Detroit Lions

35 feliratkozó

több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Megnéztem hajnalban a meccset, hát nem volt jó.
Nézzük kik segítettek és kik rontottak a megítélésükön.

Pozitívumok:

- a kezdő védelem: tulajdonképpen csak Ngata hiányzott abból a védelemből amit alighanem az első héten a pályán szeretne látni Jim Caldwell. Az első negyedben volt fenn a teljes egység és 9 total yard-on tartották a gyengécske Redskins támadósort. Az már most is látszik, hogy Suh hiányában Teryl Austin sokkal kreatívabb módokat választ az irányító nyomás alatt tartására. Griffin egy pillanatra sem érezhette magát biztonságban (3szor sack-elték), bele is sérült szegény az egyik ilyen szituációba.
RG3 dropped back to pass 8 times. He was hit on six of those plays, had another pass batted down. Mathematician: ONE clean pass play.

Ennek ellenére én továbbra sem vagyok teljesen nyugodt, mert sem a Jets sem a Redskins nem állította komoly feladat elé őket.

- Zach Zenner: egyre inkább eldőlni látszik a Zenner-Winn csata előbbi javára. A meccs második felének egyértelműen legjobb játékosa volt Zenner, aki a héten az első csapatnál is kapott snap-eket edzésen. 59 elkapott és 22 futott yard került a neve mellé és egy TD-t is szerzett, volt olyan drive amit szinte egyedül melózott végig. Az egész csapatban ő jegyezte a legtöbb elkapást, a Lombardi féle offense-ben nagy előnyt jelent ha egy RB többdimenziós és ez nála megvan. A sebességével lehetnek problémák, de lehet, hogy ez csak nekem tűnt kevésnek a monitoron keresztül. Ha a speciális egységben is tud bizonyítani akkor biztos helye lehet a keretben.

- Matthew Stafford: igaz sok időt nem tölthetett a pályán (összesen 2 drive), de továbbra is igazi vezérként viselkedik. Magabiztosan áll a fal mögött, dobásai pontosak (a múlt heti tökéletes mutatók után ma 8 passzából 6 volt sikeres), remek lábmunka, a "hírhedten" csúnya oldalpasszoknak nyoma sincs.
Megatron és Lance Moore nélkül is működött a passzjáték ami jó előjel.

- Dan Orlovsky: Egy másik olyan párharc ami eldőlni látszik. Dan O jól mozgatta a "cseresort", 17 passzából 13 jó volt és 2 TD-t is szerzett (133.9 QBR). Teljesítménye ég és föld riválisához képest.

- Jeremy Ross: ha már a visszahordások nem mennek, megmutatom magam más módon, gondolhatta Jeremy Ross és valóban így is tett. 4 elkapásból szerzett 31 yard-jával és egy TD-al a csapat legjobb WR-e volt.

- Phillip Hunt: a korábbi CFL játékosról kevés szó esett eddig az offseason-ben. A többiek gyengélkedése és sérülése miatt nyílt verseny alakult ki az utolsó DE helyért. Ebben tegnap nagy lépést tett előre. A rendkívül gyors Hunt egy sack-et és két szerelést mutatott be.

Negatívumok:

- sérülések: sajnos három komolynak látszó sérülés is történt a meccsen Lions oldalon. Larry Warford OG, Caraun Reid DT és Jordan Thompson TE is komolynak tűnő térdsérülést szenvedett. Pontos diagnózis még nincs, de sok jóba ne reménykedjünk.

- Ryan Broyles: ha van amit nem értek akkor az az ő mellőzése. Van egy olyan elkapód aki mindent elkap amit felé dobnak és mégsem használod. Most is a negyedik negyedben állt be ami nem túl jó előjel a keretszűkítések előtt. A negyedik negyedben amúgy a három felé tartó labdából mindhármat elkapta, 31 yardot szerezve ezzel a csapatnak.

- Kyle Van Noy: a mérkőzés legrosszabb játékosa és sajnos egyre inkább kijelenthető, hogy egy újabb második körös bust. A passz elleni védekezésről fogalma sincs (a teljesen üres ember helyett a mások által fogott játékoshoz rohan), a futójátékoknál leginkább a kupac tetejére sikerül ráugrani maximum, leginkább csak cammog. Egész meccsen csak a helyét kereste, szánalmas produkciót nyújtott. Maximum az ST játéka tarthatja a csapatban.

- Kellen Moore: számomra sokadszor bizonyította, hogy nem NFL QB. Dobásai pontatlanok (15 yardon kívülre esélytelenül gyenge), tiszta célpontokat nem lát meg, a nyomást nem érzi, méretei nem megfelelőek. Nem is értem miért tartottuk már tavaly is a keretben egész évben, csak elfoglal egy értékes helyet.

- büntetések: ahogy egy külföldi oldal nagyon találóan fogalmazott ez bőven elég volt ahhoz, hogy megfogd a TV-t és kibaszd az ablakon. 9 büntetés 73 yardért, a lehető legrosszabb pillanatokban. Leginkább a támadófal (Lucas, Robinson) "jeleskedett" de Nevin Lawson-nak is volt egy teljesen felesleges late hit-je egy kivédekezett játék után.

- Laken Tomlinson: elég komoly jel volt számára, hogy Warford sérülése után nem ő hanem Taylor Boggs került a pályára. Laken a második egységben kapott szerepet ahol egyből csináltak is róla egy sack-et. Ezután kicsit összeszedte magát és leginkább futójátékoknál mutatott szép dolgokat.

- a csere védelem: remélem nem teszik zsebre amit az edzőktől kapnak meccs után. Gyalázatos produkciót mutattak be minden téren, McCoy és Cousins is fickándozott ellenük. Az ismétlések nélküli Redskins stream nem sokat segített az elemzésben, de borzasztó dolgokat láttam Van Noy mellett Don Carey-től is aki azért mindig a hasznos játékosok közé tartozott.

- a speciális egység: Prater remek idén és Martin punt-jaival sincs gond. Ellenben a visszahordásoknál gyalázatosan dolgozik a csapat. Már a Jets ellen sem működött a dolog és most is csak az utolsó pillanatban sikerült megakadályozni egy punt return TD-t, Roberts 34 yardot nyargalt vele. A mi visszahordásaink továbbra sem hatásosak. Remélem nem süllyedünk idén a Danny Crossman fémjelezte korszak szintjére.

- Larry Webster: a TE-ből konvertált DE volt a legnagyobb titkos reménységem a szezon előtt. Tavaly nagyon bíztatóan mozgott az előszezonban (minden meccsen szerzett sack-et), most azonban teljesen láthatatlan. Lassú, nem jól használja a kezeit, könnyedén elnyomják. Nem gondolnám, hogy bennmarad a legjobb 53-ban.

több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Inside the Den 2.rész:
 www.detroitlions.com/media-center/videos/Inside-the-Den-Lions-Camp-Week-2/f85eca23-eb0d-4225-8213-650c36ff8271
A mi kis saját Hard Knocks-unk 2.része, 11 perc az edzőtáborról, benne a Jets elleni meccs is.

több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Fear Ameer: nem találom a szavakat. Tudom előszezon, tudom egy meccsből ne ítélj, tudom tudom tudom. De ez a gyerek kurva jó lesz.  www.youtube.com/watch?v=QRZn_wVHFXI Elképesztő irányváltások, gyorsul mint a gepárd, lát a pályán és gondolom a sok korábbi fumble miatt extrán figyel a labdára. Ha igazak a hírek, hogy remek elkapó is akkor itt csodákat láthatunk.Bazzani
És valaki még Tevin Colemant preferálta vele szemben a draft előtt... 😊vassadi
Meh....
Én azt tudtam, hogy Abdullah jó lesz, csak azt gondoltam Coleman meg egy igazi igásló lesz a pályán. Mentségemre szolgáljon, hogy a Lions-ba Abdullah-t szerettem volna. Egyébként még azért Coleman karrierjét se húzzuk le a WC-n. 😉

több mint 8 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Csak, hogy kicsit fényezzem magam. 😊
, nyílt terepen pedig jelentsen életveszélyt.
Bazzani
Bazzeg ugyanezt mondták anyámról, amikor bevonták a jogsiját.füligjimmy
A gyors irányváltások is jellemezték?Bazzani
Nem is ez volt az igazi baj, de sose indexelt.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 8 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 590
Fear Ameer: nem találom a szavakat. Tudom előszezon, tudom egy meccsből ne ítélj, tudom tudom tudom. De ez a gyerek kurva jó lesz.  www.youtube.com/watch?v=QRZn_wVHFXI Elképesztő irányváltások, gyorsul mint a gepárd, lát a pályán és gondolom a sok korábbi fumble miatt extrán figyel a labdára. Ha igazak a hírek, hogy remek elkapó is akkor itt csodákat láthatunk.Bazzani
És valaki még Tevin Colemant preferálta vele szemben a draft előtt... 😊
több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Csak, hogy kicsit fényezzem magam. 😊
, nyílt terepen pedig jelentsen életveszélyt.
Bazzani
Bazzeg ugyanezt mondták anyámról, amikor bevonták a jogsiját.füligjimmy
A gyors irányváltások is jellemezték?

több mint 8 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Csak, hogy kicsit fényezzem magam. 😊
, nyílt terepen pedig jelentsen életveszélyt.
Bazzani
Bazzeg ugyanezt mondták anyámról, amikor bevonták a jogsiját.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Írnék pár szót a pénteki meccsről most, hogy végre sikerült gép elé kerülnöm. Nem tudok (nem is lehetne ekkora keretnél még) minden részletről írni, volt pár dolog/játékos amit különösen figyeltem ezekről okoskodok valamit.



- Eric Ebron: az ő szerepe különösen fontos lesz mint 3.számú célpont. A mérkőzésen volt egy szép elkapása, ami hosszabb is lehetett volna mint 13 yard, csak elbotlott a saját lábában. Ez az indok nélküli egyensúlyvesztés korábban is probléma volt nála, reméljük a drop-okkal együtt ez is eltűnik majd idővel. Volt egy említésre méltó blokkja is (Coples volt a szenvedő fél): Észrevehetően komfortosabban mozgott a Lombardi féle offense-ben mint tavaly.

- A Megatron és Tate mögötti (WR) roster helyekért folytatott csata: Fene gondolta volna de Lance Moore remekül illeszkedett a csapatba és akár nagyon hasznos tagja is lehet a támadóegységnek. Szerintem az ő helye is biztos a keretben ha nem történik valami hatalmas csoda. A meccs legjobbja (az idei Matt Willis) Greg Salas volt, 5 elkapás 92 yard 1 TD. Már tavaly is tapasztalhattuk, hogy gyakran az ilyesfajta teljesítmények sem elegek a keretbe kerülésre (pontosan az előbb említett Matt Willis járt ugyanígy), de egy jelentős lépést tett a végső cél elérése érdekében a gyenge edzőtábort produkáló Salas. A többi elkapóra sem lehet panasz. Broyles, Peackock és TJ Jones is produkált remek dolgokat. Jeremy Ross viszont ugyanolyan hasznavehetetlen volt mint tavaly egész évben, nála könnyen kinéz egy cut az utolsó szűkítésnél főleg ha a visszahordók csatáját is elbukja.

- Ha már úgyis szó volt róla akkor nézzük milyen volt a visszahordók csatájának "első fordulója". Négyen kaptak lehetőséget különböző formában. Ross és Abdullah kickoffot míg TJ Jones és Broyles puntot hordott vissza (Jones 3at is). Igazából egy Jones returnt kivéve továbbra sem látszódott semmi fény az alagút végén. Abdullah-nak volt egy Stefan Logan-t megszégyenítő fair catch-e amikor kb 30 yard szabad hely lett volna előtte egy punt után. Remélem csak biztonságból választotta ezt a megoldást. Összegezve egyelőre TJ Jones áll a legjobban, ha elkapásoknál is tud tényező lenni akkor könnyen veszélyt jelenthet Ross roster helyére.

- Támadófal: a Reiff-Ramirez-Swanson-Wraford-Lucas kezdő ötössel vágtunk neki a meccsnek, ez a sor kitűnően játszott. Stafford (majd egy rövid ideig Kellen Moore) komfortosan érezhette magát a zsebben, Abdullah futásainál is remekül csináltak helyet. Külön figyelmet szenteltem Tomlinson játékának, nem panaszkodhatunk rá. Sokat kell még tanulnia de az már most látszik, hogy remek szeme van ahhoz, hogy mindig megtalálja a következő blokkolni való védőjátékost. Nem lennék meglepve ha week1 starter lenne. Kiemelném még Michael Williams-et és Taylor Boggs-ot akik remekül helytálltak a meccs második felében, Williams rengeteget fejlődött tavaly óta.

- Ki lesz a kezdő nickel corner? Erre egyelőre nehéz választ adni, de valószínűleg nem az edzőtábor alatt rengeteg hype-ot kapó Diggs. Egyelőre úgy néz ki, hogy Wilson és Lawson is előtte van a sorban. Viszont ami feltűnt, hogy Seisay elcserélése miatt (meg Carter sérülése miatt is) eléggé vékonyak vagyunk a szélső corner poszton. Seisay amúgy remekül mutatkozott be a Seahawks edzésein, nehogy nagyon megbánjuk még azt a cserét...

- A csereirányítók harca: reménykedjünk, hogy Stafford nem sérül meg. Moore karereje az enyémmel vetekszik (és ez most nem dicséret), labdái úgy mozognak a levegőben, hogy rossz nézni. Illetve gondolom az ellenfél drukkereinek jó, de ez most nem az ő örömükről kéne szóljon. Ha kinéz egy célpontot azon nem változtat, még abban az esetben sem ha máshol teljesen üresen álló játékosaink vannak is. Mozgékonysága rendben van, viszont sokszor túlzottan sokat vár a passzra. Egyszer telibe is verték rendesen, azt hittem fel sem áll belőle. Orlovsky sokkal jobb képet festett magáról a meccsen, most lelkes is volnék vele kapcsolatban, ha nem láttam volna korábban már elégszer pocsékul játszani. Gilbertnek két jó passza volt, belőle többet kellene látni, hogy ítéletet mondjak.

- Stafford: tökéletes volt. Igaz csak egy drive-ot játszott, de le a kalappal. Magabiztos és pontos volt (2/2, 57 yard, 158,3 QBR), reméljük egy jobb fal mögött végre képes arra a teljesítményre amit évek óta várunk. Mindenesetre a fegyverek adottak hozzá.

- A negyedik számú RB kérdése: Zenner vs Winn vs Martin. Ha reálisan nézzük akkor ez leginkább egy kétfős csata (Martin egy PS helyre lehet jó talán) amiben Zenner lépéselőnybe került. Ez a Winn féle 5 futásból elért 3 yard nagyon halovány volt, míg Zenner 15 futásból 55 yardot szorgoskodott össze. Remek érzékkel találja meg a réseket, a közvetítés során Woodhead-hez hasonlították, gondolom az összehasonlítás leginkább a bőrszínnek szólt. Bizakodó vagyok vele kapcsolatban.

- Fear Ameer: nem találom a szavakat. Tudom előszezon, tudom egy meccsből ne ítélj, tudom tudom tudom. De ez a gyerek kurva jó lesz. Elképesztő irányváltások, gyorsul mint a gepárd, lát a pályán és gondolom a sok korábbi fumble miatt extrán figyel a labdára. Ha igazak a hírek, hogy remek elkapó is akkor itt csodákat láthatunk. Nem irigylem az ellenfelek támadó koordinátorait amikor a belőlünk kell majd készülni. Megatron, Tate, Ebron, Abdullah, Bell stb. Ha Lombardi ebből sem hoz ki semmit, akkor tényleg mehet a picsába.
He’s about as quick as Barry Sanders. I'm not saying he's Barry Sanders, but he's got that quickness.Jets coach Todd Bowles on Abdullah


- A védőfal: talán az egész offseason legközpontibb kérdése volt, hogy mi lesz Suh távozása után. Hát ez a meccs sok bizakodásra egyelőre nem ad okot. Látni kellene, hogy Ngata mire képes (állítólag az első hétre felépül, de én ebben nem hiszek) mert anélkül nehéz ítélkezni. Tapp-Walker-Reid-Ansah volt a kezdő és nem igazán sikerült az Ivory vezette földi támadásokat megállítani, mondjuk az a tavalyi alapszakasz meccsen sem igazán sikerült eleinte pedig ott még $uh is a fedélzeten volt. Wright tűnt a leggyengébb láncszemnek, bár őt eleve sem a futás elleni védekezése miatt hoztuk. Reid jobban játszott, egyszer egy bullrush-al úgy borította fel Mangoldot mint egy szalmazsákot és Taylor-al párban össze is hoztak egy sack-et. Akitől sokat vártam de észrevehetetlen maradt az Larry Webster, összesen egy szerelést mutatott be a tavalyi preseason sack mestere. Pozitív irányban Wooton emelkedett ki, a fal szélén és közepén is jól játszott igaz a sokadvonalas OL ellen. Ahogy az amcsik mondják ilyenkor még Vannilla playcall van a védelemben, talán a Jax elleni harmadik meccsen láthatunk majd valamit az agresszívabb playhívásokból.

több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Jim Caldwell said G/C Darren Keyton is dealing with "patellar tendon issue" and won't be back this season.

A Jets ellen remekül játszó (magasan a legjobb PFF értékelést is ő kapta) Taylor Boggs esélyei így jelentősen megnőttek a keretbe kerülésre. A tegnapi edzés után a csapat OL játékosokat tesztelt, nevek még nem szivárogtak ki.

több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Csak, hogy kicsit fényezzem magam. 😊
Ezt írtam Fear Ameer-ról a mock draftomban jópár hónapja:

A Lions drukkerek nagy meglepetésére továbbra sem támadó falember vagy DT játékost jelentenek be, hanem a Lions offense új csodafegyvere érkezik avagy az új "Jahvid Best".
Bell kezdő helye egyelőre biztonságban van hisz pár Lombardi által kamuból elejtett "Riddick több szerepet kap idén" mondaton kívül minden arra utal, hogy viszonylag korán RB húzás fog következni.
Miért pont Abdullah? Szerintem leginkább ő testesíti meg azt amit Mayhew keres egy futójátékosban. Nem feltétlen birkózó termet (a brusztolásra ott van Bell), gyors irányváltások, elkapóként is használható legyen, nyílt terepen pedig jelentsen életveszélyt.
Nem mellesleg korábban KR és PR is volt, ami Ross visszaesése miatt szintén hiányposzt, bár kétlem, hogy összetöretnénk ST-ben.


Az első meccs alapján találtunk egy gyémántot.
És az elkapások utáni mutatványát még nem is láttuk.

több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Jó, hogy Ameer ellopta a showt, de mik a vélemények Zennerről? A statok alapján, azért kapott rendesen lehetőséget. 53-as rosteren rajta lehet negyedik RB-ként?balentin
Ha a hajnali meccs alapján ítélem meg akkor lehet 4. RB, de szerintem PS-os lesz csak.

több mint 8 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Abdullah-ról:
We can’t even tackle that guy. We can’t even touch him. He’s like grasping at air.Teryl Austin

😊Bazzani
stimmt

több mint 8 éve
balentin Dallas Cowboys Michigan State Spartans 281
Jó, hogy Ameer ellopta a showt, de mik a vélemények Zennerről? A statok alapján, azért kapott rendesen lehetőséget. 53-as rosteren rajta lehet negyedik RB-ként?
több mint 8 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Végre foci van. Még ha egyelore csak tét nèlkuli akkor is.

Nálunk a védőfal egyelore romokban. Igaza Ngata sem jatszik.
Az újoncoknak
Meg nagyon kell a
Preseason.
A támadó egység viszont éles volt. Ennél több nehezen derül ki egy egy driveból.

Jöhetnek a cserék hogy bizonyítsanak.

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Jujj a legfontosabbat majdnem kihagytam.
Matt Millen lesz a szakkommentátor a mai meccsen.
"Vicces" döntés a FOX-tól.
Biztos szeretni fogják a helyszínen. 😊 (már ha a helyszínről kommentálnak)

több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
 goingdeep.reblog.hu/deandre-levy---wingwalking-es-lamaeves

Nem szoktam ide konkurens oldalak cikkeit berakni, de ez tényleg érdekes.

több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Gameday!

Még ha csak előszezon, de akkor is. Végre elértünk idáig.
Gondolom egy driveot kap a kezdő. De talán az első két negyed még érdekes lehet jó pár játékos miatt.
Van egy két poszt ahol nagy lehet a harc a depth charton. Es még ha nincs is komolysága egy ilyen meccsnek azert jó újra a csapatunkat látni.topmodell
Inkább azt mondanám, hogy messzemenő következtetéseket nem kell levonni, de azért a töltelék játékosok igenis komolyan veszik. Én megnézem hajnalban, szerencsére kb vége mire mennem kell melóba. Másnem elkések. 😀😀

Egy emlékezetes jelenet két évvel ezelőttről pont a Jets ellen:
 www.nfl.com/videos/nfl-cant-miss-plays/0ap2000000228369/Pre-WK-1-Can-t-Miss-Play-Question-Ansah-d

több mint 8 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Gameday!

Még ha csak előszezon, de akkor is. Végre elértünk idáig.
Gondolom egy driveot kap a kezdő. De talán az első két negyed még érdekes lehet jó pár játékos miatt.
Van egy két poszt ahol nagy lehet a harc a depth charton. Es még ha nincs is komolysága egy ilyen meccsnek azert jó újra a csapatunkat látni.

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Abdullah-ról:
We can’t even tackle that guy. We can’t even touch him. He’s like grasping at air.Teryl Austin

😊

Passzok a TC első hete után (off-def drills):
Matthew Stafford 57-82 (69.5), K Moore 26-40, D Orlovsky 19-32, G Gilbert 3-4

több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Training Camp Day 6 (Mock Game)


- Golden Tate egy egészen egyedi (és szörnyű) maszkot viselt a sisak alatt.


- Az irányítók (tavalyhoz hasonlóan) egy újrahasznosított anyagból készült zöld mezben léptek pályára.


- A felállásokból lehet következtetni arra, hogy jelenleg miképpen is állnak bizonyos posztokon a kezdő helyekért folytatott harcok. Érdekesebb kezdők: Lucas RT, Wilson NCB, Bynes (Levy helyén) OLB, Walker és Reid a két DT, Kellen Moore a SWR, Larry Webster DE, Ross a returner.


- A kezdő offense több alkalommal is utat talált az endzone-ba. Az első drive-ban Stafford 9 jó passzal jelentkezett (10-átadásból), ezek közül Ebron négyet kapott el köztük a záró 7 yardos TD-t is. Egy másik akciójukat egy 15 yardos Megatron TD (Crezdon Butler mellett) zárta le.


- Rashean Mathis remek napot zárt, pedig legtöbbször Megatron-al állt fel szembe. A legszebb megmozdulása az volt amikor egy mély passzt ütött ki Johnson kezei közül.


- A kicker posztért nincs igazán nagy verseny, Matt Prater ma is remek volt. Többek között egy 65 yardost is bevert. o_o


- Andrew Peacock WR a tavalyihoz hasonlóan idén is remek edzőtábort csinál, több remek elkapása is volt. Az UDFA Vernon Johnson-ról (WR) is remek hírek érkeznek.


- Kyle Van Noy végre egy jól sikerült napot zárt passzvédekezés terén, eddig nem érkeztek róla jó hírek ezügyben. A TE Thompson elöl ütött le egy labdát és volt másik is labda amibe beleért.


- Ha Phillip Hunt folytatja ezt a remek teljesítményt amit eddig nyújt könnyen az 53-as rosteren találhatja magát.

- A helyszíni vélemények szerint Matthew Stafford sérülése esetén lehúzhatjuk a rolót olyan gyengén teljesít a többi irányító.

több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Training Camp Day 5


- Hiányzók: Ngata DT, Carter CB, Bell RB, Waddle OT, JonesDE, Levy LB, Fauria TE, Ausberry TE
Waddle és Bell már elég komoly munkát végez szerencsére és a többiek sérülése sem tűnik komolynak.


- Michael Williams (a korábbi hetedik körös pick akit TE-ből képeztünk át OT-é) edzett az első csapatnál RT poszton. Nem igazán lehet tudni, hogy ezzel akarják Cornelius Lucas-t motiválni (aki egyelőre az egyértelmű kezdő a poszton Waddle sérülése miatt) vagy Williams teljesítménye volt ennyire jó a héten. Mindenesetre elég jól mozgott a gyakorlások során. Érdekes lesz látni a fejleményeket amikor Waddle (reméljük) hamarosan visszatér.
A pénteki kezdő OL amúgy így nézett ki: Reiff, Ramirez, Swanson, Warford, Williams. A második egység pedig: Cornelius Lucas, Darren Keyton, Taylor Boggs, Laken Tomlinson, Corey Robinson.


- Devin Taylor sokkal jobban mozog mint tavaly. A méretei mindig is lenyűgözőek voltak, de idén valahogy sokkal jobban kapja el a snap pillanatát. Többször verte egy az egyben Corey Robinson-t. A csapat a fal belsejében és szélén is használja.

- Nevin Lawson gyakorolt az első csapatban a nickel corner poszton, Diggs a második míg Wilson a harmadik egységben szerepelt.


- Ha egy igazi "under the radar" játékost akarunk keresni a csapatban akkor a center Taylor Boggs lehet az emberünk, aki rendre jól szerepel az egy egy elleni gyakorlatokban.

-Volt két támadók a védők elleni játék is.
Az elsőben az offense a saját 30 yardosáról indult, másfél perc alatt kellett időkérés nélkül TD-t csinálni. Az első számú támadóalakulat egy szép Ebron elkapással a 10 yardoson belülre jutott de ott lejárt az idő. A második és harmadik számú offense egység sem járt sikerrel.
A másodikban a saját negyvenes vonalról kellett pontszerző területre eljutni 50mp alatt. Az első egység egy hosszú FG pozícióig jutott, amit a csere kicker Kyle Bryndza kihagyott. A második és harmadik egység a félpályát sem lépte át, sack-ek és büntetések nyírták ki a drive-ot.
Láthatóan a védők sokkal előrébb járnak a felkészülésben mint a támadók, de az edzések ezen szakaszában ez természetes.


- A nap játékát TJ Jones hajtotta végre aki Kellen Moore passzát húzta be Ethen Davis CB és Isaiah Johnson S között felugrásból. Éles meccsen ezt aligha úszta volna meg komoly ütés nélkül.


- Az eddig remekül szereplő Eric Ebron két csúnya drop-al keserítette a drukkereket. Pettigrew viszont remek napot zárt, több remek elkapása is volt "forgalmasabb" részén a pályának.

több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
 www.detroitlions.com/media-center/videos/Inside-the-Den-Lions-Camp-Week-1/379e9be7-1fba-494b-800b-5fd321606e3c
Egy tízperces videó a TC első hetéről.
Örülök neki, hogy végre már nálunk is csinálnak ilyeneket, eddig nem volt jellemző.

több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Training Camp Day 4
Az egynapos kitérő után a csapat visszatért az Allen Parkba.


Highlights:
 www.detroitlions.com/media-center/videos/2015-Training-Camp-Day-4-Highlights/460231bd-721c-427d-bffd-d83d77d3a03c

-Sérülések: a korábbi hiányzókhoz csatlakozott a friss szerződést aláíró DeAndre Levy, aki elméletileg csak egy nagyon kis sérülést szenvedett az előző edzésen. A bokaficam miatt hiányzó Alex Carter csak kocogott az oldalvonal mellett, viszont LaAdrian Waddle nagyon közel van a visszatéréshez. BigJoe Fauria megsérült az edzés elején, ki is hagyta a gyakorlás további részét.

- Az idei hetedik körös pick Corey Robinson (OT) számára az idei célkitűzés egy 53-as rosterhely elcsípése lehet. Ezért leginkább Michael Williams-el és Xavier Proctor-al kell majd megharcolnia. Ennek érdekében csütörtökön jelentős lépéseket sikerült tennie. Az egy egy elleni periódusban Phillip Hunt és Larry Webster ellen is megnyerte a párharcait. A 4.OT fontossága kicsit alábecsült dolog, de a tavalyi szezon alapján elmondhatjuk, hogy pillanatok alatt aktív szereplője lehet valaki a csapatnak sérülések miatt.

- Ameer Abdullah-t nem győzik dicsérni. Egyre több szerepet kap az első csapatban (Bell visszatérése után azért ez alighanem kevesebb lesz), remek irányváltásaival és erejével minden nap elkápráztatja a nézőket. A visszahordók csatájában is jelenleg ő a leginkább esélyes, ezen a napon is övé volt a nap return-je. Nagy kérdés, hogy a pass protection-ben mire lesz képes.


- Levy sérülése okán Josh Bynes kapott jelentős szerepet (Tulloch és Whitehead oldalán) az első csapatban. Igazán említésre méltó dolgokat nem produkált az edzésen, de az a tény, hogy ő kapta Levy snap-jeit jelentős lehet a keretbe kerülés szempontjából. Főleg, hogy a speciális egységben is komoly szerepet kap nap mint nap.

- Kyle Van Noy produkálta a nap játékát. A másodéve játékos egy 11 a 11 elleni játéknál sack-elte Stafford-ot. Egy fake futójáték után az irányító kimozgott a zsebből, a SAM LB helyről induló Van Noy nem dőlt be a cselnek és végig követte az irányítót, majd sack-elte is.


- Josh Wilson (aki egyébként kellemes meglepetés a slot corner poszton) is próbálkozott a returner egységnél.

több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Training Camp Day 3

A csapat szerdán tartotta meg az első olyan gyakorlását amin felkerültek a védőfelszerelések is. Az edzést egy gimnáziumban tartották (Novi High School), ahol 7200 néző volt jelen.
Továbbra is az első két napon hiányzó ötös került fel az edzést kihagyók listájára (Jones DE, Ngata DT, Carter CB, Waddle RT, Bell RB).
Highlights:
 www.detroitlions.com/media-center/videos/2015-Training-Camp-Day-3-Highlights/adc587bf-40ec-4f1c-9cbb-b8f14b550417


- Riley Reiff-nek remek napja volt. Az OL-DL egymás elleni drillek során kétszer találkozott Ansah-val és mindkétszer remekül tartotta meg a csapat legjobb passrusherét.


- Laken Tomlinson egyre több snap-et kap az első csapatnál és Caldwell szerint szépen araszol előre a kezdőcsapat felé. Ezt a csatát az LG posztért a csapat szeretné mihamarabb eldönteni, hogy legyen ideje összeszokni az egységnek.


- Stephen Tulloch továbbra is gyorsnak tűnik. Számára különlegesen érdekes volt ez a nap mivel majdnem egy éve nem vett részt védőfelszereléses edzésen/meccsen. Az első benyomások alapján nem kopott semmit a robbanékonysága a sérülés hatására. Az edzés első igazán nagy "big hit"-jét is ő vitte be, Theo Riddick volt a szenvedő alany.

- Matt Prater is remek napot zárt. Ez volt az első edzés ahol komolyabb field goal gyakorlás volt. Prater 10/10-el zárt 39-40 yardos távolságból. Elmondta, hogy nagyon szeretett újra nagy tömeg előtt gyakorolni, ez mindig nagyon ösztönzi őt.


- A Stafford-Johnson connection továbbra is remekül működik, ennek eredményeképpen született meg a nap játéka is, melynek Josh Wilson és Abdul-Quddus volt az elszenvedő alanya.
Play of the day:
 www.detroitlions.com/media-center/videos/2015-Training-Camp-Play-of-the-Day/c13e4954-9ed0-4f97-b658-8dde2143f08f


- Darryl Tapp jól dolgozott az első pár napban. Jason Jones sérülése miatt leginkább az első csapatban kapott helyet. Kétszer is szépen megverte Lucas-t (aki Waddle sérülése miatt a kezdő RT poszton gyakorol az első nap óta) a gyakorlatok során.


- Tyrunn Walker (aki Caraun Reid-el alkotta a kezdő DT párt) remek csatákat vív Warford-al, harcuk döntetlennel zárult.

több mint 8 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 082 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Pár adat a Levy szerződés margójára:


-Lions LB DeAndre Levy was the only NFL player to play 100% of his team's defensive snaps in 2014.
-Led the league in solo tackles last year (117). Most INT by a LB over last two seasons (7).
-Led #Lions in tackles since joining them in 2009 (608). Has 2nd most tackles out of entire 2009 draft class.


Levy said he's happy to be the highest paid non pass rushing OLB in the league, but realizes Lavonte David is up next, probably tops it.
Levy said the first thing he's gonna buy with his signing bonus is 2 solid gold food dishes for his dog.


A little disappointed. I was hoping Levy's contract was for 1543251258 years.Lions fan

😊Bazzani
Csak az a fránya mez nem az igazi. 😀
Nagyon bírom a játékát! 2 meccset kivéve idénre is hasonló szezont kívánok neki.


Liverpool Fc fan