New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 4 éve
Baba Yaga Indianapolis Colts Ole Miss Rebels 799
Messi is magas szint a fociban. Mégis káros volt a válogatottra, neki döntési lehetõségeket adni abban, amihez nincs felelõssége is.
ulpianus
Off de mondjuk ez mennyire biztos, hogy így történt.... persze én pozitívan elfogult vagyok vele kapcsolatban, de ez mindig is urban legendnek tűnt számomra, mint valósnak. De ha így volt, akkor az valóban hiba volt. Mondjuk Brady ettől még érthet hozzá 😛 csak ne egyszerre keljen csinálni a kettőt 😊
dande
Ha jól rémlik akkor Kiprich József a Tatabányánál játékosedző volt, szóval nem Brady lenne az első példa 😛
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szerintem ez csak a szokásos duma, "hazafelé" (Patriots irányba) nem jelent semmit, mert egyrészt eddig is volt szava, másrészt Belichickről úgyis tudja, hogy mi az ameddig el lehet menni, és addig ő eddig is elmehetett. A többi érdeklődőnek meg egy mellék-üzenet, hogy "akkor keressetek, ha hajlandók is vagyok a támadósorba rajtam kívül is feccölni". Ennél nem több.

Amúgy is tök mindegy, mert még mindig úgy gondolom, hogy 16. és 18. között meg lesz a visszaigazolás.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 608 — Így remélem megfelelek nektek.....
Messi is magas szint a fociban. Mégis káros volt a válogatottra, neki döntési lehetõségeket adni abban, amihez nincs felelõssége is.
ulpianus
Off de mondjuk ez mennyire biztos, hogy így történt.... persze én pozitívan elfogult vagyok vele kapcsolatban, de ez mindig is urban legendnek tűnt számomra, mint valósnak. De ha így volt, akkor az valóban hiba volt. Mondjuk Brady ettől még érthet hozzá 😛 csak ne egyszerre keljen csinálni a kettőt 😊
több mint 4 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Messi is magas szint a fociban. Mégis káros volt a válogatottra, neki döntési lehetõségeket adni abban, amihez nincs felelõssége is.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 4 éve
topin New England Patriots 1 956
En TB fankent, de elsosorban Pats szurkolokent azt mondom, hogy ezt nem kell megadni neki nalunk..ha mashol megteszik, akkor hajra..

A jatekos nem GM es nem OC, akkor sem ha egy kecske..

Kicsit remenykedem, hogy ez csak a tobbi csapatnak szol..de ha igy bucsuzik tolunk az az o dontese 😕
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
”Az ESPN értesülései szerint Tom Brady két dolgot szeretne nagyon leendő csapatától: beleszólást a keret felépítésébe, és a stratégia összerakásába, vagyis Brady társ-OC és társ-GM lenne. Friss hír ugyanide, hogy a Tampa Bay továbbra is őrjöngve vinné el Bradyt, ha tárgyalhatnak vele.“
érdekesek a kommentek a hír alatt, többnyire kiröhögik.
sztem ő az a szint, aki ezt kérheti és meg is fogja kapni. (nyilván tőletek kéri elsősorban)
sőt ha én lennék kraft biztos, hogy tulajdonrészt is adnék a csávónak és billnek is. és ez nem csak szentimentalizmus, tudnám, hogy jó kezekben lenne a csapatom, ha jön a kaszás.
gedam
Szerintem pedig nem az a szint. Megvan a helye mindenkinek, az pedig altalaban nem szokott jol elsulni, amikor egy jatekos tulsagosan is sok mindenbe szol bele. Neki nem ez a reszortja.

Oke, hogy jatekost ker, normalis supportot es egyebet, de hogy peldaul beleszoljon teljesen az igazolasokba, draftokba, hasonlokba, azt sem latom normalisnak. O nem scout, o nem ert ehhez, raadasul valoszinuleg tobb esetben haverokat kerne, onnan pedig az elfogultsag is megdont mindent.

Ez szerintem egyszeruen nem egeszseges, barki is Brady, barmit is ert el. Majd ha visszavonul, menjen el edzonek vagy GMnek, ahogy tette azt peldaul Elway is, de ne most, aktiv jatekoskent akarjon ilyet jatszani.

Lehet, hogy o ezt kerheti es meg is fogja kapni, de ez szvsz nem lenne jo huzas.

Az meg mellekes, hogy itt en ezt nem tudom elkepzelni, hogy BB hagyja, hogy mondjuk az o munkajaba egy bizonyos szintnel jobban beleszoljon. Marpedig ha igaz ez, akkor azert bele akar.

Mondjuk szamomra az a kerdes, miert most? Ekkora cirkusz volt itt az fo-ban, hogy idaig fajultak a dolgok, es mar bele akar nyulni BB munkajaba? Furcsa.

több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 379 — situational football
25 pontos fordítás miatt talán senki le sem szarta, de itt egy kis múltidézés a Falcons elleni SB-ról:

Miért (is) kér időt egy (jó) edző, mikor 11 másodperc van hátra a rendes játékidőből, egyenlő állásnál az ellenfél puntjánál, a szokásos "tutira kapd el azt a k... labdát", "legyetek figyelemmel a trükkös játékokra" vezényszavakon túl...

 twitter.com/Eric_Edholm/status/1237569194520002560


És akkor itt a cikk, ami az egészet megvilágítja:
 sports.yahoo.com/news/how-bill-belichick-prepares-patriots-players-for-once-in-a-career-type-of-plays-215307295.html


(ha másért nem azért érdemes elolvasni, hogy tudatosuljon az egyszeri szurkolóban ez a "fair-catch kick" rule, hátha egyszer megadatik az átélése is 😊 )



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
gedam 5 702
”Az ESPN értesülései szerint Tom Brady két dolgot szeretne nagyon leendő csapatától: beleszólást a keret felépítésébe, és a stratégia összerakásába, vagyis Brady társ-OC és társ-GM lenne. Friss hír ugyanide, hogy a Tampa Bay továbbra is őrjöngve vinné el Bradyt, ha tárgyalhatnak vele.“
érdekesek a kommentek a hír alatt, többnyire kiröhögik.
sztem ő az a szint, aki ezt kérheti és meg is fogja kapni. (nyilván tőletek kéri elsősorban)
sőt ha én lennék kraft biztos, hogy tulajdonrészt is adnék a csávónak és billnek is. és ez nem csak szentimentalizmus, tudnám, hogy jó kezekben lenne a csapatom, ha jön a kaszás.
több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 379 — situational football
Lehet, hogy igazad van, de nala azert nehez megmondani, mert egyazon csapatban nyomta az osszes idenyben. Siman lehet, hogy JMD rendszere jobban fekudne neki, es oriasi fejlodest latnal a jatekaban 4-6 meccs utan, amire beleszokik a legkorbe.

Vagy ki tudja, lehet, igazak a pletykak es a Colts elviszi, hat en azert Reich rendszereben is eros javulast varnek tole. Ettol persze playmaker sosem lesz, de viszont az konnyen meglehet, hogy jobb o, mint tunik. Nezd csak meg Tannehillt peldaul.
Stez
Oké ezt adom, de Tannehill-nek akkor most mi a státusza? Mert nálam nem lett fr. QB fél jó szezon alatt.

Nekem most emelkedett a prime Dalton szintre, be tudja vinni a rájátszásba a csapatot, de ha jön szembe egy valid contender, akkor oda kevés lesz, GWD-t meg esélytelen tőlük várni.

Alkalmi megoldásnak teszi csak meg. Ezért hagynám inkább más fizesse túl, lsd Foles, aki egy sokkal magasabb polcon bizonyított (rövid ideig), de belőle sem lett fr QB, hát hol van hozzájuk képest a mostani Dalton és Tannehill...



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 728 — Scream and scout
 eu.usatoday.com/story/sports/media/2020/03/11/rob-gronkowski-ex-patriots-star-nearing-deal-wwe-per-report/5019356002/


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 4 éve
topin New England Patriots 1 956
4 kompenzácios picket kaptunk.
3rd 98
3rd 100
6th 212
6th 213

Így 14 pickünk van... BB széttradeli majd magát 😂
ThundersNFL
Melyik az a 14? En itt "csak" 11-et latok:
 www.tankathon.com/nfl/patriots
undisputedly
Én is csak pislogtam az nfl.comon olvasva a 14picket idénre..5.körösünkről nem is tudtam, hogy létezik 😊 Meg a másik 4.kör is furcsa volt, hogy létezik..
topin
Arra celzol, hogy csalast szimatolsz? Valld be!
Stez
Goodell visszacsepegteti majdnem teljes titokba az évek alatt jogtalanul elvetteket..ez a csalás 😊
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
4 kompenzácios picket kaptunk.
3rd 98
3rd 100
6th 212
6th 213

Így 14 pickünk van... BB széttradeli majd magát 😂
ThundersNFL
Melyik az a 14? En itt "csak" 11-et latok:
 www.tankathon.com/nfl/patriots
undisputedly
Én is csak pislogtam az nfl.comon olvasva a 14picket idénre..5.körösünkről nem is tudtam, hogy létezik 😊 Meg a másik 4.kör is furcsa volt, hogy létezik..
topin
Arra celzol, hogy csalast szimatolsz? Valld be!

több mint 4 éve
topin New England Patriots 1 956
4 kompenzácios picket kaptunk.
3rd 98
3rd 100
6th 212
6th 213

Így 14 pickünk van... BB széttradeli majd magát 😂
ThundersNFL
Melyik az a 14? En itt "csak" 11-et latok:
 www.tankathon.com/nfl/patriots
undisputedly
Én is csak pislogtam az nfl.comon olvasva a 14picket idénre..5.körösünkről nem is tudtam, hogy létezik 😊 Meg a másik 4.kör is furcsa volt, hogy létezik..
több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
4 kompenzácios picket kaptunk.
3rd 98
3rd 100
6th 212
6th 213

Így 14 pickünk van... BB széttradeli majd magát 😂
ThundersNFL
Melyik az a 14? En itt "csak" 11-et latok:
 www.tankathon.com/nfl/patriots
több mint 4 éve
gedam 5 702
4 kompenzácios picket kaptunk.
3rd 98
3rd 100
6th 212
6th 213

Így 14 pickünk van... BB széttradeli majd magát 😂
ThundersNFL
elég odaadni ezt a 14 picket a bengalsnak és már meg is vagytok
több mint 4 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 347 — Invisible man
https://scontent.cdninstagram.com/v/t51.2885-15/89821010_621512342037108_835127647273078327_n.jpg?stp=c216.0.648.648a_dst-jpg_s640x640&_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=18de74&_nc_ohc=vM-JSIxE2LYQ7kNvgFX0G23&_nc_ht=scontent.cdninstagram.com&oh=00_AYBYH8VMTjTHB_m1Bp4z_N9U70DK3DrrvkL8gFjMLdg2iA&oe=6644A074
Bleacher Report on Instagram: "Gronk’s next chapter 👀 @brwrestling | @brgridiron"
337K likes, 2,253 comments - bleacherreport on March 10, 2020: "Gronk’s next chapter 👀 @brwrestling | @brgridiron".


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 4 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 13 867 — !SuPeR6BoWL!
4 kompenzácios picket kaptunk.
3rd 98
3rd 100
6th 212
6th 213

Így 14 pickünk van... BB széttradeli majd magát 😂

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 4 éve
FunHun New England Patriots 1 377
Tom Brady is going to Hollywood

 www.cnn.com/2020/03/10/sport/tom-brady-production-company-199-hollywood-spt-intl/index.html
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Lehet, hogy igazad van, de nala azert nehez megmondani, mert egyazon csapatban nyomta az osszes idenyben. Siman lehet, hogy JMD rendszere jobban fekudne neki, es oriasi fejlodest latnal a jatekaban 4-6 meccs utan, amire beleszokik a legkorbe.

Vagy ki tudja, lehet, igazak a pletykak es a Colts elviszi, hat en azert Reich rendszereben is eros javulast varnek tole. Ettol persze playmaker sosem lesz, de viszont az konnyen meglehet, hogy jobb o, mint tunik. Nezd csak meg Tannehillt peldaul.

több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 379 — situational football
Jimmy jelenleg nem több egy max game manager QB nál aki a liga legjobb futójátéka mellett a liga jelenleg legnagyobb offense guruja segítségevel sem tudott szintet lépni.
Nem ő vitte sb be a csapatot hanem a futójáték és a védelem.

gordon
Ha beviszi a védelem meg a futók, akkor ő miként vigye be duplán? Már ott van...

Egy jól összerakott csapatban, mint pl. amilyen a Pats volt az első 3 SB győzelem idején, nem kell, hogy a QB vigye be a csapatot a SB-ba. Nem is Brady vitte be a SB-ba a csapatot akkor. Elég volt, hogy nem baszott el semmit.
Garoppoloról jelenleg annyi tudható, hogy ha erős a csapat, akkor rajta nem múlik a siker, nem kerékkötő.
Az ellenkezőjét, hogy ha nem erős a csapat, akkor tud e sikert kovácsolni, még nem lehet tudni, egyszerűen nincs hozzá elég adat.
Sobri Jóska
Ebben a sportban a kulcs mindig a kiegyensulyozottsag. Gerappa meg tud fasza lenni, de nagyon el is kepes „aludni”. Fontos, hogy ha valaki hullamvolgybe kerul egy adott meccsen, akkor mennyi ido kell neki, hogy mentalisan kilabaljon belole, ha nem sikerul semmi, erre jo pelda Mahomes, aki 2.5 negyeden onmagahoz kepest a beka popsija alatt volt a dontoben, de az utolso 20 percre meg mintha egy teljesen mas jatekos ment volna ki a palyara. Gerappa nem kiegyensulyozott, kepes nagy osszecsuklasokra es tovabb tart neki, hogy kilabaljon a hullamvolgybol. A Super Bowlban ez vegzetesnek bizonyult.

Ettol meg o nem egy rossz jatekos, a szamai sem rosszak, de az biztos, hogy van egy szakadek a jobbak es kozte. Most hogy az ilyet franchise kubenak, esetleg game managernek hivjuk, kinek mi. Szerintem o valahol a ketto kozott van, nalam Brissett a game manager szint, Gerappa jobb nala, ugyanakkor szvsz nem franchise iranyito. Nem hibazik o rengeteget, de nem is nyer meg neked sok meccset. Mas kerdes, hogy ezt mondjuk Cincinnatiben evekig megcsinalta neked Dalton is, most pedig ahogy szoba kerul barmelyik csapatnal, mint lehetseges trade celpont, mindenki fikazza.
Stez
Mondjuk ennek az is az oka, hogy többször(!) láttuk már Dalton plafonját. Az hogy folyamatosan csuklik össze nagy meccseken nem véletlen és a potenciál 32 évesen már igen csak csekély vele kapcsolatban.
Ezért köré igen jó csapat kell/társak kellenek, ami most O# oldalon pl nincs meg a Pats-ben és nem is látom más QB needes csapat miért vesződne vele.

Egy évre jó lehet a frissen draftolt irányító elé, esetleg felmérni az újonc képességét ki tudja-e szorítani (lsd Wilson esete), de ennél többet kár vele vesződni. Ha meg tankolni akarsz, akkor meg találsz nála bénább QB-t (bármelyik csere irányító és/vagy Fitzpatrick), aki nem hoz felesleges győzelmeket.

Szóval nem nagyon látom értelmét, hogy Daltonnal folyamatos treadmill csapatot csinálj 8-8,7-9-el, amivel tulajdonképpen sehova nem jutsz.



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Jimmy jelenleg nem több egy max game manager QB nál aki a liga legjobb futójátéka mellett a liga jelenleg legnagyobb offense guruja segítségevel sem tudott szintet lépni.
Nem ő vitte sb be a csapatot hanem a futójáték és a védelem.

gordon
Ha beviszi a védelem meg a futók, akkor ő miként vigye be duplán? Már ott van...

Egy jól összerakott csapatban, mint pl. amilyen a Pats volt az első 3 SB győzelem idején, nem kell, hogy a QB vigye be a csapatot a SB-ba. Nem is Brady vitte be a SB-ba a csapatot akkor. Elég volt, hogy nem baszott el semmit.
Garoppoloról jelenleg annyi tudható, hogy ha erős a csapat, akkor rajta nem múlik a siker, nem kerékkötő.
Az ellenkezőjét, hogy ha nem erős a csapat, akkor tud e sikert kovácsolni, még nem lehet tudni, egyszerűen nincs hozzá elég adat.
Sobri Jóska
Ebben a sportban a kulcs mindig a kiegyensulyozottsag. Gerappa meg tud fasza lenni, de nagyon el is kepes „aludni”. Fontos, hogy ha valaki hullamvolgybe kerul egy adott meccsen, akkor mennyi ido kell neki, hogy mentalisan kilabaljon belole, ha nem sikerul semmi, erre jo pelda Mahomes, aki 2.5 negyeden onmagahoz kepest a beka popsija alatt volt a dontoben, de az utolso 20 percre meg mintha egy teljesen mas jatekos ment volna ki a palyara. Gerappa nem kiegyensulyozott, kepes nagy osszecsuklasokra es tovabb tart neki, hogy kilabaljon a hullamvolgybol. A Super Bowlban ez vegzetesnek bizonyult.

Ettol meg o nem egy rossz jatekos, a szamai sem rosszak, de az biztos, hogy van egy szakadek a jobbak es kozte. Most hogy az ilyet franchise kubenak, esetleg game managernek hivjuk, kinek mi. Szerintem o valahol a ketto kozott van, nalam Brissett a game manager szint, Gerappa jobb nala, ugyanakkor szvsz nem franchise iranyito. Nem hibazik o rengeteget, de nem is nyer meg neked sok meccset. Mas kerdes, hogy ezt mondjuk Cincinnatiben evekig megcsinalta neked Dalton is, most pedig ahogy szoba kerul barmelyik csapatnal, mint lehetseges trade celpont, mindenki fikazza.

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 410 — #NoStress
Jimmy jelenleg nem több egy max game manager QB nál aki a liga legjobb futójátéka mellett a liga jelenleg legnagyobb offense guruja segítségevel sem tudott szintet lépni.
Nem ő vitte sb be a csapatot hanem a futójáték és a védelem.

gordon
Ha beviszi a védelem meg a futók, akkor ő miként vigye be duplán? Már ott van...

Egy jól összerakott csapatban, mint pl. amilyen a Pats volt az első 3 SB győzelem idején, nem kell, hogy a QB vigye be a csapatot a SB-ba. Nem is Brady vitte be a SB-ba a csapatot akkor. Elég volt, hogy nem baszott el semmit.
Garoppoloról jelenleg annyi tudható, hogy ha erős a csapat, akkor rajta nem múlik a siker, nem kerékkötő.
Az ellenkezőjét, hogy ha nem erős a csapat, akkor tud e sikert kovácsolni, még nem lehet tudni, egyszerűen nincs hozzá elég adat.

több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 379 — situational football
Ennek fényében igazán érdekes, hogy vajon mi történt az utóbbi 3-4-5 évben draft szempontból? Olyan ordas nagy a kontraszt - nem csak egy "legjobbakkal is előfordul" gyenge évről van szó, hanem több évről egymás után -, mintha a Browns stábja szivárgott volna be ide és draftolt volna Belichick helyett. 😊
peterk2005
ha az utóbbi 5 évet nézzük, akkor talán a Gronk féle HOF típusú választás hiányzik és igazán az első két körben nem nagyon találtunk draft értékükhöz mért tehetséget, talán ez a két tényező, ami komolyan visszaesett az utóbbi években

de ott volt a Cooks csere, ami hihetetlen zseniálisan sikerült, rengeteg középső körös elit játékost építettek fel ezen időszak alatt, szóval olyan hatalmas visszaesésnek nem érzem, hogy Browns-os jelzővel kelljen illetni 😊



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 379 — situational football
Jimmy jelenleg nem több egy max game manager QB nál aki a liga legjobb futójátéka mellett a liga jelenleg legnagyobb offense guruja segítségevel sem tudott szintet lépni.
Nem ő vitte sb be a csapatot hanem a futójáték és a védelem.
Mit jelent az, hogy ar érték aranyban rosszul nézne ki Dak?
gordon
Azt hogy nem ér annyit, amennyit kapni fog. Nem fog sosem top5-ös QB lenni a ligában(én ezt abszolút nem látom benne). Én azon az állásponton vagyok, hogy elit QB fizut csak elit QB kapjon.

lsd Goff esete...


Inkább fizetek Garoppolo-Stafford körüli árat egy nem elit QBnak és a különbözetből upgradelem a CB vagy DE posztomat (=nem tartom meg Butlert/Logan Ryant, hanem hozok helyükre elit fizuval egy olyat aki tényleg elit teljesítményt is tud hozni).
Tudom, hogy nem ez a divat meg FA aki tud egyeneset dobni a labdával rögtön a legjobban fizetett akar lenni, de szerintem ez iszonyat nevetséges és néha komolyan vissza tud ütni.


...
peterk2005
Nincs hiányposzt 😀 Ok legyen így. Én nem látok TE-det, WR2-WR3-at, sec vagy a passzvédekezés igen csak kérdéses, de nyilván itt az FA meg a draft mindent meglehet oldani egy offseason alatt 😊

én a QB kérdésben Riversen kívül nem látom a kiutat, drafton bele lehet nyúlni a szarba mint a hawks tette Wilsonnal, de ahhoz hogy az általad vélt "legtehetségesebb roster"-ből kihozzák a maxot elengedhetetlen a minőségi irányító.



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A Coltsban az irányítón kívül nincsenek lyukak. Nincs - illetve a szükségesnél 1-2-vel kevesebb - "Bosa" van, de amúgy az egyik legfiatalabb, legtehetségesebb fiatal roster szerintem ma az NFL-ben. Ez a csapat Luck-al laza contender lenne. És az irányító nélküli rostert nézve 2020-ra, ha kitart a fiatalok fejlődése, akkor simán benne van a pakliban, hogy jobb roster lesz, mint a Patriotsé. Az persze egészen nyilvánvaló, hogy game nanager szintű irányítóval csak úgy lehet nyerni, hogy szinte minden egységbe kell 1-2 kiemelkedő szupersztár. Ez jelenleg nincs meg a Colts-ban, de pont ez az amit nem lehet előre látni. Egy lyukak nélküli, fiatal, alapvetően tehetséges roster egyik évről a másikra is berobbanhat, ha megérkezik valahonnak az a plusz 1-2 szupersztár. Az meg bőven megérkezhet, ahogy a korábbi sikeres csapatokba is megérkezett. Nem csak a tavalyi Ninersbe, de pl. a Jaguars-ba három éve, vagy a Broncosba pont Manning lejtőjének évében, vagy a Hawksba. Vagy a 2010-es évek eleji Ninersbe, ésatöbbi.

*szerintem Garoppolo több mint egy game-menedzser, nem elit, de ha már skatulyázunk akkor mindenképp kiemelkedik a game-menedzserek között és nem venném egy kalap alá pl Carral. Brisett meg még az ő polcuk alatt van bőven. Ezért ez az érv, hogy "de ha úgy játszik mint az első x héten", teljesen értelmetlen felvetés, mert ő jelenleg ennyire képes.ZERO_L
Nyilván. Nem is Brissettel kapcsolatban értettem, hanem csak arra utaltam, hogy az a felvetés igaz, hogy a Coltsba elég lenne egy Brissettnél csak annyival jobb irányító is, amennyire Brissett volt önmagához képest jobb ahhoz, hogy playoff aspiráns legyen. Ez nekem nem elég, én persze jobbat szeretnék, csak a lehetséges veteránokkal kapcsolatban írtam. Dalton is, Carr is valószínűleg jobb lenne, mint Brissett volt (talán még az év eleji Brissettnél is). És persze valószínűleg Rivers is, csak azt nem tudom, hogy Daltonnál, Carr-nál is jobb lenne-e...

De ezt le is zárom, a Coltsot ne itt beszéljük meg, maradjunk a Patriotsnál.

Ha már Patriots, a csevegőben lett belinkelve egy friss PFF cikk a 2006-2016 évek draftjainak elemzésével. Csak előfizetéssel olvasható, úgyhogy kikaptam néhány Patrios szempontból érdekes észrevételt belőle:
- A vizsgált időszakban a Patriotsnak volt a mérleg alapján (azaz indulásként) a legkisebb draft capitalje mind a 32 csapat közül. Ez a sikerek mellett persze annyira nem meglepő.
- Az viszont igen szép teljesítmény, hogy mire a draft eljött, a csapat már a 13. legtöbb draft capitallal vághatott neki a draftoknak! Azaz okos trade-ekkel, eligazoltak után kapott kompenzációs pickekkel, stb. sikerült majdnem 20 helyet előre menni draft capitalban!
- És ebből a draft capitalból még az átlagosnál jobban is dolgozott a csapat. a 13. legtöbb capitalból a 6. legjobb draftot produkálta összességében.

Szóval az kétezres évek közepétől egészen a közelmúltig tartó időszakban azért látszik, hogy a remek edző és elit irányító mellé nagyon jó "GM munka" is társult, mind a tradek, cserélgetések, kompenzációk által összegrundolt extra draft capitalben és a drafton végzett jó munkában is. Nem nehéz felsorolni azt a gyakorlatilag kezdő csapatnyi remek játékost aki ilyen vagy olyan módon gerincét jelentette ennek az időszaknak a sikereinek. Kezdve a Gronk féle korszakos extraklasszisokkal, és a rengeteg mellettük talált kiváló játékossal.

Ennek fényében igazán érdekes, hogy vajon mi történt az utóbbi 3-4-5 évben draft szempontból? Olyan ordas nagy a kontraszt - nem csak egy "legjobbakkal is előfordul" gyenge évről van szó, hanem több évről egymás után -, mintha a Browns stábja szivárgott volna be ide és draftolt volna Belichick helyett. 😊

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)