New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 026 — Ajmo Vatreni
Ezekkel én is egyetértek, csak az alap kérdésem az lett volna, hogy a DoM által felvetett 4-2-5 mitől tudna jobban működni, mint az alap 4-3 under (vagy akár a 3-4)?somoskovig
Jogos. Várjuk a választ.
több mint 12 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 759 — 49ers GM
Az előző hozzászólásaimból látszik, hogy nem vagyok eldölve a deftől, de a secben a Chung melletti poszt nincs igazából megoldva. Elvileg, sérülés nlékül a McCourty, Bodden, Dowling, Arrington négyesnek meg kéne oldania a corner posztot. Azt nem értem, hogy miért nem próbálunk hozni egy veteránt (mondjuk Sharper vagy valami trade) FS-be.zinedine5
Bodden szerintem meg sem közelíti a tavalyi sérülése előtti formát, McCourty idén teljesen offline, Arrington sose volt online (bár most 1-2 labda beleesett a kezébe), Rezi meg mégiscsak újonc, és elég sérülékeny is. Ez a sec. csak akkor tud működni, ha rendes pass rush van előttük, és akkor vissza is értünk a vita kiinduló pontjához kb. 😊

Igazából azt nem látom, hogy miben lenne jobb az állandó nickel felállás. Futás ellen nem hiszem, passz ellen meg a fentebb leírtak miatt megint nem hiszem. Akkor mire lenne jó?somoskovig
Csak arra akartam reagálni. hogy írtad a minőséget a front 7-ben, míg szerintem (és szerinted is) a pass rush, nyomás a nagy hiányosság. Ez a sec (annak ellenére, hogy kétségtlenül gyengébb Bodden és McC is mint amilyenek voltak) egy átlagos pass rush esetén sokkal jobb teljesítményre lehetne képes. Így, hogy 4-5 mp ideje van egy írányítónak teljesen esélytelenek. Kicsit arra hasonlít a dolog, ahogy TB is tönkre tudja vágni a legjobb secet is, ha megvédik. Ellenünk egy közepes QB csinálhatja ugyanezt, mert megvédik.zinedine5
Ezekkel én is egyetértek, csak az alap kérdésem az lett volna, hogy a DoM által felvetett 4-2-5 mitől tudna jobban működni, mint az alap 4-3 under (vagy akár a 3-4)?

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 026 — Ajmo Vatreni
Arra gondoltam, hogy még mindig több minőséget érzek a front sevenben, mint a sec.ben, így fura lenne, ha az előbbiből stabilan beáldozna a csapat egy embert az utóbbi javára. Persze Big Al és Mayo (meg a rotációs játékosok) hiánya borít sok mindent, de hátul Chung mellett nem nagyon tudok olyan embert mondani, aki stabilan normális teljesítményt nyújtana idén.somoskovig
Az előző hozzászólásaimból látszik, hogy nem vagyok eldölve a deftől, de a secben a Chung melletti poszt nincs igazából megoldva. Elvileg, sérülés nlékül a McCourty, Bodden, Dowling, Arrington négyesnek meg kéne oldania a corner posztot. Azt nem értem, hogy miért nem próbálunk hozni egy veteránt (mondjuk Sharper vagy valami trade) FS-be.zinedine5
Bodden szerintem meg sem közelíti a tavalyi sérülése előtti formát, McCourty idén teljesen offline, Arrington sose volt online (bár most 1-2 labda beleesett a kezébe), Rezi meg mégiscsak újonc, és elég sérülékeny is. Ez a sec. csak akkor tud működni, ha rendes pass rush van előttük, és akkor vissza is értünk a vita kiinduló pontjához kb. 😊

Igazából azt nem látom, hogy miben lenne jobb az állandó nickel felállás. Futás ellen nem hiszem, passz ellen meg a fentebb leírtak miatt megint nem hiszem. Akkor mire lenne jó?somoskovig
Csak arra akartam reagálni. hogy írtad a minőséget a front 7-ben, míg szerintem (és szerinted is) a pass rush, nyomás a nagy hiányosság. Ez a sec (annak ellenére, hogy kétségtlenül gyengébb Bodden és McC is mint amilyenek voltak) egy átlagos pass rush esetén sokkal jobb teljesítményre lehetne képes. Így, hogy 4-5 mp ideje van egy írányítónak teljesen esélytelenek. Kicsit arra hasonlít a dolog, ahogy TB is tönkre tudja vágni a legjobb secet is, ha megvédik. Ellenünk egy közepes QB csinálhatja ugyanezt, mert megvédik.
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
tomi-tomi, mivel az NFL-ben mondjuk a védelemmel kapcsolatban ezernyi statisztika létezik, fura lenne, ha nem lenne olyan, amiben a védelmünk top3 lenne, mint ahogy biztos olyan is van, amiben pedig a támadóink utolsó harmadban vannak.
Nincs passrusherünk, van ezer sérültünk, nincsenek standard felállásaink, van sok gyenge képességű játékos, nincs safety Chung-on kívül, van teljes homány rengeteg playben, ergo a védelmünk egy kalap szar. Tessék érvek, és nem csak benyomások.
(És ami személy szerint a legdurvább, hogy passrush nélkül esélyünk nincs SB-t nyerni, mert bármelyik csapat is érkezik az NFC-ből a SB-ba, ha eljutunk odáig, annak zseniális irányítója lesz - Rodgers, Vick, Ryan, Brees-, ha nem nyomás alatt játszik, sanszunk sincs. Pl. tavaly is, kivették nálunk Brady-t, ki is estünk. Sackek, siettetés, nyomás nélkül nem lehet SB-t nyerni.)Sobri Jóska
Az én alapvető gondom kétrétű. Először is egy megnyert meccs után (ellenfél az a Raiders, amelyik előző héten az egekbe magasztalt Jets védelemnek berámolt 34 pontot, nekünk inkább 13-at, mint 19-et) a többség szerint fos, nulla a védelem. Az első félidőben minősíthetetlen a teljesítményük, mert kaptak 10(!) pontot. Másodszor ezt olyan adatokkal támasztják alá, amelyeknek minimális a relevanciájuk. A Pats-nek közte 30+ pontos meccseket kell lehoznia egy számjegyű kapott pontok mellett, akkor vagyunk faszipántosak. Én ezt tartom irreális elvárásnak. Olyan érzésem van, mintha az összes Steelers, Ravens, Jets fan tévedésből megnézné a Pats meccset, mintha a saját kedvencüket néznék, és utána tévedésüket tetézve, idejönnének, hogy jaj istenem, de szar volt a védelmünk.
A valóban ezernyi mutató közül én olyat hoztam fel érvként a védelem mellett, amelyik 83%-ban pontosan jósolja meg egy meccs győztesét. Ez a "bárki legyőzhet bárkit" törekvésű és elvű ligában számomra nagyon magas korreláció. Ráadásul erősen tükrözi a játék lényegét, ti. pontra játsszák és nem yardra.
A (védelmi) roster kialakításában BB-nek és a FO-nak rengeteg fixa ideája van. Vödört például szvsz pályán kívüli viselkedése miatt (nem egy, hanem két lövöldözésben érintett) küldhették el. Rengeteg sérültünk van valóban, éppen ezért kéne még alaposabban vizsgálni a csapat és benne a védelem teljesítményét.
Nincs pass rush. Legalábbis kisebb az ideálisnál. Wilfork mellett nincs már ép DT-nk, honnan lenne számottevő pass rush? Összességében mégis megoldják - egyelőre.
Standard felállásunk nincs évek óta. Szerintem a játékosok kiválasztásánál az egyik legfontosabb szempont a sokoldalúság mellett, hogy mennyire képesek szellemileg elviselni az ebből eredő bizonytalanságokat, és felkészülni a komplex feladatokra .
Ha ezt a fórumot olvasom, akkor két dolog elég egyértelmű. A világ egyik legegyszerűbb dolga az NFL-ben HC-nek lenni, illetve BB tök véletlenül került ebbe a pozícióba, mert mindenféle koncepció, elképzelés nélkül, lesz, ami lesz alapon vág neki egy idénynek, meccsnek. Természetesen bennem is előjönnek ezek az érzések. Lehiggadva egy-egy meccs után élek azzal a feltételezéssel, hogy mégsem így van. Elég bonyolult, sokrétű játék ez, érdemes továbbgondolni dolgokat. Szinte 100%, hogy okkal dönt BB valami/valaki mellett/ellen. (Ezek az okok persze lehetnek tévesek és a döntések hibásak, de az már egy másik szint. Ő nyert három gyűrűt, mi itt mindannyian összesen egyet sem. Ebből a szempontból mi is ugyanolyan "szakértők" vagyunk csupán, mint akiket hajlamosak vagyunk fikázni. Csak mi még pénzt sem kapunk érte.) Lehet, hogy nálunk azért nincs premier pass rusher, mert BB szerint ár-érték arányban irreálisan sokat kell érte fizetni? Az egyik legszubjektívebb megítélésű esemény a holding vagy nem holding kérdése. BB - ennél a csapatnál - úgy is gondolhatja, hogy jelentős erőforrást szabadíthat fel a Pats számára fontosabb posztokra, biztosabban jelentkező eredményekre, viszonylag elviselhető teljesítmény csökkenés árán.
Ha már a jövő távoli ködébe vesző SB-t és előtte a sérülteket emlegetted. A felsorolt irányítókból kettőre nem mernék mérget venni, hogy egészségesen élik meg 2012 februárját. Ryan OL-ja még talán a Pats Def-nek is kellően gyenge. Brees pedig ... na, az nagy légiparádé lenne! (Btw az aranyos, hogy a fostalicska védelmünkkel az SB-ba jutást azért megszavazod magunknak! 😊 ) Már nem is emlegetem, hogy mennyire tévesnek tartom azt a felfogást, hogy csak az SB-gyűrű tekinthető sikernek, csak az legitimálja egy koncepció sikerességét.
Szvsz az utóbbi időkben hasonló koncepcióval nyert SB-t a Colts (nekik a futásvédelem hiánya mellett futó játékuk se volt) és a Saints (ők takkra ugyanezt csinálták). A Steelers OL nélkül, a Packers futás nélkül nyert. Pedig az is alapszabály szakértői körökben, hogy fos OL-nal, nulla futójátékkal nincs SB. Aztán mégis.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 759 — 49ers GM
A secondary adott. Ott nem lehet mit bűvészkedni. A legtöbb amit tehetnek, hogy a lehető legütőképesebb DL+LB kombót teszik eléjük, hátha lesz valami változás.DoM
Arra gondoltam, hogy még mindig több minőséget érzek a front sevenben, mint a sec.ben, így fura lenne, ha az előbbiből stabilan beáldozna a csapat egy embert az utóbbi javára. Persze Big Al és Mayo (meg a rotációs játékosok) hiánya borít sok mindent, de hátul Chung mellett nem nagyon tudok olyan embert mondani, aki stabilan normális teljesítményt nyújtana idén.somoskovig
Az előző hozzászólásaimból látszik, hogy nem vagyok eldölve a deftől, de a secben a Chung melletti poszt nincs igazából megoldva. Elvileg, sérülés nlékül a McCourty, Bodden, Dowling, Arrington négyesnek meg kéne oldania a corner posztot. Azt nem értem, hogy miért nem próbálunk hozni egy veteránt (mondjuk Sharper vagy valami trade) FS-be.zinedine5
Bodden szerintem meg sem közelíti a tavalyi sérülése előtti formát, McCourty idén teljesen offline, Arrington sose volt online (bár most 1-2 labda beleesett a kezébe), Rezi meg mégiscsak újonc, és elég sérülékeny is. Ez a sec. csak akkor tud működni, ha rendes pass rush van előttük, és akkor vissza is értünk a vita kiinduló pontjához kb. 😊

Igazából azt nem látom, hogy miben lenne jobb az állandó nickel felállás. Futás ellen nem hiszem, passz ellen meg a fentebb leírtak miatt megint nem hiszem. Akkor mire lenne jó?

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 026 — Ajmo Vatreni
Azért a 4-2-5-höz szükséges DB-állományt sem látom annyira kristálytisztán... 😊somoskovig
A secondary adott. Ott nem lehet mit bűvészkedni. A legtöbb amit tehetnek, hogy a lehető legütőképesebb DL+LB kombót teszik eléjük, hátha lesz valami változás.DoM
Arra gondoltam, hogy még mindig több minőséget érzek a front sevenben, mint a sec.ben, így fura lenne, ha az előbbiből stabilan beáldozna a csapat egy embert az utóbbi javára. Persze Big Al és Mayo (meg a rotációs játékosok) hiánya borít sok mindent, de hátul Chung mellett nem nagyon tudok olyan embert mondani, aki stabilan normális teljesítményt nyújtana idén.somoskovig
Az előző hozzászólásaimból látszik, hogy nem vagyok eldölve a deftől, de a secben a Chung melletti poszt nincs igazából megoldva. Elvileg, sérülés nlékül a McCourty, Bodden, Dowling, Arrington négyesnek meg kéne oldania a corner posztot. Azt nem értem, hogy miért nem próbálunk hozni egy veteránt (mondjuk Sharper vagy valami trade) FS-be.
több mint 12 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 759 — 49ers GM
Azért a 4-2-5-höz szükséges DB-állományt sem látom annyira kristálytisztán... 😊somoskovig
A secondary adott. Ott nem lehet mit bűvészkedni. A legtöbb amit tehetnek, hogy a lehető legütőképesebb DL+LB kombót teszik eléjük, hátha lesz valami változás.DoM
Arra gondoltam, hogy még mindig több minőséget érzek a front sevenben, mint a sec.ben, így fura lenne, ha az előbbiből stabilan beáldozna a csapat egy embert az utóbbi javára. Persze Big Al és Mayo (meg a rotációs játékosok) hiánya borít sok mindent, de hátul Chung mellett nem nagyon tudok olyan embert mondani, aki stabilan normális teljesítményt nyújtana idén.

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
tomi-tomi, mivel az NFL-ben mondjuk a védelemmel kapcsolatban ezernyi statisztika létezik, fura lenne, ha nem lenne olyan, amiben a védelmünk top3 lenne, mint ahogy biztos olyan is van, amiben pedig a támadóink utolsó harmadban vannak.
Nincs passrusherünk, van ezer sérültünk, nincsenek standard felállásaink, van sok gyenge képességű játékos, nincs safety Chung-on kívül, van teljes homány rengeteg playben, ergo a védelmünk egy kalap szar. Tessék érvek, és nem csak benyomások.
(És ami személy szerint a legdurvább, hogy passrush nélkül esélyünk nincs SB-t nyerni, mert bármelyik csapat is érkezik az NFC-ből a SB-ba, ha eljutunk odáig, annak zseniális irányítója lesz - Rodgers, Vick, Ryan, Brees-, ha nem nyomás alatt játszik, sanszunk sincs. Pl. tavaly is, kivették nálunk Brady-t, ki is estünk. Sackek, siettetés, nyomás nélkül nem lehet SB-t nyerni.)

több mint 12 éve
Szesze New York Giants 18 950 — Giants fan
Nem hiszem, h nálatok előfordulhatna olyan jelenleg, h egy védő legyen az MVP egy meccsen.Szesze
Dehogynem, valami elképesztő több blokkból kimenekülő és az intet a sisakjához ragasztó - mondjuk 20. számú - cornerback. 😉zinedine5
És utána még egy könyvet is írhat 😊
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 026 — Ajmo Vatreni
Nem hiszem, h nálatok előfordulhatna olyan jelenleg, h egy védő legyen az MVP egy meccsen.Szesze
Dehogynem, valami elképesztő több blokkból kimenekülő és az intet a sisakjához ragasztó - mondjuk 20. számú - cornerback. 😉
több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Azért a 4-2-5-höz szükséges DB-állományt sem látom annyira kristálytisztán... 😊somoskovig
A secondary adott. Ott nem lehet mit bűvészkedni. A legtöbb amit tehetnek, hogy a lehető legütőképesebb DL+LB kombót teszik eléjük, hátha lesz valami változás.
több mint 12 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 759 — 49ers GM
Főleg tőled kérdem(bár ha más véleményére is kiváncsi vagyok), hogy szerinted milyen azonnal bevethető játékosok kellenének a 3-4 ill. a 4-3 alap sémába? Illetve tartósnak tűnik az átállás(tehát nem csak 1, max 2 évre)?Justicar
Belichicken kívül nem hiszem, hogy sokan tudnák a választ arra a kérdésre, hogy mennyire időre szól ez a hibrid katyvasz, és a távoli 43-as alapok.

A keret érdemben már most nem fog változni, így ez a rész nagyon elméleti. Jermaine Cunninghamre például nagyon kíváncsi lennék meccsenként egy 35 snap korüli rotációban az erős oldalon endként a négyemberes falban, a túloldalán Carterrel. Fletcherre ez szintén igaz MLB-ként a 43-ban, de erre meg nem fog sor kerülni, még Mayo távollétében sem.

Ha Haynesworth és Wright nem jön rendben, akkor tulajdonképpen nincs értelme a 43-nak (Pryor is piszok sérülékeny), mert belső nyomás, dinamikus DT nélkül halott ez a rendszer.

Akivel én még számolnék, igaz 34-ben, az a PUP-on lévő Deaderick.

Jelen körülmények között (mivel úgyis sok a sub-felállás) egy 425 mindenkinek jó lenne. Elfedné az LB-sorban a zavarokat (Mayo távolléte idejére), és lehetne építeni a Carter, Ellis kettősre ha már leigazoltuk őket Cunninghammel első csereként, meg Andersonnal mint 3rd down pass rusher.

DL: Ellis/Cunningham - Wilfork - Haynesworth/Love/Warren - Carter/Anderson

LB: Fletcher/Spikes - Guyton

Itt azonban Ninkovichnak nem lenne helye...

34-es alapon a védőfallal komoly gondok vannak, plusz Carter helye sem lenne tisztázott.

Ellis - Warren/Love - Wilfork sor nem sok mindent kínál..DoM
Azért a 4-2-5-höz szükséges DB-állományt sem látom annyira kristálytisztán... 😊

több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Egy vereség után nálatok érdemben arról lehet vitázni, h az offense hol hibázott, ezt én megértem. De ez azért van, mert a deffense ebben a formában említésre se méltó, bennük nincs több. Azt totál nem értem, h hogyan láthatod ezt a védelmet erős közepesnek, sztem ez annyira távol áll a valóságtól, h még vitázni sem érdemes róla. Ettől még természetesen lehet ez a véleményed és elnézést, ha megsértettelek, nem ez volt a szándékom, de tényleg érthetetlen számomra, hogy van olyan aki ezt a védelmet nem gyengének látja 😊
A SB sztem nem túl jó példa, mert az igaz, h mi azt a meccset alapjában véve azzal nyertük meg, h pusztán a DL-ünkkel képesek voltunk akkora pass-rusht generálni, h ne kelljen blitzelni, de azért annak a meccsnek Eli Manning lett az MVP-je.. Nem hiszem, h nálatok előfordulhatna olyan jelenleg, h egy védő legyen az MVP egy meccsen.Szesze
Megírtam ezt is. A szerintem releváns mutatóban (engedett yard/szerzett pont) a harmadikok(!) a ligában. Senki nem cáfolta meg, hogy ez egy teljesítmény mérésre alkalmatlan mutató. S valóban, szvsz ha sikerülne 1/3 alá csökkenteni a 3rd down mutatót, akkor majdhogynem erős Def lenne.
Természetesen sok jobb Def van ennél, de azokat nagyon erősnek vagy elitnek építették fel. Ezt a védelmet pedig közepesnek.
Én nem látok nagy összefüggést a valós teljesítmény és a kiosztott SB MVP-díj között. Erősen PR-szagúan ítélik oda. Ha hajlamosak lennének védő játékosnak is adni MVP-díjat, akkor azért egy Wilfork MVP-n nem lepődnék meg. 😊 (Van annyira elit, mint Eli 😉 )

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Szesze New York Giants 18 950 — Giants fan
Tudom, Te egy fosnak tartod bizonyos szempontok alapján. Én meg ezekből a szempontokból sokat nem tudok elfogadni mértékadónak.tomi-tomi
Komolyan nemtom megérteni, h egyesek miért akarják fehérnek látni a feketét. Aki nem látja, h ez a védelem így ebben a formában szar (persze lehet ezt árnyalni, de ahhoz most nincs kedvem) az vagy nagyon be akarja csapni magát, vagy absz nem ért ehhez a sporthoz.. Le lehet szarni a sok benyalt yardot, a számtalan 3rd&longot a pass-rush teljes hiányát, de az igazság az, h ami miatt még így is jól szerepeltek az a már hagyományosan ismét kurva jól összerakott OL-Brady-Welker fémjelezte offense. Sztem minden olyan meccset bukni fogtok amikor ők nem tudják hozni magukat. Persze akkor majd lehet mondani, h ők a hibásak mert bennük több van meg blabla, de ez egy baromság.Szesze
Szesze, kedves!
Sok mindent nem szeretnék megismételni (igen, leszarom az engedett yardokat, nem, nagyon is fontosnak tartom a 3rd down mutatót, a pass rush hiányáról pont Neked írtam hosszan).
Az teljesen természetes a Pats esetében, hogy a jól összerakott offense miatt nyerünk. Btw erről is hosszabban írtam. S igen, ha az Off önmagához képest szar lesz, akkor ki fogunk kapni (ld. Bills meccs). Ha közepesen jók, akkor még ez a védelem is elegendő lehet a győzelemhez.
Ami viszont erősen elgondolkodtat, hogy hosszú oldalakon keresztül érvelek valami mellett és valami ellen, s erre csak annyi a reakciód, hogy baromság, önbecsapás, szakértelem hiánya. Igazán jól esett volna egy-két érv például az engedett yardok fontossága mellett, vagy miért gondolod baromságnak, hogy ha egy elit Off. szarul játszik, akkor ne az ő hibáikat elemezzem.
Ha a Giant front seven betlizik, akkor Ti Eli megszokott teljesítményében keresitek a vereségetek okát? Szerintem egy csapat alapvetően az erősségeinek az érvényesítésével tud meccset nyerni. A Giants sem a Pats védelmének a mogyoróit tekerte ki a SB-n. A saját erősségére tett, s kinyírta a Pats erősségét.
Másképp fogalmazva, a Pats csak ezt kínálja fel reális győzelmi esélyként az ellenfélnek. Mert annyira jó a csapat összessége (beleértve a védelmet is!), hogy egy pontpárbajt igen nagy valószínűséggel megnyer.
Vagy. Mondj egy olyan meccset, ahol egyértelműen a Pats Def okozta a vereséget!tomi-tomi
Egy vereség után nálatok érdemben arról lehet vitázni, h az offense hol hibázott, ezt én megértem. De ez azért van, mert a deffense ebben a formában említésre se méltó, bennük nincs több. Azt totál nem értem, h hogyan láthatod ezt a védelmet erős közepesnek, sztem ez annyira távol áll a valóságtól, h még vitázni sem érdemes róla. Ettől még természetesen lehet ez a véleményed és elnézést, ha megsértettelek, nem ez volt a szándékom, de tényleg érthetetlen számomra, hogy van olyan aki ezt a védelmet nem gyengének látja 😊
A SB sztem nem túl jó példa, mert az igaz, h mi azt a meccset alapjában véve azzal nyertük meg, h pusztán a DL-ünkkel képesek voltunk akkora pass-rusht generálni, h ne kelljen blitzelni, de azért annak a meccsnek Eli Manning lett az MVP-je.. Nem hiszem, h nálatok előfordulhatna olyan jelenleg, h egy védő legyen az MVP egy meccsen.
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Ha ezt komolyan gondolod, akkor kurva messze vannak az álláspontjaink.zinedine5
Tudom, Te egy fosnak tartod bizonyos szempontok alapján. Én meg ezekből a szempontokból sokat nem tudok elfogadni mértékadónak.tomi-tomi
Komolyan nemtom megérteni, h egyesek miért akarják fehérnek látni a feketét. Aki nem látja, h ez a védelem így ebben a formában szar (persze lehet ezt árnyalni, de ahhoz most nincs kedvem) az vagy nagyon be akarja csapni magát, vagy absz nem ért ehhez a sporthoz.. Le lehet szarni a sok benyalt yardot, a számtalan 3rd&longot a pass-rush teljes hiányát, de az igazság az, h ami miatt még így is jól szerepeltek az a már hagyományosan ismét kurva jól összerakott OL-Brady-Welker fémjelezte offense. Sztem minden olyan meccset bukni fogtok amikor ők nem tudják hozni magukat. Persze akkor majd lehet mondani, h ők a hibásak mert bennük több van meg blabla, de ez egy baromság.Szesze
Szesze, kedves!
Sok mindent nem szeretnék megismételni (igen, leszarom az engedett yardokat, nem, nagyon is fontosnak tartom a 3rd down mutatót, a pass rush hiányáról pont Neked írtam hosszan).
Az teljesen természetes a Pats esetében, hogy a jól összerakott offense miatt nyerünk. Btw erről is hosszabban írtam. S igen, ha az Off önmagához képest szar lesz, akkor ki fogunk kapni (ld. Bills meccs). Ha közepesen jók, akkor még ez a védelem is elegendő lehet a győzelemhez.
Ami viszont erősen elgondolkodtat, hogy hosszú oldalakon keresztül érvelek valami mellett és valami ellen, s erre csak annyi a reakciód, hogy baromság, önbecsapás, szakértelem hiánya. Igazán jól esett volna egy-két érv például az engedett yardok fontossága mellett, vagy miért gondolod baromságnak, hogy ha egy elit Off. szarul játszik, akkor ne az ő hibáikat elemezzem.
Ha a Giant front seven betlizik, akkor Ti Eli megszokott teljesítményében keresitek a vereségetek okát? Szerintem egy csapat alapvetően az erősségeinek az érvényesítésével tud meccset nyerni. A Giants sem a Pats védelmének a mogyoróit tekerte ki a SB-n. A saját erősségére tett, s kinyírta a Pats erősségét.
Másképp fogalmazva, a Pats csak ezt kínálja fel reális győzelmi esélyként az ellenfélnek. Mert annyira jó a csapat összessége (beleértve a védelmet is!), hogy egy pontpárbajt igen nagy valószínűséggel megnyer.
Vagy. Mondj egy olyan meccset, ahol egyértelműen a Pats Def okozta a vereséget!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Főleg tőled kérdem(bár ha más véleményére is kiváncsi vagyok), hogy szerinted milyen azonnal bevethető játékosok kellenének a 3-4 ill. a 4-3 alap sémába? Illetve tartósnak tűnik az átállás(tehát nem csak 1, max 2 évre)?Justicar
Belichicken kívül nem hiszem, hogy sokan tudnák a választ arra a kérdésre, hogy mennyire időre szól ez a hibrid katyvasz, és a távoli 43-as alapok.

A keret érdemben már most nem fog változni, így ez a rész nagyon elméleti. Jermaine Cunninghamre például nagyon kíváncsi lennék meccsenként egy 35 snap korüli rotációban az erős oldalon endként a négyemberes falban, a túloldalán Carterrel. Fletcherre ez szintén igaz MLB-ként a 43-ban, de erre meg nem fog sor kerülni, még Mayo távollétében sem.

Ha Haynesworth és Wright nem jön rendben, akkor tulajdonképpen nincs értelme a 43-nak (Pryor is piszok sérülékeny), mert belső nyomás, dinamikus DT nélkül halott ez a rendszer.

Akivel én még számolnék, igaz 34-ben, az a PUP-on lévő Deaderick.

Jelen körülmények között (mivel úgyis sok a sub-felállás) egy 425 mindenkinek jó lenne. Elfedné az LB-sorban a zavarokat (Mayo távolléte idejére), és lehetne építeni a Carter, Ellis kettősre ha már leigazoltuk őket Cunninghammel első csereként, meg Andersonnal mint 3rd down pass rusher.

DL: Ellis/Cunningham - Wilfork - Haynesworth/Love/Warren - Carter/Anderson

LB: Fletcher/Spikes - Guyton

Itt azonban Ninkovichnak nem lenne helye...

34-es alapon a védőfallal komoly gondok vannak, plusz Carter helye sem lenne tisztázott.

Ellis - Warren/Love - Wilfork sor nem sok mindent kínál..DoM
Köszönöm! Most már jobban átlátom! 😊
több mint 12 éve
Szesze New York Giants 18 950 — Giants fan
Ez egy erős átlagos védelem tomi-tomi
Ha ezt komolyan gondolod, akkor kurva messze vannak az álláspontjaink.zinedine5
Tudom, Te egy fosnak tartod bizonyos szempontok alapján. Én meg ezekből a szempontokból sokat nem tudok elfogadni mértékadónak.tomi-tomi
Komolyan nemtom megérteni, h egyesek miért akarják fehérnek látni a feketét. Aki nem látja, h ez a védelem így ebben a formában szar (persze lehet ezt árnyalni, de ahhoz most nincs kedvem) az vagy nagyon be akarja csapni magát, vagy absz nem ért ehhez a sporthoz.. Le lehet szarni a sok benyalt yardot, a számtalan 3rd&longot a pass-rush teljes hiányát, de az igazság az, h ami miatt még így is jól szerepeltek az a már hagyományosan ismét kurva jól összerakott OL-Brady-Welker fémjelezte offense. Sztem minden olyan meccset bukni fogtok amikor ők nem tudják hozni magukat. Persze akkor majd lehet mondani, h ők a hibásak mert bennük több van meg blabla, de ez egy baromság.
több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Főleg tőled kérdem(bár ha más véleményére is kiváncsi vagyok), hogy szerinted milyen azonnal bevethető játékosok kellenének a 3-4 ill. a 4-3 alap sémába? Illetve tartósnak tűnik az átállás(tehát nem csak 1, max 2 évre)?Justicar
Belichicken kívül nem hiszem, hogy sokan tudnák a választ arra a kérdésre, hogy mennyire időre szól ez a hibrid katyvasz, és a távoli 43-as alapok.

A keret érdemben már most nem fog változni, így ez a rész nagyon elméleti. Jermaine Cunninghamre például nagyon kíváncsi lennék meccsenként egy 35 snap korüli rotációban az erős oldalon endként a négyemberes falban, a túloldalán Carterrel. Fletcherre ez szintén igaz MLB-ként a 43-ban, de erre meg nem fog sor kerülni, még Mayo távollétében sem.

Ha Haynesworth és Wright nem jön rendben, akkor tulajdonképpen nincs értelme a 43-nak (Pryor is piszok sérülékeny), mert belső nyomás, dinamikus DT nélkül halott ez a rendszer.

Akivel én még számolnék, igaz 34-ben, az a PUP-on lévő Deaderick.

Jelen körülmények között (mivel úgyis sok a sub-felállás) egy 425 mindenkinek jó lenne. Elfedné az LB-sorban a zavarokat (Mayo távolléte idejére), és lehetne építeni a Carter, Ellis kettősre ha már leigazoltuk őket Cunninghammel első csereként, meg Andersonnal mint 3rd down pass rusher.

DL: Ellis/Cunningham - Wilfork - Haynesworth/Love/Warren - Carter/Anderson

LB: Fletcher/Spikes - Guyton

Itt azonban Ninkovichnak nem lenne helye...

34-es alapon a védőfallal komoly gondok vannak, plusz Carter helye sem lenne tisztázott.

Ellis - Warren/Love - Wilfork sor nem sok mindent kínál..
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
A passzsiettetés kérdéséhez, vagy nemlétéhez fűznék egy statisztikát:
A Miami és a San Diego ellen 4 ill. 2 sack-et szerzett a védelem, a Buffalo és az Oakland ellen viszont egyet sem. Az nfl.com támadófal stat.-ja szerint, pont ez utóbbi 2 csapat támadófala engedte idén a legkevesebb sack-et, vagyis ennél csak gyengébb falakkal fogunk találkozni. Pl. a Jets fala 24. ebben a rangsorban, 11 engedett sack-kel. Ez alapján megkockáztatok egy jóslatot(hátha nem lesz belőle pofára esés): a Jets ellen lesz érzékelhető nyomás és sack Sanchez-en. Persze sokat segítene Haynesworth vagy(és) Wright jelenléte, valamint Ellis ismeretei a Jets faláról.
több mint 12 éve
manuszka86 New England Patriots 2 056 — Patriots fan
4-3 szerintem csak időleges, mivel ebbe a sémába jóval több játékost kellene hoznunk...amíg 3-4 esetén kellene egy igazi top RDE draftról és egy ROLB mindenféleképp. Még a draftról hoznék egy FS-t is mivel hát látjuk hogy kik vannak rosteren és jó esetben max cserék lennének máshol vagy még azok se nagyon. Szóval kb 3 stabil kezdőt kellene hozni és egy egész pofás 3-4 D-t össze lehetne rakni. Jah és jó lenne ha nem olyan játékosokat hoznánk akik kb 3-4 meccset tudnak játszani és aztán IR-re kell őket rakni vagy esetleg huzamosabb ideig sérülés miatt nem bírnak játszani.

több mint 12 éve
LordTamas New England Patriots 683 — Welker fan for life
Én ezek miatt érzem rossz döntésnek a séma váltást egy ilyen rövid offseason alatt. Ezzel gyakorlatilag a D vezérét Mayot tettük nehéz helyzetbe. Emlékszem tavaly mekkorát játszott, hogy végre volt mellette egy TED féle ütköző ILB azaz Spikes. Idén meg csak keresi a helyét. Plusz ugye tavaly 2. körös picket áldoztunk Cunninghamre, hogy majd ő lesz a pass rusher erre idén létszámfelettivé vált mint DE, pedig tavaly év végén már pislákolt nála valami mint OLB. Ezt az idei offseasont sorozatos rossz döntések tarkítják a védelemben. Kezdve a hirtelen sémaváltással és folytatva a jól müködő ILb corp és Safety corp szétverésével. nagyon remélem, hogy BB valamit ki talál majd, mert eddig besült ez a hirtelen sémaváltás.FViktor93
Csak megerősíteni tudom, Spikes kifejezetten jól indult tavaly, mint run stopper. A draftról meg behúzhattunk volna valakit Ras-I helyett, mondjuk Jabaal Sheard-t (ha jól emlékszem, többen írták hozzánk). Most meg, ha be is válik a 4-3, a D-line nagyját újra kell szerződtetni, vagy kiöregednek (Ellis). Én nagyon bánom az átállást.
több mint 12 éve
FViktor93 New England Patriots 2 173
DoM!

Főleg tőled kérdem(bár ha más véleményére is kiváncsi vagyok), hogy szerinted milyen azonnal bevethető játékosok kellenének a 3-4 ill. a 4-3 alap sémába? Illetve tartósnak tűnik az átállás(tehát nem csak 1, max 2 évre)?

Én úgy látom, hogy a 3-4 hez szükség volna egy pass rusher RDE-re, valamint Wright sérülékenysége miatt egy LDE-re. A LB sorba csak egy ROLB. Mivel Mayo és Spike ILB-e tökéletesek. LOLB meg talán Fletcher vagy Niko. Nemtudom melyikük lenne jobb coverben. Valamint kik lehetnének a cserék főleg DE sorban.
A 4-3-ban szerintem sokkal több LB kellene, mert nem úgy tűnik, hogy az emberanyag megvan hozzá. Spike jó MLB-ben futás ellen, de Guyton max csere, vagy kimondottan pass esetén. A két OLB-nél Mayo nagyon szürke, szinte már olyan szükre, hogy nem is lehet látni. Viszont Fletcher meg Niko úgytűnik jól érzik magukat.

Kövezni ér!

Valamint szerinteteket mi/ki hiányzik a D-ből?Justicar
Bár nem vagyok Dom, de szvsz 3-4be kellene egy Seymour féle RDE meg egy pass rusher ROLB és készen is lennénk.
A 4-3-hoz viszont kellene egy pass rusher RDE, egy coverben jó MLB mert amit Spikes passz ellen csinál az felettébb vicces. Illetve szerintem ide is kéne egy ROLB mert Mayonak nagyon nem fekszik ez a poszt.
Én ezek miatt érzem rossz döntésnek a séma váltást egy ilyen rövid offseason alatt. Ezzel gyakorlatilag a D vezérét Mayot tettük nehéz helyzetbe. Emlékszem tavaly mekkorát játszott, hogy végre volt mellette egy TED féle ütköző ILB azaz Spikes. Idén meg csak keresi a helyét. Plusz ugye tavaly 2. körös picket áldoztunk Cunninghamre, hogy majd ő lesz a pass rusher erre idén létszámfelettivé vált mint DE, pedig tavaly év végén már pislákolt nála valami mint OLB. Ezt az idei offseasont sorozatos rossz döntések tarkítják a védelemben. Kezdve a hirtelen sémaváltással és folytatva a jól müködő ILb corp és Safety corp szétverésével. nagyon remélem, hogy BB valamit ki talál majd, mert eddig besült ez a hirtelen sémaváltás.
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
DoM!

Főleg tőled kérdem(bár ha más véleményére is kiváncsi vagyok), hogy szerinted milyen azonnal bevethető játékosok kellenének a 3-4 ill. a 4-3 alap sémába? Illetve tartósnak tűnik az átállás(tehát nem csak 1, max 2 évre)?

Én úgy látom, hogy a 3-4 hez szükség volna egy pass rusher RDE-re, valamint Wright sérülékenysége miatt egy LDE-re. A LB sorba csak egy ROLB. Mivel Mayo és Spike ILB-e tökéletesek. LOLB meg talán Fletcher vagy Niko. Nemtudom melyikük lenne jobb coverben. Valamint kik lehetnének a cserék főleg DE sorban.
A 4-3-ban szerintem sokkal több LB kellene, mert nem úgy tűnik, hogy az emberanyag megvan hozzá. Spike jó MLB-ben futás ellen, de Guyton max csere, vagy kimondottan pass esetén. A két OLB-nél Mayo nagyon szürke, szinte már olyan szükre, hogy nem is lehet látni. Viszont Fletcher meg Niko úgytűnik jól érzik magukat.

Kövezni ér!

Valamint szerinteteket mi/ki hiányzik a D-ből?
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Én megértem, hogy nincs igazi gyilkos PR játékosunk, de azt nem, hogy miért nem látok CB-, Saftey- és késleltetett LB blitzre épülő játékokat!!! Vagy ezeket a PO-ra tartogatjuk?
több mint 12 éve
Castleai01 New England Patriots 1 531 — Patriots fan
... akárki akármit mond, pass rush mellett DMC és Bodden is állat lenneWyatt
Na ebben látod viszont tökéletesen egyetértünk! 😉
(Én pl. ezt a CB 3-ast kimondottan jónak tartom, és eddig Ras-I is mutatott már biztató dolgokat mikor nem volt éppen sérült...)

"Azt mondják Elmebajban Szenvedek... De én Nem is Szenvedek, inkább Élvezem Minden egyes Percét..." 😉