NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 061 — The Mathematician
UI.: Nem lehetne, hogy tartózkodjunk a "nigger" kifejezés használatától??? Vagy ha ez önmagától nem megy valakinek, akkor valamelyik admin lenne szíves fellépni ellene? Elsősorban azért mert valamirevaló kulturált embernek tartjuk(?) magunkat, másodsorban egy amerikai focis fórumon talán mégsem kéne ennyire kő bután megnyilvánulni arról a népcsoportról, amelyik 90%-ban felelős a mi szórakoztatásunkért. Tudom kis hazánkban ez nem számít főben járó bűnnek mint odaát, nálam mégis kiveri a biztosítékot, remélem ezzel nem leszek egyedül...
ZERO_L
az elmúlt 5 oldalon 1x került elő a kifejezés és akkor is a néger/afro amerikai vonatkozásban nem kifejezetten pejoratív jelzőként
de ha téged ez zavar én szivesen hivatkozok rájuk bantuként innentől (nem én használtam a szót)
de gondolom a fekete, néger kifejezés is zavar pedig az egy leíró jelző nem pejoratív szidás
ahogy a cigány valakinek a származása csakúgy mint a zsidó nem pedig pejoratív jelző (az én szótáramban legalábbis)

inkább az lenne a lényeg hogy a szavak mögül a pejoratív tartalom tűnjön el nem pedig hogy ne használjuk
mert ha csak a szavakat tiltod be, akkor lényegében ásol egy gödröt egy talicska földnek

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 354 — situational football
Bár be kell vallanom nem ástam bele magamat az egész CBA-s hercehurcába, de számomra meglepő mennyire nem hallani semmit a játékosok követeléseiről. Én arra számítottam, hogy a közelmúltbeli NBA-s, MLB-s szerződések láttán, a játékosok sokkal jobban fognak kardoskodni például a nagyobb garantált szerződések elérésében. Persze, nehéz összemérni a sportágat, de szerintem ha azt nézzük melyik sport a veszélyesebb (egészségügyi szempontból az életük hátralévő részére) és ki milyen mértékű kompenzációt kap érte, akkor az NFL játékosok még mindig komoly hátrányban vannak.
A profi focista státusz talán még mindig megfizethetetlen (egyetemen is nagyobb sztár egy focista), emiatt nem mondanám, hogy a gyerekek/szülők rohamosan elpártolnak a futballtól. De azért valami komolyabb érdekérvényesítést várnék el az NFLPA részéről, mert ez a 1-1,5%-os részesedés növelés és a +1 meccspénz, nekem édeskevésnek tűnik, nyilván ezért is dobták azonnal vissza. Csak én meg az ő részükről nem látom/olvasom mit akarnak konkrétan. Esetleg van erről vkinek biztos infoja?




UI.: Nem lehetne, hogy tartózkodjunk a "nigger" kifejezés használatától??? Vagy ha ez önmagától nem megy valakinek, akkor valamelyik admin lenne szíves fellépni ellene? Elsősorban azért mert valamirevaló kulturált embernek tartjuk(?) magunkat, másodsorban egy amerikai focis fórumon talán mégsem kéne ennyire kő bután megnyilvánulni arról a népcsoportról, amelyik 90%-ban felelős a mi szórakoztatásunkért. Tudom kis hazánkban ez nem számít főben járó bűnnek mint odaát, nálam mégis kiveri a biztosítékot, remélem ezzel nem leszek egyedül...



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 936 — nabege2@yahoo.com
Mondjuk MLB-ben nem biztos, hogy szarabbul keresnének😊
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Okung fogalmazta meg a legjobban:
Goodell jobban keres, mint egy QB, és jobb biztosítása és nyugdíja van, mint bármelyik jelenlegi vagy volt játékosnak. Aztán ha azt nézzük, ki kockáztatja az életét a pályán, érthető a játékosok álláspontja.
Borbinho
És ki akadályozza meg bármelyik játékost, hogy NFL komisszár legyen? Vagy bármilyen cégnél felsővezető?
A testükkel ennyit lehet keresni, az agyukkal mennyit tudnának? Nonszensz összevetni és egymáshoz mérni két teljesen különböző munkakört.Sobri Jóska
Minden munkakört össze lehet vetni. Nem az számít, hogy ki alkalmazott és ki felsővezető, hanem kinek mekkora a szerepe az üzlet sikereiben. Ha a portás hozza a bizniszt, akkor annyit fog keresni, mint a vezérigazgató. Vagy még többet, ha a nyereségből is részesedést kér. Az más kérdés, hogy az esetek elenyészően ritka százalékában hozza a portás a bizniszt, szemben a felső vezetővel, aki általában igen. Ezért keres többet, nem a beosztása miatt.

Az NFL viszont éppen egy olyan biznisz, ahol a portás adott esetben fontosabb lehet, mint a vezér.

(Amúgy szeretjük utálni Goodellt, de egyébként szvsz kommisszárként kifejezetten sikeres. Csak pont azokon a területeken virít kevésbé ami nekünk fontos lenne.)
peterk2005
az a baj hogy ők nem a portások hanem egy IT cégben inkább a fejlesztők akik kicserélhetőek. ugyanis van aki ugyanazért a pénzért jön és átveszi a helyét. lehet hogy rosszabb lesz a cég teljesítménye kicsit, de ugyanúgy sikeres lesz egészen addig amíg nem lesz egy másik cég aki egy szép szeletet ki tud szakítani
ha Wilson és Mahomes elmegy baseballozni akkor lesz 2 másik QB akik elég jók és kapnak sztár gázsit

a "gond" akkor jöhet ha lesz egy másik hasonló full contact sport ami a média érdeklődését hasonlóan felkelti
mint ahogy a nehézsúlyú ökölvívás járt. jött az UFC, MMA + a nagydarab gyerekek mentek kosarazni-amerikai focizni így nem maradt senki aki egyéniség. kiváncsi vagyok lesz-e holdout vagy valami, de sztem nem a játékosok vannak előnyösebb helyzetben
Negritis
Ezt mindenkire el lehet mondani. Ahogy Mahomes nélkül is lenne NFL, úgy Goodell nélkül vagy akár Jerry Jones nélkül is. Senki sem pótolhatatlan. De sokan értékesek közülük, mindegyik brigádból. Egy okos biznisz elégedetté teszi a (nem pótolhatatlan, de) értékes tagjait.

Szerinted azért kellene nagyobb arányban részesedniük a játékosoknak általában, mert Goodell kurva sokat keres? Ebből következik? És a kiegészítő kérdés: ha Goodell fele annyit keresne, mint egy csere RB, akkor az irányítóknak, kornereknek kevesebbet kéne? Látsz ilyen összefüggést? Hogy Goodell pénze alapján kéne belőni a játékosokét?Sobri Jóska
Dehogy kéne. Csak azt mondtam, hogy "kiakadni" se kell attól, hogy Okung mondott egy ilyen mondatot. Már nem emlékszem a pontos számokra, de annak idején olvastam egy olyan elemzést, ami azt vizsgálta, hogy az a tény, hogy az öreg Irsay Indianapolisba vitte a Colts franchise-t, X milliárt plusz bevételt / fejlesztéseket, munkahelyeket / stb. termelt Indianapolisnak, és az, hogy ledraftolták Manninget 2.5-szer X milliárdot. Szóval, ha úgy értelmezed - márpedig így van értelme értelmezni -, hogy Okung azt mondta, hogy az NFL egy három fontos pillérre támaszkodó biznisz - a tulajdonosok, a menedzsment és a "gladiátorok" -, akkor az egy valós kritika lehet a nyereségelosztással kapcsolatban, hogy a menedzsment élén állók jövedelmét nem korlátozzák hard cap és hasonló szabályok, és jobban is keresnek, mint a gladiátorok élén állók, miközben a fontossági sorrendben a szerep nem feltétlenül felel meg ennek. Ergó, Okung annyit mondott, hogy ha van pénz Goodell és társainak annyit fizetni amennyit keresnek, akkor legyen pénz a hard capet is magasabbra tenni, és a játékosokat is jobban megfizetni.
peterk2005
Tehát eltértünk oda, hogy a munkáltató minimalizálni akarja a munkavállaló részesedését , a munkavállaló meg maximalizálni. Semmivel nem különb ez egy normál céges működésnél, csak jobban beleszólhat itt a munkavállaló, de ha ugyanúgy túl lő ő szívja meg.
Persze a sztár number uno nem fogja ahogy a sztár number 1 programozó se, de aki egy-két szinttel lejjebb van na ott lenne gond.
Toca
Ott sem lenne olyan oriasi gond, mint ahogy azt te elkepzeled, hidd el. Tovabbra is semmibe veszitek sokan, pedig a legtobb jatekos rendelkezik olyan adottsagokkal, hogy mas sportagakban vigan boldogulna.

Nyilvan nem keresnenek annyi penzt, mint az NFL-ben, nem poenbol mentek NFL-jatekosoknak, de boldogulni boldogulnanak. Nem csak Wilson vagy epp Mahomes. Sokan. Rengetegen.

Ettol fuggetlenul persze a tulajok vannak elonyben, de ez sosem volt maskepp, viszont azert irom, hogy egyaltalan nem annyira egyoldalu azert a buli, mintsem hogy „kussoljanak, vagy mehetnek a mekibe”. Es azzal, hogy a jatekosok mas sportagban a toredeket keresnek annak, mint az NFL-ben, az is szamtalan esetben olyan penzt jelent, ami siman atlagon feluli eletszinvonalat biztositana. Amerikaban, a major sportok vilagaban (es azon kivul is) sok lehetoseguk lenne.

több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 18 651 — Vikings fan
Okung fogalmazta meg a legjobban:
Goodell jobban keres, mint egy QB, és jobb biztosítása és nyugdíja van, mint bármelyik jelenlegi vagy volt játékosnak. Aztán ha azt nézzük, ki kockáztatja az életét a pályán, érthető a játékosok álláspontja.
Borbinho
És ki akadályozza meg bármelyik játékost, hogy NFL komisszár legyen? Vagy bármilyen cégnél felsővezető?
A testükkel ennyit lehet keresni, az agyukkal mennyit tudnának? Nonszensz összevetni és egymáshoz mérni két teljesen különböző munkakört.Sobri Jóska
Minden munkakört össze lehet vetni. Nem az számít, hogy ki alkalmazott és ki felsővezető, hanem kinek mekkora a szerepe az üzlet sikereiben. Ha a portás hozza a bizniszt, akkor annyit fog keresni, mint a vezérigazgató. Vagy még többet, ha a nyereségből is részesedést kér. Az más kérdés, hogy az esetek elenyészően ritka százalékában hozza a portás a bizniszt, szemben a felső vezetővel, aki általában igen. Ezért keres többet, nem a beosztása miatt.

Az NFL viszont éppen egy olyan biznisz, ahol a portás adott esetben fontosabb lehet, mint a vezér.

(Amúgy szeretjük utálni Goodellt, de egyébként szvsz kommisszárként kifejezetten sikeres. Csak pont azokon a területeken virít kevésbé ami nekünk fontos lenne.)
peterk2005
az a baj hogy ők nem a portások hanem egy IT cégben inkább a fejlesztők akik kicserélhetőek. ugyanis van aki ugyanazért a pénzért jön és átveszi a helyét. lehet hogy rosszabb lesz a cég teljesítménye kicsit, de ugyanúgy sikeres lesz egészen addig amíg nem lesz egy másik cég aki egy szép szeletet ki tud szakítani
ha Wilson és Mahomes elmegy baseballozni akkor lesz 2 másik QB akik elég jók és kapnak sztár gázsit

a "gond" akkor jöhet ha lesz egy másik hasonló full contact sport ami a média érdeklődését hasonlóan felkelti
mint ahogy a nehézsúlyú ökölvívás járt. jött az UFC, MMA + a nagydarab gyerekek mentek kosarazni-amerikai focizni így nem maradt senki aki egyéniség. kiváncsi vagyok lesz-e holdout vagy valami, de sztem nem a játékosok vannak előnyösebb helyzetben
Negritis
Ezt mindenkire el lehet mondani. Ahogy Mahomes nélkül is lenne NFL, úgy Goodell nélkül vagy akár Jerry Jones nélkül is. Senki sem pótolhatatlan. De sokan értékesek közülük, mindegyik brigádból. Egy okos biznisz elégedetté teszi a (nem pótolhatatlan, de) értékes tagjait.

Szerinted azért kellene nagyobb arányban részesedniük a játékosoknak általában, mert Goodell kurva sokat keres? Ebből következik? És a kiegészítő kérdés: ha Goodell fele annyit keresne, mint egy csere RB, akkor az irányítóknak, kornereknek kevesebbet kéne? Látsz ilyen összefüggést? Hogy Goodell pénze alapján kéne belőni a játékosokét?Sobri Jóska
Dehogy kéne. Csak azt mondtam, hogy "kiakadni" se kell attól, hogy Okung mondott egy ilyen mondatot. Már nem emlékszem a pontos számokra, de annak idején olvastam egy olyan elemzést, ami azt vizsgálta, hogy az a tény, hogy az öreg Irsay Indianapolisba vitte a Colts franchise-t, X milliárt plusz bevételt / fejlesztéseket, munkahelyeket / stb. termelt Indianapolisnak, és az, hogy ledraftolták Manninget 2.5-szer X milliárdot. Szóval, ha úgy értelmezed - márpedig így van értelme értelmezni -, hogy Okung azt mondta, hogy az NFL egy három fontos pillérre támaszkodó biznisz - a tulajdonosok, a menedzsment és a "gladiátorok" -, akkor az egy valós kritika lehet a nyereségelosztással kapcsolatban, hogy a menedzsment élén állók jövedelmét nem korlátozzák hard cap és hasonló szabályok, és jobban is keresnek, mint a gladiátorok élén állók, miközben a fontossági sorrendben a szerep nem feltétlenül felel meg ennek. Ergó, Okung annyit mondott, hogy ha van pénz Goodell és társainak annyit fizetni amennyit keresnek, akkor legyen pénz a hard capet is magasabbra tenni, és a játékosokat is jobban megfizetni.
peterk2005
Tehát eltértünk oda, hogy a munkáltató minimalizálni akarja a munkavállaló részesedését , a munkavállaló meg maximalizálni. Semmivel nem különb ez egy normál céges működésnél, csak jobban beleszólhat itt a munkavállaló, de ha ugyanúgy túl lő ő szívja meg.
Persze a sztár number uno nem fogja ahogy a sztár number 1 programozó se, de aki egy-két szinttel lejjebb van na ott lenne gond.
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 597 — The only discipline that lasts, is self discipline
Okung fogalmazta meg a legjobban:
Goodell jobban keres, mint egy QB, és jobb biztosítása és nyugdíja van, mint bármelyik jelenlegi vagy volt játékosnak. Aztán ha azt nézzük, ki kockáztatja az életét a pályán, érthető a játékosok álláspontja.
Borbinho
És ki akadályozza meg bármelyik játékost, hogy NFL komisszár legyen? Vagy bármilyen cégnél felsővezető?
A testükkel ennyit lehet keresni, az agyukkal mennyit tudnának? Nonszensz összevetni és egymáshoz mérni két teljesen különböző munkakört.Sobri Jóska
Minden munkakört össze lehet vetni. Nem az számít, hogy ki alkalmazott és ki felsővezető, hanem kinek mekkora a szerepe az üzlet sikereiben. Ha a portás hozza a bizniszt, akkor annyit fog keresni, mint a vezérigazgató. Vagy még többet, ha a nyereségből is részesedést kér. Az más kérdés, hogy az esetek elenyészően ritka százalékában hozza a portás a bizniszt, szemben a felső vezetővel, aki általában igen. Ezért keres többet, nem a beosztása miatt.

Az NFL viszont éppen egy olyan biznisz, ahol a portás adott esetben fontosabb lehet, mint a vezér.

(Amúgy szeretjük utálni Goodellt, de egyébként szvsz kommisszárként kifejezetten sikeres. Csak pont azokon a területeken virít kevésbé ami nekünk fontos lenne.)
peterk2005
az a baj hogy ők nem a portások hanem egy IT cégben inkább a fejlesztők akik kicserélhetőek. ugyanis van aki ugyanazért a pénzért jön és átveszi a helyét. lehet hogy rosszabb lesz a cég teljesítménye kicsit, de ugyanúgy sikeres lesz egészen addig amíg nem lesz egy másik cég aki egy szép szeletet ki tud szakítani
ha Wilson és Mahomes elmegy baseballozni akkor lesz 2 másik QB akik elég jók és kapnak sztár gázsit

a "gond" akkor jöhet ha lesz egy másik hasonló full contact sport ami a média érdeklődését hasonlóan felkelti
mint ahogy a nehézsúlyú ökölvívás járt. jött az UFC, MMA + a nagydarab gyerekek mentek kosarazni-amerikai focizni így nem maradt senki aki egyéniség. kiváncsi vagyok lesz-e holdout vagy valami, de sztem nem a játékosok vannak előnyösebb helyzetben
Negritis
Ezt mindenkire el lehet mondani. Ahogy Mahomes nélkül is lenne NFL, úgy Goodell nélkül vagy akár Jerry Jones nélkül is. Senki sem pótolhatatlan. De sokan értékesek közülük, mindegyik brigádból. Egy okos biznisz elégedetté teszi a (nem pótolhatatlan, de) értékes tagjait.

Szerinted azért kellene nagyobb arányban részesedniük a játékosoknak általában, mert Goodell kurva sokat keres? Ebből következik? És a kiegészítő kérdés: ha Goodell fele annyit keresne, mint egy csere RB, akkor az irányítóknak, kornereknek kevesebbet kéne? Látsz ilyen összefüggést? Hogy Goodell pénze alapján kéne belőni a játékosokét?Sobri Jóska
Dehogy kéne. Csak azt mondtam, hogy "kiakadni" se kell attól, hogy Okung mondott egy ilyen mondatot. Már nem emlékszem a pontos számokra, de annak idején olvastam egy olyan elemzést, ami azt vizsgálta, hogy az a tény, hogy az öreg Irsay Indianapolisba vitte a Colts franchise-t, X milliárt plusz bevételt / fejlesztéseket, munkahelyeket / stb. termelt Indianapolisnak, és az, hogy ledraftolták Manninget 2.5-szer X milliárdot. Szóval, ha úgy értelmezed - márpedig így van értelme értelmezni -, hogy Okung azt mondta, hogy az NFL egy három fontos pillérre támaszkodó biznisz - a tulajdonosok, a menedzsment és a "gladiátorok" -, akkor az egy valós kritika lehet a nyereségelosztással kapcsolatban, hogy a menedzsment élén állók jövedelmét nem korlátozzák hard cap és hasonló szabályok, és jobban is keresnek, mint a gladiátorok élén állók, miközben a fontossági sorrendben a szerep nem feltétlenül felel meg ennek. Ergó, Okung annyit mondott, hogy ha van pénz Goodell és társainak annyit fizetni amennyit keresnek, akkor legyen pénz a hard capet is magasabbra tenni, és a játékosokat is jobban megfizetni.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 061 — The Mathematician
mint ahogy a nehézsúlyú ökölvívás járt
jött az UFC, MMA + a nagydarab gyerekek mentek kosarazni-amerikai focizni így nem maradt senki aki egyéniség
Negritis
Ez részint igaz, részint ma hajnalban Fury - Wilder.
Nem fenoménok, de egyéniségek.
Sobri Jóska
viszont a profi box is más mint 10-15 éve volt

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 513 — Így remélem megfelelek nektek.....
Kicsi más téma, bocs az offért 😛

Nemcsak a Manningek a királyok 😊

Sibling fights to Super Bowls: Kelce boys have always been life of party
 www.thescore.com/s/13718861
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
mint ahogy a nehézsúlyú ökölvívás járt
jött az UFC, MMA + a nagydarab gyerekek mentek kosarazni-amerikai focizni így nem maradt senki aki egyéniség
Negritis
Ez részint igaz, részint ma hajnalban Fury - Wilder.
Nem fenoménok, de egyéniségek.

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 061 — The Mathematician
Okung fogalmazta meg a legjobban:
Goodell jobban keres, mint egy QB, és jobb biztosítása és nyugdíja van, mint bármelyik jelenlegi vagy volt játékosnak. Aztán ha azt nézzük, ki kockáztatja az életét a pályán, érthető a játékosok álláspontja.
Borbinho
És ki akadályozza meg bármelyik játékost, hogy NFL komisszár legyen? Vagy bármilyen cégnél felsővezető?
A testükkel ennyit lehet keresni, az agyukkal mennyit tudnának? Nonszensz összevetni és egymáshoz mérni két teljesen különböző munkakört.Sobri Jóska
Minden munkakört össze lehet vetni. Nem az számít, hogy ki alkalmazott és ki felsővezető, hanem kinek mekkora a szerepe az üzlet sikereiben. Ha a portás hozza a bizniszt, akkor annyit fog keresni, mint a vezérigazgató. Vagy még többet, ha a nyereségből is részesedést kér. Az más kérdés, hogy az esetek elenyészően ritka százalékában hozza a portás a bizniszt, szemben a felső vezetővel, aki általában igen. Ezért keres többet, nem a beosztása miatt.

Az NFL viszont éppen egy olyan biznisz, ahol a portás adott esetben fontosabb lehet, mint a vezér.

(Amúgy szeretjük utálni Goodellt, de egyébként szvsz kommisszárként kifejezetten sikeres. Csak pont azokon a területeken virít kevésbé ami nekünk fontos lenne.)
peterk2005
az a baj hogy ők nem a portások hanem egy IT cégben inkább a fejlesztők
akik kicserélhetőek
ugyanis van aki ugyanazért a pénzért jön és átveszi a helyét
lehet hogy rosszabb lesz a cég teljesítménye kicsit, de ugyanúgy sikeres lesz egészen addig amíg nem lesz egy másik cég aki egy szép szeletet ki tud szakítani
ha Wilson és Mahomes elmegy baseballozni akkor lesz 2 másik QB akik elég jók és kapnak sztár gázsit

a "gond" akkor jöhet ha lesz egy másik hasonló full contact sport ami a média érdeklődését hasonlóan felkelti
mint ahogy a nehézsúlyú ökölvívás járt
jött az UFC, MMA + a nagydarab gyerekek mentek kosarazni-amerikai focizni így nem maradt senki aki egyéniség

kiváncsi vagyok lesz-e holdout vagy valami, de sztem nem a játékosok vannak előnyösebb helyzetben

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Okung fogalmazta meg a legjobban:
Goodell jobban keres, mint egy QB, és jobb biztosítása és nyugdíja van, mint bármelyik jelenlegi vagy volt játékosnak. Aztán ha azt nézzük, ki kockáztatja az életét a pályán, érthető a játékosok álláspontja.
Borbinho
És ki akadályozza meg bármelyik játékost, hogy NFL komisszár legyen? Vagy bármilyen cégnél felsővezető?
A testükkel ennyit lehet keresni, az agyukkal mennyit tudnának? Nonszensz összevetni és egymáshoz mérni két teljesen különböző munkakört.Sobri Jóska
Minden munkakört össze lehet vetni. Nem az számít, hogy ki alkalmazott és ki felsővezető, hanem kinek mekkora a szerepe az üzlet sikereiben. Ha a portás hozza a bizniszt, akkor annyit fog keresni, mint a vezérigazgató. Vagy még többet, ha a nyereségből is részesedést kér. Az más kérdés, hogy az esetek elenyészően ritka százalékában hozza a portás a bizniszt, szemben a felső vezetővel, aki általában igen. Ezért keres többet, nem a beosztása miatt.

Az NFL viszont éppen egy olyan biznisz, ahol a portás adott esetben fontosabb lehet, mint a vezér.

(Amúgy szeretjük utálni Goodellt, de egyébként szvsz kommisszárként kifejezetten sikeres. Csak pont azokon a területeken virít kevésbé ami nekünk fontos lenne.)
peterk2005
Szerinted azért kellene nagyobb arányban részesedniük a játékosoknak általában, mert Goodell kurva sokat keres? Ebből következik?
És a kiegészítő kérdés: ha Goodell fele annyit keresne, mint egy csere RB, akkor az irányítóknak, kornereknek kevesebbet kéne? Látsz ilyen összefüggést? Hogy Goodell pénze alapján kéne belőni a játékosokét?

Nekem is volt olyan üzletem, hogy aki hozta, egyszemélyben többet számlázott, mint a teljes profit az adott melóból. Mert ha nem, akkor viszi máshova. De ettől még mi is megkerstük szépen a pénzünket. De ez nagyon ritka. És biztonsági szolgálat nélkül lehetetlen pl. rendezvényt csinálni, ettől még egy 5 millió profitot termelőn is 20 rugót kap per nap, és egy 100ezret hozón is.

Szerkesztette: Őszentsége Sobri Jóska

több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 597 — The only discipline that lasts, is self discipline
Okung fogalmazta meg a legjobban:
Goodell jobban keres, mint egy QB, és jobb biztosítása és nyugdíja van, mint bármelyik jelenlegi vagy volt játékosnak. Aztán ha azt nézzük, ki kockáztatja az életét a pályán, érthető a játékosok álláspontja.
Borbinho
És ki akadályozza meg bármelyik játékost, hogy NFL komisszár legyen? Vagy bármilyen cégnél felsővezető?
A testükkel ennyit lehet keresni, az agyukkal mennyit tudnának? Nonszensz összevetni és egymáshoz mérni két teljesen különböző munkakört.Sobri Jóska
Minden munkakört össze lehet vetni. Nem az számít, hogy ki alkalmazott és ki felsővezető, hanem kinek mekkora a szerepe az üzlet sikereiben. Ha a portás hozza a bizniszt, akkor annyit fog keresni, mint a vezérigazgató. Vagy még többet, ha a nyereségből is részesedést kér. Az más kérdés, hogy az esetek elenyészően ritka százalékában hozza a portás a bizniszt, szemben a felső vezetővel, aki általában igen. Ezért keres többet, nem a beosztása miatt.

Az NFL viszont éppen egy olyan biznisz, ahol a portás adott esetben fontosabb lehet, mint a vezér.

(Amúgy szeretjük utálni Goodellt, de egyébként szvsz kommisszárként kifejezetten sikeres. Csak pont azokon a területeken virít kevésbé ami nekünk fontos lenne.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 15 414
Az összes tulaj már az NFL nélkül is a felső párezer tagja, ez csak a valódi hab a tortán amivel közülük is kiemelkednek, de Vlsz el tudnák foglalni magukat nélküle. A játékosok döntő többsége meg a hajára kenheti a kamu egyetemét a
Sport adta lehetőség nélkül. Mehetnének vissza a balettbe ugrálni kb.
Ettől függetlenül nehéz pár tucat embernek ‘drukkolni’ egy anyagi természetű szituban, amikor Xtízezernek is lehet jobb velük szemben.
A lényeg, hogy megegyezzenek időben, mert úgyis meg fognak valamikor.
ozibozi
Mi lenne ha úgy fognád fel mint, hogy egy munkavállaló küzd azért, hogy a főnöke megbecsülje a munkáját amennyire ő gondolja.
Na könnyebben megy majd a drukk 😉
Toca
Én nekik drukkolok írtam is, nem a pár tucatnak. 😊
több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 18 651 — Vikings fan
Az összes tulaj már az NFL nélkül is a felső párezer tagja, ez csak a valódi hab a tortán amivel közülük is kiemelkednek, de Vlsz el tudnák foglalni magukat nélküle. A játékosok döntő többsége meg a hajára kenheti a kamu egyetemét a
Sport adta lehetőség nélkül. Mehetnének vissza a balettbe ugrálni kb.
Ettől függetlenül nehéz pár tucat embernek ‘drukkolni’ egy anyagi természetű szituban, amikor Xtízezernek is lehet jobb velük szemben.
A lényeg, hogy megegyezzenek időben, mert úgyis meg fognak valamikor.
ozibozi
Mi lenne ha úgy fognád fel mint, hogy egy munkavállaló küzd azért, hogy a főnöke megbecsülje a munkáját amennyire ő gondolja.
Na könnyebben megy majd a drukk 😉
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Az összes tulaj már az NFL nélkül is a felső párezer tagja, ez csak a valódi hab a tortán amivel közülük is kiemelkednek, de Vlsz el tudnák foglalni magukat nélküle. A játékosok döntő többsége meg a hajára kenheti a kamu egyetemét a
Sport adta lehetőség nélkül. Mehetnének vissza a balettbe ugrálni kb.
Ettől függetlenül nehéz pár tucat embernek ‘drukkolni’ egy anyagi természetű szituban, amikor Xtízezernek is lehet jobb velük szemben.
A lényeg, hogy megegyezzenek időben, mert úgyis meg fognak valamikor.
ozibozi
Csak halkan elarulom, hogy ezeknek az altalatok lokakara sem tartott jatekosoknak a nagyja ugyanugy maradhatna a sportban, es lenne boven mas lehetoseguk, mivel athletic freakek, akik raadasul altalaban nem egy sportagban nyomjak az egyetemig, sot, sokan meg az egyetemen is kosaraznak, baseballoznak (etc), es rohogve befernenek mas major sportokba. Csak ok a futballt valasztottak.

Szoval tok vicces, hogy mindenki kobuta idiotanak nezi a sok fekat, csak epp ez korantsem igy van, ahogy.

Na es az NFL vajh mit csinalna, ha a ket legnagyobb sztar, Mahomes es Wilson fogna magat es valaszkent erre a lehuzos CBA-tervezetre elmenne baseballozni? Vajon melyik fel jarna rosszabbul? Nem a ket sztar, van ra egy sanda gyanum, plusz meg attol sem kell fosniuk, hogy 2025-re salata lesz az agyuk helyen es 45 eves koruktol pisalni sem fognak tudni fajdalom nelkul.

Szoval csicskuljanak be a jatekosok, mert a tulajok az okosabbak. Ertem en. Csak van az a helyzet, hogy gladiatorok nelkul nem tudsz harcot rendezni. Innentol pedig at kell gondolni, hogy vajon akkor a gladiatorok valoban semmit sem ernek-e. A tulajok nelkul nincs liga, de a jatekosok nelkul sem. Patt.

Az, hogy az egyik felnek mas a dolga, es mas szempontbol elengedhetetlen a mukodeshez, az nem jelenti, hogy az a oldal tobb vagy jobb a b oldalnal.

De esetleg elmehetnetek az NFL-be ti is, aztan majd az elso agyrazkodas utan, amikor ket hetig a szobabol nem tudtol kijonni es a feny is fajdalmat okoz, akkor talan at tudnatok erezni, hogy valojaban megeri e egyaltalan az egesz jatek, illetve hogy mi az a penz, amiert megerheti ezt az egeszet heti szinten vallalni.

több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
én szeretném, ha ez lenne a felütés, nem a kiskunmajsai kuverosok élete
gyárevisszaSanyííí!
 www.profootballbusiness.com/


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 15 414
Az összes tulaj már az NFL nélkül is a felső párezer tagja, ez csak a valódi hab a tortán amivel közülük is kiemelkednek, de Vlsz el tudnák foglalni magukat nélküle. A játékosok döntő többsége meg a hajára kenheti a kamu egyetemét a
Sport adta lehetőség nélkül. Mehetnének vissza a balettbe ugrálni kb.
Ettől függetlenül nehéz pár tucat embernek ‘drukkolni’ egy anyagi természetű szituban, amikor Xtízezernek is lehet jobb velük szemben.
A lényeg, hogy megegyezzenek időben, mert úgyis meg fognak valamikor.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Okung fogalmazta meg a legjobban:
Goodell jobban keres, mint egy QB, és jobb biztosítása és nyugdíja van, mint bármelyik jelenlegi vagy volt játékosnak. Aztán ha azt nézzük, ki kockáztatja az életét a pályán, érthető a játékosok álláspontja.
Borbinho
És ki akadályozza meg bármelyik játékost, hogy NFL komisszár legyen? Vagy bármilyen cégnél felsővezető?
A testükkel ennyit lehet keresni, az agyukkal mennyit tudnának?
Nonszensz összevetni és egymáshoz mérni két teljesen különböző munkakört.
Sok sport van, ahol egy sportoló keres többet, mint egy szövetség vezetője. De ez is irreleváns.
Ha én valakinek melót ajánlok, akkor a fizetése a munkakörétől, az ágazati standerdektől, az egyediségétől, pótolhatóságától, kompetenciáitól, hasznosságától, vagyis a munkája értékétől függ, nem az én fizetésemtől, hasznomtól. Fura lenne, ha pl. a Costes felszolgálója tízszer annyit keresne, mint a Miskakancsó kisvendéglőé, csak mert a tulajhoz viszonyulna a fizetése. Bizonyára többet keres, de az elvárások is nagyobbak. De nem a tulaj pénze húzza fel, hanem az adott munkakör szabja meg.
Egy hostessnek vagy biztonsági szolgálatnak az óradíja nem lesz attól se nagyobb, se kevesebb, ha egy adott rendezvény kurva nyereséges, vagy épphogy nullszaldós.
Ezért hibás Goodell fizujához mérni bárkiét is.
Az más kérdés, hogy ahol 100 egységet kell elosztani két fél között, ott logikus, hogy mindkét fél a lehető legtöbbet akarja kisajtolni a saját maga számára.

több mint 4 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
Jókat nevetek ezeken az "így is sokat keresnek a játékosok, minek akarnak még többet" féle kommenteken. 😊 Érdekes, hogy csak a játékossal kapcsolatban jut eszébe az embereknek, a tulajokkal kapcsolatban nem. Pedig azok a játékosoknál is 1-2 nagyságrenddel többet keresnek. 😊

Kíváncsi lennék mit szólna mondjuk Jerry Jones egy olyan véleményhez, hogy jerry, így is kőgazdag vagy, mi a f*szért ragaszkodsz az 52%-odhoz. 😀
peterk2005
Jogos. Én mondjuk azon nevetek, hogy mindenki tudja a frankót még úgy is , hogy egy kb többszáz oldalas beadvány /tervezet 0,1 % ával sincs tisztában 😊
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 061 — The Mathematician
Jókat nevetek ezeken az "így is sokat keresnek a játékosok, minek akarnak még többet" féle kommenteken. 😊 Érdekes, hogy csak a játékossal kapcsolatban jut eszébe az embereknek, a tulajokkal kapcsolatban nem. Pedig azok a játékosoknál is 1-2 nagyságrenddel többet keresnek. 😊

Kíváncsi lennék mit szólna mondjuk Jerry Jones egy olyan véleményhez, hogy jerry, így is kőgazdag vagy, mi a f*szért ragaszkodsz az 52%-odhoz. 😀
peterk2005
engem érdekelne hogy a csapat/stadion körüli apparátus mekkora és mennyit keresnek a játékosokhoz képest
Jerryéket hagyjuk az külön kategória ( a dem primary erről is szól jelenleg 😀)

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 597 — The only discipline that lasts, is self discipline
Jókat nevetek ezeken az "így is sokat keresnek a játékosok, minek akarnak még többet" féle kommenteken. 😊 Érdekes, hogy csak a játékossal kapcsolatban jut eszébe az embereknek, a tulajokkal kapcsolatban nem. Pedig azok a játékosoknál is 1-2 nagyságrenddel többet keresnek. 😊

Kíváncsi lennék mit szólna mondjuk Jerry Jones egy olyan véleményhez, hogy jerry, így is kőgazdag vagy, mi a f*szért ragaszkodsz az 52%-odhoz. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Ha nem tetszik el lehet menni a mekibe. Az nflpa egy kurva erős szakszervezet ami nyílván a lehető legjobbat akarja kihozni a szituból a munkások számára, de egy örök igazság van: mindig az erősebb kutya baszik. Mindenhol. Nfl nélkül is a tulajok rohadtul elllenének viszont cserébe cirka 10.000 nigger nemtudná játszani a vagyok valaki vagy a vagyok valakinek a valakije ronrgyrászós életet. Az alkalmazott mindig szopik...
peach
ja kipupákolt zsebbukik meg buknák az évi százmilliójukat, a kis kartejjüket, amit arra alapoztak, hogy a fijúk jáccanak. Nincs játék, nincs látnivaló, nincs guba, se direkt, se indirekt, stadion-zsarolás kisfaszom - sehol se keresnek ennyit ezek a megfáradt urak hőgyek, mint itt a klubba, de ehez etetni köll a bohócokat...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
peach Atlanta Falcons 14 256 — a new hope (again)
Ha nem tetszik el lehet menni a mekibe. Az nflpa egy kurva erős szakszervezet ami nyílván a lehető legjobbat akarja kihozni a szituból a munkások számára, de egy örök igazság van: mindig az erősebb kutya baszik. Mindenhol. Nfl nélkül is a tulajok rohadtul elllenének viszont cserébe cirka 10.000 nigger nemtudná játszani a vagyok valaki vagy a vagyok valakinek a valakije ronrgyrászós életet. Az alkalmazott mindig szopik...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Ez a CBA mondjuk vicc. Fuvezesert mostantol csak penzbuntetes, a doppingvizsgalatokat pedig csokkentenek. 😆

Megagyaznak neki, hogy minel tobb legyen a drogos es a doppingos, aztan meg a liga fel van haborodva, hogyha balhe van es az NFL rossz hire mutatkozik meg a balheknal.

több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
a gond az hogy nagy része hülye mint a segg
Negritis
Lehet ehhez annak is köze van, hogy a nagyrészüknek sérült az agya.

Azoknak, akik 1-2 év után kikopnak a ligából, és ez alatt kb amcsi átlagbért kapnak a PSben, kurva sokat számít, mi van a CBA-ban.
Plusz a veteránoknak (elég komoly ügyek vannak, amikor 500k dollár helyett 200(!!!) dollárt fizettek ki, vagy amikor a kifizetés napján vonták kétségbe, hogy tényleg agysérülése van-e az 50+os embernek, akinek 4 különböző orvostól volt erről papírja, és így nem utaltak) se mindegy, mennyit kapnak.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."