NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 4 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Ez is egy "nyári" téma

Tavaly tovább nőtt a 11 personnel népszerűsége ligaszerte
 www.footballoutsiders.com/stat-analysis/2019/2018-offensive-personnel-analysis
Az ezt a felállást 5 leghatékonyabban használó csapat között dőlt el a bajnoki cím sorsa is (KC, LAC, NE, LAR, NO)
A Rams konkrétan 92,3%ban 11 personnelt használt, a többi gondolom victory formation volt. Egyedül a 9ers megy szembe az árral és használta az esetek <50%-ban.
Megjegyzem a KC azokban a szituációkban is a leghatékonyabb volt, amikor nem 11 personnellel álltak fel és a ligaátlaghoz képest többet használtak nem 11-et mint 11-et...

Erre válaszul a védelmekben a Nickel felállás további 8 százalékpontot halászott el a Base-ből.
 www.footballoutsiders.com/stat-analysis/2019/2018-defensive-personnel-analysis
Már évek óta a nickel az igazi alapfelállás, most 60,5%on a nickel és 25%on a base. (kedvenceim egyébként ezen statisztika függvényében a 2 down és 3rd down játékos megnevzések)

A Broncos volt a legtöbbet base-ben (45%), és jónak mondható -14,1es DVOA-val 11 personnel ellen az FO-nál, de 2 missed tackle között nem egyszer éreztem úgy, hogy nem a megfelelő felállásban vannak és talán ezért nem jut mindenhova ember, amikor meg jól megy az egyéni extrák mögött történik | (a Steelers ellen 3-4 sorsfordító defensive play elég is volt egy győzelemhez jó játék néklül is) | de nem feltétlen 11 personnel ellen szenvedett legjobban a védelem, de ebbe nem ásom magam bele mélyebben, nem Broncos topic, és ami 2018ban történt az 2018-ban marad...

Csapatokra bontott hatékonyság sajnos nincs a cikkben (csak összesített ligaszintű, amivel nem tudok mit kezdeni. Nickel a legrosszabb a 11 ellen? Vagy csak a szar védelmek főleg nickelben játszottak 11 ellen? Vagy dime a 12 vagy 21 ellen nem éri el a reprezentatív szintet), de az látszik, hogy a védelmek töretlenül tolódnak a Sub Package-ek felé. Nem nagy újdonság, minél több elkapó, annál több DB.
De azért vannak különbségek. A Cardst, Saintst és Bearst emeli ki a szerző, mint akik ha esik ha fúj nickelben játszanak és nickelben próbálnak legjobban megfelelni az offense kihívásoknak, míg a Colts, Texans és Hox, akik akár play-by-play cserélnek, hogy mindig az adott szituációra szabott védelmük legyen a pályán.
Ez szerintem nem a jobb vs rosszabb megoldás kérdése, hanem 2 teljesen működőképes alternatíva, csak más felfogás.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Az ilyen cikkek cimenek vegerol csak a mar youtubeon bevalt "(NOT CLICKBAIT!)" szlogen hianyzik 😊

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 15 455
Bucky brooks szokott nagyokat menni NFL.com listákkal 😊
több mint 4 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Azért aki nyáron ilyen clickbait listákat megnyit az ne lepődjön meg. Már kb májusban lehetett All rookie teamet látni (2019re), levezették minden csapatra, hogy miylen mérleggel fog zárni 1 perc alatt, indoklás nélkül, rangsoroltak QB-kat, még be nem mutatkozó rookiek helyét pontosan tudják a veteránok között, Brady a 10ben se, hogy biztosan rákattints...
Most valaki felkelt, szétnézett, hogy mi nem volt még, nem talált semmit. Megnézte tavaly miylen cikkek voltak, aztán észrevette, hogy júliusban valaki írt a szerződésekről, akkor gyorsan lecsapott rá, nehogy valaki megelőzze.
És azért cikket írni a szerződésekről a "garanteed" szó nélkül, a "bonus"-t is csak 3× használva én szerintem ennél jóval több szóismétlést követtem volna el...

régen a listák minőségén húztam fel magam, ma azon, hogy emberek ebből meg tudnak élni. Erre konkrétan nem biztos, hogy fizettek a szerzőnek, de az nfl networkon amerikai dollárért lehet várni a Hunter Henry vs Derrick Johnson párharcot... (nem mintha ha olyan neveket mondanak, akik játszottak, akkor színvonalas lenne az hogy kiemelsz 3-4 nevet egy csapatból)

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 4 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
A bleacher reportra gyakorlatilag bárki írhat cikket, ennyi a titok, jópár szerző van, akinek puszta megjelenítési felületet adnak, fizetést nem. Azt meg jól tudjuk h kevés olyan veszélyes kombináció van, mint amikor a hülyeség szorgalommal párosul. 😊


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 15 455
Az amcsik szerint pedig lehet te nem értessz hozzá. És tuti meg is tudnák indokolni, 😊 ki tudja...

Szerkesztette: ozibozi
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ezt érdemes elolvasnotok ... csak vigyázzatok, nehogy kiégjen az agyatok. 😊

 bleacherreport.com/articles/2844231-every-nfl-franchises-most-team-friendly-contract#slide11

Egyszerűen borzasztó. Az egy dolog, hogy az amerikai vezető sportsajtó 95%-a teljesen vak / tájékozatlan / hülye a cap management-el kapcsolatban - még a szabályait sem ismerik legtöbben, nemhogy a nüanszait értenék -, így teljesen felesleges abban reménykedni, hogy a felsorolt szerződéseket tényleg megnéznék a csapat szempontjából (azaz, hogy egy backload TÉNYLEG baráti-e a csapat számára - mert a többi szerződésbe pont így illeszkedik jól -, vagy csak eltologatták a könyvelést, mondván, hogy majd foglalkozunk vele akkor. Vagy lenyeli a következő GM: 😊 )

Szóval cap szempontból ne is keressük benne a tartalmat, mert nincs. De ettől eltekinve is, ki ebben az összeállításban megtalálja nekem a logikát - bármilyent -, annak jelentkeznie kéne hozzájuk újságírónak. 😊 A téma a leg-csapatbarátabb szerződés, minden csapatból egyet-egyet kiemelve. Én már ott elvesztem a fonalat, hogy jónéhány csapatnál rookie szerződése alatt levő játékost tettek be. De jó, legyen, fogjuk rá, hogy ár/értékben, abszolútban nézik, hogy kié a legjobb. (Igaz, akkor 1-2 kivételtől eltekintve csak ilyen rookie-t kellene hozni, hiszen a rookie contract összemérhetetlen a veterán pénzzel.) Node. azt hogy sikerült összehozni, hogy Chicagoban Trubisky-é a legbarátibb contract, a Jetsnél pedig Darnoldé, de Clevelandben nem Mayfield-é? Hogy a *csába jött ki nekik, hogy nem Mayfield, hanem a 16 millát kereső Beckham a leg-csapatbarátabb, akiért még trade ellenértéket is adtak? Vagy, az hogy lehet, hogy a Chargersnél Bosáé - eddig oké -, de a Broncosban nem a DPOY-ért is versenyben levő Chubb-é, hanem a 32 éves Kareem Jacksoné, akit 3 év 33 millióért vittek oda? Nooormááááliiss?

Azt már szinte nem is érdemes megemlíteni, hogy Brady szerződését pl. elnézték. 😊 Illetve nem azt nézték el (bár ki tudja, lehet, hogy azt is ), hanem játékosok egyik felénél az adott évi cap hitet, a másikaknál meg az egész szerződésre vetített átlagot nézték. Tök logikus, nemde?

Ezek után senki ne szidja a magyar sportsajtót az alacsony színvonal miatt. 😊

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
Hiánypótló cikk:
https://a4.espncdn.com/combiner/i?img=%2Fphoto%2F2019%2F0703%2Fbeers_16x9.jpg
From Brady's Nightmare to Dallas Sucks, the best NFL-themed beers
Breweries have been crafting beers to honor NFL and players and teams (or troll them) for years. Here are our favorites, plus five we want to see next.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 4 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 337 — Invisible man
Kupaklerúgó csellendzs:
 streamable.com/b90wn?fbclid=IwAR1jN27KyVaqvlFNUYJXeV0BXMVl_UOwESjrOqhIw9HheVEAfCxasRkRrPU


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 4 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 609 — Jedi Master
Nah, Bradyről már egy szagértő is látja, hogy kiégett 😀 ettől függetlenül több helyen is vérzik a sorrend

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 4 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 295 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
NFL és NFLPA július 17 és 19 között tárgyalóasztalhoz ül új CBA okán. Mindkét fél szeretné, ha regular season kezdetéig sikerülne megállapodni.
Beki
Hogyne szeretnek. De nem fognak.
Stez
Ez idényre vonatkozik? Csak azért mert haver befizetett már egy csomó előleget egy usa túrára meccsnézéssel egybekötve és szerintem felkötné magát ha nem lenne szezon😊
NB2
A jelenlegi CBA a 2020as szezon végéig érvényes ha jól tudom


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 22 017 — nabege2@yahoo.com
NFL és NFLPA július 17 és 19 között tárgyalóasztalhoz ül új CBA okán. Mindkét fél szeretné, ha regular season kezdetéig sikerülne megállapodni.
Beki
Hogyne szeretnek. De nem fognak.
Stez
Ez idényre vonatkozik? Csak azért mert haver befizetett már egy csomó előleget egy usa túrára meccsnézéssel egybekötve és szerintem felkötné magát ha nem lenne szezon😊
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
NFL és NFLPA július 17 és 19 között tárgyalóasztalhoz ül új CBA okán. Mindkét fél szeretné, ha regular season kezdetéig sikerülne megállapodni.
Beki
Hogyne szeretnek. De nem fognak.

több mint 4 éve
Törölt felhasználó
NFL és NFLPA július 17 és 19 között tárgyalóasztalhoz ül új CBA okán. Mindkét fél szeretné, ha regular season kezdetéig sikerülne megállapodni.
több mint 4 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 150 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Chris Simms rangsorolta a QBkat
 twitter.com/CSimmsQB/status/1144570843718176768

háááát. Brees, Brady, Rivers, Watson, Prescott, Garoppolo helye több mint gáz
braxa88
Nem tudhatjuk, lehet hogy bré méret alapján vannak besorolva. Még akkor is lehet, hogy növekvő sorrendben....
csi77
Akkor Big Dick Nick minimum Top 5-ben lenne. 😊
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Chris Simms rangsorolta a QBkat
 twitter.com/CSimmsQB/status/1144570843718176768

háááát. Brees, Brady, Rivers, Watson, Prescott, Garoppolo helye több mint gáz
braxa88
Nem tudhatjuk, lehet hogy bré méret alapján vannak besorolva. Még akkor is lehet, hogy növekvő sorrendben....csi77
Beer chugging. Az mostanában a divat.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 380 — #NoStress
Nálam a top10 sorrend nélkül mondjuk Wilson, Rodgers, Brady, Luck, Newton, Mahomes (egy év után megelőlegezve), Brees, BigBen, Ryan, Rivers.
Ezek ott is vannak a top12-ben végülis.

több mint 4 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 484 — Bears & Illinois fan
Chris Simms rangsorolta a QBkat
 twitter.com/CSimmsQB/status/1144570843718176768

háááát. Brees, Brady, Rivers, Watson, Prescott, Garoppolo helye több mint gáz
braxa88
Nem tudhatjuk, lehet hogy bré méret alapján vannak besorolva. Még akkor is lehet, hogy növekvő sorrendben....

Amúgy Garoppolo szerintem pont jó helyen van.

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 4 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
En gyakorlatilag egyik QB helyezeset sem ertem ezen a listan.
ulpianus
😀

 twitter.com/Boston_Sports18/status/1145053723359686656


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
En gyakorlatilag egyik QB helyezeset sem ertem ezen a listan.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 748
Chris Simms rangsorolta a QBkat
 twitter.com/CSimmsQB/status/1144570843718176768

háááát. Brees, Brady, Rivers, Watson, Prescott, Garoppolo helye több mint gáz
braxa88
Kyler Murray egyetlen snap nélkül jobb, mint Flacco pl, de mégsem jobb, mint Prescott vagy Foles.

Különben mi a rangsor alapja? Tehetség, eredményesség, vezérszerep, hozzáadott érték, statok vagy csak szimplán ízlés? Watson és BigBen baromi magasan van pl, Brady biztos TOP 3 akármit nézek, Rivers alulértékelt stb
több mint 4 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 031 — Jaguars fan
Chris Simms rangsorolta a QBkat
 twitter.com/CSimmsQB/status/1144570843718176768

háááát. Brees, Brady, Rivers, Watson, Prescott, Garoppolo helye több mint gáz
braxa88
Garoppolot nagyon előresorolni úgy, hogy egy szezonra való meccset se játszott még összesen, karrierjében a 3000 passzolt yardos "álomhatárt" majd most fogja csak meglépni.

De tedd előrébb fejben egy hellyel és akkor már az első oszlopban lesz, a liga "jobbik" felében. 😊
több mint 4 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Chris Simms rangsorolta a QBkat
 twitter.com/CSimmsQB/status/1144570843718176768

háááát. Brees, Brady, Rivers, Watson, Prescott, Garoppolo helye több mint gáz
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Dúl az offseason, és ilyenkor persze mindenki irányítókat rangsorolgat, hogy elfoglalja magát. Egyiknél Mahomes, másiknál Rogers, harmadiknál Brady, oszt lehet vitázni. Jönnek a passzolt yardok, meg a QBR, meg a completion percentage, meg yards per attempt, hadd szóljon. Akkor is, ha ezeket a számokat legalább annyira befolyásolja, hogy melyiktől mit kérnek, milyen stílusú offense-ben játszik, milyen stílusú játékos ő maga, de hadd szóljon.

Nekem meg az jutott eszembe erről - függetlenül attól, hogy persze ezek mind remek irányítók -, amit pár hónapja olvastam valahol, és elraktam magamnak: "In Mahomes's first full season, in 3 of his 5 losses (Rams, 2x against Patriots) he led his team from behind in the fourth quarter to take the lead, only to watch his defense to blow the game away. It took Tom Brady almost 13 years - 211 starts exactly - to loose 3 such games."

Mahomesnek 1 év is elég volt hozzá. Igaza van Minariknak: kell egy csapat. Különben kva nehéz.

Másik aranyos példa: Russell Wilson karrierjének első négy évében a Seahawks defense #1 volt a ligában. Az egyetlen irányító a liga történetében, akinek ez megadatott. Volt olyan év, hogy kicsivel több, mint 14 pont elég volt átlagban a győzelemhez. Arról ugye nem is beszélve, hogy egy igazán jó defense nem csak egyszerűen kevés pontot kap, de a támadást is nagyban segíti a turnoverekkel. Kell annál beszédesebb adat, mint, hogy 2017-ben a Jaguars offense, Blake Bortlessel a kormányrúdnál, a liga 5. legjobb pontszerző offense-e tudott lenni?

Csoda-e ezek után, hogy az utóbbi évtizetben az összes tehetséges új irányító közül - Ryantől Newtonon át Lucktól Watsonon át Mahomesig - egyedül Russell Wilsonnak sikerült két SB-t is megjárnia és egyet meg is nyernie? Nem csoda. Csapat nélkül tényleg kva nehéz. De ha összejön az a csapat, akkor sorrendezgethetjük mi az irányítókat ahogy akarjuk, mert akkor meg kiderül, hogy biza Ryan meg Newton is el tud jutni odáig. És ha nem csak 1 évben lett volna csapatuk (vagy nem szúrják el a legvégét), még akár nyerni is tudtak volna, ők is.

Hol vagy Soldi? Ez lenne ám a neked való téma. 😊

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Persze kifuthat egy po ettől függetlenül is, de ez 1-2 csapat kivételével mindenkire igaz. A realitás/jogos elvárás viszont nem lehet a po. Főleg nem ebben az új afc south-ban.
peterk2005
Pedig szerintem idén tényleg csak a Colts, erős elvileg csak őket kell verniuk valahogy.
adam8
És ennyi jogos elvárássá teszi a playoffot, amikor nyugaton és északon van legalább két komoly playoff contender, így a wild card elég long shot ebben a kiegyensúlyozott déli csoportban?

Nem vitázni akarok, csak a "jogos elvárás"-on akadt meg a szemem. Szerintem ahhoz azért több kell, mint az, hogy megvan rá az esély. Az NFL-ben huszonpár csapatnak van nem irreális esélye playoffba jutni egy kis szerencsével minden évben, de 14-15 csapatnál nincs több akik számára jogos elvárás is lehet, hogy be is jussanak.

Ezzel együtt persze senki véleményét nem vitatom. Ha valaki a Jaguarst playoff contendernek érzi, hát érezze. Biztosan van még jópár csapat akiket a szurkolók egy része annak érez a másik fele nem, szóval túl is toltam.
peterk2005
Igen, túl. De várom, hogy akkor sorold fel azt a 6 afc csapatot akinek a kezdője egyértelműen erősebb mint a jaguarsé.

peach
Beugratós, mert nincs 6 ilyen csapat.
Sobri Jóska
Az a jó a júniusban, hogy ilyenkor egyik csapatnál sincs 6 erősebb
Black_Adder
Es ugyanakkor mindegyiknel van 6 erosebb is 😊
Borbinho
Na, nálunk egy sincs, nemhogy 6 😛