New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 12 éve
Spigo New England Patriots 1 083 — Patriots GM
Az OLB draftról még, hogy azért érdekes, hogy Rex Ryan sem húzott olb-t a drafton, pedig náluk is need volt. Persze nem tudom, mennyire hasonló a két def séma, de talán mond valamit.
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Ennél még összetettebb, mert azt is figyelembe kell venni, h kik azok akiket el lehetett volna vinni azon a ponton, de helyette mást választottak. Ennek tükrében pl Clay Matthews bent hagyása jó nagy marhaság volt anno BB részéről, pedig ez nem csak utólagos okoskodás, hisz még itt a fórumon is őt tartotta a többség behúzandó embernek.Szesze
Ezzel vitába szállnék. Általában is igaznak gondolom, de most akkor maradjunk konkrétan Clay-nél. Ő a Packersnél lett elit LB. Ebből nem következik 100%-os biztonsággal, hogy a Patsnél ugyanezt elérte volna. S most nem feltétlen a játék-rendszerbeli, csapat struktúrabeli különbségekre helyezném a hangsúlyt. Amikor egy csapat felírja egy játékos nevét a draftcetlire (főleg az elülső körökben), akkor nekem ez elsősorban az 1000%-os bizalom megnyilvánulása. Bizalom az együttesen elérhető sikerekben. Az igazán jó edző/GM azt már nem húzza be - figyelem, túlzás lesz! -, aki 100%-ig need és játéktudása/képessége alapján 100%-ig illik a rendszerbe, DE az FO csak 99%-ig hiszi , hogy közösen lesznek sikeresek.
BB draftjait átgondolva ez a bizalom rengetegszer megjelenik az ellenkező irányból. (Valamilyen gond ellenére is behúzlak.) Tavaly ilyen volt egyértelműen Gronk és Hernandez, ha nagyon akarom az 1. körös CB húzásban is jelentős bizalmi tőke megnyilvánulását látom. Idén pedig az első hat pickünk mindegyike közepes-nagy mértékben csak ezen a szemponton keresztül megszűrve értékelhető igazából.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Ennek tükrében pl Clay Matthews bent hagyása jó nagy marhaság volt anno BB részéről, pedig ez nem csak utólagos okoskodás, hisz még itt a fórumon is őt tartotta a többség behúzandó embernek.Szesze
Jó eséllyel a boardjukon sem volt rajta.

Patriots OLBs need to be able to set the edge. That means that at the very minimum, they need to hold their ground against the outside blockers, either tackles or tight ends. That means that tight ends should not be pushing OLBs completely out of the play. Gronk and Crumpler completely dominated Matthews in the run game when the Packers played the Pats last season. Matt "Who?" Spaeth got the best of him a few times in the Super Bowl, including the one play where he singlehandedly pushed Matthews straight back 5 yards. His whole game is about going around blocks, not engaging them like the Patriots scheme requires. Once a blockers gets their hands on Matthews, he's pretty much done. He can't stack and shed like the Patriots ask of their LBs. He can't engage a blocker, find the ball, and then shed the block to make the tackle. He can only shoot through a gap and hope he's right. That also means he can't do the "read and react" part of the defense. By the time he'd read a play, a blocker would have control of him and not let go until the whistle. Hard to react when you can't shed the block. Watching enough film makes the scheme painfully obvious. For OLBs: Read and react, don't attack. Stack and shed. Set the edge. Use pass rush moves to reach the QB rather than pure speed moves, which open up running lanes. There are plenty of people here who can tell you the exact same thing.
több mint 12 éve
Szesze New York Giants 18 927 — Giants fan
Sporting News szerint miénk a második legjobb draft a Lions mögött:

Patriots: A+
No pass rusher, but a slew of talented players led by Nate Solder, Ras-I Dowling, Shane Vereen and Ryan Mallett. Plus they have two picks next year in both the first and second rounds.Sobri Jóska
Sok drafttal foglalkozó oldalt megnézve kétféleképpen sülhet el a draft. Vagy nagyon fasza lesz mert beválnak a játékosok, vagy nagyon szar mert nem. Köztes átmenet szerintem nincs.FViktor93
az élet szinte minden területére igaz ez. Ugye a világvégének is 50% esélye van minden nap. Vagy bekövetkezik vagy nem...
Azért szerencsére ez bonyolultabb tudomány annál, hogy így leegyszerűsítsük 😉

Egyébként én inkább úgy fogalmaznék, hogy egy draftot jellemzően mindig 2x érdemes értékelni. Egyszer közvetlenül utána, amikor a szakik arról beszélnek, hogy kit lehetett volna húzni, milyen needre, és helyette kit vittünk. A másik egy olyan jó 3 év múlva, amikor kiderül, hogy a húzott emberekből ki lett stabil kezdő, vagy első számú csere, és kik lettek azok, akik bustnak minősültek (figyelembe véve azt is, hogy ha egy 7. körös játékosból nem lesz kerettag, az nem feltétlen katasztrófa, ahogy azzal is kár arcozni, hogy egy 7. körös mekkora isten lett, mivel pl ha BB-ék tudták volna Bradyről csak a felét annak, ami lett belőle, akkor nem várnak vele a 6. körben, elviszik simán valamikor az első 2-ben).viito
Ennél még összetettebb, mert azt is figyelembe kell venni, h kik azok akiket el lehetett volna vinni azon a ponton, de helyette mást választottak. Ennek tükrében pl Clay Matthews bent hagyása jó nagy marhaság volt anno BB részéről, pedig ez nem csak utólagos okoskodás, hisz még itt a fórumon is őt tartotta a többség behúzandó embernek.
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Sporting News szerint miénk a második legjobb draft a Lions mögött:

Patriots: A+
No pass rusher, but a slew of talented players led by Nate Solder, Ras-I Dowling, Shane Vereen and Ryan Mallett. Plus they have two picks next year in both the first and second rounds.Sobri Jóska
Sok drafttal foglalkozó oldalt megnézve kétféleképpen sülhet el a draft. Vagy nagyon fasza lesz mert beválnak a játékosok, vagy nagyon szar mert nem. Köztes átmenet szerintem nincs.FViktor93
az élet szinte minden területére igaz ez. Ugye a világvégének is 50% esélye van minden nap. Vagy bekövetkezik vagy nem...
Azért szerencsére ez bonyolultabb tudomány annál, hogy így leegyszerűsítsük 😉

Egyébként én inkább úgy fogalmaznék, hogy egy draftot jellemzően mindig 2x érdemes értékelni. Egyszer közvetlenül utána, amikor a szakik arról beszélnek, hogy kit lehetett volna húzni, milyen needre, és helyette kit vittünk. A másik egy olyan jó 3 év múlva, amikor kiderül, hogy a húzott emberekből ki lett stabil kezdő, vagy első számú csere, és kik lettek azok, akik bustnak minősültek (figyelembe véve azt is, hogy ha egy 7. körös játékosból nem lesz kerettag, az nem feltétlen katasztrófa, ahogy azzal is kár arcozni, hogy egy 7. körös mekkora isten lett, mivel pl ha BB-ék tudták volna Bradyről csak a felét annak, ami lett belőle, akkor nem várnak vele a 6. körben, elviszik simán valamikor az első 2-ben).
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
TYT-en fent van egy kis összeállítás a draftunkról: New England Patriots 2011 Draft Pack
Interjúk a mesterrel + highlights ahogy átfutottam.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Hogy az a plusz "D" hogy került oda... örök rejtély marad. 😊

több mint 12 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Na igen, és végtére is az is igaz, hogy ha draftoljuk mondjuk Fostert, DBradshaw-t 3. körben, vagy Woodheadet 5-ben, amikor ők voltak a drafton, akkor mindenki jujjogott, sopánkodott volna, most meg ezek az emberek azért NFL kompatibilisek, pedig előre nem lehetett látni. Ugyanígy bejöhet a 2 futónk, és ugyanúgy lehet, hogy a draftoltjaink közül 3 év múlva egy ember sincs a ligában.Sobri Jóska
Sikerült egybegyúrni D'Brickashaw Fergusont Ahmad Bradshaw-val. 😀

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Na igen, és végtére is az is igaz, hogy ha draftoljuk mondjuk Fostert, DBradshaw-t 3. körben, vagy Woodheadet 5-ben, amikor ők voltak a drafton, akkor mindenki jujjogott, sopánkodott volna, most meg ezek az emberek azért NFL kompatibilisek, pedig előre nem lehetett látni. Ugyanígy bejöhet a 2 futónk, és ugyanúgy lehet, hogy a draftoltjaink közül 3 év múlva egy ember sincs a ligában.

több mint 12 éve
FViktor93 New England Patriots 2 173
Sporting News szerint miénk a második legjobb draft a Lions mögött:

Patriots: A+
No pass rusher, but a slew of talented players led by Nate Solder, Ras-I Dowling, Shane Vereen and Ryan Mallett. Plus they have two picks next year in both the first and second rounds.Sobri Jóska
Sok drafttal foglalkozó oldalt megnézve kétféleképpen sülhet el a draft. Vagy nagyon fasza lesz mert beválnak a játékosok, vagy nagyon szar mert nem. Köztes átmenet szerintem nincs.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Sporting News szerint miénk a második legjobb draft a Lions mögött:

Patriots: A+
No pass rusher, but a slew of talented players led by Nate Solder, Ras-I Dowling, Shane Vereen and Ryan Mallett. Plus they have two picks next year in both the first and second rounds.

több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Csak nekem hiányzik a képletből az FA piac?

5-6 évre terveztek ezekkel a srácokkal, akik ha nagyon beválnak, vagy nagyon jónak érzik magukat akkor csak tag-el tudjuk magunknál tartani őket 5-4 (esetleg 3) év után. Azért szerintem ezt is számításba kellene venni a tervezés során...Witchdoctor
+1

Hosszútávú tervezésnél nem kell aktuálisabb téma, mint a Seymour-trade. Micsoda húzás, top5-10 pick stb. Aztán mi lett belőle. Semmilyen relevanciája nincs a 2011-es csapat erősségére pozitív irányba (FA ismerete nélkül egyelőre). Ami már a 3. idény lesz a távozása óta.DoM
DoM! Nehogy elérjen Téged is valami zseni betegség! Gyere le a Seymour-trade-ről, nyeld le vagy köpd ki, de ne rágódj ennyit rajta, csak a Te gyomrod/idegrendszered bánhatja már az egészet. Az aggodalom szólt belőlem. (Odavoltam a 2. nap utáni cikkedért a patriots.hu-n! Grat!)tomi-tomi
Most már teljesen nyugodt vagyok, és a Sey-dologról is utoljára írtam (csak nagyon passzolt ide). 😊
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Hiába nyilatkozza Brady, hogy még 10 évig akarja nyomni (http://www.nfl.com/news/story/09000d5d81f9c665/article/hearing-footsteps-brady-says-he-plans-to-play-10-more-years?module=HP_headlines), nem fogja... de nem lesz ő Favre se és a csapat se fogja elcserélni... "közös megegyezéssel visszavonulás" lesz szerintem is, mint Bruschinál ...Mallettból se lesz Rodgers, hisz a "teknőcből" nem lesz "nyúl" 😛 Trade vs. utódlás már máskérdés, de egyelőre nálam nem tart előrébb O'Connellnél .... egyébként teljesen egyetértek a párhuzamokkal 😂
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Mallett-nak - az LSU elleni meccsét és még néhány meccsösszefoglaló alapján, kissé előítéletesen - egyik legnagyobb hibája a flegmasága. Olyan passzokat enged el meccsenkét nem kevésszer, amelyek ha sikerülnek pimasz és arcátlan, és össztönös, de ha nem, akkor irdatlan bosszantó hibák.

Pl. az LSU mecsen a 2. negyed legvégén egy olyan INT-t dobott az end zone-ban, amelyet még a NCAA DIV II. leggyöngébb képességű QB-ja sem vállal be, mert tisztán lehetett látni, hogy hibátlan volt 1-1-ben a CB helyezkedése, és Mallett erre gyönyörűen és tisztán belehajította a kezébe a labdát. Na ezekből pl. tuttira ki kell nevelni.

Előtte pár perccel, és utána alig egy perccel később (néhány másodperccel a félidő vége előtt) pedig 80 és 85 yardos TD mutatott be az elkapója - no persze két kapitális védelmi hibát követően (az egyiknél botrányos szögben érkezett a saftey, a másiknál a saftey a WR helyett agyrázkódás-gyanús üztközéssel letarolta a CB-t, így a WR-nek negyven yardot be kellett sétálnia az end zone-ig). Ezek inkább a srác ösztönös, pimasz oldalát mutatják, hogy a srácban van kurázsi.

Ami még kissé zavaró Mallett-ban, hogy a negyedik negyedig nem tudott bemutatni egyetlen, több perces és 8+ playes drive-ot sem.

Ott van a srácban a lehetőség, de ezt csiszolni kell benne, nagyobb fokú tudatosságra kell nevelni. Ne csak megcsinálja azt, amire képes, csak úgy, ösztönből, hanem értse is azt, amire képes, no és használja is ki ezt konstans jelleggel.

Ugyanezen a meccsen Ridley-t is lehetett nézegetni, és meglátásom szerint, benne pedig rengeteg tudatosság van, nagyon könnyen az egyik legintelligensebb futó lehet belőle, mivel könnyű mozgásával szépen futott 5-6 yardokat, és a második TD-je előtt is, egy csomó RB már rég beleszaladt volna az első LB-be, hogy azt áttörje, ő azonban megnézte magának - tudja a fene, talán a - harmadik futóopciót, türelmes volt, és TD csinált belőle.
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Csak nekem hiányzik a képletből az FA piac?

5-6 évre terveztek ezekkel a srácokkal, akik ha nagyon beválnak, vagy nagyon jónak érzik magukat akkor csak tag-el tudjuk magunknál tartani őket 5-4 (esetleg 3) év után. Azért szerintem ezt is számításba kellene venni a tervezés során...Witchdoctor
+1

Hosszútávú tervezésnél nem kell aktuálisabb téma, mint a Seymour-trade. Micsoda húzás, top5-10 pick stb. Aztán mi lett belőle. Semmilyen relevanciája nincs a 2011-es csapat erősségére pozitív irányba (FA ismerete nélkül egyelőre). Ami már a 3. idény lesz a távozása óta.DoM
DoM! Nehogy elérjen Téged is valami zseni betegség! Gyere le a Seymour-trade-ről, nyeld le vagy köpd ki, de ne rágódj ennyit rajta, csak a Te gyomrod/idegrendszered bánhatja már az egészet. Az aggodalom szólt belőlem. (Odavoltam a 2. nap utáni cikkedért a patriots.hu-n! Grat!)

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Ide nem a Branch-féle ügyet lehetne venni ez esetben, hanem a Bledsoe-félétWyatt
Kosar a Brownsból is tudna mesélni BB-ről. Meg a Browns szurkolók.😊

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Ide nem a Branch-féle ügyet lehetne venni ez esetben, hanem a Bledsoe-félét

több mint 12 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
No igen meg gondolkodni.

1-3 év akart lenni de a hármas valamiért nem jött az ujjamra. Lehet Murphy gépelt.
több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Csak nekem hiányzik a képletből az FA piac?

5-6 évre terveztek ezekkel a srácokkal, akik ha nagyon beválnak, vagy nagyon jónak érzik magukat akkor csak tag-el tudjuk magunknál tartani őket 5-4 (esetleg 3) év után. Azért szerintem ezt is számításba kellene venni a tervezés során...Witchdoctor
+1

Hosszútávú tervezésnél nem kell aktuálisabb téma, mint a Seymour-trade. Micsoda húzás, top5-10 pick stb. Aztán mi lett belőle. Semmilyen relevanciája nincs a 2011-es csapat erősségére pozitív irányba (FA ismerete nélkül egyelőre). Ami már a 3. idény lesz a távozása óta.
több mint 12 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Sokan imádják a veterán QB kat.
Nézzétek meg a tök fogalmatlan seattlei kopasznak is hány kérője van.
Nem tartok lehetetlennek 1- év múlva egy tradet ha az öreg látja Eminemben a tüzet.Delonso_
Ez aranyköpésekbe való. 😀
több mint 12 éve
Habi New England Patriots USC Trojans 4 829 — Patriots GM
Mallettnek kellene 2 év tanulás Tom mögött legalább. Mondjuk a legerősebb konferenciában volt ő szinte a legjobb qb, szóval tehetségben ott van a srác. Csak meg kell tanítani arra, hogy felnőtté váljon.


JT Daniels fan
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Szerintem meg inkább finoman presszionálnák egy visszavonulásra, mint Tedyt, ha már nem őt akarják.
több mint 12 éve
triangle New England Patriots 1 284 — Le Diable probablement
Sokan imádják a veterán QB kat.
Nézzétek meg a tök fogalmatlan seattlei kopasznak is hány kérője van.
Nem tartok lehetetlennek 1- év múlva egy tradet ha az öreg látja Eminemben a tüzet.Delonso_
ehhez Brady-nek annyira szarul kellene teljesítenie, amit én nem tartok elképzelhetőnek (meg csupán 1 db rossz év után eleve kizárt, pláne így, hogy most nyomatta minden idők egyik legjobb évét)
több mint 12 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Sokan imádják a veterán QB kat.
Nézzétek meg a tök fogalmatlan seattlei kopasznak is hány kérője van.
Nem tartok lehetetlennek 1- év múlva egy tradet ha az öreg látja Eminemben a tüzet.
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Én Mallett képességeit (fizikális) tekintve teljesen meg vagyok győzve, de azt kíváncsian várom, hogy a jelleme megváltozik-e pozitív irányba és képes lesz 1-2 év alatt szó szerint felnőni (mentálisan) a feladathoz.

Éppen azon gondolkodtam, hogy a FA játékosok még jól is kijöhetnek egy rövid ideig tartó lockoutból, mert elég furcsa helyzet a jelenlegi (FA-Draft csere). FA-ben könnyebb szerintem a need-et megoldani, mint draftról, hiszen a börzén azért korlátozottak a lehetőségek és még az sem biztos 1-2 játékosnál, hogy megállja a helyét a profik között. El tudom képzelni, hogy mi is ezért húztunk így.