New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Egy tudatosan fejlesztő csapat sorsát alapvetően nem határozhatja meg egy 6/199 pick előmenetele. A Zrínyik jelmondata nem illik a Patriots-hoz.tomi-tomi
A patikamérlegen kiszámított edzéstervek, a finomhangolt játékospolitika, precíz draftok stb. mellett egy idő után mégsem lehet megkerülni a "szerencsefaktort" mely során pár évente egyszer a camp bodyból ST ász lesz, vagy a kizárólag ST playernek tartottból fontos szituációs játékos, vagy a nickelbackből/3rd down LB-ből/4. WR-ből idővel stabil kezdő, vagy éppen egy szolid, átlagos kezdőből NFL szinten is meghatározó, elit játékos.

Természetesen az vitán felül áll, hogy ahhoz világos elképzelés, stabil alapok, és jó környezet kell, hogy egy, a csapat ölébe hullott lehetőséggel élni tudjanak.DoM
Hogyne, a "sors bona" rész teljesen rendben van, a "nihil aliud" rész nem lehet igaz.
Az eredeti kérdésre (mi volt a sorsfordító a franchise életében?), nekem Brady draftolása az utolsó helyen áll, 1. Kraft, 2. Parcells és 3. BB után. Őt "reméljük, backup-nak jó lesz" alapon draftolták. Meggyőződésem - bár bizonyíthatatlan - hogy nélküle is meghatározó franchise vált volna a Patriotsból, pont az utolsó mondatodban említett tényezők miatt. Hogy mennyi SB lett volna nélküle, az másik kérdés.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Egy tudatosan fejlesztő csapat sorsát alapvetően nem határozhatja meg egy 6/199 pick előmenetele. A Zrínyik jelmondata nem illik a Patriots-hoz.tomi-tomi
A patikamérlegen kiszámított edzéstervek, a finomhangolt játékospolitika, precíz draftok stb. mellett egy idő után mégsem lehet megkerülni a "szerencsefaktort" mely során pár évente egyszer a camp bodyból ST ász lesz, vagy a kizárólag ST playernek tartottból fontos szituációs játékos, vagy a nickelbackből/3rd down LB-ből/4. WR-ből idővel stabil kezdő, vagy éppen egy szolid, átlagos kezdőből NFL szinten is meghatározó, elit játékos.

Természetesen az vitán felül áll, hogy ahhoz világos elképzelés, stabil alapok, és jó környezet kell, hogy egy, a csapat ölébe hullott lehetőséggel élni tudjanak.
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Ez alapján Belichickhez köthető a legtöbb, általam említett pont, de ehhez kellett egy közeg, és bizonyos alap, hogy működhessen (plusz a Brady faktor), mert különben könnyen Cleveland Browns II. válhatott volna belőle. Elég arra gondolni, hogy nincs a Brady 6, Belichick a második évében összerúgja a port New England ikonjával, két évig Testaverde az irányító, majd a népharag ismét elsöpri a Belichick rezsimet, mert csak egyszer viszi rájátszásba a csapatot... stb.DoM
Én ebből a közeget és az alapot tartom a legfontosabbnak - Kraft és Parcells között hezitáltam, végül Kraftra szavaztam, ez a sport meglepően erősen szól a tulajdonosokról is. S egyetértek, nem elsősorban BB-n múlott, hogy nem történt meg vele a Browns-story II.
Nagyon furcsálltam, hogy milyen sokan szavaztak Bradyre, nekem ez - a szavazás megközelítésében - a mázli faktor túlzott kiemelését jelenti. Egy tudatosan fejlesztő csapat sorsát alapvetően nem határozhatja meg egy 6/199 pick előmenetele. A Zrínyik jelmondata nem illik a Patriots-hoz.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Szerintem nem lehet csak egyet kiemelni..

Nyilván Kraft megjelenése kellett, hogy ne költözzön a csapat, és stabil hátteret biztosítson a mindenkori HC-nek.

Parcells draftjai nélkül ki tudja lett-e volna olyan erős az SB győzelmet szerző csapat védelme (Bruschi, Ted Johnson, McGinest, Ty Law)...

Bledsoe választásával egy a médiának is jól eladható franchise QB-ja lett a csapatnak, amivel rögtön azonosulni tudott a szurkoló. Ezt csak megfejelte az SB részvétel, ami mindig pluszt jelent - rövidtávon biztosan - és csak a döntéshozókon múlik, hogy mit sikerül ráépítve hosszútávon kamatoztatni belőle.

Belichick érkezésével olyan HC-je lett a csapatnak, akivel együtt tudott dolgozni Kraft, és nyugodt szívvel adott neki szabad kezet.

A páratlan stáb, amelynek tetőpontján három vezetőedzője volt a csapatnak (BB, Crennel, Weis) átlag feletti pozíciós edzőkkel (Scarnecchia, Ryan, Pepper Johnson).

Pioliék draftjai, amelyekkel helyretették a két falat (Seymour, Warren, Light), az elkapó sort (Branch, Givens) és jó veterán játékospolitika (Vrabel, R. Harrison).

Végül Bradyel kapcsolatos mázlit is meg kell említeni, mert franchise QB nélkül nem lehet SB-ket nyerni.

Ez alapján Belichickhez köthető a legtöbb, általam említett pont, de ehhez kellett egy közeg, és bizonyos alap, hogy működhessen (plusz a Brady faktor), mert különben könnyen Cleveland Browns II. válhatott volna belőle. Elég arra gondolni, hogy nincs a Brady 6, Belichick a második évében összerúgja a port New England ikonjával, két évig Testaverde az irányító, majd a népharag ismét elsöpri a Belichick rezsimet, mert csak egyszer viszi rájátszásba a csapatot... stb.
több mint 12 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 670 — tracker ember
Az első 3 SB, mi más? 😊Sobri Jóska
Tebow? 😛


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
Witchdoctor New England Patriots 321 — Patriots fan
Én a Cassel év miatt voksoltam BB-re.
Ott nem volt Brady, de ahogy túléltük a franchise QB kiesését, az mindenképpen átlagon felüli volt, és ehhez egy jól felépített csapat kell, ami az edző dolga.

+1
Nem meglepő módon BB volt még nálam nagyon esélyes. 😊Proxi
Én is gondolkodtam BBről, de előtte se volt annyira szar a csapat, ugye 97ben pl SB-t játszottunk.FViktor93
Én BB-re voksoltam.

BB előtt kb. 40 év alatt volt annyi PO, mint a BB-érában nyolc év alatt.
Lusta vagyok ugyan pontosan utána nézni, de BB előtt szerintem kevesebb SB-t játszott a csapat 40 év alatt, mint az elmúlt 8 évben.Rule

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Ennek azért nagyon nem kell utánanézni:
Van 85-ból és 96-ből két vesztes SB, aztán 3 nyertes 2001, 2003, 2004, aztán a tökéletes alapszakasz után elvesztett 2007-ből.

több mint 12 éve
Rule New England Patriots 451 — Tu estilo tu flow, mami muy criminal
Inkább Kraft idejövetele. Neki köszönhetünk mindent.FViktor93
+1
Nem meglepő módon BB volt még nálam nagyon esélyes. 😊Proxi
Én is gondolkodtam BBről, de előtte se volt annyira szar a csapat, ugye 97ben pl SB-t játszottunk.FViktor93
Én BB-re voksoltam.

BB előtt kb. 40 év alatt volt annyi PO, mint a BB-érában nyolc év alatt.
Lusta vagyok ugyan pontosan utána nézni, de BB előtt szerintem kevesebb SB-t játszott a csapat 40 év alatt, mint az elmúlt 8 évben.
több mint 12 éve
triangle New England Patriots 1 284 — Le Diable probablement
SB nem lenne Brady nélkül, Brady nem lenne BB nélkül, BB nem lenne Kraft nélkül, a pats pedig nem lenne (ugyanez, mint most) az előbb említettek nélkül. bár talán aki szarból elkezdett várat építeni (=megfordította a frencsájz sorsát), azt Kraft. (viszont szerintem a 3 SB-győzelem lefontosabb láncszeme Brady.)
több mint 12 éve
FViktor93 New England Patriots 2 173
Az első 3 SB, mi más? 😊Sobri Jóska
Inkább Kraft idejövetele. Neki köszönhetünk mindent.FViktor93
+1
Nem meglepő módon BB volt még nálam nagyon esélyes. 😊Proxi
Én is gondolkodtam BBről, de előtte se volt annyira szar a csapat, ugye 97ben pl SB-t játszottunk.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Azért ha nincs az a 3 SB győzelem, akkor most nem lenne akkora gigász se Kraft, se BB.
De ez eléggé tyúk-tojás dolog, és hogy mi lett volna ha...?
De az biztos, hogy a franchise sorsát leginkább befolyásoló eredmény, ami a megtörténte pillanatában látszódott, hogy ez sorsfordító, az az első SB győzelem, a SB győzelmek.

több mint 12 éve
Proxi New England Patriots 465 — Patriots fan
Az első 3 SB, mi más? 😊Sobri Jóska
Inkább Kraft idejövetele. Neki köszönhetünk mindent.FViktor93
+1
Nem meglepő módon BB volt még nálam nagyon esélyes. 😊

PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
több mint 12 éve
FViktor93 New England Patriots 2 173
Az első 3 SB, mi más? 😊Sobri Jóska
Inkább Kraft idejövetele. Neki köszönhetünk mindent.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Az első 3 SB, mi más? 😊

több mint 12 éve
triangle New England Patriots 1 284 — Le Diable probablement
akik szeretnek voksolni:
szavazás arról, hogy mi volt a patriots franchise sorsát leginkább befolyásoló esemény:
http://espn.go.com/blog/afceast/post/_/id/28796/flash-points-patriots-defining-moment
több mint 12 éve
Proxi New England Patriots 465 — Patriots fan
Az évtized 2001-2010 között van mondjuk, lehet azért 😊Wyatt
hupsz! Jogos! 😀 facepalm

PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
több mint 12 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Az évtized 2001-2010 között van mondjuk, lehet azért 😊

több mint 12 éve
Proxi New England Patriots 465 — Patriots fan
az elmúlt évtized draftjainak összesített elemzése, mely szerint a pats draftolt a legjobban ezen időszak alatt: linktriangle
Csak én érzem úgy, hogy Samual túl van értékelve? Oké, hogy sok az int, de mellette mennyi mistackle! Illetve ha best pick akkor miért nem Brady?
Szerk.: Jubiláltam! 1000. post! :cool: 😀

PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
több mint 12 éve
triangle New England Patriots 1 284 — Le Diable probablement
az elmúlt évtized draftjainak összesített elemzése, mely szerint a pats draftolt a legjobban ezen időszak alatt: link
több mint 12 éve
LordTamas New England Patriots 683 — Welker fan for life
Részletesebb elemzés Brady 2010-es évéről. Akit érdekelnek a statisztikai mutatók:

http://www.profootballfocus.com/blog/2011/05/09/defending-the-indefensible/
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 016 — Ajmo Vatreni
Nem dobtok össze rá? 😉
http://cgi.ebay.com/New-England-Patriots-NFL-Championship-Superbowl-Ring-/400192536077?_trksid=p4340.m1374&_trkparms=algo%3DPI%26its%3DC%26itu%3DUCC%26otn%3D15%26ps%3D63%26clkid%3D8999318836567928056atapapa
Ennyit nem ér. Használt.
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Nem dobtok össze rá? 😉
http://cgi.ebay.com/New-England-Patriots-NFL-Championship-Superbowl-Ring-/400192536077?_trksid=p4340.m1374&_trkparms=algo%3DPI%26its%3DC%26itu%3DUCC%26otn%3D15%26ps%3D63%26clkid%3D8999318836567928056

több mint 12 éve
Habi New England Patriots USC Trojans 4 829 — Patriots GM
Draft recap:
http://www.patriots.com/mediacenter/index.cfm?ac=videonewsdetail&pid=48406&pcid=160

majdnem 19 perces videó


JT Daniels fan
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
egy jól felépített, offseasonban megrendezett UFL-nek éppen ezért szerintem lenne létjogosultsága, de persze nem a jelenlegi formájában


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
gsn 3 548
Tudtommal Pat White sehol sincs (a Kansas City Royalsnál baseballozik, egy kisebb ligában)Sobri Jóska
Visszavonult már a baseballtól, jövőre a UFL-ben játszik majd a jelek szerint.

Egyébként nem igazán tartom szerencsésnek ezeket az összehasonlításokat. Semmit sem jelent, hogy Hoyer hátrébb kelt el, mint White. A szituációk minden csapatnál mások és mások, összehasonlíthatatlanok, így az, hogy ki marad a ligában, és ki tűnik el, nem mindig mutat valós képet egy játékos képességeiről. Ha Hoyer egy olyan csapathoz kerül harmadik QB-nak, ahol fix kezdő és fix csere QB van, akkor már szintén meglehet, hogy nem lenne a ligában. Nem hiába vannak olyan esetek, hogy egyik csapatnál egy QB semmire se jó, aztán egy évet kihagy, visszajön, kezd egy másiknál és ott elfogadhatóan teljesít. Nagyon sok játékos példája megmutatja, hogy nemhogy azoknak a játékosoknak az értékével nincsenek tisztában az NFL csapatok, akiket draftolnak, hanem azokkal sem, akiket napi szinten edzenek! Ez annak is következménye, hogy az edzéseken nem mindenki kap ugyanolyan lehetőséget. Plusz nagyon-nagyon sok tényező van annak hátterében, hogy egy játékos beválik-e az NFL-ben vagy sem. Nekem az a legnagyobb bajom egyébként ezzel, hogy a csapatok nagyon sok tehetséges játékosnak nem adják/nem tudják megadni az esélyt, így nagyon sok játékos tűnik el anélkül, hogy komolyabban megmérettethette volna magát a ligában.

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness