USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 624
vagy csak nekem meglepő, hogy kivonultak az oroszok a Chernihiv régióból is?
sapka
elhúzták a belüket nem csak onnan, hanem még a Sumy regióból is.

choose life
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 572

Vrij6
ez a térkép mennyire friss?
vagy csak nekem meglepő, hogy kivonultak az oroszok a Chernihiv régióból is?
A teljes Central MD meghalt?
Mert az követtem, hogy a csernobili régiót teljesen feladták, nem tudtak a vörös erdőben árkot ásni 😊
sapka
Ott hagyták azt a részt is.
több mint 2 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 581 — Invisible man
Mert az követtem, hogy a csernobili régiót teljesen feladták, nem tudtak a vörös erdőben árkot ásni 😊
sapka
Tudni tudtak csak rávilágította őket az élet hogy nem jó ötlet.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 2 éve
sapka Washington Commanders 6 607 — sapka

Vrij6
ez a térkép mennyire friss?
vagy csak nekem meglepő, hogy kivonultak az oroszok a Chernihiv régióból is?
A teljes Central MD meghalt?
Mert az követtem, hogy a csernobili régiót teljesen feladták, nem tudtak a vörös erdőben árkot ásni 😊

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 687
Btw, mekkora esély van rá, hogy az ukránok visszafoglalják az eddigi területeket, plusz esetleg még a Krímet és Donbaszt is?
Solymi
A Krímet az oroszok szerintem egészen biztosan nem hagynák.
Kampman
s akkor micsinálnak, megeszik a szarukat?

Ukraine source
Ukrainian sources says, A/U/RGM-84D2 Harpoon land-based anti-ship cruise missiles have already arrived in Odessa. If the information is true, then the Ukrainian army can now close the entire maritime territory to Sevastopol for Russian ships. #UkraineRussiaWar  t.co/FfgmuUswrz
sutianap
szarevésben már nagyon jók

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
In #Sevastopol, locals expressed a note of protest against the special operation in an unusual way.
#Ukraine #StandWithUkraine #RussianWarCrimes  t.co/qIcodQaAKI


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 624
Btw, mekkora esély van rá, hogy az ukránok visszafoglalják az eddigi területeket, plusz esetleg még a Krímet és Donbaszt is?
Solymi
szerintem lenne, ha az oroszok megint úgy szerepelnek mint Kijev előtt...

choose life
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
Btw, mekkora esély van rá, hogy az ukránok visszafoglalják az eddigi területeket, plusz esetleg még a Krímet és Donbaszt is?
Solymi
A Krímet az oroszok szerintem egészen biztosan nem hagynák.
Kampman
s akkor micsinálnak, megeszik a szarukat?

Ukraine source
Ukrainian sources says, A/U/RGM-84D2 Harpoon land-based anti-ship cruise missiles have already arrived in Odessa. If the information is true, then the Ukrainian army can now close the entire maritime territory to Sevastopol for Russian ships. #UkraineRussiaWar  t.co/FfgmuUswrz


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 263 — Cowboys fan
Btw, mekkora esély van rá, hogy az ukránok visszafoglalják az eddigi területeket, plusz esetleg még a Krímet és Donbaszt is?
Solymi
semmi. Putyin lebassza az atomot, ha nagyon szarul állnak.
több mint 2 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 879
Btw, mekkora esély van rá, hogy az ukránok visszafoglalják az eddigi területeket, plusz esetleg még a Krímet és Donbaszt is?
Solymi
A Krímet az oroszok szerintem egészen biztosan nem hagynák.
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 918
Btw, mekkora esély van rá, hogy az ukránok visszafoglalják az eddigi területeket, plusz esetleg még a Krímet és Donbaszt is?
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
 twitter.com/Klitschko/status/1511932557193011204?t=LxsresDaSnK9xvGRDTWnRQ&s=19


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 315 — The Mathematician
 pcworld.hu/pcwlite/letiltotta-a-youtube-az-orosz-parlament-csatornajat-a-valasz-nem-marad-el-309134.html

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
Herszonnál újabb támadások során kerülnek egyre közelebb az ukránok a városhoz, tegnap a nyugati oldalról nyomultak előre.
Amadeus
Herszonit megerősíteni tudom, hetekóta hőkamerásdrónokra tarhálnak, a steppeghost meg azzal navigál, azt kiszedik az éjjel bóklászó orosz egységeket


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
Nekem -fb-om nem lévén, csak- emailben egy olyan volt iskolatárs küldözget ilyen szemfelnyitós emaileket, a bigpharmaról covid idején, Musk világátverős felemelkedéséről előtte, az "úgysetudjuknemvoltunkottazukránokislehettek" attitűdről mostanában, aki világeleteben rühellte a nácikat, Orbánt, amíg volt, addig SZDSZ-szavazó volt, aztán LMP, most meg lelkes MZP/ellenzéki szavazó, még szavazatszámlálni is hívott, szóval nem, nem csak a fideszes lehet hülye, elég ha valaki csak szeret olvasni és kételkedni, és van elég kreativitása azt gondolni, amit csak akar.
Sobri Jóska
Ja. Ha elég lusta ahhoz, hogy ellenőrizze azt, amit olvas. 😀
peterk2005
Igen, ezzel az eufémizmussal éltem, hogy ne mindig csak agyhalottazzak.

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 678 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nekem -fb-om nem lévén, csak- emailben egy olyan volt iskolatárs küldözget ilyen szemfelnyitós emaileket, a bigpharmaról covid idején, Musk világátverős felemelkedéséről előtte, az "úgysetudjuknemvoltunkottazukránokislehettek" attitűdről mostanában, aki világeleteben rühellte a nácikat, Orbánt, amíg volt, addig SZDSZ-szavazó volt, aztán LMP, most meg lelkes MZP/ellenzéki szavazó, még szavazatszámlálni is hívott, szóval nem, nem csak a fideszes lehet hülye, elég ha valaki csak szeret olvasni és kételkedni, és van elég kreativitása azt gondolni, amit csak akar.
Sobri Jóska
Ja. Ha elég lusta ahhoz, hogy ellenőrizze azt, amit olvas. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 918
Mar harmadszor botlok olyan elemzesben a facebookon hetvegen hogy a bucsai meszarlast az ukranok kovetek el.
Nalatok is igy terjednek ezek? Vagy csak az insmeroseim altal ugralnak fel ? 😕
beltazor
Jelentsd az FB-nek mint álhírt és tedd át az ismerőst egy szeparált csoportba 😀

Amúgy bírom, hogy vannak azok a kommentek a cikkek alatt, hogy ő nem Fideszes, de nem csak a mainstream médiából tájékozódik.

Na itt már lehet tudni, hogy vagy Fideszes vagy konteós/Mi Hazánkos, esetleg ezek ötvözete.
Solymi
Lehet tudni, de ezen tudás egy tévedés, ostobaság, egy buta általanosítás.
Nekem -fb-om nem lévén, csak- emailben egy olyan volt iskolatárs küldözget ilyen szemfelnyitós emaileket, a bigpharmaról covid idején, Musk világátverős felemelkedéséről előtte, az "úgysetudjuknemvoltunkottazukránokislehettek" attitűdről mostanában, aki világeleteben rühellte a nácikat, Orbánt, amíg volt, addig SZDSZ-szavazó volt, aztán LMP, most meg lelkes MZP/ellenzéki szavazó, még szavazatszámlálni is hívott, szóval nem, nem csak a fideszes lehet hülye, elég ha valaki csak szeret olvasni és kételkedni, és van elég kreativitása azt gondolni, amit csak akar.
Sobri Jóska
Írtam, hogy nem csak az lehet.
Viszont az FB trollok, botok többsége ezzel indít vagy ezzel folytatja, hogy ő nem tartozik semelyik táborba sem amúgy...persze, persze.
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
Mar harmadszor botlok olyan elemzesben a facebookon hetvegen hogy a bucsai meszarlast az ukranok kovetek el.
Nalatok is igy terjednek ezek? Vagy csak az insmeroseim altal ugralnak fel ? 😕
beltazor
Jelentsd az FB-nek mint álhírt és tedd át az ismerőst egy szeparált csoportba 😀

Amúgy bírom, hogy vannak azok a kommentek a cikkek alatt, hogy ő nem Fideszes, de nem csak a mainstream médiából tájékozódik.

Na itt már lehet tudni, hogy vagy Fideszes vagy konteós/Mi Hazánkos, esetleg ezek ötvözete.
Solymi
Lehet tudni, de ezen tudás egy tévedés, ostobaság, egy buta általanosítás.
Nekem -fb-om nem lévén, csak- emailben egy olyan volt iskolatárs küldözget ilyen szemfelnyitós emaileket, a bigpharmaról covid idején, Musk világátverős felemelkedéséről előtte, az "úgysetudjuknemvoltunkottazukránokislehettek" attitűdről mostanában, aki világeleteben rühellte a nácikat, Orbánt, amíg volt, addig SZDSZ-szavazó volt, aztán LMP, most meg lelkes MZP/ellenzéki szavazó, még szavazatszámlálni is hívott, szóval nem, nem csak a fideszes lehet hülye, elég ha valaki csak szeret olvasni és kételkedni, és van elég kreativitása azt gondolni, amit csak akar.

több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 918
Mar harmadszor botlok olyan elemzesben a facebookon hetvegen hogy a bucsai meszarlast az ukranok kovetek el.
Nalatok is igy terjednek ezek? Vagy csak az insmeroseim altal ugralnak fel ? 😕
beltazor
Jelentsd az FB-nek mint álhírt és tedd át az ismerőst egy szeparált csoportba 😀

Amúgy bírom, hogy vannak azok a kommentek a cikkek alatt, hogy ő nem Fideszes, de nem csak a mainstream médiából tájékozódik.

Na itt már lehet tudni, hogy vagy Fideszes vagy konteós/Mi Hazánkos, esetleg ezek ötvözete.

Szerkesztette: Lúdas Solymi
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 687
Összefoglaló:
Mariupolban továbbra is megy az adok-kapok. Az azoviak kilőttek egy ágyút, a felrobbanó muníció megsemmisítette a két mellette álló teherautót is. A másik oldalról egy orosz Orion drón talált telibe egy ukrán páncélost.
Fotók egy felrobbant ZALA KYB kamikáze drónról. Elég új fejlesztésű, 2015-ben Szíriában vetették be először, szóval modern cucc. A mókás, hogy Ukrajnában is többször is használták már az oroszok, de ez az első bizonyíték, hogy most végre fel is robbant, nem lőtték le, nem sült be. Igaz, most se talált el semmit 😊
Egy 152mm-es MSTA-B önjáró löveg és egy BTR-80 csapatszállító az ukránoké lett, mindkettő egyből bevethető állapotban van.
Egy korábban az ukránok által zsákmányolt BTR-82A is megjavítva, harcra kész.
Az éjjel újra minden nagyobb városban megszólaltak a szirénák.
Patron továbbra is Csernyihiv környékén keresi az UXO-kat, elég serényen dolgozik!
Megtekintés — uploads.disquscdn.com

A britek Harpoon hajó elleni rakétákat küldenek az ukránoknak. Ezeket rettentő nehéz leszedni, mert alig néhány méterrel a víz felett repülnek, és zavarni sem igazán lehet, mert tkp. az utolsó pillanatban kapcsolja be a célratartó elektronikát.
Újabb fogolycsere volt: 12 ukrán katona és 14 civil szabadult ki, az orosz számokat nem tudom.
A máltai zászló alatt hajózó Apache teherhajót az oroszok megrakétázták, mert szerintük az azoviakat akarták segíteni Mariupolban. Ilyen alapon esetleg agyonverhetném a szomszédomat, mert szerintem át akart dobni egy vakondot a kertembe. Látni ugyan nem láttam, de biztos vagyok benne. Tuti. A hajót később lefoglalták az oroszok, eloltották a tüzet és bevontatták a saját kikötőjükbe. Mindez nemzetközi vizeken történt, nem mellesleg.
Rubizsne városánál újabb salétromsavas tartályt lőttek az oroszok. Négy tonnányi cuccról van szó, a lakosságot először figyelmeztették az ukránok a veszélyes gázokra, de aztán muhahaha: a szél a gázokat a közelben állomásozó orosz csapatok felé fújta 😊
Egy harkivi tömbház romjai alól 7 embert sikerült élve kimenteni.
A Csernyihivtől délkeletre található Lukashivka templomában megkínzott holttestekre bukkantak. Korábban ez volt az oroszok egyik főhadiszállása.
A kaukázusi Sztavropolból származó Alekszej Bicskov videóra vette és a neten terjesztette, ahogy Ukrajnában kisgyerekeket erőszakol meg. Kommentálnám, de erre már nincsenek szavak. Állítólag az oroszok saját maguk tartóztatták le, de ezt nem tudom megerősíteni.
Megtekintés — uploads.disquscdn.com

Megtekintés — uploads.disquscdn.com

Az Európai Néppárt képviselőcsoportja azt akarja elérni, hogy tiltsák ki a Lukoilt az EU területéről, és zárják be az összes benzinkutat.
Podoljak ukrán főtanácsadó meglehetősen optimistán nyilatkozott: akkor kerülhet sor egy Zelenszkij-Putyin találkozóra, ha a nagyobb csatákat megnyertünk, köztük Donbaszt is. Ez olyan 2-3 hét. Ez a tárgyalásokhoz elég erős alapot fog nyújtani számunkra.
A Mitsubishi is bezárta az orosz gyárát, nem értékesít több járművet és alkatrészt.
Az ukrán parlament bejelentette, hogy MINDEN orosz importot leállítanak, nincs kivétel.
Az EU nagykövete is visszatért Kijevbe, újra nyitva a nagykövetség. Az egyetlen, aki soha nem hagyta el a várost, az a lengyel Bartosz Cichocki nagykövet volt.
Megtekintés — uploads.disquscdn.com

Az Európai Beruházási Bank 4 milliárd eurót ad az ukrán menekülteket befogadó országoknak. A részletek egyelőre nem tisztázottak.
Putyin korábbi nagy kebelbarátja, Berlusconi: Végtelenül csalódott és szomorú vagyok Putyin döntései miatt. Az oroszok által elkövetett háborús bűnöket nem lehet tagadni.
Az ukrán kormányzat felhívást tett közzé a visszatérő civil lakosság számára, hogy ne nyúljanak semmihez, az oroszok mindent is aláaknáztak. Gyerekjátékban, halottak alatt, játszótéren, mosógépben, mindenhol találtak már robbanó szerkezeteket.
Kadirov újfent rendesen becopatta magát: közzétett egy videót, amin egy dezertőr ukrán "tiszt" egy térkép(?) felett állva magyarázza a mariupoli helyzetet. De sokan felismerték, a csóka nemhogy nem tiszt, hanem egy mentálisan beteg masszív alkoholista kéregető.
Újabb videó a csecsen TikTok különítményről: Mariupolban megint egy üres házat lőttek, de még azt sem találták el...
A britek 120 páncélost is küldenek Ukrajnának, valamint beígérték az ukrán import termékekre a vám csökkentését/elengedését.
A 2014-es krími megszállás után hiába jelentette be az EU a fegyverembargót, ez a korábban megkötött szerződésekre nem vonatkozott. Így a franciák még 2018-ig vígan szállították a TACAN navigációs rendszereket és az SMD55S fedélzeti kijelzőket, amivel a most ukránokat bombázó SZU-30 és MIG-29 repülők vannak felszerelve.
Az Oryx Data fotókon és videókon alapuló elemzése alapján a háború kezdete óta az oroszok 1413 harci járművet vesztettek, és 1005 db-ot rekviráltak az ukránok.
Úgy néz ki, hogy összejön az egyezmény és a szlovákok 16db 155mm-es Zuzana önjáró löveget (41km hatótáv) küldenek az ukránoknak.
Mariupolban az oroszok egy 78 éves szovjet haditengerész veteránt kínoztak 3 napig, majd öltek meg. Nincsenek ezek tekintettel a sajátjaikra sem.
Melitopolban az oroszok felajánlották az ukrán civileknek, hogy csatlakozhatnak az orosz hadsereghez. Olyan kitüntetésben lesz részük, hogy ők mehetnek az első sorban...
Herszonban az oroszok még mindig meg akarják tartani a "népszavazást" a "függetlenségről", már nyomtatják a választási lapokat.
Donyeck és Luhanszk térségében az ukránok tegnap 8 támadást vertek vissza, 4 orosz tank, 8 páncélos és 7 teherautó bizonyítottan kuka. Valamint 3 repülő, 1 helikopter, 5 drón és 4 cirkáló rakéta is a földön várja az ukrán traktoros ezredet.
Luhanszk megyében az oroszok felgyorsították a kötelező sorozás eljárását.
Egy újabb orosz felmérés szerint is Putyin támogatottsága a hazájában az egekben van (80+ %). Emlékeztet a hazai viszonyokra.
A Herszon melletti lövészárkokban az ukránok hangosbemondón nyomatják, hogy amelyik orosz katona megadja magát, az kap enni 😊
Propaganda videón, ahogy a Mongólia melletti Tuvából újabb dicsőséges csapat indul Ukrajnába. Ránézésre a lidis munkaruhám komolyabb értéket képvisel, mint az ő katonai egyenruhájuk.
Újabb tiszt: az orosz Alexander Bespalov ezredes, az 59-es tankhadosztály vezetője is meghótta magát.
A hülye Lukasenka is az idióta Kadirov példáját akarta követni, hogy sportolót játszik, ő is beégett rendesen:
Visegrád 24 on Twitter: "Lukashenko took a stick to the… — disq.us
Az ukránoknak már van egy "A Sztyeppék Szellemei" csapatuk is, akik most éjszakánként Herszon környékén szedik le egyesével az orosz katonákat.
Megtekintés — uploads.disquscdn.com

Herszonnál újabb támadások során kerülnek egyre közelebb az ukránok a városhoz, tegnap a nyugati oldalról nyomultak előre.
A ciprusi Limassolban szép nagy oroszbarát tüntetés volt. A német Stuttgartban szintén.
Boris Johnson: "Hogy vagy?" Zelenszkij: "Tudod, hogy vagyok."

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 572
Mar harmadszor botlok olyan elemzesben a facebookon hetvegen hogy a bucsai meszarlast az ukranok kovetek el.
Nalatok is igy terjednek ezek? Vagy csak az insmeroseim altal ugralnak fel ? 😕
beltazor
Nekem nem Facebookon jönnek szembe ilyenek - le van állítva az ilyenek követése - hanem a való világban kell hallgatnom... 😀
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 500 — Lucas Scott
Nem úgy volt, hogy napi 20 milliárd dollárba fáj az oroszoknak a háború, és kb 40 napig tudják pénzelni?
bcsarli
lásd részleges államcsődről szóló lenti cikk.
Amadeus
az is beszédes volt hogy már nem tudnak csak rubelban fizetni
Negritis
Én hülye meg számoltam a napokat 😊
bcsarli
amúgy nagyon kemények a most besorozott orosz újoncok, akik mennek a frontra. Volt fent egy videó Tverből, a srácok gumicsizma+esőkabát kombóban mennek a szügyig fegyverzett ukránok ellen.
Amadeus
Azok a srácok ugye Oroszország legszegényebb régiójából jönnek. Már örülnek annak is h gumicsimma van a labukon.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 315 — The Mathematician
Mar harmadszor botlok olyan elemzesben a facebookon hetvegen hogy a bucsai meszarlast az ukranok kovetek el.
Nalatok is igy terjednek ezek? Vagy csak az insmeroseim altal ugralnak fel ? 😕
beltazor
Ne olvass kormányinfo-t.
vpi
Toroczkai is ezzel jött mikor Marci rakerdezett

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!