New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Vollmerről tud valaki valamit? A második félidőben nem játszott a Bucs ellen. Burkus
"sprained foot"
több mint 10 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 824 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
Kincstári optimizmusért látogass más topik-ba, a Pats-topik a pesszimisták gyűjtőhelye.😊tomi-tomi
A elsősorban a védelmet illetően nagyon jó elemzés, teljesen egyetértek vele. Már mindenki elfelejtette, amikor BB kínjában Edelman-t küldte be CB-t játszani, annnyira nem volt sehol a secondary... Ez a védelem most kifejezetten jól össze van rakva, Wilfork nyerhetné vissza régi formáját még. A depth nincs meg, ez az egyetlen komoly kockázat. Megnéztem a Bills-Jets meccs összefoglalóját, Geno Smith olyan két 70 yard körüli passzt hintett Holmesnak és még valakinek, hogy csak nézte - a szezon előtt feldicsért - Bill sec... Ez ellenünk fel sem merült. Az elmúlt években egy ilyen védelemért tette minden szurkoló össze a kezét. Valahol legutóbb Chandler Jones játékáról olvastam egy amerikai elemzést, ami - nincs rá jobb kifejezés - ömlengő volt.

Az offense-t illetően is egyetértek, alapvetően azzal, hogy megvan a potenciál és mostani szitu szerencse is lehet, mert ha Brady rákényszerül(t), hogy keresse és megtalálja az összhangot a két újonc elkapóval, akkor a Gronk és Amendola visszatérése után ugyanúgy tudja támadni a védelmet mélységben, illetve szélességében, ahogy a pálya közepén. (A Gronkandez+Wes felállással nekem az volt a legnagyobb bajom anno, hogy a pálya közepén játszottunk és ha azt valaki jól levédekezte, akkor megfogta a csapatot.) Bolden már most mutatta, hogy reális alternatíva Vereen szerepkörére, 49+51 yardja nagy teljesítmény volt.

Ha elkerülnek a sérülések - a védelemben is - akkor nagyon jól összeérhet a csapat a szezon végére. 2007-ben is az volt a baj, hogy már az elején bitang jól kezdtünk és a végére kifulladt a társaság. Verjék meg a Miami-t az alapszakaszban kétszer - hogy ne legyen vita a rájátszásról - menjenek be a PO-ba és ott pörögjenek fel nagyon.

Vollmerről tud valaki valamit? A második félidőben nem játszott a Bucs ellen. Freeman meg belebukott a meccsbe...
több mint 10 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Szerintem a kiinduló értékelésed téves, peterk. Szó nem volt totál reboot-ról tavasszal. Ez az Off. nem 3-4 WR-es felállásokkal operált. Három évvel ezelőtt lőttünk dupla TE-et - beváltak, szerződtetve 201sokig, két évvel ezelőtt dupla RB - beváltak. Tavaly Welker franchise tag+Lloyd, egy évvel elhalasztva a WR frissítés, helyette a védelem turbózása. Idén úgy vonultak edzőtáborba, hogy a passzjáték kezdőötöse: Gronk-Hernandez-Amendolea-Vereen-TC győztes WR. Ebből a 2. meccsre maradt egy! Aki szükségképpen új a Pats-ben, konkrétan az UDFA Thompkins. Vedd el Brees-től a Graham-Colston-Moore-Sproles négyest, s várd azt, hogy csak csikorogva haladjanak. Nem beszélve arról, hogy Rex ellen kellett alkotni rövid héten, ami normál üzemmódban sem könnyű játék.

Kicseréltük a slot WR-t, pont ez nem okozott semmi fennakadást. Még Amendola sérülésével együtt sem, ugyanis erre is megvan az ember. Csak éppen eltűnt az alapfelállásunk, hirtelen két WR-t kell beépíteni ebbe a híresen-hírhedten precíziós gépezetbe. Nincs blokkoló-elkapó TE-ünk, a Jets ellen nem volt passzba bevonható RB-ünk. A Tampa ellen (érdekes eddig ez egy ütős kis védelemnek számított) már kezdett összeállni a kép; csak felrajzoltak 150+ yard-ot futásban, ha Brady-nek szólnak, hogy most már van miért 30 yard-nál messzebb is sasolni, akkor lett volna-lesz még itt meglepődés.

Szóval, tudatos, fokozatos (stratégiai) fejlesztés folyt itt az elmúlt években. BJGE FA piacra kiengedve, Ridley felkészítve, Woodhead-Vereen ugyanez, Welker helyett Amendola-Edelmann. Fiatalabb, olcsóbb és legalább akkora potenciálú szereplőket illesztettek be a támadójátékba. Arra nem készülhetsz, hogy Hernandez lövöldözni fog, hogy Vereen az első meccs első játékában eltöri a csuklóját, az előszezonban jól teljesítő (ezért végig az első csapattal edző) vészmegoldás flex TE-ed kiesik. A passzjátékunkból éppen csak a TE-ek és RB-ek hiányoznak. Próbálj meg így hatékonyan megjátszani két újonc WR-t.

Btw egy nagy haszna biztosan van ennek a három-öt hétnek, Dobson-t és Thompkins-t sokkal intenzívebben kénytelen használni Brady, összhangban már most ott tartanak, mint tavaly Lloyd, s még hol van a vége. Itt nem pusztán Gronk visszatéréséről van szó, a komplett támadó stratégiád helyreállításáról, a normálishoz közelítő passz elosztás megvalósításáról stb.
Ami még eszembe jutott, tavaly a Cards ellen Hernandez sérülése (egy ember kiesése) után ledobta a szíjat a Pats Off. Ennyit arról, hogy mennyire volt megalapozott elvárásod, hogy csak akadozzon a gépezet.

A védelemről is egy pár szót. Idei mantra: újonc és béna irányítók ellen könnyű. Egyrészt tavaly az volt a Pats Def-ről a vélemény, hogy bárkiből ProBowler irányítót faragnak, másrészt ez a három csapat egyébként csak húsz pontot átlagolt, a Pats ellen meg tizenegyet. Senki nem hajlandó észrevenni, hogy tavaly idény közepe óta ez egy teljesen más társaság és idén csak tovább fejlődtek. A - jogosan - egekig magasztalt Saints Def 14 ponton tartotta a Tampát; milyen faszák. A Pats három (OK, hat) pontja: de béna ez a Tampa Off.

Négy dologban is előrébb vannak. Összeszokottság, a tavaly év végi kezdőből 10 most is kezd. Ez a Pats védelmi sémájában felbecsülhetetlen. Kelly sokkal jobb, mint Love/Deaderick. A Sec depth javult, mondjuk, volt honnan. Cole helyett Ryan a 4. CB és Ebner helyett Harmon a 4. S (aki úgy játszik, mint egy 2.-3. körös S), Gregory-t megtanították tackle-t csinálni. A LB sor variálhatóbb, Collins egyre több snap-et kap. (Volt egy elemzés, a Jets ellen 10 különböző front seven-nel játszottak.)

A Miami kétségtelenül nagyon sokat mutat. Tavaly - többek között - a Bills kezdte így az évet. Azzal az OL-nal én nem szőnék vérmes álmokat, Tannehill bírja a nyomást, de meccsenként 4-5 sack nem túl perspektivikus.

Kincstári optimizmusért látogass más topik-ba, a Pats-topik a pesszimisták gyűjtőhelye.😊

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Ne mondj már nekem ilyent, úgysem hiszem el. 😊 Annál az offense-nél, amelyik majdnem pontrekordot dönt miközben csodás egyensúlyban mozog a futás és a passz, nincs olyan, hogy "nem volt más választása", hacsak nem fullad meg a fürdőkádban a fél offense. 😊 peterk2005
Senkit nem fog a Po-ban a pontrekord érdekelni. Egy csapat nem a rekorddöntéstől lesz jó, hanem hogy hányféleképpen tud meccset nyerni, mennyire sokoldalú a játéka. Nem leszel attól jó csapat, hogy a liga alsó harmadában tartozó kilátástalan csapatokat 50-0-ra vagy 14-10-re győzöd le.

De nekem kívülállónak ez egyelőre kincstári optimizmusnak tűnik, én nem látom, nem érzem, hogy mitől. (Tudom, majd Gronk.. 😊) Az meg, hogy évek óta ez lenne a legjobb (vagy potenciálban/roster minőségben a legjobb) Patriots, hááát....peterk2005
Ha kikacagtuk magunkat, érdekelne, hogy ha nem ez a keret, szerinted melyik. Akkor legalább lehet mire alapozva folytatni a vitát.

Ha a támadósor problémáit el is felejtem, ill. úgy veszem, hogy Brady majd megoldja, akkor is. Ott van, hogy nincs secondary depth - egy sérülés és jön a tavalyi állapot -, és a korábban kiváló front7 is nekem egyelőre olyan fura. Nem merem azt mondani, hogy szar, de valahogy nem is az igazi. Mintha big Vince sérült lenne vagy mi, nem tudom. És az LB sort sem érzem villogni Mayo-n kívül.(Ő viszont kva jó.) Tényleg ez lenne az utóbbi évek legjobb kerete?peterk2005
Kiváló front 7 címszó alatt most melyik évről (időszakról) beszélünk? 2004?

Mayo meg a villogás remek vicc volt a végére.
több mint 10 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 332 — dart@freestart.hu
Wes Welker, Randy Moss és talán Jabar Gaffney kivételével egyetlen veterán, FA piacról vagy pickért hozott elkapó sem alkotott maradandót TB mellett. Ocsó, Doug GAbriel, CAldwell, Stallworth, Greg Lewis és még tuti kihagytam egy csomó olyan játékost, aki tapasztalt elkapóként ékezett még sem váltotta meg a világot.
Az biztos, hogy nem ezen múlik a chemistry Bradyvel (ahogy Welker sem számított éppen olyan fene tapasztalt elkapónak, amikor elhoztuk...).
Ami számomra a legérdekesebb ebben a helyzetben, hogy nem csak az elkapóknak kell felnőniük ehhez a feladathoz, hanem az irányítónak is.

Do your job
több mint 10 éve
kd13 New England Patriots 139 — kisdef@citromail.hu
Melyik WR-t tartottad volna meg tavalyról? (Welkert nem ér mondani, mert az ő helyettesítése, plusz még a helyettes helyettesítése is meg van oldva. )zinedine5
Miért nem ér mondani? Éppenséggel én Welkert tartottam meg volna. Még drágább se lett volna. Ha tudom, hogy a többi WR poszton cserélni kell, akkor nem idén próbálom megtalálni Welker utódját, aki az egyetlen az elkapók közül, akire szinte mérget lehet venni, hogy 16 meccsen pályán is lesz. Hanem fiatalítok WR-ben, aztán 1-2 év múlva szélnek eresztem Welker-t. Vagy éppenséggel fordítva. Ha Welker megy (már márciusban ment), akkor vagy megpróbálom itt tartani Lloydot - mégicsak 1000 yardosan volt "szar" -, vagy hozok egy nála jobb FA-t. Belichick hozott is, de egy nála talentben egy gyengébbet, akit egy közepes rookie is kiszorított. Nála Grigson is jobbat vitt Indy-be, #3 WR-nek Wayne és Hilton mögé (Heyward-Bey). Olcsón... Ha úgy tetszik, akkor az FA választott lett elszúrva. De lényegében mindegy, melyiket tekintem annak, a lényeg, hogy ilyen helyzetnek ami előállt, jó FO munka mellett nem szabadott volna bekövetkeznie. És ez szvsz Brady arcára is rá van írva, csak elég intelligens ahhoz, hogy befogja a száját....peterk2005
Lehet, hogy Welker elküldése -nem megtartása - rossz időben volt, de fogalmunk sincs mi történt a háttérben és ki mennyit kért, ajánlott az ügyben. Lloydról megírták, hogy nem volt kerek az arc, a többiek meg "kutyaütők" voltak, lettek.
Mindenképpen reboot jött volna, max nem újoncokkal, hanem FA-kal.zinedine5
2007-ben is reboot volt a kutyaütők helyett - Moss, Welker, Stallworth - lehet ez jól (jobban) is csinálni. Különösen úgy,hogy a HoF irányítómnak már nem sok van hátra a karrierjéből és hacsak nem lesz megint szerencsénk, akkor után jön a középszer időszaka. (Gaffney 2006-ban jött, de ő is idesorolható.)Burkus
Adjunk már egy kis időt az újoncoknak. Plusz ha ott lesz Gronk, azaz lesz TE játék, akkor szebben fog ez kinézni. Mindenki a Jets-es meccsből indul ki, mert azt látták a legtöbben a nem Pats fanok közül, gondolom emiatt egy darabig nem is lehet meggyőzni őket arról, hogy ez a mostani Pats tehetséges csapat, de ott az időjárás és a rövid felkészülési idő nagyon meglátszott a teljesítményen, plusz az első 3 ellenfélnek a D fala brutálisan jó volt, az ilyen falak ellen a 2007-es Patsnek sem ment. Welker pedig nagyságrendileg ugyanazt az ajánlatot kapta a Patstől, mint a Denvertől.
több mint 10 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 030 — Ajmo Vatreni
Melyik WR-t tartottad volna meg tavalyról? (Welkert nem ér mondani, mert az ő helyettesítése, plusz még a helyettes helyettesítése is meg van oldva. )zinedine5
Miért nem ér mondani? Éppenséggel én Welkert tartottam meg volna. Még drágább se lett volna. Ha tudom, hogy a többi WR poszton cserélni kell, akkor nem idén próbálom megtalálni Welker utódját, aki az egyetlen az elkapók közül, akire szinte mérget lehet venni, hogy 16 meccsen pályán is lesz. Hanem fiatalítok WR-ben, aztán 1-2 év múlva szélnek eresztem Welker-t. Vagy éppenséggel fordítva. Ha Welker megy (már márciusban ment), akkor vagy megpróbálom itt tartani Lloydot - mégicsak 1000 yardosan volt "szar" -, vagy hozok egy nála jobb FA-t. Belichick hozott is, de egy nála talentben egy gyengébbet, akit egy közepes rookie is kiszorított. Nála Grigson is jobbat vitt Indy-be, #3 WR-nek Wayne és Hilton mögé (Heyward-Bey). Olcsón... Ha úgy tetszik, akkor az FA választott lett elszúrva. De lényegében mindegy, melyiket tekintem annak, a lényeg, hogy ilyen helyzetnek ami előállt, jó FO munka mellett nem szabadott volna bekövetkeznie. És ez szvsz Brady arcára is rá van írva, csak elég intelligens ahhoz, hogy befogja a száját....peterk2005
Lehet, hogy Welker elküldése -nem megtartása - rossz időben volt, de fogalmunk sincs mi történt a háttérben és ki mennyit kért, ajánlott az ügyben. Lloydról megírták, hogy nem volt kerek az arc, a többiek meg "kutyaütők" voltak, lettek.
Mindenképpen reboot jött volna, max nem újoncokkal, hanem FA-kal.zinedine5
2007-ben is reboot volt a kutyaütők helyett - Moss, Welker, Stallworth - lehet ez jól (jobban) is csinálni. Különösen úgy,hogy a HoF irányítómnak már nem sok van hátra a karrierjéből és hacsak nem lesz megint szerencsénk, akkor után jön a középszer időszaka. (Gaffney 2006-ban jött, de ő is idesorolható.)Burkus
Persze, hogy lehet. Én azt állítom, hogy a reboot-tal szemben nem vlt alternatíva.
több mint 10 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 824 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
Melyik WR-t tartottad volna meg tavalyról? (Welkert nem ér mondani, mert az ő helyettesítése, plusz még a helyettes helyettesítése is meg van oldva. )zinedine5
Miért nem ér mondani? Éppenséggel én Welkert tartottam meg volna. Még drágább se lett volna. Ha tudom, hogy a többi WR poszton cserélni kell, akkor nem idén próbálom megtalálni Welker utódját, aki az egyetlen az elkapók közül, akire szinte mérget lehet venni, hogy 16 meccsen pályán is lesz. Hanem fiatalítok WR-ben, aztán 1-2 év múlva szélnek eresztem Welker-t. Vagy éppenséggel fordítva. Ha Welker megy (már márciusban ment), akkor vagy megpróbálom itt tartani Lloydot - mégicsak 1000 yardosan volt "szar" -, vagy hozok egy nála jobb FA-t. Belichick hozott is, de egy nála talentben egy gyengébbet, akit egy közepes rookie is kiszorított. Nála Grigson is jobbat vitt Indy-be, #3 WR-nek Wayne és Hilton mögé (Heyward-Bey). Olcsón... Ha úgy tetszik, akkor az FA választott lett elszúrva. De lényegében mindegy, melyiket tekintem annak, a lényeg, hogy ilyen helyzetnek ami előállt, jó FO munka mellett nem szabadott volna bekövetkeznie. És ez szvsz Brady arcára is rá van írva, csak elég intelligens ahhoz, hogy befogja a száját....peterk2005
Lehet, hogy Welker elküldése -nem megtartása - rossz időben volt, de fogalmunk sincs mi történt a háttérben és ki mennyit kért, ajánlott az ügyben. Lloydról megírták, hogy nem volt kerek az arc, a többiek meg "kutyaütők" voltak, lettek.
Mindenképpen reboot jött volna, max nem újoncokkal, hanem FA-kal.zinedine5
2007-ben is reboot volt a kutyaütők helyett - Moss, Welker, Stallworth - lehet ez jól (jobban) is csinálni. Különösen úgy,hogy a HoF irányítómnak már nem sok van hátra a karrierjéből és hacsak nem lesz megint szerencsénk, akkor után jön a középszer időszaka. (Gaffney 2006-ban jött, de ő is idesorolható.)
több mint 10 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 030 — Ajmo Vatreni
Melyik WR-t tartottad volna meg tavalyról? (Welkert nem ér mondani, mert az ő helyettesítése, plusz még a helyettes helyettesítése is meg van oldva. )zinedine5
Miért nem ér mondani? Éppenséggel én Welkert tartottam meg volna. Még drágább se lett volna. Ha tudom, hogy a többi WR poszton cserélni kell, akkor nem idén próbálom megtalálni Welker utódját, aki az egyetlen az elkapók közül, akire szinte mérget lehet venni, hogy 16 meccsen pályán is lesz. Hanem fiatalítok WR-ben, aztán 1-2 év múlva szélnek eresztem Welker-t. Vagy éppenséggel fordítva. Ha Welker megy (már márciusban ment), akkor vagy megpróbálom itt tartani Lloydot - mégicsak 1000 yardosan volt "szar" -, vagy hozok egy nála jobb FA-t. Belichick hozott is, de egy nála talentben egy gyengébbet, akit egy közepes rookie is kiszorított. Nála Grigson is jobbat vitt Indy-be, #3 WR-nek Wayne és Hilton mögé (Heyward-Bey). Olcsón... Ha úgy tetszik, akkor az FA választott lett elszúrva. De lényegében mindegy, melyiket tekintem annak, a lényeg, hogy ilyen helyzetnek ami előállt, jó FO munka mellett nem szabadott volna bekövetkeznie. És ez szvsz Brady arcára is rá van írva, csak elég intelligens ahhoz, hogy befogja a száját....peterk2005
Lehet, hogy Welker elküldése -nem megtartása - rossz időben volt, de fogalmunk sincs mi történt a háttérben és ki mennyit kért, ajánlott az ügyben. Lloydról megírták, hogy nem volt kerek az arc, a többiek meg "kutyaütők" voltak, lettek.
Mindenképpen reboot jött volna, max nem újoncokkal, hanem FA-kal.
több mint 10 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 030 — Ajmo Vatreni
Aiken, Branch (öreg, lassú, senkitől sem tudott már elszakadni), Edelman, Lloyd (bipoláris, hangulatember, ártott az öltözőnek), Welker helyett van most Amendola, Boyce, Dobson, Edelman, Thompkins elkapósor. Nem volt más választása a Patsnek, mint a "teljes reboot".DoM
Ne mondj már nekem ilyent, úgysem hiszem el. 😊 Annál az offense-nél, amelyik majdnem pontrekordot dönt miközben csodás egyensúlyban mozog a futás és a passz, nincs olyan, hogy "nem volt más választása", hacsak nem fullad meg a fürdőkádban a fél offense. 😊 Mondom, értem, hogy BB-ék frissíteni akartak, és egyenként tulajdonképpen minden move értelmezhető is. De ettől még attól front office a front office, hogy ilyen helyzetbe ne fusson bele, ami kialakult. Illetve, ha belefut, akkor az bizony hiba.
peterk2005
Melyik WR-t tartottad volna meg tavalyról? (Welkert nem ér mondani, mert az ő helyettesítése, plusz még a helyettes helyettesítése is meg van oldva. )zinedine5
Miért mantrázzuk ezt, hogy Welker helyettesitése meg van oldva? Van egy Edelmanünk... Aki nekem személyes kedvencem már évek óta, és eddig tényleg jó...De azért szerintem kicsit túlzás Welkeri magasságokba emelni. És a mostani állapot szerint ennyi.

Amendola jó lehet, én tényleg nagyon szurkoltam neki, hogy bizonyithasson, de a tény egyelőre annyi, hogy volt egy jó meccse - inkább második félideje - a Bills ellen. Ebből azért még nem következik az, hogy ugyanazt tudná/fogja hozni mint Welker (És már két meccsel kevesebb ideje is van rá sajnos... :/ ). Halkan jegyzem meg, hogy csak remélni tudom, hogy hamarabb visszajön mint Vereen...
Witchdoctor
Szerintem az összes WR posztot nézve, a slot az amelyiken megfelelő helyettesítés van. Az lett megoldva FA-val, plusz belső emberrel. Senki (legalábbis én nem) nem gondolja azt, hogy Welkeri magasságokról van szó.

A kérdés peterk2005-nek szól a teljes reboot-tal kapcsolatosan.
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Melyik WR-t tartottad volna meg tavalyról? (Welkert nem ér mondani, mert az ő helyettesítése, plusz még a helyettes helyettesítése is meg van oldva. )zinedine5
Miért nem ér mondani? Éppenséggel én Welkert tartottam meg volna. Még drágább se lett volna. Ha tudom, hogy a többi WR poszton cserélni kell, akkor nem idén próbálom megtalálni Welker utódját, aki az egyetlen az elkapók közül, akire szinte mérget lehet venni, hogy 16 meccsen pályán is lesz. Hanem fiatalítok WR-ben, aztán 1-2 év múlva szélnek eresztem Welker-t. Vagy éppenséggel fordítva. Ha Welker megy (már márciusban ment), akkor vagy megpróbálom itt tartani Lloydot - mégicsak 1000 yardosan volt "szar" -, vagy hozok egy nála jobb FA-t. Belichick hozott is, de egy nála talentben egy gyengébbet, akit egy közepes rookie is kiszorított. Nála Grigson is jobbat vitt Indy-be, #3 WR-nek Wayne és Hilton mögé (Heyward-Bey). Olcsón... Ha úgy tetszik, akkor az FA választott lett elszúrva. De lényegében mindegy, melyiket tekintem annak, a lényeg, hogy ilyen helyzetnek ami előállt, jó FO munka mellett nem szabadott volna bekövetkeznie. És ez szvsz Brady arcára is rá van írva, csak elég intelligens ahhoz, hogy befogja a száját....


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Witchdoctor New England Patriots 321 — Patriots fan
A Falcons D ellen szerintem több várható az O-tól, mint eddig bármelyik meccsen, más kérdés, hogy a D-nek sem volt ekkora kihívása még.
Szerintem egy 23-27 pont a támadók részéről megint meglehet, és remélem, hogy a védelem sem mutat be összeomlást. Én nem tartom kizártnak, hogy idegenben megverjük az AtlantátWyatt
Kizártnak én sem... 😀

több mint 10 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
A Falcons D ellen szerintem több várható az O-tól, mint eddig bármelyik meccsen, más kérdés, hogy a D-nek sem volt ekkora kihívása még.
Szerintem egy 23-27 pont a támadók részéről megint meglehet, és remélem, hogy a védelem sem mutat be összeomlást. Én nem tartom kizártnak, hogy idegenben megverjük az Atlantát

több mint 10 éve
Witchdoctor New England Patriots 321 — Patriots fan
Aiken, Branch (öreg, lassú, senkitől sem tudott már elszakadni), Edelman, Lloyd (bipoláris, hangulatember, ártott az öltözőnek), Welker helyett van most Amendola, Boyce, Dobson, Edelman, Thompkins elkapósor. Nem volt más választása a Patsnek, mint a "teljes reboot".DoM
Ne mondj már nekem ilyent, úgysem hiszem el. 😊 Annál az offense-nél, amelyik majdnem pontrekordot dönt miközben csodás egyensúlyban mozog a futás és a passz, nincs olyan, hogy "nem volt más választása", hacsak nem fullad meg a fürdőkádban a fél offense. 😊 Mondom, értem, hogy BB-ék frissíteni akartak, és egyenként tulajdonképpen minden move értelmezhető is. De ettől még attól front office a front office, hogy ilyen helyzetbe ne fusson bele, ami kialakult. Illetve, ha belefut, akkor az bizony hiba.
peterk2005
Melyik WR-t tartottad volna meg tavalyról? (Welkert nem ér mondani, mert az ő helyettesítése, plusz még a helyettes helyettesítése is meg van oldva. )zinedine5
Miért mantrázzuk ezt, hogy Welker helyettesitése meg van oldva? Van egy Edelmanünk... Aki nekem személyes kedvencem már évek óta, és eddig tényleg jó...De azért szerintem kicsit túlzás Welkeri magasságokba emelni. És a mostani állapot szerint ennyi.

Amendola jó lehet, én tényleg nagyon szurkoltam neki, hogy bizonyithasson, de a tény egyelőre annyi, hogy volt egy jó meccse - inkább második félideje - a Bills ellen. Ebből azért még nem következik az, hogy ugyanazt tudná/fogja hozni mint Welker (És már két meccsel kevesebb ideje is van rá sajnos... :/ ). Halkan jegyzem meg, hogy csak remélni tudom, hogy hamarabb visszajön mint Vereen...

Jól vettük az akadályokat, 3-0-al állunk, de a sorsolást ismerve a szezon előtt 99% erre tett volna, eddig ez szimpla papirforma. A D mutatott szép dolgokat, csak tartson is ki a lendület. Hétfő hajnalban meglátjuk, hogy egy komolyabb csapat ellen mire lesznek képesek. Én igazán BB-ben és JMD-ben bizom... Hátha sikerül valami működő gameplant kitalálniuk, ami bejön és nem lesz a Jets elleninél kinosabb a meccs.

több mint 10 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 030 — Ajmo Vatreni
Aiken, Branch (öreg, lassú, senkitől sem tudott már elszakadni), Edelman, Lloyd (bipoláris, hangulatember, ártott az öltözőnek), Welker helyett van most Amendola, Boyce, Dobson, Edelman, Thompkins elkapósor. Nem volt más választása a Patsnek, mint a "teljes reboot".DoM
Ne mondj már nekem ilyent, úgysem hiszem el. 😊 Annál az offense-nél, amelyik majdnem pontrekordot dönt miközben csodás egyensúlyban mozog a futás és a passz, nincs olyan, hogy "nem volt más választása", hacsak nem fullad meg a fürdőkádban a fél offense. 😊 Mondom, értem, hogy BB-ék frissíteni akartak, és egyenként tulajdonképpen minden move értelmezhető is. De ettől még attól front office a front office, hogy ilyen helyzetbe ne fusson bele, ami kialakult. Illetve, ha belefut, akkor az bizony hiba.
peterk2005
Melyik WR-t tartottad volna meg tavalyról? (Welkert nem ér mondani, mert az ő helyettesítése, plusz még a helyettes helyettesítése is meg van oldva. )
több mint 10 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 824 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
Brian Billick - aki a 3. helyre tette a PR-en a Pats-et - ennyit fűzött hozzá az érdemjegyhez: I really liked how the Patriots simplified their passing game on Sunday for Tom Brady and his targets to get back on the same page. Easy three-step routes … no thinking, just playing."

A szezon végét illetően szkeptikus vagyok (de hát kipukkadhat a Denver is), de vasárnap jó úton indult el a csapat, a játékhívások és Brady is jól alkalmazkodott a meglévő elkapók képességeihez, rutintalanságától. 3:0 - és az offense-ben innen csak felfelé vezethet az út, ha a sérültek hadra foghatók lesznek. Az igaz, hogy a TE játék - tavalyi fő fegyverünk - gyakorlatilag eltűnt a repertoárból, Sudfeld nem hozza azt, amit a preseasonben, Brady nem is szívesen dob felé (három felé szálló kísérletből lett kettő INT), Hómanó (2 elkapás legutóbb) pedig sztem még Sudfeld szintje sem. A TE opciók hiánya pedig nagyon leszűkítette a fegyvertárat. Ha Sudfeld végre aktív részese lenne a játéknak és Gronk, Amendola, Vereen is visszatér, több célpont lenne mint tavaly.

Sztem is jó úton van most a csapat és a SB-okat is ilyen véres verejtékkel nyerték, nem 40+ pontos győzelmekkel. Az ilyen sikerek szerintem fejben többet érnek, mint az elsőprő győzelmek.
több mint 10 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 721 — SuperBowl Champions 2013/2014
Érdekes,hogy a kritikusok mindig elfeledkeznek róla,hogy Dobson is, és Thompkins is újonc. Már kezdik megmutatni miért lettek idehozva, én nem ekézném őket annyira 😉undisputedly
Ki ekézte, vagy kritizálta őket? A Colts topicban elemezgettük az esélyeket, és ott írtam le, hogy melyik csoportból ki várok ebben a pillanatban győztesnek, és ebből a csoportból a Miamit írtam. Ezen akadt meg a szeme kyobalu-nak, és kérte, hogy írjam le, miért. Én meg mondtam, hogy ez ott offtopic, de itt szívesen leírom. Leírtam. Ennyi. 😊

Egyébként semmi bajom a rookie-kal - Thompson még a fantasy csapatomban is benne van, ígaz még padozik Green mögött 😊 -, sőt, ők megteszik maximálisan amit tudnak. A csapatról volt szó, nem a rookie-k ról.peterk2005
Itt is, más fórumokon, cikkek alatt stbstb. Nem külön neked címeztem 😊
Nagyon időben van még a csapat, a Pats fanok szerintem bőven lehetnek optimisták.
Újból csak BB nyilatkozatára tudok utalni. Korán van még, egyik csapat sem bontakozott ki teljesen, nincs hibátlan, vagy megállíthatatlan csapat 😊
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Érdekes,hogy a kritikusok mindig elfeledkeznek róla,hogy Dobson is, és Thompkins is újonc. Már kezdik megmutatni miért lettek idehozva, én nem ekézném őket annyira 😉undisputedly
Ki ekézte, vagy kritizálta őket? A Colts topicban elemezgettük az esélyeket, és ott írtam le, hogy melyik csoportból ki várok ebben a pillanatban győztesnek, és ebből a csoportból a Miamit írtam. Ezen akadt meg a szeme kyobalu-nak, és kérte, hogy írjam le, miért. Én meg mondtam, hogy ez ott offtopic, de itt szívesen leírom. Leírtam. Ennyi. 😊

Egyébként semmi bajom a rookie-kal - Thompson még a fantasy csapatomban is benne van, ígaz még padozik Green mögött 😊 -, sőt, ők megteszik maximálisan amit tudnak. A csapatról volt szó, nem a rookie-k ról.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 721 — SuperBowl Champions 2013/2014
Érdekes,hogy a kritikusok mindig elfeledkeznek róla,hogy Dobson is, és Thompkins is újonc.
Már kezdik megmutatni miért lettek idehozva, én nem ekézném őket annyira 😉
Amúgy pedig a formaidőzítés eddig tökéletes. Az összes csapat aláírná,hogy 3-0 legyen a rekordjuk nyögvenyelős játékkal. Egyszerűen nem most kell formában lenni.
Bemásolok ide is egy BB klasszikust:

I think early in the year, everything is so new and fresh,” Belichick said. “You start playing games and nobody has played a full game in the preseason. You build up your stamina (and) you build up your routine which is different than what it is in training camp, as far as your weekly preparation.” By this point in the season(december-szerk.), playbooks are fully installed and enough has happened for the coaching staff to locate and address all of the perceived fundamental weaknesses that have been displayed by the players.

A sérülésekhez pedig annyit,hogy nincs csapat a ligában, ahol minden csapatrész backup szekciója meg lenne oldva.
több mint 10 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Aiken, Branch (öreg, lassú, senkitől sem tudott már elszakadni), Edelman, Lloyd (bipoláris, hangulatember, ártott az öltözőnek), Welker helyett van most Amendola, Boyce, Dobson, Edelman, Thompkins elkapósor. Nem volt más választása a Patsnek, mint a "teljes reboot".DoM
Ne mondj már nekem ilyent, úgysem hiszem el. 😊 Annál az offense-nél, amelyik majdnem pontrekordot dönt miközben csodás egyensúlyban mozog a futás és a passz, nincs olyan, hogy "nem volt más választása", hacsak nem fullad meg a fürdőkádban a fél offense. 😊 Mondom, értem, hogy BB-ék frissíteni akartak, és egyenként tulajdonképpen minden move értelmezhető is. De ettől még attól front office a front office, hogy ilyen helyzetbe ne fusson bele, ami kialakult. Illetve, ha belefut, akkor az bizony hiba.

Ettől még lehet igazad, hogy idény közepére végére beindul a csapat, mint a csuda. De nekem kívülállónak ez egyelőre kincstári optimizmusnak tűnik, én nem látom, nem érzem, hogy mitől. (Tudom, majd Gronk.. 😊) Az meg, hogy évek óta ez lenne a legjobb (vagy potenciálban/roster minőségben a legjobb) Patriots, hááát....

Ha a támadósor problémáit el is felejtem, ill. úgy veszem, hogy Brady majd megoldja, akkor is. Ott van, hogy nincs secondary depth - egy sérülés és jön a tavalyi állapot -, és a korábban kiváló front7 is nekem egyelőre olyan fura. Nem merem azt mondani, hogy szar, de valahogy nem is az igazi. Mintha big Vince sérült lenne vagy mi, nem tudom. És az LB sort sem érzem villogni Mayo-n kívül.(Ő viszont kva jó.) Tényleg ez lenne az utóbbi évek legjobb kerete?peterk2005
Előbb írtam le neked, hogy szerintem miért lesz jobb
És az elkapók potenciáljában simán
Sec:
Amíg Talib van, addig #1 CB pipa, Dennard 2.-nak pöpec, Arrington középen megint fasza. Ott van még Ryan, remélem fel tud érni egy 2-3. számú játékosnak a posztra. DMC FS-ben nagyon jó, és szerencsére Gregory is egész jól tolja, mondjuk ő azért simán pótolható, meg remélem valamelyik 2-3. körös fiatal is hozzá tud tenni azért majd, ha a szükség azt kívánja, ha már egyszer ilyen elöl lettek kiválasztva.

több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Aiken, Branch (öreg, lassú, senkitől sem tudott már elszakadni), Edelman, Lloyd (bipoláris, hangulatember, ártott az öltözőnek), Welker helyett van most Amendola, Boyce, Dobson, Edelman, Thompkins elkapósor. Nem volt más választása a Patsnek, mint a "teljes reboot".DoM
Ne mondj már nekem ilyent, úgysem hiszem el. 😊 Annál az offense-nél, amelyik majdnem pontrekordot dönt miközben csodás egyensúlyban mozog a futás és a passz, nincs olyan, hogy "nem volt más választása", hacsak nem fullad meg a fürdőkádban a fél offense. 😊 Mondom, értem, hogy BB-ék frissíteni akartak, és egyenként tulajdonképpen minden move értelmezhető is. De ettől még attól front office a front office, hogy ilyen helyzetbe ne fusson bele, ami kialakult. Illetve, ha belefut, akkor az bizony hiba.

Ettől még lehet igazad, hogy idény közepére végére beindul a csapat, mint a csuda. De nekem kívülállónak ez egyelőre kincstári optimizmusnak tűnik, én nem látom, nem érzem, hogy mitől. (Tudom, majd Gronk.. 😊) Az meg, hogy évek óta ez lenne a legjobb (vagy potenciálban/roster minőségben a legjobb) Patriots, hááát....

Ha a támadósor problémáit el is felejtem, ill. úgy veszem, hogy Brady majd megoldja, akkor is. Ott van, hogy nincs secondary depth - egy sérülés és jön a tavalyi állapot -, és a korábban kiváló front7 is nekem egyelőre olyan fura. Nem merem azt mondani, hogy szar, de valahogy nem is az igazi. Mintha big Vince sérült lenne vagy mi, nem tudom. És az LB sort sem érzem villogni Mayo-n kívül.(Ő viszont kva jó.) Tényleg ez lenne az utóbbi évek legjobb kerete?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
Az hogy kireppen a TE-játék alapjaiban tud szétbombázni egy offense-t, tekintsétek csak meg a Ravenst vagy a Steelerst ugyanazzal a cipővel, amit én még hozzávarnék a Pats O gyengélkedéséhez az a futás visszaesése, tavaly a másodikok voltatok Run Att-ba ezzel a hetedik legeredményesebb, idénre ez visszacsúszik a középmezőnybe.
Alapvetően tud meghatározni egy támadójátékot a két TE-s felállás, gondolatkísérletként szedjük le a Bengalstól a Gresham-palotát Eiffel-tornyostul, szerintetek mi szenvedés lenne.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
LordTamas New England Patriots 683 — Welker fan for life
Úgy vélem, hogy évek óta nem volt annyira erős a Pats kerete, mint idén és minden lehetőség megvan rá, hogy a játék minden elemében tudjanak annyit nyújtani, hogy az kellő tartást tud adni a csapatnak, ha valamelyik oldalon beakadna a gépezet.DoM
Nagyon jó olvasni ezt a mondatot, megnyugtató, hogy így vélekedsz.

A személyi döntések esetében ugyanakkor szerintem követett el hibákat a csapat. Nekem már vesszőparipám lett a Welker kérdés:
Nem kétlem már egy meccs alapján sem, hogy Amendola sok tekintetben előrelépés. Azonban a szerződése pillanatában két kérdés merült fel minden külső szemlélőnek és nyilván a stábnak is: 1. Brady megtalálja-e azt az összhangot, mint Welkerrel (nagyon sok esetben ez nem sikerült mással). 2. Dola egészséges tud-e maradni. A válasz egyelőre 1. igen, 2. nem. Szerintem túl nagy kockázat volt a váltás. Ha jól emlékszem a Bills meccsen elég sokszor volt fent Edelman és Amendola egyszerre. Tehát még egy egészséges Dola mellett is beleférne Wes. Tudom, hogy eredetileg a 2TE felállás ment volna tovább, persze Hernandez esetére senki nem számított, de már a playoff alatt is szó volt róla, hogy Gronk kézsérülése veszélyes. Nagyon bízunk most a visszatérésébe, de lehet már soha nem lesz a régi. Összeségében én hibának tartom, hogy Brady biztonsági hálóját elengedték (nyilván a statisztika sokat hazudik, de érzésre a támadóegység 2TDvel többet termelt Brady pályafutása alatt, ha játszott Welker).
Tény, hogy a SB nem egy slot elkapón múlik. De elmehet a hiányán (2006), és most simán belefért volna a capba.
több mint 10 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Tampa meccs közben is megemlítette valaki az ellentől, hogy kifogtak egy szenvedős Pats O-t, és még ez ellen sem megy. Nem akartam visszaírni, hogy ebben a szezonban még ez volt a legjobb 😀
Engem az sem zavar, hogy azokat a csapatokat állította meg a védelem eddig, amelyeket megállított. Mert amikor kellett, megállította, és éreztem, hogy meg fogja állítani. Az első negyed gyenge volt most. Sőt. Ott a Tampa tartott meccsben minket, simán lehetett volna 14–0 is akár, ahogy megindultak, de kihozta a D két FG-re, amiből egyet ráadásul el is rontottak. Aztán onnantól három negyedik kísérletre is rámentek inkább, egyre szarabb helyzetbe helyzetbe kerülve.
Ami engem jobban zavart, hogy az első meccs második félidejében nullához közelített a támadósorunk, mondjuk a végén megcsinálták kétszer is a szükséges GW drive-ot.
A másodikon aztán tényleg nulla is volt, kezdve Gost kihagyott FG-jével, de azok a körülmények a lehető legrosszabbak voltak nekünk (szakad az eső, pedig anélkül is droppoltunk, mint a szemét, a futójáték megállítása akadozott, nálunk meg nem ment, de ez annyira nem meglepő, brutálisan jó az a DL, és a Billsé is az volt, de még a Tampa Bayé sem éppen gyenge, ez pedig nem éppen az ideális nekünk)
Most sem jött össze a TD a második félidőben, de igazából szükség sem volt rá akkora, bőven elegek voltak a mezőnygólok, DE egész jól tudtunk haladni végre a szünet után is.

2. félidő
Védelem: 3 and out
Támadósor: eljut a 6 yardosig, de INT. Itt minimum bent hagytunk három pontot, de inkább 7-et, ha Brady pontosabban passzol Dobson irányába.

Védelem: 3 and out
Támadósor: újabb jó nyomás, sack, de FG-távig eljutunk, és Gost ezúttal sem hibázik.

Védelem: 34 yardosunkon megállítja a 4. kísérletet
Támadósor: eljut innen a Tampa 15-öséig, de elég az FG is (ha nagyon kell a TD úgyis rámentünk volna a 4. kísérletre, de a védelem nem engedett pontot, így nem kellett kockáztatni)

Védelem: 3 and out
Támadósor: eljut a Tampa 11 yardosáig, sima mezőnygól helyett itt viszont rámentünk negyedikre, egy yard (módosítás után 2) hiányzott. Itt is bent hagytunk sima három pontot, ha mindenképpen pontot akarunk szerezni, itt is lett volna +3.

Védelem: aránylag simán eljutnak a 17-esünkig, de innentől szevasz, megint nincs pont
Támadósor: térdelések

Volt négy támadásunk a második félidőben, ezekből pedig a legrosszabb az volt, amikor csak Buccaneers 28-asáig jutottunk. Nem volt puntunk pl. Ha most nincs ott az int, és van mondjuk még két FG, 29 pont azért már messze nem olyan vészes, de a 23 sem, ha az ellen 3-ig (de akár 22-ig is) jut.

Nekem pozitív volt, hogy a második félidőre végre kitaláltunk valamit, vagy ha úgy jobban tetszik, alakul a kémia, bármi, de végre konstans haladni tudtunk, a védelem pedig pihent addig, majd háromszor is egyből leparancsolja az ellenfél támadóit.

Persze a 6 pont szarul néz ki ettől függetlenül, de amennyire nem volt 17–3 benyomása az első félidőnek, annyira nem volt 6–0 a második, és az első negyed után látottak miatt végre a támadók miatt is bizakodom, márpedig három marha jó védelemmel találkoztunk eddig.

És akkor majd visszajöhet Amendola, Gronk, Vereen, ezzel pedig nem hiszem, hogy gyengébbek leszünk. Írtátok, hogy kb november, decemberre állhat össze a támadójáték. Ennél jobbat pedig elképzelni sem lehet.

Addig szépen küzdünk minden meccsen, nem végigalázzuk a mezőnyt, ahogy szoktuk, és lehet, hogy a rájátszásban sem esünk össze, amint jön a támadók részéről két 3 and out a meccs elején.

Legalábbis most ebben reménykedem, de az LB-ktől sokkal többet várok (remélem Collins és Fletcher valamilyen szinten fel tudja pörgetni a sort, de nem tudom, ez ebben a szezonban meglesz-e még).

több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
A sérülések miatti kiesés a játék része. Ha tavaly esik ki a fél offense tőletek (pl. Gronk lesérülése), az pech, de része a játéknak. Itt viszont alapvetően nem sérülésről van szó, hanem egy teljes elkapó reboot-ról, aminek az okait jórészt nem értem, mert nem érzem, hogy szükség lett volna rá.peterk2005
Aiken, Branch (öreg, lassú, senkitől sem tudott már elszakadni), Edelman, Lloyd (bipoláris, hangulatember, ártott az öltözőnek), Welker helyett van most Amendola, Boyce, Dobson, Edelman, Thompkins elkapósor. Nem volt más választása a Patsnek, mint a "teljes reboot". Próbáltak Amendola mellett másik minőségi veteránt szerezni (Sanders), de a Steelers matchelte az RFA ajánlatukat. A másod/harmadvonalbeli veterán elkapókat meg kiszorította Thompkins a felkészülés során, akinek egyébként a második legtöbb elkapott yardja van az újoncok között a ligában és holtversenyben a legtöbb touchdownja.

Amendola kb. két negyednyi játéka alapján semmilyen probléma nem lenne. A Patriots top 5 rutinnal rendelkező célpontja közül a passzjátékban jelenleg hárman sérültek (Gronk, Dola, Vereen), egy meg sitten ül (Hernandez). Ebből a helyzetből ennél többet most nem igen lehetett kihozni és már az egy teljes hetes felkészülést követően látványos volt a változás különösen a Jets mecchez képest az újoncok játékában. Évek óta nem volt olyan komoly potenciál a Pats passzjátékában mint idén.

Szóval ezek benne vannak a kalapban, ahogy a Pats-nél is. De nem amiatt érzem a Miami-t jelenleg esélyesebbnek, mert Amendola éppen nem játszhat, hanem úgy ránézésre az egész csapat állapota miatt. Aztán persze ki tudja, lehet, hogy két hét múlva már egészen mást gondolok.peterk2005
A sérülések természetesen részei a játéknak. A Pats helyzete annyiban speciális, hogy mindez a játék egyetlen szegmensére koncentrál (passzjáték top célpontjai), amit nincs az a depth az NFL-ben, amelyik kezelni tudna. 2-deep rosterekban van akkora rugalmasság, hogy több kezdő (akár 10 játékosig el lehet menni hasraütés alapján), meghatározó játékos kiesését is tudják pótolni, ha azok elég nagy szórást mutatnak (a te példád közül a Colts és Broncos is idetartozik).

Úgy vélem, hogy évek óta nem volt annyira erős a Pats kerete, mint idén és minden lehetőség megvan rá, hogy a játék minden elemében tudjanak annyit nyújtani, hogy az kellő tartást tud adni a csapatnak, ha valamelyik oldalon beakadna a gépezet.