Los Angeles Chargers
20 feliratkozó
több mint 7 éve
PFF tegnap publikált egy Mock Draftot, ez jutott nekünk:28. Los Angeles Chargers – C Tyler Biadasz, Wisconsin
Biadasz can play multiple positions on the interior and he’s an excellent all-around center, grading at 80.9 overall this season.
több mint 7 éve
Egy érdekes kérdés kör, hogy miért is gyengébb a secondarynk, mint tavaly. Vagy inkább fogalmazzunk úgy, hogy miért nincs annyi labdaszerzés. Leginkább három okra lehet ezt visszavezetni.Az első és legfontosabb elég egyértelmű, Bosa hiánya. Pass rush-ban legerősebb védőnk sérülése megnehezíti a secondary dolgát, több ideje van az elkapóknak elszakadni, az irányítónak is jobban szétnézni. Ennek leginkább Trevor Williams issza meg a levét, akit gyakran megégetnek a siettetés hiányában. Ez viszont reméljük hamarosan megoldódik.
A második talán meglepő lesz, Tre Boston távozása. Sokan támadják Haywardot, hogy mennyivel gyengébb, mint tavaly. Ami nem teljesen igaz, nagyobb részben megcsinálja azt amit tavaly a top elkapók ellen. Csak amíg tavaly ott volt Boston amikor a QB egy tökéletes passz dobott az ellenfél WR-e felé, és biztosított, idén ez Addae feladata lenne. De ő ebben nem jó. Hámész érkezésével, Addae-t ki kellett mozdítani a komfort zónájából, és olyan dolgokat kellene megcsinálnia amiben nem jó. Nem egy coverageben erős safety. Ha blitzről van szó, az irányító kergetéséről, a futás megállításáról akkor átlagon felüli, viszont abban a feladatkörben amit tavaly Boston látott el abban gyengébb.
A harmadik az a LB sor besegítése. Liga szinten is a gyengébb pass elleni LB sorok közé tartozunk idén. Ez 2 dologra vezethető vissza. Korey Toomer remekelt ebben tavaly, viszont ő távozott a csapattól. Kyzir White ennek a feladatnak a betöltésére lett draftolva, és amikor játszott szépen megoldotta. De sokat sérült, hiányában Jatavis Brown-al próbáljuk betölteni ezt a szerepet, de neki ez sem tartozik az erősségei közé, Emanuel meg még rosszabb benne. A másik pedig itt is a pass-rush hiánya tavalyhoz képest.
Összességében nem rossz ez a secondary, de tény, hogy TO mutatónk tavaly jobb volt, viszont minden másban majdnem ott vagyunk , mint egy éve. Ezek leginkább Bosa sérülésének tudható be. Reméljük hamarosan felépül és láthatjuk a pályán a csapat 2. legjobb DEét.
több mint 7 éve
Benjit ha cseréljük inkább játékosra tegyük szvsz, egy hasonló kaliberű ember mint ő jó jönne még a front7-be, ott azért vannak mélységi problémák.

Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
Egy eltérő vélemény Derwin James használatáról: Valóban a legjobban használjuk-e a legtöbb szituációban? Mert bár az NFL talán legjobb TE elleni védője, és ha pl egy Travis Kelce-t vesz ki egész meccsre a játékból az nagyon jó. De azzal, hogy folyamatosan a TE nyakában lóg az magával hordozza azt is, hogy máshol nem lehet. És hát amit legjobban szeretünk James játékában, az az amikor szabadon roamol. Egy Kelce szintű TE-nél valószínűleg megéri, de egy Luke Stocker-re is jó ötlet ez ?www.youtube.com/watch?v=Iew8HsIAgug
több mint 7 éve
Érdekes felvetéssel futottam szembe. Elég sok WR sérül van most a ligában, több csapat is keres olcsó értelmezhető elkapót. Október 30.a közeledik. Travis Benjamin fizetése a játékához képest nagyon magas, jövőre úgy is lejár a szerződése és nem valószínű, hogy megtartanánk. Nem-e kéne egy harmadik napos draft pickért elcserélni. Vagy most nagyon küzdünk a SB-ért és ilyenkor még egy wr4 egyedi skillsettel jobban jön, mint mondjuk egy 5. körös pick ?
több mint 7 éve
Mi fán terem a Chargers offense?Az ismertetőt némi történeti áttekintéssel kell indítani, hogy az idei kiváló teljesítményt képbe tudjuk helyezni. Philip Rivers és Ken Whisenhunt együttműködésének a csúcséve 2013 volt. A frissen kinevezett HC, Mike McCoy teljesen szabad kezet adott az OC Whizardnak abban, hogy mit kezd a támadósorral. Whiz nem tabula rasa-ban gondolkodott, bizonyos játékokat, amiket kedvelt Rivers és belefértek az új koncepcióba meghagyott az Air Turnerből az új playbookban is. A koncepció esszenciája az volt, hogy ball control offense-t fogunk játszani, korai downokon futunk, majd 2. ill. 3. és menedzselhető marad Riversnek. A passzjátékokban a rövid- ill. középhosszú keresztirányú route-ok dominálnak, Rivers kitűnő ball placementben, így lesz YAC gazdagon és nem is kell az OL-nek olyan sokáig tartania, mint a korábbi rendszer idején. Ettől még persze kell a stabil játék az OL-től, ezért érkezett is pozíciós edzőnek a szakmai egyik legjobbika, Joe D'Alessandris. Joe D össze is rakott egy klasszikus mauler power blocking falat, ami mögött Ryan Mathews 4.4-es átlaggal 1255 yardot és 6 TD-t futott. A dolog működött, csak a Drew Brees vezette Saintsnél volt többet a labda az alapszakaszban és a 3. és rövidek miatt a Chargersé volt a liga legjobb 3rd down offense-e. Egyszerűen annyi hosszú drive-ot vezetett a csapat, hogy nem volt olyan védelem, amelyik 4. negyedre ne a seggén vegye a levegőt. Rivers 105.5-ös QB ratinggel passzolt 4478 yardot.
Mike McCoy kirúgása után tavaly Anthony Lynn került a főedzői székbe, aki nem volt ennyire megengedő, mint elődje. Lynn alapfilozófiája a ground & poundból ered, de Air Coryell-szerűen vertikális passzjátékra van szükség szerinte ahhoz, hogy legyen elég hely futni, ne helyezkedhessen mindenki a boxba. Az előző idény sikertelenségének egyik oka az volt szerintem, hogy a szezon első felében nem igazán lelte meg a támadósor az identitását, időbe tellett mire Lynn és Whisenhunt összehozott egy rendszert, ami mindkettőjük filozófiájába belefér és még illik is a kerethez.
Mivel mindketten run first offense-t akartak így ebben nem volt vita az idei playbook megalkotása során. Idén, ami igazán megy a Chargersnek az a szélső futás, 25 futott first downnal vezetjük a ligát úgy, hogy az OL csak a 27. legjobb munkát végzi belső futásoknál, egyszerűen a két guard nem elég jó ehhez. Szélső futásoknál viszont akár Culkin akár Green van bent (pláne ha dupla TE-s felállásnál bent vannak mindketten) némi túlzással plusz OT-ként funkcionál, ráadásul eligible recieverekről beszélünk. Érdekes kérdés egyébként, hogy eredetileg is ez volt a terv vagy Hunter Henry sérülése után változtattak az edzők (Henry sem jön zavarba blokkolásnál), elvégre nem volt elkapásban kiemelkedő tight end a rosteren, Gates csak az alapszakasz kezdete előtt tért vissza a csapathoz. Az alábbi vidiben érdemes nézni 0:24-től, hogy hogyan takarít Green Ekelernek egy sweepnél.
www.youtube.com/watch?v=zV_nfsrs4E0
Ha már Ekeler, a másodéves UDFA tökéletes change of pace opció lett, ideális gadget player, ő viszi tovább a csapatban a Darren Sproles - Danny Woodhead vonalat. A feature back Melvin Gordon, akiről nem véletlen mondogatják már, hogy ő a szegény ember Le'Veon Bellje, a játék minden elemében van hozzáadott értéke. Én pl. álmomban nem gondoltam volna, hogy annyira jó játékossá fejlődik elkapásban, mint amilyen.
Az edzők sikeresen vegyítették a 2 filozófia passzjátékbeli elképzeléseit. Bőven megvan a vertikális játék (idei Tyrell Williams highlightra érdemes rákeresni), Riversnek még mindig ágyúkarja van, de Keenan Allennel és Mike Williamsszel a fedélzeten bőven megvan a slantekre, hookokra, comebackekre is a személyzet. Alapvetően az egész WR-corp nagyon jó: Allen TOP10 elkapó a ligában (ha elit sebessége lenne, akkor nem lenne gyenge pontja), a 2 Williams meg Benjamin is olyan játékos, aki nem 1 csapatban egyértelmű WR2 lehetne.
A támadófalról is érdemes bővebben beszélni, ahogy mondtam a 2 guard (leginkább Feeney) az O gyengepontja, elsősorban miattuk van az, hogy a tackle-ök közötti futás nem igazán megy. Okung hozza a tőle megszokott színvonalat (nála ugye az egészség szokott kérdéses lenni), RT-ben mind Big Joe mind Tevi hoz egy jó átlagot (épp ezért gondolom, hogy Barksdale cap casualty lesz az offszezonban). Az igazi előrelépést Mike Pouncey leigazolása hozta. Gyanítom nem véletlen, hogy Riversnek a 2013-as csúcsévében volt utoljára Pro Bowler centere Nick Hardwick személyében és azt a szintet eddig az évig nem sikerült megismételnie, közben akkora "klasszisoktól" kapta a snapet mint Rich Ohrnberger, Trevor Robinson vagy Spencer Pulley. Hogy mennyit számít egy PB cenya kiesése, arról érdemes megnézni néhány felvételt pl. az Alex Mack nélküli Browns OL teljesítményéről vagy idén bekapcsolni egy Cowboys meccset, ahol ordít Frederick hiánya. Egy klasszis center azért kell Rivers mellé, mert Fülöpünk pre-snap readje TOP3 a ligában, nagyon sok mindent kiszúr, de ha a C nem elég jó ahhoz, hogy az áthívásokat, a meglátott kulcsokat kezelje a line of scrimmage-en, akkor a QB is csak félkarú óriás.
Végezetül még némi videós anyag, Bernie Kosar elemez 2 playt, az elsőnél érdemes figyelni hogy mennyire jól tart az OL, illetve, hogy Rivers milyen szépen megy végig a progressionökön és hogy veri át a szemével a zónázó CB-t. A másodiknál meg a Lynn-féle filozófia érvényesül, ment a futás, így volt lehetőség a play actionre, a play designer nagyon jól kombinálta a route-okat, így megnyílt terület Mike Williamsnek.
www.youtube.com/watch?v=PajSyXIRGz4
Szerkesztette: empty taxi

Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
Dec. 22. The Baltimore Ravens at the Los Angeles Chargers tilt will follow at 8:20 p.m.Ez jó hír. Így szinte tuti TV-s meccs.
Real Madrid & Boston Celtics & Los Angeles Dodgers
We are just the Ravens!
több mint 7 éve
Ha már guard, Forrest Lamp-el mi van, nem lehet róla olvasni semmit. Nem egészséges teljesen vagy rosszabb lenne edzéseken, mint Feeney ?Ugye hátrányból kezdte a TC-t (nem volt 100%-os állapotban, csúszott vmennyit a rehabja), és az OL a belső futásokat leszámítva jól dolgozik ebben az idényben, lehet nem akarják megbontani az egységet, mondván h az elmúlt években jóval szarabb volt a helyzet, ne bolygassuk, elvégre nem csak jobb lehet a dolog hanem rosszabb is.
Sixo
Amit még nem értek h Feeney miért LG-t játszik miközben egész egyetemi pályafutása alatt RG volt (fun fact h Schofielddel középsuliban is csapattársak voltak).
Mindenesetre én az idény előtt aláírtam volna ezt az OL-teljesítményt.

Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
Ha már guard, Forrest Lamp-el mi van, nem lehet róla olvasni semmit. Nem egészséges teljesen vagy rosszabb lenne edzéseken, mint Feeney ?
több mint 7 éve
CB-ért nem cserélnék, darabra és minőségre is megvagyunk, ink a front7-be vagy egy elkapó tight endért, de oda se létszükséglet.Tervezek egyébként a héten írni egy hosszabbat az idei offense-ről, elöljáróban csak annyit h csak azért nem tökéletes a rendszer, mert a 2 guard gyenge-közepes szint.

Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
Új mottója a csapatnak Melvin Ingramtől(?): "Bolt Gang or Don’t Bang"Felröppentek a szurkolók között a kérdés, hogy nem-e kéne bejelentkeznünk PP-ért. A üzletbe belevonnánk jelenlegi játékosokat, pl Verret + egy magas pick, vagy Tervor Williams + egy magas pick. De minden esetben ott van a legnagyobb a probléma, hogy nem nagyon van cap helyünk rá.
Rivers az elmúlt 3 héten tökéletes passer rating-el dobál hosszú labdákat.
Szerkesztette: Sixo
több mint 7 éve
twitter.com/i/status/1054749648101957632Ez se kutya de ez az all-time kedvenc: www.youtube.com/watch?v=PbhEoaPYXZQ
gabokocka

Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 7 éve
Amúgy az volt az érzésem a meccs után, meg több helyen is olvastam, hogy a tavalyi, meg úgy nagyjából az eddigi Chargers ezt a meccset simán elveszítette volna. Remélhetőleg el tudunk mozdulni a chokerség felől.
több mint 7 éve
Chargers snap counts Week 7 vs. Titans, OFF: P Rivers 44, R Okung 44, M Schofield 44, D Feeney 44, M Pouncey 44, A Ekeler 42, K Allen 40, T Williams 36, S Tevi 34, V Green 32, M Williams 30, A Gates 13, J Barksdale 12, S Culkin 11, J Jackson 11, T Benjamin 5, D Watt 3, G Davis 1.Chargers snap counts Week 7 vs. Titans, DEF: J Addae 71, D James 70, C Hayward 70, M Ingram 63, T Williams 62, D Perryman 58, D King 47, D Philon 47, D Square 44, B Mebane 42, A Phillips 40, J Brown 37, C Liuget 33, I Rochell 29, K Emanuel 24, J Jones 15, R Jenkins 9, M Davis 8, C Landrum 8, U Nwosu 4.
több mint 7 éve
MNF-et nézve, faszért nem mozdultunk rá Tavecchiora amint kidobta a Raiders.
több mint 7 éve
Tok vicces, hogy az egyik oldalon azt irjak, Bosa meg csak nem is edzett, nem is nyilvanitottak egeszsegesnek a Chargers orvosai, sot, mashol arrol irnak, hogy emberunk azt mondja, konkretan a bokaja instabil, es nem tul pozitiv, ehhez kepest Schefter tegnap irta, hogy november negyediken, a Seahawks ellen szinte biztosan jatszik.
több mint 7 éve
Nem néztem utána, de ha nem csalnak az emlékeim, akkor kezdtünk 5-2-vel utoljára, amikor még LT játszott 😊2014-ben kezdtünk 5-2-vel, annak lett a vége 9-7 és no PO.
Chargers LT

Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
Nem néztem utána, de ha nem csalnak az emlékeim, akkor kezdtünk 5-2-vel utoljára, amikor még LT játszott 😊Minden esetre ez ma eddig a legfontosabb győzelem volt az évben. AFC csapat ellen végre nem szívunk a végén és megmaradnak a PO esélyek.
Felgyógyulhat az OL és remélhetőleg mindenki. A kövi meccseket hozni kell, hogy 9-2 legyen a nehéz december előtt.
"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 7 éve
Jókor jön a bye week, elszaporodtak a fontos sérültek. Reméljük a szünet után vissza tud a nagy részük jönni.
több mint 7 éve
Ez kicsit gyászos volt Gordon nélkül. 5-2 azért adja így a bye week-re mindenesetre. 😊

