NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 748
Van egy olyan kérdésem, hogy egy csapatban játszat egyszerre két franchise tagelt játékos? Olyanformán értem, hogy a saját tag-ed rárakod a saját játékosodra, majd cserélsz egy másik csapat által tagelt játékosért.

Ilyenkor július 15-ig meg kell egyezned az egyikkel vagy vissza kell venni valamelyik tag-et? Esetleg ez egy kivétel?

Nem találkoztam még ilyennel a gyakorlatban, de igazából kizáró okkal sem futottam össze a szabályzatban.
több mint 4 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 894 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Ma 43 a Legenda! 🍾

https://scontent.cdninstagram.com/v/t51.2885-15/45992536_398362047381477_5806362580102459156_n.jpg?stp=c112.0.338.337a_dst-jpg_s640x640&_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=18de74&_nc_ohc=x-LATEeDFGAQ7kNvgEpucKw&_nc_ht=scontent.cdninstagram.com&oh=00_AfDvJupT5fF6YwyTU18PvaEnX2NoJpGmVq_ZqAjuVbwKQw&oe=66372B36
Randy Moss Fanpage on Instagram: "20 years ago on Thanksgiving! 🦃"
573 likes, 10 comments - randymoss on November 22, 2018: "20 years ago on Thanksgiving! 🦃".
több mint 4 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
A 2018-as év volt a mélypont, az a SB győztes Patriots már egy alig nézhető, unalmas futballt játszó csapat volt. peterk2005
Hmm, nekem egyáltalán nem tűnt úgy, hogy a Chargers ellen egy félidő alatti 35 pont, vagy a Chiefs szétkapása annyira unalmas lett volna, a 2019-es idény játéka na az már oké, az sokszor tényleg nézhetetlen volt
Wyatt
a döntő miatt mondja biztos pedig az egy kevés pontos, de klasszis D teljesítmény volt
davemayer
Ez világos, de a döntőig vezető úton akkor is remek volt az O, ellentétben a 2019-essel. A D ugyanott volt, bajnok is lett a csapat, most pedig nem. Nem véletlenül 😊

több mint 4 éve
davemayer Chicago Bears 14 337 — "Grammar maci"
A 2018-as év volt a mélypont, az a SB győztes Patriots már egy alig nézhető, unalmas futballt játszó csapat volt. peterk2005
Hmm, nekem egyáltalán nem tűnt úgy, hogy a Chargers ellen egy félidő alatti 35 pont, vagy a Chiefs szétkapása annyira unalmas lett volna, a 2019-es idény játéka na az már oké, az sokszor tényleg nézhetetlen volt
Wyatt
a döntő miatt mondja biztos pedig az egy kevés pontos, de klasszis D teljesítmény volt

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 4 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 337 — Invisible man
 twitter.com/thecheckdown/status/1226656048678719489


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 4 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
A 2018-as év volt a mélypont, az a SB győztes Patriots már egy alig nézhető, unalmas futballt játszó csapat volt. peterk2005
Hmm, nekem egyáltalán nem tűnt úgy, hogy a Chargers ellen egy félidő alatti 35 pont, vagy a Chiefs szétkapása annyira unalmas lett volna, a 2019-es idény játéka na az már oké, az sokszor tényleg nézhetetlen volt

több mint 4 éve
YoungZeeZee 7 942
feljott youtubeon. Micsoda nevek.
Kordell Stewart, de csiptem. ritka prototipus volt. Igazabol WR/QB hybrid volt az elejen aztan QB lett, de futasban is jo volt.
több mint 4 éve
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 31 428 — LIGHTS OUT!
 www.sport1tv.hu/sztori/89852/867-000-000-000-000-dollarra-pereltek-be-az-nfl-t/

XDLOL 🤣
JC, te mit gondolsz? 🙂
warr_b
bowl.hu biztonságban van?
Black_Adder
Elég benézni mondjuk a wild card vasárnap eredménykövetőjébe, és mi is hipp-hopp alperesek leszünk.
Kampman
Akinek inge vegye is magára. 😀
peterk2005
Hát igen, ott nem sokan viseltek deréktól felfele bármit is.

Szerkesztette: Sixo

több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
 www.sport1tv.hu/sztori/89852/867-000-000-000-000-dollarra-pereltek-be-az-nfl-t/

XDLOL 🤣
JC, te mit gondolsz? 🙂
warr_b
bowl.hu biztonságban van?
Black_Adder
Elég benézni mondjuk a wild card vasárnap eredménykövetőjébe, és mi is hipp-hopp alperesek leszünk.
Kampman
Akinek inge vegye is magára. 😀

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Na, ehhez én is hozzászólok, ki ne maradjak belőle. 😊

Amiről Jóska beszélt - a hosszú ideig tartó dominancia - szerintem is élvezhetetlenné teszi nem csak a sportot, de bármilyen szórakozási formát. A zene is élvezhetetlen lenne, ha csak Michael Jacksont lehetne hallgatni. Kiváltképp unalmassá válik, ha nem is változik, ha Jackson 20 év után is gyakorlatilag ugyanolyan műfajú, stílusú, hangszerelésű számokat írna, és az menne dominánsan mindenhol. Akkor is unalmas lenne, ha maguk a számok egyébként zeneművészeti remekművek.

És ezzel egyúttal azt is megmondtam, hogy én mit értek dominancián. Nem tudom Jóska pontosan mit értett, de feltételezem, hogy valami hasonlót, ha nem is annyira extrém módon, mint ahogy én. Lényeg a lényeg, hogy a sportban alig-alig tudok mondani ilyen szinten domináns játékost. Talán Phil Taylor a dartsban a 90-es évek második ill. 2000-es évek első felében. De akkor még nem érdekelt a darts, nem tudom mennyire volt unalmas. 😊

A Patriots nem volt ilyen értelemben domináns az utóbbi 2 évtizedben. A kosárlabdában ennél jóval dominánsabb időszakok is előfordultak, még, ha nem is 20 évig. De - bár én is egy időszaknak tekintem a TB-BB érát - azért 2004 után tíz év telt el mire újra sikerült nyerniük. Végig versenyképesek voltak, de az abszolút belefér. A Packers is 3 évtizede versenyképes, ők is is csak Favre, majd Rodgers 1-2 down évében ill. sérülésekor nem voltak azok, egyébként mindig. Nekem egyébként még a Federer féle 2000-es évekbeli, vagy a Barca féle dominancia is édeskevés. Az egyszerűen kiválóság, ami nem 1-2 évig, hanem 4-5-6 évig is az élen tartja a versenyzőt, de ennyi. Ettől szemernyit nem lett a tenisz vagy a foci érdektelenebb. Sőt.

Az más kérdés, hogy az utóbbi években már én is nagyon untam a Patriots-t. De ez csak részben az ő hibájuk, nagyobb részben az AFC hibája. Előtte se volt hű de valami nagy forgolódás egyébként, hiszen kb. 2000-től kezdve úgy 15 évig az AFC a TB-BB páros, Manning (mikor éppen hol játszott) és a Steelers hármas játszótere volt, A Pats nyerte a legtöbbet közülük, de egyrészt amíg a másik kettő is volt, olyan sokkal azért nem, mint ami mára kialakult, másrészt akárki is nyert, a másik is erős volt, nyerni is tudott. Ami miatt "meguntam" a dolgot, az a 2015 utáni évek. Nem tett jót, hogy az említett hármasból a maradék kettőt nem valami új érkező vert le, aki aztán a Patriots-al tovább folytathatta volna a körhintát, hanem egyszerűen visszavonult, illetve visszaesett, és maradt egy űr mögöttük. Egyszerűen évekig nem volt "értelmes" bajnoki kihívó az AFC-ben, emiatt lett unalmas. A Superbowlok - a Rams-Pats-et kivéve - egyáltalán nem voltak azok, de az AFC alapszakasz és főleg playoff bizony az volt.

Ráadásul ezzel párhuzamosan a Patriots is visszaesett. Nem annyira mint a többiek, de visszaesett. És "beszürkült", abban az értelemben, hogy nekem már semmi újat nem nyújtott amit láttam. Hozták a régen ismertet, de már azt is inkább rutinból, tapasztalatból, profizmusból, mint zseniből. A hatalamas rutint kiaknázó profizmus nyerette meg velük a meccseket, nem a "szikra". Márpedig utóbbi az érdekes igazán. Előbbi előtt megemeled a kalapod .... egy ideig .... aztán már csak untat. 😊 A Pats nekem kb. 2014-ig tudott olyant mutatni, ami új volt, amitől eltátottam a számat (a 2011-es - SB vesztes - csapat támadó játéka pl. még mindig az egyik kedvenc offense-em, simán benne van a saját all time top5 kedvenc offense-emben, éppen a kreatív, innovatív jellege miattt). Azóta viszont nem kaptam újat. A 2018-as év volt a mélypont, az a SB győztes Patriots már egy alig nézhető, unalmas futballt játszó csapat volt. Bizonyos értelemben még a 2019-es is érdekesebb volt nekem, mert egyrészt a védelem az elején cirkuszi módonl hasított, másrészt cirkusz ide vagy oda, biztos voltam benne, hogy ordasan túl vannak értékelve úgy a 6-8. hét környékén, így legalább annyi érdekesség volt a meccseikben, azért tudtam leülni és megnézni őket, hogy kiderüljön, hogy vajon jól gondoltam-e vagy sem.

Lényeg a lényeg, hogy a focit én egy percre sem szűntem meg élvezni az utóbbi 20 évben sem, az NFC küzdelmein minden évben rendkívül jól szórakoztam. Csak az AFC-nek volt egy rossz 3-4-5 éves periódusa / mélyrepülése. De mára kinőtte szerencsére. A Chiefs és Ravens megjelenése nagyon jót tett, és van még jónéhány csapat akiknek ugyan a többsége valószínűleg ígéret is marad, de 1 vagy 2 nyugodtan kinőheti még magát. Ha egy ilyen AFC-t ver végig jövőre a Patriots, abszolút nem fog sem zavarni, sem untatni. (Nem fog egyébként, de ez a mondanivalóm szempontjából tök mellékes.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 438
 www.sport1tv.hu/sztori/89852/867-000-000-000-000-dollarra-pereltek-be-az-nfl-t/

XDLOL 🤣
JC, te mit gondolsz? 🙂
warr_b
bowl.hu biztonságban van?
Black_Adder
Elég benézni mondjuk a wild card vasárnap eredménykövetőjébe, és mi is hipp-hopp alperesek leszünk.
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 380 — #NoStress
 www.sport1tv.hu/sztori/89852/867-000-000-000-000-dollarra-pereltek-be-az-nfl-t/

XDLOL 🤣
JC, te mit gondolsz? 🙂
warr_b
bowl.hu biztonságban van?
Black_Adder
nemnincs
sutianap
Dehogynincs.
Nincs 867 milliárd dollárja.

Én ismertem egy csókát, aki 600 millió forinttal tartozik a költségvetésnek (világ hülyéje pali, és pár adótartozást felhalmozó cég jóhiszeműen rajtamaradt), és havi párezrével törlesztgeti, vagy vonják a fizujából, ha épp van neki.

több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
 www.sport1tv.hu/sztori/89852/867-000-000-000-000-dollarra-pereltek-be-az-nfl-t/

XDLOL 🤣
JC, te mit gondolsz? 🙂
warr_b
bowl.hu biztonságban van?
Black_Adder
nemnincs


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
 www.sport1tv.hu/sztori/89852/867-000-000-000-000-dollarra-pereltek-be-az-nfl-t/

XDLOL 🤣
JC, te mit gondolsz? 🙂
warr_b
bowl.hu biztonságban van?

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 20 923 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 www.sport1tv.hu/sztori/89852/867-000-000-000-000-dollarra-pereltek-be-az-nfl-t/

XDLOL 🤣
JC, te mit gondolsz? 🙂


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
 twitter.com/DanGrazianoESPN/status/1225806256293793792
 twitter.com/DanGrazianoESPN/status/1225806703649796098
 twitter.com/DanGrazianoESPN/status/1225807056852090881
Black_Adder
Ha a magasabb bevételeken felül a játékosok részesedését is megemelik, akkor a salary capben lesz egy elég durva ugrás jövőre, kíváncsi vagyok arányosan nőnek e a fizuk is (vetmin vagy a tenderek pl).
Plusz ugye évek óta megy a sírás, hogy legyenek itt is teljesen garantáltak a szerződések, lehet a +1 meccsért sikerül kiharcolniuk, hogy mást nem sérülésre garantáltak legyenek.

Arról van vmi infó h a schedule hogy alakulna 17 meccsnél?
Legutóbb 2 bye + kevesebb pre season meccs volt a téma, de arról h a +1 meccs ki ellen lesz a csapatoknak nem rémlik semmi.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 380 — #NoStress
Kár, hogy nem olvastad végig, amit írtam.
Amiket leírtam ugyanis nem a Patriotsra vonatkoznak, hiszen szerintem a Pats dinasztia nem esik az elképesztően kártékony kategóriába.
Úgyhogy amiket írtál tulajdonképpen trollkodás lenne részedről, ha nem figyelmetlenség lenne csupán.
Sobri Jóska
Képzeld el elolvastam és tudtam értelmezni, ezért hoztam NBA-s párhuzamokat, hogy általánosságban is iszonyatosan gyenge érveken áll ez a " egy domináns csapat tönkreteszi a ligát", de majd legközelebb jobban figyelj 😉
ZERO_L
Mindenképp. Akkor hátha nem járok úgy, mint te, aki nem tudja mi a különbség az általad reflektált “domináns csapat tönkreteszi a ligát” és az általam írt “miért kártékony ha egy csapat évtizedekig dominál egy ligát” állítások között.

több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 370 — situational football
Kár, hogy nem olvastad végig, amit írtam.
Amiket leírtam ugyanis nem a Patriotsra vonatkoznak, hiszen szerintem a Pats dinasztia nem esik az elképesztően kártékony kategóriába.
Úgyhogy amiket írtál tulajdonképpen trollkodás lenne részedről, ha nem figyelmetlenség lenne csupán.
Sobri Jóska
Képzeld el elolvastam és tudtam értelmezni, ezért hoztam NBA-s párhuzamokat, hogy általánosságban is iszonyatosan gyenge érveken áll ez a " egy domináns csapat tönkreteszi a ligát", de majd legközelebb jobban figyelj 😉



Nem járok a Pats topicba, de bárhol máshol ha szóba kerül a New England te egyből harapsz. Ne egyél meg ha nem így van😃
Alapból nem értem miért írják mindenhol hogy vége a dinasztiának és eddig tartott a dominancia. What dominancia? Max afc eastben. Nekem az a csapat a domináns amelyik évekig megnyeri az adott kiírást. A Real évekig dominálta a BL-t, zsinórban háromszor nyerték meg. A Barca is háromszor nyert bajnokságot mikor Guardiola belépett az is dominancia volt. Az is az amit a Veszprém és a Szeged művel a magyar bajnokságban kéziben. A Pats akkor dominált max mikor egymás után kétszer nyerte meg a bajnokságot. Mondom mégegyszer nálam az a dominancia amikor egy csapat egymás után többször nyeri meg az adott kiírást.
Azt szerintem még a legelvakultabb Pats hater is elismeri, hogy amióta a BB-TB páros együtt nyomja, valami hihetetlen dolgot művelnek a pályán. Sőt, a hater ismeri el a legjobban amúgy nem lenne hater. De dominálni nem tudták az nflt abból a szempontból, hogy folyamatosan ők lettek volna a super bowl győztesei. Éppen ezért nem tudjuk milyen hatása lenne egy folyamatosan dominálni csapatnak a ligára.
samu09
Persze, minden nézőpont kérdése, ha azt nézzük a TB-BB éra alatt "csak" két dinasztiát tudtak véghez vinni, ami az éra két végpontján helyezkedik el. 19 év alatt 6 bajnoki címről beszélünk ergo 13 évben megvoltak a többi győztesek, nem tűnik nyomasztó fölénynek. És ilyen szempontból a "pats elnyomja a többi nagy story lehetőségét" is iszonyatosan nevetségesnek hangzik.

Ha az egész 20 évet egyben nézzük, akkor a dominanciát talán azért lehet ráhúzni, mert a két dinasztia között is végig bajnokesélyek voltak, PO-ban (egy kivételtől) mindig résztvevő, fixen 10+ győzelmet összehozó gárdaként. Ez természetesen nem tudom miért akadályozta meg mondjuk a Tampát, hogy az elmúlt 15 évben összerakjon egy valamire való csapatot, de ezt majd az "okosok" megszakértik.

Szóval dominanciát talán inkább az overall teljesítményre lehetne mondani, mert mint csapat egyik sem volt olyan, mintha fél kézzel hülyére verte volna a ligát. Oké, a 2007-es nagyon úgy játszott, de láttuk annak is mi lett a vége már a PO-ban elkezdett kifújni, ami a SB-ra csúcsosodott ki.





(btw nem ugrok mindenre, abszolút elfogadom a haterséget, szinte már fejből fel tudom sorolni azt az 5-6 nicket, akik mindig jönnek ha Pats-t kell ekézni.
Ha felszólalók valami ellen, ami patriots bashing, az max azért van mert valaki ritkán hallott, iszonyatosan nagy baromságot tudott magából kiokádni (lsd még SportTV-s közvetítések felemlegetése). Abszolút nem ugrok mindenre, de ez a legutóbbi kijelentés olyan mérhetetlenül nagy ostobaságra mutatott rá, amit muszáj volt felkérdezni, de láthatod, nincsenek mögötte érvek még válaszok se csak zsigeri gyűlölet, nekem ezt bőven elég volt kideríteni 😊 )



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
 twitter.com/DanGrazianoESPN/status/1225806256293793792
 twitter.com/DanGrazianoESPN/status/1225806703649796098
 twitter.com/DanGrazianoESPN/status/1225807056852090881

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 380 — #NoStress
Csak megörülvén az ingyenkeksznek önszargalomból pár érv arra nézve, hogy bármilyen sportban miért kártékony ha egy csapat évtizedekig dominál egy ligát:
- kiöli az innováció iránti igényt,
- copycat, egysíkű ligát eredményez,
- frusztrál más csapatokat, aktorokat ösztönzés helyett,
- torzítja a játékospiacot, fizetéseket, szűkítheti a játékosmozgásokat,
- csökkenti a nagy sztorik lehetőségét, ami a liga eladhatóságát csorbítja,
- nem fanoknak, új követőknek unalmas, nem eléggé szórakoztató,
- befolyásolja a meglévő szurkolói attitűdöket.

Mondjuk a saját általános érveim dacára úgy gondolom, a Pats annyira nem dominált, hogy ezek mindegyike valóságos veszélyként jelentkezzen, és bár pl. a Pats alapszakasz kurva unalmas tizeniksz éve, de ettől eltekintve dominanciájukat nem érzem elképesztően kártékonynak, ez így azért túlzás.
De hátha undisputedly nekem leírja, hogy miért volt elképsztően kártékony a Patriots dominancia, én megértem az érveit, ha nem is feltétlen akceptálom majd mindet.
Sobri Jóska
Most én is elkövetem azt a szarvashibát, hogy egy pár percig komolyan veszem a válaszod és nem úgy tekintek rá mint egy troll n+1. gyenge kötekedési próbálkozása.

Kezdjük ott, hogy olyan feltételezéseket teszel, amik köszönő viszonyban sincsenek a valósággal, körülbelül azon a szinten mozognak, mintha azt mondanánk: a dinasztiák miatt elmegy mindenkinek a kedve az adott sport követésétől és egyben űzésétől is.

De vegyük sorba mégis milyen távol is vannak ezek a felvetéseid a valóságtól:

- Innováció iránti igényt kiöli? Jah persze, azért volt az elmúlt x évben itt wildcat, read-option, RPO-k stb mert a "dominancia" gátat szabott neki, szerintem Chip Kelly-t is Kraft mögötti érdekcsoportok buktatták meg...
Semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz, az innováció az edzők beállítottságán múlik, az utóbbi években szépen hullanak ki a maradi felfogású fő/poszt edzők és jönnek az fiatal, többnyire modern futballt preferálók. És EZ van hatással az innovációra.
Azt meg tényleg csak a legelvakultabb hater vallhatja, hogy Patriots nem járna élen az innováció terén, csak hát vannak ezek a fránya szabálymódosítások az offseasonben (üdvözlet innen is a baltimore-i varjaknak)

- copycat - igen az NFL egy copycat liga, de hányan is reprodukálták pl ezt a Patriots által futtatott (egyesek unalmasnak titulált) offense-t? Azért volt/lett unalmas a liga mert mindenki azt játszotta, amit Bradyék és visszaestek 50-70 yardos bombák? Hát látjuk, hogy erről sincs szó. Amit pl Bradyék futtattak azt nagyon nehéz lemásolni, mert olyan sok mindennek össze kell állnia, hogy az idei évből látjuk bizonyos esetben még saját maguk sem képesek egyik évről a másikra ugyan azt a magas szintű játékok nyújtani. Ok-okozati összefüggés itt is elmaradt.

- frusztráció - szóval egyes szurkolók a butthurtségüket így akarják legitimálni, kis Shanny és McVay is nyilván azért szerepelt le mert, szegények frusztráltak voltak... ügye ezt te sem gondolod komolyan. Amelyik csapatvezetőt nem az mozgat, hogy az aktuális bajnokot (jelenleg Chiefs) legyőzze az rossz szakmát választott. Egy dinasztia legyőzésének inkább motiválóhatásúnak kéne lennie, pont az innovációt kéne elősegítenie és sarkalni a minél jobb válaszok felkutatására. Ez a természetes fejlődése mindennek, nem megvárni míg valami az idő múlásával elenyészik, hanem kitalálni valamit ami képes azt legyőzni.
(de persze megértem, ha a kis fotelből a szurkolói frusztráltság okán valaki ezt a nevetséges érvet tudja csak kivetíteni, ettől még én az ilyen embert nem veszem komolyan max kinevetem)

-torzítja a liga pénzügyeit - ahogy az NBA-ben pont nem torzított semmit, hogy a Bosh-James-Wade hármas komoly milliókról mondott le anno, úgy a Pats esetében sincs semmilyen torzító hatása, Brady miatt nem rohannak GM-ekhez QB-k, hogy na lemondok évi 6-7 misiről, de jöjjön egy kezdő szintű elkapó... És ne a "dominanciát" okoljuk már azért mert pl Soldernek meg Brown-nak nr1 OT fizut adnak, mikor a képernyőről leesik, hogy sehol nem érnek ennyit. Hülye GM-ek domináns csapatok nélkül is lesznek és megcsinálják a maguk kis hülye movejait.
Plusz, a 15-20 éves dominancia után se özönlöttek a Patshez a "játszok két marék szotyiért csak vigyetek AFC/Nagy döntőbe" kapuzárási pánikban szenvedő veteránok. Szóval, akkor mivel is torzított jobban mint bármelyik másik adott időszakban jó/bajnok csapat?

-eladhatóság hiánya - Ez is max csak jól hangzó lózung. Kérdezd meg erről az európai NBA fanokat, '90-esévekben mennyire volt számukra unalmas Jordan meg a Bulls dominanciája. Véletlenül nem akkor virágzott fel az NBA és került egy magasabb polcra, ügye? De nyugodtan megnézheted a tavalyi meg idei AFC döntő nézettségét, mennyire volt tavaly (vagy előtte) mindenki számára halálosan unalmas, hogy ez a domináns csapat már zsinórban sokadik alkalommal játszik a SuperBowl részvételért.
De megnézheted az NFL nézettségi görbéjét is, köszönőviszonyban sincs azzal amit te feltételezel. Az, hogy valaki a kis mikrokörnyezetében mit észlel, azt azért ne vetítsük már ki egy több 10-100 milliós társadalomra.

-nem elég szórakoztató - lásd előző, a számok mást mutatnak. Nézd meg mennyien nézték a Bulls-Jordan 5. vagy 6. döntőjét és vesd össze hányan nézték az NBA döntőt a köv évben mikor ez a mérhetetlenül unalmas dinasztia Jordan második visszavonulásával végleg lezárult. Meg fogsz lepődni.


-ezt az utolsót nem is kommentálom... érvként bevenni a szurkolói viselkedéseket, ami miatt "elképesztően kártékony a Pats" a LIGÁRA, felteszi az egész eszmefuttatásod tetejére azt a bizonyos cseresznyét



Tehát akkor mi maradt valid érvként? A nagy semmi. Konkrétumok ismét nem hangoztak el. Csak feltételezések, hatalmas nagy kinyilatkoztatások, konkrét érvek nélkül.

Megkaptam a válaszomat, köszönöm.
ZERO_L
Kár, hogy nem olvastad végig, amit írtam.
Amiket leírtam ugyanis nem a Patriotsra vonatkoznak, hiszen szerintem a Pats dinasztia nem esik az elképesztően kártékony kategóriába.
Úgyhogy amiket írtál tulajdonképpen trollkodás lenne részedről, ha nem figyelmetlenség lenne csupán.

több mint 4 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 935 — Steelers fan
Most én is elkövetem azt a szarvashibát, hogy egy pár percig komolyan veszem a válaszod és nem úgy tekintek rá mint egy troll n+1. gyenge kötekedési próbálkozása.

Plusz, a 15-20 éves dominancia
ZERO_L
Nem járok a Pats topicba, de bárhol máshol ha szóba kerül a New England te egyből harapsz. Ne egyél meg ha nem így van😃
Alapból nem értem miért írják mindenhol hogy vége a dinasztiának és eddig tartott a dominancia. What dominancia? Max afc eastben. Nekem az a csapat a domináns amelyik évekig megnyeri az adott kiírást. A Real évekig dominálta a BL-t, zsinórban háromszor nyerték meg. A Barca is háromszor nyert bajnokságot mikor Guardiola belépett az is dominancia volt. Az is az amit a Veszprém és a Szeged művel a magyar bajnokságban kéziben. A Pats akkor dominált max mikor egymás után kétszer nyerte meg a bajnokságot. Mondom mégegyszer nálam az a dominancia amikor egy csapat egymás után többször nyeri meg az adott kiírást.
Azt szerintem még a legelvakultabb Pats hater is elismeri, hogy amióta a BB-TB páros együtt nyomja, valami hihetetlen dolgot művelnek a pályán. Sőt, a hater ismeri el a legjobban amúgy nem lenne hater. De dominálni nem tudták az nflt abból a szempontból, hogy folyamatosan ők lettek volna a super bowl győztesei. Éppen ezért nem tudjuk milyen hatása lenne egy folyamatosan dominálni csapatnak a ligára.
samu09
Ha így nézzük, akkor az adott kiírás az AFC. Annak van egy bajnoka, aki a végén játszik az NFC bajnokával.

Gyakorlatilag a 2011-2018 közötti 8 szezonból a Pats 8-szor ott volt az AFC döntőben, és ötöt meg is nyert.

Biztos lehet olyan szempontokat keresni, amik alapján ez nem dominancia... 😊
több mint 4 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
ezt most ide
 fuzovelkifele.com/2020/02/kezdodik-az-xfl-ime-minden-fontos-tudnivalo/

csevegő itt
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
CFL, UFL - Amerikai futball | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 563 — Így remélem megfelelek nektek.....
Csak úgy potyognak a HOF!
Manning, Kuechly, Gates, Weddle, lassan nem lesz hely Cantonban! 😁
steelwolf
Sproles 😛
több mint 4 éve
Cubehor Los Angeles Rams 310
Az összes Super Bowl mez párosítása:
 pbs.twimg.com/media/EQGz7BOXYAAHLlC?format=jpg&name=4096x4096
Matthew99
Fantasztikus, hogy még 50 év után is clashelő nadrágokat/uniformokat kell nézni. Nagyon nézőbarát egy liga.
A Chiefs meze piros nadrággal sokkal jobban néz ki, mint fehérrel, meg az nem is ütközött volna a Niners felszerelésével, de az NFL utálja a nézőket.
több mint 4 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 894 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Csak úgy potyognak a HOF!
Manning, Kuechly, Gates, Weddle, lassan nem lesz hely Cantonban! 😁