New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 6 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Nem hagyott nyugodni a mostanában felmerült elkapáseloszlás gondolata, és az SB-től kezdve kiexceleztem az elkapások százalékos megoszlását... Szerintem érdekes
2009: 16 játékosnak volt legalább egy elkapása, százalékosan
18,5
13,4
12,6
12,4
11,9
10,3
9,2

A legjobb 7 vitte az elkapások 88%-t.

2010: szintén 16 játékosnak volt legalább egy elkapása, százalékosan
18,6
14,6
9,7
9,1
7,5
7,5
6,8
6,6
6,4

9 játékosra ment az elkapások 87 %-a

2011: 13 játékos kapott el labdát
20,9
18,2
16,9
11
10,5
8,4
6,7

7 célpontra jutott a labdák 93 százaléka


2012: 15 játékosnak volt elkapása, ez a legjobbak között így oszlott meg
20
19,6
17,7
15,3
9,2
5,2

Mindössze 6 játékosé volt a labdák 87 százaléka, az SB óta ez volt az első év PO nélkül.

2013: 13 játékos kapott el,
19
14,1
13,2
11,8
10
8
6

7 emberre 83%

2014: 18 ember kapott el
18,6
13,8
12,9
11,6
9,8
8,3
6,3

7 emberre 81,5%

2015: 14 játékos kapott el, a legjobbak
18,2
16
15
10,8
9,7
7,3
6,5

7 játékosra 87%

2016-ban 14 embernek volt elkapása
19,4
16,5
15,2
10,5
9,7
8,4
5,5

7 játékos, 85,5 %

2017: összesem 10 embernek van elkapása (ha a maradék 5 meccsen nem jön ehhez további 3, akkor az negatív csúcs lesz)
26,5
20,4
15,9
13,6
8,3
6

6 játékosra jut az elkapások 90,9 százaléka
Thomas felelős az összes elkapás 26,5 százalékáért , ami magasan a legnagyobb arány, messze lekörözi a 2011-es Jimmy 20,9-ét.

Most nem akarok olyan fejtegetésekbe belemenni hogy mely szezonban a sérülések mennyire befolyásolták ezt az arányt, de nem túlzás azt állítani szerintem hogy a Brees-korszak egyik legrosszabb évét látjuk idén, már ami a passzjátékot illeti

Amióta Brees nálunk van, a passzkísérleteihez képest 2007-ben és most dobta a legkevesebb TD-t 4,3%-t.
Az SB-évében ez 6,6% volt (amivel akkor vezette a Ligát), csúcsdöntögető 2011-es évben pedig minden 100 passzkísérletéből 7 lett TD.

Tehát ha el is jutunk a red zone-ba, magas és megbízható célpont hiányában alig passzolunk.
Szerencsére Brees kevés int-t is dob, 100 passzra jut 1,3, ami karrierje legjobbja (és mákja is van szerencsére ezzel idén), plusz a futójátékunk talán még sohase volt ennyire jó, de nem kéne oda eljutni, hogy a védelmek könnyelműen feltölthetik a boxot, mert a passzjátékunk nem elég efficiens.

több mint 6 éve
diceman New Orleans Saints 495 — csiramokus@gmail.com
Azért ez az NFC South nagyon durva... Simán benne van sajnos még az is a pakliban, hogy a WC-helyre sem érünk oda... Akár egy 10-6-os évvégi mérleggel sem.

Bízzunk benne, hogy SP szándékosan nem vett elő bizonyos játékokat (pl. TE passzok), annak érdekében, hogy nehezebben tudjon a Panthers felkészülni az egymás elleni meccsre.
Rutin
Valahol ez ellentmondas - pont azert lett volna fontos behuzni a Rams ellen mert durva a csoport.
Es a parducokkal jatszunk annyit hogy siman ismerjenek.

Ettol fuggetlenul megverjuk oket a heten es a madarak is kikapnak.

WHO DAT

több mint 6 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Azért ez az NFC South nagyon durva... Simán benne van sajnos még az is a pakliban, hogy a WC-helyre sem érünk oda... Akár egy 10-6-os évvégi mérleggel sem.
Rutin
Nagy kérdés hogy valójában mennyi van ebben a csapatban...
Hogy az egyértelmű hibák mennyire kiküszöbölhetőek, mennyire maradnak tartósak.
Ugye 2013-ban 5 meccsel a vége előtt még holtversenyben vezettük a div-t, majd finiseltük az alapszakaszt 2-3-mal, míg a Panthers 4-1-gyel zárt és nyerte a div-t-

több mint 6 éve
Rutin New Orleans Saints LSU Tigers 2 021
Azért ez az NFC South nagyon durva... Simán benne van sajnos még az is a pakliban, hogy a WC-helyre sem érünk oda... Akár egy 10-6-os évvégi mérleggel sem.

Who * dat * say * dey * gonna * beat * dem * Saints * ???
több mint 6 éve
Rutin New Orleans Saints LSU Tigers 2 021
Bízzunk benne, hogy SP szándékosan nem vett elő bizonyos játékokat (pl. TE passzok), annak érdekében, hogy nehezebben tudjon a Panthers felkészülni az egymás elleni meccsre.

Who * dat * say * dey * gonna * beat * dem * Saints * ???
több mint 6 éve
ackrisz17 New Orleans Saints LSU Tigers 390 — ackrisz17@hotmail.hu
Szerintem amúgy Coleman nem rossz, többet is lehetne rá dobni, Snead pedig nem önmaga,pedig az előző két évben elég jól nyomta.


több mint 6 éve
ackrisz17 New Orleans Saints LSU Tigers 390 — ackrisz17@hotmail.hu
Ha már itt tartunk akkor én a TE játékot is nagyon hiányolom, igaz Fleener sosem lesz a kedvencem nem tartom jó játékosnak,mögötte meg van két blokkoló TE akikre sajnos mostanában azért több zászlót is dobtak, lehet hogy azért annyira szembeötlő a TE játék hiánya mert még mindig azok a szezonok vannak a szemem előtt amikor Brees-és Graham sokszor szétszedték az ellent. Ettől függetlenül én majd a drafton (ami még elég messze van) hoznék egy WR-t és egy TE-t is,persze kérdés hogy marad e a kapitány és hogy meddig. Sajnos néha nekem is feltűnik hogy már nem úgy dobja meg a hosszú passzokat mint régen, de azért a korához képest még bőven jól játszik és sok csapat örülne ha ilyen kapitánya lenne. Ez a meccs belefért, a panthers-t le kellene zúzni.


több mint 6 éve
BB New Orleans Saints 42 — Who Dat!
Engem az aggaszt, hogy a O-ban az elkapók nagyon gyengén játszottak tegnap (de igazából az egész szezonban). Brees 3000 yardjából 2100-t négy játékos szedett össze. Na, ebből csak kettő WR, a másik kettő HB. Coleman 16 elkapás, Snead 3, még Lewisnak is van 7. Szóval itt a baj.
Gyurma Pappa
Teljesen egyetértek, hol vannak azok az idők, amikor Brees már a félidőben osztott labdát vagy 10 különböző célpontnak?
És én nem csak a maradék elkapóanyag kvalitásaira fognám ezt, egyszerűen Brees az, aki a jól bevált emberekre fókuszál és akkor is rájuk dobál, ha ezek a célpontok nem tisztázták magukat.
atapapa
Szerintem az nem feltétlenül baj, hogy nem vagyunk rászorulva arra, hogy Brees 4-500 yardokat dobáljon meccsenként, a futójáték szerencsére jól megy, Ingram és Kamara is jó szezont fut. Tavaly 37-63% volt a futás-passz arány, idén eddig 47-53%. A védelem feljavulása mellett szerintem ez a másik kulcsa annak, hogy megy a szekér.
Az valóban probléma, hogy a WR poszt, Thomas kivételével, nagyon gyenge, ezt a területet látványosan elengedtük az elmúlt években (Graham, Stills, Cooks), mondván Brees úgyis bárkiből sztárt csinál...
BB
Nem azt mondom hogy passzoljon 5000 yardokat, csak szeretném ha kiszámíthatatlanabb lenne a passzjáték. Tegnap a 32 passzíkésrletből 25 összesen 3 játékosra jutott.
Egy hete is hasonló volt az arány addig, amíg a meccs végén el nem kezdett dobálni Fleenerre.

Elhiszem, hogy Coleman vagy Snead nem nagy pengégk, de nagy előnyt adunk az ellenfélnek, ha csak 3 játékost kell levédekezniük.
atapapa
Értem mire gondolsz és egyet is értek. A kérdés számomra az, hogy mi ennek az oka. Brees nem bízik az elkapókban, vagy tényleg annyira rosszak, hogy nem éri meg feléjük dobni?
több mint 6 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Engem az aggaszt, hogy a O-ban az elkapók nagyon gyengén játszottak tegnap (de igazából az egész szezonban). Brees 3000 yardjából 2100-t négy játékos szedett össze. Na, ebből csak kettő WR, a másik kettő HB. Coleman 16 elkapás, Snead 3, még Lewisnak is van 7. Szóval itt a baj.
Gyurma Pappa
Teljesen egyetértek, hol vannak azok az idők, amikor Brees már a félidőben osztott labdát vagy 10 különböző célpontnak?
És én nem csak a maradék elkapóanyag kvalitásaira fognám ezt, egyszerűen Brees az, aki a jól bevált emberekre fókuszál és akkor is rájuk dobál, ha ezek a célpontok nem tisztázták magukat.
atapapa
Szerintem az nem feltétlenül baj, hogy nem vagyunk rászorulva arra, hogy Brees 4-500 yardokat dobáljon meccsenként, a futójáték szerencsére jól megy, Ingram és Kamara is jó szezont fut. Tavaly 37-63% volt a futás-passz arány, idén eddig 47-53%. A védelem feljavulása mellett szerintem ez a másik kulcsa annak, hogy megy a szekér.
Az valóban probléma, hogy a WR poszt, Thomas kivételével, nagyon gyenge, ezt a területet látványosan elengedtük az elmúlt években (Graham, Stills, Cooks), mondván Brees úgyis bárkiből sztárt csinál...
BB
Nem azt mondom hogy passzoljon 5000 yardokat, csak szeretném ha kiszámíthatatlanabb lenne a passzjáték. Tegnap a 32 passzíkésrletből 25 összesen 3 játékosra jutott.
Egy hete is hasonló volt az arány addig, amíg a meccs végén el nem kezdett dobálni Fleenerre.

Elhiszem, hogy Coleman vagy Snead nem nagy pengégk, de nagy előnyt adunk az ellenfélnek, ha csak 3 játékost kell levédekezniük.

több mint 6 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 635 — Egyéb témák lakó
Hát tegnap az offense Kamarát leszámítva bőven tudása alatt játszott. Félek, hogy ellenünk jön majd a feltámadás.... Mondjuk Kamara egészen elképesztő, mínusz 5 yardos elkapásokból hoz 10+ yardot konstansan.
gabokocka
Minden évben van egy szar meccse Breesnek, és valahogy amikor a Rams ellen játszunk, akkor mindig ellenük. Lehet van valami titkos deal, nem tudom. Ugye 2010(11?)-ben majd a Rams ellen ment el TD passz széria is, az utolsó negyedben dobott egyet valahogy.

Egyébként én meg nyugodt vagyok, nem nagyon szokott egymás után két rossz meccse lenni a Kapitánynak. Meg úgy képzelem, hogy ez egy rossz meccse volt Kamara-nak, kb.170 össz yarddal 😀

több mint 6 éve
BB New Orleans Saints 42 — Who Dat!
Engem az aggaszt, hogy a O-ban az elkapók nagyon gyengén játszottak tegnap (de igazából az egész szezonban). Brees 3000 yardjából 2100-t négy játékos szedett össze. Na, ebből csak kettő WR, a másik kettő HB. Coleman 16 elkapás, Snead 3, még Lewisnak is van 7. Szóval itt a baj.
Gyurma Pappa
Teljesen egyetértek, hol vannak azok az idők, amikor Brees már a félidőben osztott labdát vagy 10 különböző célpontnak?
És én nem csak a maradék elkapóanyag kvalitásaira fognám ezt, egyszerűen Brees az, aki a jól bevált emberekre fókuszál és akkor is rájuk dobál, ha ezek a célpontok nem tisztázták magukat.
atapapa
Szerintem az nem feltétlenül baj, hogy nem vagyunk rászorulva arra, hogy Brees 4-500 yardokat dobáljon meccsenként, a futójáték szerencsére jól megy, Ingram és Kamara is jó szezont fut. Tavaly 37-63% volt a futás-passz arány, idén eddig 47-53%. A védelem feljavulása mellett szerintem ez a másik kulcsa annak, hogy megy a szekér.
Az valóban probléma, hogy a WR poszt, Thomas kivételével, nagyon gyenge, ezt a területet látványosan elengedtük az elmúlt években (Graham, Stills, Cooks), mondván Brees úgyis bárkiből sztárt csinál...
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
Hát tegnap az offense Kamarát leszámítva bőven tudása alatt játszott. Félek, hogy ellenünk jön majd a feltámadás.... Mondjuk Kamara egészen elképesztő, mínusz 5 yardos elkapásokból hoz 10+ yardot konstansan.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
PEEtör New Orleans Saints 1 758
Engem az aggaszt, hogy a O-ban az elkapók nagyon gyengén játszottak tegnap (de igazából az egész szezonban). Brees 3000 yardjából 2100-t négy játékos szedett össze. Na, ebből csak kettő WR, a másik kettő HB. Coleman 16 elkapás, Snead 3, még Lewisnak is van 7. Szóval itt a baj.
Gyurma Pappa
Teljesen egyetértek, hol vannak azok az idők, amikor Brees már a félidőben osztott labdát vagy 10 különböző célpontnak?
És én nem csak a maradék elkapóanyag kvalitásaira fognám ezt, egyszerűen Brees az, aki a jól bevált emberekre fókuszál és akkor is rájuk dobál, ha ezek a célpontok nem tisztázták magukat.
atapapa
Erre reflektálva:

"Brees was lucky to escape without multiple interceptions, as he threw a number of balls almost right to the Rams. Brees seemed to be overestimating his down-field arm strength, something that's been the case more than once this season. "

Sajnos teljesen igaz, könnyen lehet, hogy jövőre Manning üzemmódba kapcsol majd. Minden meccsen volt legalább egy érthetetlen passza, ami csak a szerencsének köszönhetően nem lett sima INT.
Az a rengeteg passheavy szezon nem tett jót annak érdekében, hogy ő is 40 éves koráig játszhasson.

Igaz az is, hogy Thomason (és Ginnen) kívül nincs megbízható célpontja idén, de pl Ginn-t sem sikerült eltatlálni tegnap egy ominózus játéknál, ami sima TD lehetett volna. Ironikus, hogy pályafutása legjobb completion%-t hozza, de ezek főleg a screenek másodvirágzása és ~10 yardos playek miatt jöttek össze, downfield már sokkal rosszabb a helyzet.
több mint 6 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 635 — Egyéb témák lakó
Update!

A Ziccer!-rel lezsíroztam, úgyhogy várnak bennünket! 😀

December 7. éjjel 02:00...

 www.bekellrugni.hu/phone/index.html
Rutin
A Dohány utca 30/a-ba foglaltam Airbnb-t 😀 Csodálatosan jó buli lesz 😊

több mint 6 éve
Fattyu New Orleans Saints 1 830
Remélem nem fog gyarapodni a sérültek listàja...
Az sem baj hogy benyeltük ezt a L-t. Így legyalàbb tudja a csapat, hogy nem halhatatlanok 😀
Ha jó egy vereség /sosem/ , akkor most ez az volt....

Szerkesztette: Fattyu

több mint 6 éve
Fattyu New Orleans Saints 1 830
Ez messze a legrosszabb meccsünk volt, talán az elmúlt években soha nem játszott ilyen rosszul az O. Nem játszott jól a D sem, de az elvárásaimhoz képest jobban. Kapitány sem játszott jól, de az elkapóktól nem kapott valami sok segítséget, sőt, talán ennyire béna szeparációt nem is láttam még Saints elkapóktól.

Aki viszont teljesen szétesett az Payton. Mi volt az a FG? Meg előtte miért kértünk időt a Ramsnek a félidő végén? Az egész game plan, mintha arra épített volna, hogy a szar lesz D, aztán meglepődött, hogy nem annyira, és utána meg megállt a tudomány. Vagy én nem tudom, szar volt mindenesetre.

Harrist el kell felejteni egy életre, tragédia az ember. De szerintem nem is játszott már a másodikban. Kb. egyszemélyben adott 13 pontot a Ramsnek.

Mindegy, így is túlteljesítettük a 4 hetet az idény lényegi része előtt, ahogy sejtettem, az idény a következő héten kezdődik igazán.

(3:30 perccel a vége előtt írtam, ha véletlenül nyernénk, de kétlem 😀)
Gyurma Pappa
Szerintem SP elszàllt az agya a szabàlytalansàg miatt, ami miatt nem lett TD, és nem a pàlyàra figyelt! Na ezek most màr nem férnek bele!

több mint 6 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Engem az aggaszt, hogy a O-ban az elkapók nagyon gyengén játszottak tegnap (de igazából az egész szezonban). Brees 3000 yardjából 2100-t négy játékos szedett össze. Na, ebből csak kettő WR, a másik kettő HB. Coleman 16 elkapás, Snead 3, még Lewisnak is van 7. Szóval itt a baj.
Gyurma Pappa
Teljesen egyetértek, hol vannak azok az idők, amikor Brees már a félidőben osztott labdát vagy 10 különböző célpontnak?
És én nem csak a maradék elkapóanyag kvalitásaira fognám ezt, egyszerűen Brees az, aki a jól bevált emberekre fókuszál és akkor is rájuk dobál, ha ezek a célpontok nem tisztázták magukat.

több mint 6 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 635 — Egyéb témák lakó
Harris ki kell baszni, ha Moore-nak ha több ideje van visszarázódni, simán lehozta volna ezt a meccset közepes teljesítménnyel. Egy hülye zászlót dobtak rá (amit egyébként akár el is engedhettek volna, annyira nem akadályozta, mint amennyire túldobta), egyébként voltak jó play-ei. PJ meg jó lenne, de egyszerűen lassú. Lehet, hogy csak Lattimore-hoz képest látom annak, de akkor is.

Ha így játszik a védelem a Panthers ellen, de az O visszakapcsolt atomcsapatós módba, akkor pont ez a meccs az, ahol még Lattimore és Crawley pihenhetnek, mert idén nem félek attól, hogy Cam szétpasszol minket. Jones ellen viszont 100%-os Lattimore kell, ha valaki, akkor ő meg tudja fogni Juliot.

Engem az aggaszt, hogy a O-ban az elkapók nagyon gyengén játszottak tegnap (de igazából az egész szezonban). Brees 3000 yardjából 2100-t négy játékos szedett össze. Na, ebből csak kettő WR, a másik kettő HB. Coleman 16 elkapás, Snead 3, még Lewisnak is van 7. Szóval itt a baj. Fleener szerintem out lesz (meg kapni fog a csapat egy vaskos csekket, mert 3-4 playt nyomott agyrázkódással).

több mint 6 éve
ackrisz17 New Orleans Saints LSU Tigers 390 — ackrisz17@hotmail.hu
Ha az O egy picit jobb ma akkor ezt be lehetett volna húzni, az FG-t én sem értettem ott neki kellett volna menni. Ezt a meccset el kell felejteni, sok volt a hiba ma, kulcs pillanatokban kaptunk büntetéseket is. Az az igazság hogy szerintem eléggé hiányzik egy tavalyi formájában játszó Snead, elképesztő csalodás a szezonja. Harris meg ha meglátom már görcsbe rándul a gyomrom,se szerelni nem tud se pedig passz ellen védekezni, nem értem hogy maradhatott rosteren. Nagyon remélem hogy visszatér Lattimore és Crawley a panthers ellen és behúzzuk, nagyon kellene az.


több mint 6 éve
Fattyu New Orleans Saints 1 830
Érdekes meccs volt ez.
Pont az az egység mondott csődöt amitől nem vàrtuk.
Amúgy nem lepett meg, megprobàlta a csapat de extràt nem fektetett bele, és még így is lehetett volna màsképp, hmmm...

több mint 6 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 635 — Egyéb témák lakó
Na, legalább most úgy kaptunk ki a Ramstől, hogy tényleg egy jó csapat. A hiányos D is megadott minden lehetőséget az O-nak, nem jött össze. Nem baj, így is jobban sikerült ez az elmúlt négy hét, mint vártam, most kezdődik a szezon, nyerni kell a hátralévő 4 csoportmeccset, és csont nélkül mi nyerjük a csoportot. A Jetstől akár ki is kaphatunk ebben az esetben 😛

több mint 6 éve
PEEtör New Orleans Saints 1 758
Meg előtte miért kértünk időt a Ramsnek a félidő végén?

Harrist el kell felejteni egy életre, tragédia az ember. De szerintem nem is játszott már a másodikban. Kb. egyszemélyben adott 13 pontot a Ramsnek.

(3:30 perccel a vége előtt írtam, ha véletlenül nyernénk, de kétlem 😀)
Gyurma Pappa
Kb az összes meccsünkön eljátszotta ezt, kezdem azt hinni, valami perverz fogadás állhat a háttérben az edzői stáb tagjai között.

Harris meg...egy terhelő információnak lehet a birtokában, hogy pályára engedik, vagy nem tudom, borzasztó az ember, de számtalanszor leírtam. Corey White 2.0
több mint 6 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Féltettük a védelmet, de ez a meccs a támadósoron ment el sajnos, drive-onként átlag volt vagy 2 first downunk

több mint 6 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 635 — Egyéb témák lakó
Ez messze a legrosszabb meccsünk volt, talán az elmúlt években soha nem játszott ilyen rosszul az O. Nem játszott jól a D sem, de az elvárásaimhoz képest jobban. Kapitány sem játszott jól, de az elkapóktól nem kapott valami sok segítséget, sőt, talán ennyire béna szeparációt nem is láttam még Saints elkapóktól.

Aki viszont teljesen szétesett az Payton. Mi volt az a FG? Meg előtte miért kértünk időt a Ramsnek a félidő végén? Az egész game plan, mintha arra épített volna, hogy a szar lesz D, aztán meglepődött, hogy nem annyira, és utána meg megállt a tudomány. Vagy én nem tudom, szar volt mindenesetre.

Harrist el kell felejteni egy életre, tragédia az ember. De szerintem nem is játszott már a másodikban. Kb. egyszemélyben adott 13 pontot a Ramsnek.

Mindegy, így is túlteljesítettük a 4 hetet az idény lényegi része előtt, ahogy sejtettem, az idény a következő héten kezdődik igazán.

(3:30 perccel a vége előtt írtam, ha véletlenül nyernénk, de kétlem 😀)

több mint 6 éve
Thomas80 New Orleans Saints 261
A két corner kiesése nélkül is tartanék a maitól, a Rams ellen gyakran futottunk a közelmúltban váratlan pofonokba.
atapapa
Én ma egy tisztes helytállásnak is nagyon örülnék.