ha Alaszkában lenne Izrael, akkor is menne a gyűlölködés.
Amadeus von Dollárbaloldal
Oké, de ott azért jóval kevesebb arab/rivális szomszéd lenne...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
11 hónapja
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 634
Mindenki arról beszél, hogy mit, mikor, miért csinál Izrael 1948 óta. Történelmi tény, hogy azon a területen éltek zsidók már nagyon rég óta.
JC6 - a ruszki
Ez igaz. (Mások is éltek ott amúgy.)

A magyarok sem a Kárpát-medencében fogantak, ők is idejöttek, ők is irtottak ki népeket... A Bibliában számtalan történet van az akkori honfoglalásról is (igen, véres volt).
JC6 - a ruszki
Ez igaz. (Üdv a civilizált középkorban.)

Palesztina, mint állam, sosem létezett, ez egy kitalált történet. Arabok. Kész, ennyi.
JC6 - a ruszki
Ez így nem igaz - nyilván állam nem létezett, de népcsoportok/törzsek, akiktől a palesztinok leszármaztak, azok bizony éltek ott - pont úgy mint a zsidó törzsek.
De ha te megfejted nekem a sémi-arámi, föníciai, perzsa, sumér akkád, etc népcsoportok családfáját - akkor megemelem a kalpom, hajrá.

Izrael, mint ország a történelmi Júda és Izrael, ókori zsidó királyságok területén helyezkedik el.
JC6 - a ruszki
Ez igaz - de ettől függetlenül, azon a területen sok más királyság, meg birodalom is volt korábban is, meg később is. (Akkor a miénk Belső-Oroszország ezek szerint?)

1948-ban - a mai Izrael állam területén - rengeteg arabnak volt földje. Semmibe nézték, leszarták, meg sem mozdultak érte.
JC6 - a ruszki
Ez biztos hogy nem igaz (hogy az arabok nem mozdultak meg a földjükért), és az is hogy leszarták a földjeiket, az is több mint vitatható.

Sorolhatnám tovább, de inkább hagyom...

A személyes tapasztalat szép és jó - de innentől abszolút nem vagy objektív a kérdésben, és elég sok helyen abszolút nem látod az érme másik/harmadik oldalát.

Ettől függetlenül, nyilván az egész probléma egy megoldhatatlan gordiuszi lőporos hordó.... és innentől nehéz lesz megoldani.
De amiért írtam a hsz-re, az az, hogy nem szimpatikus, hogy egy véleményt beállítunk általános igazságnak - mert ahogy fönt szemezgettem, nem kevés dologban baromira nincs igazad.

Ettől még ez nem menti fel a Hamaszt attól hogy mondjuk civileket bombázzon (és ugyanez Izraelt sem menti fel...)

PS: lehet valóban jobban jártunk volna, ha tényleg elküldik a zsidókat Madagaszkárra vagy Alaszkába.
Igor
PS-hez: az antiszemitizmushoz nem zsidók kellenek, hanem antiszemiták. Ha Alaszkában lenne Izrael, akkor is menne a gyűlölködés.

criminal lawyer or criminal lawyer?
11 hónapja
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Mindenki arról beszél, hogy mit, mikor, miért csinál Izrael 1948 óta. Történelmi tény, hogy azon a területen éltek zsidók már nagyon rég óta.
JC6 - a ruszki
Ez igaz. (Mások is éltek ott amúgy.)

A magyarok sem a Kárpát-medencében fogantak, ők is idejöttek, ők is irtottak ki népeket... A Bibliában számtalan történet van az akkori honfoglalásról is (igen, véres volt).
JC6 - a ruszki
Ez igaz. (Üdv a civilizált középkorban.)

Palesztina, mint állam, sosem létezett, ez egy kitalált történet. Arabok. Kész, ennyi.
JC6 - a ruszki
Ez így nem igaz - nyilván állam nem létezett, de népcsoportok/törzsek, akiktől a palesztinok leszármaztak, azok bizony éltek ott - pont úgy mint a zsidó törzsek.
De ha te megfejted nekem a sémi-arámi, föníciai, perzsa, sumér akkád, etc népcsoportok családfáját - akkor megemelem a kalpom, hajrá.

Izrael, mint ország a történelmi Júda és Izrael, ókori zsidó királyságok területén helyezkedik el.
JC6 - a ruszki
Ez igaz - de ettől függetlenül, azon a területen sok más királyság, meg birodalom is volt korábban is, meg később is. (Akkor a miénk Belső-Oroszország ezek szerint?)

1948-ban - a mai Izrael állam területén - rengeteg arabnak volt földje. Semmibe nézték, leszarták, meg sem mozdultak érte.
JC6 - a ruszki
Ez biztos hogy nem igaz (hogy az arabok nem mozdultak meg a földjükért), és az is hogy leszarták a földjeiket, az is több mint vitatható.

Sorolhatnám tovább, de inkább hagyom...

A személyes tapasztalat szép és jó - de innentől abszolút nem vagy objektív a kérdésben, és elég sok helyen abszolút nem látod az érme másik/harmadik oldalát.

Ettől függetlenül, nyilván az egész probléma egy megoldhatatlan gordiuszi lőporos hordó.... és innentől nehéz lesz megoldani.
De amiért írtam a hsz-re, az az, hogy nem szimpatikus, hogy egy véleményt beállítunk általános igazságnak - mert ahogy fönt szemezgettem, nem kevés dologban baromira nincs igazad.

Ettől még ez nem menti fel a Hamaszt attól hogy mondjuk civileket bombázzon (és ugyanez Izraelt sem menti fel...)

PS: lehet valóban jobban jártunk volna, ha tényleg elküldik a zsidókat Madagaszkárra vagy Alaszkába.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
11 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 649 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én nem mentem fel a zsidókat. Senki sem szent. De megint azzal jönni, hogy indokaltlan a válasz, hogy népet írtanak a zsidók, jaj szegény zsidók, megint ajvékolnak.. nem szégyellik magukat emberek? Vastagon benne van a politika is, de itt most ÁRTATLAN EMBEREKET, GYEREKEKET ÉS CSECSEMŐKET MÉSZÁROLNAK LE, MERT ZSIDÓK!!!!! Álljunk már meg egy szóra, na.. 75 éve akarják eltörölni őket a föld színéről. Volt, hogy minden irányból hadsereg támadt ellenük...de ők a mai napig kitartanak, pedig EGYETLEN EGY NYUGODT NAPJUK SINCS. Minden nap úgy élnek, hogy az lehet az utolsó... és akkor itt osztják az észt egy fórumon a gép előtt emberek, mert ők mindent jobban tudnak...JC6 - a ruszki
Nincs ájvékolás. Az ártatlan áldozatok a világ minden pontján ártatlan áldozatok, beszéljenek bármilyen nyelven, legyen bármilyen a bőrszínük, higyjenek bármilyen felsőbbrendűben. Izrael kapcsán - mivel be lett hivatalosan jelentve a revans - csak annyi merült, fel hogy egy állam, ha lehet, ne viselkedjen úgy, mint egy kibebaszott terror szervezet. Se akkor ha USA-nak híjják, se akkor, ha Ruszkaja imperianak, se akkor, ha Izraelnek. Se azon az alapon, hogy hozzuk a demokráciát, se azon az alapon, hogy nácit irtunk, se azon az alapon, hogy a szent földünket védjük fanatikusoktól. Ennyi.
peterk2005 udvari bolond
Egészen más koordinátarendszerben mozogsz, mint azok, akikkel szemben Izraelnek harcolnia kell.
nagylaza, főpohárnok
Ahogy az USA is, amikor pl. azok ellen, akik lebombázzák a kettős tornyot. De nem vagyok hajlandó emiatt elfogadni pl. Guantanamo-t. Ha ez más koordináta rendszer, akkor erre büszke vagyok.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
11 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 799 — beers & Packers
Én nem mentem fel a zsidókat. Senki sem szent. De megint azzal jönni, hogy indokaltlan a válasz, hogy népet írtanak a zsidók, jaj szegény zsidók, megint ajvékolnak.. nem szégyellik magukat emberek? Vastagon benne van a politika is, de itt most ÁRTATLAN EMBEREKET, GYEREKEKET ÉS CSECSEMŐKET MÉSZÁROLNAK LE, MERT ZSIDÓK!!!!! Álljunk már meg egy szóra, na.. 75 éve akarják eltörölni őket a föld színéről. Volt, hogy minden irányból hadsereg támadt ellenük...de ők a mai napig kitartanak, pedig EGYETLEN EGY NYUGODT NAPJUK SINCS. Minden nap úgy élnek, hogy az lehet az utolsó... és akkor itt osztják az észt egy fórumon a gép előtt emberek, mert ők mindent jobban tudnak...JC6 - a ruszki
Nincs ájvékolás. Az ártatlan áldozatok a világ minden pontján ártatlan áldozatok, beszéljenek bármilyen nyelven, legyen bármilyen a bőrszínük, higyjenek bármilyen felsőbbrendűben. Izrael kapcsán - mivel be lett hivatalosan jelentve a revans - csak annyi merült, fel hogy egy állam, ha lehet, ne viselkedjen úgy, mint egy kibebaszott terror szervezet. Se akkor ha USA-nak híjják, se akkor, ha Ruszkaja imperianak, se akkor, ha Izraelnek. Se azon az alapon, hogy hozzuk a demokráciát, se azon az alapon, hogy nácit irtunk, se azon az alapon, hogy a szent földünket védjük fanatikusoktól. Ennyi.
peterk2005 udvari bolond
Egészen más koordinátarendszerben mozogsz, mint azok, akikkel szemben Izraelnek harcolnia kell.
11 hónapja
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 634
This Hamas Commander says this is not about land, not just Palestine. "The entire planet will be under our law, there will be no more Jews or Christian traitors." Only then, if everyone adopts his law, will there be peace.

criminal lawyer or criminal lawyer?
11 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 799 — beers & Packers
Én nem értelek titeket amúgy.
JC6 - a ruszki
Elhatároztam, hogy amíg az orosz zászlót lengeted, tőlem nem kapsz lájkot. De most kivételt teszek. (Csak azt nem értem, a 444-et miért kellett belekeverni.)
11 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 649 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én nem mentem fel a zsidókat. Senki sem szent. De megint azzal jönni, hogy indokaltlan a válasz, hogy népet írtanak a zsidók, jaj szegény zsidók, megint ajvékolnak.. nem szégyellik magukat emberek? Vastagon benne van a politika is, de itt most ÁRTATLAN EMBEREKET, GYEREKEKET ÉS CSECSEMŐKET MÉSZÁROLNAK LE, MERT ZSIDÓK!!!!! Álljunk már meg egy szóra, na.. 75 éve akarják eltörölni őket a föld színéről. Volt, hogy minden irányból hadsereg támadt ellenük...de ők a mai napig kitartanak, pedig EGYETLEN EGY NYUGODT NAPJUK SINCS. Minden nap úgy élnek, hogy az lehet az utolsó... és akkor itt osztják az észt egy fórumon a gép előtt emberek, mert ők mindent jobban tudnak...JC6 - a ruszki
Nincs ájvékolás. Az ártatlan áldozatok a világ minden pontján ártatlan áldozatok, beszéljenek bármilyen nyelven, legyen bármilyen a bőrszínük, higyjenek bármilyen felsőbbrendűben. Izrael kapcsán - mivel be lett hivatalosan jelentve a revans - csak annyi merült, fel hogy egy állam, ha lehet, ne viselkedjen úgy, mint egy kibebaszott terror szervezet. Se akkor ha USA-nak híjják, se akkor, ha Ruszkaja imperianak, se akkor, ha Izraelnek. Se azon az alapon, hogy hozzuk a demokráciát, se azon az alapon, hogy nácit irtunk, se azon az alapon, hogy a szent földünket védjük fanatikusoktól. Ennyi.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
11 hónapja
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 634
Hamas executed two prisoners...

criminal lawyer or criminal lawyer?
11 hónapja
ozibozi New York Giants 16 559
Azért Az nem furcsa, hogy mennyire leszerepelt az orosz, amerikai és izraeli titkosszolgálat is rendesen az elmúlt pár év alatt…
ozibozi
Amerikai nem. Ők szóltak mindenkinek időben, hogy az oroszok támadni fognak, csak senki nem hitte el.
Jan
Igen, minden hétre volt egy dátum 😊
11 hónapja
Jan Pittsburgh Steelers 5 065 — Steelers fan
Azért Az nem furcsa, hogy mennyire leszerepelt az orosz, amerikai és izraeli titkosszolgálat is rendesen az elmúlt pár év alatt…
ozibozi
Amerikai nem. Ők szóltak mindenkinek időben, hogy az oroszok támadni fognak, csak senki nem hitte el.
11 hónapja
ozibozi New York Giants 16 559
Azért Az nem furcsa, hogy mennyire leszerepelt az orosz, amerikai és izraeli titkosszolgálat is az elmúlt pár év alatt…

Szerkesztette: ozibozi
11 hónapja
- JC6 Denver Broncos 6 729
Én nem értelek titeket amúgy.
Hányan voltak innen kint bármikor is Izraelben? Kinek van személyes tapasztalata onnan?
Igen, az érintettségem nagy, a gyülekezet miatt, de nekem barátaim is élnek kint..

Mindenki arról beszél, hogy mit, mikor, miért csinál Izrael 1948 óta. Történelmi tény, hogy azon a területen éltek zsidók már nagyon rég óta. A magyarok sem a Kárpát-medencében fogantak, ők is idejöttek, ők is irtottak ki népeket... A Bibliában számtalan történet van az akkori honfoglalásról is (igen, véres volt).
Palesztina, mint állam, sosem létezett, ez egy kitalált történet. Arabok. Kész, ennyi.
Izrael, mint ország a történelmi Júda és Izrael, ókori zsidó királyságok területén helyezkedik el.
1948-ban - a mai Izrael állam területén - rengeteg arabnak volt földje. Semmibe nézték, leszarták, meg sem mozdultak érte. Megindult a honfoglalás a kijelölt területen (előtte sem volt erőszakmentes, Hagana a britek ellen, stb.), és az arabok röhögve adták el a földjeiket a zsidóknak. A zsidók vérrel és verejtékkel csodálatos dolgokat műveltek a földdel, aminek hatására az egyik kiváltó ok pont ez volt a háborúnak, hogy ez amúgy arab föld.
Hiába adták el, senkit sem érdekelt.

1948 óta, 75 éve folyik vér azon a földön, szinte minden nap.

Nekem személyes tapasztalatom is van, nem egyszer voltam kint, illetve első sorból kapom most is az infókat a megtámadott kibucokból.
TÉNY: Zsidók és arabok tudnak egymás mellett békében élni.
De ez bizonyos százalékuk az arab nemzetnek képtelen elfogadni a zsidók létezését, ezért el akarnak mindenkit pusztítani. Terrorral.
Hányszor, de hányszor volt az a kétezres évek elején, hogy ártatlan civileket gyilkoltak, minden ok nélkül? Buszokat, éttermeket robbantottak fel öngyilkos merénylők, autókkal tömegbe hajtottak, kézigránátot dobtak buszra várakozókra, aljas, sunyi módon gyilkoltak meg ezreket. Sosem felejtem el, amikor barátom mesélte, hogy a szomszédban élő anyuka a hegyi úton ment haza, 5 gyerekével az iskolából/óvodából és egy terrorista eléjük állt és 3 tárat ürített ki az autóra. Mindenki meghalt, a legfiatalabb 3 éves volt..

Mit csináljon Izrael? Megint nem ők nyomultak be, megint nem ők kezdték, ők próbálnának békében élni. Szélsőségesek pedig mindenhol vannak és mindenhol lesznek (Izraelben is), itt MO-on is, ez elkerülhetetlen. Én nem mentem fel Izraelt, sokszor választottak rossz irányt az elmúlt 75 évben, de egy terrorista szervezettel, akik nyíltan iskolák, kórházak, civil létesítmények köré telepítik a kilövőállásokat (15-20 éve még embereket kötöztek hozzájuk..) és a lakosság mögé bújnak, hogy utána lehessen mit mutogatni a 444-en meg hasonszőrű oldalakon, az ellen nem tudsz tiszta eszközökkel harcolni. Az is köztudott, hogy hiába szerez tudomást mondjuk az IDF vagy a MOSZAD egy terrorista fészekről, nem indítanak azonnal támadást, hanem előtte szórólapokat dobnak le a környéken és hangosbemondó szól hogy menjenek onnan a civilek... jelen pillanatban is a szárazföldi erők azt a parancsot kapták, hogy ha teljes fordulatszámmal is rákapcsolnak és benyomulnak, akkor próbálják minimalizálni a polgári veszteséget. Ez azzal is jár, hogy nem egyszer hátba lőhetik a katonákat, de ezt ők vállalják.

Véletlen lenne, hogy megint ünnep után vagyunk? Véletlen lenne, hogy végre közeledik egymáshoz pár arab ország és Izrael és tárgyalnak a békéről és az együttműködésről? Pont ekkor történik mindez?

Mennyire kell aljasnak lenni ahhoz, hogy sunyi módon beszivárogj, számolatlanul gyilkolj civileket, aki megmaradt, azt rabold el, majd amikor jön a válaszcsapás, zsarolsz, hogy akkor lehetnek szabadok és akkor nem végzik ki őket, ha visszakozol?

Ha Izrael nem támogatná a mai napig a gázai övezetet, akkor ott mindenki éhen és szomjan halna. a hamasz meg az arab vezetés magasról leszarja a polgári lakosságot. A kisjujjukat nem mozdítják meg, viszont minden egyes nap sulkolják, hogy meg kell ölni az összes zsidót.
A legutóbbi konfliktuskor a civil sérülteket izraeli kórházakba szállították, de zsidó orvosok a közelükbe sem mentek, hanem arab orvosokat kértek fel, hogy lássák el őket. Csak arabul lehetett köszönni, a "shalom" tilos volt, mert ha mondjuk a gyerekek megtanulták volna, akkor a visszatértük után agyon lettek volna lőve. Ez mégis mi? A saját népedet is lelövöd? Pajzsként használod? Legalja.. olyan fanatizmus uralkodik azokon az embereken, hogy a legvadabb filmekben sem láttatok olyat. Én sem, csak barátom...
(Van olyan terület, ahol a zsidó és arab hatóságok együtt járőröznek, egymást segítik, leülnek kártyázni, focimeccset játszanak. Tele van a tökük a tadikálisokkal...)

Én nem mentem fel a zsidókat. Senki sem szent. De megint azzal jönni, hogy indokaltlan a válasz, hogy népet írtanak a zsidók, jaj szegény zsidók, megint ajvékolnak.. nem szégyellik magukat emberek? Vastagon benne van a politika is, de itt most ÁRTATLAN EMBEREKET, GYEREKEKET ÉS CSECSEMŐKET MÉSZÁROLNAK LE, MERT ZSIDÓK!!!!! Álljunk már meg egy szóra, na.. 75 éve akarják eltörölni őket a föld színéről. Volt, hogy minden irányból hadsereg támadt ellenük...de ők a mai napig kitartanak, pedig EGYETLEN EGY NYUGODT NAPJUK SINCS. Minden nap úgy élnek, hogy az lehet az utolsó... és akkor itt osztják az észt egy fórumon a gép előtt emberek, mert ők mindent jobban tudnak...

Két órával ezelőtt kaptam egy képet, amint egy gyönyörű, 4 tagú család mosolygott. A kislány 5, a fiú 8 éves volt.

Ma meg kellett halniuk, mert zsidók voltak..

Szerkesztette: - JC6
11 hónapja
KeyG Baltimore Ravens 8 927
Porn star and terror sympathizer Mia Khalifa has been reportedly fired from her Job for supporting Hamas terrorist org after brutal attack on Israel
Amadeus von Dollárbaloldal
Ha a rosszlányokon vállal állást nekem egy 20-ast megér.

Real Madrid & Boston Celtics & Los Angeles Dodgers
11 hónapja
Greengo Philadelphia Eagles Alabama Crimson Tide 8 626 — Eagles fan
 telex.hu/kulfold/2023/10/09/noa-beer-izrael-hamasz-terroristak


E-A-G-L-E-S EAGLES !
11 hónapja
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 296 — Ajmo Vatreni
Porn star and terror sympathizer Mia Khalifa has been reportedly fired from her Job for supporting Hamas terrorist org after brutal attack on Israel
Amadeus von Dollárbaloldal
ezt beszopta
Kampman
Ezt is.
11 hónapja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 809
Porn star and terror sympathizer Mia Khalifa has been reportedly fired from her Job for supporting Hamas terrorist org after brutal attack on Israel
Amadeus von Dollárbaloldal
ezt beszopta