NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 812
A megoldás szerintem valahol a vérdopping környékén keresendő.
több mint 5 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Azért az sem véletlen h nem a WADA ellenőriz a ligában...
empty taxi
Ez mondjuk egyszerűen azért is lehet, mert nem olimpiai sportág, így az NFLPA megengedheti magának, hogy ne ők ellenőrizzenek. 😊

Pat McAfee-t egyébként az eltiltása után (azt hiszem fűvel tiltották el) valami 2.5 évig, heti átlagosan 3x pisáltatták. Egy puntert. 😀 Robert Mathis is azt mesélte, hogy miután elsikálták, onnantól a karrierje végéig hetente többször ellenőrizték.

Én nem hiszem, hogy a koksz NFL szint alatt mindennapos lenne. Egyrészt az USA-ban a felülről irányított, szervezett kokszolást nem tudok elképzelni. Legalábbis nem hosszabb távon. Ahhoz túl nyitott a society, hogy ne boruljon ki valahol a bili. Ha meg egyénenként v. kis csoportokban csinálnák, akkor kizárt, hogy ne bukjanak meg vele. Ezek még nagy többségében csóresz, kapcsolatok, háttér nélküli fiatalok, pénz nélkül. Ha az intézményes kokszot kizárjuk, akkor nincs meg a lebukásmentességhez az eszköztár.

Másrészt a college-hez szerintem nem is kell. A különbségek is túl nagyok ahhoz, hogy szükség legyen rá. Nem fogsz nekiállni koxolni, hogy 9.9-et fussál, amikor 10.1-et futva is a legjobb vagy. Az izom növelés sem olyan elterjedt program, mint később az NFL-ben. Az OL/DL-t felhízlalják, de az hízás. 😊

Az NFL más, ott már nagy a verseny, felnőtt testek versengenek, kicsik a különbségek. Hogy mennyire lehet elterjedve? Valószínűleg mindenre akad példa, de a sima tömeg növelő, erő növelő szerek szerintem kevésbé kelendőek. Egyszerűen nincs rá szükség, mert nem testépítésről, súlyemelésről vagy éppen 100 méter trackről van szó, ahol az utolsó 1% is kell. Én inkább a sérülések kezelése ill. rehab környékén gondolom elterjedtebbnek. Az NFL-ben talán minden sportágnál gyakoribb a sérülés, és fontosabb a gyors rehab. Itt lehet hosszú a lista...
peterk2005
Hogyne kellene egyetemen is. Hogyne kellene a gimiben is. Ezeknek a csavoknak abszolut nem mindegy, hogy melyik egyetem ajanl nekik osztondijat peldaul, hiszen a nevesebb helyekrol, jobb csapatokbol es programokbol joval egyszerubb bekerulni az NFL-be, illetve a nagyobb csapatoknal jobban szem elott is vannak. Szoval de, szerintem pont hogy a gond ott van, hogy mar fiatalkoruktol kezdve vegig a legjobbat kell nyujtaniuk.

Most hogy itt ezek a csavok konkretan kokszolnak-e, vagy nevezzuk-e doppingnak, teljesitmenynovelonek a cuccokat, amiket szednek, szerintem lenyegtelen, de en ugy gondolom, hogy igenis nyomjak, mint allat, es pont azert, mert fiatalkoruk ota oriasi nyomas helyezedik rajuk, a legtobbnek nem nagyon van valodi mentsvara es jovokepe a sporton kivul, folyamatosan teljesitmenykenyszerben vannak es a legjobbjukat kell nyujtaniuk.

De az NCAA-nel sem hulyek, mint ahogy az NFL-nel sem, nyilvan tisztaban vannak vele, hogy ha brutalis ellenorzest nyomnanak, akkor szep szammal buknanak le az emberek, de elobbinek nem erdeke, hogy megfogja a „sztarokat”, utobbi ugyszinten, igy szerintem eleg lazak ezek az ellenorzesek. Most az, hogy heti haromszor pisal valaki, az valoszinuleg mar egy szigoritottabb pont es gondolom azoknal jatszik ez, akik valamivel mar megbuktak vagy fennakadtak, mindegy, hogy ez fu vagy konkretan doppingszer. De amugy tudtommal teljesen random modon megy a kivalasztas a „buntetlen eloeletueknel”, hogy kit tesztelnek.

Az Egyesult Allamok total alszent, de ahogy az oroszoknal, naluk is egy halom sportag tele van tiltott szerekkel. Egy pillanatig sem hiszem, hogy ok huj de mennyire tisztak.

több mint 5 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley

több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azért az sem véletlen h nem a WADA ellenőriz a ligában...
empty taxi
Ez mondjuk egyszerűen azért is lehet, mert nem olimpiai sportág, így az NFLPA megengedheti magának, hogy ne ők ellenőrizzenek. 😊

Pat McAfee-t egyébként az eltiltása után (azt hiszem fűvel tiltották el) valami 2.5 évig, heti átlagosan 3x pisáltatták. Egy puntert. 😀 Robert Mathis is azt mesélte, hogy miután elsikálták, onnantól a karrierje végéig hetente többször ellenőrizték.

Én nem hiszem, hogy a koksz NFL szint alatt mindennapos lenne. Egyrészt az USA-ban a felülről irányított, szervezett kokszolást nem tudok elképzelni. Legalábbis nem hosszabb távon. Ahhoz túl nyitott a society, hogy ne boruljon ki valahol a bili. Ha meg egyénenként v. kis csoportokban csinálnák, akkor kizárt, hogy ne bukjanak meg vele. Ezek még nagy többségében csóresz, kapcsolatok, háttér nélküli fiatalok, pénz nélkül. Ha az intézményes kokszot kizárjuk, akkor nincs meg a lebukásmentességhez az eszköztár.

Másrészt a college-hez szerintem nem is kell. A különbségek is túl nagyok ahhoz, hogy szükség legyen rá. Nem fogsz nekiállni koxolni, hogy 9.9-et fussál, amikor 10.1-et futva is a legjobb vagy. Az izom növelés sem olyan elterjedt program, mint később az NFL-ben. Az OL/DL-t felhízlalják, de az hízás. 😊

Az NFL más, ott már nagy a verseny, felnőtt testek versengenek, kicsik a különbségek. Hogy mennyire lehet elterjedve? Valószínűleg mindenre akad példa, de a sima tömeg növelő, erő növelő szerek szerintem kevésbé kelendőek. Egyszerűen nincs rá szükség, mert nem testépítésről, súlyemelésről vagy éppen 100 méter trackről van szó, ahol az utolsó 1% is kell. Én inkább a sérülések kezelése ill. rehab környékén gondolom elterjedtebbnek. Az NFL-ben talán minden sportágnál gyakoribb a sérülés, és fontosabb a gyors rehab. Itt lehet hosszú a lista...

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Törölt felhasználó
Igaz NFL-ben most lesz a 2. szezonom
Rózsa Sándor (betyár)
Baker?
Stez
Yes Mayfield !
több mint 5 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Igaz NFL-ben most lesz a 2. szezonom
Rózsa Sándor (betyár)
Baker?

több mint 5 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 728 — Scream and scout
Azért az sem véletlen h nem a WADA ellenőriz a ligában...
empty taxi
Akkor te is hasonlóan vélekedsz e témában?
Rózsa Sándor (betyár)
úgy gondolom h eléggé tessék lássék módon megy az ellenőrzés, emellett nyilván csúcskategóriás cuccokat is kapnak a legtöbb esetben


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 5 éve
Törölt felhasználó
Azért az sem véletlen h nem a WADA ellenőriz a ligában...
empty taxi
Akkor te is hasonlóan vélekedsz e témában?
több mint 5 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 728 — Scream and scout
Azért az sem véletlen h nem a WADA ellenőriz a ligában...


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 5 éve
Törölt felhasználó
Sea topicban láttam egy a "kokszos" felvetést.Kiváncsi vagyok nektek mi az álláspontotok róla??Ha megengeditek én pár sorban megosztánám a saját vélleményemet.

Igaz NFL-ben most lesz a 2. szezonom,de mivel 15 éve rendszeressen járok konditerembe és testépitő versenyekre +plusz én is kokszoltam nem is keveset(teszto,stanazolol,növekedési hormon inzulinnal, kis túlzással ránézésre megtudom mondani egy formárol ,hogy tiszta e vagy sem !? (Ezzel minden testepitéssel kicsit is jobban foglakozó így van) AZ NFL JÁTÉKOSOK 70 % VAGY KOKSZOL VAGY KOKSZOLT ÉS AZT A MEGSZERZETT FORMÁT AMI A SZEREK HATÁSÁRA FELJÖTT TARTJA FENN KEMÉNY EDZÉSSEL ÉS EGY ZSÁK TÁPLÁLÉK KIEGÉSZITŐVEL én ezt így látom. (bcaa ,komplex aminosavak, glutamin,kreatin,tesztoszteron fokozok,feherjék külön fajtáji étkezéseknek megfelelően ,Vitaminok hatalmas dózisban,Ásványi anyagok stb.És ezek csak az átlag ember számára is elérhető táp.kiegek.) De vissza kanyarodva ilyen száraz és ekkora tömeget tisztán szinte lehetetlenség felpakolni magadra!!!Mint ami a játékosok nagytöbségének van.Nem is beszélve az óriási érő szintről.Szóval bárki bármit mond akkor is tartom ,hogy itt turpisság van kérem szépen.Miért nem buknak le???
Ez egy nagyon jó kérdés.
Szerintem 1.:A liga nem akar mindenkit lebuktatni mert óriási presztízs vesteség lenne nekik.+plusz enékül nem is birnák azt a hihetetlen terhelést amit kapnak ezek a galdiátorok minden héten (edzések+mérkőzések)
2.:Mint az élet minden területén a Szteroid gyártók is a top kategoriás termékeikkel mindig egy lépéssel előrébb járnak mint az ellenőrök.
Szerintem ez a 2 pont az oka.
több mint 5 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 613 — Jedi Master
Jobb a dobó mozdulata, mint jópár NFL irányítónak:

 twitter.com/FieldYates/status/1124868583874596864
peterk2005
Nem csak a dobómozdulata jó 😀 több oldalról tehetséges a kicsike 😊

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 420 — The Mathematician
Jobb a dobó mozdulata, mint jópár NFL irányítónak:

 twitter.com/FieldYates/status/1124868583874596864
peterk2005
És jobban is néz ki, mint jópár NFL irányító 😀
Matthew99
ha "csak" jópár, akkor a probléma nálad van 😉

mondjuk a hölgy Vegasban van már, szóval lehet a Raiders lecsap rá 😀

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 347 — Invisible man
Jobb a dobó mozdulata, mint jópár NFL irányítónak:

 twitter.com/FieldYates/status/1124868583874596864
peterk2005
És jobban is néz ki, mint jópár NFL irányító 😀


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Jobb a dobó mozdulata, mint jópár NFL irányítónak:

 twitter.com/FieldYates/status/1124868583874596864


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Ja és ha teheted, menj le valamelyik csapathoz. Belülről az igazi.
JSanyo
azért NFL-be nem olyan egyszerű bekerülni 😊
NB2
nyáron camp body kell, nem beach body 😀

több mint 5 éve
NB2 New England Patriots 22 122 — nabege2@yahoo.com
Ja és ha teheted, menj le valamelyik csapathoz. Belülről az igazi.
JSanyo
azért NFL-be nem olyan egyszerű bekerülni 😊
több mint 5 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Hali!
Jó pár éve nagy NFL rajongó vagyok, de többnyire csak nézem és követem a labdát, így rengeteg mindenről lemaradok közben.
Ti hogy lettetek "szakértők"?
Nyílván sok meccs nézés.. stb de attól nem lesz átláthatóbb.
Van e esetleg olyan videósorozat/könyv, bármi ami bemutatja a játékhívásokat/védelmi felállásokat és had ne soroljam. Minden segítséget köszönök.
the12thman
Kapásból két könyv ugrik be, a Football for Dummies és a Ne a labdát nézd, kezdésnek jó lesz. (a többiek úgyis írnak majd még)
A játékhívásokat nehéz általánosságban leírni, de a neten vannak bőven playbookok (pl itt:  www.footballxos.com/free-football-playbooks/offense-playbooks/college-playbooks/) ezekből érdemes szemezgetned. Playbook és playbook között lehet eltérés egy-egy play nevében, de pozíciók a és a pozíciókon belül assignmentek általában megfelelnek egymásnak.

Ja és ha teheted, menj le valamelyik csapathoz. Belülről az igazi.

több mint 5 éve
the12thman San Francisco 49ers 70
Hali!
Jó pár éve nagy NFL rajongó vagyok, de többnyire csak nézem és követem a labdát, így rengeteg mindenről lemaradok közben.
Ti hogy lettetek "szakértők"?
Nyílván sok meccs nézés.. stb de attól nem lesz átláthatóbb.
Van e esetleg olyan videósorozat/könyv, bármi ami bemutatja a játékhívásokat/védelmi felállásokat és had ne soroljam. Minden segítséget köszönök.
több mint 5 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 903 — Deion Sanders for president!
Ez a Peyton's Places sorozat ütősnek ígérkezik.

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
Szabát idézve gondolom Christian McCaffrey is bizonyára változatosan táplálkozik. 😮
 twitter.com/Panthers/status/1123222088809111553
Soron kívüli dopping ellenőrzés incoming in 3. 2. 1.
iktriad
Azért az egyetem után se nézett ki nagyon máshogy:


több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hát 19 ezer óra videózás és adatgyűjtés kb. 1700-2000 játékosról, a 70-es évekig visszamenő adatbázis arról, hogy a 3 cone, 10 v. 40 yard dash és a többi hogyan korrelál egymagában és több eredményt csokorba szedve a beválási aránnyal, teljes pszichológiai / személyiség-térkép, a teljes NCAA összes szakmai stábjának részletes profilja (melyik egyetemen melyik edző nevelt milyen játékost sikeresen), majd ezeknek az adatoknak minden létező és értelmezhető összevetése, hogy a végén létrejöjjön az a 160-180 játékost tartalmazó lista amit draft boardnak hívunk, majd abból 6-7 ezer lehetséges scenariot előre "leprogramozni" (kit hol visznek ki arra hogyan alakul tovább a board), ez már szerintem nem kevés adat, és a módszertanban is igencsak jelen van az analitika, máshogy ennyi adatot fel sem lehetne dolgozni.

Abban is igazad van persze, hogy innen a fotelből nem tudjuk, hogy valóban az történt-e, amit sejteni vélünk. De ez nem újdonság, ez a fotelszurkoló helyzete. A játékosokat sem tudjuk igazán értékelni, hiszen a youtube szinte az egyetlen eszközünk. Igazi coaches film nincs, nem tudunk ráállítani egy scoutot egy adott játékosra aki hónapokig figyeli, nem tudjuk meglátogatni a családját, nem tudjuk workoutra hívni a játékost, nem ismerjük az egészségügyi felmérésének eredményét, és a személyiségtesztjét sem. Úgyhogy így is meg úgy is sötétben tapogatózunk, akármelyiket is szeretjük.

Persze a dolog végén emberek ülnek. És nézőpont kérdése, hogy minek nevezzük azt ami a war roomban történik. A sakk is mára 99%-ban számítógépes elemzés, és 1% versengés. Ettől még nem hőkölök hátra, ha a legjobb sakkozók versenyzését is "művészetnek" gondolja valaki (abban az értelemben amennyire egy sport tevékenységet annak lehet). A maga módján bármilyen szakma bármilyen legkiválóbbjainak működése is tulajdonképpen művészet, csak nem Oscar, hanem bajnoki cím, Nobel díj, vagy embertelen vagyon a jutalma. 😉

Igazából csak arra voltam kíváncsi, hogy neked, nekted változott-e a drafttal kapcsolatos személyes "approach"-otok, vagy továbbra is a projektek nézegetése, vadászgatása nyújt szórakozást. Most már elég sokan elég hosszú ideje nézzük ezt a sportot ahhoz, hogy érdekes lehessen ez ilyen kérdés. Legalábbis nekem az.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
@peterk2005
@tenorx

Szerintem ez nem egy sakkjátszma, amit A-tól Z-ig ki lehet elemezni.

A draft még mindig nem tudomány, hanem művészet az én szememben... továbbra sincs az a mennyiségű adat/analitika mögötte ami kellene... illetve ha van is, az emberi tényező túlságosan nagy.
NBA-ben v NFL-ben nem működik úgy, mint a baseballban (vagy fociban), mert az a baseball

i) egy "izoláltabb" sport egyéni siker szempontjából
ii) nagyobb a minta (minden téren)
iii) kisebb a "szerencse" (sérülések, kap-e vki lehetőséget - ott a minor league pl)
etc

"Vagy pl. az LB poszt. Idén volt két elit prospect, aztán papíron sokáig semmi, aztán egy rakat hasonló, és nevesincs. Mégis rengeteg LB kiment, hiszen szükség van linebackerekre is a ligában. Érdekes utólag megnézni hogy azok a csapatok akik LB-t vittek, hol ugrottak be, és hol lehetett az ahol kihagyták a lehetőséget (papíron volt jó választás, de skippelték), és vajon miért"

Azért mert valamelyik csapatnál, valaki épp betojt vagy esetleg hű maradt az elveihez (csak esetleg másképp, magasabban értékelt valakit.)

i) Ha neked a metódusod azt mondja, hogy XY 3. körös játékos, és elviszed 3. v 4. körben - teljesen oké.
ii) Ha neked a metódusod azt mondja, hogy XY 3. körös játékos, de elviszed TOP 15-ben, valami más okból ... akkor innentől már nincs miről beszélgetni szerintem.

Honnan fogod megmondani mi az igazság, a front office nyilván az i) opciót fogja mondani a nyilvánosságnak, még akkor is ha ii)-ről volt szó 😛

Nyilván a különböző front office-ok tendenciáit lehet elemezni, hogy mi a módszerük/mennyirű hűek hozzá (QB-ért mondjuk feladják az elveiket) - de én úgy gondolom:

1) ha valaki front office-t elemez, akkor abban lesz sikeres, hogy minél jobban meg tudja tippelni az adott évi TOP 100-at - ez a draft analízis (nyilván a Texansnak jól jött volna egy ilyen pofa 😛)

2) ha valaki pedig draftvideót néz, arra tud rámenni, hogy az ő véleménye szerint ki lesz a draft class 100 legjobb játékosa - player analízis

A kettő közt nem tudom milyen irányú és méretű a korreláció + az, hogy te mennyire vagy sikeres a 2. esetben otthon a laptopod képenyője előtt, az már más tészta... és valszeg a FO jobban csinálja nálad..


Szerintem továbbra is a draftvideózás a legizgalmasabb része számomra a dolognak (vagy más draftelemzéseit hallgatni, és mondjuk a saját metódusoddal aztán abból rangsorolni, ha esetleg film studyban nem vagy jó, és csak metódusépítéssek akarsz játszani)

A post-draft analízis engem annyira nem izgat... pláne mondjuk 6-7. kört nézni.
Le merem fogadni, hogy 7. körben sokan inkább más csapatok ellen húznak, és nem BPA alapon... BPA majd jön UDFA-ról.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Szabát idézve gondolom Christian McCaffrey is bizonyára változatosan táplálkozik. 😮
 twitter.com/Panthers/status/1123222088809111553
Soron kívüli dopping ellenőrzés incoming in 3. 2. 1.
iktriad
Sokat és változatosan!

több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 259 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Szabát idézve gondolom Christian McCaffrey is bizonyára változatosan táplálkozik. 😮
 twitter.com/Panthers/status/1123222088809111553
Soron kívüli dopping ellenőrzés incoming in 3. 2. 1.
több mint 5 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Csak egyetérteni tudok veled - én is kicsit "felnőttem" ebből.
Mivel nincs már időm college focit nézni, mint anno 6-7 éve, így a mock draftolás és társai is kimaradnak - de érzem is, hogy nem ismerem annyira a prospecteket, mint régebben. Akkor volt pár, akiknek game tapet nézegettem külön, és egyszerűen érezni lehetett, hogy ki jó, és ki van túlhypeolva.
Akkor a rengeteg cikk meg gametape alapján nagyjából reálisan be is tudtam lőni, hogy ki csúszhat be az első roundba, ki fog kicsúszni stb..
Most már én is inkább azt élvezem, amiket te most leírtál, a sakkjátszma részét.

Plusz 1: Régen kurvára túlértékeltem a draft pickeket, látva, hogy mennyit "sztár" lett óriási bust, illetve, hogy jövőre mindig jön egy újabb, még jobb sztár, már sokban nem tudok hinni.